DEURLOO STURRIS Kent u ze nog Plaatselijk nieuws A VISSER 6.95 Vers vleeslekker mals en mager koopt u biI uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 november 1994 Tholen VISHANDEL Contr'Escarpe 11 Tholen GRATIS MOSSELKRUIDEN 3 SPEKBOKKINGEN Boekenbeurs Lampionoptocht succes Geen rijbewijs Ontvangst sint Auto gestolen Dronken in auto TVucker trofee Klaverjassen Beroepen Extra groep Kraal Sanitaire voorzieningen Vanaf vandaag Beaujolais Primeur bij: Hoogstraat 2 tel. 01660-2237 Tholen Bosje Tulpen Verhuiskosten Brand op boot Oud- Vossemeer Dubbel cabaret Automobiliste botst tegen vrachtwagen Unicef Nauwelijks vis Uitwisseling OVM Sint in dorp Blokfluitles Uitbreiding kapsalon MAGERE HAMLAPPEN VARKENS-SCHNITZEL VARKENSPOULET LEVERKAAS GEBRADEN KIPFILET ACHTERHAM KROKETTEN 1 kg9.98 100 gram1.60 500 gram4.75 100 gram1.15 100 gram2.45 100 gram2.25 104.00 FIJNE RIBLAPPEN 1 kg15.00 VERSE WORST 1 kg8.50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN GEHAKT 500 gram5.25 MAGERE ST00FLAPPEN 1 kg15.00 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse Biljarten Basisschool krijgt 31 mille Sloot naar gemeente Sint- Annaland Sinterklaas Kind en ziekenhuis Cadeaus inpakken Total loss Opknappen kleuter school Predikbeurten Herbenoeming Wezen Armen Zes kandidaten kerke- raad Biljarten Fancy-fair succes Bouwplannen Sinterklaas Riolering Pilootweg Sint- Maartensdijk Schoen zetten Winkelactie Woningbouw Intocht sinterklaas Concours Euterpe Scherpenisse Weekend diensten Doe-avond Vrijdag en zaterdag bij 2 kg. Verse Mosselen (Super-of Jumbo-kwali teit) voor. Advertentie I.M. Zaterdag wordt er in het Calvijn College aan de Zoekweg een twee dehands-boekenbeurs gehouden. De beurs is voor iedereen toegankelijk en duurt van tien tot en met vier uur. Er is een ruime sortering werken op het gebied van theologie, geschiede nis, kinder- en jeugdboeken, romans en hobby. De lampionoptocht die georgani seerd werd door muziekvereniging Concordia en de stichting christelijk jeugdwerk Tholen is een succes geworden. Zo'n 150 kinderen liepen vrijdagavond met hun ouders achter Concordia aan. Het tamboerkorps liep voorop en daarachter kwam het harmonieorkest. Voor de kinderen was het tempo zo nu en dan wat hoog en daarom werd er af en toe even gestopt. Sommigen vonden de tocht wel wat lang. De vier basis scholen en school voor speciaal onderwijs De Veste vervaardigden in de lessen handenarbeid alvast lampionnen. Ook op de bijeenkom sten van het jeugdwerk werden deze lichtgevers gemaakt. Na een stukje buitenroute door 'het bosje' ging men door de binnenstad verder. Op de Markt kregen de kinderen van de familie Melse een lollie, geheel in de sfeer van Sint-Maarten. Bij terug komst in het oefenlokaal van Con cordia kregen de deelnemers warme chocolademelk met een koek. Het was immers een flinke trip. De orga nisatie noemt het evenement voor herhaling vatbaar. Een 19-jarige automobilist werd zondagavond omstreeks half acht op de Postweg staande gehouden door de politie. Zijn voertuig bleek zo vervallen te zijn dat ermee rijden onverantwoord was. De wagen bleek ook niet verzekerd te zijn en alsof dat nog niet genoeg was, bezat de bestuurder niet eens een rijbe wijs. Daarvoor kreeg hij een proces verbaal. Van de auto heeft hij afstand gedaan waarna het voertuig meteen afgevoerd is naar de sloop. Sinterklaas doet zaterdag ook Tho len weer aan. Na de aankomst, om twee uur in de haven, wordt de goedheiligman op de Markt ontvan gen. Muziekvereniging Concordia zorgt voor de muzikale noot. Na de ^ptvangst gaat de sint, samen met de kinderen, naar Meulvliet. Maitre Pierre zal met heel veel geluid een show brengen. Dit programma onderdeel begint omstreeks vier uur. Concordia zorgt ook hier voor de sfeer waarbij van alle aanwezigen een vocale bijdrage wordt verlangd. De voorverkoop van de kaarten is al begonnen, maar ook aan de zaal zul len ze nog te verkrijgen zijn. Aan de Edisonweg is vrijdagavond tussen acht uur en kwart over tien een grijze Nissan Patrol gestolen. Van de daders en hun motief is tot nu toe nog niets bekend. Een 34-jarige automobilist uit Hal steren werd vrijdagnacht aangehou den wegens het rijden onder invloed. Op het bureau blies hij 545 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht. Dat is zo'n 1,25 pro mille. De man moet zich in januari voor de Middelburgse rechter ver antwoorden. A. Spapen heeft zondag de viswed strijd om de trucker trofee gewon nen met 272 punten. Er werd door 27 vissers gestreden om de jaarlijkse prijs. De dames M. Berrevoets en J. van de Berge controleerden de vangsten. Eerste dame werd mevr. M. van de Leur. Mevr. M. Leijdek- kers en P. Deurloo vingen de groot ste vissen van de dag, twee wijtin gen (van 36 cm. De uitslag werd in café De Tol bekendgemaakt: 1 A. Spapen 272 p; 2 R. Kok 240 p; 3 C. Gebraad 228 p; 4 W. van Elzakker 210 p; 5 C. Schot 195 p; 6 R. van Laar 163 p; 7 L. Stouten 142 p; 8 H. Hachmer 137 p; 9 G. v.d. Rijsen 131 p; 10 P. Deurloo 130 p; 11 H. Min- heere 122 p; 12 mevr. M. v.d. Leur 121 p; 13 J. Rijstenbil 116 p; 14 mevr. Leijdekkers 95 p; 15 A. Broe- ren 90 p; 16 C. van Tilburg 82 p; 17 R. v.d. Leur 81 p; 18 G. Brusselaars 67 p; 19 A. van Dijk 64 p; 20 Jan van Elzakker 59 p. De zesde competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen is gewon nen door Anita Aarnoudse met 5333 punten. De beste vijf spelers waren: 1 Anita Aamoudse 5333 p; 2 Coby Leijdekkers 5179 p; 3 Aad Volwerk 4985 p; 4 Herman Oldenburg 4970; 5 Kees Leijdekkers 4961 p. De Gereformeerde Gemeente te Middelburg-Zuid heeft een beroep uitgebracht op ds. A.J. Gunst te Tholen. De gemeenteraad wordt gevraagd in te stemmen met de uitbreiding van het onderwijsleerpakket en het meu bilair van montessorischool De Kraal. Het schoolbestuur wenst uit breiding naar vijf groepen. Volgens de basisformatie van 4,7, gebaseerd op het aantal leerlingen op 1 oktober 1993, is de gevraagde voorziening noodzakelijk. In september trok de gemeenteraad 7000 gulden uit voor het aanbrengen van sanitaire voorzieningen in een woonwagen op het kamp aan de Oudelandsedijk. Maar dat blijkt onvoldoende te zijn, want woonwa genfabrikant UBR Unitbouw heeft een prijs opgegeven van 11.867,50 gulden. Bovendien is geen rekening gehouden met de aansluitkosten voor gas, water, electriciteit en rio lering, waarvoor ook nog eens 4000 gulden nodig is. De gemeenteraad wordt maandag gevraagd het extra bedrag beschikbaar te stellen. Slijterij Wijnhandel Advertentie I.M. De NCVB hield woensdag haar jaarlijkse creatieve avond. Die werd deze keer verzorgd door iemand uit de eigen gelederen: Isa van Gorsel. Zij hield de 50 aanwezigen bezig. Thuis had mevr. Van Gorsel al voor iedereen een pakketje met lapjes stof, steeltjes enzovoort gereed gemaakt en daarvan konden de dames zelf, na enige uitleg, vijf tul pen maken. Een toepasselijk thema, want het hele NCVB-programma stond het afgelopen jaar in het teken van de tulp die haar 400e verjaardag viert. De dames vermaakten zich prima en gingen zodoende na afloop ieder met een boeketje bloemen naar huis. Presidente mevr. J. Deurloo- van der Velde hield een meditatie en mevr. A. Roggeband begeleidde de samenzang op het orgel. De provincie heeft aan een bewoon ster van Sint Maartenshof, die door de sluiting van het bejaardentehuis moest verhuizen naar Ten Anker, een vergoeding in de verhuis- en herinrichtingskosten gegeven van 3200 gulden. De brandweer rukte zaterdagmorgen uit om een brand te blussen op hef kruisertje TH24 van J. van As. In de haven aangekomen, steeg er al veel rook op uit het schip. Vier brand weerlieden met persluchtmaskers gingen aan boord. Dat gebeurde met een hogedrukstraal en een poeder blusser óver een ander schip heen dat voor de TH24 lag aangemeerd. Er bleek brand te zijn in de machine kamer. Waarschijnlijk is er een brandstofleiding lek geraakt, waar door er een opeenhoping van gas ontstond. Toen de motor niet wilde starten, probeerde Van As het via de accu. Daarbij ontstonden vonken die het gas tot ontbranding brachten. Van As liep daarbij lichte brand wonden op aan zijn rechterarm. Wat brandstof onder de motor vatte vlam en de bedrading werd gedeeltelijk vernield. De brandweerlieden had den het vuur na 20 minuten gedoofd. De schade was volgens de eerste indruk van de brandweer niet bij zonder groot. Uit op Tholen organiseert morgen avond om kwart over acht in dorps huis de Vossenkuil een cabaret avond met Amo v.d. Heijden en Bart Stultiens. v.d. Heijden brengt zijn programma 'Het Duet' en Stul tiens zet 'Stultiens in Wonderland'. Een automobiliste uit Bergen op Zoom reed vrijdagavond op de Oud- Vossemeersedijk bovenop een vrachtwagen van Selektvracht uit Raamsdonksveer. De vrachtwagen chauffeur reed omstreeks half zeven over de Oud-Vossemeersedijk in de richting van Tholen. Ter hoogte van de 'Drie Zwaantjes' kwam hij tot de ontdekking dat hij te ver was gere den en de man wilde keren. Hij reed achteruit de inrit naar de drie huisjes in. Toen hij nagenoeg dwars over de weg stond, kwam er een automobi liste aan uit de richting van Tholen die de vrachtwagen in het donker pas op het laatste moment ontdekte. Hij moest hard remmen om een aan rijding te voorkomen. De Bergse vrouw (ook werkzaam bij Selekt vracht) kwam uit de richting van het dorp. Ze zag in het donker de vracht wagen te laat en schoot onder de rechterkant van de truck. Haar auto werd totaal vernield. De vrachtwa gen liep schade op aan de luchtke- tels voor de remmen. De vrouw klaagde over pijn in haar borst en werd door een Thoolse huisarts behandeld. Bergingsbedrijf Faasen uit Steenbergen sleepte beide voer tuigen weg. Twee bewoners van de Drie Zwaantjes hielpen de politie, met verkeersvesten en lampen, om het verkeer langs de beschadigde wagens te leiden. Unicefkaarten en -cadeaus zijn weer verkrijgbaar bij mevr. Van Dijke aan de Prins Willem Alexander- straat 8 tel. 2800. De vis wilde niet erg bijten, zaterdag tijdens de achtste clubwedstrijd van 't Scharretje. Aan de Annavosdijk bij Sint-Annaland haalden maar zes van de 26 deelnemers een visje op de kant. Winaar werd Cl. Rijnberg met 100 punten. De helft van dat aantal behaalden M. Rijnberg, Arj. Rijnberg, Am. Rijnberg, C. Reijn- goudt en R. Geuze. De strijd om de clubtitel gaat tussen Arj. Rijnberg en A. Steijns. De laatste wedstrijd, op 3 december, is beslissend. Muziekvereniging OVM houdt vrij dag 25 november een uitwisselings concert met De Volharding uit Put te. Beide korpsen zullen ongeveer drie kwartier musiceren in De Vos senkuil. De toegang tot het concert, dat om half acht begint, is gratis. Sinterklaas an-iveert zaterdag in het dorp. Om twee uur verzamelt de jeugd bij het dorpshuis, om samen met de muziek de kindervriend te gaan zoeken. Daarna voeren de Zwarte Pieten in De Vossenkuil een toneelstukje op. De Sint heeft het de komende dagen druk. Op 24 november is hij te gast bij gymvereniging Spido en bezoekt de zieken van de Zonnebloem. Bij die Zonnebloem is hij ook 1 decem ber te gast. Zaterdag 3 december is gereserveerd voor de middenstands vereniging. De Sint bezoekt de win kels en verricht de trekking van de winkelactie. Bij goed weer is er aan sluitend een lampionoptocht. Op 5 december worden 's morgens peu terspeelzaal Dè Pluus en de Sint Anthoniusschool bezocht en 's mid dags Die Heenetrechtschool. Een initiatief van muziekvereniging OVM, in samenwerking met de directies van de drie basisscholen, heeft erin geresulteerd dat 23 kinde ren zich hebben gemeld voor-blok fluitles. Dinsdag is de eerste les gegeven door Marjolein Droogers, lid van OVM en derdejaars studente aan het Haags Conservatorium. De bedoeling is dat de kinderen (uit de groepen 4 t/m 8) het notenschrift leren lezen en zich de eerste begin selen van het blokfluit spelen eigen maken. De fluiten worden op huur koopbasis door OVM uitgegeven. OVM hoopt dat veel van de kinde ren van dit muzikaal bezig zijn hun hobby willen maken, hun muzikale kennis via de Zeeuwse muziek school willen uitbreiden en eventu eel lid willen worden van de muziekvereniging. Hairstylingshop Rijstenbil gaat uit- Donderdag, vrijdag en zaterdag 17, 18 en 19 november Maandag en dinsdag 21 en 22 november Woensdag 23 november Advertentie I.M. breiden. Daarvoor heeft eigenaar L.M. Rijstenbil een bouwvergun ning aangevraagd bij b. en w. Het is de bedoeling dat er een toiletgroep en kantine bijgebouwd worden aan de achterkant van de winkel aan de Molenstraat. "Tot nu toe was de kan tine eigenlijk gewoon in de privé- vertrekken", vertelt Rijstenbil. "Nu krijgt het personeel een eigen ruim te. De nieuwe toiletten zijn een stuk je klantenservice." Uitslagen De Treffers: J. Geuze-P. Hommel 10-8,90, C. Burgers-N. Rooyakkers 7,76-10, D. van Driel- H. Hommel 10-6,61, J. Hommel-K. Hommel 10-10, J. Burgers-J. Etien- ne 6,27-10, N. Rooyakkers-J. van Meer 6,44-10, L. van Wezel-D. den Hollander 4,16-10, D. den Hollan- der-J. Geuze 8,82-10. Hoogste serie 12 car.) N. Rooyakkers, kortste par tij (21 brt.) en beste moyenne (2,33) J. Etienne. De gemeenteraad praat maandag over het betalen van 31.230,16 gul den aan het bestuur van de Sint Anthoniusschool. Dat geld is het restant van de vergoeding die het rijk indertijd betaalde om de kleu ters onder één dak te brengen met de andere leerlingen van de basis school. Maar de gemeente betaalde alleen de noodzakelijke kosten (210.862,84 gulden) en gebruikte de rest voor een andere school. In recht heeft op het volledige bedrag. Het college van b. en w. is met het waterschap overeengekomen dat het gedeelte van de berm en de dijksloot tussen de Oud-Vossemeersedijk en de Slabbecoornpolder door de gemeente zal worden gekocht voor het symbolische bedrag van één gul den. De gemeente die het onderhoud en beheer van dit gedeelte van berm, dijk en sloot op zich nam, vond het gemakkelijker om dan ook maar meteen eigenaar te zijn. Het gaat in totaal om een oppervlakte van 8250 vierkante meter. Alle zakelijke rech ten van leiding- en kabelhouders worden door de gemeente overgeno men. Verkleining van de sloot, waterberging en de omlegging van waterlopen mag alleen na toestem ming van het waterschap. De gemeente draagt alle kosten die de overdracht met zich meebrengt. eenkomst stond in het teken van 'kind en ziekenhuis'. Bij de verkie zingen stelde Peter Moerland, die twaalf jaar actief is geweest in de ouderraad, zich niet meer beschik baar. In zijn plaats werd Paul v.d. Wal gekozen die zich als enige kan didaat had gesteld. Francien Burgers was aftredend, maar was herkies baar. Zij werd met 47 stemmen gekozen. Van der Wal kreeg 39 stemmen, Elly Goedegebuure 1 en er waren zeven blanco papiertjes. Directeur G. Bril vertelde dat de school nog steeds groeit en dat aan het eind van het jaar zo'n 200 kinde ren er les zullen krijgen. Na de pauze hield de werkgroep 'kind en ziekenhuis' een inleiding over de opvang van kinderen die voor opname naar het ziekenhuis moeten. Het is volgens de werk groep van groot belang om het kind goed voor te lichten over de behan deling. Ook is het belangrijk dat één van de ouders dag en nacht aanwe zig is, zeker als het om een heel klein kind gaat. Voor het patiëntje is dat het meest vertrouwd. Er werd ook een film vertoond waarin te zien was hoe de behandeling verliep voor kinderen die voor dagopname kwa men en die voor enkele dagen moes ten worden opgenomen. Naar aan leiding hiervan werd er gediscus sieerd en er werden ervaringen uit gewisseld. Aan deze avond ging een project op school vooraf. De kinde ren vonden dat erg interessant. Alleen de kleintjes vonden de ambu lance wel een beetje eng. maart heeft de Raad van State echter bepaald dat de Sint Anthoniusschool Omstreeks kwart over vier zaterdag- i a i w* rl /4n f— a-a m1 i Af AAA AAAf a A 1 a Ongeveer 45 ouders bezochten dins dag de ouderavond van de openbare basisschool De Casembroot. De bij- Wie herkent deze vrouw? Informatie is welkom bij de redactie, tele foon 10665 - 2752. het beste gemiddelde van 2,1. R. Scherpenisse speelde met 20 beur ten de kortste partij. De plattelandsvrouwen hielden maandag hun creatieve avond in hotel de Gouden Leeuw. Lia Boer gaf uitleg over het inpakken van cadeautjes en het versieren ervan. Zo werden er bijvoorbeeld een wijn fles ingepakt en een waaier erop gemaakt of een doosje sigaren ver sierd met een strik. Ook leerden de dames hoe je een stropdas van papier moet maken of hoe je een cadeaubon leuk kunt inpakken. Aan het einde van de avond kreeg mevr. Boer een bos bloemen voor haar inspanningen. Op de kruising van de Zoetwater- weg met de Oudelandseweg raakten twee auto's dinsdagmorgen total loss bij een aanrijding. De 48-jarige bestuurder H. reed op de Zoetwater- weg en wilde linksaf de Oudeland seweg inrijden. H. zag door de laag hangende zon de 32-jarige Van D. uit Hansweert niet die hem tegemoet kwam. Bij de botsing werden beide voertuigen zwaar beschadigd. De bestuurders bleven ongedeerd. De gemeente heeft het verzoek van de School met de Bijbel ingewilligd om de plafonds en verlichting in twee leslokalen en de hal, en de armaturen in het speellokaal in de voormalige kleuterschool aan de Schoolstraat te vernieuwen. Het ver zoek om het sanitair ook te vervan gen, is niet gehonoreerd. Dat valt volgens b. en w. onder 'ingrijpend onderhoud' en dislocaties, zoals de kleuterschool, kunnen daarop geen aanspraken maken. Voor de ver nieuwingen moet de school zo snel mogelijk meerdere offertes inleve ren. Aan de hand van de laagste zal de gemeente de vergoeding bepalen. middag-arriveert met een boot in de haven. Begeleid door Accelerando gaat men naar De Wellevaete, waar Sint rond vijf uur de jeugdtrekking verricht van de winkelactie. De Zwarte Pieten zullen snoepzakken uitdelen aan de kinderen. De periodiek aftredende bestuursle den C.W. Goedegebuure en M.M. de Rooij van de stichting de Wezen Armen worden maandagavond door de gemeenteraad herbenoemd. De twee raadsleden die het bestuur telt, mevr. J.A. Snoep-Overbeeke en K.A. Heijboer, keren niet meer terug. Bij de eerste was dat toch al niet het geval omdat ze bij de gemeenteraadsverkiezingen niet meer op de kandidatenlijst stond, maar b. en w. hebben besloten het vanaf 1 januari zonder raadsleden te doen. Die hebben al genoeg aan hun hoofd en de gemeentelijke controle is gewaarborgd via de jaarlijkse goedkeuring van de begroting en de rekening, die trouwens eerst door accountantskantoor VB wordt nage plozen. Maandag a.s. komt de reke ning 1993 van de Wezen Armen in de gemeenteraad aan de orde. Er is een batig saldo van 32.128 gulden, dat aan het eigen vermogen wordt toegevoegd. Dat bedroeg daarmee per 31 december 461.852 gulden, exclusief de waarde van de landerij en van ongeveer 18.5 ha. B. en w. hebben geen op- of aanmerkingen op de rekening. De leden van de Hervormde Gemeente kunnen zaterdagmiddag van vier tot vijf uur kiezen uit zes kandidaten voor het ambt van ouderling. De heren J. Overbeeke, J.G. Kats, M. Polderman, D. Quist en C. Scherpenisse hebben allemaal eerder deel uitgemaakt van de ker- keraad. Alleen dhr. A. v.d. Repe is een volledig nieuw gezicht. Zij zijn kandidaat in de vacatures E.L. Pen ning en W. v.d. Boogaart, terwijl een derde ouderling nodig is in ver band met uitbreiding van de kerke- raad. Uitslagen biljartvereniging De Hoop. D. van Wijk werd van de tafel gespeeld door W. van Oudenaarde die won met 3,27-10. R. Scherpenis se won met 10-4,85 van A. van Poortvliet en L. Menheere versloeg de zieke P. Quist met 10-6,8. M. Elenbaas klopte rivaal J. Keur met 10-6,78. Van Wijk maakte het ver lies van zijn eerste partij goed door H. Keur nipt te verslaan met 10- 8,94. R. Scherpenisse haalde ook bij zijn tweede partij de winst binnen. Ditmaal verloor F. Geers nipt met 10-9,13. D. van Wijk en M. Elen baas haalden de hoogste serie van 7 caramboles en Van Wijk had ook De organisatie van de fancy-fair van peuterspeelzaal 't Stavertje is tevre den. De opkomst was zaterdag in De Stove redelijk en er werden goede zaken gedaan. De opbrengst is nog niet bekend omdat nog niet alle kos ten in kaart zijn gebracht. Het was de eerste keer dat de peuterspeelzaal een dergelijk evenement organiseer de en daarom ontbrak ook vergelij king met andere jaren. Maar er werd goed gebruik gemaakt van de activi teiten. Zo kon men enveloppen trek ken, de zenuwspiraal proberen, sjoe len, touwtje trekken of een greep doen in de supergrote grabbelbak. Voor de kinderen was er ook een speelhoek. De verkoop van zelfge maakte spullen liep goed en ook het rommelmarktje was een succes. De plannen van L. Potappel en van A.C. Suurlant voor het verbouwen1 van woningen aan respectievelijk de Kerkstraat en de Wilhelminastraat zijn in strijd met het bestemmings plan Kom. Potappel bouwt gedeelte lijk op grond met de bestemming 'tuin', terwijl Suurlant de maximale bouwgoothoogte overschrijdt. Het gemeentebestuur wil het bestem mingsplan aanpassen; de gemeente raad beslist er maandagavond over. Zaterdagmiddag bezoekt Sinter klaas het dorp. Om drie uur komt hij aan in de haven. Na een rondje door het dorp gaat hij naar De Stove, waar de jeugd al vanaf twee uur wordt beziggehouden met Leo's Kindersjoo. Elk kind krijgt een trac- tatie en een cadeautje, waarna de Sint omstreeks vijf uur weer ver trekt. Het waterschap en het provinciebe stuur hebben hun goedkeuring gege ven aan het rioleringsplan van de gemeente voor een gedeelte van het bedrijventerrein Pilootweg. Een drukriolering wordt aangelegd en aangesloten op de persleiding. Het waterschap heeft hier geen bezwa ren tegen, mits het met behulp van een speciaal spruitstuk gebeurt en er een afsluiter wordt aangebracht. Ook de ontheffing voor het leggen van de riolering in de wegberm kreeg de gemeente. Het waterschap vraagt het college van b. en w. om de aanvraag voor de aansluitvergun- ning gelijk in te dienen met die voor het basisrioleringsplan voor het dorp. Op 3 december deelt sinterklaas van twee tot vier uur cadeautjes uit aan alle kinderen die hun schoen hebben gezet bij De Bolleboos. Kinderen van 0 tot 7 jaar kunnen nog tot 26 november hun schoen brengen. Het succes van de zegelactie heeft ertoe geleid dat de middenstands- vereniging Smalstad de zegels ook gaat gebruiken voor de najaarsactie van 17 november tot en met 3 december. Bij 21 winkeliers krijgt men de zegels bij de boodschappen. Er wordt een groot aantal prijzen getrokken met als hoofdprijs een cd- i-speler. Daarnaast zijn er nog extra prijzen voor degenen die bij de trek- Zondag 20 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.). 18.30 u. ds. De Leeuw, Oud-Alblas. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. v.d. Laan, Kruiningen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Velema. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Codée, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 24(11 19.30 u. ds. Van Stuijven- berg. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. king aanwezig zijn. Het smalstad- paspoort waarin de zegels moeten worden geplakt, is ook geld waard. Bij inlevering krijgt men een rijks daalder korting. De smalstad heeft al een feestelijk tintje gekregen en is versierd met ruim twintig bloembakken die aan de muren zijn bevestigd. Uiteinde lijk moeten het er veertig worden. Dit idee komt voort uit het onder zoek 'Een leefbaar Sint-Maartens dijk'. De middenstanders hopen dat er ook nog sfeerverlichting zal komen voor de feestdagen. C. Geluk wil twee woningen bou wen aan de Korte Vest. Maar dat is in strijd met het bestemmingsplan Kom omdat de grond waarop gebouwd gaat worden de bestem ming 'achtererf heeft. Maandag beslist de gemeenteraad over aan passing van het bestemmingsplan om de bouw mogelijk te maken. Sinterklaas en zijn zwarte pieten komen zaterdag 26 november naar de smalstad. Om kwart over twee komen ze aan op de Molendijk ter hoogte van de 'Bellevue'. Onder muzikale begeleiding van Euterpe gaat de optocht via de Zuidsingel, Wilhelminastraat, Radda Barnen- straat, Oostsingel, Onder de Linden en Bloemenlaan naar Sint Maartens hof. Daarna wordt de tocht hervat door de Frank van Borselestraat, Westvest, M.A. de Ruijterstraat, Jac. van Beierenstraat, W. Booth- straat, Pres. Kennedystraat, Alb. Schweitzerstraat, W. Churchill- straat, Achter 't Bos, Westvest, ds. De Bresstraat, Hazestraat en Oude straat naar de Markt. Daar is om drie uur de officiële ontvangst. Een kwartier later zal de stoet vertrekken naar Haestinge waar om half vier, speciaal voor de kinderen vanaf groep 3, een poppespeler op zal tre den. Voor de kleintjes is er in de evenementenzaal de gelegenheid om de sint te ontmoeten. Ze kunnen dan de goedheiligman een hand geven, een praatje met hem maken, een liedje voor hem zingen of hem een tekening geven. Twee pieten zorgen voor de muzikale omlijsting. Na afloop krijgen alle kinderen tot en met groep acht een surprisezakje. Om kwart over vier begint in de foy er een karaokeshow voor iedereen die mee wil zingen. Voor de organi satie van deze dag tekenden het eve nementencomité Smalstad, de mid denstanders en beheerder H.C. Vis ser van Haestinge. Fanfare Euterpe, onder leiding van Peter de Rooij, neemt zaterdag deel aan de concertwedstrijden in Veld hoven. Ze komt uit in de ere-afde- ling met als verplicht werk The Pee- Double-U Circus' van Jef Penders. Het is een stuk dat uit vijf delen bestaat en het circus beschrijft. Als vrij nummer wordt gespeeld 'Cana dian Impressions' van Jan Segers. De concertmars 'Sonority' zal als inspeelnummer gebruikt worden. H.C. van Lijnschooten, A.O. van Diepen en E. Joosen vormen de jury. Muziekvereniging Sub Umbra uit Veldhoven organiseert het concours dat wordt gehouden in cultureel cen trum De Schalm. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. kand. Van den Herik, Strijen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 23/11 19.30 u. ds. Van der Sleen, GBS. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. v.d. Berg, Harskamp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Egas. vr 25/11 19 u. ds. Beider, Katwijk aan Zee. GEREF. KERK 10 u. De Buck. 14.30 u. ds. Hiensch, Barendrecht. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Penning, Hedel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord. De plattelandsvrouwen hielden don derdag een doe-avond in het Hol land Huis. Mevr. Hage opende de bijeenkomst en na de koffie ging men, onder leiding van dhr. en mevr. v.d. Broek, aan de slag met het stofferen van doosjes. De dames werkten ijverig door en konden zo leuke exemplaren meenemen. Mevr. Hage sloot de avond en bood de inleiders een enveloppe met inhoud aan. ZIE VERDER PAG. 15 Zaterdag 19 en zondag 20 novem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 01662-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663- 2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Noorlander, Steenbergen tel. 01670-67287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0.1100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 05129- 1202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 nov. donderdag 17 2.52-15.07 vrijdag 18 3.27-15.42 zaterdag 19 3.57-16.17 zondag 20 4.32 - 16.47 maandag 21 5.02-17.22 dinsdag 22 5.37-17.52 woensdag 23 6.02-18.27 donderdag 24 6.37 - 19.02 vrijdag 25 7.17-19.52 vr 18/11 7.58 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2