In Oud-Vossemeer wordt poep gegooid Praet'uusje ten prooi aan vuurwerkbom in Scherpenisse Geen animo bij PvdA voor staten Eerste dagen zijn veelbelovend Leider autobende 1 jaar de cel in VVV helpt vooral de Tholenaren Verkoop van gemeentehuis niet afgerond Filiaal Frank's haarstudio Sint-Philipsland geopend Schrootschip moet terug naar Bremen Meestoof bijna duizend leden Subsidiëring basisplan na opgave kosten Op Tholen en Sint-Philipsland Donderdag 8 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Anonieme brief houdt gemoederen bezig Bewoners van de Marehoek- en de Weelhoekstraat in Oud-Vossemeer kijken er elkaar op aan de schrijver te zijn van een anonieme brief die bij een aantal hondenbe zitters in de bus is gevallen. Bij N.M. Klippel voor de deur deponeerde donderdagavond een onbekende enkele hopen hondepoep. "Asociaal", noemt Klippel dat. Hij haalde er de politie bij. Schep L. Hage bij de Kroon in beroep tegen windmolens Schoenen Op de kandidatenlijst van de PvdA voor de statenverkie zingen in maart komt geen enkele inwoner van Tholen of Sint-Philipsland voor. "Heel spijtig. Ik ben er niet geluk kig mee, maar de animo bij de leden is er niet", zegt afde lingsvoorzitter Jac van Akkeren. D66 Tholen, St. Annaland, St. Maartensdijk Busje en Mercedes Intelligent Professionele aanpak De Vossemeerder is woedend omdat hij vermoedt dat men hem ervan verdenkt de briefschrijver te zijn. "Ik distantieer me van die actie. Wanneer ik last heb van hondepoep, schrijf ik geen brief en loop ik ook niet naar de politie. Ik los het zelf wel op. Enkele jaren geleden heb ik ook eens maatregelen genomen en ik heb nooit last meer gehad van de betreffende persoon." Ook het buurtcomité Marehoek neemt afstand van de anonieme brief. Het comité meldt dat in een schrijven, dat het op zijn beurt in de wijk heeft verspreid. 'Wij als buurt comité betreuren deze individuele initiatieven ten zeerste. Getracht kan worden om dergelijke problematiek op een andere wijze op te lossen, door gewoon de betreffende hon denbezitters die de overlast veroor zaken direct aan te spreken', schrijft het comité. In de twee straten, op stoepen, ach terpaden, grasvelden waar kinderen spelen, precies vóór toegangspaden naar huizen en op de houten brug naar de Dr. Renes- en Secr. Rijsten- bilstraat liggen voortdurend flinke hopen hondepoep. Tot ergernis van velen. "Ook van mensen die zelf een hond hebben", zegt Klippel. "Mijn buurman bijvoorbeeld, klaagt dat zijn kind niet eens meer buiten kan spelen. En mijn overbuurman ruimt met een schep altijd de poep van zijn eigen hond op, maar zegt er niet aan te kunnen beginnen ook de rest weg te halen." Gezien de wraakactie voor zijn deur stelt Klippel vast, dat er kennelijk hondepoep genoeg voor handen is. Zouden hondenbezitters thuis de w.c. ook niet doortrekken als ze geweest zijn, vraagt hij zich al na deze onsmakelijke ervaring. In een advertentie in deze krant reageerden vorige week twaalf bewoners die kennelijk de bewuste Groen licht voor de drie 36 metei hoge windmolens bij Stavenisse voor wat gedeputeerde staten van Zeeland betreft, werd 24 november in de Eendrachtbode vermeld, maar niet als het aan dhr. L. Hage ligt. "Er zal voorlopig niet gebouwd kunnen worden omdat ik bij de Kroon in beroep ben gegaan", zegt Hage. Eer der maakte hij al bij de gemeente en de provincie bezwaar. "Ik hoop dat er bij de Raad van State beter geluis terd wordt. Daar heeft men veelal een bredere kijk op de zaken en soms zie je ook verrassende Kroon- uitspraken." Daar hoopt Hage bij de windmolens in Stavenisse ook op, want als eige naar van een perceel naast de beoog de bouwplaats ten noorden van de Pilootweg en ten westen van de Groeneweg moet hij niets van initia tiefnemer Zeewind hebben. "Zee wind bestaat uit idealisten, o.a. bet weterige types uit het onderwijs, die geen enkele aansprakelijkheid aan vaarden als het bij de buren misgaat. Ze willen 1.1 miljoen gulden subsi die voor het project in Stavenisse en daarnaast nog 5 ton gaan lenen. Ik ben benieuwd welke bank geld gaat geven aan Zeeuwind. Delta Nutsbe drijven zou een betere partner zijn, maar afgezien daarvan, is windener gie een achterhaalde zaak. Het is drie keer zo duur als warmte-kracht- centrales. Windmolens zijn ook niet zo milieuvriendelijk als men denkt, gezien de olie, de tanks, de coating e.d. die eraan te pas komt. Daarom blijf ik me tegen de komst van de windmolens in Stavenisse verzeten, zowel tegen de procedure ruimtelij ke ordening als tegen de milieuver gunning. De verkoop van het gemeentehuis in Sint-Philipsland wordt een zaak voor de nieuwe gemeente Tholen. "Wij zijn het er nog niet ten volle over eens met elkaar. En je moet de zaken toch exact rond hebben", zegt burgemeester A. Verbree. Een maand geleden was hij nog optimis tisch over een afronding vóór de herindeling. Het Steenbergse soft- ware-bedrijf Unicall is een serieuze gegadigde, maar de voorlopige koopakte is nog steeds niet onderte kend. Ook een Sint-Philipslandse ondernemer is geïnteresseerd in het gebouw, dat getaxeerd zou zijn op ongeveer 275.000 gulden. Verbree zei in november dat de opbrengst in een aparte pot gestopt zou kunnen worden om de huisvesting van de bibliotheek en de peuterspeelzaal van te betalen. Of de Thoolse gemeenteraad er na de jaarwisseling ook zo over denkt, zal moeten blij ken. anonieme brief in de bus hadden gekregen. Ze noemden de brief - waarin gedreigd werd - supermacho en erg kleinzielig. "De politie ver moedt dat degene die de poep voor mijn deur gegooid heeft, bij deze groep gezocht moet worden", vertelt Klippel. Uit de anonieme brief - ondertekend met 'enkele bewoners' - blijkt dat de schrijvers inmiddels weten wélke hondenbezitters voor de overlast zorgen. Ze schrijven: 'Eens kijken hoe jullie het vinden als je honde poep van schoenen en vloerbedek king moet verwijderen. Als er geen verandering in de situatie komt, is de kans heel groot dat jullie verblijd worden met de hoop van jullie eigen hond. Mocht dit dan nog niet tot jul lie hersens doordringen, dan gaan wij nog een stapje verder!!!' De enige manier om de overlast aan te pakken is om de baasjes aan te spreken, vindt Klippel. "Maar als je dat zou doen, wordt dat je door die baasjes hoogst kwalijk genomen. Want geen enkele hondenbezitter laat zich hierover iets zeggen." Meer dan 200 inwoners van Tholen- stad zijn lid géworden van streek museum De Meestoof. Dat is het voorlopige resultaat van een inten sieve ledenwerfactie. Huis-aan-huis hebben vrijwilligers folders ver spreid en weer opgehaald. Bestuurs lid J.F. Kousemaker is ingenomen met het resultaat. Het aantal leden benadert nu waarschijnlijk de 1000. "Er druppelen nog aanmeldingen binnen. En sommige mensen, die eerst geen lid wilden worden, komen alsnog op hun besluit terug", vertelt hij. Ook bezoekers van de fototentoon stelling in het museum meldden zich als lid aan. "Er zijn ongeveer 430 bezoekers op de foto's afgekomen. Velen van hen bezochten De Meestoof voor het eerst", vertelt Kousemaker. Met ongeveer 4500 blijft het bezoekersaantal iets onder dat van vorig jaar, maar afgelopen zomer was het niet bepaald muse- umweer. Volgend jaar heeft het streekmuse um twee exposities gepland, over de visserij en over merklappen. "Wat de visserij betreft staat met name de botvisserij centraal, en de hoogaar zen." Mensen die daarover materiaal hebben en dat beschikbaar willen stellen, kunnen contact opnemen met Kousemaker (tel. 01660-2787). Voor de merklappen wordt nog gezocht naar Thoolse merklappen van vóór 1900. Daarvoor houdt mevr. E. de Jonge (tel. 01660-3600) zich aanbevolen. Het waterschap Tholen werkt, in overleg met de landinrichtings- dienst, aan een overzicht van de kos ten van het basisplan watervoorzie ning. De inspecteur van de landin- richtingsdienst wil ook inzicht in de kosten van de verdichtingsplannen en gegevens over het rendement van het wateraanvoerplan, alvorens hij beslist over subsidiëring van het deelplan zuid en de overige plannen. Op dit moment wordt het deelplan oost uitgewerkt, zodat een begroting kan worden opgesteld die de besteksbegroting qua nauwkeurig heid benadert. Uit het overleg met grondgebruikers en -eigenaren zou den nog wijzigingen kunnen voort komen. Verder wordt nagegaan of de werken om het waterpeil in de Weihoek beter te beheersen in het bestek van deelplan oost opgeno men kunnen worden. In dat geval* zou er meer subsidie voor beschik baar komen dan in ruilverkavelings- verband. Ook het automatiseren van het basisplan wordt nader uitge werkt. Wat de verdichtingsplannen betreft, het blijven ontwerpen waar over nog in diverse geledingen beslist zal moeten worden. Voor of net na de jaarwisseling zou het overleg tussen waterschap en landinrichtingsdienst afgerond moe ten zijn. Eind januari kunnen de hoofdingelanden dan kennis nemen van het totaaloverzicht en een definitief besluit nemen over de automatisering. Vervolgens kunnen aan de landinrichtingsdienst de gevraagde gegevens worden ver strekt. Om de deelplannen te realiseren, gaat het waterschap procedures vol gen op grond van de waterschaps wet. In deelplan west ligt één belanghebbende dwars. Grond van hem zal worden vergraven tot waterloop. In deelplan zuid kan het waterschap met acht belanghebben den geen overeenstemming berei ken. Ook hiervoor is een procedure gestart. De ravage in het praet'uusje op de Spuidamstraat is groot. Praten in het praet'uusje in Scherpeiysse kan voorlopig niet. Praten over het praet'uusje kan volop. Vrijdagavond tussen half elf en elf uur werd de buurt opge schrikt door een explosie. Door de enorme knal sprongen alle 14 ruiten van het onderkomen voor ouderen. Maar ook de pan nen op het dak bleken niet bestand tegen het geweld van de ontploffing. Tientallen pannen kwamen los te liggen, enkelen vie len kapot op de grond. De glas scherven vielen op straat maar ook op de banken en op de tafel in het praet'uusje. De ravage is groot. De politie vermoedt dat de vernie ling verzoorzaakt is door vuur werk en heeft een buurtonderzoek ingesteld. De schade bedraagt ongeveer 5000 gulden. De gemeente plaatste dranghekken rond het huisje. Woensdag heeft bouwbedrijf Muller-Franke uit Sint-Maartens dijk de pannen op het dak weer aangebracht en glaslatten voor de ramen gemaakt. Schildersbedrijf J.L. Noom uit Scherpenisse zal er deze week nog nieuwe ruiten in zetten. De gemeente verwacht dat mor gen of maandag de ouderen weer in het praet'uusje terecht kunnen. Het huidige Thoolse PvdA-statenlid H. Venekamp heeft al geruime tijd geleden aangekondigd ermee te stoppen. "Voor de komende periode was aanvankelijk één geïnteresseer de door ons voorgedragen, maar die trok zich naderhand terug", aldus Van Akkeren. Hij ziet het als een taak voor de afdeling om de komen de vier jaar te zoeken naar inwoners die bereid zijn kandidaat te staan voor het statenlidmaatschap. Op de ontwerp-lijst, die op 17 december definitief wordt vastge steld is gestreefd naar regionale spreiding. Bij de eerste zestien namen - de PvdA bezet momenteel negen zetels - zijn alle overige Zeeuwse regio's vertegenwoordigd. Bovendien zijn vier van de eerste tien kandidaten vrouw. Ook is er bewust rekening mee gehouden om niet alleen mensen uit het onderwijs en ambtenaren op een verkiesbare plek te zetten. De zittende statenleden D.J.P. Bruinooge, G.L.C.M. de Kok, mevr. C.M. Sturm, mevr. L. Vermeulen- Geschiere en DJ. Holtkamp bezet ten de eerste vijf plaatsen. Dan volgt nieuwkomer F. de Pauw uit Sluiskil en als zevende statenlid D. Eve- leens. Vakbondsman T. Strous uit Middelburg staat negende op de lijst. Behalve Venekamp verlaten J. Roodenburg en voorzitter P. de Nooijer op eigen verzoek de staten fractie. Inmiddels heeft ook D66 de kandi datenlijst definitief vastgesteld. Na het afhaken van J. van den Reydt blijft er nog één Thoolse kandidaat over: D.P. Suijkerbuijk op de 23-ste plaats. Dat betekent een stijging, want op de advieslijst stond de Tho- lenaar 26-ste. D66 bezet op dit moment zes zetels in de Zeeuwse staten. Van die zes keert ook R. de Blij - secretaris van de kamer van koophandel - niet terug. D66 gaat de verkiezingen in met gedeputeerde A.J. Dijkwel als lijsttrekker. Buitengebied. Tholen verwacht begin volgend jaar het ontwerp van een gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan buitengebied ter inzage te kunnen leggen. In verband daarmee heeft de provincie de speci fieke verklaring van geen bezwaar ten behoeve van bouwactiviteiten met zes maanden verlengd. Overi gens had de provinciale planologi sche commissie geadviseerd dat niet te doen: de wet op de ruimtelijke ordening kent zo'n specifieke ver klaring van geen bezwaar niet meer. Onlangs opende kapper Frank van Treijen uit Tholen een tweede vestiging in Sint-Philipsland. Frank's haarstudio aan de Voor straat stond woensdagavond rond acht uur stampvol met bezoekers. In totaal waren het er zo'n 125. Zowel vrienden en kennissen als zakenrelaties kwam Frank van Treijen en zijn broer Leon, die filiaalhouder is, feliciteren met de nieuwe zaak. Daarbij mocht dro gist N J.G. Jansen niet ontbreken. Hij is voorzitter van de Sint-Phi lipslandse middenstandsvereni ging en voormalig eigenaar van het pand waarin nu de kapsalon zit. Ook de collega-middenstan ders lieten zich niet onbetuigd. De nieuwe kapsalon heeft vijf stoelen en twee wasbakken. Het bijzondere van deze bakken is dat ze verstelbaar zijn. Daardoor zit ten klanten die wat kleiner of lan ger van stuk zijn ook gemakkelijk als hun haar gewassen wordt De van oorsprong Oud-Vossemeerse Frank van Treijen timmert behoorlijk aan de weg. Ruim vijf jaar geleden begon hij zijn eigen kapsalon aan de Grindweg in Tholen. Deze zaak werd uitge breid en twee jaar geleden opende hij naast zijn kapsalon Sauna Coco. Eind deze maand komt de uitbreiding van de sauna, waar Van Treijen al een tijdje mee bezig is, gereed. En nu is er dan ook een tweede zaak in Sint-Phi lipsland. De 21-jarige Leon van Treijen is filiaalhouder. Hij wordt beurtelings geassisteerd door per soneelsleden van de zaak in Tho len. Het vaste personeel van Frank's haarstudio bestaat uit de gebroeders Van Treijen, Anne- Marie Quist en Linda Barzilay uit Tholen, Judith Walpot uit Sint- Philipsland, Jacqueline Visser uit Bergen op Zoom en Cindy Geerts uit Oud-Vossemeer. Daarnaast is Van Treijen nog bezig met twee andere kapsters. Frank van Treij en is erg tevreden over de eerste dagen van het nieuwe filiaal. "Je hebt natuurlijk altijd een aan loopperiode, maar tot nu toe gaat het echt goed. Als het zo doorgaat, kunnen we tevreden zijn", zegt de Thoolse kapper. Frank's haarstu dio in Sint-Philipsland werkt, net als in Tholen, op afspraak. "Maar als er ruimte is, kan men er ook zo terecht", zegt Frank van Treijen. De leider van de autobende die de justitie lang uit handen wist te blij ven, de 35-jarige R.R. van B. uit Tholen, heeft van de Middelburgse rechtbank 1 jaar gevangenisstraf gekregen. Begin 1992 werden huis zoekingen bij Van B. in Tholen verricht, maar toen bleek hij in Thai land te zitten. Voor de politie bleef hij lange tijd onbereikbaar, totdat hij in Leiden werd aangehouden, verdacht van de moord op een zake lijke partner, waarvan hij overigens werd vrijgesproken. Eigenaar Frank van Treijen (links) en filiaalhouder Leon van Treijen van Frank's haarstudio in Sint-Philipsland. Andere leden van de autobende, die auto's in Nederland stal om ze in Marokko te verkopen, werden al eerder berecht. Onder hen J.V. uit St. Maartensdijk, bij wie destijds in een schuur te St. Annaland gestolen auto's werden gestald, o.a. een beige Mitsubishi bestelbusje. Een andere veroordeelde is in hoger beroep gegaan en een tweede man is in cas satie gegaan bij de Hoge Raad. Van B. gaf veelal telefonisch opdracht voor het stelen en helen van de - vaak dure - personenauto's en andere voertuigen. Daarna volg den er ontmoetingen op afgesproken plaatsen. Uit het onderzoek bleek, dat de auto van de Tholenaar veelal in de nabijheid werd gesignaleerd als er een auto werd gestolen. "Van toeval kan, gelet op de frequentie, plaatsen en data, alsmede de tijdstip pen van de dag of nacht, geen sprake meer zijn", stelde officier van justi tie mr. C. van Ginkel vast. Zo werd in Domburg een Porsche gestolen, in Yerseke een Renault 25, in Hal steren een VW Golf diesel, in Kruis land een Mercedes 300 D en in Ulvenhout ook een Mercedes. De Thoolse politie zag de BMW of de VW Polo van R.R. van B. in de buurt van de gestolen wagens. Het beige Mitsubishi bestelbusje, in Hoogerheide gestolen, werd via de stalling bij J.V. in St. Annaland in september 1991 naar Marokko gere den. V. bracht de wagen per boot Noord-Afrika binnen. De politie luisterde telefoongesprekken af tus sen hem en zijn vrouw. Van B. kwam nog een keer naar de stalling in St. Annaland om een ladder uit het gestolen busje te halen. V. tele foneerde verder met Van B. om twee 'oude grasmaaiers' te bestellen, waarmee auto's werden bedoeld. Een Marokkaan moest V. verder 6000 gulden betalen voor een Mer cedes 250 diesel van begin 1991 met sportwielen, die in het Belgische Stabroek moest worden opgehaald. Van B. leverde tegen betaling de sleutel in een enveloppe af bij mevr. V. in St. Annaland. Op 7 oktober 1991 werd aan de Pro- vincialeweg in St. Maartensdijk een VW Golf GTD gestolen door een Duitse helper van R.R. van B., die in zijn blauwe BMW zelf een paar keer in de buurt van Dacomex werd gesignaleerd. Van B. voerde later die dag een telefoongesprek met de Duitser, die vervolgens arriveerde bij de woning van de bendeleider in Tholen. Een politieman zag de auto van de Duitser enkele wagens achter een auto van R.R. van B. geparkeerd staan. Volgens de dief leefde hij in onmin met zijn opdrachtgever, maar uit de afgeluisterde, amicale tele foongesprekken wist de politie wel beter. Het was koek en ei tussen de twee. Een koper van een Mercedes 300 turbo diesel onderhandelde in motel de Wouwse Tol bij Bergen op Zoom met Van B., die overigens bij de politie herhaaldelijk weigerde op indringende vragen in te gaan. Vol gens de officier van justitie was Van B. 'een intelligente verdachte die goed dacht te weten, waar zich de zwakke plekken in de bewijsvoering bevonden.' Na zijn vrijlating aarzel de Van B. niet om medeverdachten als J.V. uit St. Annaland onder druk te zetten, dan wel te intimideren. V. verklaarde later dat hij bang was voor Van B. omdat ze iemands huis eens hadden 'verbouwd' nadat de betrokkene had gepraat over zaken, die het daglicht niet konden verdra gen. V. werd zelf naar een restaurant in Steenbergen ontboden voor een gesprek met 'een advocaat of iets dergelijks' of 'mogelijke de zwager van R. van B.' De officier van justitie kwam ten aanzien van R. van B. tot vier geval len van medeplichtigheid bij de diefstal van auto's. "Er is duidelijk sprake van bewuste samenwerking, waarbij de rollen zijn verdeeld. Er worden plannen gemaakt en uitge voerd, waarbij Van B. in de opbrengsten heeft gedeeld. Hij was in feite ook de organisator, hij had een belangrijke rol." Bij de afzet van de gestolen auto's, vooral naar Marokko, is gebruik gemaakt van valse papieren en het zogenaamde 'omkatten', waarbij chassisnummers zijn gewijzigd. Ook ging men over tot het verwijde ren van onderdelen, zoals motor blokken en de losse verkoop daar van. Mr. Van Ginkel sprak over 'een professionele aanpak, uitsluitend gericht op grof winstbejag met grote financiële schade voor de eigenaren van de auto's als gevolg.' De officier liet in zijn eis meespelen, dat Van B. al eerder voor vermogensdelicten Officier van justitie. De officier van justitie le klasse in het arrondis sement Middelburg, mr. C. van Gin kel, is benoemd tot officier van jus titie speciaal belast met fraudezaken op Aruba. was veroordeeld. Voor zijn leidende rol bij 36 autodiefstallen en heling in 1990 en 1991 in Zeeland en West- Brabant vroeg de officier 18 maan den gevangenisstraf. De rechtbank beperkte de straf tot 12 maanden cel. De autobende bestond uit 11 men sen, die allen bestraft zijn. Onder hen J.V. uit St. Annaland/St. Maar tensdijk die in maart 1993 werd ver oordeeld tot 240 uren dienstverle ning en 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Tegen hem was 8 maanden waarvan 2 voorwaardelijk geëist. Verder kreeg V. nog 1000 gulden boete voor het weigeren van een bloedproef en 9 maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. Zijn vrouw kon de zaak afdoen met 1000 gulden, J.A.L.B. uit Oud-Vosse- meer, die een gestolen bestelbus samen met V. naar Marokko bracht, kwam er eveneens met 1000 gulden van af. De politie te water van Rilland heeft vrijdag het Tsjechische binnenvaart schip Labe 25 bij de Kreekrakslui- zen teruggestuurd naar Duitsland. Het schip vervoerde 900 ton veront reinigd schroot, geladen in Bremen. Omdat voor het vervoer van derge lijk afval aparte vergunningen nodig zijn, nam de politie contact op met het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu. De lading bleek niet gedekt te worden door de benodigde papieren. Het schroot zou in Antwerpen gelost moeten worden, maar wat er daarna mee zou gebeuren was niet duide lijk. De politie houdt het voor moge lijk dat het afval met een zeeschip naar een verdere bestemming zou worden vervoerd. De Belgische autoriteiten deelden mee, de lading niet te willen hebben en omdat het schroot ook niet in Nederland mocht blijven, werd de schipper terugge stuurd naar Bremen om daar te los sen. Het was al de tweede keer dat de waterpolitie te Rilland een schip met afvalstoffen onderschept dat niet aan de voorschriften voldoet. Eerder ging het om 2100 ton schroot en 1850 ton vliegas. Aangezien het administratieve overtredingen waren, werden de zaken met een waarschuwing afgedaan. De contro les worden uitgevoerd vooruitlo pend op het landelijke project afval stromen van de politie. De Zeeuwse politie leidt daarvoor twee specialis ten op. Met name op het Schelde- Rijnkanaal, dat per jaar 111 miljoen ton lading te vervoeren krijgt, zal intensief worden gecontroleerd. De Streek-VVV Eiland Tholen is meer eigen inwoners ter wille dan mensen van elders. Uit het jaarver slag van de vereniging blijkt dat tot nu toe dit jaar aan de balie 1499 Tholenaren om informatie kwamen, 345 andere Nederlanders en 374 buitenlanders. Telefonisch werden 902 Tholenaren en 834 anderen geholpen. Tenslotte zijn 281 verzoe ken om schriftelijke informatie afgewerkt.. Het pakket van de VVV is dit jaar uitgebreid met de verkoop van staatsloten. Verder is het Zeeland Zien-systeem aangepast. Via de computer kan zowel landelijke als provinciale informatie direct wor den opgeroepen. De verkoop van VVV-geschenkbonnen vertoonde dit jaar een stijgende lijn. De bemid deling voor verhuur van zomerwo ningen loopt wat terug, een tendens die in heel Zeeland merkbaar is. Als laatste vrijwillig informatrice nam mevrouw L. Hommel-Jasperse uit Oud-Vossemeer afscheid. De bezetting van het kantoor werd afge lopen zomer versterkt met J. Oost- dijk uit Scherpenisse, terwijl M.J. Saris in het hoogseizoen enkele weken bijsprong. A. van Ostaayen vertrok, na een jaar via het jeugd werk-garantieplan (JWG) bij de VVV te hebben gewerkt. Via die zelfde voorziening is inmiddels D. Pilaszek aangetrokken. De VVV sloot 1993, mede door een schadepost van 4428 gulden door een inbraak, af met een tekort van ruim 3836 gulden. De begroting Voor 1995 vermeldt een exploitatie tekort van ruim 24.000 gulden. Maandag houdt de VVV de algeme ne ledenvergadering, waarop de stand van zaken met betrekking tot het voortbestaan aan de orde komt. In het bestuur treden penningmees ter M.J. Hoek en C. Nuyten af. Kan didaten zijn J.M. van Tiggele (Rabobank St.Annaland) en M.J. Hoek (watersportvereniging Stave nisse). J. Bakker en P.K.M. Stouten zijn herkiesbaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11