THOLENDERWIJS 'Het was knokken in de marge in de Thoolse gemeenteraad' 'Belastingen niet verdubbelen ter wille van zelfstandigheid' informatierubriek van de gemeente tholen KAPVERGUNNING, KAPMELDING EN HERPLANTPLICHT SUBSIDIE VOOR WONINGVERBETERING LIGT VOOR U KLAAR! KENNISGEVING VAN MEDEDE LING ONTWERPBESLUITEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W CDA'er Van Beek maakt plaats voor Sint-Philipslander Mevrouw Verstrate-Stols blijft aanspreekbaar voor inwoners Donderdag 8 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 GELDT OOK VOOR SINT PHILIPSLAND: UW WONING IS GELD WAARD: WET MIUEUBEHEER: Hij vond dat er een Sint-Philipslander op een verkiesbare plaats moest staan en wist tegelijkertijd dat zijn eigen raadslidmaatschap daarmee voorbij zou zijn. "Maar je zit er niet voor jezelf of omdat je het leuk vindt", zegt M.A. van Beek (48) uit Sint-Annaland. "Je zit er voor de Thoolsè bevolking." Na acht jaar zegt de CDA'er de gemeenteraad vaarwel. Financiën Overschat "Mijn voorganger Flip Kornaat werd afgeschil derd als het enfant terrible in de Sint-Philipslandse raad. Eigenlijk ben ik dat ook, maar het is niet zo tot uitdrukking gekomen." Voor mevrouw J.W. Ver- strate-Stols (40) komt er na drie jaar een einde aan het raadslidmaatschap voor de PVAB. Een vervolg voor D66 in de nieuwe Thoolse gemeenteraad zit er voor haar niet in. De partij debu teert met één zetel en mevrouw Verstrate stond tweede op de lijst. Meegevallen Prijskaartje Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Veel inwoners van de gemeente Tholen hebben een tuin of erf waarop bomen staan. Het komt wel eens voor, om wat voor reden dan ook, dat iemand één of meerdere bomen wil verwijderen. In sommige situaties is dit geen probleem. Er zijn echter situaties waarin een kapvergunning noodzakelijk is en dat herplant verpicht is gesteld. In het onderstaande schema is weergegeven wanneer een kapvergunning, kapmelding of herplant verplicht is. Kapvergunning, kapmelding en herplantplicht 1. wegbeplanting en éénrijige beplan tingen op of langs landbouwgron den, bestaande uit NIET GEKNOTTE populieren of wilgen 2. vruchtbomen en windschermen om boomgaarden 3. fijnsparren, niet ouder dan 12 jaar en die worden geteeld op daarvoor in het bijzonder bestemde terreinen om te worden gebruikt als kerstboom 4. kweekgoed 5. griend- en hakhout, voor wat betreft het periodiek vellen 6. dunning van bossen: het verwijderen van bomen als verzorgingsmaatregel ter bevordering van de groei van de overblijvende 7. bomen op erven en tuinen 8. Italiaanse populier, linde, paardekas- tanje en treurwilg 9. bomenkap ter uitvoering van een werk op grond van een goedgekeurd bestemmingsplan 10. heggen Kapver- gun- nodig? nee nee nee nee ja nee ja ja ja nee Kapmel ding en herplant plicht? nee nee nee nee nee nee nee nee nee nee Kapvergunning, kapmelding en herplantplicht 11. wegbeplantingen en éénrijige beplan tingen op of langs landbouw gronden, bestaande uit GEKNOTTE populieren of wilgen 12. bos dat deel uitmaakt van een bij het Bosschap geregistreerde bosbouw- onderneming, voor zover gelegen BUITEN de bebouwde kom volgens de Boswet (NB: zie ook categorie 16) 13. bos dat deel uitmaakt van een bij het Bosschap geregistreerde bosbouw- onderneming, voor zover gelegen BINNEN de bebouwde kom volgens de Boswet 14. bos dat GEEN deel uitmaakt van een bij het Bosschap geregistreerde bos- bouwonderneming, voor zover ge legen BUITEN de bebouwde kom volgens de Boswet 15. bos dat GEEN deel uitmaakt van een bij het Bosschap geregistreerde bos- bouwonderneming, voor zover ge legen BINNEN de bebouwde kom volgens de Boswet 16. houtwallen, bosjes e.d. die een zelf standige eenheid vormen, maar een omvang hebben van tien are of minder 17. rijbeplantingen die gerekend over het totaal aantal rijen niet meer dan twintig bomen omvatten Kapver- gun- nodig? ja nee ja ja ja ja ja Kapmel ding en herplant plicht? nee ja nee ja nee nee nee De gemeente Tholen kent een "subsidieverordening voor het stads-en dorpsvernieuwingsfonds van de gemeente Tholen". Op grond van deze verordening kan een eigenaar/bewoner geldelij ke steun (subsidie) ontvangen voor het opheffen van bouwtech nische gebreken aan het casco van de woning indien er sprake is van een matige tot slechte kwaliteit van de woning. De hoogte van de subsidie wordt vastgesteld op 50% van de door burgemeester en wethouders vast te stellen subsidiabele kosten. Die subsidiabele kosten dienen tenminste 15.000,-- en mogen niet meer bedragen dan 75.000,-, excl. B.T.W. De maxi male subsidie per pand bedraagt 25.000,-. Welke voorzieningen kunnen worden getroffen? In het verband van deze subsidieverordening kan gedacht wor den aan het treffen van de onderstaande voorzieningen: 1. het verbeteren/vernieuwen van de fundering; 2. het herstellen/vernieuwen van de gevels en dragende muren; 3. het herstellen/vernieuwen van de vloerconstructie; 4. het verbeteren/vernieuwen van de dakconstructie, incl. dakbe dekking; 5. het verbeteren/vernieuwen van de rookkanalen; 6. het herstellen/vernieuwen van de riolering; 7. het buitenschilderwerk (alleen in combinatie met 2 en 4); 8. aanpassen/vernieuwen van de elektrische installatie. Geldelijke steun wordt niet verleend indien: a. de woning is gelegen buiten de bebouwde kom van voor 1971; b. de woning jonger is dan 40 jaar; c. de warmteweerstand van de gevel en het dak na het treffen van de voorzieningen lager zal zijn dan 1,3 rrPK/W; d. de te treffen voorzieningen uitsluitend bestaan uit isolatie maatregelen; e. de woning waaraan voorzieningen worden getroffen bestemd is om binnen een periode van 10 jaar te worden afgebroken of een andere bestemming zal krijgen op basis van een gemeen telijk (bestemmings-)plan. Overigens kunnen burgemeester en wethouders onder bepaalde omstandigheden ontheffing verlenen van het gestelde onder punt c. Voorwaarden a. de subsidiabele kosten bedragen tenminste 15.000,- en ten hoogste 75.000,-, excl. B.T.W.; b. de gebruiksoppervlakte van de woning bedraagt na het tref fen van de voorzieningen ten hoogste 125 m!; c. de woning voldoet na het treffen van de voorzieningen aan het Bouwbesluit; d. de kosten van de voorzieningen staan in redelijke verhouding tot het bereiken van het kwaliteitsniveau en de waarde van de woning; e. de werkzaamheden op een sobere en doelmatige wijze wor den uitgevoerd; f. de voor het verrichten van de werkzaamheden noodzakelijke vergunningen zijn verleend; g. niet reeds met de werkzaamheden een begin is gemaakt zon der schriftelijke toestemming van burgemeester en wethou ders; h. de werkzaamheden (met uitzondering van de sloop- en grond werkzaamheden, alsmede het schilderwerk) worden uitge voerd door een erkend aannemingsbedrijf. Tot slot Wij wijzen u er met nadruk op dat deze publicatie niet volledig is. Het gaat ons er in dit stadium om u globaal te wijzen op de mogelijkheden die er in de gemeente Tholen bestaan om voor een subsidie voor verbetering van uw woning in aanmerking te komen. Het verdient zeer zeker aanbeveling alvorens u tot het maken van definitieve plannen overgaat contact op te nemen met het bureau Bouwkunde van de gemeente Tholen, tel. 01666-8353. Op die afdeling zijn ook de benodigde formulieren beschikbaar die u bij uw aanvraag om subsidie op grond van de "verorde ning voor het stads- en dorpsvernieuwingsfonds van de gemeente Tholen"nodig hebt. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 1 augustus en 2 september 1994 ingediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: 1.de N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Mid delburg, voor het oprichten en in werking hebben van een gasdrukregel- en meetstation gelegen aan de Oudelandseweg te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie F, nummer 320; 2. de N.V. Delta Nutsbedrijven, Poelendaelesingel 10 te Mid delburg, voor het oprichten en in werking hebben van een gasdrukregel- en meetstation gelegen aan de Veilingweg te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 500; 3. H.A. Prince Kunststofbouw B.V., Deltaweg 1 te Tholen, voor het veranderen en na verandering in werking hebben van de gehele inrichting voor de fabricage van kunststof hulp stukken voor gas- en waterleiding, gelegen aan de Deltaweg 1 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, num mer 262. De ontwerp-besluiten, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 9 december 1994 geduren de vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tho len te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde besluiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van de beslui ten ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-besluiten en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 8 december 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van P. van der Slikke, Postweg 21 te Poort vliet, ingediend op 29 november 1994, voor het plaatsen van een deur in een landbouwschuur op het perceel Postweg 21 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van J. A. Roggeband, Molenstraat 1 te Oud-Vossemeer, ingediend op 2 november 1994, voor het uit breiden van een supermarkt op het perceel Molenstraat 1 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van firma Jansen, Slabbecoornweg 9 te Tholen, ingediend op 28 november 1994, voor het verbouwen van een magazijnruimte op het perceel Slabbecoornweg 45 te Tholen; - Een bouwaanvraag van M. Hendrikse-Vos, Ring 32 te Oud-Vos semeer, ingediend op 28 november 1994, voor het veranderen van de gevels op het perceel Ring 32 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van S. de Bruyn, Westpoort 3 te Sint-Maar tensdijk, ingediend op 25 november 1994, voor het veranderen van een gevel op het perceel Annavosdijk 8 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van L. Gebraad, Zonnebloemstraat 2 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 30 november 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Markt 29 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van J. de Graaf, Jan van Bloisstraat 18 te Tholen, ingediend op 28 november 1994, voor het uitbreiden van de woning op het perceel Jan van Bloisstraat 18 te Tholen; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 29 november 1994, voor het bou wen van 2 woningen op een perceel aan het Vroonland te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van M. W. Fase, Zijpestraat 14 te Sint Phi- lipsland, ingediend op 26 september 1994, voor het bouwen van een machineberging/loods op een perceel aan de Bruin- zeeldreef te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van J. P. de Jager, Hiksedijk 8 te Oud-Vos- semeer, ingediend op 30 november 1994, voor het uitbrei den/verbouwen van een woning op het perceel Hiksedijk 8 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van H. Laarhoven, De Baronie 48 te Capel- le a/d IJssel, ingediend op 1 december 1994, voor het verbou wen van een vakantiewoning op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse (camping "de Pluimpot", bungalow 47); - Een bouwaanvraag van J. te Walvoort, Abraham Crijnssen- straat 15 te Tholen, ingediend op 1 december 1994, voor het bouwen van een garage op het perceel Rosarium 27 te Tholen. Sint-Maartensdijk, 8 december 1994. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 12 december 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. "Ik vind dat je er rekening mee moet houden dat beide gemeenten worden opgeheven en samengevoegd. Ze zijn gelijkwaardig en dat moet in je raadsfractie tot uitdrukking komen." Dat het CDA een zetel zou verlie zen, had ook Van Beek niet ver wacht. "Jammer, maar voor mij is het een reden temeer om er in de steunfractie flink tegenaan te gaan." Het scheidende raadslid meent dat hij, met de opgedane ervaring, het CDA achter de schermen wellicht beter kan begeleiden. Ook vóór zijn benoeming tot raadslid maakte Van Beek al deel uit van de steunfractie. "Ik vind dat een enorm belangrijke groep mensen. Hun inbreng onder schat ik niet en ook de fractie heeft er altijd veel waarde aan gehecht." Toen W.L. Bijl ermee stopte, kwam de Sint-Annalander op een verkies bare plaats op de kandidatenlijst. 'Tot mijn schrik. Maar als ik een maal ergens voor sta, dan ga ik er ook voor." Van Beek moest zich steeds terdege in de stukken verdiepen. "Het voor bereiden van een vergadering vergt veel tijd. Je moet de stof beheersen en er wat zinnigs over kunnen zeg gen." Het raadslid zette altijd letter lijk op papier wat hij naar voren wil de brengen. Het bestuderen van de stukken in het gemeentehuis deed hij meestal op zaterdagmiddag of - avond. "Dan was je vaak alleen en kon je doorwerken." De Sint-Anna- lander heeft een druk bestaan met M.A. van Beek: ln de commissies vecht je voor je standpunten. het eigen bedrijf, is bovendien hoofdingeland van het waterschap, vice-voorzitter van de Metaalunie en namens de gemeenteraad lid van de beheerscommissie van De Vos- senkuil in Oud-Vossemeer. Meteen bij zijn aantreden kreeg Van Beek de commissie financiën toebe deeld. "In mijn beroep heb ik daar dagelijks mee te maken en boven dien heeft het mijn interesse." Het commissiewerk ziet hij als het belangrijkste: daar worden de stand punten bepaald. In raadsvergaderin gen was de CDA'er dan ook zelden breedsprakig. "In de commissie vecht je voor je standpunt. Maar ik ben er een vijand van om die discus sie te herhalen in de raadsvergade ring. Ik heb er weieens moeite mee wanneer anderen dat doen." Alleen als zijn fractie een minderheids standpunt innam, lichtte Van Beek dat uitvoerig toe. "Misschien bena der ik het wat bedrijfsmatig, maar ik praat niet voor de pers." Ook de financiële gang van zaken bij de gemeente vergelijkt het raadslid met een bedrijf. Hoe beter het draait, hoe beter je op de kosten moet letten, zegt hij. "Uitgeven van de grote hoop gaat makkelijk, maar o wee als je dan terug moet." In een tijd waar in bezuinigen bijna tot kunst is ver heven, wordt heel wat gevergd van een raadslid. Van Beek heeft heel de begroting voor volgend jaar doorge spit. "Het is best moeilijk om aan te geven waar gesneden moet worden, want aan het grootste deel van de posten kun je niet doen. Het blijft rommelen in de marge." Bezuinigen vergt intensief overleg met de hele gemeenteraad, "want we zitten alle maal voor hetzelfde." Zaken die in dat verband onlangs ter sprake kwa men, zijn subsidiëring van de VVV en uitbreiding van het streekmuse um. Om de VVV te behouden wil het CDA de gemeentelijke bijdrage met 10.000 gulden verhogen, maar dan zal de organisatie ook zelf het draagvlak moeten verbreden. "Een evenwichtig voorstel", aldus Van Beek. Hij bepaalt, geleid door het partijprogramma, de standpunten van zijn fractie zelf. Als er nuance verschillen zijn, overlegt hij met de fractieleden. Die fractie heeft hard gewerkt, vindt Van Beek. Maar dat geldt ook voor de andere fracties, vult hij aan. "De inzet van de raadsleden wordt wei eens overschat. Er gebeurt veel meer dan alleen raadsvergaderingen." In de commissie openbare werken ver ving hij zijn fractievoorzitter W.C. van Kempen als die door drukke werkzaamheden verhinderd was. Andersom sprong Van Kempen bij als Van Beek druk was met andere zaken. "Persoonlijk heb ik er ontzet tend veel van geleerd. Ik kende het politieke bedrijf niet." Van Beek hecht eraan dat de fractie met één stem naar buiten treedt. "Als ik het ergens niet mee eens was, zei ik dat in het fractieoverleg. Maar ik stem de niet afwijkend." Terugkijkend noemt het raadslid de uitbreiding van de aula in Sint-Annaland als een zaak waartoe hij de aanzet gaf. "Met steun van anderen heb ik dat op de meerjarenraming naar voren gekre gen. Het was hard nodig, dus als er overal geld voor is, dan zeker daar voor." In de jongste commissie financiën heeft de CDA'er de uit breiding van de aula's in Tholen en Sint-Maartensdijk aan de orde gesteld. Een nare ervaring vond hij het verhogen van de grondprijs voor bedrijven om het salaris van een ambtenaar op te brengen. "Ik vond dat onrechtvaardig tegenover het bedrijfsleven, dat toch al met zoveel lastenstijgingen te maken heeft. En dat de gemeenteraad zoiets dan maar slikt." Van Beek voelde zich op zijn gemak in de gemeenteraad. "Al gauw na mijn aantreden merkte ik dat er een grote onderlinge colle gialiteit bestaat in de Thoolse raad. Ik had verwacht dat de tegenstellin gen groter zouden zijn, maar het is knokken in de marge gebleken. Het is voor mij ook een stuk ontspanning geweest. Het interesseerde me en ik vond het leuk om te doen. Bij een club waar ik me niet thuis voel, ben ik zo weg." "In de steunfractie blijf ik actief, want dat kan ik na al die jaren niet laten. En we gaan door met een aan tal heel enthousiaste mensen", zegt de Sint-Philipslandse. Ze maakte twaalf jaar geleden deel uit van het oprichtingsbestuur van de kiesver eniging van de Partij voor Algeme ne Belangen, was jaren secretaris en lid van de begeleidingscommissie. Dat de plaatselijke partij door de herindeling verdwijnt, doet haar dan ook best wat. Mevrouw Verstrate volgde in janu ari 1992 in de gemeenteraad A.P. Kornaat op. "Diens stoppen kwam voor de PVAB als een donderslag bij heldere hemel. Ik zal bij raads vergaderingen altijd op de publieke tribune, maar aan de andere kant van de tafel is toch een andere gewaar wording." Hoewel ze er aanvanke lijk tegenop zag, heeft de Sint-Phi lipslandse het raadswerk met veel plezier gedaan. "Ik zal dan ook best wat missen straks. Bijvoorbeeld de contacten met de ambtenaren, waar je altijd kon aankloppen." Waar tot dan toe fractievoorzitter Kornaat eigenlijk praktisch uitslui tend het woord voerde tijdens verga deringen, liet zijn opvolgster dat niet aan haar fractiegenoot C. den Braber over. "Dat zou ik ook niet gekund J.W. Verstrate-Stols: Rekening houden met andersdenkenden moet om dingen voor elkaar te krijgen. hebben." Soms werd in de begelei dingscommissie afgesproken wie er over een bepaald onderwerp zou spreken, soms ook regelden de twee raadsleden dat pas tijdens de verga dering. Over een taakverdeling zijn nooit afspraken gemaakt. De houding van de SGP is mevrouw Verstrate in haar periode reuze mee gevallen. Felle discussies zijn uitge bleven, iets wat tevoren weieens anders was. Het scheidende raadslid stelt dat de PVAB wel degelijk reke ning houdt met andersdenkenden. "Vergis je niet, dat moet wil je din gen voor elkaar krijgen." Terugkij kend op wat tot stand is gebracht, noemt ze vooral zaken voor de jeugd: de speeltuin aan de Kram merstraat is verbeterd, de Kelder is er gekomen. Maar ook het aanleg gen van verkeersdrempels op kruis punten is iets waar de PVAB zich sterk voor heeft gemaakt. "Jaren terug al, nog eerder dan de SGP." Als een smeltkroes van PvdA, VVD en D66 wil mevrouw Verstrate de PVAB niet zien. De partij ontstond rond raadslid A.A. Rijstenbil, die zich door een clubje dorpsgenoten liet adviseren. Om dat meer struc tuur te geven, werd bijna twaalf jaar geleden een kiesvereniging opge richt. "Binnen die groep escaleerden de meningen over bepaalde zaken soms en op wezenlijke punten leid de dat af en toe zelfs tot een com promis", vertelt mevrouw Verstrate. De PVAB begon enthousiast, maar de laatste tijd is dat wat afgezwakt. Mogelijk dat de naderende herinde ling een rol speelt. Het verlies van de zelfstandigheid zag de PVAB jaren terug al aankomen. "We waar schuwden er vijf jaar geleden al voor in de algemene beschouwin gen, toen de uitbreiding van het gemeentehuis aan de orde was." Zelf had de Sint-Philipslandse een afwij kend standpunt over de keuze tussen Schouwen en Tholen. "Het leek me dat een fusie met enkele Duiveland- se gemeenten er één zou zijn tussen meer gelijkwaardige partners, dan nu met Tholen. Maar ik moest bak zeil halen." Was in Sint-Philipsland het opknap pen van straten vaak het sluitstuk van de begroting, in Tholen gaat het allemaal veel gemakkelijker, heeft mevrouw Verstrate inmiddels erva ren. "Alleen daarmee heb je al bewe zen dat de herindeling nodig is. Aan zelfstandigheid hangt een prijskaart je. Maar je kunt de belastingen voor de inwoners er toch niet voor ver dubbelen." Het raadslid vindt het niets bijzonders dat het laatste jaar van de zelfstandigheid nog flink wat karweien zijn aangepakt. "Ik noem dat geen potverteren. De overschot ten van voorgaande jaren worden gebruikt en dat is geld waar de Sint- Philipslanders recht op hebben. Alle gemeenten die heringedeeld wor den, doen dit." Dat burgemeester A. Verbree zich wat dat betreft minder zuinig opstelt dan zijn voorganger Vogel, heeft alles met die herinde ling te maken, denkt ze. "Vogel zal het nu in Kortgene (dat 1 januari eveneens fuseert) ook anders doen dan hier." Als lid van de steunfractie van D66 blijft mevrouw Verstrate een aan spreekpunt voor de inwoners. "Als raadslid moeten de mensen bij je terecht kunnen, daar word je voor betaald. Maar ook in de toekomst kunnen ze op me blijven rekenen."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5