Heffingen van waterschap hoger Wit, groen en bruin glas apart in bak Twee gegadigden gemeentehuis Vervuilende agrarische industrie kan niet onbeperkt in Nederland Klanten opvoeden met goede prijs Klachten rolemmers serieus behandeld Avond over het werk van klaar-overs Werkloosheid nog steeds naar beneden Belgische dirigent voor orkest play-in Meeste glas bij supermarkten Voorzitter J. Wallage van PvdA-Kamerfractie in StAnnaland: Vaders in beroep tegen intrekking van cafévergunning Donderdag 10 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Stijging varieert van 2 tot 14 procent De waterschapslasten op Tholen en Sint-Philipsland stij gen volgend jaar tussen 2,2 en 14 procent, al naar gelang de categorie. De heffing voor de ingezetenen wordt 88,14 gulden. Eigenaren van gebouwen gaan 3,47 gulden per 3000 gulden economische waarde betalen. De omslag voor grondeigenaren én -gebruikers wordt 59,85 gulden per hectare. De verontreinigingsheffing gaat voor huis houdens met zes gulden omhoog. Zuivering Vanaf 1 december kunnen burgers uit de gemeente Tho len gekleurd glas gescheiden in de glasbak deponeren. Het gaat om wit, bruin en groen glas. Op de meeste plaat sen waar nu een glasbak staat zal een andere worden geplaatst. De invoering van dit nieuwe systeem gaat ongeveer 20.000 gulden kosten. De verkiezingscampagne van de PvdA is zaterdag onder steund door de voorzitter van de Tweede-Kamerfractie, J. Wallage. Op het Havenplein in Sint-Annaland vroeg hij mensen of ze zouden gaan stemmen, hij hield twee toer- fietsers staande en reikte een werknemer van een garage een PvdA-folder uit. Op de Havenweg maakte J. Giljam van de gelegenheid gebruik om zijn omgenoegen te uiten over de plannen voor een zomerwoningenpark in de Kleine Suzannapolder. Kameraad Stil op straat Metaal koel onder marketing-verhaal Welk bedrijf is er nu niet geïnteresseerd in het verkrijgen van opdrachten? Zeker de leden van het rayon Zeeland van de Metaalunie, de organisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in de metaal. Maar de ideeëen die dhr. P.J.A. Nieuwenhuize, docent marketing bij de Hogeschool Zeeland, vrijdagavond in de Wellevaete te St. Annaland ontvouwde, werden maar koeltjes ontvan- Werving duur Vrouwelijke intuïtie Ingezetenen betaalden dit jaar voor het eerst een omslag, van 61,54 gul den. Dat bedrag had betrekking op maar negen maanden, omdat de nieuwe waterschapswet 1 april van kracht werd. Hoewel volgend jaar dus bijna 27 gulden meer betaald moet worden, is de verhoging op jaarbasis tot 7,4% beperkt. Door die situatie gaat de heffing voor het gebouwd op jaarbasis met 2,2% omhoog, maar in werkelijkheid met acht cent omlaag. De eigenaren en gebruikers van grond moeten 14% meer gaan beta len. Ook weer als gevolg van het gebroken jaar 1994 gaat voor eige naren het bedrag per hectare met 5,53 gulden omlaag. Voor pachters stijgt het met 20,48 gulden en voor andere gebruikers blijft het bedrag hetzelfde. Een eigenaar-gebruiker Het gebruik van de nieuwe rolem mers verloopt volgens wethouder J. van der Jagt van openbare weken 'in het algemeen goed.' Over het gescheiden inzamelen van groente- fruit-en tuinafval en huisvuil komen wel klachten bij de gemeente binnen maar de wethouder vindt het nog te vroeg om over het gebruik een afge wogen oordeel te geven omdat er nog maar een paar maanden erva ring mee is opgedaan. Hij zei dat maandagmiddag op een vraag van P. van Belzen (RPF/GPV) in de com missie openbare werken. Van Bel zen wilde weten hoe de gemeente de klachten van de burgers over de emmers behandelt. "Worden die klachten wel serieus genomen?" Van der Jagt vertelde dat ook hij het ongenoegen van de mensen over het nieuwe systeem ter ore komt. "Er zijn mensen die het liefst terug wil len naar de oude situatie. Ik erken dat er klachten zijn maar we moeten het eigenlijk eerst een vol jaar aan zien omdat je dan alle weersomstan digheden gehad hebt." Chef W.A. Blaas van civiel-techni- sche zaken lichtte toe dat er veel telefoontjes binnenkomen met vra gen over het gebruik van de rolem mers. "Klachten worden besproken en zoveel mogelijk al in het gesprek opgelost. Maar we kunnen niet aan alle klachten tegemoet komen. Het is ook een kwestie van wennen maar we nemen de klachten wel serieus." van grond gaat 119,70 gulden per hectare betalen. De totale omslag moet 3,67 miljoen gulden opbrengen. Het grootste deel daarvan, 2,4 miljoen, is nodig voor de waterbeheersing. De rest gaat naar waterkeringen en wegenbe- heer. De netto exploitatiekosten van deze drie traditionele taken liggen in 1995 ongeveer 418.000 gulden hoger dan dit jaar. De kapitaallasten van het deelplan west van het basis plan watervoorziening vormen met 184.000 gulden een belangrijk deel daarvan. Bestuurs- en personeelslas ten stijgen met 160.000 gulden, maar de kosten van het machinepark dalen licht. Fusie-, porto- en auto kosten stijgen fors. De nieuwe ver ordening dienstreizen betekent een verhoging van de autokostenvergoe dingen met liefst 50.000 gulden. De kosten van waterzuivering (waterkwaliteitsbeheer) stijgen vol gend jaar met 68.000 gulden. Extra onderhoud aan de zuiveringsinstal laties vergt 14.000 gulden, terwijl de slibverwerking 35.000 gulden duur der uitvalt. Laatstgenoemde zaak kost het waterschap ruim 470.000 gulden. Voor de waterkwaliteitstaak is in 1995 ruim 2,7 miljoen gulden nodig. Daarom is het nodig de ver ontreinigingsheffing te verhogen met twee gulden per vervuilingseen heid (van 90 naar 92 gulden). Naast het verhogen van de verschil lende heffingen, haalt het water schap 266.000 gulden uit de reser ves. In de begroting, die 9,2 miljoen gulden behelst, is voor onvoorziene uitgaven bijna 119.000 gulden opgenomen. De begroting 1995 is de laatste van het zelfstandige waterschap Tholen. Per 1 januari 1996 zal dit opgaan in het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden. De gemeente houdt donderdag 8 december om acht uur een informa tieavond over het werk van ver- keersbrigadiers. Coördinator Van de Velde van de verkeersbrigade, dhr. Veenstra van de regiopolitie en voorzitter De Wit van de afdeling Tholen van Veilig Verkeer Neder land houden een inleiding. Daarna krijgen de klaar-overs gelegenheid om vragen te stellen. Wethouder J. v.d. Jagt, van verkeerszaken, reikt insignes uit aan vier brigadiers. In de begroting van 1995 is daar geld voor gereserveerd. Maandag middag boog de commissie openba re werken zich over de nieuwe opzet voor het inzamelen van glas. De raadsleden stelden zich allemaal achter het voorstel van b. en w. Het is de bedoeling dat er zoveel mogelijk glas hergebruikt wordt, maar doordat alle kleuren bij elkaar op een hoop terecht komen kan niet ailes hergebruikt worden. Door het glas op kleur te scheiden is dat wel mogelijk. Bijna overal komt een nieuwe bak, maar aan de Spuistraat in Sint-Annaland en aan de Kotter- straat, Molenvlietsestraat en de Een- drachtsweg in Tholen komen een 'duobak' voor bruin en groen glas en een bak voor wit glas. P. van Belzen (RPF/GPV) pleitte ervoor de glasbakken dicht in de buurt van supermarkten te plaatsen. "Mensen brengen leeg glas met sta tiegeld terug naar de winkel en'kun nen dan ook het andere glas kwijt. Dat gaat in één moeite door." Wel wilde hij weten of er ook een moge lijkheid is om stukken glasplaat in de bak te gooien. "Op het totaal is dat niet zoveel, maar de mensen zit ten ermee." J. van den Heuvel (VVD) vond dat het eigenlijk al veel eerder had moe ten gebeuren: "We zijn een van de weinige gemeenten in Nederland die het glas nog in één bak gooien." De liberaal vroeg zich af waarom de bakken zonder geluidsisolerende voorzieningen geplaatst worden. "Er waren toch klachten over geluids overlast?" M.J. Klippel (SGP) vond dat de gemeente ook iets aan voorlichting moest doen. Namelijk de burgers ertoe aanzetten om vooral flessen te kopen waar statiegeld op zit. En hij vond dat de containers daar geplaatst moeten worden waar ze geen overlast veroorzaken. M.A.J. van der Linde (PvdA) zag geen taak voor de gemeente om bur gers ertoe over te halen zoveel mogelijk flessen te gebruiken met statiegeld. Volgens de sociaal democraat heeft het alleen zin als de voorlichting in groter verband wordt aangepakt. "En waar geluidsoverlast optreedt, daar is het zaak de bak te isoleren." Chef W.A. Blaas civiel technische zaken beaamde dat de plaats van de glasbak bij een super markt het meeste glas oplevert. "We zullen dat ook zoveel mogelijk pro beren, maar er zullen ook op andere plaatsen bakken moeten staan." De klachten over overlast vallen volgens hem wel mee. "Nagenoeg geen." Het is volgens Blaas daarom niet nodig om de bakken van isola tiemateriaal te voorzien. Voor plat glas is geen gleuf in de nieuwe bakken. "We zullen bekijken of er een centrale container kan komen op de werkplaats in Scherpe- nisse." Een overzichtje van de glasbakken leert dat de containers die bij de supermarkten staan het meest gebruikt worden. Zo is de gemiddel de vullingsgraad van de glasbak bij C 1000 in Sint-Annaland 90%. Dat zelfde geldt voor de glasbak bij C 1000 aan de Eendrachtsweg in Tho len maar de absolute topper is die aan de Molenvlietsestraat tegenover het park: 95%. Van de drie glasbak ken die in St. Annaland staan is die aan de F.M. Boogaardweg het minst gevuld: 30%. Twee bedrijven hebben belangstelling om zich te vestigen in het gemeentehuis van Sint-Philipsland. Het gemeentehuis van Sint- Philipsland, dat overbodig wordt door de gemeentelijke herindeling, wordt verkocht. Unicall, een software-bedrijf uit Steenbergen, is druk in onderhandeling met de gemeente. Maar ook een plaatselijke ondernemer heeft belangstel ling getoond, vertelt burge meester A. Verbree desge vraagd. Hij verwacht dat de gemeenteraad in december een besluit over de verkoop kan nemen. Het is de bedoeling om de opbrengst in een fonds te stoppen voor de huisvesting van peuterspeelzaal en biblio theek. Die zijn nu onderge bracht in een voormalige school aan de Wilhelmina- straat. Dat gebouw is slecht. Bovendien zou het in de toe komst mogelijk plaats moeten maken voor een eventuele uit breiding van de Kon. Juliana- school. In ieder geval vindt Verbree het gemeentehuis minder geschikt om er de bibliotheek en de peuters in onder te brengen. De in Sint- Annaland woonachtige direc teur A. van Keulen van Unicall is optimistisch over verplaat sing van zijn bedrijf naar Sint- Philipsland. Hij verwacht dat de zaak binnenkort beklonken kan worden. Voor de acht personeelsleden, waarvan de meeste op Tholen wonen, is het huidige onderkomen in Steen bergen eigenlijk te krap. De Thoolse wethouder J. Versluys maakte Van Keulen attent op het gemeentehuis, dat op onge veer 275.000 gulden getaxeerd zou zijn. De onderhandelin gen zijn in een vergevorderd stadium. "Maar ik heb nog niets getekend", zegt burge meester Verbree. PvdA-fractievoorzitter in de Tweede Kamer J. Wallage bij de haven in gesprek met Sint-Annalander JGiljam. Zonde vond Giljam dat. En als er dan toch gebouwd moet worden, waarom dan geen normale wonin gen voor de eigen inwoners, in plaats van 'huizen voor Duitsers'. Maar stemmen ging de Sint-Anna lander in ieder geval, verzekerde hij Wallage. Deze liet zich bij de jacht haven door afdelingsvoorzitter J. van Akkeren en raadslid mevrouw J.A. Snoep-Overbeeke informeren over de ontwikkeling van de recrea tie op Tholen. In café Havenzicht verorberde de politicus eerst een Zeeuwse bolus, alvorens hij een 25-tal belangstel lenden toesprak. Onder hen oud wethouder C.J. Moerland uit Stave- nisse en de Bergse - in Oud-Vosse- meer geboren - wethouder P. Boo- gaart. "Hoewel het jullie verkiezin gen zijn en je daarbij geen landelijke politici nodig hebt, wil ik met mijn komst laten zien dat jullie deel uit maken van een groter geheel. Je hoort bij elkaar, op alle niveaus. Er loopt een rechtstreekse lijn tussen Tholen en Den Haag en dat wil ik hier vandaag uitstralen", aldus Wal lage. Het Kamerlid ging in op de pogin gen van het gemeentebestuur om bedrijven uit de Randstad naar Tho len te halen. Een goede zaak om daarop, naast de al gevestigde bedrijven, de aandacht te richten, vond Wallage. Hij noemde de bijko mende problemen van een schoon milieu en het inpassen van bedrijven in het landschap. Verwijzend naar de varkensproblematiek stelde de PvdA-voorman, dat je in een klein land als Nederland niet onbeperkt vervuilende agrarische industrie kunt toelaten en dus keuzes moet durven maken. Wallage vond het een goede zaak dat Tholen veel geld aan de oude renzorg besteedt. "Daar heb je geen aparte club voor nodig", gaf hij een duidelijke verwijzing naar het AOV. "Dat heeft heel weinig te maken met solidair zijn." Volgens Wallage is de PvdA langzaam bezig het vertrou wen van de kiezer terug te winnen. "Ik hoop dat je erin slaagt de kiezers duidelijk te maken dat de PvdA een betrouwbare kameraad is", zei het Kamerlid tot de Thoolse raadskandi- daten. Lijsttrekker P. van Schetsen maakte nog eens duidelijk dat hij niet blij is met de deelname van het AOV, noemde de 'mooie woorden en beloftes' van D66 naar de kiezer toe niet juist en bekritiseerde ook de SGP. Vooral het feit dat die partij geen woningen wil toewijzen aan onge huwd samenwonenden, wees hij van de hand. Het verwonderde Van Schetsen dat de SGP in een krante artikel min of meer een claim legde op het loco-burgemeesterschap. "Toen ze in het verleden de grootste partij waren, hoefden ze die post niet. Denken ze nu rechtser?" Van Sint-Annaland vertrok de PvdA-caravan naar Stavenisse. Ook Wallage ging daarheen, om met zijn Thoolse partijgenoten een kijkje te nemen in de Elenahof. Er werd met drie bewoners gespro ken, maar ook met het bestuur. Daarbij kwam de financiering van woon-zorgprojecten ter sprake, als mede de moeilijkheden die zich voordoen bij de omschakeling van bejaardentehuizen naar dit soort centra. Wallage sloot zijn bezoek aan Tho len af met een vraaggesprek voor de lokale radio. Ondertussen trok de PvdA-verkiezingskaravaan naar Sint-Philipsland, waar het erg stil was op straat. Er werden folders verspreid en de laatste ballonnen uitgedeeld. "We hebben er al het mogelijke aan gedaan en in ieder geval onder de aandacht gebracht dat er verkiezin gen zijn", kijkt afdelingsvoorzitter J. van Akkeren terug. "Je raakt in gesprek met mensen en dat is best belangrijk." Dat laatste wordt onderschreven door mevrouw E. Frigge van de VVD. Haar partij ging zaterdag ook op pad. In Tholen en Oud-Vossemeer met de huifkar, maar verder in alle woonkernen, om met inwoners van Tholen en Sint-Philipsland van gedachten te wisselen. Het AOV maakte maandagmiddag een rondrit door de streek. Luid toe terend trokken dertien auto's de aan dacht. De door de harde praktijk gelouter- Buig mee en probeer van die dwaze de metaal-ondernemers, onder wie regeling iets positiefs te maken. ook diverse eigenaren van Thoolse bedrijven, zagen het nog niet zitten dat de prijs in de concurrentieslag geen rol meer mag spelen. Want hoeveel opdrachten worden niet uit sluitend op basis van de prijs bin nengehaald? Maar Nieuwenhuize raadde die doodlopende weg sterk af. "Ga absoluut nooit op het pad van de prijsconcurrentie", hield hij de Zeeuwse metaal-ondernemers voor. "Werk samen, want door elkaar tegen te werken, is er nog nooit een goede marktprijs tot stand gekomen. Zorg dat je technisch voorop loopt, buit je kennis uit en verkoop jezelf erbij, inclusief servi ce, e.d. Uiteindelijk snappen de klanten dan ook wel, dat ze met u beter af zijn. Laat je niet uitkleden, maar neem de uitdaging aan door de klanten op te voeden met een goede prijs", zei Nieuwenhuize. De docent marketing bracht naar voren, dat een produkt dat het jaren lang goed heeft gedaan, toch een keer over zijn hoogtepunt heen is. "Dan moet u klaar zijn om aan te passen. De winst van het oude pro dukt dient benut te worden voor de financiering van nieuwe produkten. U zult constant voeling met de markt moeten houden om aanpas singen te kunnen doorvoeren, want de afnemer staat centraal." Nieuwenhuize hield zijn publiek voor, dat het aantrekken van nieuwe klanten veel duurder is dan het hou den van bestaande afnemers. Hij paste dat ook intern binnen de onderneming toe, hoe moeilijk dat soms is, wanneer bijvoorbeeld een personeelslid uitvalt door een been breuk op het voetbalveld. "Zoek een evenwicht tussen ontslag en in de watten leggen en praat in elk geval met uw mensen, dan zult u ook een stuk gelukkiger zijn." Bij het vernieuwend bezig zijn met de klanten noemde Nieuwenhuize ook het kwaliteitskenmerk ISO 9000. "Anders gaat men naar de concurrent." Eén van de metaal- ondernemers wilde duidelijk voor kwaliteit kiezen, maar zonder de rompslomp van ISO 9000. "Ik krijg er kippevel van. Je moet geen vent van 100 kilo aan een baby hangen," was de hartekreet die in de Welleva ete klonk. "Buig die vervelende norm dan om in een doelstelling die op een paar velletjes papier kan. Mevr. J. Vaders-Verwijs uit Oud- Vossemeer is bij gedeputeerde sta ten van Zeeland in beroep gegaan tegen de intrekking van de drank- en horecavergunning door b. en w. van Tholen voor café de Hoop aan de Ring. Het college had op 10 mei vergun ning verleend, maar die op 16 augustus weer ingetrokken omdat er geen beheerster met papieren aan wezig was. Volgens de adviseur van mevr. Vaders, De Rijke Partners, liet de financiële situatie het niet toe om bedrijfsleidster mevr. Scheepers voor een volledige 40-urige werk week te betalen. Zij werkte gemid deld maar 15 uren per week. "Daar naast is dhr. Vaders ook aan het stu deren voor de benodigde papieren, welke hij binnenkort hoopt te beha len", aldus De Rijke. Naast deze beroepszaak loopt er nog een procedure van mevr. Vaders. Zij heeft namelijk via advocaat mr. J.J.M. Boot een bezwaarschrift inge diend bij het Bedrijfsschap Horeca tegen de afwijzing van ontheffing van artikel 42 van de Drank- en Horecawet. Dit betreft het midden stands- en vakbekwaamheidsdiplo ma. Ook hierover is nog geen uit spraak gedaan. "Als het Bedrijfs schap afwijzend reageert, zal de situatie opnieuw worden bekeken", schrijft De Rijke aan g.s. "Er zal dan een beslissing genomen worden omtrent de positie van de bedrijfs leidster, mede gebaseerd op het feit, of dhr. Vaders de benodigde papie-, ren al dan niet in zijn bezit heeft." De intrekking van de vergunning wordt opgeschort totdat g.s. een uit spraak hebben gedaan. De gemeente houdt zich al maanden met het horecabedrijf bezig, mede in verband met klachten over geluids overlast van omwonenden. De hin der werd o.a. veroorzaakt door repe tities van een carnavalsband, maar die muziekgroep is op last van de burgemeester vertrokken. "Elke uit bater moet aan de richtlijnen vol doen", zegt de Thoolse burgemees ter. "Zo moet men een akoestisch rapport overleggen. Dat zich onvriendelijke situaties aan de Ring hebben voorgedaan, is zeer te betreuren. De exploitanten van het café en de buurtbewoners zouden toch eigenlijk door één deur moeten kunnen, maar de situatie is vrij inge wikkeld", aldus burgemeester Van der Munnik. Blijf creatief en verzet je niet tegen ontwikkelingen die toch niet te keren zijn. Marketing is immers oor log", antwoordde Nieuwenhuize. Hij noemde marketing ook een men taliteit, een prikkel om uit te delen, waarop anderen reageren. "De rela tie met de klant moet gevoed wor den en als u het goed doet, blijft die klant. Daarvoor moet u meedenken en meehelpen om problemen op te lossen. Die wisselwerking, daar gaat het om." Als laatste trend noemde Nieuwen huize de 'systems marketing': geen losse produkten verkopen, maar panklare oplossingen. Hij benadruk te ook de noodzaak van public rela tions. "Laat horen dat u er bent. Besteedt als metaal meer aandacht aan het communiceren. En ook als het slecht gaat, moet u juist in mar keting blijven investeren." Nieuwenhuize riep voorts op om de vrouwelijke intuïtie meer te benut ten in de verkoop en de telefonische verkoop te intensiveren. Bij de discussie kwam de vrees voor verlies van omzet aan Oost-Europa ter sprake. Daar zijn nog goedkope arbeidskrachten. Nieuwenhuize meende, dat de Nederlandse metaal bedrijven hun voorsprong kunnen behouden wanneer ze technisch voorop blijven lopen. Voor het praatje van dhr. Nieuwen huize vond de ledenvergadering plaats, waarbij o.a. cao-zaken aan de orde kwamen. De leden, vergezeld van hun vrouw en eventueel mee werkende kinderen, gebruikten na de borrel het diner in de Wellevaete. De bijeenkomst stond onder leiding van voorzitter C.A. den Exter. M.A. van Beek uit St. Annaland is bestuurslid. Hij is in de vorige ver gadering herkozen. Het rayon Zee land van de Metaalunie telt 205 leden. De werkloosheid in oktober is op Tholen en Sint-Philipsland als enige regio in Zeeland gedaald ten opzich te van vorig jaar. En dat gebeurde al voor de tweede achtereenvolgende maand tégen de provinciale trend in. Directeur P.J.F. Castricum van het arbeidsbureau Tholen is vrij opti mistisch. "We doen 't hier nog niet zo beroerd. Maar in de winter neemt de werkloosheid wel toe door het aflopen van de seizoenarbeid in de horeca en landbouw. Maar de dalen de tendens blijft. We zitten op een goed pitje." Inderdaad zijn de verschillen met de overige Zeeuwse regio's vrij groot. De daling ten opzichte van vorig jaar is nog groter dan in september. Toen was de afname 4,5 procent, nu is dat 6 procent. Daarentegen groei de het aantal langdurig werklozen tot 275. Ten opzichte van vorige maand kende Tholen een minimale groei van één werkloze zodat het totale aantal nu op 533 komt. Sint- Philipsland bleef gelijk met 59 men sen zonder baan. Het aantal mannen dat geen werk heeft, is gestegen in vergelijking met september. Het aantal werkloze vrouwen daalde daarentegen. In heel Zeeland ver toont de lijn van de werkloosheid na een vrij lange daling van juni tot en met september nu weer een stijging. Provinciaal heeft 8,1 procent van de beroepsbevolking geen baan, lande lijk is dat 12 procent. Veehouderij. Vanavond om acht uur wordt er in motel Goes te Goes een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het project 'Geïnte greerde (melk)veehouderij' dat tot doel heeft: het optimaal inzetten van gewasbeschermingsmiddelen en mineralen, zonder de financiële opbrengst nadeling te beïnvloeden. Het project start in Walcheren, Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaande- Zaterdag organiseert muziekvereni ging Accelerando uit Sint-Annaland de tiende play-in voor de leden van muziekkorpsen van Tholen en Sint- Philipsland. Van half tien tot vijf uur wordt er gerepeteerd in de Welle vaete te Sint-Annaland. Van half acht tot negen uur brengen de muzi kanten de ingestudeerde werken ten gehore voor het publiek. Als gastdi- rigent is de Belgische Jan Hader- mann aangetrokken. Hadermann geniet vooral bij onze zuiderburen bekendheid als componist, docent en dirigent. Op de play-in worden de werken 'Rendez-vous' en 'Get up' van hem uitgevoerd. Verder staan er muziekstukken van Jan de Haan, David Bowie, André Waignein, Jan van de Roost en Henk van Lijnscho ten op het programma.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11