Koploper SPS levert punt in Jsmö* e«H st«£ Hegemonie Ter Tolne bedreigd Promotie drie springgroepen Noad 2 moet vijf minuten afkoelen Aantal vogels voor in kooi is uitgebreid Vier Thoolse gymverenigingen vallen in de prijzen C. v.d. Hoek 115 punten Sint-Annalanders verrassend sterk in individueel toernooi Donderdag 10 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Stavenisse komt moeizaam tot scoren In de Zeeuwse afdeling snoepte Brouwershaven koplo per SPS een punt af. Door het 1-1 gelijkspel is SPS nog niet zeker van het periodekampioenschap, waarop ook Mevo kans maakt. In de tweede klasse stelde Stavenisse zwaar teleur met een 2-2 gelijkspel tegen Roosendaal. Vosmeer verloor op eigen terrein met 0-1 van Groen Wit. Puntverlies SPS Werklust Vosmeer zon der resultaat Koersballen ouderen Afdelingsvoetbal Stavenisse faalt in afwerking J. de Rooij van de School met de Bijbel uit Sint-Anna- land heeft verrassend het individuele damtoernooi voor leerlingen van de basisschool gewonnen. Hij won zater dag in Meulvliet zes van de zeven ronden en speelde één keer remise. Denksport Huisdammers De damesploeg van Olympia Tholen én de gemengde ploeg jongens/meisjes tot 12 jaar promoveren naar een hoger niveau. Datzelfde geldt voor de meisjes tot 12 jaar van WIK. Het meisjesteam tot 16 jaar van de Sint-Anna- landse gymvereniging degradeert daarentegen. Dat is het resultaat van de zaterdag in Meulvliet gehouden spring wedstrijd van de regio's Zeeland en West-Brabant van de KNGB. WIK sleepte er acht eerste prijzen in de wacht, Olympia twee eerste en een tweede, Spido Oud-Vosse- meer een tweede en Kwiek Stavenisse twee derde prij zen. Ambulance Uitslagen De wedstrijd tussen de reserves van Noad en BVC 3 werd in de tweede helft vijf minuten stilgelegd. Beide partijen konden in die tijd wat afkoelen van een ruzie. Het treffen eindigde in een puntendeling: 3-3. De reser ves van Smerdiek hadden aanvankelijk moeite met Zwa- luwe 4, maar bleken in de tweede helft conditioneel ster ker. Noad 2 blijft gelijk Smerdiek 2 beter in tweede helft Vierde klas afdelingsvoetbal Krappe winst Stavenisse 2 Paardensport Badminton Verlies Batho Derde klas Eerste winst Vosmeer 2 WHS 4 krikt doelsaldo op Nipte zege WHS 5 bij Tholense Boys 5 Koploper SPS bleef, evenals een week eerder tegen de Meeuwen, ste ken op een puntendeling. Dit keer wist Brouwershaven de Thoolse afdelingsploeg te bedwingen. In de derde minuut kwamen de bezoekers uit een vrije trap op voorsprong. Het was tevens de enige keer dat Brou wershaven voor gevaar zorgde. SPS was duidelijk de betere ploeg, maar kon het overwicht moeilijk omzet ten in doelrijpe kansen. Zeker na rust was SPS voortdurend in balbezit. Het team van trainer Van Koulil werkte hard, maar de kwaliteit van het vertoonde spel was niet hoog. Pas zeven minuten voor tijd viel de gelijkmaker. Uit een cor ner van A.P. v.d. Belt stelde Peter Noordijke het punt voor SPS veilig. Noordijke kreeg zelfs nog een uit stekende kans om voor zijn team de volle buit binnen te halen, maar zijn inzet werd door de doelman gekeerd. Voor het periodekam pioenschap moet SPS alleen nog tegen Nieuwland spelen. Bij winst kan hoogstens Mevo op gelijke hoogte komen, maar het doelpun- tensaldo zal dan in het voordeel van SPS zijn. Tegen Brouwershaven werd in de tweede helft Carlo Heijboer in het veld gebracht voor Corné v.d. Male. SPS 9 5 3 1 13 17- 5 Mevo 8 5 1 2 11 18-10 Meeuwen 8 4 2 2 10 17- 12 Wemeldinge 8 4 2 2 10 10- 8 Nieuwdorp 8 4 1 3 9 17- 11 Duiveland 8 4 1 3 9 17- 16 Brouwershaven 8 2 3 3 7 12-16 DFS 9 3 1 5 7 18- 17 Heinkenszand 8 3 0 5 6 16- 22 Nieuwland 8 1 2 5 4 10- 21 VCK 8 1 2 5 4 10- 24 Het harde werken van Vosmeer is tegen Groen Wit niet beloond. De oranje-zwarten verloren met 0-1 en staan nu, samen met Noordhoek, voorlaatste op de ranglijst. De Bredanaars hadden de hele eer ste helft een overwicht. Al na drie minuten deed zich de eerste sco ringskans voor. Doelman Gerwin Hoek kon het leer met de vingertop pen uit zijn doel houden. De thuis club werd op de eigen helft terugge drongen. Vosmeer ontbeerde vol doende stootkracht voorin - de snel le John Vroegop stond deze wed strijd op het middenveld - en kwam er daardoor moeilijk uit. Richard Voshol ontbrak wegens een schor sing, maar Perry Verhees was na een blessure weer terug. Voor de thuis club deden zich geen doelkansen voor, maar ook Groen Wit wist het overwicht niet in treffers uit te druk ken. De tweede helft was koud twee minuten oud toen Hoek opnieuw een bal uit het doel moest tikken. Het doelpunt hing in de lucht en kwam er na tien minuten. Vanaf de zijkant werd de bal via de paal in het net geschoten. Bas Quist, die al een keer voorlangs het doel had gescho ten, had halverwege de tweede helft de gelijkmaker op zijn schoen. Maar zijn schot, op aangeven van John Vroegop na een fraaie solo, was mis. Vroegop probeerde het ook nog met een uitval, maar schoot vervolgens naast. Inmiddels was Tim van Mier- lo in het veld gekomen voor Leo Havermans. En tien minuten voor het einde viel ook Gerwin Hoek geblesseerd uit. Fred Hommel nam diens plaats onder de lat in. In de slotfase schoot een Bredase aanval ler nog rakelings naast, maar de 0-1 was voor Groen Wit voldoende om de punten mee naar huis te nemen. Grenswachters 9 Groen Wit 9 NVS 7 TVC'39 8 FC Bergen Cluzona HSC'28 Wemhout NVS Noordhoek Vosmeer TPO 8 0 1 15 23- 12 2 13 22- 8 1 12 16- 4 2 12 16- 13 1 10 10- 6 2 10 18- 9 9- 6 15- 24 10- 20 12- 18 10- 20 5- 26 Uitslag van de wedstrijd in Oud-Vosse- meer: mevr. Hermans en mevr. J. van Dijke-Lindhout 29 p; J. Geuze en W. Lindhout 23 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. M. Timmermans 14 p; mevr. M. v.d. Zande en mevr. C. Lindhout 14 p; mevr. L. Verschoor en mevr. G. van Dijke-Polderman 14 p; mevr. D. van Dij- ke-de Wilde en mevr. A. Klippel 3 p. Sint-Maartensdijk: dhr. Van Haaften en dhr. Geuze 31 p; dhr. Kloet en dhr. Van Gorsel 30 p; mevr. Dane en mevr. Van Splunter 23 p; mevr. Wolse en dhr. Bijl 20 p; mevr. Bijl en A. van Splunter 19 p; mevr. Van Mierlo en mevr. Van Driel 11 p. Tholen: 1. mevr. F. Schellinger/J. Geuze en mevr. M. Schot/P. Schot 22 p., 3. mevr. S. Hoven/J. Vroegop 18 p., 4. mevr. R. Burrows/H. Bal 15 p., 5. mevr. C. Praat/mevr. R. Vroegop 13 p„ 6. mevr. A. Bal/mevr. Y. Verkamman en D. Schellinger/L. Soomers 11 p., 8. F. Leemreijze/A. Verkamman 8 p. Stavenisse speelde 2-2 gelijk tegen Roosendaal. De puntendeling was echter een blamage voor de afde lingsploeg, want volgens trainer Rien Klippel had zijn team gezien de vele opgelegde kansen met dub bele cijfers moeten winnen. Stave nisse faalde echter collectief in de afwerking. Voor rust was al duidelijk dat Stave nisse de betere ploeg was. Nadat in de tiende minuut een inzet nog van de lijn werd gehaald, opende Wil liam Smits na een kleine twintig minuten spelen de score. Na rust kreeg Stavenisse kans op kans, maar bij niemand stond het vizier op scherp. Zelfs een straf schop, die Stavenisse kreeg toege wezen na een overtreding op Adrie Smits, leverde geen doelpunt op. De inzet van William Smits belandde op de paal. Halverwege de tweede helft viel eindelijk de tweede treffer. Uit een door Martin Potappel opge zette aanval bracht William Smits de stand op 2-0. Gezien het veld- overwicht leek niets meer een over winning in de weg te staan. Stave nisse bleef aanvallen en kreeg diver se mogelijkheden op een derde treffer. Met nog ruim 10 minuten te spelen viel het doelpunt onverwacht aan de andere kant. Door te profite ren van een misverstand tussen doelman Jaap de Vos en verdediger Gerrie Dorst scoorde Roosendaal de aansluitingstreffer. Met een kopbal in de slotminuut maakten de bezoe kers geheel tegen de verhouding in nog de gelijkmaker. Bij Stavenisse werden in de tweede helft Paul Oosdijk en Johan Elen- baas in het veld gebracht voor respectievelijk Wim Marinissen en Hans Lindhout. Baronie 9 -16 WVO 9 - 9 JPS 9 -14 Alliance 8 - 6 Vrederust 9 -12 VVR 8 - 6 Rood-Wit 9 -11 Advendo 8 - 5 TVC'39 9-10 DHV 8 - 5 SC Stavenisse 9-9 Roosendaal 9 - 1 Het aantal in Europa in de vrije natuur voorkomende vogels dat in een kooi of volière mag worden gehouden, is uitgebreid. Tot nu toe mochten de merel, vink, putter, sijs, kneu, groenling en geelgors worden gehouden. Vanaf september zijn daaraan toegevoegd: de zanglijster, barmsijs, goudvink, ringmus, huis mus en spreeuw. Er zijn echter ook strengere regels ingesteld om het illegaal vangen van deze vogels tegen te gaan. Zo moeten al deze vogels voorzien zijn van een vaste voetring. Mensen die bijvoorbeeld jarenlang een sijsje in de kooi heb ben gehouden, zijn vanaf maart vol gend jaar in overtreding als het vogeltje niet geringd is. De vaste voetringen kunnen alleen worden aangebracht bij vogels van vijf a zes dagen oud. Later kunnen ze niet meer worden aangeschoven zonder het pootje te beschadigen. Daarmee is de ring het bewijs dat het een zelf gekweekt dier is. Voor ongeringde volwassen vogels is er een eenmali ge regeling ingesteld. Eigenaren kunnen tot 1 november bij onder meer de Nederlandse bond van vogelliefhebbers zogenaamde breekringen bestellen. Die kunnen één keer worden opengedaan en weer dichtgeknepen. Als de ring weer van het pootje wordt gehaald, breekt hij en is niet meer te gebrui ken. "Gelukkig mug ik niet mopperen. Ik kan weer volledig meedoen. Maar toch zijn er nog zo'n -V. 12.000 A mensen MËP meteen iSS? diabetische VOet. Voor een deel van hen is amputa tie een noodzaak. Eén van de gevolgen van de onzichtbare ziekte - diabetes. Giro 5766 Bank 70.70,70.805 Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort Ingespannen turen de jeugdige dammers naar de schijven op het dambord. J. van Gorsel van De Regenboog uit Tholen verloor alleen van De Rooij en werd tweede. Met wat geluk ein digde D. de Viet van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk op de derde plek. Hij had hetzelfde aantal bord- punten als M. Mulders van De Kraal. Beiden hadden hetzelfde aan tal weerstandspunten sterkte- indicator van het niveau van de tegenstanders), maar bij berekening van het Sonnenbom-Berger systeem bleek De Viet twee punten meer te hebben. De beste speler van Ter Tolne, R. van Loon, eindigde op de vijfde plek. Opvallend, want de laatste jaren was de Thoolse basisschool oppermachtig bij het schooldam- kampioenschap (voor viertallen) van Tholen en Sint-Philipsland. Maar nu bleken op de andere scho len nog betere dammers te zitten. Bij de eerste acht zelfs drie van de School met de Bijbel uit Sint-Anna- land, zodat de hegemonie van Ter Tolne mogelijk voor het eerst sinds lange tijd verbroken wordt. Bij de prijsuitreiking herinnerde voorzitter S. Baerends aan de nationale dam- successen van de Sint-Annalanders Jan Moerland, Henk en Ronnie Gunter. Jeugdleider A. Kousemaker van De Eendracht was ingenomen met de deelname: 40 kinderen, tegen vorig jaar 24. De nummers een t/m drie kregen een beker en voor elke deel nemer was er een herinnering. Ook waren waardebonnen beschik baar voor vijf gratis damlessen bij De Eendracht. Deelnemende scho len waren Ter Tolne, De Regenboog en De Kraal uit Tholen, de School met de Bijbel Sint-Annaland, De Rieburch Sint-Maartensdijk en Het Klinket uit Koudekerke. Het toernooi voor huisdammers en oud-leden trok slechts vijf deelne mers. Niettemin werden een aantal leuke wedstrijden gespeeld. Oud voorzitter W.A. Boogerd won over tuigend met 10 punten uit 5 partijen. Tweede werd G. Kousemaker 8 p., 3. L. Baay 6 p., 4. J.C. Bolier en P. Baay 3 p. De uitslagen bij de jeugd: 1J. de Rooij (Anl) 13 p., 2. J. van Gorsel (Th) 12 p., 3. D. de Viet (Smd) en 4. M. Mulders (Th) 11 p., 5. R. van Loon (Th) 10 p., 6 t/m 13 R. v.d. Gruiter (Koudekerke), C. Bolier (Anl), T. van Iwaarden (Anl), R. Non- nekes (Koudekerke), W. Kousemaker (Th), I. Verberk (Ovm), S. Lee (Th) en J. de Witte (Koudekerke) 9 p. De lange mat was één van de onderdelen waarop de deelnemers van de springwedstrijd - kwamen. zoals hier van het organiserende Olympia - in actie Tussen en 250 en 300 gymnasten van veertien verenigingen kwamen in de Thoolse sporthal in actie. Voor het eerst sinds jaren deden weer Bra bantse verenigingen mee (uit Ber gen op Zoom, Steenbergen, Rijsber- gen en Terheijden). Zeeuwse afvaar digingen waren er van Excelsior Poortvliet, Kwiek, Spido, WIK en Olympia, verder uit Sas van Gent, Goes, Kapelle, Zierikzee en Oost burg. De laatste keer dat Olympia een provinciale springwedstrijd mocht organiseren, was zes jaar geleden. De einduitslag vermeldt 85 deelne mende groepen, die uitkwamen op de onderdelen lange mat, mini-tram poline, kast en mini- trampoline/paard. De teams (heren, dames of gemengd), bestonden uit zes gymnasten en waren verdeeld in diverse leeftijdscategorieën. Om in de prijzen te vallen moesten ze op een onderdeel minimaal twaalf pun ten behalen. Meer dan zestien punten betekende promotie, minder dan vijftien degra datie. Er werd geturnd op de niveaus 3, 2 en 1 (waarbij 3 het laagste niveau is). Verplichte oefenstof was er niet, de verenigingen mochten de spron gen zelf samenstellen. Van de Thoolse deelnemers kwam slechts één groep uit op niveau 2, de WIK-meisjes tot 16 jaar. Maar zij haalden op de mini-trampoline paard 14,7 punten en degraderen zodoende naar niveau 3. Promotie naar niveau 2 dwongen twee groe pen van Olympia af op de mini- trampoline: de meisjes/jongens tot 12 jaar (16,4 p.) en de dames (16,1 p.). Burgemeester H.A. van der Munnik reikte de prijzen van de morgenwedstrijd uit en vertelde daarbij, erg te hebben genoten van de vele verschillende sprongen, 's Middags verrichtte penningmeester P.J. Moerland van de KNGB regio Zeeland de prijsuitreiking. Hij over handigde ook de Mijnsbergen-wis- selbekers voor de hoogste dagscore. Voor niveau 3 ging die naar de damesploeg van Volharding Goes, voor de niveaus 2 en 1 naar de herenploeg van Udi Bergen op Zoom en de dames/herenploeg van Volharding. Alledrie verzamelden op de mini- trampoline 16,8 punten. De wedstrijd liep vertraging op, doordat bij het inspringen een onge lukje gebeurde. Ramona de Goede uit Sint-Annaland kwam bij een sal to ongelukkig op haar hoofd terecht. De gealarmeerde dokter wilde haar niet laten verplaatsen, zodat ze in de sporthal bleef liggen tot de ambu lance arriveerde om haar naar zie kenhuis Lievensberg te brengen. Daar bleek het nogal mee te vallen, een aantal nekspieren was opgerekt. De bij de wedstrijden gebruikte toe stellen waren door gemeentewerken uit de verschillende gymzalen naar Meulvliet gebracht. De resultaten van de Thoolse deel nemers zijn als volgt. LANGE MAT Dames/heren: 1. WIK 15,4 p. Dames: Kwiek 15,6 p., Olympia 13,7 p. Meisjes 16 jr.: 1. WIK 15,9 p. Meisjes 12 jr.: 1. WIK 15,9 p., Spido 15,2 p., Excelsior 12,0 p. en Olympia 11,1 P- KAST Meisjes 12 jr.: 1. WIK 15,9 p., Excelsior 13,0 p. MINI-TRAMPOLINE Dames/heren: 1. WIK 15,0 p. Dames: 2. Olympia 16,1 p., Kwiek 15,5 p. Meisjes 16 jr.: 1. WIK 15,6 p., 3. Kwiek 14,9 p., Olympia 14,5 p., Excelsior 14,1 p. Jongens/meis jes 12 jr.: 1. Olympia 16,4 p., WIK 15,4 p. Jongens 12 jr.: 1. Olympia 13,4p. Meisjes 12 jr.: 1. WIK 16,5 p., 2. Spido 15,7 p., 3. Kwiek 15,0 p., Olympia 2 14,7 p., Excelsior 13,3 p., Olympia 1 11,4 p. MINI-TRAMPOLINE/PAARD Dames/heren: 1. WIK 15,3 p. Dames: Kwiek 14,3 p. Meisjes 16 jr.(niveau 2): WIK 14,7 p. De wedstrijd tussen de reserves van Noad en BVC 3 uit Oosterhout bleef zaterdag onbeslist. De harde partij moest in de tweede helft enige minuten stil worden gelegd. Noad kreeg de eerste 15 minuten kansen om de score te openen, maar Ronald den Braber en Ike Verwijs misten. De Sint-Philipslanders gingen steeds meer achter de feiten aan lopen. Twee keer kwam een BVC- speler alleen voor keeper Ligtendag te staan, maar die hield zijn doel schoon. In de dertigste minuut moest hij echter het antwoord schul dig blijven: 0-1Ronald den Braber kreeg hierna een ideale kans om de gelijkmaker te scoren. Hij ging door, maar stifte de bal behalve over de keeper ook over het doel heen. Net voor rust nam Wim van Nieu- wenhuijzen een hoekschop. Bij de tweede paal kopte aanvoerder Reini Reijngoudt de bal binnen: 1-1. In de tweede helft speelde Jeroen Breeman voor Marco Fonteijne die net hersteld was van een blessure. Na tien minuten kwam Noad op voorsprong. Uit een hoekschop kop te Reini Reijngoudt de bal voor de voeten van Johan Reijngoudt die hard inschoot via de onderkant van de lat: 2-1BVC kwam hierna terug en nam zelfs de leiding over met 2- 3. Gerben v.d. Velde werd in 65e minuut in de rug geduwd bij een corner. Ike Verwijs verzilverde de strafschop: 3-3. Twintig minuten voor het einde werd de wedstrijd gestaakt. Bij een corner sprong een BVC-spits hard in op doelman Lig tendag. Hij zou ook hebben nage- schopt. Hierop ontstond een hand gemeen tussen diverse spelers. Na een afkoelingsperiode van vijf minuten werd de wedstrijd weer hervat. Wim van Nieuwenhuijzen loste nog een schot dat op de krui sing terecht kwam. Er waren veel irritaties onder de spelers en de stand bleef ongewijzigd 3-3. Noad handhaafde hiermee zijn vijfde plek en BVC blijft tweede. De reserves van Smerdiek streefden De tweede keus van Stavenisse heeft een krappe overwinning behaald op Noad 3: 2-1. Gezien het aantal riante kansen dat de ploeg uit Stavenisse kreeg, had de uit slag veel groter moeten zijn. Na een kwartier spelen schoot Wim Klippel uit een vrije trap de bal tegen de paal. Even later nam Cyrille Steendijk, uit een voor zet van Comé Hout, de bal direct op de slof. Maar hij schoot precies tegen een Noad-verdediger, die op de doellijn stond. Na een half uur rukte Wim Klip pel op vanaf het middenveld, passeerde enkele tegenstanders en werd binnen het zestienmetergebied ten val gebracht. De scheidsrechter legde de bal op de stip en Klippel opende zelf de score. Net voor rust stuurde Rien Smits Comé Hout weg op rechts. Diens voorzet werd door Arno Neele ingekopt, 2-0. Na de rust kreeg de thuisclub diverse mogelijkheden om de voorsprong te ver groten, maar met name Comé Hout en Arno Neele verzuimden te scoren. Zoals zo vaak gebeurt, viel het doelpunt aan de andere kant. Uit een strafschop scoorde André van Westen de aansluitingstreffer voor Noad. De Sint-Philipslanders stroopten vervolgens de mouwen nog eens op. Dat leverde enkele goede kan sen op, maar geen doelpunten meer. Amazone Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk deed zaterdag met haar merrie Flicflac mee aan een dressuur- wedstrijd in manege Stevenshof te Hoogerheide. In de B-proef haalde de combinatie 115 punten. Suzanne Reinerman heeft vrijdagavond in Wolphaartsdijk een eerste plaats behaald met haar pony Billy. Op het indoor concours kwam ze uit in de klasse M1 dressuur. De combinatie kreeg 110 punten. Boekenmarkt. De gemeentelijke archiefdienst te Bergen op Zoom organiseert op 19 november, van 10.00 tot 16.00 uur, een boeken markt in het archief aan de Blokstal len. Oude en nieuwe boeken, pren ten en foto's over West-Brabant, Zeeland en de Tweede Wereldoor log zullen er te koop worden aange boden. zaterdag in de tweede helft van de wedstrijd opponent Zwaluwe 4 voorbij. In de beginfase zag het er niet rooskleurig uit voor Smerdiek, want al na vijf minuten kwam de thuisploeg op een 1-0 voorsprong. Maar de blauw-zwarten kwamen steeds beter in de wedstrijd en Huib Uijl maakte de stand gelijk door een hoekschop direct in het doel te krul len. Na goed voorbereidend werk van Uijl trapte Gertjan van Vossen de gasten naar een 1-2 voorsprong. Maar omdat de Smerdiek-verdedi- ging fouten begon te maken, kwam Zwaluwe nog voor rust op 2-2. Na de thee bleek Smerdiek conditio neel sterker en Huib Uijl bracht zijn ploeg weer aan de leiding: 2-3. De blauw-zwarten kregen diverse kan sen om de score op te voeren, maar Gertjan van Vossen en Albert van Wijkhuizen misten. Tien minuten voor het einde haalde Jordy Hage met een afstandsschot de zege definitief naar Smerdiek: 2-4. Batho heeft een minder goede spelweek achter de rug. Het eerste team verloor met 5-3 van Rijsen en de jeugd Al ging met 8-0 tenonder tegen Robad. De overi ge teams konden niet spelen omdat de zaal niet beschikbaar was. De reserves van Vosmeer hebben na acht wedstrijden eindelijk de eerste winstpun ten te pakken. Dioz 2 ging op de Oud- Vossemeerse grasmat met 3-0 onderuit. Vosmeer begon, zoals gewoonlijk, met een strakke verdediging waarin Jack Mosch zijn rentree maakte als voorstop per. Het eerste kwartier kwamen de oran je-zwarten goed door en ze kregen een paar kansen. Ron Vaders en Jack Mosch kopten de bal richting doel, maar scoor den niet en Danker Kouwen raakte de lat. Halverwege de eerste helft kreeg Vosmeer een strafschop die door Ron Vaders werd benut: 1-0. Vlak voor rust kreeg Dioz eenzelfde kans, maar deze penalty ging naast. Al spoedig in de tweede helft omzeilde Ron Vaders de buitenspelval en gaf een voorzet op Kouwen die met de buiten kant van zijn schoen scoorde: 2-0. Vosmeer was erop gebrand deze voor sprong te behouden en vooral Joost Hommel en Patrick van Ballegooij ver richtten goed verdedigend werk op het middenveld. Uiteindelijk kon de thuis ploeg via Kouwen de voorsprong nog vergroten tot 3-0. Een gretige vierde keus van WHS deed zaterdag goede zaken in de uitwedstrijd tegen DVO 3. De Sint-Annalanders begonnen meteen goed. Na 45 seconden werkte William Quist de bal al in het net. Een paar minuten later volgde 0-2 door Abby Hommel. Deze was ook betrokken bij het derde doelpunt. Hommel dribbel de het strafschopgebied van de Roosen dalers binnen en werd geraakt door een speler van DVO. De Sint-Annalander werkte de bal nog wel binnen, maar er was al gefloten. André van Poortvliet benutte de strafschop en dus was het als nog 0-3. Leon de Witte tekende 0-4 aan, waama DVO de eer redde door de nul van het scorebord te halen. Patrick Quist zorgde ervoor dat de ruststand 1 -5 was. In de tweede helft pakten de Sint-Anna landers de draad weer op. Abby Hommel scoorde 1-6 en vrij snel daarna zorgde William Quist voor 1-7. Zijn broer Patrick kwam alleen voor de keeper en miste niet: 1-8. Het werd echter nog erger voor de Roosendalers. Door goed storen van Patrick Quist schoot de DVO- doelman tegen hem aan. De bal belandde voor de voeten van Leon de Witte die slechts een leeg doel tegenover zich had: 1 -9. Hommel scoorde na een goede com binatie 1-10 en William Quist bepaalde tenslotte de nederlaag voorde thuisploeg op 1-11. Tholense Boys 5 nam zaterdag op eigen veld de handschoen op tegen de vetera nen van WHS. In de beginfase gingen de ploegen gelijk op. Tholense Boys had een licht veldoverwicht, maar behalve een afstandschot leverde dat niet veel op. Na een kwartier viel bij de geel-zwarten Piet Quist geblesseerd uit en werd ver vangen door Cees Deurloo. Vijf minuten later verliet Wim van Vossen van WHS het veld en voor hem kwam Piet Fase in de plaats. Aan Thoolse zijde moest ook Rini Broezen wegens een blessure uitval len. Henk Boxhoorn nam zijn plaats in. Dit geschuif kwam niet ten goede aan het spel van de thuisploeg. WHS pakte het initiatief over en de druk op het doel van Jan van der Vlies werd steeds groter. Ook dit leverde echter geen uitgespeelde kansen op, behalve een kopbal van Nico Hage. De zwaargedekte Hage kreeg zelf geen scoringskansen. Hij hield echter veel Thoolse spelers bezig zodat de ove rige WHS'ers ruimte kregen. Eén keer kwam hij oog in oog met Van der Vlies, maar schoot naast. Hij werd hierbij onderuitgehaald en zijn Sint-Annalandse ploeggenoten zagen er een strafschop in. De arbiter besliste echter anders. In de tweede helft speelde Eddie van Ast aan de zijde van de groen-witten voor Theo Fase die met een spierblessure af moest haken. Er kwamen wat kansen over en weer en diverse afstandschoten. Na een snelle aanval van Tholense Boys kopte Chris Quist vallend, maar zag de bal net langs de verkeerde kant van de paal gaan. Aan WHS-zijde loste onder meer Piet Fase een paar schoten die net over of naast gingen. Zes minuten voor tijd leek het op een gelijkspel uit te draai en. Maar Han Vroegop leverde een diep tepass aan Wim Fase die vrijwel vanaf de achterlijn een schot loste. Iedereen ver wachtte een voorzet en de Thoolse doel man Van der Vlies, die bij de eerste paal stond, dacht dat de bal in het zijnet terecht zou komen. Maar Fase prikte het leer in één keer nog net voor de tweede paal in het doel. Daarmee trok WHS de winst naar zich toe in de wat rommelige wedstrijd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17