THOLENDERWIJS Kloet: Woning Kotterstraat mag geen 'doorsluishuis' meer zijn Nieuwe commissies voor beheer dorpshuizen informatierubriek van de gemeente tholen HAVENMEESTER VAN DE HANDELSHAVEN te Sint Philipsland m/v KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT SPREEKUUR B&W BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN WAT LIGT TER INZAGE? In toekomst mogelijk structureel overleg diverse instanties Donderdag 10 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 ARNO V.D. HEYDEN BART STULTIENS WET MILIEUBEHEER: ?t*-A Meer politie, extra onderhoud aan de huizen, herbestra ting, een hondentoilet en speelmogelijkheden voor de jeugd. Deze zaken moeten het slechte imago dat de Kot terstraat in Tholen heeft, wegwerken. Dat werd maan dagavond bekendgemaakt op een hoorzitting in Meul- vliet. Daar kwamen de plannen op tafel die gemeente, politie, woningstichting en bewonerswerkgroep hebben gemaakt voor deze straat. Buitenlanders Zelf doen Surveillance Geen snelheidsremmers Gescheiden fietspad Basketbalveld Hond trainen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 In verband met de Dankdag voor gewas en arbeid (woensdag 16 november) worden huisvuil en bedrijfscontainers volgens een gewijzigd schema opgehaald. In week 46 die begint met maandag 14 november geldt het onderstaande schema: maandag ongewijzigd dinsdag ongewijzigd woensdag Dankdag donderdag: Sint-Annaland Sint Philipsland en Anna Jacobapolder ged. Poortvliet ten/oosten v.d.Smidsstraat Bedrijfscontainers in de kernen:Scherpenisse, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Sint-Anna land vrijdag Sint-Maartensdijk alsmede Provincialeweg 1a, 2a en 24. Oud-Vossemeer ged. Poortvliet ten/westen v.d.Smidsstraat Bedrijfscontainers in de kernen:Poortvliet, Tho len en Oud-Vossemeer zaterdag Stavenisse Scherpenisse alsmede Hartogsweg,Westkerke, Westkerkseweg, Gorishoeksedijk, Havenweg, Brijhoekseweg, Platteweg en Gatweg Burgemeester en wethouders van Tholen en Sint Philips land roepen sollicitanten op voor de functie van Aanstelling vindt voorlopig plaats in tijdelijke dienst. Aan deze part-time functie is vanaf de 27-jarige leeftijd een salaris verbonden van 222,63 bruto per maand (aan looprang), berekend naar 3 uur per week. Datum indienst treding 1 januari 1995. Enige kennis van binnenvaartschepen en plezierjachten is vereist. De aan te stellen functionaris dient bereid te zijn op alle dagen van de week werkzaam te zijn en moet in de kern Sint Philipsland wonen. Inlichtingen wordt desgewenst verstrekt door de heer W.A. Blaas, telefoonnummer 01666-8258. Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartens dijk, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. Vrijdag 18 november Dorpshuis "de Vossenkuil" Aanvang 20.15 uur ^^^7 Oud-Vossemeer De Stichting "Uit op Tholen" presenteert een 'dubbele cabaret avond' met: Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen respectievelijk op 31 oktober, 1 en 2 november 1994 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunningen zijn verleend op grond van de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: 1. het bestuur van de coöperatieve vereniging van eige naren van recreatie-park Oud Kempen, p/a Eiklaan 1 te Rijswijk, voor het veranderen en het na verandering in wer king hebben van het gehele recreatiepark met zwem- en hore cagelegenheid, gelegen aan de Buurtweg 3 te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenisse, sectie E, nummer 284; 2. Vereniging Zeeuwind, Postbus 334,4460 AS Goes, voor het oprichten en in werking hebben van drie windturbines voor het opwekken van elektrische energie, gelegen aan de Piloot- weg te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenisse, sectie G, nr. 325; 3. bouwbedrijf M. van Prooijen, Voorstraat 9 te Stavenisse, voor het oprichten en in werking hebben van een timmer werkplaats met machinale houtbewerking, gelegen aan de Bosstraat 7 en Julianastraat 9 te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nrs. 372, 1213 en 1217 (ged.); 4. Duikschool Orka v.o.f., Eendrachtsweg 8 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een duikschool met een persluchtvulstation, gelegen aan de Eendrachtsweg 8 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 853. De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 11 november 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het verzorgingstehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 10 november 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. (Foto; Kippa) Arno v.d. Heyden, winnaar van de publieksprijs Camarettenfesti- val 1992, zal, bijgestaan door zijn zuster Margreet die Tanneke vervangt wegens blijde familie-omstandigheden, zijn program ma HET DUET' brengen. De rode draad die door dit programma loopt is romantiek in vele vormen: van ouderwets met prinses sen op witte paarden tot zeer modern, compleet met 06-num- mers, contactadvertenties en wat er zoal bij komt kijken als een jongen een meisje zoekt. Volgens de recensies bedient Arno zich van een pittige taal, zon der nodeloos grof of goedkoop te worden. Waar hij uitvalt valt muzikante Margreet v.d. Heyden in. Bart Stultiens (zoals hijzelf erkent: geen makkelijke naam) wordt in de recensies genoemd als voorloper van de nieuwe trend in de vaderlandse kleinkunst. Alle teksten in zijn programma 'STULTIENS IN WONDERLAND' zijn van eigen hand en zijn liedjes begeleidt hij zelf op de piano. Hij houdt zich verre van platvloersheden. Er wordt gesproken over Alice en Erik, over insekten. Puk en of Muk, reuzen en een appeltje in de knapzak waarmee we op avontuur gaan Alles lijkt bekend en.toch klopt er iets niet. Entree 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,--. Voorverkoop VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666- 3771 (van 9-12 uur). VVV folderservicepost, Hoogstraat 14 te Tholen. Verkoop een half uur voor de voorstelling aan de zaal. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 14 november 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van Boogaard Advocaten, p/a Engelse Kade 2 te Zierikzee, ingediend op 14 oktober 1994, voor het verbouwen van een winkel tot kantoor op het perceel Vosse- meersepoort 4-6 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Maatschap Moerland, Ring 34 te Sint- Annaland, ingediend op 25 oktober 1994, voor het bouwen van een loods op een perceel aan de Oostweg te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van A. J. v.d. Kieft B.V., Valkseweg 115 te Barneveld, ingediend op 28 oktober 1994, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Hoenderweg 28 te Sint- Annaland; Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer L. Potappel, Burgemeester Sluijmerstraat 10 te Stavenisse, voor het verbouwen van een woning op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummer 954, plaatselijk gemerkt Kerkstraat 17; 2. de heer A.C. Suurlant, Wilhelminastraat 8 te Stavenisse, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op een per ceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummer 331 en 882, plaatselijk gemerkt Wilhelminastraat 8; 3. metsel- en timmerbedrijf C.J. Geluk, Gladiolenstraat 23 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van twee woningen op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummers 500 ged. en 1401 ged., plaatselijk gemerkt Korte Vest 4 en 6. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 11 november 1994 tot en met 24 november 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10 november 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer C. Geluk, Gladiolenstraat 23 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van twee woningen met garage/berging op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummers 500 ged. en 1401 ged., plaatselijk gemerkt Korte Vest 4 en 6. Het bouwplan is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepas sing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 11 november 1994 tot en met 8 december 1994 schriftelijk zienswijzen in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10 november 1994. De burgemeester van Tholen. - Een bouwaanvraag van W. van Oudenaarde, Hoenderweg 107 te Sint-Annaland, ingediend op 2 november 1994, voor het renoveren van een woning op het perceel Hoenderweg 107 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M. J. Nortier (aannemersbedrijf), Paasdijkweg 25 te Poortvliet, ingediend op 31 oktober 1994, voor het boywen van een serre op het perceel Paasdijkweg 25 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van Stichting "Beter Wonen", Haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 2 november 1994, voor het verbouwen van een woning op het perceel Tienhoven 54 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van J. Jacobs, Schoolstraat 20 te Putte, ingediend op 3 november 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Schoondorpseweg 5 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van D. van Wijk, Ring 62 te Sint-Annaland, ingediend op 3 november 1994, voor het wijzigen van een dak kapel op het perceel Ring 62 te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 10 november 1994. Per 1 januari treedt er niet alleen een nieuwe gemeenteraad aan. Ook de verschillende commissies worden vernieuwd. De commissies sport, sociaal-cultureel werk en die voor het bedrijfsleven bijvoorbeeld. Maar ook de beheerscommissies voor de dorpshuizen. Zij voeren het feitelij ke beheer over deze gebouwen; adviseren het gemeentebestuur over inrichting en onderhoud van de accommodaties, of over benoe ming/ontslag van de beheerder. Elke commissie telt minimaal vijf leden. De zittende leden kunnen schrifte lijk aan het gemeentebestuur ken baar maken dat ze herkiesbaar zijn. Maar er kunnen ook nieuwe leden benoemd worden. Geïnteresseerden kunnen zich, tot 1 december, schrif telijk aanmelden bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. De nieuwe gemeente zal zeven beheerscommissies gaan tellen: één voor Meulvliet en de Gasthuiskapel in Tholen, voor De Wellevaete in Sint-Annaland, De Vossenkuil in Oud-Vossemeer, het Holland Huis in Scherpenisse, 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet, De Stove in Stavenisse en Ons Dorpshuis in Anna Jacoba polder. De Kotterstraat bestaat helemaal uit huurwoningen (56 in getal) van de stichting Beter Wonen te Sint-Maar tensdijk. Directeur J. Kloet vertelde wat de acties zijn die de stichting gaat ondernemen om het leefklimaat van de straat wat te verbeteren. "Er is na de eerste bijeenkomst in maart een klachtentelefoon ingesteld waar iedere bewoner zijn klachten kan deponeren tussen half negen en negen uur 's morgens", legde Kloet uit. "Maar we hebben moeten con stateren dat er de laatste tijd geen gebruik meer van werd gemaakt, terwijl het in het begin goed liep. Daarom willen de mensen er ook op attent maken. Ze kunnen over alle zaken bellen. Wij zorgen er dan voor dat de klacht bij de juiste instantie terecht komt. Een echte één-loketfunctie dus." Eén van de bewoners verweet de stichting dat ze de problemen zelf uitgelokt heeft door veel buitenlan ders een woning toe te wijzen in de wijk. Kloet ontkende dit met klem: "Dat is absoluut niet waar. De Kot terstraat is géén buitenlandse wijk. Uit de inschrijfformulieren die we krijgen, blijkt wel dat mensen bij voorbaat opschrijven dat ze niet in de Kotterstraat willen wonen. Maar als we dan vervolgens naar de reden vragen, kan die meestal niet duide lijk worden gegeven", zei de direc teur. "We hebben gezegd dat we er in de toekomst op zullen gaan toe zien dat de woningen in de Kotter straat geen 'doorsluishuizen' wor den. Mensen die van plan zijn om maar kort in de straat te wonen, bou wen geen band op met die straat. Wij kiezen er dan voor om de woning maar een paar maanden leeg te laten staan. U denkt toch niet dat wij dat leuk vinden?" Kloet wees erop dat de actie om van de Kotterstraat een goede buurt te maken, eenmalig is. "Er komt een einde aan. Eens moeten we er een punt achter zetten en dan zal het van de bewoners afhangen hoe het ver der gaat. Als zeventig tot tachtig procent van de bewoners zich ervoor inzet, dan zal het lukken", zei Kloet die overigens - samen met enkele andere aanwezigen - de opkomst van zo'n 25 man wat teleur stellend noemde. De directeur hoopt echter dat er wel een soort structu reel overleg tussen Beter Wonen, gemeente, politie en het jeugd- en jongerenwerk over zal blijven. "Misschien kunnen we met z'n allen, ook de bewonersgroep, één keer per jaar rond de tafel gaan zitten om knelpunten te inventariseren." In februari en maart zal de woning- bouwstichting extra onderhoud gaan plegen aan de huizen zoals het plaat sen van nieuwe terrasschermen en het verhelpen van houtrot in de kozijnen. In april en mei krijgt het houtwerk in de straat dan een nieuw kleurtje. Inspecteur M. Verkerke vertegen woordigde de politie. Hij deelde mee dat er meer gesurveilleerd zal gaan worden in de Kotterstraat. "Wij willen daar uiterlijk 1 december mee beginnen. De surveillances zullen lopend of per fiets worden uitge voerd. Gemiddeld zal dat maximaal een uur per dag zijn en later een half uur", zei Verkerke die benadrukte dat dit niet betekent dat er in de Kot terstraat iedere dag een uur lang een politieagent aanwezig zal zijn. "Dat is onmogelijk. Ook in de weekein den kunnen we niet extra surveille ren. Daarvoor kunnen we gewoon geen mensen vrijmaken. Maar we zullen regelmatig en meer aanwezig zijn op tijdstippen dat de mensen ons ook aan kunnen spreken. Want het directe contact met de bewoners is een goede zaak." Verkerke wees erop dat de agenten er niet alleen als afschrikmiddel lopen, maar dat er ook daadwerke lijk opgetreden zal worden tegen overtredingen. "Ik kan me voorstel len dat we de eerste maand nog waarschuwingen uitdelen en de zaken doorpraten, maar uiteindelijk zullen er ook bonnen geschreven worden. Wij willen het probleem echter niet overnemen van de bewo ners. Het doel is om uiteindelijk zover te komen dat men geen extra hulp van derden, bijvoorbeeld de politie, meer nodig heeft." Het pro ject van de extra surveillances zal tot 1 juni duren. Dan breekt de zomer periode aan en volgens de politie chef is er dan teveel werk om zoiets erbij te doen. Ook de gemeente heeft plannen om de Kotterstraat te gaan verbeteren. De gemeente wijst erop dat de supermarkt een deel van de proble men veroorzaakt door het aantrek ken van veel verkeer. Albert Heijn- eigenaar A.P. van der Est is al gerui me tijd de mogelijkheid aan het onderzoeken om zijn winkel elders, bijvoorbeeld op het Slachtveld, onder te brengen. Volgens de gemeente kan het echter nog wel een paar jaar duren voordat het zover is. De bewonersgroep had gevraagd om snelheidsremmende maatregelen zoals een 30 km-zone, drempels of het instellen van een woonerf. De gemeente ziet daar echter geen heil in. "Een woonerf is eigenlijk al een achterhaald principe en een 30 km- zone kan niet worden aangelegd omdat we niet aan de wettelijke nor men kunnen voldoen", zei chef W.A. Blaas van het bureau civiel technische zaken. "Wel kunnen we kijken of er met herbestrating iets aan gedaan kan worden. Bovendien wordt er nu al geklaagd over putten in de weg. Als er een hobbel bij komt, krijgen we dezelfde klachten. Het levert ook overlast op. Vracht wagens moeten een aanzet nemen om erover te kunnen en ploffen er aan de andere kant weer af." De bewoners van de Kotterstraat zouden hier op z'n minst een paar verkeersdrempels willen zien. Dit stuitte op nogal wat tegenstand. Met name van voorzitter A. Karre- mans van de subwerkgroep woon omgeving had zijn bedenkingen. "Ik vind het vergezocht om te zeggen dat verkeersremmende maatregelen niet aangebracht kunnen worden. Chauffeurs hebben echt geen moeite met een drempeltje. Maar ik stond onlangs in onze straat en daar kwam een maniak de straat in rijden; het leek Zandvoort wel. Als u eens wat langer dan vijf minuten in onze straat zou blijven staan, zou u wel zien dat het een probleem is." De gemeente zal wel een hondentoi let aanleggen als proef. Ook wordt er een gescheiden fiets- en wandel pad gemaakt tussen de Hoogaars straat en de Kotterstraat. "Zo wordt het probleem opgelost dat fietsers over het voetpad rijden. We zullen de overige wandelpaden afsluiten met hekjes. Helemaal voorkomen kunnen we het natuurlijk niet, maar het wordt zo wel moeilijker", zei Blaas. Het fietspad moet van het parkeerterreintje aan de Hoogaars- straat naar de Kotterstraat worden aangelegd. Ook wordt de begroeiing van het park gesnoeid zodat er meer licht op de paden en in de tuinen valt. De wens dat de verlichting in het park ook 's nachts aan kon blij ven, werd niet ingewilligd. Burge meester H.A. van der Munnik wilde echter wel nog eens praten over een lichtje in de brandgangen tussen de huizen. Ook het jeugd- en jongerenwerk was vertegenwoordigd. Marianne Velthuis lichtte het speelplan toe dat ontwikkeld moet worden. "De jeugd in de Kotterstraat heeft eigenlijk geen behoefte aan binnenactivitei- ten. De speeltuin is voor jeugd tot acht jaar, maar daarna is er niets in de buurt. Plaats voor bijvoorbeeld een extra voetbalveldje is er niet in Tholen", vertelde mevr. Velthuis. "We wilden wel een soort speel plaats maken en daarvoor hadden we eerst het terrein van de voormali ge Montessorischool in gedachten, maar toen bleek dat de Gerefor meerde Gemeente uitbreidingsplan nen had op dit stuk grond. Nu inmid dels is gebleken dat er een nieuwe kerk gebouwd wordt, betekent dat niet automatisch dat we die grond daarvoor kunnen gebruiken. Maar misschien is er iets eenvoudigs te bedenken zoals een rolschaatsbaan of een basketbalveld." Het speelplan wordt volgend jaar verder uitge werkt. Op de hoorzitting kwamen maan dagavond veel persoonlijke klachten naar voren. Directeur Kloet zei blij te zijn dat het probleem van rond slingerend afval grotendeels is opgelost door het nieuwe ophaalsys- teem. Verder werden er vragen gesteld en klachten neergelegd over rioolputjes, wateroverlast, parkeer problemen, verstopte goten en een onhandig geplaatste glasbak. Alles werd geduldig genoteerd door amb tenaren en de stichting Beter Wonen. Van der Munnik besloot de avond als een echte burgervader door de aanwezigen een hart onder de riem te steken: "U moet samen als bewoners een eigen stijl vinden om verantwoord met elkaar en de straat om te gaan. En met een beetje inzet zal dat best lukken. Ik wens u en de werkgroep daarbij veel sterkte", zei Van der Munnik, die eindigde met "Er is nu een begin gemaakt. Het hondentoilet is er. Dus train uw hond maar vast hoe hij moet gaan zitten."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5