SPS haalt flink uit Tien Thoolse judoprijzen Mank Smerdiek 2 geeft op in Tholen Schutters vormen een verdeeld huis Sportcommissie mist inzicht in kosten van privatisering Drie dames en heer naar w.k. vissen SC Stavenisse deelt de punten BIERPROEFWEDSTRIJD in café 'Stavenisse' Kampioenen Vogelvreugd in Arnemuiden Springtoernooi bij Olympia in Meulvliet Donderdag 27 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 SPS heeft in de eerste klas van de Zeeuwse afdeling een klinkende 6-0 overwinning behaald op het laag geklas seerde VCK. Met dit resultaat revancheerde de voetbal combinatie uit Poortvliet en Scherpenisse zich voor de eerste nederlaag, die men een week eerder tegen Wemel- dinge opliep. Stavenisse speelde in de tweede klasse 2-2 gelijk tegen WVO. Vosmeer leed een 2-4 nederlaag tegen TVC. Overtuigende winst SPS Afdelingsvoetbal Vosmeer na rust geklopt Onfortuinlijk Stavenisse pakt punt V! Afdelingsvoetbal Plan in St. Annaland en Scherpenisse De Thoolse schietverenigingen blijven onderling ver deeld over de bouw van een schietbaan en het gemeente bestuur slaagt er maar niet in om ze op één lijn te krijgen. Rand Scherpenisse Noad 2 komt te kort tegen koploper Vrijdag 28 oktober m.m.v. zanger Patrick Aanvang 21.00 uur Voorstraat 27, Stavenisse Koersballen ouderen Overleg Vosmeer Derde klas afdelingsvoetbal Moerland: Grootste klagers krijgen meeste centen De commissie sport is morrend akkoord gegaan met de nieuwe subsidieverordening, de huurtarieven voor de welzijnsaccommodaties en de overdracht van onderhoudswerk aan voetbal-, tennis- en korfbalverenigingen. Voorzitter T.W. Moerland toonde zich donderdag teleurgesteld in het gemeentebestuur, omdat er volgens hem nauwelijks iets is gedaan met de opmerkingen en adviezen van de commissie. WHS 5 pakt punt met tien man Vosmeer 2 puntloos Vierde klas afdelingsvoetbal SPS 3 delft onderspit tegen Stavenisse 2 Gymnastiek P. van Schetsen van de PvdA ver richtte de aftrap voor de wedstrijd SPS-VCK. De wethouder mag hopen dat zijn partij bij de gemeen teraadsverkiezingen op 9 november net zo goed scoort als SPS. De Poortvlietse vereniging schoot er zaterdag lustig op los en behaalde met 6-0 de grootste overwinning van dit seizoen. Het succes was ook nodig voor SPS, want de club dreigde na een goede start steeds verder terug te zakken. In de laatste twee duels werden er drie punten verspeeld, waardoor de koppositie in gevaar kwam. De spe lers waren gemotiveerd en onder vonden ogenschijnlijk geen hinder van het huwelijksfeest van Sjaak Quist, dat een avond eerder werd gevierd. Na een kwartier bekroonde Jaco Jansen een fraaie solo van A.P. v.d. Belt met een doelpunt, waarna Carlo Heijboer en Peter Noordijke verzuimden om de score verder op te voeren. Toch viel de tweede treffer al snel. Uit een hoekschop van Michel Lisseveld schreef Comé Schaart het doelpunt op zijn naam. Vlak voor rust trof Jaco Jansen op aangeven van Peter Noordijke doel, maar de arbiter keurde de treffer af wegens buitenspel. De scheidsrech ter bekende overigens later dat hij een verkeerde beoordeling had gemaakt. Na rust begon VCK behoorlijk sterk en was in de eerste tien minuten gelijkwaardig aan de thuisclub. Maar vervolgens domineerde SPS de partij weer volledig. Uit een voorzet van Michel Lisseveld bracht Jaco Jansen de score op 3-0, waarna Lisseveld de vierde treffer aanteken de. De zwakte in de verdediging van VCK werd door SPS steeds meer bloot gelegd. Daarnaast moest de doelman van VCK het veld voortij dig verlaten, nadat hij een overtre ding beging op Jaco Jansen. Een veldspeler ging het doel van de bezoekers verdedigen. Hij had de ondankbare taak om nog twee keer de bal uit het net te vissen. Jaco Jan sen kon alleen doorbreken en met zijn derde treffer de stand op 5-0 brengen, waarna Michel Lisseveld uit een mooi opgezette aanval de eindstand op 6-0 bepaalde. Trainer Piet van Koulil bracht tien minuten voor rust Erwin Feijtel in het veld voor Johan Scheermeijer, maar haalde de invaller met nog tien minuten te spelen weer naar de kant om plaats te maken voor Corné v.d. Male. SPS 7 5 1 1 11 16- 4 Mevo 6 4 1 1 9 15- 5 Meeuwen 6 '4 1 1 9 17- 10 Wemeldinge 7 3 2 2 8 9- 8 Nieuwdorp 7 3 1 3 7 14- 11 Brouwershaven 6 2 2 2 6 10- 13 Duiveland 6 2 1 3 5 11- 14 Nieuwland 6 1 2 3 4 10- 14 Heinkenszand 6 2 0 4 4 13- 19 VCK 6 1 2 3 4 6- 17 DFS 7 1 1 5 3 10- 16 Vosmeer had tegen koploper TVC eigenlijk eeri punt verdiend, maar stond in plaats daarvan na negentig minuten met lege handen. Het werd, geflatteerd, 2-4. Tot twee keer toe werkten de Vossemeerders een ach terstand weg, maar het laatste kwar tier werd hen fataal. Doordat Wil Kostermans zich vrijdag in een par tijtje straatvoetbal blesseerde, deed trainer Withagen voor dit duel een beroep op routinier Leo Havermans. De Bredanaars namen al na zeven minuten de leiding. Vervolgens schoot Richard Voshol, op aange ven van Leo Havermans, over het doel. Bijna werd het 0-2, maar Tim van Mierlo kopte de bal van de lijn. Er ontwikkelde zich een snelle wed strijd, waarbij het spel zich steeds van de ene naar de andere helft ver plaatste. Na 22 minuten viel de gelijkmaker. Marcel Havermans bediende John Vroegop op maat en deze schoot in. Even later schoot Vroegop vanaf de zijkant over het doel. De snelle Vossemeerder kreeg bijna steevast twee tegenstanders bij zich, maar wist zich niettemin regel matig vrij te spelen. Vijf minuten voor de rust haalde Tim van Mierlo, uit een hoekschop, de bal opnieuw van de lijn, maar in de rebound was doelman Gerwin Hoek kansloos. Binnen een minuut trok Vosmeer de stand echter opnieuw gelijk. Bij een vrije trap net buiten het strafschop gebied legde Bas Quist de bal opzij, waarna Marcel Havermans het leer langs de muur en vlak langs de paal in het net joeg. In het eerste kwartier van de tweede helft verzuimde Vosmeer om afstand te nemen. Leo Havermans, Dré Havermans en John Vroegop faalden in de afwerking. De beste kans kwam, toen John Vroegop oprukte naar het doel van TVC. Hij schoot de bal richting doel, had die mogelijk zelf kunnen inschieten, maar nu deed Bas Quist dat. De bal ging echter meters naast. Zoals zo vaak vielen de doelpunten aan de andere kant. Na een half uur kon een Bredanaar vanaf de zijnkant laag inschieten. En drie minuten voor tijd speelde een aanvaller de Vosmeer-verdediging zoek, ging alleen op het doel af en scoorde beheerst 2-4. De teleurstelling in het Vosmeer-kamp was groot, temeer daar er in deze wedstrijd hard gewerkt was en de thuisclub geen moment de mindere was van TVC. Twee Bredanaars kregen geel van de goed leidende scheidsrechetr Coppens uit Sint-Annaland. TVC'39 7 6 0 1 12 16- 9 Grenswachters 7 5 1 1 11 17- 11 NSV 6 5 0 1 10 12- 4 Groen Wit 7 4 1 2 9 19- 7 Cluzona 7 4 1 2 9 15- 6 FC Bergen 6 3 2 1 8 8- 6 HSC '28 7 3 1 3 7 9- 4 Noordhoek 7 2 0 5 4 12- 16 NVS 7 2 0 5 4 6- 15 Vosmeer 7 1 2 4 4 10- 19 Wemhout 7 1 1 5 3 9- 18 TPO 7 0 1 6 1 3- 21 Stavenisse deelde zaterdag de pun ten met WVO. Het team van trainer Rien Klippel stelde op het nippertje een punt veilig. Pas in de slotminuut viel de gelijkmaker. De 2-2 eind stand was terecht. Zeker voor rust deed Stavenisse niet onder voor de bezoekers. Diverse keren doken de spelers van Stavenisse gevaarlijk op voor het doel van WVO, maar de thuisploeg had bijzonder veel pech in de afwerking. In de tiende minuut ging een inzet van Leen Lemson via de vingertoppen van de doelman tegen de paal. Enkele minuten later stond de paal ook een doelpunt van Martin Potappel in de weg. De terugspringende bal kwam voor de voeten van Paul Oosdijk, maar ook diens schot belandde op de paal. Stavenisse ging steeds meer tegen zichzelf voetballen. Een doelpunt leek niet te mogen vallen, toen na een half uur ook nog eens een schot van William Smits op de lat ver dween. Geheel tegen de verhouding in scoorde WVO op slag van rust 0- I. Stavenisse stond voor de moeilijke opgave om deze stand na rust recht te trekken. Zeker daar de thuisploeg aanvalskracht moest inleveren door het geblesseerd uitvallen van spits Leen Lemson en het gemis van Paul Oosdijk die eerder weg moest. Ronald Post en Hans Lindhout wer den voor de tweede helft in het veld gebracht. Binnen enkele minuten wist WVO de score op 0-2 te bren gen en leek een goed resultaat voor Stavenisse er niet meer in te zitten. Trainer Klippel zette Johan Elen- baas in de spits en Martin Potappel op het middenveld. Tien minuten voor tijd viel de belangrijke aanslui tingstreffer, toen Martin Potappel de doelman van WVO met een afstandsschot van ruim dertig meter verraste. Door voorstopper Gerrie Dorst in de spits te plaatsen, pro beerde Klippel de gelijkmaker te forceren. De omzetting oogstte suc ces. In de slotminuut wist Dorst een voorzet van William Smits te verzil veren. Bijna pakte Stavenisse in blessuretijd de winst nog, toen een inzet van Smits maar net voorlangs ging. Stavenisse hoopt binnenkort een beroep te kunnen doen op top scorer Adrie Smits, die herstellende is van een langdurige blessure. Smits speelde zaterdag een volledi ge wedstrijd in het tweede team, waar hij met meerdere treffers zijn faam als goaltjesdief waar maakte. Heidi Hartog (links) werd derde in haar poule tijdens het judotoernooi van CJET. Scheidsrechter Rinus Govers uit Oud-Vossemeer kijkt nauwlettend toe. De Centrale Judovereniging Eiland Tholen (CJET) heeft negen prijzen in de wacht gesleept op het eigen toernooi. OVJV uit Oud- Vossemeer viel één keer in de prij zen. Winnaars in hun poule wer den drie Thoolse judoka's: Ilonka van Vossen (13/14 jr.), Melanie Zandbergen en Kevin Potappel (beiden 8/9 jr.). Liefst honderdvijftig judoka's traden zaterdag in Haestinge tegen elkaar in het strijdperk. Een aantal waar mee R. Zandbergen van CJET bij zonder in zijn nopjes was. Het toer nooi werd georganiseerd in samen werking met de culturele judo jiu jitsu federatie. Vijftien verenigingen deden eraan mee. Behalve de twee Thoolse clubs CJET en OVJV waren dat verenigingen uit Nieuw- Vossemeer, Lepelstraat, Steenber gen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Huijbergen, Oosterhout, Breda, Gorinchem, Heinkenszand en Belgi sche clubs uit Berendrecht en! Wuustwezel. "Het liep perfect", ver telt Zandbergen. "Voor een jongen uit Heinkenszand moest de dokter nog komen omdat hij iets aan een heup opliep." In 27 poules waren in totaal 80 prij zen te verdelen. Voor de meisjes waren er acht poules naar leeftijd, voor de dames 18-20 jaar één. GIET; sleepte hier zeven prijzen in de wacht. Bij de jongens was de con currentie groter, met 17 poules. Vooral de leeftijdsgroepen 8/9 jaar en 10/11 jaar waren hier flink verte genwoordigd. Twee leden van CJET en één van OVJV vielen in de prij zen. Tenslotte waren er nog twee poules voor de heren (tot 78 kg en vanaf 78 kg). Hieronder volgen de poules waarin Thoolse judoka's in de prijzen zijn gevallen. MEISJES 6/7 jr. (poule 1): 1. Maartje Verboven, 2. Layla Schonen, 3. Kim Heijboer, CJET; 8/9 jr. (poule 5): 1. Melanie Zandber gen, CJET, 2. Ingrid Heyligers, 3. Rimanda van Galen; 10/11 jr. (poule 12): 1. Christel v.d. Bosch, 2. Angela van Vossen, CJET, 3. Inger van Hout; 12/13 jr. (poule 18): 1. Jessica Konings, 2. Mayella Oostdijk, CJET, 3. Esmer alda v.d. Wal, CJET; 13/14 jr. (poule 21): 1. Ilonka van Vos sen, CJET, 2. Babette Silva, 3. Heidi Hartog, CJET; JONGENS 8/9 jr. (poule 10): 1. Kevin Potappel, OVJV, 2. Remco Kleppe, 3. Richard Karelse; 12 t/m 14 jr. (poule 20): 1. Bouke van Rossum, 2. Johnny van Dijke, CJET, 3. Pim Kousemaker, 13/14 jr. (poule 22): 1Vlado Babic, 2. Marcel Poot, CJET, 3. Frank v.d. Wal. Een mank reserve-elftal van Smerdiek legde zaterdag het bijltje erbij neer in de wedstrijd tegen de derde keus van Tholense Boys. De wed strijd moest worden gestaakt omdat Smerdiek te weinig spelers over-, hield. De reserves van Noad hadden ook geen gelukkige dag en verloren thuis met 1-2 van koploper DVO 2. Baronie IPS Rood-Wit TVC'39 Vrederust SC Stavenisse 7 - 7 -12 7 -12 7 - 9 7 - 8 7 - 8 WVO VVR Advendo Alliance DHV Roosendaal Hekkesluiter Tholense Boys 3 kon zaterdag goede zaken doen als het de één plaats hoger staande reserves van Smerdiek zou verslaan. Smer diek werd geplaagd door blessures en kon slechts negen spelers op de been krijgen. Eén van hen had al in geen drie jaar meer gevoetbald. Na rust zouden nog enkele spelers van het derde elftal de reserves komen versterken. Smerdiek nam ook geen grensrechter mee, zodat Tholense Boys zijn reserve Herman Bal in moest zetten. Na 25 minuten spelen tegen de gedreven geel-zwarten, hield Smerdiek het voor gezien. Eén speler meldde zich geblesseerd af bij scheidsrechter Coppens en de rest van de ploeg volgde hem naar de kleedkamer. Zo stonden de onfortuinlijke Tholenaren, die ein- Tijdens een extra ledenvergadering is prinses Juliana te St. Annaland tot de conclusie gekomen, dat een nieu we baan alleen niet te behappen is. "Dat moet gezamenlijk gebeuren", zegt voorzitter J.L. Goedegebuure. "Hetzij samen met de ijsclub op de ijsbaan in St. Annaland. Dan hebben we de grond direct beschikbaar, maar als dat plan niet lukt, willen wc ook naar Poortvliet of Scherpenisse. Je moet een keuze maken." St. Annaland, Poortvliet en Scherpe nisse spraken onlangs met wethou der P. van Schetsen over de patstel ling. Volgens Goedegebuure was dat niet 'zo'n geweldige vergade ring.' Scherpenisse wilde eigenlijk niet komen en moest er na drie keer bellen met de haren bijgesleept wor den. Goedegebuure werd wel duide lijk, dat de gemeente bereid is tot een kleinere bijdrage als het om afzonderlijke plannen gaat en om een grotere subsidie als er een geza menlijke schietbaan komt. "Dan is de gemeente zelfs bereid om te hel pen bij de tekeningen", aldus Goe degebuure. Hij zegt alleen bereid te zijn tot de bouw van een gezamenlijke baan, wanneer een overkoepelende stich ting eigenaresse wordt. Het St. Annalandse plan op de ijsbaan, 7 banen van 12 meter, is wat het milieu betreft, gemeten naar de praktische situatie in Westkapelle. "Er is daarbij gekeken naar groot kaliber, wat we hier niet schieten en dan blijven we qua geluid beneden de norm. Maar de eisen, o.a. ten aan zien van loodstof, worden steeds zwaarder", zegt de St. Annalandse voorzitter. Scherpenisse is ook bezig met een plan, maar voorzitter A. Potappel vreest geen milieuproblemen voor zijn nieuwe baan, die aan de rand van Scherpenisse is gepland op gemeentegrond, die voorheen van Staatsbosbeheer was. "Als we die grond van de gemeente krijgen, kun nen we bouwen. Wij vinden dat de gemeente wat moet doen. Ze hebben ons uit de gymzaal gezet en voor andere clubs doen ze ook genoeg. Het wordt tijd dat er wat gebeurt, want in december 1995 moeten wij uit de hallen van Meijer, waar we nu nog mogen schieten." Scherpenisse heeft wel een verte genwoordiger naar de gezamenlijke bespreking met wethouder Van Schetsen gestuurd. "Maar alleen om te luisteren", benadrukt Potappel. "Wij hebben namelijk een afzonder lijk gesprek gehad met de gemeente. Er valt met ons best nog over een gezamenlijke schietbaan te praten, maar alleen onder bepaalde voor waarden." Schietvereniging Eendracht uit Tho len gaat in elk geval alleen door met de plannen voor een nieuwe schiet- accommodatie, ter vervanging van de bestaande baan aan de Wattstraat. delijk een goed kans op winst had den, nog met lege handen. Het stond inmiddels 4-0 door doelpunten van Sjaak Suijkerbuijk, Fred Siep en Vincent van Westen. De arbiter maakte de Sint-Maartensdijkse spe lers duidelijk dat ze weer op het veld moesten verschijnen, omdat regle mentair nog met acht voetballers gespeeld mag worden. Aanvankelijk wilde Smerdiek hieraan geen gehoor geven, omdat ook de speler die al driejaar uit de running was, gebles seerd was geraakt. Toch werd de wedstrijd hervat, maar dit duurde slechts vijf minuten. In die tijd zette Vincent van Westen met zijn derde doelpunt de stand op 5-0. Hierna werd er niet meer afgetrapt, want nóg een speler van Smerdiek meld de zich af bij de scheidsrechter die vervolgens geen andere keus had dan de wedstrijd te staken. Tholense Boys kreeg dus (nog) niet de beno digde punten om van de degradatie- plek af te komen. Op eigen veld verloor de tweede keus van Noad zaterdag van koplo per DVO 2. Door de vele blessures werd Roland Walpot door leider Cenny Reijngoudt uit het derde elf tal gehaald om als spits voor het tweede op te treden. Ronald den Braber moest worden afgestaan aan Noad 1. De groen-gelen begonnen de wedstrijd te aardig en er werd geen duel gewonnen. Na tien minu ten keken de Sint-Philipslanders al tegen een 0-1 achterstand aan. Vijf minuten daarna werd het zelfs 0-2. Vanaf dat moment was Noad echter de betere ploeg: Ike Verwijs kopte tegen de paal en Roland Walpot kopte net over. Gerben den Braber kreeg een goede doelkans, maar werd tegen de grond gewerkt. De scheidsrechter kende echter geen penalty toe. Na rust kwam Cenny Reijngoudt in het veld voor Roland Walpot. Wilko van Herk verhuisde naar de spits, maar moest na een kwartier het veld ruimen toen hij voor de tweede keer tegen een gele kaart opliep. DVO profiteerde echter niet van dit veld- overwicht. Na twintig minuten gaf Reini Reijngoudt een voorzet aan Marco van Herpen die vanaf tien meter hard inschoot: 1 -2. De laatste tien minuten werd er grote druk uit geoefend op het DVO-doel. Met name Joop Quist gaf diverse steek balletjes, maar die kansen werden niet afgemaakt. Het bleef 1-2 in de wedstrijd waarin, naast Van Herk, Marco van Herpen en twee DVO- spelers een gele kaart kregen. 1 Tot ziens Kees en Gré Advertentie I.M. Na een oefendag beginnen dinsdag aan de Belgische kust de officiële wedstrijden om het wereldkam pioenschap kustvissen. Van de Nederlandse herenploeg maakt Jan Verwijs van de Oosterscheldevis- sers uit Sint-Maartensdijk deel uit. Aan de wedstrijd doen vijftien lan den mee. Voor de dames wedstrijd meldden zich inmiddels zeven deelnemers. De Nederlandse ploeg telt drie leden van 't Scharretje uit Oud-Vosse meer: Truus Rijnberg, haar dochter Clarinda en Fien Lindhout. Dinsdag wordt er gevist bij Bredene, woensdag bij Wenduine, donderdag bij Knokke en tenslotte vrijdag bij De Haan. Drie leden van de Thoolse vogelver eniging Vogelvreugd zijn op de internationale tentoonstelling te Arnemuiden in de prijzen gevallen. Twee van hen leverden zelfs een kampioen. I. de Graaf werd kam pioen met een grijze bleekrug die 89 punten en een bronzen medaille van de NZC haalde. A.P. Goedegebuure werd kampioen met een valkparkiet gepareld Lutno. Het diertje kreeg 91 punten. Een tweede en derde plaats was er voor B. Jeroense met goud groen die beide keren 47-90 punten scoorde. Uitslag wedstrijd in Oud-Vossemeer: mevr. C. van Mierlo en mevr. Hermans 29 p; mevr. v.d. Zande-Schoep en mevr. C. Lindhout 26 p; mevr. Donken en mevr. Van Dijke-Polderman 19 p; B. van Dijke en wisselende partner 19 p; mevr. Van Dijke-de Wilde en W. Lindhout 15 p; mevr. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande 13 p. Tholen: mevr. M. Schot en J. Geuze 21 p; mevr. C. Praat en H. Bal 21 p; A. Ver kamman en P. Schot 20 p; mevr. R. Vroegop en L. Soomers 20 p; mevr. Y. Verkamman en wisselende partner 17 p; mevr. R. Burrows en J. Vroegop 14 p; mevr. S. Hoven en mevr. A. Bal 6 p. Sint-Maartensdijk: L. Kloet en mevr N. van Driel 37 p; mevr. M. Dane en C van Haaften 33 p; mevr. M. Bijl en mevr. C. van Splunter 25 p; J. Geuze en A. van Splunter 17 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. S. Wolse 15 p; mevr. A. Goode en A. Leemreijze 14 p. Bevrijdingsroute. De VVV van Bergen op Zoom heeft in het kader van de vijftigste herdenking van de bevrijding, een fiets- en autotocht uitgezet. Deze rit leidt langs mar kante punten in en rond de stad. De tocht is verdeeld in een noordelijke en een zuidelijke route van respec tievelijk 36 en 51 km. grootste klagers de meeste centen krijgen. Dat lijkt op pappen en nat houden. Hoofdlijn van beleid is de jeugdsport, maar de jeugdsubsidies gaan omlaag. En de huurtarieven stijgen van 30 naar 50%", aldus Moerland. Wat hem echter het meest stoorde, is dat de commissie niet duidelijk is gemaakt wat de gevolgen van de herziening én de privatisering zijn voor de verenigin gen. "De cijfers zijn nog niet binnen en ook de verenigingen weten het nog niet. Hoe kan ik over deze zaak adviseren als ik niet weet wat er betaald moet gaan worden?" J.A. van Nieuwenhuijzen was het in grote lijnen met zijn voorzitter eens, maar wilde de subsidieverordening en de privatisering van accommoda ties afzonderlijk bekijken. Wat dat laatste betreft, noemde ook hij het ontbreken van informatie 'de groot ste wrevel'. "Ik kan het tegenover mijn achterban toch niet maken om in te stemmen met iets waarvan zij zelf de consequenties nog niet ken nen." Van Nieuwenhuijzen stelde vast dat de over jeugdsubsidie gemaakte opmerkingen in de veror dening niet terug te vinden zijn. Samen met Moerland had hij de indruk dat het gemeentebestuur alles erop richt om deze hele zaak op I januari rond te hebben. Wethouder P. van Schetsen ontken de dat laatste niet, maar reageerde overigens fel op de kritiek. "Als u zegt dat er niets met uw opmerkin gen gedaan is, dan heeft u kennelijk wat over het hoofd gezien." Van Schetsen noemde de gymverenigin gen. En de renovatie van de tennis banen die voor rekening van de gemeente blijft. Over de privatisering deelde hij mee, dat in nauw overleg met de verenigingen een rapport is opge steld over de onderhoudssituatie. Over de uitkomsten daarvan volgt afzonderlijk overleg. Van Nieuwen huijzen merkte op, dat uit een brief van voetbalvereniging Vosmeer bleek, dat bij de opname niemand van het bestuur aanwezig was geweest. "Die kon op een of andere manier niet, maar daarmee is deze week gesproken", aldus Van Schet sen. Desgevraagd deelt het bestuur mee, dat de secretaris 's middags om drie uur een telefoontje van de gemeente kreeg met de mededeling dat ze de volgende morgen om negen uur de zaak zouden komen opnemen. Op zo korte termijn was de aanwezigheid van een bestuurslid niet te regelen. De wethouder vond dat de commis sie nooit vooraf geïnformeerd kan worden, als met de clubs nog gesproken moet worden. "Maar het opkrikken van het onderhoudsni- veau kan de gemeente wel zoveel geld kosten, dat er gezegd wordt: dat is er niet. En hoe zullen de clubs dan reageren?" reageerde Van Nieuwen huijzen. Van Schetsen liet doorsche meren ongeveer een ton nodig te hebben. "Als de commissie zich kan vinden in de uitgangspunten, dan volgt er overleg met de verenigingen afzon derlijk. Ik ben optimistisch over het bereiken van overeenstemming", aldus de wethouder. Met de toezeg ging dat er naar een 100% oplossing zal worden gezocht én dat de com missie alsnog over de cijfers zal worden geïnformeerd, kregen de voorstellen steun. "Maar het had allemaal zorgvuldiger gekund, hoe wel ik ook waardering heb voor de manier waarop ambtenaren en poli tiek ons hebben benaderd", aldus Moerland. Hij zei uit de verordening de indruk te krijgen dat de sport op Tholen niet slecht af is. "Dat wil ik nog eens benadrukken", aldus Van Schetsen. Van Nieuwenhuijzen plaatste nog enkele kanttekeningen over het v.v. Vosmeer wordt gegeven. Met betrekking tot de overdracht van (onderhoud aan) accommodatie zou deze club niet wezenlijk verschillen van de andere voetbalclubs, aldus dat advies. 'Toch is er een verschil", aldus Van Nieuwenhuijzen. De kleedkamers die Vosmeer van de gemeente huurt heeft ze - in tegen stelling tot de andere clubs - niet alleen in gebruik; ze zitten in de gymzaal. Toch moet Vosmeer net zoveel huur betalen. "Dat is een hangijzer begrijp ik. Vosmeer gebruikt ze voor 50%, wat gebeurt er met de andere helft?" Ambtenaar P. v.d. Vlies zei dat Vosmeer zowel door de week als in het weekeinde naar believen van de kleedruimten in de gymzaal gebruik kan maken. "Maar hun opmerking is reëel, u moet dat in de gaten houden", vond Van Nieuwenhuijzen Hij had zich ook geërgerd over de opmerking in het advies, dat Vosmeer een aanzienlijk lagere con tributie zou vragen dan de andere clubs. "Dat heeft hier niets mee te maken. Zo'n opmerking hoeft niet in een officieel stuk te staan." Voorzit ter Moerland viel hem daarin bij: "Die opmerking over de contributie zegt niets over de huurprijs van de accommodaties. Iedereen moet dat voor zichzelf weten." De Oud-Vossemeerse club had ook nog aangekaart, dat het toegangspad naar het sportveld tevens door de tennisclub gebruikt moet worden. En Stavenisse had opmerkingen gemaakt over het parkeerterrein bij de kantine. "Hierover kan ik zeggen dat het onderhoud van het toegangs pad en het parkeerterrein voor 100% voor rekening van de gemeente blijft", aldus Van Schetsen. Aan het einde van de vergadering deelde mevrouw C. Moeliker nog mee, dat zij haar lidmaatschap van de commissie neerlegt. Overigens zijn alle leden aftredend, omdat hun periode gelijke tred houdt met die van de gemeenteraad. "Uit de stukken concludeer ik dat de de komende tijd met elke vereniging ambtelijk advies dat ten aanzien van WHS 5 trad zaterdag met slechts tien man in het strijdperk tegen Vrederust 2. Door ziekte, blessures en andere verhin deringen, moest WHS veel spelers mis sen. Al na een paar minuten keken de Sint-Annalanders dan ook tegen een 1-0 achterstand aan. De buitenspelval werkte niet en Vrederust scoorde. De WHS-ver- dediging werd vlak daarop aan de zijkant uitgespeeld. Daardoor kon de aanvaller doorgaan naar de achterlijn. Hij legde de bal terug en zo stond het 2-0. WHS kon echter iets terug doen via Kees Koopman die daar echter wel flink wat geluk voor nodig had. Een schot van Koopman liep uit op een rollertje en de doelman van Vrederust verkeek zich daarop: 2-1Kort daarna liep een aanval van de thuisploeg uit op een comer. Doordat de gelegen heidskeeper Ko Verkerke vergat 'los' te roepen, kopte Theo Fase de bal in eigen doel: 3-1. Nico Hage deed op een uitste kende manier iets terug voor WHS. Hij kreeg de bal, kapte, draaide, speelde zo'n vijf man uit en schoot laag in: 3-2. Vre derust zette de ruststand op 4-2 door een vrijwel identieke situatie als bij het eer ste doelpunt. De buitenspelval werkte niet. In de tweede helft verspeelde Vrederust al bij de aftrap de bal. Die werd doorge speeld naar Wim Fase die doorging op links. Fase legde terug op Nico Hage die 4-3 aantekende. Binnen twee minuten vrijwel eenzelfde doelpunt. Vrederust verspeelde de bal, Han Vroegop speelde Fase aan en die legde terug op Hage die zijn derde goal scoorde: 4-4. Vrederust drong hierna sterk aan en dat gaf WHS de gelegenheid te counteren. De kansen werden echter niet benut en zo werden de punten gedeeld. Gezien het veldover- wicht van Vrederust was WHS tevreden met de stand. De Sint-Annalanders nemen nu een plaats in aan de top van de derde klasse reserve. De reserves van Vosmeer stonden net als hun tegenstander Nieuw-Borgvliet 2 in de onderste regionen van de ranglijst. Vosmeer moest zondag de eerste punten pakken. De oranje-zwarten begonnen geconcentreerd en lieten de gasten eerst komen. Door kort op de man te verdedi gen en veel te storen op het middenveld, kwam Vosmeer de eerste minuten goed door. Daarna zwakten de Bergenaren wat af en kon de thuisploeg meer uit de ver dediging komen. Ron Vaders liet zich ver uit de spits terugzakken en zo werd het mogelijk om samen met John van de Klundert enkele aanvallen op te zetten. De beste kans voor Vosmeer was een afstandschot van Johan Bosters. De Bergse doelman kon de bal nog net weg tikken. De oranje-zwarten kwam echter op achterstand toen de rechtsbuiten van Nieuw-Borgvliet een voorzet in de de linker kruising van het Vosmeer-doel zag verdwijnen: 0-1. Vlak voor de rust brak Chris Kouwen nog door, maar zijn pass op de vrijstaande Ron Vaders kwam net iets te kort. Na de thee begon Vosmeer goed, maar weer in een verdedigende rol. Borgvliet wilde de voorsprong uitbouwen, maar toen dat niet lukte, zakte de ploeg wat in. Vosmeer liet zich meeslepen in het lage tempo en de felheid van de eerste helft ontbrak. De gasten konden rustig de bal rondspelen. De Bergse rechtsbuiten had een geluksdag, want zijn schot werd dus danig van richting veranderd dat keeper Fred Hommel op het verkeerde been stond: 0-2. Toen was de weerstand van Vosmeer gebroken en de tegenstander scoorde zelfs nog een doelpunt. Weder om moesten de oranje-zwarten dus zon der punten de douches opzoeken. De strijd tussen Stavenisse 2 en de derde keus van SPS leek spannend te worden aangezien beide ploegen tien punten uit zes wedstrijden hadden vergaard. Het bleek echter al snel dat de Stavenissena- ren beter in het spel zaten. Na zes minu ten tekende Adrie Smits 1-0 aan. Na een kwartier kon SPS gelijk komen door een vrije trap vanaf de rand van het 16- metergebied, Het schot ging echter naast. Nog in dezelfde minuut scoorde Adrie Smits zijn tweede treffer. Tien minuten voor rust haalde SPS de nul van het sco rebord via een hoekschop: 2-1. Keeper Marco Dorst van Stavenisse claimde uit zijn evenwicht te zijn gebracht door een SPS'er, maar de arbiter wees het bezwaar van de hand. Nog voor het einde van de eerste helft kwam Stavenisse op 3-1 door een snelle één-twee tussen Cyrille Steen- dijk en Adrie Smits, waarna laatstge noemde beheerst inschoot. Na de thee veranderde het spelbeeld niet. De thuisclub hield de overhand en speel de de bal goed rond. In de 58-ste minuut zette Arno Neele de stand op 4-1. SPS probeerde te counteren via de snelle Hans van Dijke, maar echt gevaarlijk werd het niet meer voor het doel van Marco Dorst. Wim Klippel vergrootte de voorsprong van Stavenisse tot 5-1 nadat Corné Hout een paar keer op de paal en lat schoot. Via Adrie Smits en Arno Nee le werd het uiteindelijk een 7-1 neder laag voor SPS 3. r Gymvereniging Olympia organiseert op 5 november in samenwerking met de gymnastiekbond een springtoernooi voor groepen uit Zeeland en voor het eerst nu ook uit West-Brabant. Van half elf tot tien over half één en van half twee tot half vier geven 100 groepen acte de pré- sence in sporthal Meulvliet te Tholen. Er doen verenigingen mee uit Tholen, Oud- Vossemeer, Sint-Annaland, Stavenisse, Poortvliet, Bergen op Zoom, Steenber gen, Terheijden en Rijsbergen, maar ook uit Goes, Zierikzee, Sas van Gent, Oost burg en Kapelle. Er wordt gesprongen op vier verschillende banen en in een aantal categorieën. Ook zullen er oefeningen op diverse toestellen te zien zijn zoals op de minitrampoline, lange mat, kaft en paard. De prijsuitreikingen zijn om tien over half één en om half vier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19