THOLENDERWIJS Grond 32 met uitschieter 40 mille van eikaar gaat teloor Eerbied voor werk Jeugdwerk weg bij Thuiszorg informatierubriek van de gemeente tholen Gevecht1 om bouwland Steenblokweg en weiland Bosweg Soms slechte timins openbare werken NIEUWE LEDEN VOOR DE BEHEERSCOMMISSIES voor de dorpshuizen KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERPBESLUIT SURRENDER SCHOONHOUDER/BEHEERDER M/V BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? EXTRA MINI-CONTAINER VOOR GROTE GEZINNEN Voor wegbeheer via computers 139.000 gulden Thema-avond verslaving in Poortvliet Donderdag 27 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Gevraagd: WET MILIEUBEHEER Zaterdag 29 oktober utJcp Dorpshuis "De Vossenkuil" Aanvang 20.00 uur Oud-Vossemeer Ook voor Sint Philipsland: Tijdens één van de grootste openbare verkopingen die de laatste decennia op Tholen zijn gehouden, is dinsdag avond ruim 19 1/2 hectare bouw- en eiland verkocht voor totaal 611.088 gulden. In het afgeladen hotel-café de Gouden Leeuw te St. Annaland kwam er voor het bouw land een gemiddelde prijs uit van 32.545 gulden per ha. De familie bleek daar tevreden mee, want alle percelen werden gegund. Meertens leidt bezwarencommissie Vlietweg Polderman Staartweg A. Geluk Annavosdijk maatschap Geluk Molendijk Lindhoud Wei Van 't Hof Steenblok Slager Wisselende reacties I Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op 9 november a.s. kiezen de inwoners van Tholen en Sint Philipsland een gemeenteraad voor de nieuwe gemeente Tholen. Daarmee komt op 1 januari 1995 een einde aan de zittingsperiode van de beide thans zittende raden. Behalve de leden van beide gemeenteraden treden ook de leden van de gemeentelijke commissies in beide gemeenten af. Dit betekent onder andere dat er nieuwe leden voor de beheerscommissies voor de gemeentelijke dorpshuizen en sport- en gemeenschapscentra moeten worden benoemd. De huidige leden zijn weliswaar aftredend maar als men dat schriftelijk kenbaar maakt, herkiesbaar. Er kunnen evenwel ook nieuwe leden worden benoemd. De nieuwe gemeente Tholen kent straks 7 beheerscom missies en wel voor: - de sport- en gemeenschapscentra te Tholen ("Meulvliet" en Gasthuiskapel) - sport- en gemeenschapscentrum "de Wellevaete" te St Annaland - "de Vossenkuil" te Oud Vossemeer. - het Holland Huis te Scherpenisse - 't Oude Raed'uus" te Poortvliet - "de Stove" te Stavenisse - Ons Dorpshuis" te Anna Jacobapolder. De commissies hebben tot taak de uitoefening van het feitelijk beheer van de sport- en gemeenschapscentra in Tholen en Sint Philipsland en de dorpshuizen in de ande re woonkernen. Dit gebeurt door: - gevraagd of uit eigener beweging adviseren van het gemeentebestuur over de inrichting, onderhoudstoe- stand en accommodatie, de benoeming en ontslag van de beheerder, alsmede omtrent alle andere zaken die betrekking hebben op het beheer van het complex; - de exploitatie van het complex overeenkomstig de door burgemeester en wethouders gestelde richtlij nen Elke commissie bestaat uit minimaal 5 leden die op aan beveling van burgemeester en wethouders door de gemeenteraad worden benoemd. Per vergadering ontvangen de commissieleden een ver goeding. Heeft u belangstelling voor het lidmaatschap van de commissie, dan kunt u dat kenbaar maken door een brief te schrijven aan burgemeester en wethouders van Tho len, Markt 1-5, 4695 CE Sint Maartensdijk Deze brief dient uiterlijk 1 december a.s. in ons bezit te zijn. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 23 augustus 1994 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - de heer K. C. Dekker, Paasdijkweg 27 te Poortvliet, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het repareren van gazonmaaiers, gelegen aan de Paasdijkweg 27 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, nummer 635. Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 28 oktober 1994 geduren de vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tho len te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ont vangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint- Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde besluiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 27 oktober 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. De beheerscommissie van het dorpshuis "De Vossenkuil" pre senteert een optreden van de formatie: Op deze amusementsavond kan jong en oud genieten van het optreden van de Zeeuwse versie van de popgroep "Normaal". In verband met het beëindigen van de werkzaamheden van de huidige functionaris per 1 ja.nuari 1995 roepen burge meester en wethouder belangstellenden op te solliciteren voor de functie van voor het dorpshuis het Holland Huis te Scherpenisse. Functie-informatie: De taak van de schoonhouder/beheerder omvat ondermeer: - het schoonhouden van het dorpshuis zowel binnen als buiten; - de ingebruikgeving van de zaalruimten; - aanwezigheid tijdens het gebruik van de accommodatie; - het verstrekken van consumpties aan gebruikers van de accommodatie, alsmede het verzorgen van bruiloften en partijen. Sollicitanten dienen er rekening mee te houden dat de buffetexploitatie wordt beperkt doordat deze plaatsvindt in een gemeentelijk gemeenschapscentrum. Dit betekent dat consumptieverstrekking slechts mag plaatsvinden op ver zoek van huurders van de zaalruimten. Functie-eisen: - het bezit van het diploma vakbekwaamheid voor het cafébedrijf; - het voldoen aan eisen van handelskennis; - een representatief optreden; - affiniteit met het gemeenschapsgebeuren in Scherpenis se. Aanstelling geschiedt op basis van een overeenkomst tot aanneming van werk tegen een vergoeding van 137,50 bruto per maand. Inlichtingen over de inhoud van de werkzaamheden kunnen worden ingewonnen bij de huidige beheerder mevr. G.J. Geluk-Suurland, Wilhelminastraat 13, Scherpenisse, tel 01666-2625. De overige informatie kan worden verkregen bij de heer J.H. de Kok, chef bureau algemene zaken en welzijn, tel. 01666- 8314 Belangstellenden kunnen hun sollicitatiebrief binnen 10 dagen na verschijningsdatum van deze publikatie richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tho len, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J. Rijnberg, Julianastraat 34 te Sint- Annaland, ingediend op 19 oktober 1994, voor het plaatsen van een halfsteensmuur op het perceel Julianastraat 32 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van A. C. Teljeur, Julianastraat 32 te Sint- Annaland, ingediend op 19 oktober 1994, voor het plaatsen van een halfsteensmuur op het perceel op het perceel Julia nastraat 32 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van D. L. Hage, Anna van Bourgondië- straat 32 te Sint-Annaland, ingediend op 19 oktober 1994, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan het Vroonland te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 27 oktober 1994. Voorbereiden bestemmingsplannen Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 oktober 1994 voor een ieder ter secretarie van de gemeente. Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 24 oktober 1994, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Oostsingel te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van vijf garages voor rekening van de Stich ting Beter Wonen; b. een gebied aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse voor het bouwen van acht woningen voor rekening van de heer H. Weggemans; c. een gebied aan de Haven-Molendijk te Sint-Maartensdijk voor het bouwen van een kantoor voor rekening van B.V. Buro Remmerswaal; d. een gebied aan de Hogeweg te Sint-Maartensdijk voor het uitbreiden van een werktuigenberging voor rekening van de heer M. Oudesluijs; De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 27 oktober 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door de heer H. Stoutjes- dijk, Koningin Julianastraat 23 te Sint-Maartensdijk, voor het plaatsen van een tuinhuisje op een perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummer 1446 (gedeel telijk), plaatselijk gemerkt Oostsingel 65. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaat se geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethou ders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 28 oktober 1994 tot en met 10 november 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeen tesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 27 oktober 1994. De burgemeester van Tholen. Entree gratis De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 31 oktober 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. Loco-burgemeester P. van Schetsen en de wethouders ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Onlangs heeft het college van burgemeester en wethouders besloten aan gezinnen/andere samenlevingsvormen van mini maal 7 personen of in zeer bijzondere omstandigheden op aan vraag een 2e grijze mini-container beschikbaar te stellen voor het ophalen van huisvuil. Die extra container (inhoud 240 I) wordt voorshands t/m 1995 gratis ter beschikking gesteld. In de loop van 1995 zal worden bezien of daarvoor m.i.v. 1996 extra betaald moet worden. Een 2e groene mini-container voor het GFT-afval zal niet beschikbaar worden gesteld. In die gevallen geeft het college de aanvragers in overweging zelf te gaan composteren dan wel het extra GFT-afval af te voeren naar de gemeentewerkplaats in Scherpenisse. Waar aanvragen? Een verzoek voor het beschikbaarstellen van een 2e grijze mini- container kunt u telefonisch doen via nummer:01666-8259. Dhr. C. Meertens uit Poortvliet is maandagmiddag met 16 van de 1,7 stemmen door de Thoolse gemeen teraad benoemd tot voorzitter van de commissie bestuurlijke aangelegen heden voor behandeling van bezwaar- en beroepschriften. Het zeventiende raadslid, mevr. J.A. Snoep-Overbeeke, was niet aanwe zig. Meertens is oud-hoofd van de afdeling interne organisatie van de gemeentesecretarie. De vijf fractie voorzitters hadden een positief advies uitgebracht. Meertens blijft tot 1 mei 1998 aan, gelijk met de zit tingsperiode van de gemeenteraad. Zijn eerste karwei wordt vermoede lijk een beroepschrift van P.K.M. Stouten uit Stavenisse. Dit kan dan 21 november door de gemeenteraad behandeld worden. De gemeente Tholen gaat nu ook het wegbeheer automatiseren. De raad trok er maandagmiddag 139.000 gulden voor uit, 14 mille meer dan oorspronkelijk was begroot. In het zogenaamde Raweb-programma worden gegevens over verharding en de kwaliteitstoestand vastgelegd en bewerkt. "Dat is een mooi hulp middel, maar gaat er nog iemand naar de werkelijke situatie kijken?", wilde W.C. van Kempen weten. "Eerst moeten er mensen naar de straten en wegen hebben gekeken, willen er gegevens in de computer ingevoerd kunnen worden", ant woordde wethouder J. van der Jagt. "Er wordt met rede en verstand gekeken, niet robotmatig." M.J. Klippel stemde er graag mee in. Hij had er al meer voor gepleit. "Onze oud-fractievoorzitter J. de Bres riep dat 10 jaar geleden al, zodat we er vanzelf blij mee zijn", merkte I.C. Moerland op. 'Toen zat De Bres nog niet in de Thoolse raad", zo ontzenuwde wethouder J. Versluys het opstrijken van de eer voor het wegbeheer door verschil lende fracties. Notaris mr. J. Schot uit Tholen leid de de openbare verkoping in opdracht van de erven T. den Boer. De ongetrouwde overledene had een landbouwbedrijf aan de Annavos- dijk te St. Annaland. Zowel de ver gader- als de cafézaal van de Gou den Leeuw zaten stampvol, wat mede de oorzaak was van enkele fricties bij de verkoop van twee kavels. Bij de afslag werd er door twee mensen mijn geroepen, maar of de één was niet te verstaan of de notaris hoorde van twee kopers tegelijk mijn. Dat leidde bij het wei land aan de Bosweg en met name bij het bouwland aan de Steenblokweg tot opbieden, waarbij de prijs werd opgedreven tot 40.000 gulden per ha. Dat was echt de uitschieter van de veiling. Met 10 kavels en 3 combinaties was het een complexe, spannende vei ling voor het Thoolse notariskan toor, dat met 4 medewerkers present was. Er waren premiejagers in de zaal, kopers en heel veel belangstel lenden. Op het bouwland van 18.24.80 ha zat een bietenquotum van 125 ton bruto. De 10 kavels werden eerst afzonder lijk bij opbod verkocht en na de pau ze bij afslag. Kavel 1, 80.70 aren bouwland aan de Vlietweg, leverde eerst een hoogste bod op van 27 mil le per ha., uitgebracht door C.J.J. van der Eijnden uit Halsteren. Na de pauze, waarbij roeper C.A. Weijler begon vanaf 45 mille, riep J.L. Goe- degebuure uit St. Annaland mijn bij 30.000 gulden. Kavel 2, de 4.09.80 ha aan de Vliet weg, kreeg voor de pauze een hoog ste bod van J.L.C. van der Eijken uit Roosendaal met 31.000 gulden. Bij de afslag ging niemand daar over heen, hoewel later J. Akkermans uit St. Annaland naar voren kwam, dat hij vanuit de cafézaal bij 32 mille mijn had geroepen. In de vergader zaal was dat echter niet gehoord, zodat de notaris het ook niet meer accepteerde. Kavel 3, de 2.01.90 ha aan de Vliet weg, bracht bij opbod 30 mille op. Bieder was A.W. Zijlmans uit Raamsdonksveer. Ook deze keer ging er bij de afslag niemand over heen. Bij de combinatieverkoop viel de beslissing. Voor de drie kavels was er totaal 211.818 gulden geboden. Bode Weijler begon vanaf 3 ton en bij 221.000 gulden riep P.J. Polder man van Schipper Accountants uit Tholen in opdracht van een derde 'mijn'. Zijn opdrachtgever werd de eigenaar van de bijna 7 ha grond aan de Vlietweg. Kavel 4, de 1.78.40 ha bouwland aan de Staartweg, leverde voor de pauze een hoogste bod op van 28.000 gulden, uitgebracht door A. Geluk uit St. Maartensdijk. Bij de afslag riep A.L. Hage uit St. Anna land mijn bij 30 mille. Kavel 5, eveneens aan de Staartweg 1.61.80 ha bouwland, was voor de pauze goed voor 31 mille per ha. ook uitgebracht door A. Geluk. Bij de afslag kwam niemand daar boven uit. De combinatie van 4 en 5 had 103.678 opgeleverd. Bode Weijler riep vanaf 180.000 gulden terug, zodat hij heel wat getallen moest noemen, voordat A. Geluk uit St. Maartensdijk bij 108.000 gulden mijn riep. Hij werd daarmee de eige naar. Het grootste perceel, de huiskavel van 4.41.80 ha. bij de boerderij van wijlen T. den Boer aan de Annavos dijk, leverde voor de pauze een prijs op van 31 mille, geboden door C.J.J. van der Eijnden uit Halsteren. Bij de afslag ging maatschap Geluk uit St. Annaland daar nog 1000 gulden overheen met 32 mille per ha. Dit perceel werd niet in combinatie geveild, zodat de maatschap Geluk eigenaar werd. Kavel 7 betrof 1.48.60 ha bouwland aan de Molendijk. Ook dit keet streek Van der Eijnden uit Halsteren de premie op met een hoogste bod van 29 mille voor de pauze. Bij de afslag kwam niemand daar boven uit. Kavel 8, met 73 aren het kleinste perceel van de verkoping, betrof bouwland aan de Nieuwlandseweg. J. Guiljam uit St. Annaland was de hoogste bieder met 30 mille, maar bij de afslag had W.M. v.d. Klooster uit St. Annaland daar met 31.000 gulden een mille meer voor over. Voor de combinatie 7 en 8 was er totaal 65.724 gulden geboden. Bode Weijler telde vanaf een ton met bedragen van 1000 gulden terug. Bij 72 mille riep M.A. Lindhoud uit Poortvliet mijn, waarmee hij ook eigenaar werd. Het weiland van 1.32.25 ha aan de Bosweg leverde wat problemen op. Niet wegens de beheersovereen komst van het Bureau Beheer Land bouwgronden dat tot 31 december 1996 nog op dit perceel rust. Vol gens die voorschriften moet de wei van 1 april tot 30 juni ongerept blij ven, maar de eigenaar krijgt daar voor een vergoeding van 1200 gul den. Er bleek van meerdere kanten interesse voor te bestaan. P.C. Fase uit St. Annaland bood voor de pauze 10.000 gulden per ha. en bij de afslag riep J.J. van 't Hof uit St. Annaland, die voor in de zaal zat en B. Kooijman achter in de zaal bij 12 mille, naar het inzicht van de notaris tegelijk mijn. Van 't Hof meende echter de eerste te zijn, maar de notaris liet vanaf 12.000 gulden door de twee gegadigden opbieden. Van 't Hof deed er 100 gulden bovenop, maar dat accepteerde de notaris niet omdat hij aan het begin van de veiling 1000 gulden als mini mum voor de afslag had genoemd. Na enig gemurmureer maakte Van 't Hof er toch 13.000 gulden van, waarop Kooijman niet meer reageerde. Daarmee werd Van 't Hof eigenaar. Lest best zou men aan de ene kant kunnen zeggen, of anders bekeken, het venijn zat in de staart. De ver koop van kavel 10, de 1.28.80 ha aan de Steenblokweg, werd name lijk een omstreden zaak. Voor de pauze bood J. Guiljam 32 mille per ha. en bij de afslag riepen Guiljam en J.J. Slager, die beiden achter in de vergaderzaal zaten, volgens de nota ris tegelijk mijn bij 35 mille. Guil jam meende eerst geweest te zijn, wat omstanders bevestigden, maar de notaris liet opbieden vanaf 35.000 gulden. Het werd een onder linge strijd die bij 40 mille per ha. in het voordeel van Slager eindigde. Guiljam moest het alleen met de premie doen, maar dat vond hij een doekje voor het bloeden. Hij bleef gepikeerd en ging tevefgeefs zijn gelijk halen bij de notaris, zoals ook B. Kooijman dat ten aanzien van het weiland met enkele getuigen deed. Voor de notaris waren de spelregels duidelijk: hij moet het zelf constate ren en niet twijfelen. Zo ja, dan moet het opnieuw en dat gebeurde in twee gevallen. Uit de landbouwwereld kwamen wisselende reacties op de verkoping. ZMO-bestuurder J.L. Goedege- buure, tevens lid van de landinrich tingscommissie St. Annaland en gegadigde voor het perceel aan de Vlietweg, had de kavel aan de Steenblokweg ook als hoogste ver wacht. "Maar met 40.000 gulden is het per ceel wel overvraagd. Voor de ande re, zwaardere grond kwamen echter ook nog behoorlijke prijzen uit de bus. Ook het weiland deed het nog flink wegens de mestrechten. Voor de ruilverkaveling kunnen alle per celen uitgeruild worden. Op sommi ge punten kan dat oplossingen bie den, maar deze verkoping kan het toedelingsplan ook moeilijker maken", aldus Goedegebuure. Uitruilcoördinator M.C.J. Kosten vielen de prijzen een beetje tegen. "Ik had meer verwacht dan de goed 30.000 gulden die de meeste kavels hebben opgebracht. De 40.000 gul den is geen reëele prijs. Die is gewoon door ruzie ontstaan." De Nederlandse patiëntenvereni ging (NPV) houdt vrijdagavond 4 november vanaf half acht een avond in 't Ouwe Raed'uus met als thema 'Verslaving, ver van uw bed?' Cen traal staat het werk van stichting De Hoop, evangelisch centrum voor verslaafden. Een medewerker en een gast van de stichting geven door middel van dia's en een persoonlijk verhaal inzicht in de verslavings zorg vanuit evangelische beginse len. De NPV houdt deze avond in het kader van de voorlichting over gezondheidszorg dat één van de doelstellingen van de vereniging is. Alle geïnteresseerden kunnen de avond bezoeken. Voor 121.060 gulden gaat Delta Nutsbedrijven op het eiland Tho len 113 doorgeroeste lichtmasten opknappen. Voor vervanging van oude straatlantaarns is dit jaar nog eens 480.000 gulden geraamd. Er komen energiezuinige lampen in, wat maandagmiddag volledig de goedkeuring van de gemeente raad kreeg. Maar M.A.J. van der Linde had toch kritiek, namelijk over het tijdstip van de werken. Juist in de donkerste periode van het jaar wordt de ver lichting aangepakt. Zo signaleerde hij al eerder problemen over timing van herbestratingen in de Hoog- en Dalemsestraat in Tholen. Wethouder J. van der Jagt ant woordde, dat er elk jaar overleg is tussen de gemeente en de nutsbe drijven over de coördinatie van wer ken. "We doen ons best om te voor komen, dat er kort na elkaar werken aangepakt worden, zodat er ver schillende straten lang open liggen. Het jeugd- en jongerenwerk op Tho len valt vanaf 1996 niet meer onder de stichting Thuiszorg. Het gemeen tebestuur zoekt nog naar een andere overkoepeling hiervoor. Thuiszorg wilde eigenlijk al per 1 februari vol gend jaar van het jeugd- en jonge renwerk af, maar na overleg is die datum opgeschoven. "Allerlei ont wikkelingen binnen hun organisatie hebben tot dit besluit geleid", zei wethouder J. Versluys maandag in de welzijnscommissie. De commissie stemde in met een subsidieverhoging van 65.377 naar 92.500 gulden. Alleen A. Kersber gen (SGP) was tegen: "Uit principië le overwegingen, maar ook omdat wij het geen gemeentelijke taak vin- Maar telkens zien we toch onplezie rige, vervelende gevolgen. De eer bied voor elkanders werk gaat te loor", constateerde de wethouder. Ten aanzien van de vervanging van de lichtmasten zag hij weinig pro blemen. "Bij vervanging van de doorgeroeste masten komen ze even zonder spanning te zitten, maar slechts korte tijd heb je dan geen licht", zei de wethouder. B. en w. stelden voor om het reste rende bedrag van de reserve openba re verlichting, 358.940 gulden, ovei te hevelen naar de pot openbare wer ken. P. van Belzen maakte daar bezwaar tegen, want vroeg of laat moet je dat geld toch aanspreken voor de straatlantaarns. "Dat kan ook als het geld in de pot openbare werken zit", liet wethouder J. van Schetsen weten. "Die reserve is flexibel, dus ook voor verlichting bestemd. We moeten niet teveel aparte potjes meer hebben", vond de wethouder. den." Overigens was 132.000 gul den gevraagd, maar daar heeft de gemeente het geld niet voor. De jeugd- en jongerenwerkster kan door de bijdrage 28 in plaats van 20 uren per week aan de slag. Die uit breiding vindt het gemeentebestuur voldoende om de werkzaamheden ook naar buiten Tholen en Oud- Vossemeer uit te breiden. Met het beschikbaar stellen van drie cent per inwoner voor de kinder- en jongerentelefoon West-Brabant ging de commissie stilzwijgend akkoord. Dat geldt ook voor het afwijzen van de subsidieverzoeken van het Amcha-fonds en het Neder lands normalisatie instituut. Uit op Tholen krijgt, wat de com missie betreft, niet de gevraagde 30.000 gulden. Men zal het met 25.000 gulden moeten doen. "De entree van 15 gulden is redelijk, maar we moeten wél oppassen dat de voorstellingen in de toekomst voor iedereen - financieel - bereik baar blijven", merkte I.C. Moerland (FvdA) op. Kersbergen stemde om principiële redenen tegen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5