SPS door derde nederlaag nog verder achterop geraakt a Auto in sloot langs Postweg V= Overwinningen voor SC Stavenisse en Vosmeer Standaard is te sterk voor team Calellas De Eendracht het beste in sneldammen Titelstrijd tafeltennis in de Wellevaete Jeugdspelers Thol. Boys naar Italië Wielercomité Vossemeer huldigt leden Sporten voor 50-plussers in Meulvliet C. v.d. Hoek negende plek Rentree van Den Braber met 4 treffers Lindhout leidt in naselectie Emergo lijdt verlies door afstandschoten Donderdag 8 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Bedrij vencompetitie Tafeltennis Afdelingsploeg SPS is de reeks returnwedstrijden begon nen met een teleurstellende 1-3 nederlaag tegen Hein kenszand. Voor de voetbalcombinatie uit Poortvliet/ Scherpenisse de derde nederlaag in de eerste klas van de Zeeuwse afdeling. In de tweede klasse behaalde Stave nisse een 1-3 overwinning op VVR. Vosmeer won met 2-0 van TPO. SPS slecht Afdelingsvoetbal Aarzelend Stavenisse wint Korfbal Koersbal ouderen Paardensport Slappe A-jeugd Belangrijke winst Vosmeer Derde klas Weer verlies Vosmeer 2 Smerdiek 3 wint met gemak Thol.Boys 5 haalt vierde keus in Weinig werklust breekt WHS 5 op De bekerstrijd van de Meulvlietcompeti- tie leverde The Limit, Pinocchio, l'Espe- rance en Hof van Holland als finalisten op. De Calellas speelde een spannende wedstrijd tegen Standaard Tholen, maar kon niet winnen. Standaard Tholen was sterker, maar in de eerste helft kwam het qua scoren niet echt uit de verf. De rust stand was 4-5. In de tweede helft werd Standaard Tholen sterker en mede door het ontbreken van wissels aan de zijde van Calellas ging de laatste ploeg met 8- 11 tenonder. Voor Standaard Tholen scoorden C. Buskop vier keer, C. van Westen drie keer en J. van Olffen en S. de Korte ieder tweemaal. Bij de Calellas zorgden T. van der Ree en A. Bogert elk voor drie doelpunten, terwijl C. Roks en J. Brinkman de acht volmaakten. De overige uitslagen waren: The Limit- Batavieren 4-2, De Kaai-Noordpoort 12- 8, Dalem-Pinoccio 3-5, Kaaij Boys-Stal- land 9-13, l'Esperance-Intemationals 4- 2, Hof van Holland-Smits Boys 4-4 (Hof van Holland won na shoot-outs), Koe peltje-De Kroon 9-2. In de bedrijvencompetitie werd maandag geen bekerwedstrijd gespeeld. De spe lers zaten allemaal rond de cadeautjes van sinterklaas. Dinsdagavond werden er wel twee wedstrijden gespeeld. General Electric plastics 2 wist in de A-poule niet te winnen van Budelpack. Het duel ein digde onbeslist in 4-4. In de B-poule boekte Tesc een ruime 9-2 overwinning op de Dorpsherberg. Henk Gunter, Ronnie Gunter, André Kousemaker en Danielle de Vos van damclub De Eendracht zijn in Aag- tekerke winnaar geworden van het jaarlijkse sneldamtoernooi voor viertallen. De Thoolse dammers heersten op het bord en verloren alleen van de organiserende vereni ging Aagtekerke met 5-3. André Kousemaker won vijftien keer en speelde driemaal remise, Ronnie Gunter boekte veertien keer winst en haalde vier remises. Daarmee waren zij topscorers van de dag. Het tweede Thoolse team, bestaande uit Rombout Kousemaker, Simon Schot, Joyce de Vos en Hans Leune, eindigde op de achtste plaats. De 12- jarige Hans Leune uit Sint-Anna- land sloeg geen gek figuur tussen de senioren. Drie keer wist hij de partij te winnen door een 'Coup Philippe1. Tegelijk werd er ook een individu eel jeugdtoernooi sneldammen gehouden. Jantien van Gorsel werd hierbij eerste met veertien punten, gevolgd door haar clubgenoten Jan de Viet en Rien Schakel met respec tievelijk dertien en twaalf punten. Eindstand toernooi voor viertallen: 1 De Eendracht 34 p; 2 Goes 27 p; 3 Aagtekerke 27 p; 4 Middelburg 25 p; 5 Gapinge 19 p; 6 Lammerenburg 17 p; 7 Aagtekerke 2 8 p; 8 Tholen 2 8 p; 9 Souburg 8 p; 10 Oostkapelle 5 P- Smash 76 organiseert zaterdag 17 december de Thoolse kampioenschap pen tafeltennis in sportzaal de Wellevae te in Sint-Annaland. Inwoners van Tho len en St. Philipsland, alsmede mensen die lid zijn van Smash mogen meedoen. Er wordt in verschillende klassen gespeeld en voor het eerst zijn de wed strijden verdeeld over de hele dag. 's Morgens om negen uur begint de jeugd tot en met 15 jaar. De finales hiervan zijn omstreeks twaalf uur gepland. De kam pioen mag 's middags meedoen bij de heren. De senioren spelen vanaf twee uur en de finales worden om half zes afge werkt. Men kan zich tot 12 december inschrijven via tel. 01665-3143. Na de eerste wedstrijddag staat Remi Lindhout uit Sint-Maartens dijk bovenaan in het klassement van de naselectie voor het wereldkam pioenschap kustvissen. Hij behaalde in IJmuiden zeven klassementspun- ten. De eerste wedstrijd, aan het strand, werd hij derde; de tweede, aan de blokkendam, vierde. Zater dag is de tweede wedstrijddag bij Dishoek, op 17 december de laatste bij Rockanje. De beste vijf vissers plaatsen zich. Behalve Lindhout, lid van 't Schar retje te Oud-Vossemeer, doen nog vijf Thoolse vissers mee aan de naselectie. Arjan Rijnberg en Mario Hartog van 't Scharretje staan respectievelijk op de 15-de en de 21 - ste plaats met 37 en 40 punten. Rien Vermaas van de Oosterscheldevis- sers volgt op de 27-ste plaats met 45 punten, gevolgd door zijn clubgeno ten Ron Buijs (28-ste met 46 p.) en Jan Verwijs (31-ste met 52 p.). SPS-aanvaller Michel Lisseveld belaagd door drie spelers van Heinkenszand. Na het mislopen van de eerste perio- detitel moest zaterdag SPS opnieuw een tegenvaller incasseren. Tegen het laag geklasseerde Heinkenszand verloor de titelkandidaat met 1-3, waardoor koploper Wemeldinge nu op drie punten voorsprong staat. De doelstelling om terug te keren naar de KNVB wordt voor het team van trainer Piet van Koulil een moeilijk te verwezenlijken op dracht. Het jarenlang in de top van de vierde klas KNVB spelende SPS kan niet imponeren in de Zeeuwse klasse. Door het vertrek van diverse spelers brokkelt de status van SPS steeds verder af. Tegen Heinkenszand kon de Thool se afdelingsploeg geen vervolg geven aan een redelijke openingsfa se, waarin verzuimd werd de score te openen. In de vijfde minuut ging een kopbal van Carlo Heijboer net over het doel, terwijl Jaco Jansen met een schot eveneens dicht bij een treffer was. Daar waar SPS de kan sen liet liggen, profiteerden de bezoekers optimaal van de gecreëer de mogelijkheden. In de twintigste minuut werd een fout van Jan de Graaf meedogenloos afgestraft. De 0-1 was tevens de ruststand. In de tweede helft ging SPS op jacht naar de gelijkmaker. De thuisploeg bleef onfortuinlijk in de afronding. Een schot van Jan Elenbaas ketste via de onderkant van de lat uit hel doel. SPS voerde de druk steeds ver der op, waardoor er ook steeds meer risico's moesten worden genomen. Heinkenszand maakte dankbaar gebruik van de ruimte die er ont stond en scoorde na een half uur uit een uitval 0-2. Tien minuten voor tijd bracht SPS de spanning terug in de wedstrijd. De thuisploeg kreeg een strafschop toegewezen na een overtreding op spits Jaco Jansen. Deze werd door A.P. van de Belt benut. SPS probeerde in de slotmi nuten de gelijkmaker te forceren, maar liep tegen een counter op, waaruit Heinkenszand de eindstand op 1-3 bepaalde. In de tweede helft werd bij SPS Luc van Vossen in het veld gebracht voor Jan Elenbaas. sterk. Al na enkele minuten leverde dat een doelpunt op. Uit een hoek schop van Perry Verhees kopte Mar cel Havermans de bal in het net. Nog diezelfde minuut soleerde John Vroegop, schudde zijn belagers van zich af en schoot hard in de boven hoek. Na die 2-0 voorsprong bleef Vosmeer de bezoekers onder druk zetten. Maar Vroegop, Richard Vos hol en Perry Verhees slaagden er niet in om de score op te voeren. TPO maakte het doelman Hommel al helemaal niet moeilijk meer. Nadat Aike Hommel voor de tweede helft in het veld kwam voor Tim van Mierlo, verving Gerwin Hoek in de slotfase Richard Voshol. Door de overwinning én het niet doorgaan van enkele wedstrijden van staartploegen stijgt Vosmeer enkele plaatsen op de ranglijst. Stavenisse had de schrik van de nederlaag tegen Vrederust nog wat in de benen zitten en begon aarze lend aan de uitwedstrijd tegen VVR. De eerste helft kwam de aanval van de rood-gelen niet uit de verf. Daar door ging het opbouwende werk van de verdediging verloren. Daarbij kwam ook nog dat de opstelling wat gewijzigd was. Gerrie Dorst en Peter Stoutjesdijk waren niet aanwe zig en werden vervangen door Hans Lindhout en Joop van Hemert. De verdediging leed echter niet onder deze wisseling. Na een kwartier kreeg Stavenisse een strafschop tegen, maar doelman Jaap de Vos, die een goed seizoen keept, koos de goede hoek en stopte de inzet. Na een half uur kwam VVR toch op 1-0 door een aanval over het midden veld. Stavenisse kreeg een paar kansjes via met name Adrie Smits, maar die werden niet benut. In de rust sprak leider Rien Klippel zijn mannen vermanend toe. "Dat doe ik niet zo vaak, maar nu was het wel nodig", zegt Klippel. Blijkbaar hielp dit, want Stavenisse speelde een veel fellere tweede helft. Leen Lemson ging goed door op rechts en gaf de bal aan William Smits die de gelijkmaker scoorde. Een kwartier later was Lemson weer op dreef en speelde Adrie Smits aan. Die schoot op de paal, maar Lemson werkte de terugspringende bal alsnog in het doel: 1-2. Vanaf dat moment werd er veel op het middenveld gespeeld. Stavenisse probeerde echter de tegenstander weer terug te dringen en een kwartier voor tijd viel het beslissende doelpunt. Arno Neele en William Smits zetten een goede aan val op die door Smits afgerond werd met een treffer 1-3. Toen was de wedstrijd gespeeld. Adrie Smits kwam nog in het veld voor Wim Marinisse. Baronie JPS Vrederust Rood-Wit SC Stav. TVC'39 16 -20 12 -18 12 -18 12 -16 12-14 12 -14 WVO VVR Alliance Advendo DHV 12 -13 11 - 11 - 11 - 11 - Roosendaal 12 - Het eerste team van korfbalvereniging Emergo leed een gevoelig 19-8 verlies tegen Olympia. De thuisclub benutte de ruimte om van afstand op de korf te schieten. Dat ging ze goed af en Emergo incasseerde verlies. Marco van den Hoek scoorde drie keer bij de Sint-Maartens- dijkse ploeg. Jan Duine twee keer en Gerrie Anthonisse, Jessica de Rijke en Dicky van der Linden elk eenmaal. Ook Emergo 2 legde het loodje tegen Scheldevogels 6. De teams waren aan elkaar gewaagd en het was dan ook tot aan het eindsignaal een spannende strijd. Een kwartier voor tijd stond Emergo met 5-6 achter. De gelijkmaker hing in de lucht, maar bleef desondanks uit. Het Bergse team bracht de eindstand op 5-7. Arie Jansen scoorde tweemaal voor Emergo en Jasper van der Linden, Mar- tijn Spruijt en Ad Farla één keer. Vios B uit Numansdorp was goed op schot tegen Emergo B en won uiteinde lijk met 4-10. Nico Bogers zette twee doelpunten voor de Thoolse ploeg en Patricia Scherpenisse en Kristian van Heemskerk maakten de vier vol. Een 0-2 overwinning boekte het E-team van Emergo tegen ONDO F. En dat ter wijl het één speler te weinig had. Gerdie Dorst en Carlo van Dienst maakten de goals. Emergo F en Springfield F hielden elkaar in evenwicht. Ondanks het veld- overwicht van de Sint-Maartensdijkse ploeg, bleef het 1-1. Anneloes Oude- sluijs maakte het doelpunt voor Emergo. Uitslag van de wedstrijd in Oud- Vossemeer: mevr. Van Dijke-Lind- hout en mevr. C. van Mierlo 23 p; mevr. Lindhout en mevr. Klippel 22 p; mevr. v.d. Zande-Schoep en W. Lindhout 18 p; J. Geuze en mevr. Van Dijke-Polderman 18 p; mevr. Timmermans en mevr. v.d. Zande 11 p; mevr. Free en mevr. Hermans 9 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en mevr. Verschoor 4 p. Sint-Maartensdijk: mevr. C. van Mier lo en C. van Gorsel 31 p; mevr. S. Wolse en A. van Splunter 30 p; mevr. M. Bijl en C. van Haaften 20 p; mevr. A. Goode en A. Leemreijze 17 p; mevr. C. Free en W. Bijl 17 p; mevr. C. van Splunter en L. Kloet 16 p; mevr. M. Dane en mevr. N. van Driel 7 p. Nadat dit jaar de B- en C- spelers van Tholense Boys meededen aan een toernooi in het Franse Crepy, gaan in 1995 de A-, B- en C-junio- ren op reis naar Rovereto in Italië. Aan dat toernooi doen teams uit ver schillende Europese en Aziatische landen mee. De organisatie van de reis is aan Thoolse zijde in handen van het echtpaar Slooff in samen werking met de stichting Eurospor- ting in Baam. De opbrengst van de grote clubactie dichtte al een deel van het financiële gat en de rest moet komen uit bijdragen van leden en sponsors. Bij zijn afscheid is voorzitter G.P.A.M. Uijtdewilligen benoemd tot erelid van het wielercomité Oud- Vossemeer. Op een feestelijke bij eenkomst, vrijdag, overhandigde vice-voorzitter A.W.A. de Looze hem als aandenken een Delfts blauw bord. Uijtdewilligen volgde onge veer twintig jaar geleden T.M. Hage op als voorzitter. Hij maakte 27 jaar deel uit van het wielercomité. Zolang zitten ook De Looze en secretaris T.M.R. Versluijs er al in, terwijl D.A. Lindhout een kwart eeuw heeft volgemaakt. Maar A.P. Hommel spant de kroon: hij is al veertig jaar comitélid. Alle jubilaris sen werden door Uijtdewilligen toe gesproken en kregen een horloge. Voor de dames waren er bloemen. Wie de nieuwe voorzitter van het wielercomité wordt, is nog niet bekend. Daarover wordt binnen het comité nog gesproken. De gemeente Tholen begint.donder- dag 8 december samen met de Zeeuwse Sportraad een wekelijkse sport- en spelactiviteit voor 50-plus sers. Het is een recreatief uurtje waarin ouderen verantwoord bezig kunnen zijn met sport en spel. De bijeenkomsten gaan elke week plaatsvinden van tien tot elf uur 's morgens in sporthal Meulvliet in Tholen. De gestelde leeftijdsgrens van 50 jaar is volgens de sportraad maar een indicatie, een jaartje min der mag dus ook. De Sint-Maartensdijkse amazone Car men van den Hoek eindigde zaterdag op een gedeelde negende plaats in een dres- suurwedstrijd te Oud-Gastel. Carmen van den Hoek kwam in manege Reigers hof met haar merrie Flicflac uit in de B- klasse. De combinatie haalde 123 pun ten, genoeg voor een negende plaats in een deelnemersveld van 21. De regionale A-jeugd verloren hun wed strijd van Unitas '30. Er ontbraken drie spelers zodat er een beroep moest wor den gedaan op B-spelers Frans van der Linde en Jeroen Slooff. De geel-zwarten begonnen slap aan het duel. Met te wei nig inzet en een te laag tempo, kreeg de thuisploeg toch nog een paar kansen. Die werden echter geen van alle benut. Het begin van de tweede helft verliep nog slechter. Binnen 25 seconden scoor de Unitas 0-1. Hierna ging Tholense Boys in de aanval. Dat leverde een paar goede kansen op die stuk voor stuk om zeep werden geholpen. Zo bleef de eind stand 0-1 Groen Wit 12 9 1 2 19 33- 11 Grenswachters 12 8 2 2 18 28- 17 NSV 10 8 0 2 16 22- 7 FC Bergen 10 7 2 1 16 20- 8 Cluzona 11 5 2 4 12 27- 16 HSC'28 11 4 2 5 10 14- 13 TVC'39 11 6 0 5 10 17- 21 Noordhoek 12 3 3 6 9 19- 24 Vosmeer 11 2 3 6 7 14- 28 NVS 11 2 2 7 6 13- 25 Wemhout 11 2 2 7 6 18- 31 TPO 12 0 3 9 3 12- 36 Wemeldinge 11 7 2 2 16 17- 8 Meeuwen 11 6 3 2 15 32- 16 SPS 11 5 3 3 13 20- 11 DFS 11 5 1 5 11 27- 19 Mevo 11 5 3 3 13 22- 16 Duiveland 10 5 1 4 1 1 22- 30 Brouwershav. 11 3 4 4 10 25- 25 Nieuwdorp 11 4 2 5 10 19- 20 Heinkenszand 11 4 0 7 8 20- 29 VCK 11 2 3 6 7 13- 30 Nieuwland 11 2 2 7 6 17- 30 In de wedstrijd tussen Vosmeer en TPO waren de eerste minuten van de tweede helft cruciaal. Met twee treffers besliste de thuisclub het duel en drukte de ploeg uit Moerdijk vas ter op de laatste plaats. In de eerste helft gaven beide teams elkaar weinig toe en het aantal doel kansen was beperkt. Door balverlies aan weerskanten golfde het spel op en neer. In de slotfase van de eerste helft kreeg TPO enkele mogelijkhe den om de score te openen, maar doelman Hommel voorkwam dat. Vosmeer begon de tweede helft De reserves van Noad speelden Chrislandia 3 zaterdag van de mat. Ronald den Braber was na een drie weken durende blessure weer terug en nam gelijk vier doelpunten voor zijn rekening. Al na zes minuten stond de thuisploeg voor met 1-0. Reini Reijngoudt maakte zijn één twee met Menno Fonteijne af. Na een kwartier trok Fonteijne de bal voor vanaf de achterlijn en Den Bra ber maakte 2-0. En op een pass van Marco van Herpen scoorde Den Braber ook 3-0. Noad bleef sterk spelen en achterin gaf het geen enkele kans weg. Wilko van Herk gaf de bal voor aan Ike Verwijs die de ruststand op 4-0 bracht. In de tweede helft bleven de geel groenen goed voetballen en met name Menno Fonteijne maakte een gemotiveerde indruk. In de 55e minuut tekende Reini Reijngoudt 5- 0 aan uit een hoekschop van Wim van Nieuwenhuijzen. Een mooi hak- balletje van Wilko van Herk werd door Ronald den Braber tot 6-0 ver werkt. Danny Reijngoudt passte op Marco van Herpen en die gaf de bal aan Ike Verwijs. Verwijs kwam alleen voor de keeper en rondde deze actie goed af: 7-0. Van Nieu wenhuijzen scoorde 8-0 uit een voorzet van Reini Reijngoudt. Ger- ben v.d. Velde stuurde Van Nieu wenhuijzen de diepte in, die de bal doorgaf aan Den Braber. Die kopte het laatste doelpunt in: 9-0. Eén schot van Noad stuiterde via de twee palen weer terug het veld in. De vernielde auto in de sloot langs de Postweg. Een 21-jarige vrouw uit Stavenis se is vrijdagavond bij de Snabbe- weg tussen Tholen en Poortvliet met haar auto van de weg geraakt. Ze werd met een gebroken boven arm en snijwonden aan het hoofd per ambulance naar het zieken huis gebracht. De vrouw reed omstreeks zes uur over de Post weg richting Poortvliet en is ver moedelijk verblind door een tegenligger. Ze kwam aan de lin kerkant van de weg in de sloot terecht, waarbij de auto kantelde. De brandweer kwam eraan te pas om de vrouw te bevrijden. Ook assisteerden brandweerlieden bij het regelen van het drukke ver keer. De auto werd zwaar bescha digd. De politie verzoekt eventuele getuigen van dit eenzijdige onge val zich te melden, 's Middags tegen twee uur deed zich vlakbij, ter hoogte van de boerderij van P.A. v.d. Slikke, ook al een aanrij ding voor. Een 30-jarige vrouw uit Bergen op Zoom reed toen met haar auto vanaf een uitrit de Post weg op en zag daarbij een 13-jari- ge fietser over het hoofd. Het Poortvlietse meisje was op weg naar haar woonplaats. Ze werd met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht. De materiële schade viel mee: een kras op de bumper van de auto en een krom stuur en krom spatbord aan de fiets. De provincie gaat twee licht masten plaatsen in de bocht van de Postweg bij Bloemhof. Aanlei ding daartoe vormen de ongeluk ken die regelmatig in deze bocht gebeuren. Een 54-jarige inwoner van Bergen op Zoom is maandagavond met de schrik - en enkele schrammen - vrijgekomen bij een ongeval op de afrit van de Thoolse brug. In de bocht van de afrit naar Tholen raakte hij met zijn BMW de vang rail, probeerde tegen te sturen en kwam in de rechter berm terecht. De auto rolde om en bleef onder steboven onderaan het talud lig gen. Het totaal vernielde voertuig is weggesleept. Diezelfde dag 's morgens raakte een 40-jarige man uit Sint-Philipsland licht gewond. Hij kwam op, volgens de politie, onverklaarbare wijze met zijn auto in de sloot terecht langs de Lange Kruisweg in zijn woon plaats. De man is naar het zieken huis gebracht. Zowel in Tholen als in Sint-Philipsland voerde de poli tie een alcoholtest uit, maar geen van beide bestuurders had te diep in het glaasje gekeken. Na de forse nederlaag van 1-10 tegen Steenbergen 3 vorige week, kregen de reserves van Vosmeer de kans om iets goed te maken tegen Moe 4. De oranje-zwarten begonnen goed en waren veel op de helft van Moe te vinden. Ron Vaders kreeg een paar kansen, desondanks kwa men de gasten op voorsprong. De Bergse aanvallers ontweken de bui- tenspelval en tekenden 0-1 aan. Jack Mosch mikte nog een vrije trap van af de rand van het 16-metergebied op de lat. Weer ontkwamen de Ber- genaren aan de buitenspelval van Vosmeer en doelman Arie Hage werd met een boogbal gepasseerd: 0-2. Na de rust werkte Vosmeer hard en kreeg wat kansjes. Vaders had ech ter te weinig geluk. Aan het eind van de wedstrijd moest de thuisploeg alle zeilen bijzetten om te voorko men dat Moe nóg verder uitliep. Dat lukte en de nederlaag bleef beperkt tot 0-2. DVO 3 bleek niet zo'n sterke tegen stander te zijn als de derde keus van Smerdiek dacht. Het leed dan ook op eigen veld een verlies van 1-5. De blauw-zwarten begonnen sterk aan de wedstrijd. Al snel na de aftrap zorgde Jan Guiljam voor 0-1 door een afgeweerd schot van Frans Gabriëls alsnog achter de Roosen- daalse keeper te tikken. Vlak daarna maakte Gabriëls zelf, na een mooie solo, 0-2. DVO bracht hier maar weinig tegenin. Aanvoerder Jaap Moerland bracht Smerdiek op 0-3 na een fraaie één-twee met Jan Guil jam. Vlak voor rust werd er een snelle aanval opgebouwd op de rechterkant. Gabriëls gaf de bal goed voor op Jan Guiljam die 0-4 aantekende. In de tweede helft speelde Smerdiek slapper met de gedachte dat de wed strijd toch al gespeeld was. DVO profiteerde hier niet van. Zo'n tien minuten voor het einde, verspeelde laatste man Jos Leemreijze slordig de bal waardoor de thuisploeg de nul van het scorebord kon halen; 1-4. Pham Hoa gaf in de laatste minuut een diepte-pass op Gabriëls die de eindstand bepaalde op 1-5. In een merkwaardige wedstrijd heeft het veteranenelftal van Tholense Boys het vierde team van dezelfde club verslagen: 6-3. Er werd gespeeld op het onlangs gerenoveerde tweede hoofdveld. Veel spelers ervaarden echter dat het op de 100 kubieke meter scherp zand die ter verbetering op het veld was gestrooid, niet lekker speelde. Tholense Boys 4 paste zich aanvankelijk het beste aan en had het betere van het spel. Herman Bal onderschepte een terugspeelbal en teken de 0-1 aan. De veteranen konden daar weinig tegenover stellen. Vlak voor rust viel hun laatste man Chris Quist gebles seerd uit. Amo van Dijke profiteerde van de desorganisatie die dat opleverde en kon alleen nog via een overtreding in het strafschopgebied gestopt worden. De penalty van Sjaak Schot werd door kee per Jan van der Vlies van Tholense Boys 5 gekeerd. Na rust viel aan de zijde van het vierde elftal Sjaak Schot geblesseerd uit en bij het vijfde nam Piet Geuze de plaats in van Henk Boxhoorn. De vijfde keus van de geel-zwarten pakte de zaken wat ener gieker aan, maar toch brachten Amo van Dijke en Herman Bal de stand voor het vierde op 0-3. Na een kwartier nam Rini Broeren een hoekschop en invaller Sjaak Suijkerbuijk haalde de nul van het score bord voor de veteranen: 1-3. Toen Ben van Olffen even later 2-3 aantekende, brak er iets bij het vierde elftal. Jaap Schot trok de stand vervolgens gelijk. En het werd nog erger voor de vierde keus. Uit een lange bal van doelman Van der Vlies bracht Rini Broeren de veteranen op voorsprong. Uit een vlot uitgespeelde kans, werkte Schot vervolgens 5-3 bin nen. In de slotfase gaf Schot ook nog een lob over doelman Gert-Jan Geuze en bracht daarmee de eindstand op 6-3 voor Tholense Boys 5. WHS 5 verzuimde in de eerste helft van de wedstrijd tegen Kogelvangers 3 te werken en plukte daarvan de zure vruch ten na rust. De Sint-Annalandse vetera nen gaven de gasten te veel ruimte waar door veel vrijstaande spelers konden worden bereikt. Na acht minuten ging de buitenspelval van WHS niet goed open en Kogelvangers scoorde: 0-1. In de 25e minuut werd één van de gasten niet goed afgedekt bij een ingooi. De man werd aangespeeld en ging door op gelegen heidskeeper Kees Koopman. Die wist de bal nog te pareren door goed uit te lopen, maar via zijn knie stuiterde de bal naar de achterlijn en een meegelopen tegen stander kon 0-2 intikken. Ad Lindhout kreeg vlak hierna weer last van een oude knieblessure en ging in het doel staan in plaats van Koopman die weer veldspeler werd. Nog voor rust kwam Kogelvan gers op 0-3. In de pauze spraken de groen-witten af feller op de man te gaan spelen. Dat resulteerde in de tweede helft in een beter spelend WHS dat veel kansen kreeg, maar verschillende schoten gin gen net naast. Na tien minuten ging Wim Fase door op links en gaf de bal aan Nico Hage die 1-3 aantekende. Even later werd echter een uittrap van keeper Lind hout onderschept door een tegenstander die door kon gaan en de stand op 1-4 bracht. Thijs Fase, die zelf nog last had van een liesblessure, kwam in het veld voor de geblesseerde Piet Ridderhof. Fase kreeg de bal vanaf het middenveld aangespeeld en schoof de bal in de korte hoek tussen keeper en paal het doel in 2- 4. Kogelvangers kwam in de tweede helft zelden aan uitbraken toe, maar één ervan werd goed afgerond. Een aanvaller liep door op de linkervleugel van WHS en gaf de bal voor. Een vrije speler die bij de tweede paal stond, bepaalde de eindstand op 2-5.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17