Vrachtschip vast op veerdam Plaatselijk nieuws Wiljette loopt aan de grond bij Anna Jacobapolder VISSER 'Rond de Schelde' 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 november 1994 Onder invloed Sinterklaas Klaverjassen A. Spapen kampioen Lampionoptocht Lezing therapeut Aanpassen rioolgemalen Straten opgebroken Gezondheid in Meulvliet Oplichters Wintermarkt Biljarten Winkelactie Vosmeer doorgelicht Sint- Annaland Dronken in auto Auto uitgebrand Maandag .winkelactie Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager BIEFLAPPEN MALSE BIEFSTUK TARTAAR GRLLHAM RUNDERROLLADE CORNEDBEEF PREPARÉ 10.95 7.25 4 BETALEN 2.50 2.50 1.25 2.25 VLEES MET RANDJE GEHAKT FILETLAPJES 13.50 5.25 6.95 I. V.M. DANKDAG 16 NOVEMBER GESLOTEN Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Biljarten Stavenisse 'Tamelijk haveloos' Fancy-fair Wat biedt Elenahof Botsing Markt Klaverjassen Ouderavond Rieburch Het vrachtschip Wiljette is zaterdagmorgen in alle vroeg te aan de grond gelopen bij Anna Jacobapolder. Het schip voer op de zuidelijke dam van de voormalige veerhaven. Drie sleepboten trokken de Wiljette omstreeks vier uur 's middags vlot, waarna het naar Hansweert werd gesleept voor inspectie. Honderden belangstellenden volgden de operatie vanaf de wal. Springtij Mosselkweker Alzheimer Vereniging Scherpenisse GRIEPVACCINATIE Griepprik bij dr. Janssen Boekenmarkt Langeweg Weekend diensten DAG EN NACHT 4 4 Een 20-jarige automobilist werd donderdagnacht op de Eendrachts- weg aangehouden voor een controle. De man bleek gedronken te hebben en werd meegenomen naar het poli tiebureau. Daar blies de man 240 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht. Dat is ongeveer een half promille. Genoeg voor een boe te van 320 gulden, ware het niet dat hij al eerder voor alcoholmisbruik was opgepakt. Daarom kreeg hij een proces-verbaal en een rijverbod van een uur. Een dag later werd een 43-jarige bestuurder uit Oud-Vossemeer op de Ten Ankerweg staande gehouden en gecontroleerd op alcoholgebruik. Op het bureau blies de man 960 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht. Dat is zo'n 2,2 pro mille. Het rijbewijs van de man werd onmiddelijk ingenomen en er werd een proces verbaal opgemaakt. Beste kinderen, Het ging toch vlugger dan gedacht, sint wordt volgende week alweer verwacht. Op 19 november komt hij aan. Hij hoopt natuurlijk dat jullie alle maal aan de kade staan. Om twee uur zet hij voet aan wal. Weten jullie al wat je vragen zal? De knechten zijn natuurlijk ook weer van de partij. Met snoepgoed maken ze iedereen blij. 's Middags is het weer feest in Meul- vliet, heel gezellig allemaal. Komen jullie ook naar de grote zaal? Na afloop weer een zak snoep, dan is het feest gedaan, maar sint vergeet geen mens, en komt op 5 december bij iedereen aan. Maak een tekening voor de sint, dat vindt hij erg fijn. We hopen dat jullie er natuurlijk allemaal zijn. De pieten. Herman Oldenburg heeft met 5137 punten de vijfde competitiewed strijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen. Als eerste vijf, van de veertien deelnemers, eindigden: 1 Herman Oldenburg 5137 p; 2 Han- nie Kurvers 5042 p; 3 Aad Volwerk 4675 p; 4 Coby Leijdekkers 4529 p; 5 Lia van Dijk 4517 p. A. Spapen is algemeen kampioen geworden bij hengelsportvereniging De Pieterman. Mevr. L. Spapen werd winnaar bij de dames boven dien haalde zij en G. Brusselaars de grootste platvis boven water van 42 cm. Mevr. Spapen wist ook de grootste rondvis te vangen: 68 cm. A. van Dijk werd kampioen over de eerste periode en R. Kok over de tweede. De uitslag van het algemeen kampioenschap: 1 A. Spapen; 2 R. Kok; 3 mevr. L. Spapen; 4 R. van Laar; 5 C. Schot; 6 L. Verkerke; 7 H. Hachmer; 8 A. van Dijk; 9 M. van Tienen; 10 Jos van Elzakker, 11 mevr. Schot; 12 H. Kok; 13 Jan van Elzakker; 14 G. Brusselaars; 15 mevr. Kok; 16 G. Gebraad; 17 O. Contant; 18 A. van Elzakker; 19 C. van Tilburg; 20 mevr. Leijdekkers. Muziekvereniging Concordia, die 110 jaar bestaat, organiseert samen met de stichting Christelijk Jeugd werk Tholen een lampionoptocht. Vrijdagavond 11 november om zeven uur gaat de muzikale optocht van start bij het clubgebouw van de muziekvereniging aan de Oudeland- sepoort. De route loopt voorname lijk door de binnenstad en duurt niet zo lang om muzikanten en de jong ste deelnemers niet te zeer te ver moeien. Na de' rondgang wacht degenen die meedoen nog een trac- tatie. Iedereen kan meelopen in deze tocht. Gezins- en relatietherapeut Jan Sim mering houdt vanavond en 17 november lezingen over 'Hoe ga ik om met conflictsituaties op grond van de Bijbel?' Simmering werkt door heel Nederland in veel chris tengezinnen. De avonden beginnen om acht uur in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat. Robot Pompen te Alphen aan den Rijn heeft van het gemeentebestuur opdracht gekregen om vier rioolge malen aan te passen. Daarmee is, inclusief de btw, meer dan twee ton gemoeid. Het gaat om gemalen in de Hoogaarsstraat (44.452 gulden), de M. van Gelrestraat (2100 gulden), de Jhr. Van Vredenburchlaan (103.995 gulden) en bij de Vest (48.380 gulden). De straatwerkzaamheden in de Bos straat hebben lang stil gelegen omdat er problemen waren met de levering van straatstenen. Dat zei ambtenaar W.A. Blaas, chef civiel technische zaken maandagmiddag in de commissie openbare werken. P. van Belzen (RPF/GPV) zei dat er 'legio klachten' zijn over de werk zaamheden in het centrum. "Je kan niet meer fietsend door Tholen komen, zo had hij uit eigen erva ring geleerd. Van Belzen wees erop dat het bar en boos is omdat ver schillende aannemers op verschil lende plaatsen tegelijkertijd aan de slag zijn. "Is er wel coördinatie of niet?" Wethouder J. van der Jagt vond het ook een vervelende zaak maar ver wees het naar het hoofdstuk bedrijfsongelukken. Volgens Van der Jagt zijn er een aantal bedrijven aan de slag die van elkaar niet weten wanneer ze met het karwei begin nen. "Komt er ook nog eens een lek in de waterleiding en worden er op hetzelfde moment kabels gegraven, dan zit je gevangen." M.A.J. van der Linde (PvdA) wees erop dat er toch afspraken met de aannemers worden gemaakt of wan neer ze beginnen en wanneer de boel afgewerkt moet zijn. Van der Jagt beaamde dat. "Binnen dertig dagen na gunning moet het uitgevoerd zijn." Van Belzen: "Ik krijg de indruk dat het erger geweest is dan ooit." Maandag wordt er in gemeen schapscentrum Meulvliet een avond gehouden over gezondheid. Gast spreker is dhr. Van Weel die onder meer voorhoofdholteontsteking, spataderen, winterhanden en -voe ten, allergieën en ziekten bij dieren zal behandelen. De avond begint om acht uur, maar de zaal is vanaf zeven uur open. In het programma Country met Anja van radio Sloth valt deze week een bijzonder gesprek te beluisteren. Presentatrice Anja Hage uit Poort vliet spreekt met Nancy McRoy ofwel Nancy van der Westen-van den Broek. De 25-jarige Roosen- daalse is countryzangeres en werd door haar producers Mark Mirella productions uit Bergen op Zoom voor duizenden guldens opgelicht. Een beloofde cd kwam er niet en geld van optredens pikte het produ cersduo in. Nancy bleek niet de eni ge die gedupeerd is. Country met Anja wordt uitgezonden op vrijdag avond van zeven tot acht uur. Zaterdag houdt de montessorischool de Kraal een wintermarkt en schaatsbeurs van half elf tot drie uur in het schoolgebouw aan de Zoek weg. Er worden ondermeer door ouders gemaakte cadeautjes en woondecoraties ter verkoop aange boden. Voor de schaatsbeurs kun nen mensen morgenmiddag, vrijdag, van drie uur tot half vijf nog schaat sen, skeelers, sleeën en rolschaatsen inleveren voor de verkoop. Twee derde van de prijs is dan voor de (voormalige) eigenaar en éénderde voor de school. Met wordt wel ver zocht een kaartje aan de spullen te bevestigen met naam, adres en ver koopprijs. Uitslagen De Treffers: J. Burgers-P. Hommel 10-9,45, C. Burgers-P. de Leeuw 10-9,23, D. van Driel-J. van Meer 9,71-10, N. Rooyakkers-J. Etienne 5,55-10, L. van Wezel-M. Hendrikse 5,83-10, J. Hommel-H. Hommel 6-10. Hoogste serie (12 car.), kortste partij (18 brt.) en beste moyenne (3,44) H. Hommel. De middenstandsvereniging organi seert van 17 november tot en met 3 december weer de winkelactie. Dui zend gulden aan waardebonnen worden in drie trekkingen weggege ven. Deelnemers dienen na het boodschappen doen hun naam en adres op de kassabon te zetten en die vervolgens in te leveren. Op 19 november wordt de eerste trekking verricht, op 26 november de tweede en op drie december volgt de derde trekking door sinterklaas in café Hof van Holland. Voetbalvereniging Vosmeer komt in aanmerking voor een project van de NKS. Daarbij zal de structuur van de club tegen het licht worden gehouden om de knelpunten te vin den en deze op te lossen. Voorzitter A.J. Hommel vertelde dat vrijdag de 29 aanwezigen op de algemene ledenvergadering. Hij riep alle leden op mee te werken aan het onder zoek. Hommel stelde vast dat het Vosmeer de laatste jaren sportief niet zo voor de wind gaat. Hij sprak de wens uit dat het gouden jubileum in 1996 een keerpunt mag worden en noemde het een positieve ontwik keling dat eigen voetballers na een opleiding tot jeugdtrainer de Vosmeer-jeugd onder hun hoede hebben genomen. Ook de privatisering door de gemeente kwam ter sprake. Een maatregel die ook bij de leden de nodige vragen opriep, met name over de aansprakelijkheid bij scha degevallen. Per saldo kost de maat regel de club ongeveer anderhalf duizend gulden per jaar, aldus de voorzitter. Secretaris C.H. Heijboer en bestuurslid J. Weijers werden bij acclamatie herkozen, maar de vaca ture ontstaan door het vertrek van C.M. Bolier kon niet worden opge vuld. Heijboer meldde dat Vosmeer nu 230 leden telt. Penningmeester M.A. Wessels presenteerde aanmer kelijk gunstigere cijfers dan een jaar geleden. De contributie, die 1 juli pas is verhoogd, blijft dan ook onge wijzigd. Door het vervroegd aflos sen van een lening van de brouwerij ten behoeve van de kantine, is de laatste langlopende verplichting van de club verdwenen. Aangekondigd werd dat dit seizoen groot onder houd wordt gepleegd aan de kleed lokalen. F. Verhees en J. Hommel werden in het zonnetje gezet wegens hun 25- jarig lidmaatschap. Veertig jaar lid waren P. Timmermans, A. Hommel, J. Heyboer en H. Boogaart. De tro fee voor het beste trainingsbezoek afgelopen seizoen was voor keeper F. Hommel van het tweede elftal. Voorzitter F. Janmaat van het wan delsportcomité Vosmeer overhan digde aan het einde van de vergade ring een bedrag als dank voor de medewerking van de Vosmeer leden bij de jaarlijkse zeven-dorpen- tocht. De politie hield donderdagnacht rond twaalf uur een 39-jarige bestuurder aan wegens het rijden onder invloed. Op het bureau blies de man 370 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht; zo'n 0,8 promille. Met een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal werd de man weer naar huis gestuurd. Maandag 14 november haalt Kon. Fanfare Accelerando oud-papier «P- Advertentie I.M. Door nog onbekende oorzaak brand de er zaterdagavond omstreeks kwart over elf een auto uit in de Tuinstraat. De automobilist was voor zijn woning in de Cureestraat gestart en enkele tientallen meters verder in brand geraakt. De via 0611 gewaarschuwde vrijwillige brand weer doofde het vuur met de hoge drukspuit, waarna de vernielde wagen door Faasen uit Steenbergen werd weggesleept. Middenstandsvereniging Activa begint maandag met de winkelactie, die tot en met 26 november duurt. Bij 23 winkeliers krijgt men tegen besteding van vijf gulden een bon en met 10 bonnen in een witte envelop pe, maakt men kans op vijf halve varkens, een vakantiereis ter waarde van 750 gulden naar keuze en 60 andere prijzen. De eerste trekking van 37 jeugdprijzen is zaterdag 19 november in de Wellevaete. Dan komt ook St. Nicolaas per boot aan in de haven. De eindtrekking is zaterdag 26 november in de Voor straat. Bij die finale is er nog een attractie: de 23 winkeliers moeten 1000 kilo suikerbieten laden op een boerenwagen van J. Brooijmans, Donderdag, vrijdag en zaterdag 10, 11 en 12 november 500 gram 250 gram. 5 halen.... 100 gram. 100 gram. 100 gram. 100 gram. Maandag en dinsdag 14 en 15 november 1 kg 500 gram. 500 gram. Advertentie I.M. getrokken door Nicole en Betsie. Men dient de tijd te raden, hoe lang het laden van die 1000 kilo bieten duurt. De uitslag kan op een enve loppe met 10 bonnen geschreven worden en in de bus bij de fa. Potter aan de Ring worden gedeponeerd. De overige enveloppen met bonnen moeten in de bus bij de fa. Pleune in de Voorstraat. C. Smits kwam in de competitie van biljartvereniging De Hoop niet in zijn spel tegen de sterk spelende L. Menheere. De laatste won dan ook met 10-5,66. M. Elenbaas 'verloor ook kansloos van E. van Poortvliet met 6,1 -10. J. Keur speelde een ster ke partij tegen W. van Oudenaarde en versloeg die met 10-7,57. H. Keur en P. Quist hielden elkaar goed in evenwicht, maar Quist won met één carambole verschil: 9,73-10. M. Elenbaas had geen moeite met F. Geers en won met 4,78-10. J. Keur speelde deze keer de kortste partij van zeventien beurten en L. Men heere speelde de hoogste serie van 15 caramboles en haalde het beste gemiddelde van 2. Het onbebouwde perceel aan de Bosstraat vlakbij Elenahof ligt er volgens M.A.J. van der Linde (PvdA) 'tamelijk haveloos' bij. Tij dens het bezoek van zijn fractie zaterdag aan Elenahof was er door mensen uit het dorp over geklaagd. "Kunnen we hier geen brief over sturen aan de eigenaar? Die zou toch moeten kunnen voldoen aan redelij ke eisen van welstand?," zo vroeg hij maandagmiddag in de commissie openbare werken aan wethouder J. van der Jagt. Het lapje grond behoort aan verzekeringsmaat schappij Amev. Volgens de wethou der is het niet eenvoudig de eigenaar daar op aan te spreken. "Dat kan pas als er sprake is van overlast. Dwin gen het een beetje op te knappen, is een hele moeilijke zaak, maar we zullen hierover contact opnemen met de Amev." Peuterspeelzaal 't Stavertje organi seert zaterdag van twee tot vijf uur een fancy-fair in dorpshuis De Sto- Vanmiddag begint om half drie een informatiemiddag in zorgcentrum Elenahof over het thema 'Wat biedt Elenahof?'. Alle inwoners van 65 jaar en ouder zijn welkom. De mid; dag wordt georganiseerd door de stichting Welzijn voor Ouderen in samenwerking met bejaardentehuis De Schutse in Sint-Annaland, de stichting Beter Wonen, de stichting Thuiszorg en de Kruisvereniging. Zij menen dat veel ouderen zich afvragen wat Elenahof méér te bie den heeft dan het wonen in een gewone wijk. De sprekers zijn direc teur J. Wesdorp van De Schutse, hoofd woonbeheer J.C. Droogendijk van de woningbouwstichting, uit voerend coördinatrice mevr. F. Klippel van Elenahof, coördinatrice mevr. C. Schless van Welzijn voor Ouderen en een spreekster van de kruisvereniging of stichting Thuis zorg. Zij belichten samen de aspec ten wonen, zorg en dienstverlening (waaronder bejaardenalarm, hulp en voorzieningen). Op de kruising van de Markt en de Oudestraat reden zaterdagmorgen twee auto's tegen elkaar. De ene bestuurder verleende geen voorrang waardoor er een botsing ontstond. Omdat beide automobilisten met een lage snelheid reden, bleef de schade beperkt en konden beiden na het uitwisselen van de gegevens hun weg vervolgen. R. Waasdorp heeft vrijdag de com petitiewedstrijd van klaverjasver- eniging De Pendelaars gewonnen met 5449 punten. Daarmee liet hij de nummer twee met ruim 400 pun ten achter zich. K. Knuist leidt nu het algemeen klassement met 24.353 punten. Uitslag: 1 R. Waas dorp 5449 p; 2 H. Knuist 5043 p; 3 A. Koetsier 4875 p; 4 J. van Gorsel 4810 p; 6 M. Bronmans 4579 p; 7 M. den Haan 4573 p; 8 A. Arts 4467 p; 9 B. Lindhout 4430 p; 10 K. Knuist 4397 p; 11 J. van de Hoek 4386 p; 12 J. van Zetten 4241 p; 13 J. van Splunter 4127 p; 14 J. Guil- jam 3883 p; 15 L. Kampman 3817 p; 16 J. van der Werf 3677 p; 17 M. Kwaak 3543 p. Klassement: 1 K. Knuist 24.353 p; 2 M. Kwaak 23.877 p; 3 M. Bronmans 23.829 p; 4 A. Arts 23.610 p; 5 R. Waasdorp 23.488 p. Bijna veertig ouders bezochten don derdag de ouderavond van de open bare basisschool De Rieburch. Er werden nieuwe kandidaten gekozen in de medezeggenschapsraad (m.r.) en de ouderraad (o.r.). Voorzitter G. de Kaper van de m.r. betreurde het echter dat er maar één ouder zich kandidaat had gesteld voor deze raad. De heer C. Hectors volgt namens de oudergeleding mevr. M. de Viet-Bouvy op. Namens de leerkrachten werd juf R. Schrier opgevolgd door juffrouw M. Eversdijk. In de ouderraad werden mevr. M. Uijtdewilligen, de heer M. Goede- gebuur, mevr. B. Hectors en mevr. M. Muller gekozen. Er waren 39 stemgerechtigden. Een biljet was blanco en 1 ongeldig. De ouderraad nam ook afscheid van voorzitter C. Nuyten. Namens de ouders en namens de school werd Nuyten in het zonnetje gezet en bedankt voor zijn inzet. Het onderwerp van de ouderavond handelde over het project 'weer samen naar school' ofwel hoe de zorgverbreding op school in zijn werk gaat. Mevr. B. de Jager van het RPCZ, coördinator zorgverbreding J. Uijtdewilligen en directeur W. Brevet legden uit wat er op school wordt gedaan voor leerlingen die problemen met leren ondervinden. Het is de bedoeling om door extra begeleiding deze leerlingen zo lang Bij laag water, zaterdagmorgen kort na tien uur, lag het achterschip van de Wiljette een stuk van de grond bij de veerdam van Anna Jaco bapolder. De Wiljette was met 1150 ton staal op weg van Vlissingen naar Luxem burg. Omstreeks kwart voor vijf ging het mis ter hoogte van Anna Jacobapol der. Schipper R. Schuitemaker vond dat hij bij het naderen van de veer dam te ver naar stuurboord was geraakt. Hij wilde zijn koers corrigeren, maar bemerkte dat het stuurwerk niet meer reageerde. De schipper schakelde over op handbediening, maar was de dam inmiddels te dicht genaderd. Bij een waterstand van 1,90 m +NAP liep het aan de grond. Afgaand water - om 4.18 u. was het vloed - was er de oorzaak van, dat twee schepen er niet in slaagden om de Wiljette los te trekken. Er zou tot de vloed van 's middags gewacht moeten worden. Het gevaar was aanwezig dat het schip, dat deels droog kwam te lig gen, zou breken. De boeg lag onder water en uit voor zorg werd daaromheen door mensen van bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert een olieabsorberende drijver aangebracht. Toen'het rond tien over tien eb was, hing het achterschip vrij in de lucht. Maar de Wiljette bleek sterk genoeg en hield het. 's Morgens was het springtij geweest, maar 's middags (vloed om 16.33 u.) kwam er bedui dend minder water. Polderman zette drie slepers in, de Alfa, Bravo en Charlie. Met 2500 pk lukte het om de Wiljette vlot te trekken. Een kraanschip, gereedgehouden om eventueel een deel van de lading uit het schip te halen, hoefde niet inge zet te worden. Nadat het voorschip was dichtgemaakt, kon de Wiljette naar een dok in Hansweert. "De schade bleek niet noemenswaardig, alleen de schroef en het roer waren wat verwrongen", vertelt berger Pol derman. "Het is wonder boven won der goed afgelopen." Rijkwaterstaat zal de schipper mogelijk aansprakelijk stellen voor schade aan de havendam, maar ook mosselkweker K.J. Bout is gedu peerd. De Tholenaar pacht de voor malige veerhaven voor zijn hangcul- tures. De boeien waarop hij mosselzaad vangt, lagen zaterdagmorgen alle maal aan de oppervlakte in plaats van onder water. "Er is nogal wat schroefwater in het haventje gema len en daardoor is het mosselzaad van de boeien gepompt", vertelt Bout. De boeien, die stuk voor stuk met een anker vastliggen, waren ook van hun plaats. Bout moet nog nazien of alle ankers er nog aan zit ten. Zondag 13 en dankdag woensdag 16 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Quist, Spijk, wo 9.30 en 19 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat. 17 u. ds. De Ruiter, wo 10 u. ds. De Buck. 19 u. ds. De Jong. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard, wo 10 u. ds. Boogaard. 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst wo 10 en 19 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering. zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. wo 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Poppe, Den Bosch. wo 19 u. ds. v.d. Spek, Krabbendij- ke. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. wo 10 en 14.30 u. ds. Tanis. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. wo 10 u. ds. Meeuse. 19 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Harinck. 14 en 18 u. dhr. Mulder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen, wo 10 u. ds. Van Bruggen. 19 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14 en 18 u. ds. Klok, Kinderdijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Korteweg, Maartens dijk. 14.30 u. kand. v.d. Belt, Nieuw- Lekkerland. wo 9.30 u. ds. Ruijgrok, Middelhar- nis. 14.30 u. ds. Van der Sleen, Scherpe- nisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. Als dementie ook in uw omgeving voorkomt en u er over wilt praten of informatie wilt omtrent dementie bel dan de Alzheimer Stichting. Telefoonnummer 05129-1202 (dag en nacht bereikbaar). Advertentie I.M. mogelijk op de basisschool te hou den en de stroom van leerlingen naar het speciaal onderwijs te verkleinen. Het aantal leerlingen op school is toegenomen. Vooral het aantal kleuters nam toe. Er zijn nu drie klassen in de onderbouw zodat de school op het ogenblik negen groe pen telt. Oostvest 22, St. Maartensdijk op donderdag 17 november tussen 18.30 en 19.30 uur. Met name belangrijk voor patiënten met hart- en vaatziekten, longziekten en suikerziekte. Advertentie I.M. De stichting ontspanning gehandi capten Philadelphia houdt zaterdag een tweedehands-boekenmarkt in clubgebouw Ons Huis aan de Lan geweg. Er worden meer dan 3500 boeken op allerlei gebied aangebo den. De opbrengst is bestemd voor de ontspanning van gehandicapten. Sinds 1970 zorgt een groep vrijwil ligers voor wekelijkse avonden waarop verstandelijk gehandicapten van Tholen en Sint-Philipsland zich kunnen vermaken. ZIE VERDER PAG. 9 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14.30 u. leesdienst. do 10/11 19.30 u. ds. Zweistra, Leerbroek. wo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. wo 10 u. ds. Egas. 19 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bruning, Sommelsdijk. wo 10 u. ds. Esinga, Yerseke. 19 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Karens, Werkendam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. wo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 19 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens, Opheusden. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 19.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. 15 u. ds. Wilschut, Barendrecht. wo 19 u. ds. Van Duinen, Etten- Leur. Zaterdag 12, zondag 13 en dank dag 16 november. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. Dankdag: dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660-2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. Dankdag: dr. Veldman, Stavenisse tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. Dankdag: dr. Van Doesburg, Sint- Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Navest, Ossendrecht tel. 01647-2475. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 01184-18395 "ATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 14/11 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 nov. donderdag 10 8.12-20.47 vrijdag 11 9.12-22.02 zaterdag 12 10.32-23.22 zondag 13 11.52 maandag 14 0.27-12.57 dinsdag 15 1.27-13.47 woensdag 16 2.12-14.32 donderdag 17 2.52-15.07 vrijdag 18 3.27-15.42 do 10/11 7.15 u. EK vr 18/11 7.58 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2