Tholen heeft zitten slapen Besluit over pompstation Eskes pas na verkiezingen 'Nuchtere Tholenaar prikt best door alle mooie woorden heen' AOV alleen voor eigen publiek Steun voor Vossetuin bnid L.J. van Doorn van AOW: Voor goud Met nader onderzoek beter beslagen ten ijs komen Verdeeldheid over verkoop garage bij het Polderhuis Anbo houdt forum rond verkiezingen Tëlfeens PvdA: handhaven en zo mogelijk uitbouwen wat bereikt is SGP verschiet van kleur GOA leert van plantsoenen Donderdag 27 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De gemeentelijke herindeling roept niet of nauwelijks protesten op. De samenvoeging van Tholen en Sint-Phi- lipsland lijkt gladjes te verlopen maar L.J. van Doorn, derde op de lijst van het Algemeen Ouderen Verbond, zorgde dinsdagavond op de verkiezingsbijeenkomst van zijn partij in Meulvliet, voor wat rimpels op het water. Ook bij D'66 Tholen betaalt geluidniveaukaart St. Philipsland St. Philipsland komt er ontzettend goed van af na de herindeling De Grontmij. mag eerst voor 6900 gulden verder stude ren op het reconstructieplan voor de Ten Ankerweg in Tholen. En dan met name op het aspect of er grond nodig is van het Q8 pompstation van Eskes. Alleen P. van Bel- zen zette maandagmiddag vraagtekens bij deze omstre den zaak, waarover pas na de gemeenteraadsverkiezin gen van 9 november wordt beslist. Duimschroeven Vorm van medeleven Problematisch Als een jonge vent klimt de 65-jarige wethouder Piet van Schetsen het gereedstaande aluminium trapje op. Over moedig zet hij beide voeten zelfs op de beugel die boven het plateautje zit. Twee partijgenoten snellen geschrok ken toe om het trapje vast te houden en de PvdA-lijst- trekker voor een val te behoeden. Van Schetsen zelf lacht erom. "Thuis heb ik net zo'n trapje", zegt hij geruststel lend. Met vaste hand drukt hij het aanplakbiljet tegen het met lijm ingesmeerde bord. Op de Haven in Sint-Maar tensdijk begint de Partij van de Arbeid de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Lasten m r""1, t, ,t Si! wü| txi Afbraak Het is dinsdagavond even na half acht nog heel rustig op de verkiezingsbijeenkomst van het Algemeen Ouderen Verbond (AOV) in Meulvliet in Tholen. Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Hij stelde dat de gemeente Tholen zich beter had moeten bezinnen op de samenvoeging met Sint-Philips- land. "Nu blijkt dat het Tholen nogal wat gaat kosten. Er liggen daar nog al wat lijken in de kast. Hoe komt het nou toch dat van rijkswege zo'n gemeente zo gemakkelijk afgestoten wordt?" zo wilde hij weten van mevr. H.M. Nijpels-Hezemans, fractievoorzitter in de Tweede Kamer van het AOV. Zij antwoord de dat uit de stukken bleek dat beide gemeenten geen bezwaar tegen samenvoeging maakten. "Ze wilden het graag. Wie ben ik dan om vanuit Den Haag me daar mee te bemoeien. Het zou als een hamerstuk voor het zomerreces behandeld worden. Maar een van de kleine christelijke partijen wilde er plenair over verga deren. Er zaten mensen uit Zeeland op de publieke tribune. Die wilden ze niet teleurstellen. Dat was theater. Het is nooit als een moeilijk geval naar voren gekomen." Volgens Van Doorn is het gemeen tebestuur van Tholen 'nalatig' geweest. Het college had zich veel beter vantevoren moeten laten infor meren over de stand van zaken in de kleinste buurgemeente. "Ze hadden moeten weten wat ze toegeschoven zouden krijgen. Dit grenst toch aan onbehoorlijk bestuur. Het college van Tholen heeft zitten slapen." Nijpels kon niet direct op deze zaak ingaan, maar stelde dat veel burge meesters het wel op prijs stellen een groter gebied te moeten besturen. "Dat betekent ook meer inkomen. En er zijn ook raadslieden die daar gevoelig voor zijn." Het was Van Doorn op Sint-Philips- land opgevallen dat de plaatsen waar de AOV hun affiches op kon den plakken, niet deugden. "We hadden twee plaatsen aangewezen gekregen maar toen we in Anna Jacobapolder kwamen stonden er enkel twee ijzeren palen in de grond. Het bord was verdwenen. In Sint- Philipsland was het idem dito." De in Bergen op Zoom geboren fractievoorzitter was blij in Tholen te kunnen spreken. Ze zei de streek wel te kennen maar toch niet vaak te bezoeken. Zij schetste het turbulente verloop van het succes van de AOV na de gemeenteraadsverkiezingen in Eindhoven (5 zetels) en de Tweede Kamerverkiezingen (6 zetels). "Er is kennelijk iets aan de hand onder de ouderen. Ze willen als ouderen zelf gehoord worden. Ze zijn niet uit op macht maar op invloed." De AOV haalt volgens haar niet alleen kie zers weg bij het CDA en PvdA maar ook bij D'66. "Die hebben na 28 jaar Raadslid K.A. Heijboer verwonder de zich er maandagmiddag over: de gemeente Tholen gaat 18.213 gul den betalen voor een geluidniveau- kaart die op de nog zelfstandige gemeente St. Philipsland betrekking heeft. "Het is broekzak/vestzak", meende burgemeester H.A. van der Munnik. "Dit gebeurt uit praktische overwegingen omdat we dan voor 1 maart - de uiterste datum - een geluidniveaukaart voor de nieuwe gemeente Tholen hebben. Spoed- heidshalve doen we dit met goed keuring van b. en w. van St. Philips land. Het is besproken", zei de Thoolse burgemeester. Bij de aanbieding van de begroting 1995 van de stuurgroep voorberei ding samenvoeging St. Philips- land/Tholen maakten PvdA en VVD nog enkele opmerkingen. I.C. Moer land noemde de begrotingsbrief 'erg summier.' "Wil de stuurgroep alleen op de winkel passen of kan er nog nieuw beleid uit voortkomen? Ik ben'in elk geval blij, dat de woonlas ten laag blijven", zei Moerland. Zijn partijgenoot P. van Schetsen, wethouder van financiën, zat 'te popelen' om daarop te reageren. "Maar ik heb de ruimte niet", zo ging hij de discussie uit de weg. "U hebt de ruimte wel", hielp de burgemees ter hem een handje. "Het is meer dan op de winkel passen, maar verder stop ik, anders ga ik in de fout", wil de Van Schetsen alleen kwijt. Welke fout, werd niet duidelijk, maar voor J. v.d. Heuvel was zo hel der als glas, dat St. Philipsland er in de begroting 1995 'ontzettend goed van af komt.' "Voor mij is de begro tingsbrief zeer duidelijk." gezien dat een burgemeester nog steeds niet benoemd wordt." De snelle opkomst en de organisatie van de partij is de AOV ook duur komen te staan, zo stelde zij naar aanleiding van de affaire Th. Hen driks die uit de fractie is gestoten. Het Algemeen Ouderen Ver bond heeft loten in de strijd geworpen om kiezers te trek ken. De winnaar kan straks na de verkiezingen van 9 novem ber met de fiets over Tholen en Sint-Philipsland rijden. Die fiets is misschien nodig als de verbindingen tussen alle dor pen van beide gemeenten niet verbeteren, een punt waar de kersverse partij zich voor in wil zetten. Nummer twee kan een waardebon van 250 gulden winnen om textiel aan te kopen. 'Jong en oud gaan voor goud', staat er op het lot van het AOV dat de partij deze weken ver spreidt. 'Stem lijst 7, Mieke Schot.' De loten zijn zo groot als een prentbriefkaart en aan een zijde goudkleurig, voor zien van een stickertje met een klavertje vier en het woord 'Bedankt'. Op de verkiezings avond dinsdag in Meulvliet werden ze ook rondgedeeld. Ook aan de oprichter M. Batenburg uit Eindhoven die 'het initiatief van de afdeling Tholen wel kon waarderen maar zich afvroeg of hij er zelf ook een moest aannemen. De Grontmij. stelt een aanvullend onderzoek in of het tankstation van Eskes wel moet verdwijnen voor de reconstructie van de Ten Anker- weg. "We bleken iemand in de gelederen te hebben waar niet mee te werken viel. Vorige week heeft hij voorge steld asielzoekers in mooie boten terug te sturen. Dat ging echt alle perken te buiten. We hebben ons in alle toonaarden van Hendriks gedis- tantieerd en gaan gewoon weer aan het werk." Nijpels zei dat de AOV nog geen spectaculaire dingen heeft bereikt. "Maar er gaat geen dag voorbij of er staat wel iets over ouderen in de krant. We zijn ontdekt door de ande re partijen. Het is een gat in de markt." Nijpels zei ervan overtuigd te zijn dat de AOV op Tholen een zetel haalt bij de verkiezingen op 9 november. Oprichter M. Batenburg stelde dat de ouderen die na de Tweede Wereldoorlog aan de opbouw van Nederland hebben meegewerkt in de vergetelheid zijn geraakt. "Onmon dig verklaard en als niet bruikbaar afgedankt. Op grote schaal wordt leeftijdsdiscriminatie toegepast. De ouderen hebben teveel vertrouwen in de jongeren gehad, de ouderen hebben teveel over hun kant laten gaan." De bezuinigingen die in de jaren tachtig zijn doorgevoerd komen vol gens hem vooral op de schouders van de ouderen terecht. "De duim schroeven werden steeds verder aangedraaid maar wij pikken het niet langer. Onze ervaring en wijs heid is juist dringend nodig." De verkoop van een garage met 313 m2 grond naast het Polderhuis in St. Maartensdijk leverde donderdag avond vragen op in de algemene vergadering van het waterschap Tholen. "Is dit nu wel verstandig", bracht J. Versluys naar voren. "Ik heb niets tegen de prijs en de koper, maar wanneer na de fusie het Pol dershuis leeg komt, maak je de ver koop daarvan minder interessant. Met name ook in verband met par keerplaatsen. Laten we daarom wachten met dit voorstel", aldus Versluys. Ook G. Westerweel, Chr. Koopman en J.L. Mol bleken die mening toegedaan, maar de dijk graaf verwachtte geen problemen. Hij meende juist, dat de rechten van de huurder verkoop aan een ander in de weg zouden staan. De vier hoof dingelanden, alsmede D. Vermaas en A.A. van Nieuwenhuijzen stem den echter tegen, maar de grote meerderheid was voor. J.C. Uijl uit St. Maartensdijk, die de garage al sinds 1980 huurt, werd daardoor eigenaar voor 19.650 gul den. De koper heeft wel de verplich ting voor 1 juli 1995 een eigen uitrit te maken, dus niet meer over het waterschapsterrein. "Wat beoogt het college van b. en w. nu met dit onderzoek", informeerde het RPF/GPV-raadslid. "Er is al een stevig onderzoek geweest door een gerenommeerd bureau. De voors en tegens zijn al gewogen. Willen b. en w. nu een bevestiging van hun besluit om het pompstation te slui ten of een echt nieuw onderzoek voor de lange termijn? Dit gezien de investeringen die hiermee gemoeid zijn, zowel in positieve als in negatieve zin. Want als de uit gangspunten (reconstructie Ten Ankerweg, milieu, stedeschoon) onveranderd blijven, dan zijn de marges minimaal. Is het college ook bevoegd om uit stel te geven van de sanering van dit tankstation, dat formeel 1 juli 1995 uitgevoerd dient te zijn?", aldus Van Belzen. Zijn PvdA-collega M.A.J. van der Linde vond, dat het nader onderzoek redelijk tegemoet komt aan de bezwaren van de inwoners. Hij Zag het plaatsen van de handtekeningen tot behoud van het pompstation 'als een vorm van medeleven met Es kes.' "Het onderzoek kan antwoord geven op onze vragen en uit tie resultaten zullen we de consequen ties moeten trekken." Van der Linde meende, dat de gemeente samen met Q8 moet zoeken naar een passende plaats wanneer het pompstation niet aan de Ten Ankerweg kan blijven. SGP-raadslid M.J. Klippel onthulde, dat de reconstructie van de Ten Ankerweg een. keer in een besloten vergadering van de commissie openbare werken besproken was. "Daarna hebben we er echter niets meer van gehoord. De Grontmij heeft het reconstructieplan voorbe reid en daarvoor wordt nu een aan vullend onderzoek ingesteld om te bezien, of voor de herinrichting ver wijdering van het pompstation beslist noodzakelijk blijft. De inpas baarheid van het tankstation is het argument voor ons ter handhaving van Q8. Dit aspect weegt het zwaar ste", zei Klippel. CDA-fractievoorzitter W.C. van Kempen noemde het voorbarig om nu al aan te geven wat je moet doen wanneer het tankstation wegens de reconstructie van de Ten Ankerweg niet gehandhaafd kan blijven. "Maar op zijn minst zijn we als gemeente verplicht om een andere plek voor Q8 te zoeken!" VVD-fractieleider J. v.d. Heuvel ging ook accoord met het aanvul lend onderzoek van de Grontmij. Burgemeester H.A. van der Munnik maakte duidelijk, dat de raad pas ja of nee hoeft te zeggen, wanneer er een besteksklaar plan voor de Ten Ankerweg op tafel ligt. "Het college vindt dit aanvullend onderzoek nodig in verband met de handteke ningenactie onder de inwoners en omdat deze zaak in verschillende fracties problematisch ligt. We moe ten beter beslagen ten ijs komen, zodat de raad in volle omvang over de drie argumenten kan discussiëren en beslissen. Daarop moeten we nu niet vooruitlopen. Voortshands handhaven we onze beslissing, dat we de erfpacht per 31 maart 1995 stoppen, maar daama verhuren we de grond aan Eskes nog tot 1 januari 1996. Die bevoegdheid hebben we", zei de burgemeester. Na zijn toelich ting reageerde er van de Thoolse gemeenteraad niemand meer m de tweede termijn. De PvdA zoekt de kiezer op. "Als je een spreker laat komen, blijft de belangstelling immers meestal beperkt tot een groepje uit eigen kring", zegt afdelingsvoorzitter Jac van Akkeren. Bij de herindeling in 1971 reed de PvdA met een treintje over het hele eiland. Nu, bij de samenvoeging met Sint-Philipsland, is gekozen voor een caravan. Geleend van de afdeling Bergen op Zoom. Op drie zaterdagen worden de acht woonkernen aangedaan. "Je trekt de aandacht. En de man in de straat kan ons direct aanspreken", aldus Van Akkeren. Op de eerste standplaats, de Markt in Sint-Maartensdijk, is zaterdag morgen echter nauwelijks iemand te bekennen. Zo af en toe passeert een man of vrouw. Van Akkeren en fractievoorzitter Sjaak Moerland stappen er op af om een praatje te maken. En folders uit te deleh, zoals ook de anderen doen. Een vijftiental bestuurs- en raadsleden en raads- kandidaten is daarvoor present. Bij de caravan kunnen kinderen een - rode - ballon halen, laten vullen met gas en voorzien van een kaartje oplaten. Veel melden zich er niet. Een oudere dame komt vertellen dat ze op de verkiezingsdag niet thuis is en vraagt bij wie ze een volmacht kan afgeven. Het besluit valt om met de caravan te verkassen naar de supermarkt aan de Korte Vest. Inderdaad is het daar drukker. Even tevoren houdt lijsttrekker Van Schetsen een praatje in café Smer- diek. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat de PvdA vijf zetels houdt, ondanks de nieuwkomers D66 en AOV. "We moeten naar de kiezer gaan en zeggen: wat hebben we vier jaar geleden beloofd en wat is daar van waargemaakt." Op de terreinen werkgelegenheid, sociale voorzie- mooie beloftes: het kan alleen door de belastingen enorm te verhogen." Wie voor dat laatste kiest om idealen - zoals een overdekt zwem bad - waar te maken, treft meteen de groep mensen in de samenleving die het toch al zo moeilijk heeft, betoogt de Thoolse wethouder. Als hij de leuzen van andere politie ke partijen becommentarieert wordt duidelijk dat de verkiezingsstrijd in alle hevigheid is losgebarsten. "De VVD zegt over zichzelf: wij zijn fel le donders. De PvdA is dat niet, i W:, Wethouder P. van Schetsen klimt werkelijk bovenop een trapje om een aanplakbiljet te kunnen bevestigen. Partijgenoten - uiterst rechts L. Kloet - kijken toe. ningen, financieel beheer, sport en met name de ouderenzorg - "daaraan geeft de gemeente jaarlijks 350.000 gulden uit" - is er veel bereikt, aldus Van Schetsen. "De komende periode moeten we proberen te handhaven wat bereikt is en dat zo mogelijk verder uitbouwen." Ook het laag houden van de lasten noemt hij belangrijk. Tholen zit daarmee aanzienlijk lager dan de rest van Zeeland, de afgelopen vijf jaar ging de belastingdruk met gemiddeld 0,8% per jaar omhoog. "Mooie leuzen, mooie woorden, maar wij zijn serieuze mensen die proberen af te tasten wat de inwo ners belangrijk vinden." Sjaak Moerland interrumpeert dat de PvdA, als dat nodig is, óók fel kan zijn. "En wat nieuwe bezems (van D66 - red.) betreft, die zijn verrekte stug en hard. En ze vallen in de eer ste periode flink uit", vervolgt Van Schetsen. Volgens hem is de Thole naar nuchter en prikt die door alle mooie woorden heen. "Onze partij volgt de komende periode dezelfde lijn als de afgelopen vier jaar. Dus blijven we hetzelfde zeggen." Tijdens het politiek café blikt PvdA- nestor L. Kloet (78) terug, onder meer naar de politieke situatie bij de herindeling in 1971Hij stelt dat de deelname van méér partijen nu, tot een ongewenste versnippering leidt. De komst van het Algemeen Oude- renverbond noemt Kloet "afbraak, alleen afbraak en heel onverstan dig." De gevestigde partijen hebben altijd de voorzieningen gesteund die zijn opgebouwd na het tot stand komen van de noodwet Drees. In 'een tijd van bezuiniging moeten die gevestigde partijen dan ook hun ver antwoordelijkheid nemen, aldus Kloet. De Smerdiekenaar kan wegens zijn gezondheid de campag ne niet meemaken, maar is zaterdag voldoende opgekikkerd om in ieder geval in zijn woonplaats de partij activiteiten bij te wonen. De caravan stopt 's morgens speciaal even voor zijn deur. Scherpenisse is de volgende stop van de PvdA-karavaan. Maar regen houdt de inwoners binnen, zodat al snel de weg wordt vervolgd naar Poortvliet. Bij het sportveld aan de Deestraat worden ook weer ballon nen uitgedeeld. "Er zijn er ongeveer 140 opgelaten", vertelt penning meester Jack Westdorp. Ook komende zaterdag (Tholen en Oud- Vossemeer) en op 5 november (St.Annaland, Stavenisse en St.Phi- lipsland) kan de jeugd een ballon halen bij de caravan. SPS ontvangt de PvdA'ers met kof fie in de bestuurskamer. Met voor zitter Rens Elenbaas wordt gedis cussieerd over punten als de proble men met de voetbalvelden in de dro ge zomer, de maximale vergoeding voor het zelf sproeien door de clubs, en de privatisering. "Voor wat betreft de voetbalsport mag de PvdA blijven en ook de komende periode de wethouder van sportzaken leve ren, maakte Elenbaas duidelijk", vertelt Westdorp. Van Schetsen ver richt tussendoor de aftrap voor de wedstrijd SPS-VCK, waarmee de eerste campagnedag er voor de PvdA opzit. Zaterdag doet de partij Tholen en Oud-Vossemeer aan. In laatstge noemde plaats wordt een gesprek gevoerd met de stichting Promotie Oud-Vossemeer. "Op zulke, vaak echt goede, discussies verheugen de meesten van ons zich", aldus West dorp. De tafeltjes zijn keurig gedekt met zalmkleurige kleedjes maar de meeste grijze stoelen zijn akelig leeg. De regen klettert op het platte dak. Zouden de mensen daarom niet de straat opgaan? Is het wel vol doende bekend? Niemand weet het. Lijsttrekker Mieke Schot maakt zich zorgen. "We zullen nog maar even wachten, ze zullen toch niet denken dat het om acht uur begint?" Jet Nijpels-Hezemans, de fractie voorzitter in de Tweede Kamer heeft aangekondigd wat later te komen omdat de behandeling van de begroting van binnenlandse zaken is uitgelopen. De 75-jarige oprichter van de partij, M. Batenburg uit Eindhoven is er wel. Vanzelfspre kend ook de andere Thoolse kandi daten maar ook de provincie is ver tegenwoordigd met de voorzitter P.A. Blussé en secretaris W.M. Quist. Ook de schoonvader van de fractievoorzitter (ook vader van Ed Nijpels, burgemeester van Breda) is aanwezig maar het publiek laat het volledig afweten. Mieke Schot is teleurgesteld. "Ik had een volle zaal verwacht," zegt ze eerlijk, "dit valt tegen. Ik had vooral veel mensen van de andere partijen verwacht. Juist gezien hun reacties in de pers op onze deelname. Of is dit een boy cot? Dat idee ga je bijna krijgen." Pas tegen acht uur arriveert mevrouw Nijpels. Ze geeft iedereen een handje. Dat kan gemakkelijk want er zijn deze avond maar vijf tien mensen. L.J. van Doorn, derde op de lijst, haalt koffie voor de frac tievoorzitter en haar man. "Het is maar een heel klein clubje," zo opent hij de bijeenkomst. Mieke Schot houdt er de moed in:"We doen maar net of we voor een grote zaal vol mensen zitten." Zij legt nog eens uit hoe het allemaal zo gekomen is dat zij gevraagd werd De eerste gemeentelijke ver kiezingkrant ligt de SGP zwaar op de maag. Is gemeen telijk voorlichter F.A.P.M. Bakx 'heel tevreden' over zijn initiatief, de SGP is een andere mening toegedaan. "We heb ben onze twee pagina's afge wezen", zegt secretaris A. Aamoudse. "De kleur die voor ons zo essentieel is, komt slecht over. Het is paars en dat komt verschrikkelijk hard over omdat wij juist tegen paars zijn." De SGP roept de kiezers op om geen rood, groen, blauw of paars te stemmen, maar oranje. 'Al meer dan 75 jaar de juiste kleur.' Volgens Aamoudse was de gemeente ook 'zeer ontstemd' over die uitvoering. "We heb ben met de burgemeester, de secretaris, dhr. Bakx en druk ker Vorsselmans uit Zundert een bespreking gehad over een andere opzet. Daarbij bleek, dat hij het niet zelf had ver zorgd. Vorsselmans had het karwei moeten uitbesteden. Maar onze kleur was contrac tueel vastgelegd. Daarom wor den onze twee pagina's nog maals gedrukt met de kleur oranje en apart verspreid. Daar hebben wij recht op." De leerlingenploeg van de gemeen schappelijke opleidingsactiviteit zuid-west Nederland (GOA) mag voor 13.000 gulden bijspringen bij het onderhoud van de Thoolse plant soenen. P. van Belzen vroeg zich af, waarom b. en w. geen offerte bij de sociale werkplaats de Betho hadden gevraagd. "De Betho heeft meer dan voldoende werk", liet wethouder J. van der Jagt weten. "En de gemeen te Tholen is ook bij de GOA betrok ken. Aangezien de leerlingenploeg goed werkt, hebben wij het onder houd aan de GOA opgedragen." De gemeente Tholen heeft wegens gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid van twee medewerkers en de bestrij ding van de iepeziekte enige ach terstand in het onderhoud van de plantsoenen. Het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds betaalt 13 mille voor arbeidsongeschiktheid, zodat de inschakeling van de GOA de gemeente niets extra's kost. om een afdeling van het AOV op Tholen op te richten. "Ik werd bena derd als bestuurslid van een oude renbond,"zei ze, de naam van de Anbo vermijdend. Binnen een maand was de afdeling rond. "Het AOV doet mee omdat het tijd wordt dat ouderen zelf inspraak krijgen in de gemeentepolitiek. De gevestigde partijen zijn er niet blij mee. Ze zeg gen dat ze de belangen van ouderen voldoende behartigen. In feite zijn ze bang voor stemmenverlies. Het is wel opvallend dat alle partijen nu de ouderen voorop in het verkiezings programma hebben staan." Schot rekent nog eens voor hoeveel de nfensen met de laagste inkomens er op achteruit zullen gaan als het kabinet haar voornemens niet wij zigt. Haar partij ziet hier een taak in de nieuwe gemeente door meer voorlichting te geven over het 'mini mabeleid', vooral over de bijzondere bijstand. "Elk jaar krijgt de gemeen te geld voor een minimafonds maar het houdt steeds geld over terwijl het bedoeld is voor de laagste inko mens. Er moet meer en liefst per soonlijke voorlichting aan de bevol king gegeven worden." De Thoolse afdeling van de algeme ne Nederlandse bond voor ouderen (Anbo) organiseert dinsdagmiddag 1 november een politiek forum in het kader van de komende gemeen teraadsverkiezingen op 9 november. De bijeenkomst wordt in het vereni gingsgebouw Het Visnet aan de Hofstraat te Tholen gehouden en begint om twee uur. Aanwezigen kunnen vragen stellen aan vertegen woordigers van de partijen CDA, PvdA, VVD, D'66, AOV, SGP en RPF/GPV. J. van Elsacker is gespreksleider. Vragen kunnen direct aan de forumleden worden gesteld of via één van de Anbo- bestuursleden. I.C. Moerland (PvdA) is bang dat speeltuinvereniging De Vossetuin geen geld van de bank krijgt, wan neer de gemeente niet garant wil staan voor de lening. "Het zou jam mer zijn als de zaak daarop stuk loopt", zei hij maandag in de wel- zijnscommissie. In de financiële opzet is een lening van 40.000 gul den opgenomen. De commissie reageerde positief op het initiatief voor een speeltuin in Oud-Vossemeer. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA) en J. van den Heuvel (VVD) hebben er alle vertrouwen in dat de Vosse- meerse gemeenschap dit van de grond krijgt. Zij hadden geen enkele moeite met het voorstel om 75.000 gulden uit te trekken voor de realisa tie. Ook Moerland sprak van een goed initiatief. A. Kersbergen (SGP) wilde weten wat de bedenkingen van burgemees ter en wethouders zijn tegen de voorgestelde plaats, ten noorden van de Cornelis Frankenstraat. "Om alle overlast te voorkomen, dachten wij aan een plek aan de rand van het dorp. Maar het bestuur heeft ons overtuigd met verklaringen van het overgrote deel van de omwonen den", zei wethouder J. Versluys. Omdat de aanleg planologisch nog geregeld moet worden, blijft het mogelijk om bezwaren kenbaar te maken, reageerde hij op een tweede opmerking van Kersbergen. "Stellen de verschillende subsidie gevers ook eisen? En wat voor zekerheid is er dat hun bijdrage ook werkelijk komt?" wilde P. van Bel zen (RPF/GPV) weten. Versluys lichtte toe dat de speeltuin wordt aangepast ten behoeve van gehandi capten, waardoor extra subsidies mogelijk worden. "Via de consulent speeltuinwerk zijn er toezeggingen gedaan. Ervaringen uit het verleden leren, dat daarop afgegaan kan wor den." Hoewel de gemeente vindt dat er nog wat bezuinigd kan worden in het plan, wil het de speeltoestellen buiten schot laten om de subsidies niet in gevaar te brengen. "Wij zoe ken het meer in beknibbelen op het beheerdershuis." Koop nu uw kaarten voor de grote internationale BRUIDSSHOW op 11 januari 1995 Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/vrijdag koopavond Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9