THOLENDERWIJS Zomer vierde plek Overdekt perron moet geluid weren Langs de oevers van de Vest Herfst 1994 informatierubriek van de gemeente tholen DENKT U AAN HET FORMULIER VOOR DE NIEUWE GEMEENTEGIDS? GEEN VUILNISZAKKEN NAAST ROLCON TAINERS BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT VERGADERING COMMISSIE SOCIAAL CULTUREEL WERK VERGADERING COMMISSIE SPORT Donderdag 13 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Windhoosje Vlissingen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Gemeentegids Tholen 1993/94 Het is de bedoeling dat het gemeentebestuur van de nieuwe gemeente Tholen medio februari 1995 een nieuwe gemeentegids uitgeeft. Het spreekt voor zich dat in die gids wordt uitgegaan van de situatie zoals die zich per 1 januari 1995 voordoet:het samengaan van de thans nog zelfstandige gemeenten Tholen en Sint Philipsland. In de loop van deze maand zijn alle bij de gemeenten Tholen en Sint Philipsland bekende contactpersonen van verenigingen, organisaties en instellingen aangeschreven met het verzoek om aan de hand van een formulier de gegevens te controleren zoals die in de laatste editie van de gemeentegidsen van Tholen of Sint Philipsland staan vermeld. De gecontroleerde en eventueel verbeterde gegevens dienen uiterlijk 28 oktober a.s. via de bijgesloten gefrankeerde enve lop te worden teruggestuurd naar het bureau voorlichting van de gemeente Tholen. Hebt u op genoemde datum het formulier niet ingediend, dan gaan wij ervan uit dat u vermelding van uw vereniging, organi satie of instelling in de Thoolse gemeentegids niet langer op prijs stelt. Nieuwe verenigingen/organisaties/instanties Wij wijzen erop dat ook nieuwe verenigingen /organisaties instanties in de nieuwe gemeentegids kunnen worden opgeno men. Daarvoor is het nodig dat u een briefje schrijft aan het bureau voorlichting van de gemeente Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk, onder vermelding van naam en adres van de ver eniging/organisatie, naam en adres van de contactpersoon (b.v. secretaris), postcode en telefoonnummer. Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan even contact op met de voorlichtingsambtenaar van de gemeente Tholen, de heer F.A.P.M.Bakx, tel. 01666-8200. Na een maand ervaring met de gescheiden inzameling van de huishoudelijke afvalstoffen kan worden vastgesteld dat de bur gers van Tholen en Sint Philips land zich vrij snel aan het nieuwe systeem hebben aangepast. De containers worden in zijn algemeenheid op de voorgeschre ven wijze aangeboden: met het handvat naar de straatzijde geclusterd: m.a.w. zoveel mogelijk containers bij elkaar geen grof vuil/tuinafval naast de groene container alleen grof vuil/tuinafval naast de grijze container dat door zijn afmetingen niet in de grijze container past Desondanks hebben de medewerkers van de reinigingsdienst vastgesteld dat tijdens de inzamelroute van de grijze container toch nog losse plastic vuilniszakken worden aangeboden. Door tussenkomst van de regiopolitie kon bij de desbetreffende bewo ners worden nagevraagd wat daarvan de reden was. In een aantal gevallen bleek men juist die week incidenteel veel huisvuil te hebben (opruimen van een schuurtje, zolder, verhui zing). Indien u incidenteel een grote hoeveelheid huisvuil hebt kunt u daar op een aantal manieren vanaf komen: ■3 1u bewaart het overschot aan huisvuilzakken en biedt dit via de grijze container 2 weken later aan; 2. u vraagt aan uw buren of zij in hun grijze container nog ruinv te over hebben; 3. u biedt het overschot aan huisvuilzakken dat niet in de grijze container kan gratis aan op de gemeentewerkplaats in Scher- penisse (dagelijks geopend tussen 8.00 en 16.00 uur of tijdens de laatste zaterdag van elke maand tussen 8.00 en 12.00 uur). Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van American Phil Textiles Schakelweg 2 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 29 september 1994, voor het uitbreiden van een magazijn, 2e fase, op het perceel Scha kelweg 2 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwmelding van B. Pflugner, Hamsel 8 te 4054 Nettetal 1, ingediend op 3 oktober 1994, voor het bouwen van een ber ging op het perceel Gorishoeksedijk 25 ZO10 te Scherpenisse (camping Gorishoek, kavel 10); - Een bouwmelding van W.J. Smits, Kadijk 10 te Poortvliet, ingediend op 3 oktober 1994, voor het bouwen van een tuin huisje op het perceel Kadijk 10 te Poortvliet; - Een bouwmelding van L. Vroegop, 's-Gravenkreek 27 te Sint- Annaland, ingediend op 3 oktober 1994, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel 's-Gravenkreek 27 te Sint-Anna land; - Een bouwaanvraag van J. van Vossen, Ring 68 te Sint-Anna- land, ingediend op 30 september 1994, voor het bouwen van een woning en garage op een perceel aan de 's-Gravenkreek te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van P. Maas, Javadijk 60 te Sint-Anna land, ingediend op 3 oktober 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Javadijk 60 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse, ingediend op 30 september 1994, voor het bou wen van een woning met garage op een perceel aan de West straat/Molendijk te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van A. v. d. Meeberg, Kerkstraat 2 te Scherpenisse, ingediend op 3 oktober 1994, voor het plaatsen van een gevel op het perceel Kerkstraat 2 te Scherpenisse; - Een bouwmelding van H. A. Houke, Burgemeet 40 te Poort vliet, ingediend op 29 september 1994, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Burgemeet 40 te Poortvliet. Sint-Maartensdijk, 13 oktober 1994. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 17 oktober 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. De spreekuren plaats van de wethouders P. van Schetsen (tevens loco-burgemeester), ing. J. van der Jagt en J. Versluijs vinden plaats van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 3 oktober 1994 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is ver leend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de directie van Budelpack Co-packers B.V., Paasdijkweg 15 te Poortvliet, voor het uitbreiden van de bestaande inrich ting met een magazijn, gelegen aan de Paasdijkweg te Poort vliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, nummers 636 en 634. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 14 oktober 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 13 oktober 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. MAANDAG 17 OKTOBER: Op maandag 17 oktober a.s. komt de commissie sociaal cultureel werk voor een vergadering bijeen in "het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.00 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staat onder meer: - het voorstel tot wijziging van de subsidieverordening, huurtarieven welzijnsaccommodaties en overdragen van accommodaties en/of onderhoudswerkzaamheden aan verenigingen; De besluitvorming rondom dit voorstel bevindt zich thans in de eindfase. Een aantal verenigingen heeft gebruik gemaakt van de moge lijkheid om over de plannen van het college van burgemees ter en wethouders opmerkingen te maken zoals: gymnastiek vereniging WIK, gymnastiekvereniging Olympia, voetbalver eniging Vosmeer, de Thoolse tennisverenigingen, zwemver eniging de Dolfijn, sportvereniging NAKS en volksdansvereni ging Dodi Dodi. Door het college van burgemeester en wethouders is naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen een reactie opge steld. De commissie wordt gevraagd daarover advies uit te bren gen. Daarna zal ten aanzien van het totale voorstel, zoals omschreven in het advies van mei 1994 ("blauwe nota") een eindadvies gegeven moeten worden. DONDERDAG 20 OKTOBER: Op donderdag 20 oktober a.s. komt de commissie voor de sport voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergaring die om 20.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - het voorstel tot wijziging van de subsidieverordening, huurtarieven welzijnsaccommodaties en overdragen van accommodaties en/of onderhoudswerkzaamheden aan verenigingen; Ook deze commissie moet advies uitbrengen over het voor stel tot wijziging van de subsidieverordening (zie toelichting bij commissie sociaal cultureel werk). - Bespreken onderzoeksrapport Zeeuwse Sportraad uit breiding sportvelden Tholen; Voorts buigt de commissie zich over het onderzoeksrapport van de Zeeuwse sportraad voor wat betreft de uitbreiding van het aantal sportvelden in de kern Tholen. Het college van bur gemeester en wethouders heeft besloten om de aanleg van een 3e sportveld voorlopig op te nemen in de investerings planning voor 1997. - Centrale schietaccommodatie; Via de voorzitter van de commissie, wethouder P. van Schet sen, zullen de commissieleden op de hoogte worden gebracht van de laatste ontwikkelingen met betrekking tot dit onder werp. X.. V,. s -V V ,v Door Jan Versteegt De zomer van 1994 is er één om niet te vergeten. Toch bereikte het sei zoen niet meer dan een vierde plaats op de ranglijst van deze eeuw. Dat kwam voornamelijk door de slechte start en het al even slechte einde. De maand juni viel tegen en de zomer ging halverwege augustus als een nachtkaars uit. Dus werd de kar vrijwel helemaal getrokken door juli, dat de warmste maand werd die ooit gemeten is. Maar gemiddeld werd het deze zomer niet meer dan achttien graden en daarmee gaan 1983, 1976 en 1947 nog voor. benaderde het record van 1944 toen in Warnsveld bij Zutphen 38,6 gra den werd gemeten. In de eerste tien dagen van augustus kwam de wind meestal vanuit het zuidoosten en daarmee werd zeer warme lucht aangevoerd. Maar na de tiende takelde de zomer Augustus begon uitstekend met tien dagen tropisch weer. Met name de eerste dagen was het erg warm en 4 augustus werd zelfs de warmste dag van de zomer met temperaturen die op veel plaatsen boven de 36 graden kwamen. In Budel, bij de Belgische grens, mat men zelfs 38 graden. Dat geleidelijk af en werd het wisselval liger. Dankzij de warme start bleef de gemiddelde temperatuur echter toch nog bijna een graad boven normaal: 17,6 graden. Op 22 dagen steeg het kwik tot boven de twintig graden en er werden zes zomerse dagen gere gistreerd. De neerslag bedroeg in augustus gemiddeld over het hele land 67 mm. Dat is twee millimeter minder dan normaal. Toch waren er flinke verschillen die veroorzaakt werden door buien. Zo ving men in Eelde slechts 47 mm op, tegen 117 mm in het Noordholland se Hoorn. De zon scheen zo'n acht uur meer dan normaal: 195 uur. In Arcen moest men het met 173 zonuren doen, terwijl Lauwersoog er met 215 uur het zonnigste bij zat. Op 17 augustus werden er wind- hoosjes waargenomen in Vlissingen en Zandvoort. Deze werden veroor zaakt door het extreem warme water van de Noordzee. Als daar koelere lucht over strijkt, worden er soms zware buien aangemaakt die ver scholen wind- en waterhozen kun nen veroorzaken. September heeft inmiddels de herfst in volle gang gezet en wordt een nat te maand. De aanhoudende regenbuien bezorgden al overlast in diverse woonwijken en op landbouwperce- len. De zomer uit, de herfst begonnen. Dat is wel vroeg dit jaar. 't Is uit met zwemmen en met zonnen. Het mooie weer is klaar. We hadden warme zomerdagen. Soms wel eens wat te heet. 't Wordt koud nu, met veel regenvlagen, 't Is winter voor je 't weet. De zon gaat al veel vroeger onder En de verwarming aan. Het stormt met weerlicht en gedonder, 'k Zie kale bomen staan. Want bomen laten blad'ren vallen, Heel veel in korte tijd. Die blad'ren maken met z'n alle Een mooi, geelbruin tapijt. De vogeltrek gaat weer beginnen. Ze zijn al bijna klaar. 't Is of ze zich massaal bezinnen En ik wil mee dit jaar. Ik wil, als zij. de kou ontvluchten. Naar 't warme zuiden toe. Maar 'k zit vertwijfelend te zuchten. Want ik weet echt niet hoe. Ik wil met hen mee naar die landen. Maar vliegen kan ik niet. En m'n fiets heeft lekke banden. Dus, blijf maar thuis, hoor Piet. P.M. van Eekelen De firma Scheepers uit Oud-Gastel werkt op dit moment in Tholen aan de oevers van de Vest. Ondermeer vlakbij de Hertenkamp worden paaltjes langs de kant geslagen voor een nieuwe beschoeiing. Dat gebeurt vanaf een ponton in het water, om de oevers te ontzien. Het is de bedoeling om langs de noord-, zuid- en midden-Vest zogenaamde milieuvriendelijke oevers te creëren. Er komt een natuurlijk talud met piasbermen, waarop riet en oeverplanten worden aangeplant. Het karwei - waarvoor Scheepers inschreef voor 298.447 gulden - moet waterbeheersing en -kwaliteit verbeteren. Nagestreefd wordt een evenwicht tussen het gebruik als openbaar groen en leefmilieu voor plant en dier, terwijl voor de inwoners het recreatieve gebruik en de beleving centraal staan. Het werk zal in december gereed zijn. Een overdekt los- en laadperron van 12 meter breed en 104 meter lang. Dat wordt op dit moment gerealiseerd bij het bedrijf van Overbee ke aan de Postweg in Tholen. De voorziening moet de geluidsoverlast beperken voor de bewoners van de aangrenzende Meanderlaan. De bouw ervan vloeit voort uit een convenant dat Overbeeke en de gemeente enkele jaren geleden sloten. De ondernemer kreeg daarbij een aan tal beperkingen in de bedrijfsvoering opgelegd en werd daarvoor met een geldbedrag schadeloos gesteld. Voor de gemeente was deze oplos sing goedkoper dan de bouw van een geluidswal.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5