WHS en Tholense Boys door overwinning in de middenmoot R. Schrauwen pakt twee titels Smerdiek wint degradatieduel Nieuw puntensysteem geeft duiven vliegklasse meer kans Snerttocht Vossemeer Koersballen voor ouderen Thoolse uitblinker Johan Schot treft drie keer doel Emergo op het nippertje nog langszij De Zwaluw levert 12 leden van de 22 exposanten Smashteams net ontkomen aan degradatie Noad '67 klopt Krabbendijke Donderdag 1 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Winst Thol.Boys A De streekverenigingen presteerden zaterdag opmerkelijk goed. Naast Smerdiek en Noad '67 lieten ook de de der deklassers Tholense Boys en WHS van zich spreken. De Sint-Annalanders behaalden een knappe 0-2 overwin ning op Colijnsplaatse Boys, terwijl Tholense Boys met 5-1 uithaalde tegen degradatiekandidaat Bevelanders. Door de overwinningen staan beide teams met elf punten uit elf duels stevig in de middenmoot. Thol.Boys haalt uit WHS Iaat op dreef Smalstadse fietscrosser kampioen Technieken Nationaal Knvb - voetbal Thol.Boys 2 verrast WHS 2 mist afmaker WHS 3 Iaat punt liggen Reserveer nü uw sneeuw kettingen of •banden! TEL. 01640-33676 Het in degradatiegevaar verkerende Smerdiek is een plaats geklommen op de ranglijst door een belangrijke 3- 1 overwinning op het eveneens laag geklasseerde Ter- neuzense Boys. Het in de top van de vierde klasse mee draaiende Noad '67 boekte ook een goed resultaat. De Sint-Philipslanders behaalden een 4-2 overwinning op Krabbendijke. Met drie treffers was Leo Zuidweg de man van de wedstrijd. Zuidweg trefzeker Een andere opzet van de tentoonstelling, een andere wij ze van punten toekennen, en meer verschillende win naars dan vorig jaar. Dat kenmerkte de duivententoon- stelling van De Zwaluw in café Hof van Holland in Oud- Vossemeer. Rekenfouten Uitslagen Knvb - voetbal Smerdiek klimt op Badminton Leo Zuidweg heeft zijn koppositie in het Eendrachtbode topscorerklassement ver stevigd. Met drie treffers bracht hij zijn totaal op 11Ook Johan Schot scoorde drie keer, hij vond inmiddels zeven keer het net en staat samen met Leen Lemson op de tweede plaats. Aan de lijst van doelpuntenmakers kunnen drie nieuwe namen toegevoegd worden: Jan Fase van WHS, Jacky op den Brouw (Smerdiek) en Vosmeer-doelman Gerwin Hoek. Zaterdag 3 december uur Thol.Boys-Colijnspl.Boys (Merrienboer) 14.30 Yerseke-WHS(vRijsingen) 14.30 Smerdiek-Dauwendaele(dHaan) 14.30 Noad-SSV(vdPol) 14.30 Serooskerke 2-Thol.Boys 2 (Pekaar) 14.30 Roda Boys 2-WHS 2(Wijnen) 14.30 WHS 3-De Meeuwen 2(Kersten) 14.30 SPS-Heinkenszand(Rijnders) 14.30 VVR-Stavenisse(Schellekens) 14.30 SPS 2-Good Luck 3(Marijnissen) 12.30 Noad 2-Chrislandia 3(Kamp) 12.30 Zwaluwe 4-Thol.Boys 3(Martens) 12.30 Unitas 2-Smerdiek 2(vOosten) 13.30 Thol.Boys 5-Thol.Boys 4(vAst) 12.30 WHS 4-Dinteloord 4(vProoijen) 14.30 WHS 5-K'vangers 3(Bosters) 12.30 DVO 3-Smerdiek 3(Bakx) 13.00 Stavenisse 3-Stavenisse 2 (vOeveren) 14.30 Vrederust 3-SPS 3(Bastiaansen) 14.30 Chrislandia 4-Noad 3(vHoof) 14.00 Zondag 4 december uur Vosmeer-TPO(vGils) 14.30 Vosmeer 2-Moc 4(Lozekoot) 12.00 Vosmeer 3-Divo 3 11.00 Moe 9-Vosmeer 4 10.00 Kruisland-Vosmeer 5 11.00 Derde klas KNVB: Thol.Boys-Bevelan ders 5-1, Colijnspl.Boys-WHS 0-2. Vierde kl.: Smerdiek-Tem.Boys 3-1, Noad-Krabbendijke 4-2. Tweede kl. res.: Kloetinge 2-Thol.Boys 2 1-1, Wilhelmina 2-WHS 2 1-1. Derde kl. res.: WHS 3-Dinteloord 2 2-2. Afdeling eerste kl.: Vosmeer-Grens wachters 2-2. Tweede kl.: Vrederust-Stavenisse 3-0. Eerste kl. res.: SPS 2-Chrislandia 2 0-4. Tweede kl. res.: Noad 2-Smerdiek 2 5- 1, FSV 3-Thol.Boys 3 1-2. Derde kl. res.: WHS 4-WHS 5 1-0, Thol.Boys 5-Smerdiek 3 1-3, WC 3- Thol.Boys 4 6-2, Vosmeer 2-Steenber- gen 3 1-10, Vosmeer 3-Hoeven 3 3-5. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-DVO 5 3- 0, Stavenisse 3-Vrederust 3 3-2, ZPR 3- SPS 3 3-2, Klundert 4-Noad 3 2-4, Hal steren 6-Vosmeer 4 5-0, NVS 4- Vosmeer5 2-1. Jeugd: Smerdiek F2-Dosko 0-4. De regionale A-jeugd van Tholense Boys boekte thuis winst op SC Gastel. Er ontbraken vijf spelers bij de geel-zwar- ten zodat er een beroep werd gedaan op de B-voetballers Frans van der Linde, Omar Lamchari en Jeroen Slooff. Gastel was in de beginfase sterker en opende in de 23-ste minuut de score. Hierna ging de Thoolse ploeg beter spelen via met name Arjan van Dijke en Stephan Maas. Gastel werd vastgezet op de eigen helft en in de 78-ste minuut scoorde Maas de gelijkmaker: 1-1. Twee minuten voor tijd maakte Ali Oumhamed het Thoolse feestje compleet door de keeper in de korte hoek te passeren: 2-1. Uitslag van de wedstrijd in Sint-Maar tensdijk: A. van Splunter en W. Bijl 27 p; mevr. M. Dane en mevr. C. Free 25 p; mevr. A. Goode en L. Kloet 18 p; mevr. N. van Driel en mevr. C. Splunter 18 p; J. Geuze en A. Leemreijze 12 p; mevr. S. Wolse en mevr. M. Bijl 10 p; C. van Haaften en mevr. C. van Mierlo 9 p. Met een 5-1 overwinning op Beve landers heeft Tholense Boys zich stevig genesteld in de middenmoot van de derde klas. De tegenstander uit Kamperland ging op sportpark de Bent met de billen bloot. Het ver val van de ex-tweedeklasser is groot. Na enkele jaren landelijke tweede klas dreigt degradatie naar de vierde klas. Toch kon Tholense Boys in het eer ste half uur nog geen afstand nemen van de Noordbevelandse ploeg. De mogelijkheden voor de thuisploeg lagen vooral aan de rechterkant, waar Gonnie van As diverse keren oprukte. De eindpass miste echter zuiverheid. Van As kwam zelf ook in goede positie voor het doel van de tegenstander, maar hij scoorde niet. Ook Piet den Boef kreeg een doelrij- pe kans, maar de bal sprong net iets te ver -van zijn voet om een door Marnix Kousemaker en Johan Schot opgezette aanval te bekronen. De Thoolse defensie moest eveneens alert zijn, want Bevelanders onder nam, zeker in de eerste helft, ver schillende aanvallende acties. Doel man Hans Mabelis keepte echtereen foutloze wedstrijd. In de slotfase van de eerste helft eiste Johan Schot een hoofdrol voor zich op. De aan voerder was gedurende de gehele wedstrijd nadrukkelijk aanwezig en was met zijn energiek spel de motor van het Thoolse team. In kort tijds bestek trof Schot twee keer doel, waardoor Tholense Boys met een riante uitgangspositie aan de tweede helft kon beginnen. Een ongewijzigd Tholen bleef na rust met pressie spelen. Uit een mooi opgezette aanval bracht Johan Schot na 25 minuten de stand op 3- 0. Bij deze score maakte Marnix Kousemaker plaats voor René v.d. Berge. Met een vrije trap, die via de onderkant van de lat in het doel ver dween, bracht Bevelanders de mar ge op twee treffers. Voor Tholense Boys, dat de wedstrijd continu dic teerde, was er echter geen vuiltje aan de lucht. Leendert de Graaff en Gonnie van As verzuimden om de score nog verder op te voeren. Piet den Boef, die zich steeds meer met de aanval ging bemoeien, toonde zich trefzekerder en schoot een door Van As teruggelegde bal onhoud baar in het doel. In de vijfde treffer had Den Boef ook een groot aan deel. Zijn voorzet verdween via de voeten van een verdediger van Bevelanders in het doel. Bij Tholen se Boys maakte in het slotkwartier de van een blessure herstellende Eric van Gorsel zijn rentree in de hoofdmacht. WHS heeft de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft afgesloten met een 0-2 overwinning op Colijnsplaatse Boys. Door dit resul taat staan de Sint-Annalanders in de middenmoot. Na de zwakke prestatie tegen Tho lense Boys wist WHS in Colijns- plaat de wedstrijd wél naar zijn hand te zetten. Het duurde echter tot ver in de eerste helft eer WHS zijn draai vond. Het eerste half uur was duide- Fietscrosser Raymond Schrauwen uit Sint-Maartensdijk heeft dit sei zoen een dubbele titel gepakt in de afdeling zuid-Nederland van de KNWU. Zowel in de cruiserklasse als in de expertenklasse pakte Schrauwen, die lid is van de Flying Devils uit Made, het kampioen schap. In 1993 werd Schrauwen nog door de Thoolse sportcommissie genomi neerd als aankomend talent. In 1988 werd hij bij de Nederlandse fiets- cross federatie junior- en zijspan- kampioen. De prijsuitreiking van dit jaar vond onlangs plaats in Boekei. Op het nationaal kampioenschap bereikte de Sint-Maartensdijkse crosser een zesde plek. Schrauwen heeft een succesvol sei zoen achter de rug. In de cruiser klasse haalde hij na elf wedstrijden het hoogste aantal punten en werd kampioen van de afdeling. De smal- stadse crosser was echter heel ver rast toen hij op de huldigingsdag in Boekei ook de grootste bokaal in de expertenklasse 15 jaar in ontvangst mocht nemen. Die kreeg hij, samen met de bijbehorende bloemen, uit handen van afdelingsvoorzitter P. van Kaam. Dit dubbele kampioenschap is vrij bijzonder omdat in beide disciplines verschillende technieken nodig zijn. Dat komt omdat ook het formaat fietsen anders is. Door intensieve training heeft Schrauwen in beide klassen succes geboekt. Op het nationale kampioenschap had Schrauwen over zijn resultaat ook niet te klagen. Hij werd uitein delijk zesde in een veld van 586 crossers. Op de wedstrijden in Val- kenswaard, Haaksbergen, Oss en Heiloo presteerde de Sint-Maartens dijkse Flying Devil goed. In Kam pen, Appingedam en Veldhoven ging het iets minder. Maar Schrau wen is doorgedrongen tot de beste zes van Nederland. Voor volgend jaar staan er veel wed strijden op het programma voor de fietscrosser. Op 12 maart wordt het nationale indoorkampioenschap gehouden in de Groenoordhallen te Leiden. Op 4 en 5 maart is er het Tours indoor Frankrijk, het Euro pees kampioenschap in het Franse Vallet en diverse internationale wedstrijden in België, Zwitserland, Duitsland en Engeland. Daar moet Schrauwen dan ook internationaal doorbreken. lijk voor Colijnsplaatse Boys. De thuisploeg kreeg enkele mogelijkhe den, maar doelman Jaap Verhoef hield zijn team in deze moeilijke periode staande. Tegen de verhou ding in opende WHS na een half uur de score. Een afstandsschot van Marco Scherpenisse stuitte voor de doelman op, die hierdoor werd ver rast. In de tweede helft domineerde WHS de wedstrijd. Toch resulteerde het overwicht niet in veel uitgespeelde kansen. Trainer Lion de Fret bracht Jan Fase in het team voor aanvaller Alex v.d. Reest en liet voor het slot kwartier Leon den Ouden plaats maken voor Arjan Mosselman. De invallers zorgden ver in de tweede helft voor de beslissende tweede treffer. A-junior Mosselman gaf na een goede actie de bal op maat aan Jan Fase, die met een stiftbal de doelman van Colijn klopte. De 0-2 was tevens de eindstand van deze sportieve wedstrijd, waarbij de arbi ter de kaarten op zak hield. Oostkapelle 11 7 3 1 17 30- 14 Rillandia 11 7 2 2 16 29- 17 Bruse Boys 11 6 4 1 16 27- 16 AZVV 11 6 4 1 16 22- 13 Colpl. Boys 11 5 1 5 11 21- 17 Yerseke II 4 3 4 11 18- 14 Tholense Boys 11 4 3 4 11 23- 22 WHS 11 4 3 4 11 17- 19 Amemuiden 11 4 1 6 9 18- 16 Kapelle 11 2 4 5 8 26- 32 Middelburg 11 2 0 9 4 8- 36 Bevelanders 11 0 2 9 2 9- 32 Het reserveteam van Tholense Boys verraste met een puntendeling tegen het als tweede geklasseerde Kloetin ge. De 1-1 eindstand was zeker niet onverdiend. Kloetinge bepaalde wel het spelbeeld, maar de Thoolse defensie gaf geen kansen weg. Met snelle uitvallen zorgde Tholense Boys nog voor het meeste gevaar. Kloetinge, dat de laatste weken meerdere punten liet liggen, opende na een kwartier de score. Doelman Emiel Learbuch slaagde er niet in om een vrije trap van ruim zestien meter te keren. Tholense Boys kwam echter binnen enkele minuten langszij. Maarten Bakx plaatste een vrije trap langs de opgestelde muur, waarna de Kloetingse doelman werd verrast door de opspringende bal. Bij de 1-1 score voerde Kloetinge de druk op. Met veel inzet hield het team van trainer Kees de Lang stand. Marco v.d. Wielen was met zijn snelheid een plaag voor de Kloetingse verdediging, maar hij kwam niet tot scoren. Voor de tweede helft werd bij Tho len Martin Voshol in het veld gebracht voor Christian van Haaf ten. Na vijf minuten spelen moest er opnieuw gewisseld worden, doordat Jan Minheere zich verstapte. Hij De drie seniorenteams van tafeltennis vereniging Smash '76 hebben het niet best gedaan deze competitie. Ze ontkwa men ternauwernood aan degradatie. De jeugd deed het iets beter. Smash 1 was vrij en voor degradatie afhankelijk van andere wedstrijden. De naaste concurrent verloor echter zijn laatste twee partijen met 10-0 en bleef daardoor op vier punten steken. Door het terugtrekken van een team van Markie- zaat, dat tien slrafpunten had, kan Smash 1 toch in de derde klasse blijven. Het tweede team ontkwam aan een degradatiewedstrijd. De verschillen waren zo klein dat er zelfs nog even een promotie inzat, maar de Sint-Annalandse ploeg was al blij met de 7-3 winst tegen Backhands dat met slechts twee man kwam opdagen. Ad van 't Hof bleef ongeslagen in de partij. Smash 2 blijft zodoende in de vijfde klasse. Smash 3 verloor in de zevende klasse met 2-8 van Vice Versa. Alleen Henk Jopse scoorde. De ploeg eindigde daar mee op de voorlaatste plaats Het juniorenteam van Smash deed het al niet beter. Met een verlies van 9-1 tegen Backhands werden de Sint-Annalandse spelers naar de laatste plaats verwezen. De eerste kadettenploeg van Smash stond er beter voor, op een gedeelde eer ste plaats met Belcrum. In de beslissings wedstrijd bleek het Bredase team echter sterker. Alleen Anné van Dijke scoorde tegen. De kadetten kunnen echter wel terugkijken op een succesvol seizoen. Zij keren dan ook terug in de tweede klasse. Mathijs Bruijnzeel zal dan alleen nog maar reservespeler zijn. Zijn basisplaats wordt overgenomen door Gabriël Gunter uit het tweede kadettenteam. Gunter won bij die ploeg al zijn 27 par tijen. Ook tegen Roosendaal won hij alles en daardoor haalde Smash er nog 5- 5 uit. Pieter de Boer en Marco Menheere wonnen ieder één keer. De tweede kadet tenploeg eindigde in de top van het klas sement. werd vervangen door Marco den Boef. In de slotfase van de wedstrijd kreeg Tholense Boys de beste mogelijkheden om de partij in zijn voordeel te beslissen. Marco v.d. Wielen was met een inzet, die strandde op de buitenkant van de paal, ongelukkig in de afronding. Met het gelijkspel waren de Thole- naren echter tevreden. "Ik geloof dat we uit het dal zijn gekomen", aldus Kees de Lang. "Zeker gezien de werklust die de spelers nu tonen zie ik de toekomst met vertrouwen tege moet." Het tweede team van WHS speelde 1-1 tegen Wilhelmina 2. In de ope ningsfase beheersten de St.Annalan- ders de wedstrijd. Diverse kansen werden er gecreëerd, maar het vizier bij de aanvallers van WHS stond niet op scherp. Tegen de verhouding in kwam Wilhelmina op voor sprong, door te profiteren van bal verlies bij de groen-witten op het middenveld. WHS begon goed aan de tweede helft en kwam na vijf minuten op gelijke hoogte. De Brabantse doelman kon een dooi Ad de Keijzer genomen vrije trap niet goed verwerken, waarna de terugspringende bal door Wil Fase in het net werd geschoten. WHS rook de overwinning en voerde de druk op, maar geen van de spitsen kon de in goede vorm verkerende doelman verschalken. Hoek 2 12-17 Kloetinge 2 12 -16 RodaB.2 12-15 Wilhelm.2 12-15 Good L.2 12-14 Amem.2 12-13 Nivo Sp.2 Seroosk.2 WHS 2 Yerseke 2 Thol. B.2 Tricht 2 12 -12 12 -11 12 - 9 12 - 8 12 - 8 12 - 6 partij net als Izaak Gunter die her steld was van een blessure. Het mid denveld kwam er in het begin niet aan te pas en na een kwartier opende Dinteloord dan ook de score: 0-1. Tot op dat moment waren de groen- witten nog niet bij de zestien-meter- lijn van de gasten geweest. Na zo'n 25 minuten viel de Dinteloordse keeper languit op de grond, terwijl het spel zich op de andere helft afspeelde. De scheidsrechter staakte de wedstrijd en het bleek dat de doelman duizelig was geworden. Alles werd zwart voor zijn ogen. Een veldspeler nam zijn plaats tus sen de palen in en de dienstdoende arts werd gebeld. Het bleek achteraf allemaal mee te vallen. Zodoende waren de gasten echter de draad even kwijt en WHS werd gevaarlij ker, kreeg een overwicht en miste een paar kansen. Richard de Jonge tekende tien minuten voor rust zijn zesde seizoentreffer aan: 1-1. In de pauze hield leider Hage zijn team voor dat Dinteloord, dat met vier invallers speelde, best te klop pen was. WHS opende de tweede helft dan ook sterk met goed aanval lend, maar wel erg solistisch werk van Richard de Jonge. Hij omspeel de een paar verdedigers en ging alleen op de keeper af. De Jonge speelde iets te ver voor zich uit, maar de op links meegelopen Robert Metske tikte de bal beheerst over de grond, voor de keeper langs het doel in. De scheidsrechter keurde het doelpunt echter af wegens buiten spel. Even later was het wel raak. De Jonge scoorde 2-1. De Sint-Anna landse keeper Kees Goedegebuure was nog nauwelijks in gevaar geweest en de twee punten kwamen al in zicht. Net voor het einde werk te Dinteloord echter de gelijkmaker binnen: 2-2. De derde keus van WHS begon erg rommelig aan de thuiswedstrijd tegen Dinteloord 2. Theo van 't Hof was, na een schorsing, weer van de Zwal.2 Dauw.2 AZVV2 SSC2 Oostk.2 Veere 2 12 -17 12 -16 12 -16 12 -15 12 -13 12 -12 Dint. 2 Kapelle2 Meeuw.2 WHS 3 Tem. B.2 Amem.3 12 -11 12 -10 12 -10 12 - 9 12 - 8 12 - 7 Advertentie I.M. Het was geen vetpot voor de teams van korfbalvereniging Emergo. De eerste ploeg speelde een spannende wedstrijd tegen Togo 3, door het snelle spel en de gelijk opgaande strijd aan beide zijden. Emergo liep echter de hele tijd een k twee punten achter. Jasper van der Lin den scoorde vlak voor het eindsignaal 10-10. Van der Linden zette in totaal twee doelpunten, net als Jan Duine en Dicky van der Linden. Gerrie Anthonis- se, Maddy Muis, Jessica de Rijke en Marco van de Hoek scoorden ieder een maal. Het duel tussen Emergo 2 en DSO 3 gaf goed spel te zien, maar de afstandsscho ten van de Sint-Maartensdijkse spelers belandden öp de korf en die van de tegenstander erin. Daardoor won het Klundertse team uiteindelijk met 3-12. Arie Jansen, Kristian van Heemskerk en Ad Farla zorgden voor de treffers aan Thoolse zijde. Emergo C boekte een 4-0 winst op Vol treffers C2. Liesbeth Dam en Aswintha Konijnenburg debuteerden in deze wed strijd. Kevin Meijer scoorde twee keer en Lonneke de Koning en Linda Heijboer maakten de vier vol. In een mager duel wist Emergo E een maal te scoren tegen Zaamslag E. Dat was echter genoeg om te winnen. Niels Uijtdewillegen maakte het doelpunt. Emergo F verging het minder goed. Dit team verloor uit met 6-1 van PKC F7. Anneloes Oudesluijs zette het enige doelpunt aan Sint-Maartensdijkse kant. Met drie doelpunten had spits Leo Zuidweg een belangrijk aandeel in de 4-2 overwinning van Noad op Krabbendijke. De topscorer van Tholen en St.Philipsland trof dit sei zoen al elf keer doel. Toch is de aan valler niet geheel fit. Zuidweg kampt al enkele weken met een lies blessure. Na een week eerder tegen SKNWK niet in actie te zijn geko men, drukte hij tegen Krabbendijke weer zijn stempel op de wedstrijd, al speelde de blessure hem in de slotfa se weer parten. Voor Noad was de 4-2 overwinning op Krabbendijke verdiend. Het resultaat was ook hard nodig, want door de onverdiende nederlaag tegen SKNWK zitten de St.Philips- landers voorlopig in de wachtkamer wat de prijzen betreft. Noad startte tegen Krabbendijke sterk, wat resul teerde in een vroege openingstreffer. In de vierde minuut stuurde Joop Quist aanvaller Kees van Tiggele de diepte in. Die klopte de laatste man op snelheid en rondde af met een schot in de linkerhoek. De thuis ploeg verdedigde de voorsprong zonder problemen. Bram Filius kreeg een goede mogelijkheid om de marge op twee treffers te bren gen, maar zijn inzet strandde op de lat. Een kwartier na rust verschalkte Leo Zuidweg de doelman wél, met een schot laag over de grond. Vijf minuten later begroette de spits van Noad opnieuw een doelpunt. Daar waar Sjaak Koolaard een voorzet van Bram Filius miste, rondde Zuid weg alsnog af. Bij de 3-0 score was er enigszins concentratieverlies bij Duivenliefhebber LJ. Hoek met zijn prijswinnende doffer. Hoewel J.A. de Dooy uit Ossen- drecht ook nu weer hoog geklas seerd stond (hij won in twee klas sen), domineerde hij niet zoals vorig jaar toen hij in vier klassen zegevier de. De combinatie Hoek (vader Leen en zoon Gerwin) wonnen bij de oude doffers. En C.A. Rijnberg uit Sint-Annaland haalde met een jarige doffer de hoogste score van alle 22 deelnemers: 92Vz. Ook C. Verwijs uit Sint-Philipsland zat bij de hoogst geklasseerden. De combinatie Hoek had de mooiste oude doffer. Hoek sr.:"We hebben er vijf op gezet en drie prijzen gewon nen. Ze zijn niet speciaal voor de tentoonstelling verzorgd. Gewoon net als anders. Goed verzorgen. Alles op zijn tijd geven." Vorig jaar mocht iedereen onbe perkt duiven insturen. Dat leverde 189 dieren op. Daarvan waren er twintig showduiven die de meeste prijzen in de wacht sleepten. Om dat te voorkomen besloot het bestuur dat er dit jaar niet meer dan 8 duiven per liefhebber ingezonden mochten worden. Er waren 137 duiven. Van De Zwaluw deden 12 leden mee. Secretaris P. Hommel: "Vorig jaar hadden we daar bewust voor geko zen omdat we bang waren dat er te weinig duiven ingezonden zouden worden. Maar tegen zoveel show duiven kan een vliegduif (die met wedvluchten meedoet-red.) niet op. Die showduiven zitten nooit in de mand." "Met die open inschrijving heeft het bestuur zich een beetje in de vingers gesneden, omdat de eigen leden met vliegduiven zich benadeeld voel den", aldus Hommel. Keurmeester A. van Daalen uit Oud- Vossemeer moest dit jaar op een andere manier punten toedelen dan hij gewend is. In het nieuwe systeem worden ook kwart punten toege kend. In twee van de vijf rubrieken. Voorheen volstond een halve punt. Maar om er toch iets meer verfijning in te brengen, kan voor de beoorde ling van de rubriek kop/oog en indruk/conditie een kwart punt het verschil tussen de nummer 1 en 2 uitmaken. Volgens Van Daalen vereist het ech ter veel meer nauwkeurigheid bij het optellen van de punten. De kans dat er rekenfouten gemaakt worden is groter. De duiven uit de vliegklasse krijgen op deze manier volgens Van Daalen meer kansen. "Een duif uit de vliegklasse die toch heel mooi is, kun je nog een kwart punt extra geven." Het aantal duiven dat op deze tentoonstellingen te zien is, loopt volgens Van Daalen terug. Vijftien jaar geleden was het gewoon dat er gemiddeld 240 dui ven ter keuring stonden ingeschre ven. De keurmeester had dan ook bijna de hele dag nodig om alle die ren te zien. Nu neemt het ongeveer vier uur in beslag, inclusief het tel len. De Zwaluw telt 34 leden en slechts 1 jeugdlid. Volgens Hommel is dat tekenend voor de duivensport. "Als er jeugd meedoet, dan is dat vaak een combinatie van vader en zoon. Iemand die zomaar wil begin nen, doet het niet als er geen ouders achter staan. Het is gewoon te duur voor de jeugd." Volgens de secreta ris zijn de kosten van een hok, een klok, broeibakken en voer, niet meer op te brengen. "Alleen al een klok, die computer gestuurd is, kost al 1000 gulden. Als iemand zich heie- maal wil inspannen, is hij een paar duizend gulden kwijt." De Zwaluw bestaat in 1997 75 jaar. De vereniging is nu al begonnen met het aanleggen van een potje om het jubileum te kunnen vieren. Het rad van avontuur draaide als vanouds. En de volle stok varkensworst werd gewonnen door J. Buitenhuis. De bonnen die beschikbaar gesteld waren door de liefhebbers werden bij opbod verkocht. Oude doffers: 1 en 2 combinatie L.G. Hoek, 3 en 4 C. Verwijs (St.Philipsland), 5 M. de Graaff, 6 P. Hommel, 7 J. de Dooy (Ossendrecht). Oude duivinnentl J. de Dooy, 2 comb. L.G. Hoek, 3 C.A. Hommel, 4 J. v.d. Repe (St.Annaland). Jarige doffers: 1 en 2 C.A. Rijnberg (St. Annaland), 3 M. de Graaff. Jarige duivinnen: 1 en 3 J. de Dooy, 2 J.A. Capelle. Jonge doffers: 1 C. Verwijs, 2 J. de Dooy, 3 J. Buitenhuis, 4 J. van de Repe, 5 J.A. Capelle, 6 M. de Graaff, 7 J. Baay (Tholen)8 M. de Graaff, 9 Fr. Hommel, 10 P. Bolder. Jonge duivinnen: 1 F. Winkels, 2,3 en 4 P. Bolders (Ossendrecht), 5 J. de Dooy, 6 J. Egberts, 7 J. Schetters, 8 H. Krijger (Poortvliet). Late jonge doffers: 1 P. Hommel. Late jonge duivinnen: 1 Fr. Hommel. de St.Philipslanders. Hierdoor kon Krabbendijke uit een hoekschop 3-1 maken. Bij deze stand leefde de wedstrijd weer op. Binnen het veld werden er fellere duels uitgevoch ten, maar bovenal bij de aanhang van Krabbendijke liepen de gemoe deren op. De supporters van de bezoekende vereniging - die zelfs over de afrastering kwamen - pro beerden doelman Huib van Westen uit de tent te lokken, waarin zij rede lijk slaagden. Na een moeilijke periode zette Noad de wedstrijd toch weer naar zijn hand. Tien minuten voor tijd beslis te Zuidweg op aangeven van Bram Filius de wedstrijd definitief in het voordeel van de thuisploeg. In de slotfase bepaalde Krabbendijke de eindstand op 4-2. Bij Noad '67 wer den in de tweede helft Sjaak Kool- aard en Hans Polderman vervangen door respectievelijk Ronnie v.d. Ree en Menno Fonteijne. Smerdiek stond zaterdag in eigen huis voor een belangrijke wedstrijd. Tegenstander was Temeuzense Boys dat met één puntje meer boven Smerdiek stond. De blauw-zwarten begonnen goed aan dit degradatie duel en na vijf minuten openden ze de score. Emiel Hirdes trok de bal goed voor en Jackie op den Brouw verraste de doelman met een kopbal: 1-0. Hierna ontspon zich een gelijk opgaande strijd met wat kansen over en weer. Echt uitgespeelde moge lijkheden leverde dat echter niet op. Na rust pakte Smerdiek de draad weer op en Ger Jan van Ham kon de bal over de keeper heen lopen en verruimde de voorsprong naar 2-0. De blauw-zwarten dachten dat de wedstrijd gespeeld was. Temeuzen se Boys maakte daar meteen gebruik van en haalde nul van het scorebord: 2-1Hierop werd de thuisploeg toch wat angstig. De spelers wilden de voorsprong in deze wedstrijd graag houden. Dat was de enige manier om weer wat aansluiting bij de mid denmoot te krijgen. Zo'n zes minu ten voor tijd werd de spanning gebroken. Gert Jan van Ham gaf een voorzet op Niels Hage die de verlos sende 3-1 aantekende. De weerstand van de Terneuzenaren brak en de wedstrijd kon rustig worden uitge speeld. Hierdoor hebben Temeuzen se Boys en Smerdiek stuivertje gewisseld op de ranglijst. Onder de smalstadse ploeg die nu zes punten heeft staan Temeuzense Boys met vijf en GPC met drie punten. Het volgende te kloppen team is WIK met zeven punten. Kogelvangers Kruiningen Dauwendaele SKNWK NOAD'67 Zaamslag SSV'65 Krabbendijke WIK Smerdiek Tern. Boys GPC 36- 17 35- 10 36- 19 36- 24 26- 19 22- 22 22- 26 18- 28 19- 25 17- 33 10- 26 12- 40 Verkaveling Vossemeer. De stem ming over het landinrichtingsplan Oud-Vossemeer zal op 2 februari plaatsvinden in Meulvliet in Tholen. Dat heeft de provincie bepaald. Gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra is benoemd tot voorzitter van het hoofdstembureau. Badmintonclub Batho 1 heeft met 5-3 gewonnen van Robad 2 uit Roosendaal. Batho 3, dat met twee invallers speelde, verloor met 8-0 van De Treffers uit Rijs- bergen. Wandelsportcomité Vosmeer orga niseert op 7 januari volgend jaar in Oud-Vossemeer een snerttocht. De wandeling van ongeveer 7 kilometer lengte heeft als thema 'sprookjes'. Deelnemers moeten onderweg sprookjesfiguren vinden en raden uit welk sprookje ze komen. Tussen door krijgt iedereen een versnape ring en bij terugkomst staat de erw tensoep gereed. De deelnemers ver trekken vanaf zeven uur 's avonds uit café Hof van Holland. De organi satie richt zich met de snerttocht op het hele gezin. In januari van dit jaar trok de tocht 140 deelnemers. Het bestuur, waarin F. Janmaat de voorzittershamer heeft overgeno men van J. Hommel, heeft deze week definitief besloten de stichting om te zetten in een vereniging. Wandelaars kunnen er lid van wor den. Zowel voor inlichtingen over de vereniging, als voor deelname aan de snerttocht, kan men terecht bij secretaris L.J. Havermans, tel. 01667-2723.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17