Gft- verontreiniging Ruim 3 ton om Zeeland te verkopen Plaatselijk nieuws GRIEP VACCINATIES VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 27 oktober 1994 Tholen Autokraak Doelweg Bomen Vest gerooid? La Leche League Klaverjassen Auto in sloot Wintermarkt en schaatsbeurs Oud- Vossemeer Kaarten Vosmeer Stembureau verplaatst Bijna 16 kilo vis Biljarten Verkoping vrouwenvereniging te Oud-Vossemeer in de maand november op afspraak in de praktijk Dr. A.W.A. de Looze Weelhoekstraat T\innelkas Een andere bril Wereldwinkel Accelerando op concours Drie ouderlingen nodig Rondleiding Budelpack Sint- |B Annaland Nieuwe wijk Vroonstede Stavenisse Watersportapparatuur gestolen Verkoping vrouwenver eniging Berging Beroepen Fancy-fair Droogbloemen Snuffelmarkt De Pendelaars of SUCADELAPPEN 1 kg17.00 SOEPPAKKET 6.95 EIGEN GEK. HAM 100 gram2.40 MOSTERDROLLADE 100 gram1.95 GEBR. GEHAKT 100 gram1.75 GEBAKKEN SPEK 1 zakje2.00 Bij besteding van25.00 een kop en schotel GRATIS STOOFLAPPEN 1 kg15.00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7.25 BIJ 1 ROOKWORST 500 gramZUURKOOL GRATIS GEHAKT 500 gram5.25 SCHOUDERKARBONADE 1 kg7.95 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse ATMicsr J.A. Geilings, Tholen Stoelen, tafels en zonne scherm voor Rieburch Schetpenisse Unicef-kaarten Kleuterschool snel slopen Kritisch consumeren Zomerhuisje Slechte ruil Zeebaars Brand in zomerwoning Afval op de weg Middag over Alzheimer Zangavond De Wimpel Predikbeurten Biljarten NCVB Uitbreiding Sint- Philipsland Sluiting tennisbanen Stemmen van lezers Weekend' diensten Dieven braken dinsdag de auto van A.A. B. open en gingen er vandoor met geluidsapparatuur. De wagen stond op het parkeerterrein achter de Lijnbaan aan de Doelweg. Mevr. J.M. Deurloo-van Broekho ven stelde maandagmiddag in de gemeenteraad schriftelijke vragen over het rooien van kostbare bomen bij de aanleg van milieuvriendelijke oevers langs de Vest. Volgens haar zijn er tussen de Venkel- én de Oudelandsestraat, tegen de dijk aan, nogal wat groen gesneuveld. Dhr. M.A. van Loenhout, hoofd van de plantsoenendienst, zegt desge vraagd, dat er alleen bosplantsoen is gekapt. "De bomen staan er nog." De borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt woensdag 2 november haar maandelijkse bijeen komst om kwart over acht aan de Markt 12. Deze keer worden alle voorkomende problemen behandeld die zich bij borstvoeding voor kun nen doen. Zowel het voorkomen als het behandelen en genezen komen aan de orde. Moeders met baby's, aanstaande moeders en andere belangstellenden zijn welkom. Kees Leijdekkers won donderdag de derde competitiewedstrijd van kla- verjasclub Stad Tholen. Leijdekkers haalde 5449 punten. De uitslag was: 1 Kees Leijdekkers 5449 p; 2 Marus Opree 5223 p; 3 Piet Swarthoff 4937 p; 4 Adrie van As 4919 p; 5 Coby Leijdekkers 4900 p. Een 20-jarige automobilist reed dinsdagmiddag om kwart voor vijf in de sloot langs de Postweg. De man haalde een BBA-bus in, maar toen hij daarmee bezig was, zag hij uit tegenovergestelde richting een auto komen. Om een frontale bot sing te voorkomen, moest hij uitwij ken. De enige kant die hij op kon, was naar links. Door deze manoeu vre belandde de bestuurder aan lin kerkant van de weg in de sloot. Hij kwam met de schrik vrij. De identi teit van de vrouw die de man tege moet was gekomen is niet bekend geworden. Nadat ze gezien had dat er geen gewonden waren, is ze door gereden. De montessorischool De Kraal houdt zaterdag 12 november van half elf tot drie uur een wintermarkt en schaatsbeurs in het schoolge bouw aan de Zoekweg. De ouders maakten voor deze gelegenheid cadeautjes en woondecoraties (voor namelijk in de sfeer van de decem bermaand) voor de verkoop. Voor de kinderen zijn er diverse activitei ten waaronder schminken en bro ches maken. Ook een hapje en drankje zijn verkrijgbaar. Op dezelf de dag wordt ook een schaatsbeurs gehouden. De Kraal zoekt daarvoor mensen die schaatsen, rolschaatsen, skeelers of sleeën te koop aan willen bieden. Gegadigden kunnen de spul len in de week van 7 november inle veren bij De Kraal met daaraan een briefje met naam, adres en verkoop prijs. Van de verkoopprijs gaat tweederde naar de voormalige eige naar en eenderde is voor de school. De wintermarkt en schaatsbeurs zijn voor iedereen toegankelijk. De activiteitencommissie van voet balvereniging Vosmeer heeft zater dag in café Hof van Holland de eer ste van vier kaartavonden georgani seerd. Voor het rikken meldden zich 20 deelnemers, voor het wippen 12. De prijswinnaars bij het rikken waren: 1. R. Luijs 233 p., 2. J. de Koning 203 p., 3. H. Zeeman 202 p. Bij het wippen ging S. de Koning met de hoogste eer strijken (139 p.), gevolgd door M. Wessels 133 p. en C. Heijboer 132 p. Op 19 november,. 17 december en 28 januari zijn de andere avonden gepland. Voor de verkiezingen voor de gemeenteraad moeten de inwoners dit keer niet in De Vossenkuil hun stem uitbrengen. Het dorpshuis is namelijk bezet in verband met de tentoonstelling van de Vogelvrien den. Daarom wordt op 9 november eenmalig het stembureau ingericht in het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente, aan de Ring. Veertien leden van 't Scharretje brachten bij hun clubwedstrijd 15,96 kilo vis op de kant. Drie deel nemers vingen niets. Er werd zon dag gevist bij Schore. Winnaar M. Bosters sloeg 3545 gram vis aan de haak. Op grote afstand volgde R. Lindhout met 1920 gr., 3. J. Verhees 1550 gr., 4. A. Rijnberg 1335 gr., 5. F. Graauwmans 1200 gr., 6. C. Plompen 112Ó gr., 7. A. Steijns 975 gr., 8. M, Goedegebuure 915 gr., 9. Th. Bosters 785 gr., 10. M. Rijnberg 645 gr., 11G. Rijnberg-Plandsoen (eerste dame) 640 gr., 12. Remco Geuze (eerste jeugd) 520 gr., 13. Cl. Rijnberg 410 gr. en 14. C. Dam 400 gram. Zaterdag was 't Scharretje met elf vissers present bij de tiende delta wedstrijd te Hansweert. In drie van de vijf vakken waarin werd gevist, waren de vangsten bijzonder slecht. Met 45 cm viel M. Rijnberg als eni ge in de prijzen. Hij werd vijfde in zijn vak en 34-ste in het totaalklas sement. Bij de korpsen eindigde Scharretje I als zevende met 242 cm, Scharretje II werd dertiende met 137 cm. Uitslagen van De Treffers: P. Hom- mel-J. Hommel 10-5,46; J. Burgers- N. Rooijakkers 10-5,55; K. Hom- mel-J. Etiënne 10-7,11; H. Hom- mel-M. Hendrikse 6,77-10; J. Geu- ze-C. Burgers 6,66-10; P. de Leeuw- D. den Hollander 6,92-10; L. van Wezel-J. van Meer 7,08-10. Inhaal- partij beker D. van Driel-B. den Hollander 10-6,15. D. van Driel speelde de kortste partij van 19 beurten, P. Hommel, D. van Driel en D. den Hollander maakten de grootste series van 10 caramboles en Den Hollander haal de het hoogste gemiddelde van 3,40. De Hervormde vrouwenvereniging Liefde vindt werk houdt woensdag 2 november haar jaarlijkse verkoping in het vernieuwde N.H. verenigings gebouw aan de Ring. Ds. D.A. Snij der opent de verkoping om half twee. Er zijn van allerlei dingen te koop waaronder ook versnaperingen als oliebollen, babbelaars en zelf gebakken koekjes. Voor de kinderen is er een grabbelton. Advertentie I.M Raadslid P. van Belzen informeerde maandagmiddag nog naar het onei genlijk gebruik van de brandgang aan de Weelhoekstraat. Eerder werd al gesproken over de overlast als gevolg van het parkeren van auto's en caravans in de groenstrook. De gemeente plaatst vier Amsterdam mertjes en een afzetzuil die met een bedieningssleutel verwijderbaar is. De plantsoenendienst kan dan er met groot materiaal altijd bij. Wet houder J. van der Jagt liet Van Bel zen weten, dat de brandweer een sleutel krijgt van de afzetzuil, zodat er altijd een toegang is. J.P. de Jager mag bij zijn woning aan de Hiksedijk een tunnelkas bou wen. Gedeputeerde staten verleen den hiervoor een verklaring van geen bezwaar. Die was nodig omdat de kas op één meter van de erfgrens van De Jagers buurman komt te staan. Wettelijk moet dat minstens tien meter zijn. Het college van b. en w. vond dat er in dit geval een uit zondering gemaakt kon worden. Het totale perceel van De Jager is name lijk 20 meter breed en de kas alleen al is 6 meter. Op die manier kon niet aan de eis worden voldaan. Als de tunnelkas meer naar het midden ver plaatst zou worden, houdt De Jager volgens het gemeentebestuur twee stukken grond over waar hij weinig meer mee kan doen. G.s. deelden de mening van b. en w. en gaven toe stemming voor de bouw. Zaterdag houdt de Rooms Katholie ke parochie een viering van woord en gebed. Voorganger is pastor Gemma Verlijsdonk die het thema 'Zet eens een andere bril op' zal belichten. De kinderen van de Sint- Anthoniusschool verzorgen de lezingen en gebeden en het kinder koor Hadas'sa zingt onder leiding van mevr. M. van Dijke-Douw. De viering begint om half zes in de Nederlands Hervormde kerk. Negentien dames van de Algemene Vrouwenbond (AVB) bezochten de wereldwinkel in Tholen. Na een dia vertoning konden de aanwezigen artikelen kopen die gemaakt zijn door mensen uit de Derde Wereld. schap Moerland op de hoek Dorps- weg/Zoetwaterweg heeft de gemeente in Vroonstede al wat grond in eigendom. Naast de sloot, die in de geplande woonwijk gehandhaafd blijft, is ook de land bouwgrond nodig van J. Slager, de grond met de schuur (die wordt ge sloopt) van de familie Snoep, alsme de de grond achter de huizen van W. Heijboer, de familie Duijzer en W.C. van Vossen. De koninklijke fanfare Accelerando doet zaterdag mee aan het officiële KNF-concours in Veenendaal. Daar zal de muziekvereniging twee wer ken ten gehore brengen in de afde ling Uitmuntendheid. Het verplichte nummer is 'Canzoni' van Jan Hader- mann en als vrij werk is gekozen voor 'City of Spires' van Trevor Ford. De leden van de fanfare ver trekken om half een per bus naar Veenendaal. Er kunnen nog enkele supporters mee. Aanmelden kan bij Katie van Winkelen tel. 2375. De leden van de Hervormde Gemeente gaan drie nieuwe ouder lingen kiezen. Dhr. M. v.d. Boogaart heeft om gezondheidsredenen zijn functie neergelegd, terwijl eerder dhr. E.L. Penning al stopte. Verder wil de kerkeraad uitbreiding met een zevende ouderling, zodat er drie nieuwe mannen nodig zijn. De leden hebben de mogelijkheid om kandi daten in te dienen, waarna er twee tallen worden opgesteld voor de stemming op 19 november. Zo'n veertig plattelandsvrouwen bezochten dinsdagmiddag om twee uur het Poortvlietse inpakbedrijf Budelpack. Eerst bekeken ze twee videofilms. De eerste was de band die nieuwe werknemers te zien krij gen, en de tweede de promotiefilm The winning team'. Mevr. Bruggert leidde vervolgens de gasten een uur lang door het bedrijf. Het bezoek gebeurde in het kader van het meer- jarenthema 'Kritisch consumeren, duurzaam produceren' van de bond van plattelandsvrouwen. I 0t Gisteravond besprak de commissie ruimtelijke ordening van de gemeenteraad de plannen voor de nieuwe woonwijk Vroonstede tus sen de F.M. Boogaardweg en de Zoetwaterweg. Tegenover de sport velden moeten huizen komen omdat er maar weinig grond meer beschik baar is in plan Stoofweg. Door aan koop van het bedrijf van de maat- i lllllfl Dit weekeinde werd er in de haven uit de boot van een 45-jarige man uit het Brabantse Waalre voor zo'n 600 gulden aan watersportapparatuur gestolen. De dieven doorzochten ook een andere boot, maar hieruit wordt niets vermist. De verkoping van de Hervormde vrouwenvereniging Niet in Eigen Kracht, heeft 6830 gulden opge bracht. De opbrengst is bestemd voor de Nederlandse Hervormde kerk. W.C. Oosdijk mag aan zijn woning aan het Van der Lek de Clercqplein een berging bouwen. Gedeputeerde staten gaven hun toestemming. Die was nodig omdat de berging op grond gebouwd wordt die nog de bestemming 'openbare en bijzonde re doeleinden' heeft. Volgens b. en w. is dat echter 'volstrekt achter haald' en past de bouw van de ber ging nagenoeg in het stedebouw kundig plan van 1993. De Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op kandidaat A. den Hartog te Leerbroek. Dinsdag avond 1 november om half acht gaat kand. Den Hartog voor in een kerk dienst. De Hervormde Gemeente Rehoboth houdt zaterdag van tien tot vier uur een fancy-fair in het gebouw aan de Westvest. De plattelandsvrouwen hadden woensdag een doe-avond. De dames Stoutjesdijk en Vermaas gaven aan de hand van een aantal mooie voor beelden uitleg over droogbloemen. Daarna was het de beurt aan de leden om er zelf iets van te maken. De inleidsters werden aan het eind van de avond beloond met een doos bonbons. Zaterdag wordt er in Haestinge voor de tweede keer dit jaar een snuffel markt georganiseerd. In april kon den Tholenaren al hun oude spulle tjes verkopen in een kraampje in het gemeenschapscentrum. Voor deze tweede editie kwamen veel aanmel dingen binnen en volgens de organi satie is de markt vrijwel volgeboekt. Het publiek kan zaterdag van tien tot vier uur terecht in Haestinge om iets van zijn of haar gading uit te zoeken. M. Kwaak won vrijdag met 5318 punten de wedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars. K. Knuist staat na vier wedstrijden bovenaan in het algemeen klassement met 19.956 punten. J. van Gorsel leidt de strijd om de marsenprijs met tien marsen, gevolgd door J. van Zetten met zeven marsen. De uitslag van vrijdag was: 1 M. Kwaak 5318 p; 2 K. Knuist 5135 p; 3 M. Bronmans Donderdag, vrijdag en zaterdag 27, 28 en 29 oktober MAGERE RUNDERLAPPEN Maandag 31 oktober en dinsdag 1 november Woensdag 2 november Advertentie I.M. 4818 p; 4 A. Koetsier 4759 p; 5 M. den Haan 4652 p; 6 A. Arts 4635 p; 7 J. van Zetten 4621 p; 8 J. van de Hoek 4611 p; 9 J. van der Werf 4569 p; 10 J. van Splunter, 11 C. Moeli- ker 4309 p; 12 B. Lindhout 4271 p; 13 R. Waasdorp 4223 p; 14P. Bazen 4199 p; 15 J. van Gorsel 4105 p; 17 L. Kampman 3896 p. Algemeen klassement: 1 K. Knuist 19956 p; 2 M. Bronmans 19.250 p; 3 A. Arts 19.143 p; 5 P. Bazen 18.271 p; 6 J. van de Hoek 18.107 p; 7 R. Waasdorp 18.039 p; 8 J. van Gorsel 17.779 p; 9 A. Koetsier 17.124 p; 10 L. Kampman 17.050 p. Het college van b. en w. heeft beslo ten de tafels en stoelen van de groe pen 7 en 8 van openbare basisschool De Rieburch te vervangen. Een onderzoek wees uit dat ze versleten zijn en ook een aantal sets die in de gemeenschapsruimte staan, zijn aan vervanging toe. Daarom zullen er 47 nieuwe stoelen en tafels worden gekocht voor ƒ10.889,90. In de begroting is daar een post van 10.000 gulden voor opgenomen, yoor het resterende bedrag zal de gemeenteraad gevraagd worden om een aanvullend krediet van 1000 gulden beschikbaar te stellen uit de pot reserve andere voorzieningen openbaar onderwijs. Uit deze reser ve zou ook de vervanging van de zonwering van het lokaal van groep 8 betaald moeten worden. Daar is nu een zonwering aan de binnenkant, maar het is volgens b. en w. wense lijk dat er een scherm aan de buiten kant komt om behalve de zon ook de warmte buiten te houden. Met de vervanging is een bedrag van ƒ1557,46 gemoeid. De kerstcollectie kaarten van Unicef is beschikbaar en te verkrijgen bij mevr. J.L.P. Versluys-van Dalen aan de Gorishoeksedijk. Als er geen bestemming komt voor de kleuterschool de Blokkendoos aan de Wilhelminastraat, dan moet dat gebouw snel gesloopt worden. Anders wordt het pand gauw een prooi voor vandalisme, vreesde raadslid I.C. Moerland. De burge meester deelde die conclusie, maar er is nog geen bestemming voor de school of de grond. De gemeente raad stelde de kleuterschool maan dagmiddag wel officieel buiten gebruik. Voor de Groen van Prinste- rerschool, die met ingang van 1996 ruimte nodig heeft voor een vijfde groep, is het onderwijskundig niet ideaal. Die school heeft al op twee plaatsen gebouwen. Andere onder wijsinstituten zijn er niet, zodat de Blokkendoos rustig buiten gebruik gesteld kon worden. De plattelandsvrouwen kwamen woensdagavond bij elkaar in het Holland Huis rond het thema 'kri tisch consumeren, duurzaam produ ceren'. Twee leden van het bestuur organiseerden de avond. Er waren twee tentoonstellingen te zien betreffende hergebruikt materiaal en een miskoop. De dingen in deze ten toonstellingen waren door de leden meegebracht. Na de koffie gaf mevr. Emmelot een uiteenzetting over het thema. Daarna werden er groepjes gevormd en discussieerde men over verschillende onderwerpen. Hierop volgde een quiz waarin drie leden een vegetarische hutspot van peen, uien en aardappelen wonnen. Tij dens de pauze waren er kreukels en een drankje. Mevr. Hage-van 't Hof sloot rond half één de bijeenkomst af. H. Verbunt uit Roosendaal heeft van gedeputeerde staten vergunning gekregen om een buitenberging te bouwen bij zijn zomerhuisje op camping De Pluimpot aan de Geer- truidaweg. Verbunt had een verkla ring van geen bezwaar nodig omdat de grond waarop hij de berging wil bouwen als tuin bestemd is. Het gemeentebestuur vindt het geldende bestemmingsplan wat dit betreft echter achterhaald, want het beleid is dat op andere campings wél - beperkt - mag worden uitgebreid in de tuinen van zomerwoningen. G.s. waren het daarmee eens en gaven de verklaring van geen bezwaar af. Hengelsportvereniging De Zeebaars verruilde zaterdag haar geplande stek aan Gorishoek voor de Anna- vosdijkpolder, omdat daar meer vis zou zitten. Men kwam echter be drogen uit. Van de 31 deelnemers haalden er slechts elf een visje boven water. Daarvan waren er ook nog eens drie ondermaats. J. Rijs- tenbil werd winnaar met een bot van 765 gram. Daarmee verbrak hij ook het record van de grootste vis met tien centimeter. De overige uitsla gen waren: 2 A. v.d. Hoek 700 p; 3 D. van Splunter 450 p; 4 R. Heijboer 420 p; 5 Johan Suurd (jeugd) 375 p; 6 P. v.d. Werff 365 p; 7 H. Ligten- dag 295 p; 8 mevr. J. Munter-Geluk 270 p; 9 R. van Tiggele 150 p; 10 P. Breure 150 p; 11 H. van Tiggele 1 p. Een vakantiehuisje op het terrein van een camping werd zaterdag avond beschadigd door brand. De huurder van de woning, die eigen dom is van een Duitser, stak 's avonds de kachel aan en ging ver volgens een blokje om. Toen hij terugkwam bij het huisje, sloegen de vlammen inmiddels al bij de schoor steen door het dak. Doordat de buren meteen meehielpen de brand te bestrijden, werd voorkomen dat het gebouw in de as werd gelegd. De brandweer, die inmiddels gewaar schuwd was, nam het blussen over. De exacte oorzaak van de brand is niet bekend. Politie en brandweer vermoeden dat de warmteafvoer van de kachel niet goed was aangesloten op de schoorsteen. mogelijkheid om nog een partij op het gravel te spelen. Een vrachtwagen waarop containers stonden met huishoudelijk afval, kantelde donderdag op de afslag naar de Philipsdam. De 21-jarige chauffeur uit Hoogerheide wilde met zijn vrachtwagen met twee opleggers afslaan naar de Philips dam, maar de achterste oplegger kantelde. Daarbij kwam het afval uit de containers op het wegdek terecht. Er vielen geen gewonden en ook de vrachtwagen bleek geen noemens waardige schade te hebben opgelo pen. Het bedrijf van de chauffeur zorgde voor het opruimen van de rommel. De commissie ouderenbeleid orga niseert op woensdag 2 november in dorpshuis De Wimpel vanaf half drie een middag over de ziekte van Alzheimer. Directeur F. Bordui van zorgcentrum Ten Anker in Tholen komt iets vertellen over deze ziekte, die zowel bij ouderen als jongeren voor kan komen. Vaak wordt Alz heimer aangeduid als dementie. Stukje bij beetje verliest de patiënt de greep op de werkelijkheid. Het legt ook op naasten een grote last als een kennis of familielid hen niet meer herkent en angstig en depres sief wordt. Bordui zal op deze zaken nader ingaan. Wie geen vervoer heeft om de middag bij te wonen kan bellen met mevr. J. Quist-van Dijke tel. 2390 of mevr. P. ten Hove-Vaders tel. 2740. In de Wimpel was zaterdagavond zeer grote belangstelling voor de zangavond van de St.Philipslandse koren, die georganiseerd werd door de stichting Woord en Daad. Na het openingswoord van hervormd predi kant ds. D.J. van Eckeveld en samenzang trad als eerste het jeugd koor van Knop tot Bloem op o.l.v. van Wilma van Duuren. De kinde ren brachten vijf nummers ten geho re, die op het orgel werden begeleid door Eveline Geense. Vervolgens zong het koor Comt nu met Sangh van Hans Quist twee psalmen en twee gezangen. Sopraan Hennie Moerland zong het lied De Vreem deling van Galilea, waarna het gemengd koor VZOS o.l.v. Jan Wesdorp optrad. Als enige hadden zij deze avond met het nummer O worship the Lord een Engelstalig lied op hun repertoire, maar de bezoekers hadden allen de vertaling gekregen van dit gebed en loflied. Daarnaast zong'VZOS nog vier lie deren. Bij psalm 111 verleenden ook de kinderen van het jeugdkoor van Knop tot Bloem hun medewerking: Dhr. A. van Gorsel sprak als voor zitter van het comité Woord en Daad een dankwoord, waarna ds. Van Eckeveld de bijeenkomst afsloot met dankgebed. Tijdens de zangavond werd er gecollecteerd voor het vissersdorp Vadarevu in India. De opbrengst, van deze collecte was ƒ943,56. Daarnaast was er een gift van 313,- van de verenigde Thoolse en St. Phi- lipslandse koren, die inmiddels is opgeheven. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: G. de Jonge-C. Bal 10-9,2; W. Bijl-A. Demming 4,75-10; L. Bijl- G. Tol 10-9,6. A. Demming speelde de kortste partij van 19 beurten. L. Bijl haalde de hoogste serie van 11 caramboles en G. de Jonge had het beste gemiddelde van 1,54. De NCVB kwam dinsdagavond bij elkaar voor een avond over epilep sie. Na de opening met het zingen van een vers uit Psalm 68, bijbelle zing en een meditatie met als onder werp 'De nood van de wereld', was het de beurt aan mevr. Smolders uit Eindhoven. Zij legde aan de hand van dia's het één en ander uit over epilepsie. Deze ziekte valt niet altijd op en men kan ermee leven als de medicijnen op tijd worden ingeno men. Maar men weet nooit wanneer er een aanval komt. Als getuige van zo'n aanval is het 't beste dat men rustig blijft, ondanks het feit dat zoiets een beangstigende aanblik biedt. De meeste patiënten leiden echter een normaal bestaan. De dames stelden nog enkele vragen die de inleidster beantwoordde. Het bleek de aanwezigen dat het zorgen voor en leven met mensen die aan epilepsie lijden, veel zorg en aan dacht vraagt. Na het dankwoord werd de avond besloten met het gedicht 'Een droom die geen bedrog is'. C.M. van Broekhoven mag zijn woning aan de Smidsstraat 9 uitbrei den en verbouwen. Daarvoor gaven gedeputeerde staten een verklaring van geen bezwaar af. Van Broekho ven had vergunning van de provin cie nodig omdat hij met de verbou wing het maximaal te bebouwen erf- oppervlak overschrijdt. Het ge meentebestuur vond echter dat de overschrijding erg gering was en vond het niet redelijk Van Broekho ven te laten wachten totdat de her ziening van het bestemmingsplan 'Kom' van kracht wordt. Tennisvereniging De Ruucstoppe- len sluit zaterdag het seizoen defini tief af. Vanaf dan zijn de banen gesloten en vrijdag is de laatste Zondag 30 oktober THOLÈN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Vergunst, Ridderkerk, ma 31/10 19.30 u. ds. Van Dijk en ds. Boogaard, herdenking kerkher vorming. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.A.). GEREF. KERK 10 (H.A.) en 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst NED.PROT.DIENST 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11.30 u. eucharistieviering, di 1/11 18.30 u. Allerheiligen, wo 2/11 18.30 u. Allerzielen. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Kieviet, Numansdorp. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooikaas, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 27/10 19.30 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 (H.A.) en 18.30 (H.D.) u. ds. Mallan. 14.30 u. leesdienst. De economische promotiegroep Zeeland krijgt voor dit en volgend jaar een extra bijdrage van de pro vincie van 208.000 gulden. Het tota le budget van de groep komt daar mee op meer dan drie ton waarvan de provincie ruim 268.000 gulden voor haar rekening neemt. De pro motiegroep heeft een aantal projec ten uitgevoerd om Zeeland aan het bedrijfsleven te 'verkopen'. Zo is er een advertentiecampagne opgezet met als motto 'De Zet van Zeeland kan voor u de opening zijn'. Er staan een bedrijvenpromotiegids 'Bedrij vig Zeeland' en een brochure 'Wer ken aan zee' op stapel. Volgende maand moet er een nieuwe bedrijf- sterreinengids van de pers rollen. Ypsilon. De vereniging Ypsilon voor ouders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen houdt op 1 novem ber een bijeenkomst om half acht in het Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen. Mijn naam is Van Osch, soms rijm ik er weieens op los. Zo ook door wat ik op 'n dinsdag ontwaarde toen ik naar mijn groene container staarde. Er hing een kaart aan waarop stond te lezen: Deez' inhoud is door ons resoluut afgewezen. De container van u is dus niet leeggemaakt, want u hebt onnodig een en ander verzaakt. Dit stemde mij somber, maar...niet getreurd, in Nederland zijn ergere dingen gebeurd. Je bent nooit te oud om van fouten te leren, dus ging ik terstond de container inspecteren. En warempel, ik kon het haast niet geloven, daar kwam een plastic boterhamzakje boven. Ik dacht: nu ga ik even de gemeente bellen. Allicht zal iemand mij hierover wat vertellen. Jawel hoor, heel vriendelijk werd mij uitgelegd wat goed en wat fout was, heel terecht. Maar we komen toch eventjes langs om te kijken. Hoe de zaak zit, dat zal strakjes wel blijken. Ons milieu is er namelijk niet mee gebaat, wanneer het om 'n plastic zakje gaat. Een uur later, echt waar, verschenen drie mannen om het gerezen probleempje uit te bannen. Hen valt absoluut niets te verwijten. Zij moeten zich loyaal van hun opdracht kwijten. De sfeer was heel prettig: maar natuurlijk willen wij nog even kijken. Dat is billijk. Het duurde niet lang, nog geen kwartiertje daar glinsterde een zilverpapiertje. 't Klopt niet mijnheer, uw verhaaltje, want ziedaar 'n vleeswarenschaaltje van kunststof, heus waar. Dat is erg, hoort niet thuis op de compostberg. Deemoedig keek ik naar de gevonden buit, verscholen tussen afval van groenten en fruit. De aardige heren stelden mij toen gerust: Al doende wordt u hierdoor milieubewust. De volgende keer nemen wij 't mee, tot dan hoor. En weg reden zij, consequent ervandoor. Wat fijn dat we allemaal ons steentje bijdragen voor een schoon leefklimaat, tot in lengte van dagen. 't Zilverpapier breng ik nu naar de zolder. Er komt hier in Tholen geen Volgermeerpolder. W. van Osch, Kon. Wilhelminastraat 1, Tholen. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. 18 u. ds. Egas, Poortvliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten, Montfoort. di 1/11 19.30 u. kand. Den Hartog, Leerbroek. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. za 29/10 19 u. ds. Jongejan, Hervor- mingsdienst. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenis se. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Den Ouden, Rotterdam. 15 u. ds. De Buck, Tholen. Zaterdag 29 en zondag 30 okto ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.PhiIipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Liem, Bergen op Zoom tel. 01640-35080. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 27 okt. t/m vrijdag 4 nov. donderdag 27 7.37 - 20.07 vrijdag 28 8.27-21.17 zaterdag 29 9.47 - 22.42 zondag 30 11.12-23.57 maandag 31 - 12.27 dinsdag 1 1.02-13.17 woensdag 2 1.52-14.12 donderdag 3 2.37 - 14.57 vrijdag 4 3.27-15.42 do 27/10 17.45 u. LK do 3/11 14.36 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2