Provincie Zeeland Maak werk van innoveren Activa gooit met bieten en halve varkens Budgetfinanciering Landschapsverzorging Expositie van Technika 10 in bibliotheek Culturele dag groter opgezet Donderdag 1 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vrijwel de helft van de economische groei in Nederland is te danken aan technologische vernieuwing in het bedrijfsleven. Omdat GS het belangrijk vinden dat Zeeland bij blijft heeft het dagelijks provinciebestuur een aantal plannen om technologische vernieuwingen te stimuleren. Vrijwilligers Toepassen Meer èanbod Overdracht IN BEROEP Plaatselijk nieuws Avond gezondheid Dammen Hulptransport Polen Stemmen van lezers Zorgvuldige onzorgvuldigheid Regisseren Pak even uw zakboekje Nieuws De Stichting Landschapsverzor ging Zeeland (SLZ) kan de komen de vier jaar rekenen op 536.600,- subsidie per jaar. Voorheen kreeg de stichting ook dit bedrag maar dat moest ieder jaar opnieuw worden aangevraagd en bestond bovendien uit drie ver schillende subsidie-aanvragen. De nieuwe manier van financieren, budgetfinanciering, scheelt de provincie en de stichting een hoop papierwerk. Bovendien weet de stichting waar ze de komende vier jaar aan toe is. Afgesproken is dat aan het bedrag niet wordt getornd tenzij bijvoorbeeld de financiële positie van de provincie drastisch verandert. Tientallen vrijwilligers en ba nenpoolers zijn via de stichting druk bezig met onderhoud, herstel en aanleg van kleine natuur- en landschapselemen ten en met voorlichting. De SLZ kiest voor een zo prak tisch mogelijke werkwijze. Het di- rekt bieden van hulp bij uitvoering van onderhoud in het veld neemt dan ook een centrale plaats in. Verder heeft de stichting als uit gangspunt dat de verantwoorde lijkheid voor het beheer van de kleine natuur- en landschapsele menten zoveel mogelijk in handen blijft van particulieren. Alleen in uit zonderingsgevallen neemt een groep vrijwilligers of de stichting zelf het beheer over. Hierin onder scheidt de SLZ zich van groot- grondbezittersorganisaties als Stichting het Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten die gericht zijn op het in eigendom of beheer verwerven van natuurgebieden. De vrijwilligers bij de SLZ zijn inge deeld per regio en werken onder begeleiding van een voorman. Voor het vervoer en het regelen van het werk zorgt de SLZ. Bij het onderhoud en herstel gaat het niet alleen om beplantingen en water partijen; ook objecten als sluisjes, bakketen en vliedbergen kunnen voor een onderhoudsbeurt in aan merking komen. De laatste jaren probeert de stichting het onder houd zo in te richten dat tegelijker tijd kwetsbare soorten worden be schermd. En dan gaat het om bijvoorbeeld kerkuilen, boomkik kers, kamsalamanders, vleermui zen, kleine marterachtigen, weide en akkervogels en vlinders. Wie belangstelling heeft voor het werk van de SLZ of zich in het weekend of op een doordeweekse dag wil inzetten kan contact opne men met de stichting, Ravelyn de groene jager 5 in Goes, tel 01100-30936. De plannen om werk te maken van technologische vernieu wing staan verwoord in de no ta Maak werk van innoveren. GS stellen vast dat er vooral in het midden- en kleinbedrijf (MKD) een tekort is aan geld, tijd en deskun digheid om werk te maken van in novatie. Grote bedrijven beschik ken over het algemeen wel over eigen afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Vandaar dat er in de nota veel aandacht is voor het MKB. De plannen van de provincie lopen langs drie lijnen: stimuleren van het toepassen en ontwikkelen van technologische kennis, het vergroten van het aanbod van ken nis (kennisinfrastructuur in de vak taal) en het verspreiden van de aanwezige kennis naar de bedrij ven. Om er voor te zorgen dat bedrij ven gaan innoveren, technologie ontwikkelen en toepassen, wil de provincie meewerken aan een aan tal acties. Zo zijn er tal van Euro pese en nationale stimuleringsre gelingen. Die worden op een rijtje gezet en samen met onder meer het Innovatiecentrum Zeeland en de Kamers van Koophandel wordt heel systematisch nagegaan wel ke bedrijven voor welke regelin gen in aanmerking kunnen komen. De provincie heeft daar ƒ25.000,- voor uitgetrokken. Er ligt een ton klaar om bedrij ven die in aanmerking komen voor een regeling een extra duwtje in de rug te geven de stap naar technologische ver nieuwing te wagen. Bedrijven die patent of octrooi wil len aanvragen, kunnen eveneens op steun rekenen. Voor de kosten van onder meer octrooi-aanvragen heeft de provincie 15.000,- klaarliggen. Eens in de twee jaar maakt een bedrijf in het MKB dat werk maakt van innovatie kans op een prijs van 10.000,-. Er zijn in Zeeland nauwelijks on derzoeksinstituten. Op plekken waar universiteiten zijn ligt dat na tuurlijk anders. Dat neemt niet weg dat er wel een paar mogelijk heden zijn het aanbod van kennis te verbreden. Dat kan bijvoorbeeld door de samenwerking van de Ho geschool Zeeland met de universi teit van Gent te versterken en door steun te geven aan de op richting van een Zeeuws Centrum voor Techniek dat er voor moet zorgen dat leerlingen van de ba sisschool al vertrouwd raken met techniek. Medewerking van het be drijfsleven is hierbij noodzakelijk. Om technologische vernieuwingen in bedrijven te kunnen doorvoeren is het belangrijk te kunnen be schikken over mensen die op de hoogte zijn van de laatste techni sche snufjes. Dat zijn de zogehe ten kennisdragers. In het kader van een landelijk project gaan ne gen van deze mensen voor een periode van drie jaar op kosten van het rijk in Zéeland aan de slag. Samen met het bedrijfsleven gaat de provincie dit aantal ver dubbelen naar achttien. Een bedrijf moet zelf aange ven voor welk werk een techni sche oplossing moet worden gevonden. De deskundige kan dan maximaal een jaar bij dat bedrijf aan de slag om de ver nieuwing op poten te zetten samen met de medewerkers van het bedrijf; zij moeten er immers voor zorgen dat het bedrijf ook na deze periode met de nieuwe technieken kan werken. Alles bij elkaar is de provincie van plan 250.000,- per jaar te be steden aan het stimuleren van technologische vernieuwing. Het geld is bedoeld om projecten mo gelijk te maken, niet om projecten volledig te financieren. Door de deelname van het bedrijfsleven, Arbeidsvoorziening, de Kamers van Koophandel en de Hoge school Zeeland gaat het bij de uit voering van de plannen in werke lijkheid om veel meer geld dan de 2,5 ton die de provincie wil inzet ten als ook de staten instemmen met de nota. Dat de provincie sti mulerend kan werken bleek afge lopen donderdag bij de presenta tie van de nota. Het ministerie van economi sche zaken bleek enthousiast over de Zeeuwse plannen en zegde steun toe om het moge lijk te maken dat vijftien werk loze afgestudeerden van mbo en hbo aan de slag kunnen in een technologische werk plaats. Ze kunnen zo projecten voor het bedrijfsleven uitvoeren en steun en begeleiding krijgen om zelf standig projecten op te gaan zet ten. Vrijdag 10 februari zullen provin ciale staten zich uitspreken over de nota. De nota is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. Vrijdag 9 december, aanvang 11.00 uur, komt de Provinciaal Planologische Commissie bijeen voor een openbare vergadering in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 in Middelburg. De commissie gaat vergade ren over de notitie beoorde lingscriteria ruimtelijke uitbrei dingsplannen verblijfscom- plexen. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Dinsdag 6 december komt de ad viescommissie ruimtelijke orde ning bijeen voor de openbare be handeling van bezwaren die zijn gemaakt tegen twee weigeringen van GS om verklaringen van geen bezwaar af te geven en tegen 'twee door GS afgegeven gedoog- beschikkingen. Om 14.00 uur gaat het om de wei gering van een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van een woning, werktuigenberging en varkensstal aan de Galgeweg in Nieuwerkerk. De gemeente Duive- land en de bezwaarmakers zijn uit genodigd hun standpunten te ko men toelichten. Om 14.30 gaat het om de weige ring van GS mee te werken aan een uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen, van 13 naar 21, aan de Vertonsweg in Burgh- Haamstede. Het gemeentebestuur en de bezwaarde zijn uitgenodigd hun mening toe te lichten. Gs hebben een gedoogbeschik- king afgegeven voor de opslag van puin aan de Deltastraat in Zierikzee en voor twee baggerde- pots in Hulst, aan de Plattendijk en aan de Hogendijk. Het bezwaar te gen de opslag van puin komt om 15.00 uur aan de orde, om 15.30 uur gaat het om de bezwaren te gen de baggerdepots. De besliscommissie algemene bijstandswet komt 6 december eveneens bijeen. Het gaat om drie eerdere uitspraken van de ge meente Axel over bijstandsuitkerin gen waar belanghebbenden het niet mee eens zijn. Belanghebben den en hun gemeentebestuur zijn uitgenodigd hun mening te komen geven. De zaken dienen achter eenvolgens om 16.00, 16.20 en 16.30 uur. Om 17.00 uur komt de uitvoering van de iegesverordening aan de orde in een openbare zitting. Te gen de toepassing van de veror dening is bezwaar gemaakt door een scheepswerf uit Walsoorden. Plaats van handeling: Provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. Heel de maand december zal er in de bibliotheken van Tholen, Sint- Annaland en Sint-Maartensdijk een tentoonstelling te zien zijn over het project Technika 10 van het Jeugd- en jongerenwerk. Het project is bedoeld om meisjes kennis te laten maken met de techniek door middel van bijvoorbeeld houtbewerking en een cursus over fietsen. De Zeeuwse fotografe mevr. Vermeer heeft een fotoreportage gemaakt van alle Technika 10-clubs in Zeeland. Daar mee is de tentoonstelling gemaakt die nu op Tholen te zien is. Tot 9 december staat zij in de bibliotheek te Sint-Annaland, van 9 tot en met 19 december in de bibliotheek te Sint-Maartensdijk en tot januari in de bieb in Tholen. smulbonnen. De hoofdprijzen wor den dinsdag getrokken. De eerste prijs is een fiets, de tweede een waardebon van 250 gulden en de 3- de t/m de 22-ste prijs zijn waarde bonnen die variëren van 100 tot 25 gulden. Op 7 december wordt er om half acht in het zaaltje van de Hervormde kerk een avond gehouden over de gezondheid. Gastspreker is natuur- arts Bergsma. Uitslagen van de damcompetitie van DSVF: P. Reijngoudt-J. v.d. Velde 0-2; I. Verwijs-A. Verwijs sr. 2-0; J. Joppe-P. Reijngoudt 2-0; J. Joppe-J. v.d. Velde 2-0; L. v.d. Velde-A. Sla ger 0-2; J. v.d. Velde-W. Drenth 2- 0; P. Reijngoudt-L. v.d. Velde 2-0; A. Slager-J. den Braber 2-0; L. v.d. Velde-J. v.d. Velde 0-2; W. Drenth- J. Joppe 0-2; J. den Braber-J. Joppe 2-0; A. Verwijs sr.-L. v.d. Velde 0- 2; P. Reijngoudt-A. Slager 0-2; J. v.d. Velde-I. Verwijs 0-2. Bekerronde: W. Drenth-P. Reijn goudt 2-0; A. Verwijs sr.-I. Verwijs 0-2; A. Slager-G. v.d. Velde 2-0; J. den Braber-A. Verwijs sr. 2-0; L. v.d. Velde-J. Joppe 2-0; J. v.d. Vel de vrijgeloot 2-0. De winnaars gaan door naar de tweede ronde. Gisterenavond is er vanuit Anna Jacobapolder een vrachtwagen met oplegger vol hulpgoederen vertrok ken naar Polen. E)e familie Buijs, die deze transporten al sinds zes jaar Een verkoopster die een broeks band controleert, een zwemin- structeur die zijn leerlinge letter lijk ondersteunt, een fysiothera peut of haptonoom die zijn patiënt vastpakt, een crèche- of schooljuf frouw die een kindje troost, een vrouwenarts die een been vast houdt of zelfs een fotograaf die een schouder van haren of roos ontdoet. Hoogstwaarschijnlijk herkent u deze handelingen uit uw ervaringen. Mis schien werkt u in een beroep waarbij deze of gelijsoortige handelingen zeer normaal zijn. Pas dan op, han del nog zorgvuldiger dan u al gewend was. Het blijkt mogelijk te zijn personen te treffen met een 'sick' of 'dirty mind'. Deze personen kunnen uw werkwijze uitleggen als handtastelijkheden of zelfs ontucht. Indien zo'n persoon dan ook nog eens politie- en justitieambtenaren organiseert, verzamelde ondermeer zo'n 1000 paar schoenen, 400 zak ken kleding, fietsen, invalidenwa- gens, stoelen, eethoeken, 700 stellen nieuw ondergoed, een wasmachine en een koelkast en een sterilisator. Deze goederen waren opgeslagen bij mevr. L. Noorthoek en M. Neele. Buijs begon destijds de transporten met een aanhangwagentje, maar als gauw werd de lading te groot. "Wê hebben toen gezegd dat we ermee moesten stoppen, maar een Poolse kennis, een lerares Duits, heeft toen een Pools transportbedrijf overge haald een vrachtwagen beschikbaar te stellen", zegt dhr. Buijs. "De directeur zei toen ja, maar hij haalde de transportchef erbij en die zei nee. We waren toch wel benieuwd hoe dat af zou lopen, maar uiteindelijk werd het toch 'ja'. Na het eerste transport hebben we gevraagd hoe lang het bedrijf dit wilde doen. De directeur zei toen: Altijd." De hulp goederen gaan naar de stad Gnyez- no, zo'n 200 km over de grens bij Frankfurt en 100 km ten oosten van Poznan. De familie Buijs reist maandag naar Polen om te controle ren of alles goed aankomt. Veertien dagen geleden zou de vrachtwagen al gekomen zijn. De chauffeur die dit werkje altijd doet, moest een lading in België lossen en kon dan gelijk doorrijden naar Anna Jacoba polder. Maar de goederen werden afgekeurd en de wagen moest vol terug naar Polen. Toen heeft het bedrijf meteen een lege wagen naar Nederland gestuurd, maar die stond ook nog eens vier dagen stil aan de Poolse grens vanwege een staking. Gisteren gingen de spullen dan uit eindelijk op weg. met veel fantasie en leugens weet mee te slepen, zal men uw zorgvul dige handelingen - die zo belangrijk zijn in het uitoefenen van uw werk - zeker uitleggen en rondbazuinen als 'ontuchtelijke handelingen'. Met verwondering, angst en onmacht heb ik, met vele anderen, tot in detail kunnen volgen hoe een zeer kundig, respectabel en integer collega - met zelfs buitenlandse erkenning en hoge buitenlandse onderscheidingen - door zo'n valse, laaghartige, laffe en loze aanklacht gedurende twee en een half jaar onterecht werd vernederd en beschadigd. Door onzorgvuldig handelen, het zich niet willen ver diepen in werkwijzen die in bepaal de disciplines van de fotografie ver plicht zijn - zoals de benaderings wijze in de kinderfotografie (b.v. een kleuter weet niet wat links of rechts is, daarom zal een kundig fotograaf dit spelenderwijs laten gaan gebeuren) - en gedreven door hysterische mensen met een 'dirty mind' kwam deze niet begrepen affaire onnodig in het nieuws en de rechtszaal. Bij meer begrip, een goed gesprek of een gedegen onderzoek had deze affaire nimmer Tholen verlaten en hadden politie en de rechterlijke macht zich een blamage bespaard. Tevens zou de familie P. Kooien veel verdriet en littekens bespaard gebleven zijn. In de portretfotografie is het gebrui kelijk dat de fotograaf veel regis seert: een schouder van roos ont doen, een kraag, mouw of haarlok corrigeren, kinderen worden soms 'aan de hand meegevoerd e.d. Het gebeurt dagelijks, allemaal onschul dige handelingen die het gezicht en de kwaliteit van het te leveren por tret alleen ten goede zullen komen. Iedereen zal begrijpen dat de uitvoe ring van vele beroepen onmogelijk is met de handen in de zak. Alhoe wel men daar in hun korps anders over denkt, zal ook de politie van Tholen niet kunnen functioneren met de handen in de zak. Hoe anders steunen zij iemand na een slechte tij ding? Hoe troosten zij een gevallen, of een zijn moeder zoekend kindje? Zij moeten toch ook 'gevoel' heb ben? De edelachtbaren van de rechtbank in Middelburg zouden wij (enkele collega's) willen uitnodigen voor een portret-sessie. Alleen op deze wijze zullen zij (aan den lijve) kun nen ervaren hoe foutief deze trieste zaak werd ingeschat en behandeld. De buren van de aangevers zijn zeker geschrokken, maar ook gewaarschuwd. Pas maar op, toon geen genegenheid voor uw kinde ren. Uw buren zouden dit als incest kunnen uitleggen en ook u gaan aan geven. Hans Nijs, BFN fotograaf, Goes. Sinterklaas deinst achteruit om de bieten te ontwijken die Activa-winkeliers op de wagen gooien. Slechts 2.45 minuten deden de 23 deelnemers aan de winkelactie van Activa in St. Annaland over het laden van 1000 kilo suikerbie ten. Die extra attractie bij de fina le van de sinterklaasactie van de middenstandsvereniging trok zaterdagmiddag veel belangstel lenden naar de Ring. De oude boe renwagen met twee paarden van de stallen Brooijmans bleek een trekpleister. Sinterklaas deinsde op de wagen voortdurend achteruit om de bie ten te ontwijken, wanhde winke liers hadden een ferme werptech- niek. Na de trekking van de prij zen maakte Sinterklaas bekend, wie de laadtijd precies had gera den: Tessa Fase van de Molen- dijkseweg. Zij won de vakantie reis naar eigen keuze ter waarde van 750 gulden. De tweede deelne mer die er dicht bij zat, had 2.48 minuten geraden. Activa deelde verder nog vijf hal ve varkens uit. Leendert v.d. Klooster uit Crooswijck, A.D. Goedegebuure uit de Raiffeisen- straat, Ludy Vroegop uit de Oost straat, Johan Gunter uit de Tien hoven en Mark van Dijke uit de Tienhoven kunnen een hele winter lekker eten. De verdere uitslag: 6. wekker CJ. v.d. Griek, Tienho ven 7. vaaslamp Patty Weijler, Schoolstraat 8. tafelkleed ijs taart Monique van Driel uit Oud- Vossemeer 9. vleesschotel A. Nie- mantsverdriet uit Poortvliet, die bovendien nog een banketletter won. 10. boodschappenmand Laurien van Dijke, Huygens- straat. De overige 29 prijzen vielen veelal in St. Annaland, maar ook in Tho len, St. Maartensdijk, Bruinisse, Halsteren en Poortvliet Ook de brandweer had inkopen gedaan voor Sinterklaas en viel in de prij zen: de 30ste prijs, een fles whis ky, ging naar de vrijwilligers. De omzet tijdens de winkelactie van 14 tot en met 26 november lag 15% hoger dan vorig jaar. Het feit, dat er twee deelnemers meer waren, heeft daaraan ook bijge dragen. De consumenten gaven in St. Annaland 350.000 gulden uit, waarmee het Activa-bestuur bij zonder ingenomen is. Tegenover de stijgende inkomsten stonden echter ook kostenposten als het twee keer ontvangen van Sinter klaas, maar het totale budget lag lager dan vorig jaar om rekening te houden met eventuele tegenval lers. Het gemeentebestuur is gevraagd 2000 gulden op tafel te leggen voor de Thoolse inbreng in het Zeeuwse festival cultureel gekleurd. De com missie welzijn en onderwijs zal daarover om advies worden gevraagd. Dit jaar is in Sint-Maartensdijk een multi-culturele dag georganiseerd. De werkgroep heeft zich inmiddels aangesloten bij de stichting COS- Zeeland, die het festival cultureel gekleurd ondersteunt. Dat gebeurt zowel inhoudelijk als financieel. COS wil aan de Thoolse manifesta- tie eveneens 2000 gulden bijdragen. De Thoolse werkgroep wordt waar schijnlijk uitgebreid met de Marok kaanse vereniging Jamaït Salam en de openbare bibliotheek. Asielzoe kers, vluchtelingen, de Turkse gemeenschap op Tholen en de wereldwinkel hebben voor volgend jaar toezeggingen gedaan over deel name of ondersteuning. Het programma van de multi-cultu rele manifestatie zal dan ook uitge breider zijn. De bedoeling is om op woensdag 5 april een voorleesmid- dag te houden in Tholen en Sint- Maartensdijk, waarbij de scholen betrokken worden. Op 8 april is een interculturele dag gepland, waarvan de opzet hetzelfde zal zijn als dit jaar. Maar dan zonder avondpro gramma. In Tholen wordt, samen met de filmclub, een filmavond georganiseerd. Verder zal de foto tentoonstelling 'Zeeuwen kieken het zuiden' op Tholen te zien zijn. THOLEN 6 en 20 dec. inloopmiddag Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 7 dec. bijeenkomst borstvoedingsor ganisatie La Leche League, Markt 12 20.15 u. 10 dec. kerstavond Anib lunch en bingo, Meulvliet 12.30 u. 14 dec. kerstavond NCVB, Visnet 19.30 u. 17 dec. puzzeloriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 19 t/m 30 dec. tentoonstelling Tech nika 10, bibliotheek. 23 dec. kerstconcert Concordia en operazangeres Wilma Janmaat, Meulvliet. OUD-VOSSEMEER 9, 16 en 17 dec. jubileumuitvoering Rederijkerskamer Eendracht, Vos- senkuil 20 u. 17 dec. kaartavond vv Vosmeer, café De Hoop 20 u. SINT-ANNALAND t/m 9 dec. tentoonstelling Technika 10, bibliotheek. 13 dec. cursusdag rijvaardigheid voor automobilisten 55-plus, Welle- vaete 9-16 u. 17 dec. Thoolse kampioenschappen tafeltennis, Wellevaete 9 u. 17 dec. kerstconcert, Bierensstraat 2a 19.30 u. 3 jan. nieuwjaarsreceptie Smash '76, Wellevaete. 13 jan. ledenvergadering Smash '76, Wellevaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 10 dec. volleybalwedstrijd voor jeugd, Haestinge. 3 dec. uitreiking prijzen sinterklaas- actie, Haestinge 16.30-18 u. 9 t/m 19 dec. tentoonstelling Tech nika 10, bibliotheek. 10 dec. hobbytentoonstelling en - beurs, Haestinge 10-16 u. 10 dec. kerstzangavond, Ned. Herv. kerk 19 u. 15 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, Haestinge. 16 dec. disco-avondje, Haestinge 19.30 u. 17 dec. volkskerstzang, Haestinge 19.30 u. 20 dec. kerstmiddag en bingo bejaardensoos, Haestinge. 23 dec. kerstklaverjaswedstrijd de Pendelaars, café Smerdiek 20 u. elke ma. en di. bijscholing Arabisch voor allochtonen, Haestinge 16-18 u. 5 jan. kindervoorstelling van Leo Troost, Haestinge 14.15 u. SCHERPENISSE 3 dec. boutwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 13-16 u. 21 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, Holland Huis. POORTVLIET 3 dec. intocht sinterklaas, 't Ouwe Raeduus 14.30 u. 9 dec. culturele ouderenmiddag en - avond, 't Ouwe Raed'uus 16-21 u. 13 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, 't Ouwe Raed'uus. SINT-PHILIPSLAND 14 dec. raadsvergadering, gemeen tehuis 14u. 16 dec. eindejaarsconcert Concor dia, Wimpel. 16 en 17 dec. tentoonstelling Vre desduif, De Druiventros. 29 dec. vergadering Schuttevaer. BERGEN OP ZOOM 1 en 2 dec. programma 'Scherzo' van Mini Maxi, De Maagd 20.15 u. 3 dec. speelgoedruilbeurs, zaal Den Ronden 10-14 u. 8 t/m 10 dec. Waardenberg en De Jong, De Maagd 20.15 u. 13 dec. visueel theater Window Dressing, De Maagd 20.15 u. 15 dec. komedie De Sunshine Boys, De Maagd 20.15 u. 17 dec. kerstconcert Glinka koor uit Rusland, De Maagd 20.15 u. 28 dec. familievoorstelling De Bon te Bakfiets, De Maagd 14.30 u. 30 dec. ballet Introdans, De Maagd 20.15 u. 1 t/m 31 dec. tentoonstelling schil derijen Michael Ryan, Markiezen hof. 18 dec. t/m 26 feb. driedimensionale objecten M.J. Joossen, Markiezen hof. t/m 11 dec. schilderingen op papier van Anke Land, Markiezenhof. 16 t/m 18 dec. kerstmarkt. 3 jan. concert Golden Earring, De Maagd 20.15 u. 4 jan. familievoorstelling Alice in Wonderland, De Maagd 19 u. 5 jan. nieuwjaarconcert 'Strauss Co' van André Rieu, De Maagd 20.15 u. 7 jan. magische revue That's magic' van Hans Kazan, De Maagd 20.15 u. fïlm+++fïlm+++fïlm+++ ROXY 1: De Leeuwenkoning - do en di 20 u., vr 18.45 u., za 14, 18.45, 21.30 u., zo 14, 16.30 en 20 u., ma 16.15 u., wo 14 en 20 u. Blown Away - vr 21.30 u., za 16.15 u. ROXY 2: Reality Bites - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14,16.30 en 20 u., wo 14 en 20 u. Speed - za 16.15 CINEMACTUEEL 1: Timecop - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The Lion King - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. De Leeuwen koning (Nederlandse versie) - za en wo 14 u., zo 14en 16.15 u. CINEMACTUEEL 3: The Mask - vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. The Specialist - vr en za 21.30 u.,zo 16.15en21.30u.,maen wo 20 u. Filmclub Cinema Paradiso: Backbeat - di 20.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7