Een Zee van Vrijheid Provincie Zeeland Patiënt onderzoekt ziekenhuis Geen waterscooters op Oosterschelde Uit de staten van Zeeland Win een reis met de fotoprijsvraag Zeelandbrug COMMISSIES DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Gratis te leen op videoband De eerste maanden van volgend jaar wordt onderzoek gedaan naar de ervaringen die mensen hebben met de ziekenhuizen in Zeeland. Daarbij kan het gaan om hoe het was om in het ziekenhuis te liggen tot het er op ziekenbezoek gaan. Hoogstwaarschijnlijk is dit mijn laatste bijdrage, in dit kader, over de Zeeuwse statenvergaderin gen. Het is genoegzaam bekend dat ik in april 1995 definitief afscheid neem in de Zeeuwse abdij. Voor ik mijn indrukken weergeef van de laatste en tevens ook de wonderlijkste van de twintig begrotingszittingen die ik heb meege maakt, kan ik toch de verkiezingsuitslag voor onze nieuwe gemeenteraad niet onbesproken laten. Kerncentrale Heet hangijzer Tam Rahnhank Cofltor PdfCS Drie maal tentoonstelling van hobby's Pak even uw zakboekje Brandwonden Jantje Beton Abdij Nieuws Bij de provincie Zeeland is de videofilm "Een Zee van Vrij heid" beschikbaar. De film is onderdeel van het gelijknami ge project, met als inhoud an- ti-racisme en verdraagzaam heid. "Een zee van vrijheid" richt zich op 10- tot 16-jarige scholieren, ou ders en onderwijzend personeel. Enige tijd geleden was de premiè re in aanwezigheid van mw. E. Terpstra, staatssecretaris van volksgezondheid, welzijn en sport. Het project heeft een looptijd tot 31 december 1996. Momenteel wordt het "getest" op acht zgn. pi- lot-scholen in Terneuzen, Goes, Vlissingen en Middelburg. Begin volgend jaar komt het voor het hele Zeeuwse onderwijs be schikbaar. De videofilm is ook los van het project te gebruiken. Op een in dringende manier worden oorza ken en gevolgen van oorlogsge weld in beeld gebracht. Zo ziet men oorlogsbeelden uit de Twee de Wereldoorlog in Zeeland, beel den van de bevrijding, maar ook van de strijd in het voormalige Joegoslavië. Allerlei mensen ko men aan het woord: oud-verzets strijders, iemand die in Auschwitz gevangen zat, een UNHCR-vrijwilli- ger en mensen die vandaag de dag in een asielzoekerscentrum zitten. Ook Nelli Cooman laat weten hoe ze over racisme denkt. De boodschap van de film kan eigenlijk worden samengevat met een zinsnede uit de film: "je beter voelen dan een an der leidt uiteindelijk tot oor log". Afgezien van de hedendaagse oor logsbeelden zijn alle opnamen ge maakt in Zeeland. De geïnterview den wonen ook allen in deze provincie. Het camerawerk is van Jaap Wol- terbeek, voor de interviews en het commentaar tekent Rob van Hoek; beiden uit Middelburg Het project "Een zee van Vrijheid" kan worden gezien als een bijdra ge van het provinciaal bestuur van Zeeland aan de 50-jarige bevrij dingsherdenking. Het ministerie van VWS draagt ruim drie ton bij aan de kosten. De projectbegeleiding wordt ver zorgd door het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. De videofilm (VHS, ca. 20 minu ten) kan gratis worden geleend. Aanvragen bij: informatiecentrum provincie Zeeland, Abdij 9, Middel burg, telefoon 01180-31400. Postadres: postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Desgewenst kan men op hetzelfde adres ook schriftelijke informatie over het project krijgen. De hoorcommissie bestem mingsplannen komt dinsdag 22 november, aanvang 14.00 uur bijeen voor een openbare zitting. Voor de bouw van een showroom en werkplaats aan de Drogendijk in Walsoorden hebben B en W van Hontenisse voor belanghebbende een verklaring van geen bezwaar aangevraagd bij GS. Het dagelijks provinciebestuur heeft geweigerd deze verklaring af te geven. Be langhebbende heeft bezwaar ge maakt tegen dit besluit van GS. Hij en het gemeentebestuur krijgen de gelegenheid hun standpunten mondeling toe te lichten ten over staan van de bezwarencommissie. De besliscommissie Algemene Bijstandswet komt 22 novem ber bijeen voor de openbare behandeling van een aantal beroepschriften. Het gaat om vier inwoners van Zeeland die in het geweer zijn ge komen tegen eerdere beslissingen van hun gemeentebestuur over hun bijstandsuitkeringen. Beide partijen zijn door de commissie uitgenodigd hun mening te komen geven. Om 15.00 uur gaat het om een in woner van de gemeente Kapelle, om 15.30 uur van de gemeente Vlissingen, om 16.00 uur van de gemeente Hulst en om 16.30 uur van de gemeente Wissenkerke. De hoorcommissie en de beslis commissie komen bijeen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. Begin 1995 worden 9.000 mensen telefonisch benaderd. Verwacht wordt dat de helft van hen of 4.500 personen wil meewerken. Gevraagd wordt of zij het afgelopen jaar in het ziekenhuis hebben gelegen of iemand hebben begeleid die naar het ziekenhuis moest. Tegelijkertijd wordt gevraagd hoe zij dat hebben ervaren. Ook wordt gevraagd naar mogelijke andere contacten met het ziekenhuis en hoe de bevindingen daarbij waren. Aan het eind van het telefoonge sprek wordt gevraagd of de gebel de bereid is mee te werken aan een mondeling interview, waarbij dieper op de zaak wordt inge gaan. Voor die gesprekken wordt een aparte afspraak gemaakt. Uiteindelijk zullen ruim 500 men sen op die manier hun belevenis sen aan de onderzoeker toever trouwen. De gegevens worden zo verwerkt dat zij niet te herleiden zijn tot wie ze heeft geuit, leder een die meedoet, dus zowel aan de telefonische als aan de monde- De Zeelandbrug is in de avon den van maandag 21 en 28 november van 23.30 tot 24.00 uur gesloten voor het gemoto riseerde verkeer. Evenals bij eerdere stremmingen wordt onderhoud uitgevoerd aan de verbindingsdeuvels die tussen de voegen zitten van de betonele menten van de Zeelandbrug. Om ze op de juiste hoogte te kunnen afstellen is het noodzakelijk dat er geen verkeer op de brug is. Na deze twee stremmingen zal -in verband met het winterseizoen- het werk aan de brug stil liggen tot het voorjaar van 1995. De weggebruikers worden op de toe- leidende wegen tot de Zeeland brug geattendeerd op deze werk zaamheden en verwezen naar de alternatieve route via de weg over de stormvloedkering in de Ooster- schelde. linge gesprekken, wordt anonimi teit gewaarborgd. Het provinciaal bestuur gaat de gegevens die uit het onderzoek naar voren komen, gebruiken bij de opstelling van een regiovisie voor de gezondheidszorg. Op ba sis van die visie wordt over Zeeuwse gezondheidsaangelegen heden geadviseerd aan het rijk en wordt het eigen, provinciale beleid gevoerd. De adviezen en besluiten van de provincie over de ziekenhuiszorg zijn tot nu toe gestoeld op min of meer vaststaande feiten en gege vens, zoals het aantal inwoners en het daaraan gekoppelde aantal ziekenhuisbedden. Met de uitkom sten van het onderzoek kan voor taan ook rekening worden gehou den met hoe de Zeeuwse bevolking de weerslag daarvan in de praktijk ervaart. De provincie heeft de opdracht voor het onderzoek gegeven aan de Stichting VMC (Volksgezond heid, Maatschappelijke Ontwikke ling en Welzijn) Zeeland in Middel burg. De kosten zijn 160.000 gulden. Onderzoeker is dr. ir. B.A.J. van der Wouw. Hem staat een begelei dingscommissie ten dienste met vertegenwoordigers van zowel de zorgaanbieders, zoals de zieken huizen en de ziektekostenverzeke raars, als de zorgafnemer: het pa tiëntenplatform Zeeland. De commissie is niet betrokken bij de verwerking van het antwoordma- teriaal. Zo'n betrokkenheid zou niet stroken met de anonimiteit. Wie nog eens wil nalezen hoe het onderzoek in zijn werk gaat en wat de bedoeling er van is kan het gratis informa tieblad 'Patiënt onderzoekt ziekenhuis' opvragen bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. De statencommissie welzijn vergadert maandag 21 no vember, aanvang 09.30 uur. De volgende onderwerpen zijn ge agendeerd: besteding financiële ruimte 1994 in doeluitkering jeugdhulpverlening, heroverwe ging subsidiëring databank pre ventie jeugdhulpverlening Vlaande ren/Zuid Nederland, plan jeugdhulpverlening 1995-1998, subsidiëring zorgproject Hulst, ad vies fusies voortgezet onderwijs per 1 augustus 1995, rijksbijdra ge kunstuitingen in Zeeland 1994- 1996, verankering Roosevelt Stu diecentrum, initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, 20e en 21 wijziging begroting provin cie. De statencommissie water staat en verkeer vergadert eveneens maandag 21 novem ber. Deze bijeenkomst begint om 13.30 uur. De commissie komt bijeen op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Voor de bijeenkomst zijn de vol gende onderwerpen geagendeerd: begrotingswijzigingen provincie, intrekking aanwijzing PSD als tak van dienst, reservering financiële middelen voor uitvoering project Schouwen-west, krediet voor om bouw kruispunt Rooseveltlaan/ Buthdijk in Axel tot rotonde, resul taten onderhandelingen met de waterschappen over de Dl-water- complex, fusie waterschappen bo ven de Westerschelde, bijdrage actieplan Fiets, overeenkomst ver- voerregio IPO/VNG, kostenover- zicht wov, convenant wov. De statencommissie voor eco nomie schuift donderdag 24 november, aanvang 15.30 uur, aan de vergadertafel. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: evaluatie subsi die periode '91-'96 en nieuw con tract Stichting Provinciale WV, subsidie project kwaliteitsverbete ring en professionalisering dag/ver blijf srec reatie en horeca in Zeeland, rapportage initiatiefgroep recreatie en cultuurhistorie, onder nemersplan Deltan. Als de voorbe reiding van de stukken tijdig is af gerond komen nog een tweetal mogelijke subsidies aan de orde: voor de heemtuin van het Zeeuws Biologisch Museum en voor de realisering van het bezoe kerscentrum Saeftinge. De statencommissie ruimtelij ke ordening komt vrijdag 25 november, aanvang 09.30 uur, bijeen. Bij het ter perse gaan van Abdij- Nieuws was de agenda nog niet bekend. De statencommissie milieu vergadert vrijdag 25 novem ber, aanvang 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. Geagendeerd zijn de volgende on derwerpen: baggerspeciedepot Hansweert n.a.v. een brief van het Comité Leefbaarheid Hansweert, milieubeleidsplan Kerend Tij 2 met antwoordnota en provinciale mi lieuverordening, milieuprogramma 1995-1998, nota ruimtelijk beleid landelijke gebieden, legesheffing vrijwillige bodemsanering, 21e wij ziging begroting provincie, reser vering financiën voor uitvoering mobiliteitsplan Westerschouwen. De vergaderingen van de sta tencommissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. Wie wil, kan van de gelegen heid gebruikmaken het woord te nemen om op die manier de statenleden op de hoogte te stellen van zijn of haar mening over een van de onderwerpen op de agenda. Tenzij anders vermeld zijn de bij eenkomsten in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da's van de commissievergaderin gen en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Ook die was bijzonder en ver rassend op velerlei gebied. Ten eerste was daar de tegen vallende opkomst. Altijd jam mer, maar niet verwonderlijk als we de vrij lauwe vooraf gaande verkiezingstijd in ogenschouw nemen. Ondanks het goede gemeentelijke initia tief van een huis-aan-huis ver spreide verkiezingskrant en ondanks de deelname van twee 'nieuwe' partijen, heerste er weinig of geen verkiezings koorts op Tholen en Sint-Phi- lipsland. Behalve dan bij de direct betrokkenen. Ten tweede de uitslag. De ver wachte zes zetels voor de SGP. De, voor ons, meevallende vijf zetels voor de PvdA. De, voor hen, tegenvallende drie zetels voor het CDA. Een, naar lande lijke maatstaven gemeten, tegenvaller van 'slechts' twee zetels voor de VVD. Een, ondanks het flinke stemmen- aantal, gelijk gebleven RPF/GPV. Dat werd veroor zaakt door een gemeenteraad van negentien in plaats van zeventien leden. En ook één zetel voor de beide nieuwko mers bij wie blijdschap en teleurstelling om voorrang streden. Al met al een uitslag waaruit blijkt dat de Thoolse kiezer behoorlijk partijvast is en zich niet zo snel laat meeslepen door de waan van de dag of kretologie. Ik ben benieuwd hoe fris de wind zal zijn die vanaf nu door de Thoolse raadszaal zal waaien. Een splinter kan wel lastig zijn, maar is meestal niet blijvend. Hij wordt uitgetrokken of inge kapseld. De begrotingszitting van de staten. Wat was daaraan het meest opvallend? Het feit dat de meeste aandacht en tijd werd besteed aan een onder werp waar de provincie zelf niet over beslissen kan; de kerncentrale in Borsele. Door dat echter juist nu deze centra le landelijk weer in het nieuws is, vanwege de ingrijpende en peperdure verbeteringen die nodig zijn in verband met de veiligheid, konden de staten er niet over zwijgen. De VyD diende meteen een motie in voor het open blijven van de kerncentrale. Ze werd daarin gesteund door CDA, SGP en RPF/GPV. De PvdA kwam vervolgens met een motie waarin compensatie bepleit werd voor het verlies van werkgelegenheid als men tot sluiting zou overgaan. Deze motie werd mede onderteken de door Delta Anders, Groen Links en wederom RPF/GPV. D66 zat in een moeilijk parket omdat één fractielid, dhr. De Blij, uit de toon viel. Hij is voor het open blijven, in tegenstel ling tot de rest van zijn fractie. De laatste motie haalde het niet, de eerste werd aangeno men met de tegenstemmen van CDA-gedeputeerde mevr. Nederhoed-Zijlstra, PvdA, Del ta Anders, Groen Links en D66 min één. Zo werd de oude tegenstelling van voor- en tegenstanders van kernener gie ook in de staten weer zicht baar. Zij het dat de discussie wel heel erg vernauwd werd tot het werkgelegenheidsas pect. Veiligheid en afvalpro- blematiek kwamen slechts zij delings aan de orde. Omdat over de begroting voor 1995 grote overeenstemming H. Venekamp bestond, gaf de kerncentrale nog wat levendigheid aan de discussie. Bij velen heerste het gevoel dat ook de nieuwe opzet van begrotingsbehande ling - met een soort schot voor de boeg in september - niet de gewenste oppepper teweeg heeft gebracht. Een ander heet hangijzer in Zeeland, de Westerschelde oeververbinding en daarmee samenhangend de toekomst van de veerdiensten, komt in een volgende zitting uitge breid aan de orde. Ook over milieu werd niet veel gezegd, omdat in december het provin ciale milieuplan Kerend Tij 2 behandeld wordt. Eén motie werd staten breed ondertekend en dus ook una niem aangenomen. De PvdA diende ze in met als bedoeling het varen met zogenaamde waterscooters in Zeeland te verbieden, behalve op daar voor speciaal aan te wijzen plaatsen. De Oosterschelde zal zeker niet tot die plaatsen behoren, zodat de levensge vaarlijke situatie aan de Oes- terdam tot het verleden gaat behoren. Als ons initiatief met betrekking tot het verbod voor speedboten bij het strandje nu ook nog resultaat heeft, dan kunnen kinderen, zwemmers en duikers daar weer veilig te water gaan, zonder het gevaar om hun hoofd te verliezen. Al met al dus een vrij tamme vergadering waar de bezuini gingen en de gevolgen daar van weer de boventoon voer den. Het ziet er niet naar uit dat in die situatie snel verbetering komt. Van de in april 1995 aantreden de, nieuwe staten van Zeeland moet dan ook veel creativiteit verwacht worden om zoveel mogelijk van het goede te behouden en om nieuwe ini tiatieven te honoreren. üMSMEHTBDDe Doe mee met de jubileumpuzzel en win een reis ter waarde van 500 gulden, die de Rabobank St. Anna- land/Poortvliet voor u regelt bij Center Pares. Of twee dinerbonnen ter waarde van 100 gulden, vier pakketten levensmiddelen ter waarde van 50 gulden of vijf heer lijke taarten. In de speciale Eendrachtbode ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan, die deze week apart wordt verspreid, vindt u 43 foto's die u nodig hebt voor het oplossen van de jubi leumprijsvraag. Leest u het onderschrift bij elke foto goed en noteer steeds 1 letter. Alle 43 letters samen vormen de slagzin die u op een briefkaart schrijft en opstuurt aan de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. Uw inzending dient maandag 5 december binnen te zijn. De trekking van de oplossingen wordt ver richt door notaris mr. J. Schot uit Tholen. De uitslag wordt gepubliceerd in de Eendrachtbo de van donderdag 8 december. IVQUUKIQIlil UÊÊB TUK UNIQUE SHORT BREAK In de komende tijd staan er drie hobbytentoonstellingen te wachten. In bejaardenhuis Sint Maartenshof wordt morgen een hobbymiddag gehouden. Een groot aantal vrijetijdsbestedingen zijn te zien zoals: theezakjes vouwen en het maken van sieraden van fimoklei, driedimensionale kaarten en quil ten. Er wordt ook een demonstratie gegeven met een figuurzaagmachine. Iedereen die de hobby's wil bekijken of een produkt ervan kopen, kan van half twee tot half vijf terecht in Sint Maartenshof. Zaterdag is het de beurt aan de beheerscommissie van 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Daar wordt van twee tot vijf uur een hobbytentoonstelling in kerstsfeer georganiseerd. Er hebben zich tot nu toe vijftien deelnemers aan gemeld. Eerst waren dat er iets meer, maar er is concurrentie van de aan komst van de goedheiligman. De deelnemers komen uit Sint-Maartensdijk, Oud-Vossemeer, Tholen en Poortvliet. Plattelandsvrouwen laten zien hoe je kerstballen kunt maken en verder zijn er demonstraties te zien van onder meer kantklossen, textielschilderen, zandkleuren, pergamano, 'embossing' en 'punching'. Er worden géén voorwerpen verkocht, maar mensen kunnen hun licht opsteken voor een leuke hobby. In Haestinge wordt op 10 december van tien tot vier uur een hobbytentoon stelling en -beurs georganiseerd. Iedereen met een leuke hobby kan die hier exposeren en eventueel dingen verkopen of ruilen met anderen. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden bij beheerder H. Visser van Haestinge tel. 01666-2865. Ook het publiek dat alleen maar kennis wil nemen van de diverse hobby's die Tholen rijk is, kan in Haestinge terecht. THOLEN 17 nov. lezing gezins- en relatiethe rapeut Jan Simmering in Christen gemeente, Oesterschelp 20 u. 18 nov. bejaardensoos, Ten Anker 14-17 u. 19 nov. intocht sinterklaas, haven 14 u. 19 nov. kindermiddag sinterklaas, Meulvliet 16 u. 19 nov. tweedehands-boekenbeurs, Calvijn College 10-16 u. 21 nov. seminar Rabobank en Schipper Groep voor ondernemers over fiscale voordelen en beleggen, Meulvliet 19.30 u. 25 en 26 nov. vogeltentoonstelling, tuinplantenshow en expositie 40 jaar Vogelvreugd, Meulvliet 25 nov. 19 u. en 26 nov. 13-22 u. 10 dec. kerstavond Anib lunch en bingo, Meulvliet 12.30 u. 14 dec. kerstavond NCVB, Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 18 nov. cabaret van Arno en Tanne- ke v.d. Heijden en Bart Stultiens, Vossenkuil 20.15 u. 18 nov. sponsorloop Vosmeer, sportpark 19 u. 19 mov. intocht Sinterklaas 23 nov. bingomiddag Anbo, Vos senkuil 14 u. 25 nov. uitwisselingsconcert OVM en De Volharding, Vossenkuil 19.30 u. 30 nov. koersballen Anbo, Vossen kuil 14 u. 9, 16 en 17 dec. jubileumuitvoering Rederijkerskamer Eendracht, Vos senkuil 20 u. 26 nov. jaarconcert Smalstads Man nenkoor, Vossenkuil 20 u. 17 dec. kaartavond vv Vosmeer, café De Hoop 20 u. SINT-ANNALAND 19, 23 en 26 nov. fototentoonstel ling Tholen jaren '30, Meestoof 14.15-16.45 u. 21 nov. avond plattelandsvrouwen over Frankrijk, Gouden Leeuw 19.30 u. 22 nov. alg. ledenvergadering Ver eniging voor bedrijfsvoorlichting, Wellevaete 19.30 u. 30 nov. plattelandsvrouwen naar kerstmarkt tuincentrum Eiland Tho len, Winkelzeeseweg 19.30 u. STAVENISSE 26 nov. wilgenknotten natuurvereni- ging, Diepe Gat en Geulsche Weel 9.30 u. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk telefoon of tax 01666-4041 vrl|dag en zaterdag geopend De gerenommeerde EEUWEN LIJSTEMMAKER EEUWEN yoor|,Bt usrwERK eiland Tholen SINT-MAARTENSDIJK 17 nov. lezing dhr. Poot uit Sint- Annaland voor plattelandsvrouwen over wijn, Haestinge 19.45 u. 18 nov. hobbymiddag, Sint Maar tenshof 13.30-16.30 u. 21 nov. vergadering gemeenteraad 19.30 u.. 24 nov. en 10 dec. volleybalwed strijd voor jeugd, Haestinge. 26 nov. intocht sinterklaas, 15 u. 28, 29 en 30 nov. voorlichtings avonden Beter Wonen, Haestinge. 3 dec. uitreiking prijzen sinterklaas- actie, Haestinge 16.30-18 u. 10 dec. hobbytentoonstelling en - beurs, Haestinge 10-16 u. 10 dec. kerstzangavond, Ned. Herv. kerk 19 u. 15 dec. kerstavond plattelandsvrou wen, Haestinge. 17 dec. volkskerstzang, Haestinge. 20 dec. kerstmiddag en bingo bejaardensoos, Haestinge. elke ma. en di. bijscholing Arabisch voor allochtonen, Haestinge 16-18 u. SCHERPENISSE 19 nov. bekerwedstrijd hengelsport- vereniging De Zeebaars, Stavenisse- polder 13-16 u. 30 nov. plattelandsvrouwen bezoe ken Budelpack te Poortvliet. POORTVLIET 19 nov. hobbytentoonstelling, 't Ouwe Raed'uus 14-17 u. 9 dec. culturele ouderenmiddag en - avond, 't Ouwe Raed'uus 16-21 u. SINT-PHILIPSLAND 23 nov. vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 25 nov. ledenvergadering PVAB, Druiventros 20 u. BERGEN OP ZOOM 17 nov. jazz-theater Madeline Bell the Swingmates, De Maagd 20.15 u. 19 nov. gitaarmuziek Rosenberg Trio, De Maagd 20.15 u. 22 nov. operette 'Die lustige Witwe' door Hoofdstad Operette, De Maagd 20.15 u. 28 nov. tragi-komedie 'Dag vreemde man' van Robert Long, De Maagd 20.15 u. 29 nov. kamermuziek van Welsh chamber orchestra, De Maagd 20.15 u. t/m 20 nov. expositie tussen vrijheid en vrede, Markiezenhof. t/m 30 nov. expositie 100 jaar VVV, Markiezenhof. 1 t/m 31 dec. tentoonstelling schil derijen Michael Ryan, Markiezen hof. 2 dec. t/m 1 jan. driedimensionale objecten M.J. Joossen, Markiezen hof. t/m 11 dec. schilderingen op papier van Anke Land, Markiezenhof. 16 t/m 18 dec. kerstmarkt. film+++film+++filni+++ ROXY 1: Blown Away - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. The Flintstones - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: When a Man Loves a Woman - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Duimelijntje - za, zo en wo 14 u. Speed - vr 18.45 u., za 16 en 18.45 u, zo 16.30 u. CINEMACTUEEL 1: The Mask - vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The Specia list - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15,18.45 en 21.30 u. Jungle Jack - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: Baby's Day Out - vr 18.45 u., za en zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. The Chase - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Filmclub Cine ma Paradiso: The Snapper - di 20.30 u. COC: The Wedding Banquet - do 20.30,u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz In Tholen heeft de collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting ƒ1755,- opgebracht. De collecte voor de brandwonden stichting heeft in Sint-Annaland ƒ1134,50 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor het nationaal jeugdfonds Jantje Beton heeft in Tholen 1200 gulden opgebracht. Daarnaast werden er 52 Belgische Francs en een knoop in de collecte bus geduwd. Scouting Heenetrecht, die langs de deuren ging, zal haar deel van de opbrengst besteden aan een nieuwe vloer voor het clubhuis. In Sint-Annaland leverde de collecte voor het nationaal jeugdfonds ƒ977,75 op. De speeltuinvereniging Vrij en Blij verzorgde de collecte en besteedt haar deel aan haar jeugd werk. Gevers en collectanten hartelijk bedankt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7