THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente thoien MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD VERGADERING UITGEBREIDE COMMISSIE FINANCIËN OPFRISCURSUS VOOR OUDERE AUTOMOBILISTEN UITSLAG VAN DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN HOBBYTENTOONSTELLING IN POORTVLIET BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? VERGADERING COM MISSIE RUIMTELIJKE ORDENING C.A. Donderdag 17 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT DONDERDAG 24 NOVEMBER DINSDAG 13 DECEMBER: WOENSDAG 23 NOVEMBER: Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 In het kader van de voorbereiding van de begrotingsbehandeling 1995 wordt in het gemeentehuis van Thoien te Sint-Maartensdijk een vergadering gehouden van de commissie voor de financiën. Deze Thoolse commissie wordt voor de gelegenheid uitgebreid met de fractievoorzitters uit de gemeenteraad van Sint Philips- land. De vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bespreking meerjarenraming 1996-1998; Zoals wij reeds in de rubriek Tholenderwijs van donderdag 20 oktober j.l. aangaven (begrotingspublicatie) komen wij thans terug op de meerjarenplanning 1996-1998. Het doel van de meerjarenplanning is om een juister beeld te geven van de gemeentelijke uitgaven/investeringen voor de genoemde periode zodat meer inzicht kan worden verkregen in de te realiseren investeringen en dan met name de financiële gevolgen hiervan. Bovendien is het bestuur aan de hand van de meerjarenraming beter in staat om prioriteiten af te wegen. Het resultaat van de meerjarenplanning, waarbij de post onvoorzien is gehandhaafd op 260.000,en de afvalstoffen heffing tot en met 1997 jaarlijks wordt verhoogd met 30%, is als volgt: nadelig saldo begroting 1996 374.000, nadelig saldo begroting 1997 719.000, nadelig saldo begroting 1998 948.000,_ De Stuurgroep voorbereiding samenvoeging Tholen/Sint Phi- lipsland vindt met name de geraamde tekorten in 1997 en 1998 niet aanvaardbaar. Zij is van mening dat het nieuw te vormen college van burgemeester en wethouders aan de onlangs gekozen gemeenteraad voor de nieuwe gemeente Thoien een plan dient voor te leggen bij de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1996 om deze tekorten terug te dringen. In dit verband gaan de gedachten in eerste instan tie uit naar het aanpassen van het investeringsvolume. De geplande investeringen voor de periode 1996-1998 zijn opgesomd in het onderstaande schema. De in de ontwerp-begroting 1995 (inclusief 1e wijziging) voor de nieuwe gemeente Thoien geraamde belasting- en retribu tiebaten zijn gebaseerd op de tarieven en de wijze van heffen in de huidige gemeente Thoien, met dien verstande dat, om een saldo van de post voor onvoorziene uitgaven te kunnen bereiken van 260.000,--, er tariefsverhogingen (exclusief rei niging) zijn geraamd tot in totaal een bedrag van 54.300,--. De tariefsverhogingen betreffen: toeristenbelasting (land- en watertoeristenbelasting) van 0,60 naar 0,70, meeropbrengst 32.500,- leges met 3%, meeropbrengst 17.000,-- begraafrechten met 3%, meeropbrengst 3.200,- haven-, kade- en staangelden handelshavens met 3%; meeropbrengst 1.600,-- totaal meeropbrengst 54.300,-- 1996 Voor 1996 is voor de investeringen een totale raming gemaakt van 10.019.000,_. De totale kapitaallasten (afschrij ving rente) bedragen 460.887Het betreft onder meer de volgende investeringen: - Uitbreiding brandweerkazerne Sint-Maartensdijk - Verbetering diverse straten Sint Philipsland - Aanpassing Ten Ankerweg Thoien (2e fase) - Herstel havendam c.a. Sint Philipsland - Uitbreiding bijzondere basisschool Scherpenisse - Renovatie 2e hoofdveld Sint-Maartensdijk - Vervanging toplaag 2 tennisbanen te Thoien - Automatisering: vervanging c.q. aanschaf soft en hardware - Restauratie molen Scherpenisse - Verbetering strandjes c.a. en aanleg toeristische fietspa den - Uitbreiding streekmuseum Sint-Annaland - Vervanging praathuisje Sint Philipsland - Herstel en aanleg paden begraafplaats Sint Philipsland - Diverse rioleringswerken - Uitbreiding c.a. gemeentehuis Sint-Maartensdijk - Hertaxatie onroerende-zaakbelastingen 1997 Voor 1997 is voor de investeringen een totale raming gemaakt van 3.710.000,De totale kapitaallasten bedragen 517.689,Het betreft onder meer de volgende investerin gen: - Automatisering: vervangen/aanschaf software - Renovatie was-/toiletruimte brandweer kazerne Sint-Anna- land - Reconstructie gedeelte Molendijk/Provincialeweg Sint- Maartensdijk - Verbetering diverse straten en aanpassing openbare ver lichting Sint Philipsland - Renovatie sportveld Thoien - Aanleg 3e speelveld Thoien - Restauratie molen Sint-Annaland - Ingrijpend onderhoud basisscholen Scherpenisse - Vervanging huisvuilauto, tractor en vrachtauto - Diverse rioleringswerken 1998 Voor 1998 is voor de investeringen een totale raming gemaakt van 5.173.000,De totale kapitaallasten bedragen 613.062,Het betreft onder meer de volgende investerin gen: - Automatisering: vervangen/aanschaf hard- en software - Samenstellen wegenlegger - Vervanging brandweerauto Sint Philipsland - Aanpassing Ten Ankerweg Thoien (3e fase) - Verbetering diverse straten Sint Philipsland - Baggerwerk handelshavens Stavenisse en Sint-Annaland - Baggerwerk jachthaven Stavenisse - Diverse rioleringswerken - Facelift/uitbreiding Haestinge Sint-Maartensdijk en facelift Holland Huis Scherpenisse - Vervanging vloeren gymnastieklokalen Scherpenisse en Stavenisse N.B.: Diverse werken zullen geheel of gedeeltelijk worden betaald uit de in het verleden opgebouwde reserves, terwijl weer andere werken eerst worden uitgevoerd nadat daarvoor de benodigde subsidies zullen zijn verkregen. De commissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. - Bespreking voorstel tot het vaststellen van nieuwe belastingverordeningen per 1 januari 1995; De op 1 januari 1995 nieuw te vormen gemeente Thoien dient per deze datum in staat te zijn de gewenste gemeentelijke belastingen en retributies te heffen. Om dit te realiseren is gekozen voor een procedure, waarbij de raden van de beide bestaande gemeenten Sint Philipsland en Thoien identieke, volledig geactualiseerde belastingverordeningen ter vaststel ling worden voorgelegd. Vervolgens zal in de vergadering van de nieuwe gemeenteraad, waarin de begroting 1995 wordt vastgesteld, een voorstel worden gedaan tot van-toepassing verklaring van deze verordeningen op de nieuwe gemeente. Overigens kan worden opgemerkt dat voor wat betreft de onroerende-zaakbelastingen een afwijkende procedure geldt. De raad van de nieuwe gemeente Thoien kan in dit geval niet volstaan met een van-toepassing-verklaring, maar dient bin nen drie maanden na de datum van herindeling een nieuwe verordening op de heffing en invordering van de onroerende- zaakbelastingen vast te stellen. Het vorenstaande betekent dat in de nieuwe gemeente, zowel voor het grondgebied van de huidige gemeente Sint Philips land als voor het grondgebied van de huidige gemeente Tho ien, dezelfde tarieven voor de gemeentelijke belastingen en retributies zullen worden gehanteerd. Onroerende-zaakbelastingen Deze belastingen worden geheven van de eigenaren en/of gebruikers van onroerende zaken. De heffingsmaatstaf is de waarde die in het economisch verkeer aan de onroerende zaak kan worden toegekend. De tarieven in de huidige gemeente Thoien bedragen momen teel per 3000,-- economische waarde 4,45 voor de eigenaren en 3,56 voor de gebruiker. Met ingang van 1 januari 1995 treedt de Wet materiële belas tingbepalingen in werking. Eén van de wijzigingen is dat de onroerende-zaakbelastingen op grond van de nieuwe regelge ving worden geheven vqn elke volle 5.000,- waarde in plaats van thans 3.000,-. De tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen worden in de nieuwe gemeente Thoien gehandhaafd op het niveau van de huidige gemeente Thoien, met dien verstande dat gelet op de wijziging van de heffingseenheid van 3.000,-- naar 5.000,- de tarieven moeten worden bepaald op 5/3 x het huidige tarief. Voor de eigenarenheffing betekent dit een tarief van 5/3 x 4,45 7,42 per 5.000,- en voor de gebruikersheffing 5/3 x 3,56 5,94. Om echter te bereiken, zoals dat de laatste jaren in Thoien gebruikelijk is, dat de eigenarenbelasting exact 125% van het tarief voor de gebruikersbelasting bedraagt wordt voorgesteld de tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen met ingang van 1995 te bepalen op 7,45 voor de eigenarenbelasting en 5,96 voor de gebruikersbelasting. Rioolrechten De rioolrechten in de huidige gemeente Thoien (maatstaf voor de nieuwe gemeente Thoien) worden geheven van de eigenaar èn van de gebruiker. Het tarief voor de eigenaar betreft een vast bedrag per aangesloten perceel en bedraagt 28,80 per jaar. Het tarief voor de gebruiker is afhankelijk van het aantal afgevoerde m3 water. Bij een afvoer per jaar van 75 tot en met 150 m3 water bedraagt het tarief voor de gebruiker eveneens 28,80. Hondenbelasting De huidige gemeente Thoien hanteert bij de heffing van de hon denbelasting een progressief tarief. De belasting bedraagt voor een eerste hond 55,80 en voor elke volgende hond van één houder 38,40 meer dan de belasting voor de voorafgaande hond van dezelfde houder. Dit betekent dat voor een tweede hond een belastingbedrag verschuldigd is van 94,20 en voor een derde hond een bedrag van 132,60. Een houder van drie honden is dus totaal een bedrag verschuldigd van 282,60. Het kenneltarief bedraagt 138,60. De redenen die destijds hebben geleid tot het invoeren van een progressief tarief, het toenemend aantal klachten over de over last veroorzaakt door het houden van meer honden, gelden nog steeds. De stuurgroep is van mening dat de nieuwe gemeente het vn progressieve karakter van de tarieven moet handhaven om daar mee een enigszins remmende werking uit te oefenen op het hou den van meer honden door één houder. Forensenbelasting Onder de naam forensenbelasting (op dit moment wordt de belasting nog aangeduid met de naam "woonforensenbelas- ting") wordt een belasting geheven van de natuurlijke personen, die, zonder in de gemeente hoofdverblijf te hebben, er op meer dan 90 dagen van het belastingjaar voor zich of hun gezin een gemeubileerde woning beschikbaar houden. Automobilisten van 55 jaar of ouder hebben vaak al tien tallen jaren een rijbewijs en beschikken over veel rijerva ring. Die lange ervaring is echter tegelijkertijd vriend en vijand. Heel ongemerkt sluipen er routines in de rijstijl en met die routines de nodige fouten. Daarbij mag gerust nog eens worden opgeteld dat wegen en kruispunten de laatste jaren veel ingewikkelder zijn geworden, dat er heel wat nieuwe verkeersregels zijn en dat het verkeer in het algemeen veel agressiever is dan vroeger. Al deze elementen maken dat het gemeentebestuur van Thoien in nauwe samenwerking met de stichting Welzijn voor Ouderen, Veilig Verkeer Nederland, de A.N.W.B., de BOVAG, lokale rij- instructeurs, Meer Bewegen voor Ouderen en het regionaal Orgaan Verkeersveiligheid op dinsdag 13 december a.s. een cur susdag organiseert voor de automobilist van 55 jaar en ouder. De cursusdag vindt plaats in en vanaf het sport- en gemeen schapscentrum "de Wellevaete" in Sint-Annaland en wel van 9.00-16.00 uur. Belangrijk gebeuren tijdens de cursus is een rijvaardigheidsrit in de eigen auto met een ervaren rij-instructeur. De deelnemers krijgen de mogelijkheid hun rijgedrag en verkeerskennis in een ontspannen sfeer te toetsen. Na een kennismakingsgesprek van ca. drie kwartier, gaat de instructeur met de deelnemer de weg op. Let wel: het betreft hier geen examen en het resultaat van de rit heeft geen enkele consequentie voor het rijbewijs. Na de rit zal de instructeur vrijblijvende adviezen en tips geven. Naast de rijvaardigheidsrit met de eigen auto bestaat de cursus uit een theorieles om de verkeerskennis op te poetsen, een ogen- test en het meedoen aan bewegingsactiviteiten die relevant zijn voor verkeersdeelname. Aanmelden Belangstellenden voor de cursus kunnen zich vóór 25 november dagelijks, behalve woensdag, aanmelden bij de Stichting Welzijn voor Ouderen, Markt 1, 4695 BE Sint-Maartensdijk, tel. 01666- 8201. De kosten voor de cursus bedragen 30,-- p.p., inclusief lunch en vier consumpties. Volgens de Stuurgroep verdient het voorkeur om de bestaande verordening van de huidige gemeente Thoien te hanteren waar bij het tarief afhankelijk is van de waarde in het economisch ver keer van de woning. Bij een waarde van minder dan 100.000,- bedraagt de verschuldigde belasting 200,- oplopend met 50,- - per 50.000,- waarde tot een maximum van 400,- bij een waarde van 250.000,- of meer. Toeristenbelasting De huidige gemeente Sint Philipsland heft geen toeristenbelas ting. De huidige gemeente Thoien daarentegen heft zowel toeristen belasting van de landtoeristen als van de watertoeristen. Het basistarief bedraagt 0,60 per overnachting voor de landtoeris ten en eveneens 0,60 per etmaal (of gedeelte daarvan) verblijf voor de watertoeristen. Voorgesteld wordt het tarief voor zowel de landtoeristen als voor de watertoeristen ingaande 1995 te bepalen op 0,70. Lijkbezorgingsrechten Ook voor wat betreft de lijkbezorgingsrechten wordt voorgesteld de verordening van de huidige gemeente Thoien vast te stellen zij het dat de in de verordening genoemde tarieven met 3% wor den verhoogd. Een en ander resulteert in het volgende voorstel: Uitgifte van eigen graven 259, Uitgifte ruimte voor asbussen 173, Begraafrecht (inclusief luiden klok) 141,_ Vergunning voor het plaatsen van voorwerpen 45, Onderhoud voorwerpen op graven per jaar variërend van 41,_tot/ 82, Afkoopsommen jaarlijks onderhoudsrecht: - enkel gedenkteken 565,_ - dubbel gedenkteken 1130,_ - graftuin 565, Vermelding verdient in dit verband nog dat de gelijkschakeling van de tarieven tevens inhoudt dat voor alle algemene begraaf plaatsen in de nieuwe gemeente dezelfde beheersregels van toepassing zullen zijn. Leges In de (nieuwe) Gemeentewet komt het begrip "leges" niet meer voor. De reden hiervan is dat er geen wezenlijke verschillen bestaan tussen leges en rechten. Het begrip "rechten" in artikel 229 van de (nieuwe) Gemeentewet omvat mede de leges. De leges worden vanaf 1 januari 1995 geheven op basis van artikel 229, eerste lid, aanhef en onderdeel b, van de Gemeentewet. Er .is voor gekozen de rechten "leges" te blijven noemen, omdat het hier gaat om een ingeburgerd en herkenbaar begrip. Er wordt tegenwoordig wel gezegd: de tarieventabel behorende bij de Legesverordening is de "prijslijst" voor specifieke gemeentelijke "boodschappen". Een aantal van de veel voorkomende "boodschappen" waarvoor leges wordt geheven is weergegeven in onderstaand overzichtje met daarbij de tarieven zoals die met ingang van 1995 zullen worden gehanteerd door de nieuwe gemeente Thoien: huwelijksvoltrekking 125,_ uittreksel persoonsgegevens 10,_ bouwvergunning (bouwkosten 150.000,-) 1166,_ paspoort 93,_ rijbewijs 38,_ gemeentelijke identiteitskaart 35,_ N.B.:Met ingang van 1995 is voor wat betreft de leges een tariefs verhoging doorgevoerd van 3%, waarbij de verschuldigde bedragen zijn afgerond op hele guldens. Haven-, kade-, opslag- en staangeld In de huidige gemeente Thoien gelden voor wat betreft het havengeld afzonderlijke tarieven voor enerzijds vrachtvaartui gen en anderzijds vaartuigen niet zijnde vrachtvaartuigen. De tarieven voor de vrachtvaartuigen zijn gedifferentieerd in die zin, dat het tarief afhankelijk is van de vraag of er al of niet wordt gelost en/of geladen en mede afhankelijk van de duur van het verblijf van het vrachtvaartuig in de haven. Het havengeld voor vaartuigen, niet zijnde vrachtvaartuigen, bedraagt 0,40 per dag, per m2 oppervlakte. Bij een abonnement per kwartaal voor dit soort vaartuigen bedraagt het havengeld 2,70 per m2 oppervlakte. Het opslaggeld bedraagt respectievelijk 0,08.per m2 per dag en 0,40 per m2 per maand. Het staangeld is afhankelijk van het soort toestel, werk of inrich ting. Voorgesteld wordt te kiezen voor het systeem van heffing zoals dat wordt gehanteerd door de huidige gemeente Thoien. Omdat de schepen ten tijde van laag water de haven van Sint Philips land niet kunnen verlaten, zoals dat ook het geval is in de haven van Stavenisse, zijn de tar'even voor Sint Philipsland gelijk aan die van Stavenisse. N.B.:De tarieven zoals die gelden in de bestaande gemeente Thoien zijn ingaande 1995 met 3% verhoogd. Liggelden pleziervaartuigen In de havens van Thoien, Stavenisse en Sint-Annaland wordt lig geld voor pleziervaartuigen geheven. De haven van Sint Philips land is niet ingericht voor het afmeren van pleziervaartuigen. Deze heffing vindt dan ook in Sint Philipsland niet plaats. Voor elke haven in de gemeente Thoien geldt op dit moment een afzonderlijke verordening. Voorgesteld wordt de thans geldende drie verordeningen onder te brengen in één nieuwe verorde ning. In deze nieuwe verordening worden ten opzichte van de geldende verordeningen geen wijzigingen aangebracht in de tarieven. De uitgebreide commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. w\ De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de per 1 januari 1995 nieuw te vormen gemeente Thoien heeft vanaf heden ter secretarie van de gemeente Thoien, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk voor een ieder ter inzage gelegd een afschrift van het proces-verbaal, waarbij de uitslag van de op 9 november 1994 gehouden verkiezing is vastgesteld. Sint-Maartensdijk, 17 november 1994 De burgemeester van Thoien. De beheerscommissie van dorpshuis "t Ouwe Raed'uus" organi seert op zaterdag 19 november a.s. van 14.00-17.00 uur een HOBBYTENTOONSTELLING IN KERSTSFEER Op deze tentoonstelling waarvoor de toegang gratis is kunt u ideeën opdoen om met gebruik van allerlei materialen en tech nieken het aanstaande Kerstfeest wat kunstzinnige luister bij te zetten. De deelnemers zijn afkomstig van de diverse Thoolse woonker nen. Er worden o.a. de volgende technieken gedemonstreerd: embossing, textielschilderen, punching, zandkleuren en perga- mano. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J. van Leijsen, Pelleweg 1 te Poort vliet, ingediend op 27 november 1994, voor het bouwen van een foliebassin op het perceel Pelleweg 1 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van L. M. Rijstenbil, Molenstraat 31 te Oud-Vossemeer, ingediend op 7 november 1994, voor het uit breiden van een bedrijfsruimte op het perceel Molenstraat 31 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Rombouts Kunststof Techniek, Slab- becoornweg 3 te Thoien, ingediend op 4 november 1994, voor het plaatsen van een droogtunnel op het perceel Slabbe- coornweg 78 te Thoien. Sint-Maartensdijk, 17 november 1994. Bouwen in beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door Boogaard Advoca ten, p.a. Engelse Kade 2 te Zierikzee, voor het intern ver bouwen van een winkel tot kantoor op een perceel kadas traal bekend, Thoien sectie R, nummer 890, plaatselijk gemerkt Vossemeersepoort 4-6. Het bouwplan is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepas sing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 18 november 1994 tot en met 15 december 1994 schriftelijk zienswijzen in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 17 november 1994. De burgemeester van Thoien. Huisvestingsverordening. Burgemeester en wethouders van Thoien maken bekend dat de gemeenteraad heeft besloten om de "Gebruiksveror- dening Thoien" in te trekken en vast te stellen de "Huisves tingsverordening 1994 van Thoien". Laatstgenoemde verordening is gebaseerd op de Huisves- tingswet welke op 1 juli 1993 in werking is getreden. De ver ordening bevat regels welke betrekking hebben op de ver deling van de woonruimte alsmede de wijziging van de woonruimtevoorraad binnen de gemeente. Voorts blijft het gebruik van woonruimte voor andere doeleinden dan per manente bewoning, zoals het recreatief gebruik van wonin gen als tweede woning verboden. De "Huisvestingsverordening 1994 van Thoien" treedt op 25 november 1994 in werking. Vanaf vrijdag 18 november 1994 ligt de bovengenoemde verordening ter inzage op de gemeentesecretarie van Tho ien, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling (kamer 19), voor een ieder ter inzage. Sint-Maartensdijk, 17 november 1994. Burgemeester en wethouders van Thoien. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 21 november 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. Loco-burgemeester P. van Schetsen en de wethouders ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluijs jouden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Op maandag 21 november a.s. komt de gemeenteraad van Tho ien voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Beschikbaarstellen krediet ad 190.000,_ voor uitbrei ding aantal computers c.a. i.v.m. de gemeentelijke her indeling per 1 januari 1995; - Vaststellen nieuw reglement van orde voor de verga deringen en andere werkzaamheden van de gemeente raad; - Rapport gewenste brandweerzorg nieuwe gemeente Thoien; Op verzoek van het college van burgemeester en wethouders heeft een onderzoek plaatsgevonden naar de minimaal gewenste sterkte van de brandweerorganisatie per 1 januari 1995 in de nieuwe gemeente Thoien. Dit onderzoek heeft in grote lijnen tot de volgende conclusies geleid: In de woonkernen Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Thoien en Sint Philipsland dienen brandweergroepen gestationeerd te blijven. De groepen dienen hun huidige samenstelling van 16 personen te behouden. De functie van korpscommandant verdwijnt en wordt vervangen door drie bevelvoerders per groep. Een kader van vier personen dat boven de groepen staat met een nog nader aan te geven taakverdeling. De raad wordt gevraagd met de inhoud van de rapportage in te stemmen. Op woensdag 23 november a.s. komt de commissie ruimtelijke ordening c.a. voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staat het volgende onderwerp: - Ontwerp-bestemmingsplan "Molenhoek" te Thoien; Reeds eerder hebben burgemeester en wethouders de com missie geïnformeerd over de voortgang van het ontwerp- bestemmingsplan "Molenhoek" te Thoien. Op 1 februari 1994 is aan de commissie een ontwerp getoond, dat in het kader van het wettelijke vooroverleg naar de diverse overleginstan- ties is toegezonden. De naar aanleiding van dit overleg ontvangen reacties hebben het college aanleiding gegeven het ontwerp aan te passen. Die aanpassingen hebben geleid tot een vermindering van de capaciteit van het ontwerp. Werd eerder uitgegaan van een capaciteit van 72 woningen, het huidige ontwerp voorziet in de bouw van in totaal 50 woningen waarvan 18 vrijstaande- en 32 twee-onder-één-kapwoningen. In het noordelijk gedeel te van het plan is door een flexibele bestemming rekening gehouden met de bouw van een aantal seniorenwoningen. Om de gewenste kwaliteit van het plan te handhaven zullen de woningen worden gebouwd op ruime kavels. De beperking van de capaciteit heeft ook invloed op de exploi tatie van het gebied. De vermindering van het aantal wonin gen betekent een naar het oordeel van het college aanvaard bare verhoging van de grondprijs. In het aangepaste ontwerp is rekening gehouden met de aan leg van een speelvoorziening. Ten behoeve van het verblijfs- karakter van het gebied zal zoveel mogelijk worden gestreefd naar het parkeren op eigen particulier terrein. Het aantal par keerplaatsen in het openbare gebied kan hierdoor beperkt blij ven. Naar verwachting zal dit ontwerp tegemoetkomen aan de bezwaren zoals die eerder in het kader van het genoemde vooroverleg tegen het ontwerp bestemmingsplan Molenhoek zijn geuit. De commissie wordt om advies gevraagd. ZIE VERDER PAGINA 6 4 I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5