Smerdiek niet tevreden met gelijkspel tegen Krabbendijke Middelburg is te zwak voor Tholen E-pupillen van Noad kampioen J. Verwijs 17e op WK kustvissen Drie maal winst voor Meulvliet Vosmeer C2 pakt de titel Sint-Philipslanders geven 2-0 voorsprong weg Meisjes van Technika 10 op energiedag Noordpoort en Limit zorgen voor spanning Donderdag 10 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer Voetbal uitslagen Voetbal programma Thol.Boys A vecht Zaalvoetbal Noad '67 kwam in de thuiswedstrijd tegen WIK niet ver der dan een 2-2 gelijkspel. De Sint-Philipslanders ver speelden in de tweede helft een 2-0 voorsprong. Smer diek boekte in de vierde klasse eindelijk een succesje. Tegen Krabbendijke (1-1) werd het vierde punt in deze competitie veroverd. Gelijkspel Smerdiek Arnemuiden verslaat gehavend WHS Degradatiekandidaat Middelburg was zaterdag te zwak voor Tholense Boys. Daar waar WHS tot dusver als eni ge derdeklasser tegen deze tegenstander de punten liet liggen, maakten de Tholenaren hun favorietenrol wél waar. Het team van trainer René v.d. Boom klopte de Walcherse ploeg met 0-3. WHS was niet opgewassen tegen een strijdlustig Arnemuiden. De Sint-Annalanders leden een 0-3 nederlaag. Thol.Boys klopt hekkesluiter Verzwakt WHS mist inzet tegen staartploeg Noad verspeelt bord en punt Benauwde zege WHS 2 VC Tafeltennis Smash haalt punten binnen Fouten nekken Thol. Boys 2 Nederlandse teams onderste regionen Waardeloos Hartaanval Deltawedstrijd ~U= "MEULVLIET" THOLEN Gemakkelijke winst Spanning De hoofdrolspelers in het Eendrachtbode topscorerklassement wisten zaterdag het net niet te vinden. Zodoende verandert er weinig in de ranglijst. Leo Polderman versterkte, met zijn vijfde treffer, zijn positie. Johan Schot trof voor de vierde keer doel. Zijn teamgenoot Piet den Boef scoorde voor het eerst in deze competi tie. Derde klas KNVB: WHS-Arnemuiden 0-3, Middelburg-Thol.Boys 0-3. Vierde kl.: Smerdiek-Krabbendijke 1-1, Noad-WIK 2-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Hoek 2 1-0, Wilhelmina 2-Thol.Boys 2 4-2. Derde kl. res.: Dauwendaele 2-WHS 3 1-0. Afdeling eerste kl.: SPS-Brouwersha- ven 1 -1Vosmeer-Groen Wit 0-1 Tweede kl.: Stavenisse-Roosendaal 2-2. Eerste kl. res.: SPS 2-Seolto 3 2-1. Tweede kl. res.: Noad 2-BVC 3 3-3, Zwaluwe 4-Smerdiek 2 2-4. Derde kl. res.: DVO 3-WHS 4 1-11, Thol.Boys 5-WHS 5 0-1, Vosmeer 2- Dioz 3 3-0, Sprundel 5-Vosmeer 3 2-3. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-Noad 3 2- 1, Klundert 4-SPS 3 4-1, Rimboe 2- Vosmeer 4 6-0, Vosmeer 5-Nw.Borg- vliet 5 7-1. Jeugd: Vosmeer Cl-NVS 2-1 (NVS kampioen), Halsteren-Vosmeer C2 0-3 (Vosmeer kampioen), Vosmeer El -WC 0-6. Noad B/C-Val Aan 2-2, Noad C/D- Kruisland 10-6, Noad El-Smerdiek El 2-0 (Noad kampioen), WHS E2-Noad E2 2-3 (Noad Kampioen), NVS-Noad F 3-0. SPS A/B-Noad A/B 1-7, SPS E2- Thol.Boys E2 4-0. Thol.Boys A-Virtus 2-4, Alliance- Thol.Boys B 2-0, Thol.Boys B/C-Wel- berg 4-0, Thol.Boys C-Dinteloord 2-1, Thol.Boys Dl-Dinteloord 0-1, Thol.Boys El-Halsteren 4-2, Thol.Boys F1-Vosmeer F1 0-5. Odio-Smerdiek B 1-7, Smerdiek C-SPS C 4-3, Smerdiek D-NVS 3-2, Smerdiek Fl-SPS F1 0-2, Halsteren-Smerdiek F2 5-0. Seolto-WHS A 3-2, WHS C-Lepelstr. Boys 3-3, Meto-WHS D 12-0, Val Aan- WHS El 1-9, WHS F-FC Bergen 1-1. Zaterdag 12 november uur Thol.Boys 2-Tricht 2(Rijnders) 14.30 Zondag 13 november uur VCW-Vosmeer(beker) 14.30 Meto 3-Vosmeer 2(Hopmans) 12.00 Vosmeer 3-Devo 2(Mies) 11.00 NSV 4-Vosmeer 4 10.00 Bergen 5-Vosmeer 5 10.00 De regionale A-jeugd van Tholense Boys trad nogal verzwakt aan tegen Vir tus. Het elftal moest vier basisspelers missen door blessures, schorsing en het feit dat Tholense Boys 1 een jeugdspeler opeiste. De geel-zwarten begonnen ech ter goed aan de wedstrijd. Jeroen Zoete- weij bracht de stand na tien minuten op 1-0 met een mooi schot vanaf de rand van het 16-metergebied. In de twintigste minuut trok Virtus de score gelijk door dat de Thoolse buitenspelval niet werkte: 1-1. In de laatste vier minuten kregen beide ploegen een strafschop. Beide benutten deze kans dus ging men rusten met 2-2. Michael de Jong zorgde voor de treffer aan Thoolse zijde. In de tweede helft vielen er twee geel zwarten geblesseerd uit en B-spelers Omar Lamrhari en Jeroen Slooff debu teerden daardoor. In de vijftigste minuut kreeg Arjan van Dijke een rode kaart. De tien overgebleven Tholenaren vochten voor het punt, maar deze inzet werd niet beloond. Virtus scoorde in de 78e minuut 2-3 en één minuut voor het einde 2-4. Keurmerk busbedrijf. Darvi rei zen en Argo tours uit Bergen op Zoom hebben onlangs het keurmerk busbedrijf gekregen. Daarvoor moesten de bedrijven voldoen aan eisen zoals goed materieel, de cao correct uitvoeren, zich aan de rijtij- denwet houden en alleen met gekwalificeerd personeel werken. Negentien Thoolse meisjes die deel nemen aan het project Technika 10, van het jeugd- en jongerenwerk, vertrokken zaterdag met vier bege leiders naar de provinciale Technika 10-dag in Heinkenszand. Hier kre gen 100 deelneemsters een pro gramma voorgeschoteld over ener gie. De dag begon met het onthullen van de speciale tentoonstelling over het project. Men kreeg er een over zicht van alle technieken die gebruikt worden en achtergrondin formatie over Technika 10 dat tot doel heeft meisjes vertrouwder te maken met techniek. Een aantal van de Thoolse jongedames zag zich terug op de fototentoonstelling. De stichting Zeeuwind liet een video zien en gaf uitleg over het belang van windmolens. Daarna konden de meisjes zelf aan de slag. Er waren spelletjes over diverse vormen van energie en ze konden proefjes doen. Ze maakten allemaal een windmo len, een warmtespiraal en een mas ker met lichtgevende ogen. Tot slot gaf het wetenschapstheater Pando- monia inzicht in de ontwikkeling van het denken over energie. Diver se wetenschappers werden ten tone le gevoerd. Er werd uitgebeeld hoe zij de statische energie ontdekten en hoe energie wordt overgebracht. Hoogtepunt was dat één van de deel neemsters met een fiets een machine in werking stelde om electriciteit op te wekken. Daarmee werden vijf meisjes zo statisch geladen, dat de laatste in de rij met haar hand papiersnippers aantrok. Rond half vijf keerde men weer naar huis terug. Woensdagmiddag 16 novem ber bezoekt de groep ook nog de kerncentrale Borssele. Het eerste elftal van Smerdiek heeft nieuwe trainingspakken gekregen van Dacomex. De hoofdsponsor voorzag de voetballers eerder van een compleet tenue. Smerdiek sprak tegenover sponsor Van Damme de wens uit dat de resultaten net zo mooi zouden zijn als de aangeboden kleding. Tegen Krabbendijke werd in ieder geval een punt gepakt. Advertentie I.M). Na de slechte resultaten in de laatste competitieduels moest Smerdiek tegen Krabbendijke succes behalen om de aansluiting met de midden moot te houden. Smerdiek bleef echter steken op een gelijkspel, waarmee de thuisploeg niet tevreden was. Tholense Boys behaalde een ruime 0-3 overwinning op hekkesluiter Middelburg. Volgens trainer René v.d. Boom was goed zichtbaar dat de Walcherse ploeg één van de zwak kere broeders is in de derde klasse. Hoewel Tholense Boys niet in de sterkste formatie aantrad, kon de winst vrij eenvoudig worden veilig gesteld. Tijdens de warming-up raakte Arie Draaijer geblesseerd. Doordat ook doelman Emiel Lear- buch nog geblesseerd was en voor stopper John Nieuwkoop een schor sing moest uitzitten, moesten er in de Thoolse defensie diverse wijzi gingen worden aangebracht. Christi- aan van Haaften nam de backpositie over van Draaijer, terwijl ook Gon- nie van As in de basis startte. Tholense Boys opende sterk met goed combinatievoetbal. Na een klein kwartier bekroonde Johan Schot een knappe solo met een laag schot in het doel. Bij de 0-1 score kon Middelburg beter in het spel komen, doordat Tholense Boys bij het uitverdedigen teveel risico's nam. Met een schitterende reflex belette doelman Hans Mabelis dat Middelburg voor rust met een kop bal de gelijkmaker aantekende. In de tweede helft pakte de Thoolse derdeklasser de draad goed op. Na een combinatie met Johan Schot bracht Piet den Boef de marge op twee treffers. De voorsprong van de Tholenaren kwam niet meer in gevaar. Eén keer was de thuisploeg dichtbij de aansluitingstreffer, maar de foutloos spelende Hans Mabelis lag opnieuw in de baan van het schot. Voor het slotkwartier bracht trainer René v<l. Boom Maarten Bakx in het veld voor Francel Kou semaker. De invaller bepaalde na een combi natie met Patrick Theunisse de eind stand op 0-3. De sterk leidende scheidsrechter Vermeulen kon in dit sportieve duel de kaarten op zak houden. Na een prima resultaat zoals tegen koploper AZVV komt meestal een slechtere wedstrijd tegen een minde re ploeg als Arnemuiden. Die voor spelling van de p.r.-afdeling van WHS in de nieuwsbrief voor de toe schouwers werd zaterdagavond wer kelijkheid. De St. Annalanders ver loren en moesten in de slotfase zelfs nog een 0-3 nederlaag slikken tegen Arnemuiden. Er waren twee oorza ken voor dat verlies. Ten eerste het missen van diverse basisspelers en ten tweede het ontbreken van vecht lust, zoals dat er een week eerder tegen de koploper in Axel wel was. Leon de Witte, Rien Fase en Alex v.d. Reest waren geschorst, Iman v.d. Repe geblesseerd en Vincent de Jonge ziek. Arnemuiden had de inzet wel en domineerde, al bleven de kansen beperkt. In de 20ste minuut leek Jan van Dijke voor de openingstreffer te zorgen na een pass van Marco Scherpenisse, maar het diagonale schot ging naast. De bezoekers waren gevaarlijk met eéh pass over verdediger Henk Vermaas heen, zodat een aanvaller van Arnemuiden de bal maar voor het inschieten had. Jaap Verhoef redde echter prima met zijn voet. Even later keerde de WHS-doelman opnieuw een inzet van de gasten. Arnemuiden drukte door en de thuisclub verloor de greep op het spel. Toen in de 35ste minuut Wim Vermaas te laat reageerde, kreeg een aanvaller van Arnemuiden in het centrum alle ruimte om in de linker hoek onhoud baar voor Verhoef te scoren: 0-1. Vlak voor rust ontdeed William Vroegop zich bij hoge uitzondering van zijn mandekker; trok de bal bij de achterlijn terug en Jan van Dijke leek de gelijkmaker aan te tekenen. Arnemuiden redde echter van de doellijn, al claimde WHS dan tever geefs een doelpunt. In de tweede helft raakte Arnemui den de lat en even later bracht Leo Quist vanaf de doellijn redding. Tegen die benauwde momenten kon WHS weinig inbrengen. Er waren nog een paar goede voorzetten, o.a. van Henk Vermaas, maar die bleven onbenut. Er was totaal geen slag kracht in de St. Annalandse ploeg, waarin Danny Moerland nog inviel voor Henk Vermaas. In de laatste vijf minuten maakte Arnemuiden nog twee doelpunten. De voor de rest uitstekende keeper Verhoef ging bij een terugspeelbal in de fout en dat leverde een vrije trap op. In eerste instantie keerde de WHS- doelman die inzet nog, maar in de rebound was het toch raak: 0-2. Met een lob over de uitgelopen Verhoef werd het vlak voor het eindsignaal nog 0-3. WHS had - met geen enke le Fase in de ploeg, stelde een sup porter vast - weinig in te brengen tegen Arnemuiden. AZVV 9 6 3 0 15 20- 10 Oostkapelle 9 6 2 1 14 26- 11 Rillandia 9 6 1 2 13 21- 12 BruseBoys 9 5 3 1 13 22- 15 Colpl. Boys 9 5 1 3 11 20-13 Yerseke 9 4 2 3 10 16-11 Tholense Boys 9 3 2 4 8 16- 19 WHS 9 3 2 4 8 13- 17 Kapelle 9 2 3 4 7 19- 22 Arnemuiden 9 2 1 6 5 15- 15 Bevelanders 9 0 2 7 2 7- 25 Middelburg 9 10 8 2 6- 31 Smerdiek kende een voortreffelijke start. De eerste kans uit een hoek schop van Jan de Viet werd door Addy Stoutjesdijk verzilverd. Stout- jesdijk kreeg een uitstekende moge lijkheid op 2-0, maar zijn kopbal belandde op de paal. Zelf ontsnapte Smerdiek aan een treffer, toen een schot van Krabbendijke de lat trof. Na rust voorkwam doelman Alex Hogendoom diverse keren dat een aandringend Krabbendijke langszij kon komen. Door goede acties van Remie Potappel kreeg ook Smerdiek enkele kleine kansen, maar de afwerking was niet nauwkeurig. Door te nonchalant verdedigen kon den de bezoekers toch nog op 1-1 komen. Niels Hage kreeg een goede mogelijkheid om de Thoolse vierde klasser weer op voorsprong te bren gen, maar hij kwam niet tot scoren. Hierdoor bleef de stand 1-1, waar mee Smerdiek één punt liet liggen. Vanavond (donderdag) krijgt Smer diek de betaalde jeugd van Excelsior op bezoek. De wedstrijd begint om zeven uur. Kruiningen 9 7 0 2 14 30- 10 Kogelvangers 9 7 0 2 14 26- 13 Dauwendaele 9 5 2 2 12 32- 19 NOAD'67 9 5 2 2 12 22- 14 SKNWK 9 5 1 3 11 30- 22 Zaamslag 9 5 0 4 10 16- 17 Krabbendijke 9 3 3 3 9 15- 19 WIK 9 2 3 4 7 15- 17 SSV'65 9 2 3 4 7 15- 24 Tem. Boys 9 2 1 6 5 9- 18 Smerdiek 9 1 2 6 4 13- 29 GPC 9 1 1 7 3 10- 31 Noad '67 leed op eigen terrein punt verlies tegen WIK. De Sint-Philips- landers leken met een 2-0 ruststand op rozen te zitten, maar met een offensief in de tweede helft kwamen de bezoekers verdiend langszij. Een bijna compleet Noad speelde geen sterke wedstrijd. Dit kwam mede doordat de spelbepalende spe lers niet in goede vorm verkeerden en daardoor het team niet op sleep touw namen. De eerste minuten zorgde WIK voor de meeste drei ging met enkele corners op rij. Toch opende Noad al snel de score. De aanvoerder van WIK verspeelde de bal aan Kees van Tiggele. Die legde de bal breed op Bram Filius, die pri ma afrondde. WIK' kreeg enkele minuten later een goede kans op de gelijkmaker, maar Huib van Westen voorkwam met een knappe redding een doelpunt. De spitsen van Noad kwamen maar sporadisch voor het doel van de tegenstander. Met een tweede treffer in blessuretijd werd Noad dan ook wel heel goed beloond. Een vrije trap werd door Leo Zuidweg in het doelgebied gekopt, waarna Leo Polderman van dichtbij scoorde. De grensrechter van WIK appelleerde voor buiten spel, maar dit werd door de arbiter niet overgenomen. De vlagger reageerde zijn woede af op de recla meborden. Het eerste reclamebord bleek hier nog tegen bestand, maar Beide E-teams van Noad '67 zijn kam pioen in hun klasse geworden. De El- ploeg van leiders Kees Ligtendag en Johan Reijngoudt wonnen thuis van Smerdiek met 2-0. Daarmee werden de jonge Sint-Philipslanders kampioen in de E6-klasse. Ze haalden achttien punten uit negen wedstrijden en scoorden 86 keer, terwijl ze elf goals tegen kregen. Roel den Engelsman maakte 29 doelpunten, Sven Buijs 24, Patrick van Westen 20, Martijn Reijngoudt 5, Jasper van Dijke 4, Peter Hagenaars 2, Michel Noorthoek 1 en keeper Arie van Strien 1 Noad E2, met als leider Ike Verwijs, werd in Sint-Annaland met,een 2-3 over winning op WHS winnaar in de El 8- klasse. tegen de tweede woedeuitbarsting was het volgende, van een verzeke ringsmaatschappij, niet opgewassen en viel in stukken uiteen. De scheidsrechter trad niet op en gaf het rustsignaal, waarna voorzitter Van Dijke direct verhaal ging halen bij de brokkenmaker. In de tweede helft bezweek Noad onder de druk van de bezoekers. Trainer Verreijen haalde na twintig minuten Leo Polderman naar de kant voor Ronnie v.d. Ree. De wis sel was nog maar net uitgevoerd, toen WIK via een aanval door het centrum de aansluitingstreffer scoorde. Leo Zuidweg kreeg in de slotfase van de wedstrijd een riante moge lijkheid om de winst voor de thuis ploeg veilig te stellen. Kees van Tig gele rukte op links op en gaf de bal op maat aan de mee opgekomen Zuidweg, die alleen voor het doel echter hoog over schoot. Juist in de fase dat Noad beter in het spel leek te komen, scoorde WIK met een mooi geplaatste kopbal 2-2. Bij Noad werd de geblesseerd geraakte Frans Quist nog vervangen door Edwin Hage. WHS 2 kneep de handen dicht met een 1 -0 overwinning tegen de mede koploper van de reserve 2e klas KNVB, Hoek 2. In de zware wed strijd tegen de sterke Zeeuws-Vla mingen hielden de St. Annalanders hun in de 35ste minuut geschapen voorsprong vast. Leo Mosselman zorgde op aangeven van Jan Fase voor de enige treffer. Na rust stond de thuisclub voortdurend onder Sportbestuur. Onder de titel 'Besturen is ook een (team)sport' organiseert de Zeeuwse Sportraad morgen, vrijdag, van zeven tot tien uur een congres in de Stenge te Heinkenszand. De raad wil bestuur ders, sporters, gemeenten en politici wijzen op de veranderingen die zich hebben voorgedaan in de sport. De teams van Smash '76 boekten een vrij goed resultaat. Alleen het eerste en juni orenteam verloren hun wedstrijd. Smash 1 legde het af tegen de nummer twee Stiphout met 3-7. Marco Saarloos scoor de als enige twee keer en samen met Ad Verhage won hij ook de dubbel. De voorsprong op concurrent Markiezaat blijft hierdoor bestaan, maar de Bergena- ren hebben nog een inhaalwedstrijd tegoed tegen koploper Tios. Het tweede team van Smash deed goede zaken door Hotak '68 definitief achter zich te laten. De ploeg schuift daarbij op naar de middenmoot. De 8-2 overwin ning kwam echter niet gemakkelijk tot stand. Er waren maar liefst vijf partijen van drie games voor nodig. Adrie Aar- noudse scoorde drie keer. Smash 3 behaalde een ruime 3-7 zege op de Pinpongers uit Wouwse Plantage. Jan van der Reest, die vorige week debuteer de, scoorde zijn eerste punt. Henk Jopse won al zijn partijen. Het ging minder goed met de junioren. Zij bleven puntloos tegen Belcrum dat won met 10-0. Ze bezetten dan ook nog steeds de laatste plaats. De kadetten wonnen daarentegen weer met 0-10 van Breda dat met twee man speelde. Hierdoor blijft er een kans op de koppositie. Het tweede kadettenteam verstevigde ook zijn tweede plek. TCS werd met 1 -9 verslagen. Mamix van de Graaf en Gabriël Gunter wonnen al hun partijen. Marco Menheere was met twee gewon nen duels ook goed op dreef. Programma 11 nov.: Tanaka 6-Smash 2, junioren Markiezaat 2-Smash 2, kadetten Waalwijk 3-Smash 1kadetten Backhands 6-Smash 3. 12 nov.: Vice Versa 3-Smash 1. zware druk, op een paar uitvallen na, die WHS wist te forceren. "Het was allemaal niet even mooi, maar het ging om de punten. En met de belangrijke zege tegen Hoek hebben we onze derde achtereenvolgende overwinning geboekt", aldus een trotse leider Leen v.d. Ouden. Het reserveteam van Tholense Boys is door een 4-2 nederlaag tegen Wil helmina 2 vaster op de laatste plaats gedrukt. De wedstrijd was in een vroeg stadium beslist. Door per soonlijke fouten keek Tholense Boys al na twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Direct pas te trainer De Lang een wissel toe en haalde Wim Schot naar de kant voor Jan Minheere. Tholense Boys was genoodzaakt om meer risico te nemen en ging achterin man op man spelen. Men kreeg meer grip op het spel zonder dat er uitgespeelde kan sen kwamen. In de tweede helft toonden de Thole naren veel werklust. De tegenstan der werd onder druk gezet. Uit een lange bal scoorde Marco v.d. Wie len in de tiende minuut 3-1. De tweede treffer liet echter te lang op zich wachten. Tholense Boys was dan ook weinig gelukkig in de afwerking. Een schot van Hans de Korte ketste tegen de paal. Wilhel mina loerde vooral op de counter. Uit een uitval maake de thuisploeg 4-1, waarbij de doelpuntenmaker een duidelijke overtreding leek te maken op verdediger Erik van Gor- sel. Maar de arbiter keurde de treffer goed. Bij Tholense Boys moest invaller Minheere met een blessure afhaken. Zijn positie werd voor de resterende minuten ingenomen door Stephan Zoeteweij. Ondanks de 4-1 score bleef Tholense Boys met veel inzet spelen. Doelrijpe kansen waren er voor Karim Benjilali en Hans de Korte, maar zij kwamen niet tot scoren. Met nog enkele minuten te spelen kreeg Tholense Boys een strafschop toegewezen na een overtreding op Marco v.d. Wielen, welke door Hans de Korte werd benut. In dit duel werd bij Tholense Boys het doel verdedigd door oud-doelman Johan van Stee, die veldspeler in het derde team is. Hans Mabelis moest worden afgestaan aan het hoofd team, waar eerste doelman Learbuch geblesseerd is. Kloet 2 9 -15 Nivo Sp 2 9 - 8 Hoek 2 10 -14 WHS 2 10 - 8 Wilhelm 2 9 -12 Seroosk 2 10 - 8 Roda B 2 9 -11 Tricht 2 9 - 6 Amem 2 10 -10 Yerseke 2 9 - 6 Good L 2 9 - 9 Thol B 2 9 - 5 Eén wedstrijd voor het einde van de competitie heeft het tweede C-junioren- team van Vosmeer de titel gepakt in de klasse C10. Halsteren werd met 0-3 geklopt. De Vossemeerse voetballertjes wonnen alle wedstrijden. Ze scoorden 53 doelpunten en kregen er 12 tegen. Top scorer, met 21 treffers, is Remon Dol man. "We begonnen de competitie met grote uitslagen, maar de laatste wedstrij den ondervinden we wat meer tegen stand", vertelt Frans Verhees. Samen met Sjaak Istha begeleidt hij de groep, die getraind wordt door Leo Havermans en Henk Potappel. "Een deel van de groep werd eerder bij de D- en de E-pupillen ook kampioen. Ook nu telt de groep nog vier jongens die bij de D's mogen uitko men. De jongste spelertjes zijn tien, de oudste dertien." Het kampioensteam bestaat uit: John Aarnoudse, Theo de Boer, Mark van Dij ke, Remon Dolman, Piet Fase, Ard Geluk, Ramon Hendrikse, Martin Hol lander, Danny Istha, Dennis Plandsoen, Marcel Quaak, Sugan Raveendran, Jas per de Regt en Mark Timmermans. Jan Verwijs uit Sint-Maartensdijk is zeventiende geworden op het wereldkampioenschap kustvissen dat van 29 oktober tot 4 november in België werd gehouden. De kampioenschappen leverden erg weinig vis op. "Een beetje teleurstellend allemaal", zegt Truus Rijnberg van 't Scharretje uit Oud-Vossemeerm die meedeed aan het 'ladies open'. De organisatie besliste dat de wed strijden voor de dames, waarvoor zich slechts zes landen hadden inge schreven, geen officieel wereldkam pioenschap zouden worden. Er zijn minimaal vijf landen nodig om dat te mogen doen. maar de organisatie vond zes blijkbaar ook nog te wei nig. Jan Verwijs van de Oosterschelde- vissers uit Sint-Maartensdijk maakte deel uit van de Nederlandse afvaar diging van vijf man. De overige vier kwamen uit Roosendaal, Bavel, Halsteren en Westkapelle. Verwijs eindigde uiteindelijk op een zeven tiende plaats. Nederland bezette een achtste plek van de dertien deelne mende landen. Bij de dames waren er van de vijf Nederlandse deel neemsters drie afkomstig van Tho len. Fien Lindhout van de Ooster- scheldevissers uit Sint-Maartensdijk werd twintigste, Clarind'a Rijnberg van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer werd 23e en Truus Rijnberg eindig de als 30e. Nederland werd hier vijf de van de zes teams. Bij de dames waren de verschillen erg klein door de heel magere vangsten. Maandag 31 oktober werd er geoe fend. Men kon met name het strand van Blankenberge beproeven. Van alle deelnemers konden er slechts vijftien een vis uit het zilte nat sle pen. Op dinsdag, de eerste wed strijddag, werd er gevist bij Bredene (vlak bij Oostende). Het zou niet zo'n beste stek zijn en dat kwam ook uit. "Bij de heren hadden drie man nen een visje. Bij de dart\es had nie mand iets. Echt waardeloos dus", vertelt mevr. Rijnberg. Woensdag avond gooiden de deelnemers hun hengels uit bij Wenduine tussen De Haan en Blankenberge. De heren deden redelijk zaken, bij de dames was het weer mis en slechts tien deelneemsters haalden iets op de kant. Op de derde wedstrijddag, donderdag, werd er wederom in de avonduren gevist. De heren pres teerden goed, hoewel de Nederlan ders achter bleven. Ook vier van de vijf Nederlandse dames vingen bij Knokke wat, maar het zette geen zoden aan de dijk. De laatste dag werd er weer 's morgens gevist. Er werd besloten het parcours te ver zetten. Dat baatte weinig, want bij de heren sloegen maar acht mannen wat aan de haak. Bij de dames waren dat er vijf waaronder één Neder landse. "Ik weet niet waar de organisatie mee bezig is geweest, maar het was niets", zegt mevr. Rijnberg. "Je kon 200 meter het strand aflopen en nog had je maar een voet water. Er zit daar gewoon geen vis. Je kunt er alleen 's nachts nog wat vangen. Nee, op zo'n manier kun je geen mooi klassement verwachten. Maar we hebben wel een hele leuke week gehad met elkaar." Pikant detail is nog dat aan deze wereldkampioen schappen vissers meedoen die pro fessional zijn. Vooral uit Engeland en Schotland komen de deelnemers die voor hun brood de hengelsport bedrijven. Een befaamd visser is de Engelsman Chris Clark. Hij wond zich tijdens dit WK door de slechte resultaten dusdanig op, dat hij met een lichte hartaanval opgenomen moest worden in het ziekenhuis. Hij is later overgebracht naar Engeland. Twaalf leden van 't Scharretje deden mee aan de deltawedstrijd in 's-Hee- renhoek. Ook hier zat bijzonder wei nig vis. Er waren vijf bekers voor de beste verenigingen. Met een vijfde plek veroverde de Oud-Vossemeer- se club er één. In het individuele klassement werd Marco Goedege- buure tiende met 1068 gram en Sjaak Lindhout werd 28e met 672 gram. In totaal deden er 152 vissers mee. Na enkele wedstrijden verloren te heb ben, pakte Meulvliet/Verhoeven koel techniek maandagavond de winst tegen de Drie Zwaantjes uit Sprundel. De partij begon voorzichtig. Geen van beide ploe gen durfde echt uit te komen. Enkele kansen voor Meulvliet sneuvelden in de armen van de Sprundelse keeper. Zo kwam er geen verandering in de stand tot aan de rust. In de tweede helft kwam Meulvliet sterk terug. Na een hard schot op de paal, van Frans Hagenbeek, nam Peter Noordijke de terugspringende bal over en schoot in: 1-0. Meulvliet controleerde vanaf dat moment de wedstrijd, maar kreeg na tien minuten toch een tegentreffer te verwer ken uit een afstandsschot. Daarbij ging de voor het overige goed keepende Jacky Franke niet helemaal vrijuit. Meulvliet herstelde zich en met mooi uitgespeelde combinaties en doelpunten van Frans Hagenbeek, Peter Noordijke en Ard Beurkens liep de thuisploeg uit naar 4-1 Alex van der Reest, overgekomen van het tweede team dat eerder die avond speelde, zorgde voor de aanzetten van twee van deze treffers. Toen Drie Zwaantjes de keeper wisselde voor een vijfde veldspeler, kwam er meer druk op de Thoolse ploeg te staan. Van der Reest raakte nog twee keer het houtwerk met een afstandsschot. In de laatste minuut kwamen de tegenstanders nog terug tot 4-3, maar de winst bleef bij Meulvliet. Meulvliet 2 speelde woensdag tegen de Drie Zwaantjes. Omdat alle drie de kee pers verhinderd waren, moest Marco van der Wielen in het doel. Ook Bas Verduit was afwezig, maar dit alles had geen weerslag op de ploeg. Nog voor rust was het 0-6 voor de Tholenaren. In de tweede helft liep Meulvliet uit tot 0-8. Men ver loor de concentratie wat en daardoor kon Drie Zwaantjes terug komen met drie doelpunten. Uiteindelijk won Meulvliet echter ruim met 3-14. Peter Franke, Dirk Verduit en Lars Tazelaar scoorden elk drie keer, Alex van der Reest viermaal en A.P. van de Belt één keer. Maandag stond het duel tegen Halsteren 2 op het programma. Na de grote over winning op de Drie Zwaantjes, namen de heren het wat te gemakkelijk op en lie pen wat ongeïnspireerd rond. Bij rust was het 3-2 voor Meulvliet door twee treffers van Alex van der Reest en één van A.P. van de Belt. Ook in de tweede helft bleef het modderen totdat de Thole naren meer actie gingen ondernemen. Door ondermeer twee sterke uitworpen van doelman Mario van den Akker naar Bas Verduit, liep Meulvliet uit naar een 9-3 overwinning. In de tweede helft zorgde Verduit voor vier doelpunten en Van der Reest en Peter Franke namen elk één goal voor hun rekening. In de Meulvlietcompetitie werd er een spannend duel gespeeld tussen The Limit en de Noordpoort. In de sportieve en gelijkmatige wedstrijd waren de ploegen aan elkaar gewaagd. De ruststand was 1 - 2 in het voordeel van de Noordpoort. In de tweede helft werd het duel feller. Dat leidde regelmatig tot straftijden. Scheidsrechter Kadha Eljilali trad echter goed op en hield de wedstrijd in de hand. In een spannende finale bleek The Limit toch over de langste adem te beslissen en won met 5-4. Daarvoor zorgden drie doelpunten van A. van Dijke en treffers van S. Zoeteweij en M. Marinus. Voor de Noordpoort scoorden J. Franke en P. Franke ieder twee keer. Ook de overige wedstrijden kenden veel gelijkspelen. Batavieren speelde in de A-poule 5-5 tegen Hof van Holland, Setalland bleef op 4-4 steken tegen Internationals. Kaai won van l'Esperance met 7-3. In poule B lagen de cijfers verder uit elkaar. Standaard Tholen verloor met 2- 14 van Smits Boys en Pinocchio klopte Kaaij Boys met 1-9. 't Koepeltje ging met 1-10 ten onder tegen Dalem en Calellas en de Kroon hielden elkaar in evenwicht met 6-6. In de bekerstrijd van de bedrijven- competitie troffen maandagavond Stavenisse en Bouman-Potter elkaar. Het was een mooie wedstrijd waarin Stavenisse fel streed. De ruststand was 1 -1In de tweede helft bleef deze stand voorlopig staan, maar doordat de keeper van Bou- man-Potter mee ging spelen, kreeg Stavenisse de ruimte en won met 3- 1. In de gewone competitie werd dins dagavond in de A-poule gestreden tussen Fri d'Or en Tune '92. De eer ste helft gaf een evenwichtig spel- beeld te zien. De strijd golfde op en neer. Na zo'n acht minuten kwam Fri d'Or op voorsprong: 1-0. Maar Tune kwam terug en de ruststand was 4-4. Na acht minuten in de tweede helft nam Tune een voor sprong naar 4-5 en twee minuten later werd het 4-6. Fri d'Or liet het er echter niet bij zitten en kwam terug door goed samenspel en strijdlust. Het werd 7-7. Twee minuten voor het einde besliste Fri d'Or de strijd in zijn voordeel: 8-7. In de B-poule was een iets minder fraaie wedstrijd te zien. Dorpsher berg trof Delta Nutsbedrijven. De Deltan kon niet echt mee met het niveau van de Dorpsherberg en stond met rust op een 1-0 achter stand. In de felle wedstrijd werd nogal wat getrapt, maar dat hielp niet: Dorpsherberg won met 4-1 Maltezer kant. In het kant- en zij demuseum Ter Zijde te Wouw loopt tot 30 december de tentoonstelling van kant van de eilanden Malta en Gozo.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15