Geloofsbrieven raadsleden in orde Einde St.Philipsland met plan Langeweg Sint vindt dat sloop tehuis maar snel moet beginnen 'Deze scène was te statisch' Daling van veergebruik minder sterk Topjaar voor de veiling Jeugd-en jongerenwerk zelfstandig Plaatselijk nieuws Kruiswerk op weg naar fusie met de gezinszorg Rederijkerskamer Eendracht jubileert met volkskomedie Donderdag 8 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Het onderzoek naar de geloofsbrieven en de beslissing om de nieuw gekozen raadsleden toe te laten, was maan dagmiddag een fluitje van een cent. De procedure duurde maar een kwartier. Nieuwe straat AJP wordt Zijpschekreek Voor het verbeteren van de verkeerssituatie in de Lange weg te Anna Jacobapolder is ter elfder ure een plan opge steld. De gemeenteraad wordt in zijn laatste openbare vergadering, woensdagmiddag, gevraagd hiervoor geld beschikbaar te stellen. Aanbesteding en uitvoering van het werk zal zo snel mogelijk ter hand worden genomen door de nieuwe gemeente. Verkoop grond Bij verhuizing Sinterklaas heeft drukke weken achter de rug. Heel veel kindertjes heeft hij blij gemaakt, met cadeautjes en met snoep. Maar ook de oudjes heeft hij niet vergeten. Vrij dagmiddag kwam hij naar het bejaardentehuis Sint Maar tenshof in Sint-Maartensdijk. Kwiek genoeg "Zodra er over trouw aan de regering gesproken wordt, draai jij je stoel om Kees." Een week vóór de première van 'De grote dag' sleutelt regisseur Cees van Broekho ven nog aan de uitvoering van het toneelstuk. "Deze scè ne was te statisch", zegt hij tegen de souffleur naast hem. Rederijkerskamer Eendracht studeert een volkskomedie in, net als twee jaar geleden. Morgen (vrijdag) is de eer ste van drie uitvoeringen in Oud-Vossemeer. Ongedwongen Voordracht Poortvliet Biljarten Vogels tellen Onthulling monument Afscheid gemeente Mevr. Geense-Quist wint fiets Eindej aarsconcert Con cordia De Makreel Pesten en sinterklaas GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART I t Burgemeester H.A. van der Munnik stelde, volgens het nieuwe regele- ment van orde, een commissie van drie personen voor die de geloofs brieven moest onderzoeken: M. Dij- ke van de SGP, I.C. Moerland van de PvdA en J. van den Heuvel van de VVD. Niemand maakte daar bezwaar tegen. De burgemeester schortte de vergadering en de drie commissiele den verwijderden zich uit de raads zaal. Die wezen achter gesloten deu ren een voorzitter aan die verslag uit moest brengen van de bevindingen van de commissie. De commissie moet bekijken of de benoemde aan de vereisten voor het lidmaatschap voldoet en geen met het lidmaatschap onverenigbare betrekkingen vervult. Na luttele minuten keerde het drietal terug. Dijke:"We hebben de geloofs brieven onderzocht. Ze voldoen aan alle eisen die daar aan gesteld zijn. We vragen dan ook de nieuwe leden toe te laten." Ook daar waren geen vragen over. Waarop de burgemeester de com missie bedankte voor het 'korte maar intensieve' werk dat de commissie had verricht. Tegen dit raadsbesluit kan binnen 6 dagen beroep ingesteld worden bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In 1990 bestond de commissie uit M.A.J. van der Linde (PvdA), J.L. van Gorsel (VVD) en M.A. van Beek (CDA). Volgens Van der Munnik duurde de zitting nu vijf minuten korter dan in 1990. Hij feliciteerde de aanwezige en niet-aanwezige raadsleden met hun toelating. (Het nieuwe PvdA-raads- lid mevr. E. van der Wal zat op de publieke tribune). Er waren ook gelukwensen voor A. den Haan (PvdA) die op 5 december jarig was. De 66-jarige Den Haan wordt bij de installatie de nestor van de nieuwe raad. Voor het karwei in Anna Jacobapol der is de reserve openbare werken precies toereikend, in die reserve is de opbrengst gestopt van de verkoop van de burgemeesterswoning en van diverse stukjes tuingrond, alsmede een deel van het rekeningoverschot van 1989. Voor de opknapbeurt van de Oostdijk en twee opritten is uit deze pot 50.000 gulden gehaald. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de volgende fase van het bestemmingsplan Steintjeskreek in Anna Jacobapolder. Er wordt een ontsluitingsweg aangelegd, waaraan later huizen zullen komen. Burge meester en wethouders stellen voor, deze straat de naam Zijpschekreek te geven. Op die manier wordt de naam van een oude kreek aan de vergetelheid ontrukt. Genoemde kreek liep even wijdig met De Sluis. Omdat in twee bestemmingsplannen geen bouwgrond meer beschikbaar is, wordt de raad voorgesteld deze af te sluiten. Het gaat om De Luyster II en Wilhelminastraat/Mosselkreek- straat. Er is een positief saldo van 125.000 gulden. In het nieuwste uitbreidingsplan De Luyster IV wordt, als de raad akkoord gaat, een stuk bouwgrond verkocht aan H.J. Bosman. Verder komt aan de orde de verkoop van strookjes grond aan J.C. Filius (Pla- taanstr.), mevrouw J.J. de Haan (Emmastr.) en J.P. Verhage ('t Kee- ten). Laatstgenoemde wil op de naast zijn woning gelegen grond een garage bouwen, waarvoor een her ziening van het bestemmingsplan nodig is. Als het aan het gemeentebestuur ligt, krijgen G.P.J. Bolier en M.J. Faasse ontheffing van het verbod om met hun auto in de Henri Dunantstraat te rijden. Beiden mogen namelijk een garage bouwen op hun aan genoemde straat gren zende achtererven. Aan de orde komt verder het voor stel om - met het oog op de gemeen telijke herindeling - nieuwe verorde ningen vast te stellen vooreen aantal belastingen. Het vorige maand teruggenomen voorstel om het bestemmingsplan Bedrijfsterrein vast te stellen, prijkt opnieuw op de agenda. Tenslotte wordt de raad gevraagd de post onvoorzien - groot 11.773 gul den - te bestemmen voor representa tie. Dit om alle kosten te dekken van een aantal activiteiten die samen hangen met de opheffing van de gemeente Sint-Philipsland. De vergadering, waarin natuurlijk bij de opheffing zal worden stilge staan, begint al om twee uur 's mid dags. Het veer Kruiningen-Perkpoldet krijgt weer minder verkeer te ver werken. De al jaren zichtbare daling zet nog steeds door, al is de terug loop ten opzichte van vorig jaar niet meer zo rigoreus als in eerdere jaren. In november staken ei 101.086 auto's over. Vorig jaai waren dat er nog 101.411 en in 1992 waren het er 125.926. Tot nu toe veroorzaakte de daling bij Kruinin- gen-Perkpolder ook een terugloop in de totale verkeersstroom van de pro vinciale stoombootdiensten (PSD). Bij Vlissingen-Breskens is het aan tal vervoerde auto's dit jaar juist gestegen. Tot en met november ver voerde Kruiningen-Perkpolder dit jaar bijna 1,14 miljoen auto's. In '93 waren dat er in dezelfde periode ruim 1,18 miljoen. In totaal werden er dit jaar door de PSD meer auto's vervoerd dan vorig jaar. Met een omzet van bijna 6 miljoen gulden behoort 1994 tot de topjaren van de veiling St. Annaland. Voor zitter A.C. Wessels deelde dat mee bij het afscheid van loodschef J. Vroegop. Het boekjaar loopt momenteel gelijk met het kalender jaar, maar in 1976/1977 was er nog sprake van een gebroken boekjaar. Toen werd een nog hogere omzet behaald: 6.334.090 gulden. Naast aardappelen waren er in die periode nog veel meer uien. Die zijn op de St. Annalandse veiling bijna van het toneel verdwenen. De goede prijzen van vroege aardappelen hebben tot het topjaar geleid. Inmiddels heeft het bestuur de goede resultaten aan gewend voor verbetering van het veilingterrein, waaraan aannemings bedrijf gebr. Moerland de laatste hand legt. Door het niet vervullen van de vacature J. Vroegop zal de veiling in 1995 een flinke besparing op de personeelskosten kunnen ver wezenlijken. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Kendrachthodc, Postbus 5, 4697 Z(St. Annaland of aan uw bezorger. Het jeugd- en jongerenwerk Tholen, dat nu nog valt onder de stichting Thuiszorg en Algemeen Maatschap pelijk werk Noord-Zeeland, moet met ingang van 1996 een aparte stichting worden. Dat blijkt uit het evaluatierapport over de eerste twin tig maanden van het project. Het gemeentebestuur vindt dat het jeugd- en jongerenwerk mag blij ven. Als de gemeenteraad de begro ting goedkeurt, wordt het aantal uren per week voor de begeleiders uitgebreid van 20 tot 24 plus zes uren voor administratie. De mede werkers van het project wilden eigenlijk een uitbreiding naar 32 uur en acht uur administratie. In februari vorig jaar begon het pro ject onder de vlag en in het gebouw van de stichting Thuiszorg te Sint- Maartensdijk. Marianne Velthuis werd hiervoor aangesteld voor 20 uren per week. In zijn bestaan heeft het jeugd- en jongerenwerk de cur sussen Technika 10, een jongeren advies- en informatiebureau, de roe- feldag en de jeugdsoos Thjos opge zet. Daarnaast werkte de organisatie mee aan de interculturele dag Men gelmoes, het bewonersoverleg Kot- terstraat in Tholen, het comité Tho- lenseweg Veilig, het alcohol- en drugs-preventieproject 'Ken je maat' en verder werden een aantal bestaande verenigingen onder steund. Een Zeeuws materialennet- werk voor instellingen en verenigin gen is in oprichting. Er zou daarvoor een koppeling kunnen komen met de sport- en speluitleen die nu nog in handen van de gemeente is. Volgend jaar wordt een begin gemaakt met een kinderclub voor jeugd van zes tot twaalf jaar en een jeugdsoos in Sint-Maartensdijk. Sinterklaas en zijn pieten kwamen naar Sint Maartenshof op een 'shovel'. Met twee pieten. Dat is niet vreemd. Maar in plaats van op een paard gezeten, kwam Sint-Nicolaas met een grote 'shovel'. Hoe dat kwam, legde hij uit aan de bewoners en het personeel in de recreatiezaal waar hij werd verwelkomd door de hoofdzuster C. van Popering. Zij vertelde dat ze de zwarte pieten al had waargenomen toen de knech ten de komst van sinterklaas voor kwamen bereiden. "Zij dachten dat de bewoners al in een woonzorgcen trum woonden." Ze vertelde sinterklaas dat het per soneel door de sluiting van het tehuis zonder baan kan komen te zit ten. "Sommigen hebben er moed op om in Spanje aan de slag te komen." De sint vond dat wel een goede gedachte:"Misschien kan ik er wel een paar meenemen." De sint legde uit dat hij had verno men dat er 'in de smalstad geruzie was en gekrakeel'. De pieten waren gaan kijken en berichtten aan de sint dat het over de toekomst van Sint Maartenshof ging. "Het is allemaal nog niet zeker. De prijs van de grond is zelfs nog niet rond."(De provincie wil 125.000 gulden bijdragen als ook de gemeente, stichting Beter Wonen en de SVRZ meebetalen. Maar volgens burgemeester H.A. van der Munnik is de gemeente geen partij). De sint merkte bij zijn binnenkomst dat er maar weinig bewoners meer waren omdat er al veel mensen ver huisd zijn. "De enkelen die hier nog zijn, kijken met een gezicht vol pijn en vragende blikken: morgen ikke?" Sint liet zijn paardje staan en was naar een bouwbedrijf gegaan om de zaak uit te leggen. Sint kreeg een grote 'shovel' en de man van het bouwbedrijf had gezegd: "Rij met deze 'shovel'. Laat het weten aan bewoners en bestuur, voor deze 'shovel' kost het nog geen uur. Laten we tijd winnen. Laat de afbraak nu maar beginnen. Zodat volgend jaar dat nieuwe Maartenshof bestaat. Steek de handen uit de mouwen, dan kunnen ze gelijk gaan bouwen." Het is ook de wens van de sint,'die dit gesol heel erg vindt'. "Laat ons eerlijk wezen. Een nieuw Maartenshof zal er moeten zijn. Doe een beetje water in de wijn. Jullie mensen hebben al genoeg pijn. Onzekerheid mag er nooit meer zijn." De goedheiligman zei het ook sneu te vinden voor de bejaarden die één dag per week naar het tehuis komen naar de dagverzorging. Maar hij was ook hoopvol gestemd. Met zijn allen kan er gezorgd worden dat de 'oude sfeer' er wel weer komt, zo liet hij weten. Daarna sprak de sint met de bewo ners. Sommigen mochten zelfs even bij hem op schoot komen zitten. Maar de sint bleek zelf ook kwiek genoeg om naar de mensen toe te gaan die moeilijk ter been waren. Gisteren werd er voor de 16 vrijwil ligers, ter gelegenheid van de dag van de vrijwilligers, een broodmaal tijd verzorgd. Dinsdag is er een kerstdiner in het tehuis. Dan wordt afscheid genomen van een groep van 12 personeelsle den die door de sluiting van het tehuis hun baan in Sint Maartenshof kwijt raakte. De bezetting van het volksstuk 'De grote dag', dat morgen in première gaat bij de bijna 125 jaar oude Rederijkerskamer Eendracht. Van Broekhoven, onderwijzer aan Die Heenetrechtschool en sinds vijf jaar regisseur, schreef het stuk zelf. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de toneelvereniging. Dat jubileum is officieel in februari volgend jaar en daarom zal er op 4 maart nog een feest zijn voor leden en oud-leden. Maar eerst wordt 'De grote dag' op de planken gezet. De repetitie donderdag begon met het bruiloftsfeest. "Die scène doen we eerst zodat de kinderen op tijd naar huis kunnen", legt de regisseur uit. Behalve de vijftien volwassen acteurs en actrices spelen vier kin deren een rol. Zelfs een aantal muzi kanten van OVM werkt aan het stuk mee. Een formule die twee jaar gele den ook tot succes leidde. Gastspe- lers zijn Maddy Geuze-Hoek van Sint Joseph en Kees Friens van Phoenix uit Bergen op Zoom. Het bijzondere is, dat in 'De grote dag' iedere speler praat zoals hij in het dagelijks leven praat. Je hoort dus Zeeuws, Brabants en Neder lands door elkaar. 'De grote dag' speelt in de jaren dertig. Er staan twee gezinnen centraal, de families Goorden en Van Tilbeurgh. Ook spookverhalen en muziek spelen een rol. Het geheel eindigt in een brui loftsfeest. Op de repetitie gaat het er onge dwongen aan toe, maar Van Broek hoven zorgt dat er toch serieus gewerkt wordt. Als Rien Geluk - die na acht jaar het toneelspelen weer heeft opgepakt - vertelt over een belevenis in het cafeetje van de Wuiper, moet Anita Potappel onbe daarlijk lachen. Nu mag dat nog. Een scène waarin de echtparen Goorden en Van Tilbeurgh het huwelijk van hun kinderen bespre ken, moet opnieuw gespeeld wor den. Kennelijk ziet de regisseur nog enkele onvolkomenheden. Hij werkt met een bijzonder decor: twee huis kamers en daar tussenin een gelag kamer. Met behulp van de belichting wordt duidelijk gemaakt waar zich op een bepaald moment iets afspeelt. Morgenavond om acht uur gaat 'De grote dag' in première in De Vossen- kuil. De voorstelling is al bijna uit verkocht. Op 16 en 17 december volgen nog twee uitvoeringen in het Vossemeerse dorpshuis. En zater dag speelt Rederijkerskamer Een dracht het stuk voor de bejaarden. Een voordrachtavond op 14 februari 1870 was de aanleiding tot oprich ting van de Rederijkerskamer Een- VERVOLG VAN PAG. 2 dracht. Het eerste bestuur bestond uit A. de Graaf (voorzitter), J. van As, A. Roggeband en C. Schille- naar. Dat organiseerde voor het eerst op 11 december 1873 een uitvoering met publiek. Bij het tienjarig bestaan was er een minder plezierige ervaring, want toen ging de bode er met de centen vandoor. Ups en downs wisselden elkaar af en in 1934 was de ontbin ding van de vereniging dichtbij. Maar er kwam jeugd in het bestuur - ondermeer T.M. Hage die bij het eeuwfeest werd gehuldigd als oud ste bestuurslid - en een bloeiperiode brak aan. Na de oorlog groeide de club uit tot meer dan 100 leden. Het aantal opvoeringen nam toe, in de regio speelden de Rederijkers voor tal van verenigingen. Een kwart eeuw geleden komen we Hetty Heijboer al tegen als speelster. Zij is in de bezetting van 'De grote dag' met 67 jaar de oudste, boven dien spelen haar dochter en klein dochter erin mee. De laatste jaren verheugt Rederijkerskamer Een dracht zich in een aanwas van jonge leden. Daarmee lijkt de toekomst van de oudste toneelclub op Tholen, na 125 jaar, verzekerd. Competitie-uitslag: J.K. Elenbaas- A. Schot 9,71-10; A. Burgers-A. Demming 10-7,24 p; K. Nagelker- ke-R. Lisseveld 7,56-10; J.K. Elen- baas-G. Tol 5,88-10. G. Tol haalde het beste gemiddelde van 1,65 en speelde de kortste partij van 17 beurten. A. Burgers maakte de hoogste serie van 9 caramboles. De kerstwedstrijd van Tolrust werd gespeeld over twintig beurten en volgens de Belgische telling. De uit slag: 1 A. Burgers 17,78; 2 R. Lis seveld 12,66; 3 Chr. Bal 12,66; 4 J. Niemantsverdriet 11,96; 5 K. Nagel- kerke 11,29; 6 J.K. Elenbaas 11,25; 7 A. Demming 9,47; 8 W. Bijl 9,41; 9 G. de Jonge 8,89; 10 G. Tol 8,88; 11 J. Tol 8,66; 12 A. Schot 8,42; 13 L. Bijl 4,29. Het beste gemiddelde van 2,75 en de hoogste serie van 16 caramboles kwamen op naam van J. Niemantsverdriet. Het bureau Van Buel uit de Wouwse Plantage gaat behalve aan de Oes- terdam nu ook maandelijks vogels tellen aan de Philipsdam. Het bureau heeft hiervoor bij provinciale water staat ontheffing aangevraagd voor het rijden met een auto over de parallelweg langs de slikken van De Heen. De provincie verleende die vergunning. Mevr. M. van der Zee- Willems uit Anna Jacobapolder zal samen met leider H. van Buel van het project watervogeltellingen Vol kerak-Zoommeer de tellingen gaan verrichten. Mevr. Van der Zee is ook secretaris van de vereniging Natuurvrienden. In de tuin van de N.H. kerk wordt woensdagmiddag het monument onthuld ter nagedachtenis aan de inwoners die bij de watersnood in 1953 het leven lieten. De onthulling gebeurt door initiatiefnemer J. Kem- peneers, geassisteerd door zijn kleinkinderen Jurgen Neele en Jan- Willem Kempeneers. De heer L.M. Sinke, ten tijde van de ramp als ambtenaar op de secretarie werk zaam, zal tevoren in het gemeente huis een toespraak houden. En streekarchivaris H. Uil presenteert de inventaris van het archief van de gemeente, dat door de watersnood ook schade opliep. Woensdag staat in het teken van het afscheid van de zelfstandige gemeente Sint-Philipsland. De gemeenteraad vergadert 's middags om twee uur voor het laatst en de raadsleden nemen afscheid. Op een bijeenkomst, 's avonds om half acht in De Wimpel, wordt een brochure gepresenteerd waarin twaalf auteurs stilstaan bij het verleden, heden en de toekomst van Sint-Philipsland. De inwoners worden uitgenodigd die presentatie bij te wonen, evenals de receptie die het gemeentebestuur aansluitend aanbiedt. De bedoeling is om op ongedwongen en ontspan nen wijze afscheid te nemen. De brochure wordt in de loop van deze maand bij alle inwoners bezorgd. In de laatste en grote trekking van de sinterklaasactie heeft mevr. A.M. Geense-Quist uit de Voorstraat de hoofdprijs, een fiets, gewonnen. Voorzitter N.J.G. Jansen was zeer tevreden over de sinterklaasverkoop in het algemeen. Burgemeester A. Verbree was verhinderd en de laat ste trekking werd daarom verricht door gemeentesecretaris W.J. Pijl. Carola Quist was uitgekozen om het winnende briefje voor de hoofdprijs te trekken. De waardebon van 250 gulden ging naar J. Wagemaker uit de Gladiolenstraat. Mevr. M. Moer- land-Bierings uit de Gladiolenstraat, C. Kosten uit de Voorstraat en C.M. Verwijs uit de Emmastraat wonnen elk een waardebon van 100 gulden. Een bon van vijftig gulden was er voor lvi.A. van Duuren uit de Voor straat, J.W. Nagtegaal uit de Pla taanstraat, B. Caton uit de Noord- weg in Anna Jacobapolder, Eliane Verwijs uit de Voorstraat, N. den Braber uit de Beatrixstraat op de Sluis, A. Verwijs uit de Zijpestraat, N. v.d. Reest uit de Noordweg in Anna Jacobapolder, F. den Braber uit de Schoolstraat en C.M. Verwijs uit de Emmastraat. Een waardebon van 25 gulden kregen Jos Boon uit de Esdoomhof, A. Verwijs uit de Deldensestraat, C. Faasse uit de Hengelosestraat, Vinessa Konrad van de Oostdijk, M.A. Maas uit de Sluisweg, A.W. Beurkens uit de Mastgatstraat, D. Bruijnzeel uit de Schoolstraat en J. Kaashoek uit de Voorstraat. Bij de trekking van vrij dag werden tien mensen verblijd met een draai worst en vijftien met een Mimo smulbon. Ook een aantal jongeren kreeg een prijs. Muziekvereniging Concordia houdt vrijdag 16 december haar einde- jaarsconcert om half acht in dorps huis de Wimpel. De muzikanten staan onder leiding van dirigent Walter Siol. Het eerste gedeelte van de avond staat in het teken van 50 jaar bevrijding en het tweede heeft kerst als thema. Iedereen is welkom op deze uitvoering. Uitslag van de wedstrijd van zee- hengelclub De Makreel: 1 J. Geuze 505 p; 2 K. v.d. Berg 310 p; 3 C. van Moort 150 p; 4 H.A.J. de Graaf 25 p; 5 A. van Oeveren 25 p; 6 J. van Moort 25 p. Bij de jeugd werd Ronald Roth eerste met 485 punten, gevolgd door Maurits Verwijs met 25 punten. Op 17 december wordt de boutwedstrijd van half twee tot half vier gehouden aan de Zuiddijk. Ouders en leerkrachten van de open bare basisschool De Luyster kwa men vrijdag bij elkaar op een thema avond over pesten. De school doet mee aan het 'nationaal onderwijs- protocol tegen pesten'. Het perso neel vindt dat er dringend aandacht moet worden besteed aan het pesten. In Nederland blijken namelijk zo'n 38.500 kinderen regelmatig te wor den gepest, geschopt, geslagen en geïsoleerd van de groep. Dat is vol gens De Luyster een groepspro- bleem waar kinderen zelf niet uitko men. Ouders moeten hun kroost van huis uit bijbrengen dat pesten niet goed is en leerkrachten moeten regels opstellen en die ook toepas sen en controleren. De thema-avond stond onder leiding van orthopeda goge mevr. J. de Visscher-Roeck, verbonden aan de stichting Jeugd en Gezin afdeling spel- en opvoedings voorlichting te Goes. Uit de levendi ge discussie bleek dat het onder werp de belangstelling van de aan wezigen had. Sinterklaas en zwarte piet kwamen maandag niet naar De Luyster om te pesten. De goedheiligman was namelijk zijn piet kwijt. De kinderen werden ingeschakeld om de knecht te zoeken. Die had zich verschanst op het dak van de school. Toen de meester een ladder had gehaald, kwam piet weer naar beneden. Eerst bezocht de sint de onderbouw. Alle kinderen zaten te wachten in de hal. Daarna ging het naar de groepen 5 en 6. Deze kinderen hadden, net als hun medeleerlingen, een aantal toneelstukjes in petto voor de sint. Groep 7 was vervolgens aan de beurt en tenslotte deed de goedhei ligman ook nog groep 8 aan. Rond kwart over drie verlieten sinterklaas en zwarte piet De Luyster weer. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk telefoon ot fax 01666-4041 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER «oor het eiland Tholen Advertentie I.M. De kruisvereniging rondom de Oos- terschelde bereidt een fusie voor met de gezinsverzorging. In St. Maartensdijk zitten beide instellin gen samen al in één gebouw, het centrum thuiszorg, maar er komt nog meer voor kijken. Secretaris M.C. Noorthoek uit St. Philipsland van de kruisvereniging verwacht dat er in januari verder gesproken wordt. Dan zal ook een streefdatum voor de fusie worden vastgesteld. Een belangrijk punt is ook de huis vesting omdat het gebouw Magnolia in Goes per 1 januari 1996 het pand wordt van het nieuwe waterschap Zeeuwse eilanden. Het kruiswerk moet een nieuw kantoor gaan kopen, huren of bouwen, maar gezien de fusie met de gezinszorg komt dat allemaal in een ander daglicht te staan. Noorthoek is woensdagavond tijdens de algemene vergadering in Magnolia als bestuurder herkozen. Hij heeft toegezegd tot aan de fusie in functie te blijven. In de ledenraad werd dhr. J. Egberts uit Oud-Vosse- meer herkozen; de periodiek aftre dende mevr. G. Hoogedeure uit Tholen stelde zich niet herkiesbaar voor de ledenraad. De vacature is in verband met de voorgenomen fusie niet vervuld. De belangstelling voor de ledenvergadering was gering met 22 mensen uit het gehele. Ooster- scheldegebied. "Het wordt allemaal afstandelijker", zegt bestuurslid C. Meertens uit Poortvliet. "Ook het kruiswerk komt steeds verder van de inwoners af te staan."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15