Rumoirtschorren J.P. Koopman is beste bij Vosmaer v= "MEULVLIET" THOLEN 'Ik krijg elke le§e schuur dag telefoontjes Werkgroep emancipatie opnieuw in discussie Geef andere Magere oogst voor teams van Smash Twee keer verlies Batho Moerland en Van de Hoek beiden vierde r Olympia houdt spring wedstrijd in Meulvliet Noordpoort in tweede helft goed terug Verzwakt team Meulvliet na rust geklopt Afstand burger-politiek bij Anbo bestemming A Alleen winst voor Emergo 1 Donderdag 3 november 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Plaatselijk nieuws voor: Meer veiligheid Bedankt GRIEPVACCINATIE (patiënten Dr. Padt) Donderdag 10 november om 19.00 uur aan de praktijk in Scherpenisse Poortvliet Kleurwedstrijd Verkoping Naomi voor: Meer ruimte voor ondernemers Biljarten Dr. Padt houdt op woensdag 9 november om 19.00 uur GRIEPVACCINATIE aan de praktijk te Poortvliet Thuiszorg Sint- Phillpsland Ruim een mille voor Rejoice voor: Een schoon milieu Badminton Tafeltennis Gymnastiek Zaalvoetbal Paardensport Dressuurwedstrijden Oud-Vossemeer Uitslagen Teams GE in problemen Inspraak. De afstand tussen burger en politiek. Het waren veelbesproken thema's op de forummiddag van de Anbo Tholen in verband met de gemeenteraadsverkiezingen. D66 vindt dat er onvoldoende naar de burger wordt geluisterd, anderen vragen zich af waar die burger blijft op momenten dat inspraak mogelijk is. Korfbal Motorsport Weinig resultaat a I "t m ling verbouwen en er een garage naast zetten. Ze had de toestemming van het college nodig omdat ze gaat bouwen op landbouwgrond. De gemeente keurde haar bouwplan eerder al goed. Ook Scherpenisse stemt woensdag CDA lijst 3, J. Versluys Daar staat het CDA voor. Advertentie I.M. Ds. J. Beens van de Gereformeerde Gemeente heeft bedankt voor een beroep van de gemeente uit Katwijk aan Zee. Advertentie I.M. De kleurwedstrijd van de openbare bibliotheek die tijdens de kinderboe kenweek werd gehouden is verdeeld in drie leeftijdscategorieën. Bij de kinderen van drie tot en met vijf jaar won Christie v.d. Mark. Wesley Konings won in de categorie zes en zeven jaar en in de groep van acht tot en met elf jaar won Emmely de Groen. D.V. maandag 7 november hoopt de Zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. Advertentie I.M. Op donderdag 10 november houdt de Hervormde vrouwenvereniging Naomi haar jaarlijkse verkoping in 't Ouwe Raed'uus van half drie tot half zes en van half zeven tot half negen. Er worden van allerlei zaken aangeboden zoals schilderproduk- ten, geborduurde tafellakens, kus sen, sieraden, poppen in kleder dracht en schapenwollen dekbed den. Verder zijn er versnaperingen zoals vers fruit en zelf bereid gebak te krijgen. Een grote boekenstand en een collectie kamerplanten comple teren het aanbod. Voor de jeugd zijn er diverse activiteiten zoals de grab belton, enveloppe trekken, sjoelen enzovoort. De opbrengst is bestemd voor het plaatselijke kerkewerk van de Hervormde Gemeente. Ook Poortvliet stemt woensdag CDA lijst 3, J. Versluys Daar staat het CDA voor. Advertentie I.M. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: J.K. Elenbaas-A. Demming 9,41-10; J. Niemantsverdriet-G. de Jonge 8,92-10; C. Bal-R. Lisseveld 7,2-10; K. Nagelkerke-A. Demming 9,51-10. J. Niemantsverdriet haalde de hoogste serie van acht carambo les en het beste gemiddelde van 2,17. G. de Jonge en A. Demming speelden de kortste partijen van 23 beurten. Advertentie I.M. Thuiszorg. Daar ging maandag avond de bijeenkomst van de platte landsvrouwen over. Mevr. B. Gaa- keer-de Lint van het centrum Thuis zorg uit St. Maartensdijk kwam hier iets over vertellen. In het bijzonder ging ze in op de gezingszorg. De doelstelling van de stichting Thuis zorg is de huishoudens zo goed mogelijk te laten functioneren en waar nodig hulp te bieden. Mevr. Gaakeer ging verder in op de hulp- aanvragen bij ondermeer ziekte, zie kenhuisopname of psychische pro blemen. Naast de 'gewone' verzor ging biedt Thuiszorg ook alfahulp voor langdurige zorg, slaapwachten en gespecialiseerde verzorgenden. Voor de aanvragen werkt de stich ting samen met de huisartsen en wijkverpleegkundigen. Presidente mevr. Kaptein bedankte mevr. Gaakeer voor haar uiteenzetting met een bos bloemen en een boekenbon. Ondanks geruchten gaat de bingo van de supportersvereniging Noad'67 gewoon door op vrijdag 4 november 1994 in de kleine zaal van de Wimpel. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. (Advertentie I.M.) De verkoop van kerstkaarten heeft vocalgroup Rejoice ƒ1114,10 opge leverd. Dit bedrag wordt besteed aan de aanschaf en verzekering van nieuwe instrumenten en nieuwe bladmuziek om het repertoire uit te breiden. Adspirant-leden kunnen elke zondagavond van kwart over zeven tot negen uur eens gaan luiste ren naar de groep in de Gerefor meerde Kerk te Anna Jacobapolder. Ook St. Philipsland stemt woensdag CDA lijst 3, J. Versluys Daar staat het CDA voor. Advertentie I.M. Driemaal verlies en twee gelijke spelen. Dat was de oogst die Smash '76 zaterdag binnenhaalde. Het eerste team speelde tegen Markiezaat 3 dat kwam opdagen met een ex-speler van de tweede ploeg. Deze bleek te sterk voor de Smashers, die verloren met 7-3. Alledrie de Sint- Annalanders wonnen wel hun partij van Van der Heijden. Het tweede team van Smash had een zware dobber aan Witac '89. De strijd ging gelijk op en het werd dan ook uit eindelijk 5-5. Invaller Henk Jopse scoor de één keer, net als David van Driel. Adrie Aamoudse was goed op dreef en won al zijn partijen. Ondanks dat tegenstander Tanaka maar met twee man kwam opdagen, was de koploper toch te sterk voor Smash 3. Tanaka won met 4-6. Ex-voetballer Jan van der Reest maakte zijn competitiede buut bij de Sint-Annalandse ploeg. Henk Jopse was de enige die scoorde. Het eerste kadettenteam van Smash ging ook ten onder en wel tegen koploper Red Star '58. Na een 2-0 voorsprong in de beginfase zag het er nog zonnig uit voor de Smashers. Red Star kwam echter sterk terug met zes opeenvolgende overwin ningen. De Sint-Annalanders pakten weer de laatste twee partijen, maar verlo ren met 4-6. Anné van Dijke was het best op dreef en won twee keer. De achter stand op Red Star is nu opgelopen tot drie punten. Het duel tussen het tweede kadettenteam van Smash en Tanaka 5 leverde een gelijkspel op. Mamix van de Graaf scoorde één keer. Gabriel Gunter, die volgens eigen zeggen niet over verliezen praat, won al zijn partijen waarbij hij één game verloor. Programma 5 nov.: Smash 1-Stiphout 3, Smash 2-Hotak 8, Pinpongers 2- Smash 3, junioren Smash 2-Belcrum 4, kadetten Breda 2-Smash 1kadetten TCS 3-Smash 3. Afgaand water in het Slaak ten noorden van Sint-Philipsland. Een strandlopertje zoekt voedsel op de droogvallende, slikkerige oever van de kreekDe wind waait uit het zuidwesten, brengt wolken en een dreiging van regen in oktober. De Rumoirtschorren zijn van het Zeeuws Landschap en liggen tegen de Zeedijk van het waterschap Tholen aan. Het bootje heeft alle tijd om te roesten maar aan de horizon raast het verkeer over de Philipsdam. s*_ De regio Zeeland van de koninklijke Nederlandse gymnastiekbond orga niseert zaterdag samen met gymver eniging Olympia uit Tholen de regionale springwedstrijden in sporthal Meulvliet. Er doen 90 ploe gen mee van gemiddeld zes deelne mers. De onderdelen lange mat, mini-trampoline en mini-trampoline in combinatie met. paard en kast komen aan bod. Het inspringen begint 's morgens om kwart voor tien en de wedstrijden duren van half elf tot ongeveer tien over half één. Dan worden de prijzen voor het ochtendgedeelte uitgereikt. Het inspringen begint 's middags om één uur en de wedstrijden lopen van half twee tot half vier wanneer de tweede prijsuitreiking plaatsvindt. Het eerste team van badmintonvereni ging Batho verloor van Hoeven met 5-3. Batho 2 daarentegen versloeg BBV 3 uit Halsteren met ruime cijfers: 7-1Monica van Oost was hier invalster. Bij de jeugd verloor Batho Cl van Flying Shuttle met 5-3. Op 30 mei hadden VVD, CDA en PvdA schriftelijke vragen gesteld over de opheffing van de werkgroep emancipatie en maandagmiddag lag het antwoord op de tafel van de Thoolse gemeenteraad. "Vervelend dat het zo lang is aangelopen", vond I.C. Moerland. Hij betreurde het echter nog meer, dat de werkgroep niet meer bestaat, want in de maat schappij zijn er nog emancipatie- punten genoeg, vond de PvdA-frac- tievoorzitter. Hij had om een aparte vergadering van de welzijnscom- missie gevraagd, maar het college wilde dat niet. Moerland vroeg zich af, of b. en w. de zaak niet 'bewust' hebben uitgesteld omdat de werk groep dan geen body meer had. Wethouder J. Versluys ontkende dat. "We hebben het beslist niet op de lange baan geschoven, maar van u mocht het niet in de vakantie behandeld worden. En dit antwoord op de vragen van mei, is het tweede antwoord al. De zaak is in fasen behandeld en er is ook al zolang over gesproken, waarbij eerder nadrukkelijk gesteld is, dat het niet vlugger kon", aldus Versluys. Zijn partijgenote mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven had in het ant woord de opening gemist, dat de werkgroep opnieuw ingesteld kan worden, wanneer blijkt dat daar na de herindeling toch behoefte aan is. Manege Vosmaer in Oud-Vossemeer organiseerde in de herfstvakantie onderlinge dressuurwedstrijden voor pony's en paarden. Jan Pieter Koopman uit Sint-Maartensdijk werd kampioen. De jury merkte op dat de deelnemers op een hoog niveau reden. Dat is volgens manegehoud ster Wilma van Engelen grotendeels te danken aan de bouw van een binnenmanege waardoor de ruiters ook in de wintermaanden en bij slecht weer kunnen trainen. vliet) en Cindy Hage (Tho) 128 p; 4 Froukje Bierenbroodspot (Tho) en Len ny Bierens (Tho) 127 p; 5 Ramona v.d. Reest (St.Ph) en Karin v.d. Rijsen (Tho) 124 p; 6 Amanda Dijke (Tho) 123 p; 7 Marjclla van Dijke (Scherpenisse) 122 p; 8 Inge Boxhoorn (Tho) 118 p; 8 Peggie Pastoor (St.Ph) 116 p. Jolanda Hage (SMD) buiten mededinging 152,5 p. Klasse B2 categorie 1: 1 Sandra Burg graaf (Tho) 140 p; 2 Leonie Jansen (Tho) 135,5 p; 2 Annechien Verstrate (St.Ph) 134,5 p; 3 Ilona van Poortvliet (OVM) 132 p; 4 Maaike Dekkers (Tho) 128,5 p; 4 Monique Dorst (OVM) 128 p; 5 Lieke Bevelander (Sch) 127,5 p; 5 Joyce Bazen (Sint-Annaland) 126 p; 6 Carolien Bie rens (Tho) en Harm de Wilde (SMD) 124 p; 6 Esther Sondermeijer (St.Ph) en Lot te Moerland (SMD) 123 p; 7 Kim van Gasteren (OVM) 121 p; 7 Hanneke Bou logne (St.A) 120 p; 8 Martine den Engelsman (Tho) 118,5 p; 8 Elvera Zwe- gers (OVM) 118 p; 8 Patricia v.d. Giesen (St.Ph) 116 p. Categorie 2: I Jolanda Hage (SMD) 127 p; 2 Leontine Alkema (SMD) 120 p; 3 Christa Hage (Stavenisse) 118 p; 4 Mariëlle Gerritsen (Tho), Marloes Schot (Tho) en Nicole Verkerke (St.Ph) 117 p; 5 Anita Schot (Tho) 113 p; 6 Marja Akershoek (Tho) 110 p. Klasse BI volwassenen donderdag: 1 Angelie Buren (St.A) 133,5 p; 5 Jeanette v.d. Doel (Tho) 122,5 p; 6 Jacqueline v.d. Doel (Tho) en Doppie den Braber (St.A) 121 p; 7 Cor Termorshuizen (SMD) 119,5 p; 8 Ellen van Houdt (Tho) 113 p. Vrijdag: I Debbie Luysterburg (NVM) 145 p; 2 Marloes Heskes (OVM) 134 p; 5 Marjon de Hond (Tho) 127 p; 6 John Groen (Stav) 125 p; 7 Bianca Bonnier (OVM) 122 p; 7 Trudie Hage (Tho) 121 p; Beginners hadden 18 onderdelen voor de boeg waarvoor minimaal 108 punten gehaald moest worden. De gevorderden kregen 20 onderdelen waarin men 120 punten moest halen. Gemiddeld moest men dus voor ieder onderdeel een zes halen. In de klasse BI werd Jan Pieter Koopman uit Sint-Maartensdijk met de pony Carmen eerste met 138 punten. In de klasse B2 categorie 1 was Sandra Burggraaf met Amor de sterkste. Ze haalde 140 punten. In de categorie 2 van dezelfde klasse werd Jolanda Hage uit Sint-Maartensdijk eerste met Gentle. Ze reed 127 punten bij elkaar. In de klasse BI voor volwassenen werd Angelie Buren uit Sint-Annaland winnares op Olanda. De combinatie kreeg 133,5 punt. Debbie Luysterburg uit Nieuw-Vosse- meer haalde met Iwan een dag later de winst in dezelfde categorie. Deze vijf winnaars streden uiteindelijk om het kampioenschap. Jan Pieter Koopman werd eerste met een uitstekende proef. Angelie Buren werd tweede, Debbie Luysterburg derde, Jolanda Hage vierde en Sandra Burggraaf sloot de rij. Klasse BI jeugd: 1 Jan Pieter Koopman (Sint-Maartensdijk) 138 p; 2 Marion Jan sen (Sint-Philipsland) en Lillian de Jon ge (Tholen) 137,5 p; 3 Linda Heijboer (SMD) 137 p; 3 Debbie Timmermans (Oud-Vossemeer) 136 p; 4 Joyce Rom- bouts (Tho) 133 p; 4 Evelien de Klerck (Tho) 128,5 p; 4 Tamara Voshol (Poort- De wedstrijd van de Sint-Maartensdijkse teams Noordpoort tegen De Kaai in pou le A van de Meulvlietcompetitie beloof de een spannende wedstrijd te worden. In de beginfase zag het hier echter niet naar uit, want De Kaai liep al snel uit tot 0-4. Dat was ook de mststand. Na de thee werd het zelfs 0-6. Vrijwel iedereen dacht dat de wedstrijd gespeeld was, maar Noordpoort vocht zich terug tot 5- 6. In de laatste fase van (je wedstrijd gin gen de kansen gelijk op. Zowel de gelijk maker als het zevende doelpunt van De Kaai hingen in de lucht. De stand bleef echter ongewijzigd en De Kaai streek de punten op. Doelpuntenmakers voor De Kaai waren G. v.d. Ham (drie keer), N. Hage, R. Suurlant en C. Opree. Voor Noordpoort scoorden P. Franke, F. Har- tog, P. Opree, A. v.d. Reest en N. Hage van De Kaai maakte nog een eigen doel punt. De overige uitslagen in poule A waren: l'Esperance-Hof van Holland 2-2, The Limit-Stalland 6-4, Internationals- Batavieren 3-3. In poule B waren de uit slagen: Dalem-Smits Boys 2-7, Calellas- Kaaij Boys 10-3, De Kroon-'t Koepeltje 6-1Pinocchio-Standaard Tholen 12-7. In de bedrijvencompetitie wipte De Poort concurrent de Duveltjes maandag avond uit de bekercompetitie. In de gelijk opgaande wedstrijd nam Duveltjes aanvankelijk de leiding met 4-0, maar De Poort kwam langszij. Duveltjes maakten 5-4 en De Poort trok weer de stand gelijk. Het werd uiteindelijk 7-8 voor De Poort. In de competitie hadden de kampioens teams van General Electric plastics het moeilijk. Was er vorig jaar weinig tegen stand, nu bleek dat er beduidend meer te zijn. Café Stavenisse speelde tegen GE 2, de huidige kampioen. Stavenisse was duidelijk in de meerderheid. GE opende de score, maar kon het tempo van Stave nisse niet volgen. Bij het rustsignaal was het 4-1. In de tweede helft kwam GE terug tot 4-4, maar het fel spelende Sta venisse won uiteindelijk toch met 6-4. Bouman Potter had even tijd nodig om in het spel te komen tegen het eerste team van General Electric. GE was de eerste helft sterker en kon gaan rusten met een 2-4 voorsprong. Maar na de thee kwam Bouman Potter goed terug en door aan houdend aanvallen werd het uiteindelijk 5-5. Het eerste team van Meulvliet/Verhoe- ven koeltechniek speelde zaterdag in Oud-Gastel tegen Tak/Breugelmans. Op papier was de Thoolse ploeg danig ver zwakt door het ontbreken van de gebles seerden Jan Minheere, Erik Nieuwkoop, Jan Groenewege en Durmus Celik, kers verse vader Ard Beurkens en verder Has san Eljilali, Ben Schot en Frans Hagen beek. Hiervoor moesten enkele spelers uit het tweede team, dat maandag niet speelde, worden aangetrokken. Met Corné Schaart, Willem Jan Bennaars en Ronald Adams - juist hersteld van een blessure - kon Meulvliet tot aan de rust goed partij geven. Men deed niet onder voor de zeer balvaardige spelers van Tak die pas na een kwartier op voorsprong kwamen: 1-0. Peter Noordijk scooide de gelijkmaker nadat hij de keeper van Tak op het verkeerde been had gezet met een schijnbeweging. Direct hierna pakte Meulvliet zelfs de leiding via een mooie individuele actie van Lars Tazelaar. Die kwam van eigen helft, passeerde drie spelers van Tak en tikte 1-2 binnen. Vlak voor rust kwam de thuisploeg weer langszij: 2-2. Na de thee kwam Tak via twee erg snel uitgevoerde acties op 4-2. Toen was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Omdat Meulvliet toch nog wilde scoren, kreeg Tak kansen via counters en liep uit naar 8-2. Willem Jan Bennaars en Peter Noor- dijke schoten ieder nog twee keer op de :paal. Uit een hoekschop volgde een snel le combinatie tussen Marco van der Wie len en Lars Tazelaar, zodat de laatste de stand wat kon verzachten: 8-3. De laatste treffer van de wedstrijd kwam echter op naam van Tak: 9-3. Maandag treft Meul vliet thuis Drie Zwaantjes uit Rucphen. Emergo speelde een goede wedstrijd tegen de reserves van Good Luck. Voor de rust bouwde het Sint-Maartensdijkse team een 5-1 voorsprong op. In de twee de helft kwam de ploeg uit Middelhamis terug, maar Emergo hield grip op de wedstrijd en won uiteindelijk met 9-7. Jan Duine scoorde vier keer, Maddy Muis twee keer en Renate Breure, Marco van den Hoek en Dicky van der Linden troffen alledrie éénmaal de korf. Tegenstander VIOS 3 pakte in de wed strijd tegen Emergo 2 gelijk twee punten voorsprong en gaf die niet meer uit han den. De Willemstadse ploeg won met 4- 6. Patricia Pelgrim, Ingrid Klomps, Jes sica de Rijke en Ad Farla scoorden aan Sint-Maartensdijkse zijde. Emergo F en Korbatjo speelden beide een goede wedstrijd. Korbatjo trof echter vaker doel en dat resulteerde in een 1 -5 nederlaag voor Emergo. Denise van de Hoeve scoorde voor de smalstadse ploeg. De strafworpen eindigden in 16-21. Joey Moerland uit Stavenisse en Kevin van de Hoek uit Sint-Maartensdijk wer den zaterdag in Dongen beiden vierde op de laatste wedstrijd van de West-Brabant motorcrossclub. Van de Hoek stond samen met 23 A- en B-rijders aan de start. Hij reed als achtste door de eerste bocht en wist zich gedurende de race vier plaatsen omhoog te werken. De start van de tweede manche verliep beter, maar ook nu werd de smalstadse crosser als vierde B-rijder afgevlagd. Daarmee greep hij net naast de prijzen. Joey Moerland concurreerde met vijftien crossers. De eerste manche leverde een vierde plek op na een start die niet best verliep. Moerland ging als achtste weg. De tweede manche verliep dat beter en hij passeerde als vijfde de eerste bocht. Door de regen was de baan, uitgezet op een voormalig maisveld, glad geworden en de Stavenissenaar viel. Door het hoge tempo was het niet gemakkelijk weer aansluiting te krijgen, maar het lukte en Moerland werd wederom als vierde afge vlagd. De ouderenbond had vertegenwoor digers van zeven politieke partijen uitgenodigd om vragen van haar leden te beantwoorden. Aanwezig waren de dames E. Frigge-Hoge- steeger (VVD) en M.H. Schot-de Hoog (AOV) en de heren P. van Schetsen (PvdA), J. van den Donker (D66), J. Versluys (CDA), A. Kos ten (RPF/GPV) en A. Kersbergen (SGP). In de zaal een 25-tal belang stellenden, waarvan eenderde even eens politiek actief is. Discussielei der J. van Elsacker gaf elk van de zeven drie minuten om iets over het programma van hun partij te vertel len. Een scala van onderwerpen pas seerde de revue. Daarna konden de aanwezigen vra gen stellen. Even leek het erop dat alleen AOV-vertegenwoordigers dat zouden doen, maar toen kwamen toch ook anderen los. Anbo-voorzitter mevrouw W. Knip- scheer merkte op dat raadscommis sies altijd in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk vergaderen en steeds 's avonds. Door het gebrekki ge openbaar vervoer kunnen oude ren daar dan niet heen. Mevrouw Schot merkte eerder al op dat de gemeente in voorlichtende zin méér naar de ouderen toe moet komen. Kersbergen reageerde dat in ieder geval de commissie welzijn altijd 's middags vergadert. Luisteren naar de burger kan altijd beter, gaf hij toe. "Maar die burger moet zelf ook zoveel mogelijk signalen richting gemeente geven", vond mevrouw Frigge. Volgens haar moet er eerder naar de burger geluisterd worden, kernbezoeken invoeren zou een goe de zaak zijn. Dit laatste item is door D66 in het verkiezingsprogramma opgenomen. Die partij wil méér adviescommissies, zelfs dorpsraden en een correctief referendum, opdat de belangen van de inwoners beter tot hun recht komen. Inspraak moet in een eerder stadium en veelvuldi- ger mogelijk zijn. Dat het niet altijd verkeerd gaat, illustreerde Kersbergen: over de invoering van de wet voorzieningen gehandicapten zijn meerdere bijeen komsten belegd. Van Schetsen merkte op dat er mondjesmaat van het spreekrecht gebruik wordt gemaakt. Dat verwonderde AOV'er L.J. van Doorn niet: "Inspraak heeft bijzonder weinig resultaat. Met de opmerking van mensen wordt niets gedaan." Versluys was het daar niet mee eens: "Vaak zijn er tegenstrijdi ge belangen in het geding en die moet je tegen elkaar afwegen." Van Schetsen vulde dat aan: "Je kunt niet altijd gelijk krijgen." Overigens is het gemeentebestuur beter bereikbaar dan gedacht wordt. "Een wethouder of raadslid is altijd aanspreekbaar", zei Versluys. Zijn partijgenoot mevrouw J.M. Deur- loo-van Broekhoven merkte op dat er geen dag voorbijgaat of ze krijgt wel een telefoontje of beziJëk van mensen met problemen. Kersbergen beaamde dat. "Dus behalve inspraak is er een andere weg", aldus mevrouw Deurloo. De toekomst voor de boeren en tuin ders op Tholen en Sint-Philipsland ziet er onzeker uit. Dat vertelde de nu- nog Sint-Philipslandse wethou der J. de Jager donderdag op de ver kiezingsbijeenkomst van het CDA in Meulvliet te Tholen. "Hoe begrij pelijk de réden voor de regelgeving vanuit de overheid soms ook is, voor de praktisch ingestelde landbouwer' zijn de regels vaak moeilijk te begrijpen. Er wordt dan ook vaak terecht aan de zin van de regelge ving getwijfeld", zei de derde man op de CDA-lijst. "Tal van regels en onzekerheden leiden ertoe dat een aantal agrariërs gaat twijfelen aan eigen kunnen. Land- en tuinbouw hebben het platteland echter gemaakt tot wat het nu is. Sommi gen beschouwen het zelfs als natuur. Een ander sterk punt is de verschei denheid aan bedrijven en produkten op Tholen en Sint-Philipsland." Vol gens De Jager zijn land- en tuin bouw niet meer weg te denken. "Dat zou leiden tot verwildering en ver paupering van het platteland." Hij wees er echter wel op dat alleen die ondernemers het zullen redden die 'de moed en inventiviteit hebben om vernieuwingen op te pakken en hun bedrijven aan te passen of uit te brei den'. De Jager noemde de rol van de gemeente in het landbouwbeleid 'nihil', omdat alles in landelijke en in Europees verband wordt geregeld. "De gemeente kan alleen voorwaar den scheppen. Dat betekent ook dat gekeken moet worden of leegstaan de bedrijfsgebouwen, die vaak snel verpauperen, voor andere dan agra rische doeleinden kunnen worden gebruikt." Lijsttrekker J. Versluys vond dat hij de dreigende komst van varkens houderijen niet onbesproken mocht laten. "Het CDA vindt een groot scheepse invasie van intensieve vee houderijen een ongewenste ontwik keling en wil maatregelen treffen om dat tegen te gaan", zei de Thool se wethouder. "Maar daarbij moeten we de gevestigde boer zo min moge lijk belemmeren in zijn poging een boterham te verdienen." De zeven partijen voor de raadskeuze op 9 november presenteren zich op de verkiezingsborden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 23