Ons komme uut Thole Plaatselijk nieuws VISSER Patiënten van Dr. Mellema Dr. Kale en Dr. Bakkerus: GRIEPVACCINATIE DAG EN NACHT Weer adder in Sint-Annaland 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 oktober 1994 Tholen Dakopbouw Verkoping Martha Op vrijdagmiddag 28 oktober om 17.00 uur is er gelegenheid tot op de respectievelijke praktijkadressen. Indien er geen medische indicatie is zijn de kosten 58,50. Vakantiebijbelclub Voetbalkantine groter Praktijk en Apotheek DR. R.P. KALE gesloten van 17 t/m 21 okt. Klaverjassen Pittige rit Twee deuken Oud- Vossemeer Sint- Biljarten Gewonden bij botsing Paardestal Gift voor Schutse Activa laadt suikerbieten ENTHOUSIASTE VRIJWILLIGERS M/V Bonbons maken Vakantiebijbelclub Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Plattelandsvrouwen en de schoonmaak Stavenisse Verkoping Diefstal uit auto Verbouwen wijkgebouw Grondruil waterschap Klaverjassen Geslaagd Schoon water Extra taxi Restauratie kerktoren Verkoop garage Verkoop sloot Poortvliet Predikbeurten Sieraden gestolen Bromfietser breekt arm Biljarten Sint- Philipsland Vrouwen vangen goed Man ontkent diefstal oes ters Meer bloeddonoren Actie Rejoice Opheffing PVAB Diefstal cv-ketels Bijdrage Oostdijk De provincie heeft geen moeite met het plan van J.G. Eerland om een dakopbouw te plaatsen op zijn woning aan de Jan van Bloisstraat. Weliswaar wordt de in het bestem mingsplan Molenvliet voorgeschre ven maximum bouwgoothoogte van zes meter met anderhalve meter overschreden, maar in vergelijkbare gevallen is eerder al van die bepa ling afgeweken. Ook nu kan het bestemmingsplan aangepast wor den. Datzelfde geldt voor het plan van A. Nootenboom, die op zijn woning aan de Burg. van Lichtenbergstraat eveneens een opbouw wil plaatsen. Heel veel oliebollen - nog meer dan vorig jaar - handwerken, kaarten en andere creatieve zaken, en bood schappen. Dat waren de dingen die aan de man werden gebracht op de jaarlijkse verkoping van de N.H. dameskrans Martha. Dominee J. van Dijk sprak het openingswoord in De Wingerd. De bezoekers konden meedoen aan raadspelletjes en verlotingen. Zo zat mevrouw N. van Dijke-Geene maar 20 gram naast het gewicht van de verse worst (1600 gram). En de opbrengst van de verloting - 8975,45 gulden - werd op vijftien cent na geraden door mevrouw J. Meerman. Advertentie I.M. Op vrijdag 21 oktober wordt voor de tweede keer een vakantiebijbelclub gehouden, een zogenaamde VBK- dag. Op deze dag staat een verhaal uit de bijbel.centraal. De dag begint om tien uur. Er is een bijbelvertel ling, er wordt geknutseld en veel gezongen. Na de middagpauze (van twaalf uur tot half twee) is er bij mooi weer een buitenspel, of anders zijn er binnenactiviteiten in spel vorm. Rond vier uur is de VBK-dag, die in De Wingerd wordt gehouden, afgelopen. Kinderen tussen 6 en 12 jaar kunnen er gratis aan meedoen. Aan die via enkele basisscholen ver spreide uitnodigingen is een wed strijd verbonden. Zondagmorgen om half tien is er in de Nederlandse hervormde kerk een speciale dienst met hetzelfde thema als de VBK-dag. Voetbalvereniging Tholense Boys gaat de bestuurskamer en de kantine vergroten. Summiere plannen daar toe zijn besproken op de algemene ledenvergadering. Het bestuur zal een definitief plan opstellen. In de bestuurskamer is al jaren te weinig ruimte om bij wedstrijden bestuur ders en scheidsrechters behoorlijk te ontvangen. En ook in de kantine zou extra ruimte welkom zijn. Vooral bij thuiswedstrijden van het eerste elftal is het er erg druk. De club, met op dit moment onge veer 300 leden, groeit bij zowel de senioren als de jeugd. Secretaris P. v.d. Vlies sluit niet uit, dat er vol gend seizoen een zesde seniorenelf tal komt. Nu al beschikken zowel WAARNEMING voor spoedeisende zaken (ook voor de apotheek) voor diegene wiens achternaam begint met A t.m F: DR. MELLEMA, tel. 2377 voor diegene wiens achternaam begint met G. t.m. Z: DR. BAKKERUS, tel. 2350 wet op de ruimtelijke ordening en de woningwet. het vierde als vijfde team over zo'n achttien spelers. "Maar je moet ervoor waken dat je in de winterpe riode met een half elftal komt te staan." Bovendien is het aantal speelvelden een probleem. Een extra wedstrijdveld is hard nodig voor de club, ook al omdat het gebruik door de scholen toeneemt. De Zeeuwse Sportraad heeft in opdracht van de gemeente een onderzoek naar de noodzaak uitgevoerd. Het is de bedoeling om het derde veld in de meerjarenbegroting van de gemeen te op te nemen. De aanwezige leden kozen Ad Leijdekkers als nieuw bestuurslid in de vacature ontstaan door het bedan ken van Toon Baaij. Verder gaf de vergadering groen licht om de con tributie vanaf 1 januari via automati sche incasso te innen. Klaverjasclub Stad Tholen heeft donderdag de eerste competitiewed strijd gespeeld. In café De Kroon waren zeventien spelers van de par tij. De eerste vijf in de uitslag zijn: 1 Jo Jansen 4901 p., 2. Joke van Gink 4880 p., 3. Anita Aarnoudse 4850 p., 4. Aad Volwerk 4790 p. en 5. Piet Swarthoff 4590 p. Motor- en automobielclub Tholen werkte zaterdag de laatste oriënta- tierit af voor het clubkampioenschap van dit seizoen. C. Droogers had een pittige rit uitgezet, de door hem uit gedachte valstrikken brachten meni ge equipe in verwarring. Uitslag A-klasse: 1. J. van Vossen 114 strafpunten, 2. J. de Graaf 175, 3. J. Huige 178, 4. C. de Jonge 186, 5. M. Vinjé 280, 6. J. Overbeeke 290,7. S. de Korte 304, 8. A.J. Hage 310, 9. N. de Kok 342, 10. mevr. Jansen 375. B-klasse: 1. S. Langendoen 238 strafp., 2. J. Hage 356, 3. H. Jansen 480, 4. J. Vinjé 525 en 5. S. Vermey 576. In de Eendrachtsweg zijn onbeken den twee keer tegen de auto van een 36-jarige inwoner gereden. Beide keren is de dader doorgereden. Zon dag werd het linker achterportier van de geparkeerde auto flink inge deukt. Een dag later - de auto was niet van zijn plaats geweest - bleek het voorportier aan dezelfde kant eveneens gedeukt. De politie zou graag in contact komen met mensen die over deze zaak iets kunnen ver tellen. Annaland Uitslagen De Treffers. J. Hommel- C. Burgers 7,86-10, D. van Driel-D. den Hollander 10-10, J. Etienne-M. Hendrikse 7,34-10, P. de Leeuw-L. van Wezel 10-8,33, N. Rooyakkers- J. Geuze 8,66-10, H. Hommel-P. Hommel 10-9,27, K. Hommel-B. den Hollander 10-9,74, J. Burgers-J. van Meer 7,84-10, L. van Wezel-C. Burgers 7,91 -10, P. Hommel-D. den Hollander 7,63-10, H. Hommel-L. van Wezel 10-5. Kortste partij (20 brt.), hoogste serie 14 car.) en beste moyenne (3,10) H. Hommel. Twee automobilisten raakten licht gewond bij een botsing op de Molendijk. Een 64-jarige Tholenaar reed over de Molendijk in de rich ting van Sint-Annaland. Bij een knik in de dijk, raakte de automobilist over de wegas en raakte een 63-jari- ge tegenligger uit Sint-Philipsland. Beide voertuigen liepen grote scha de op. De Tholenaar hield een pijn lijke voet over aan de aanrijding. De Sint-Philipslander moest met een beschadigde enkel naar ziekenhuis Lievensberg worden gebracht. Tegen de Thoolse bestuurder is pro ces verbaal opgemaakt. De provincie gaat akkoord met het plan van A. Reinerman, om een paardestal te bouwen aan de Molen dijk. Gedeputeerde staten hebben daarvoor een verklaring van geen bezwaar verleend op grond van de Advertentie I.M. Bejaardencentrum De Schutse heeft 1500 gulden gekregen ten behoeve van de dagopvang. De gift is afkom stig van technisch bureau Visser te Poortvliet. Dat vroeg bij de viering - met een open huis - van het zesde lustrum, eventuele cadeaus te geven in de vorm van een bijdrage voor de instandhouding van de dagopvang in De Schutse. "Met dit bedrag kun nen we vele leuke en zinvolle din gen doen", reageert een dankbare directeur J. Wesdorp. De deelnemers aan de winkelactie van Activa, die van 14 tot en met 26 november wordt gehouden, gaan aan de Ring een oude boerenwagen met suikerbieten laden. Degene die raadt, hoe lang men daarover doet, wint een vakantiereis ter waarde van 750 gulden. De ledenvergadering besloot daartoe donderdagavond in café de Hoop. Sinterklaas wordt 19 november ingehaald met de boot Diana S. In de Wellevaete worden dan de kinderprijzen verloot. De eindtrekking met o.a. 5 halve var kens en de vakantiereis is 26 novem ber. Activa houdt weer de vertrouw de actie met zegels bij aankoop van vijf gulden aan boodschappen bij de deelnemende winkeliers. Met tien bonnen in een enveloppe maakt men kans op de prijzen. In het bestuur maakte J. Hage, die zijn groentewinkel sloot, plaats voor mevr. M.J. Westdorp-Slager van drogisterij Maja. Zij bleef in een nek-aan-nek-race K. Ras van Jacht en Metaalbouw JMB met 1 stem voor. De periodiek aftredende mevr. C.P.J. van Winkelen-van Vossen van boekhandel Heijboer werd her kozen. In de kascommissie maakte L. van Vossen van bistro het Baeken plaats voor mevr. B. Laanen van l'Esperance. Als nieuw lid werd mevr. J. Smits van Hobby Plezier aan de Ring aangenomen. Financieel boerde Activa in 1993 goed, maar aangezien de winkelac tie tekorten opleverde, werd beslo ten om het bij de komende actie wat zuiniger aan te doen. Bij de rond vraag brachten de 35 aanwezigen nog diverse punten ter sprake, zoals rommel op het strandje, het ontbre ken van prullebakken in het dorp en de positieve kanten voor de winkels van het geplande bungalowpark in de Suzannapolder en een verdere uitbouw van de jachthaven. De bra derie 1995 werd vastgesteld op 12 augustus. De activiteiten begeleiding van zorgcentrum de Schutse vraagt om te assisteren bij diverse activiteiten. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij: Hanneke Codée, telefoon 2650, toestel 34 (Advertentie I.M.) Negentien leden van de Plattelands vrouwen brachten vrijdagmiddag in Steenbergen een bezoekje aan La Confrérie. Daar kregen ze uitleg over het maken van bonbons en over de produkten die er voor worden gebruikt. Toen volgde een rondlei ding, waarbij te zien was hoe een chocoladeletter wordt gemaakt en versierd. Tot besluit van de middag hadden de dames de gelegenheid om in het winkeltje bonbons te kopen. In de herfstvakantie wordt voor de zesde keer een vakantiebijbelclub gehouden in het verenigingsgebouw van de N.H. kerk. Alle kinderen van de groepen 3 t/m 8 van de basis school zijn daarvoor uitgenodigd. Van woensdag 19 t/m vrijdag 21 oktober verwacht de organisatie ruim honderd kinderen. Dit jaar begint het morgenprogramma een half uur eerder, om half tien, en duurt tot rond het middaguur. Op vrijdag is er een spelmiddag vanaf twee uur. Iedere dag wordt er aan de kinderen een bijbelverhaal verteld. Thema dit jaar is 'Kijk nou eens!', waarbij de vertellingen gaan over Gods konink rijk. Tijdens de vakantiebijbelclub wordt er veel gezongen en zal het themalied aan de kinderen geleerd worden. Na de bijbel vertelling gaan de kinderen knutselen, en wordt er een werkje gemaakt dat verband houdt met het verhaal. Ook zal de kinderen een bijbeltekst geleerd worden. Met dit kinderevangelisatiewerk 13, 14 en 15 oktober BIEFLAPPEN OF ROSBIEF 500 gram10.95 MALSE BIEFSTUK 250 gram7.25 TARTAAR 5 HALEN4 BETALEN COBURGER RAUWE HAM 100 gram2.45 PALINGWORST 100 gram„..1.35 ONTBIJTSPEK 100 gram1.60 KROKETTEN 104.00 Maandag en dinsdag 17 en 18 oktober VLEES MET RANDJE 1 kilo13.50 VETTE KLUIF 1 kilo.1 PAK SPLITERWTEN GRATIS HAMBURGERS 5 HALEN4 BETALEN Woensdag 19 oktober GEHAKT 500 gram5.25 VERSE WORST 1 kilo8.50 Advertentie I.M. hoopt de organisatie ook rand- en onkerkelijken te bereiken. In de morgendienst van zondag 23 okto ber zal ds. Meeuse in zijn preek eveneens aandacht besteden aan het thema van de vakantiebijbelclub. De voorste kerkbanken zijn dan voor de kinderen van de VBK gereserveerd. Na de kerkdienst krijgen de kinde ren in het verenigingsgebouw iets te drinken, waarbij ook de ouders wor den uitgenodigd. Onder matige belangstelling hield de Bond van Plattelandsvrouwen maandagavond in de Wellevaete een voorlichtingsbijeenkomst over 'alternatieve schoonmaak- en ver zorgingsmiddelen.' De plaatselijke vertegenwoordiger L. Hage en zijn collega A. den Dreu uit Middelburg presenteerden biologische schoon maakmiddels van CD Products uit het Belgische Tieirode. Na de koffie met gebak legde ze uit, wat je alle maal kunt doen met de 'superclea- ner', de biologisch afbreekbare allesreiniger die ontelbare mogelijk heden biedt om olie, vetvlekken, e.d. te verwijderen. Of het nu tapijt, een frituurpan of kleding betreft, alles gaat schoon, vertelden de heren van CD Products. De artikelen (bad zout, shampo) zijn vaak op kruiden basis, vriendelijk voor de huid. De bijeenkomst werd besloten met een verloting, waarna mevr. J. van den Broek de sprekers bedankte met een attentie. Het volgende evene ment van de Plattelandsvrouwen is een bezoek aan Budelpack in Poort vliet. De Nederlandse hervormde vrou wenvereniging Niet in eigen kracht houdt woensdag haar jaarlijkse ver koping. Iedereen is welkom in ver enigingsgebouw De Schuilplaats, 's middags tussen half drie en half zes en 's avonds vanaf half zeven. De opbrengst is bestemd voor de kerk. Op de parkeerplaats van recreatie park Oud-Kempen aan de Buurtweg werd ingebroken in de auto van een 24-jarige man uit Hurth. De inbreker forceerde het portier en ging er met diverse dingen vandoor waaronder een portemonnee met geld. De provincie wil M.L. Dorst geen strobreed in de weg leggen bij het verbouwen van het voormalige Groene Kruisgebouw aan de Pr. Margrietstraat tot een woning. Mid delburg stemt in met aanpassing van het bestemmingsplan Kom. Daarin heeft het perceel nog de bestemming 'openbare en bijzondere doeleinden', maar dat is achterhaald. Om een vrijwillige kavelruil in het kader van de landinrichting moge lijk te maken, is het waterschap bereid grond aan de Pilootweg te ruilen. Het schap levert een strook van 0.22.50 hectare in (waarde 6975 gulden) en krijgt eenzelfde opper vlakte (waarde 6750 gulden) terug, aansluitend aan een ander perceel langs de Pilootweg. Het prijsver schil, 225 gulden, zal aan het water schap uitbetaald worden. De Pendelaars speelde vrijdag een inhaalwedstrijd. De uitslag daarvan is als volgt: 1A. Arts 6328 p., 2. M. Bronmans 5237 p., 3. B. Lindhout 5185 p., 4. P. van Bloppoel 5145 p., 5. R. Waasdorp 5036 p. De ranglijst wordt nu aangevoerd door A. Arts met 10.578 p., 2. J. van Zetten 10.473 p., 3. M. Kwaak 10.428 p., 5. K. Knuist 10.097 p. Aan de streekschool West-Brabant te Bergen op Zoom zijn Johan Knuist en Tonny v.d. Hoek geslaagd voor het examen installatiemonteur, met specialisatie onderhoud. Schoon water was het thema van het kamp, dat de groepen 7 en 8 van de Juliana van Stolbergschool vorige week beleefden. Zeventien leerlin gen verbleven van woensdag t/m vrijdag met vijf begeleiders in Sluipwijk, in de buurt van de Reeuwijkse plassen. Er werd geke ken naar wat er allemaal in het water leeft, wat er thuis hoort en wat niet. Verder hebben de kinderen geroeid, gezeild en een bezoek gebracht aan de plaatselijke museumboerderij. Vrijdag stond een speurtocht door Gouda op het programma. De avondsluitingen stonden in het teken van 'Het Levende Water'. Taxibedrijf J. van Haaften heeft op zijn verzoek van de provincie ver gunning gekregen om ook het schooljaar 1994/1995 een zevende auto te gebruiken. De betreffende auto is nodig voor het, in opdracht van de gemeente Tholen, vervoeren van schoolkinderen. Ook vorig schooljaar verzorgde Van Haaften dit vervoer. De subsidie voor het restaureren van de toren van de Maartenskerk is door het ministerie vastgesteld op 309.547 gulden. De totale kosten van de restauratie bedroegen 888.425 gulden. Naar aanleiding van de definitieve vaststelling heeft ook de provincie de subsidie her zien. De eerder aan de gemeente toegezegde 34.483 gulden wordt met 485 gulden verlaagd. Het waterschap verkoopt - als de hoofdingelanden akkoord gaan - een garage bij het Polderhuis aan J.C. Uijl. Deze huurt de garage al sinds 1980. Behalve de garage - die 4000 gulden moet kosten - wordt ook ongeveer 313 m2 omliggende grond verkocht tegen vijf tientjes per m2. En bij de verkoop wordt als voor waarde gesteld, dat Uijl vóór I juli een eigen uitrit heeft, zodat hij niet meer over het terrein bij het water schapskantoor hoeft te rijden. Deze voorwaarde heeft te maken met een mogelijke verkoop van het kantoor - gevolg van de waterschapsfusie - waarbij het bestuur een erfdienst baarheid van overpad niet wenselijk vindt. een kleine 7000 punten bij elkaar. Ze gooiden hun hengels uit aan de Annavosdijkpolder. Bij het verdelen van de prijzen bleek, dat met name de vrouwelijke deelnemers goed hadden gescoord. Winnaar werd mevr. A. Bijl-Jansens met 990 pun ten, 2. L. van Vossen 876 p., 3. A. Faber 745 p., 4. mevr. G. v.d. Werff- Tichem 665 p., 5. mej. J. Harrison 525 p., 6. A. v.d. Hoek 500 p., 7. C. de Graaf 440 p., 8. G. Boogerd 365 p., 9. J. Vriens 356 p., 10. R. van Tiggele 350 p., 11. Danny Bijl (jeugd) 300 p., 12. C. v.d. Werff 260 p. en 13. mevr. T. van As-de Jonge 200 p. Mevrouw C.S.N. Steketee wil van het waterschap een stuk sloot (172 m2) achter haar woning aan de Plat- teweg kopen en dit vervolgens dem pen. Het dagelijks bestuur heeft daar geen bezwaar tegen. De vraagprijs is 45 gulden per m2. Vermoedelijk tussen 25 en 29 sep tember zijn de sieraden van een 38- jarige inwoonster gestolen uit een kistje in haar woning. De waarde daarvan bedraagt ongeveer 10.000 gulden. Maandag deed de vrouw aangifte bij de politie. Die heeft geen sporen van inbraak aangetrof fen. Elke derde maandag van de maand, dus nu 17 oktober haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Een 17-jarige bromfietser liep dins dagmiddag een gebroken arm op, nadat hij tegen een afslaande auto reed. Deze werd bestuurd door een 65-jarige dorpsgenoot. Door de bot sing werd de brommer zwaar beschadigd, terwijl van de auto een portier gedeukt was. Op de brommer wordt nog technisch onderzoek ver richt. Het ongeval gebeurde op de T-split- sing Lange Zandweg/Korte Zand weg. De automobilist wilde daar linksaf slaan en verleende geen vrije doorgang aan de achteropkomende bromfietser. Uitslagen Tolrust. L. Bijl-A. Bur gers 7,37-10, W. Bijl-G. Tol 10- 8,21, J.K. Elenbaas-J. Tol 6,76-10, A. Burgers-R. Lisseveld 7,28-10, G. de Jonge-G. Tol 7,57-10. Hoogste serie (9 car.) en beste gemiddelde (2,54) W. Bijl, kortste partij (12 brt.) R. Lisseveld. De 33 deelnemers aan de achtste bekerwedstrijd van hengelsportver eniging De Zeebaars visten zaterdag Een vijftigjarige man uit Anna Jaco- bapolder is vrijdag door de politie aangehouden op verdenking van diefstal van oesters. Hij heeft echter niet bekend en is vrijdagmiddag weer in vrijheid gesteld. In de auto van de man trof de politie vorige maand zo'n dertig kilo oesters aan, juist in de nacht dat er in de voorma lige veerhaven bij het Zijpe van deze schelpdieren waren gestolen. De oesters zijn in beslag genomen. Voor het afstaan van een halve liter bloed meldden zich vrijdag 154 mensen bij het Rode Kruis in De Wimpel. Zeven van hen werden afgewezen. Met de 147 donoren is het afdelingsbestuur niettemin tevreden, want dat zijn er elf meer dan vorige keer. Op 10 februari volgend jaar is de volgende bloeddonoravond. Leden van de vocal group Rejoice houden zaterdag 22 oktober een kaartenactie. Ze komen langs de deur met verschillende pakketjes kerstkaarten. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf, verzeke ring en het onderhoud van muziek- I instrumenten, alsmede de aankoop van bladmuziek. Eerder dit jaar besloot de PVAB om niet mee te doen aan de raadsverkie- I zingen voor de nieuwe gemeente Tholen. Tijdens een buitengewone ledenvergadering op 25 november zal de opheffing van de partij aan de orde worden gesteld. Een St. Philipslands bouwbedrijf werd gedupeerd door de diefstal van twee verwarmingsketels uit wonin gen die het bedrijf aan het bouwen Zondag 16 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Gorsel, Schoonho ven. 18.30 u. kand. Gielen, Oude Pekela. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen. 17 u. ds. De Jong. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u.ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. prof.dr. Cossee, Rotterdam. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Burger, Stad a.h. Haring vliet. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. Van Stuijven- berg. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. De Leeuw, Oud-Alblas. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenis se. 14.30 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. ds. Anker, Doom. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 17/10 19.30 u ds. v.d. Meer, Wekerom. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Den Ouden, Lekkerkerk. was aan de Torenweg in Nieuw- Haamstede. De totale waarde van de ketels ligt rond de achtduizend gul den. Het waterschap draagt maximaal 35.000 gulden bij in de kosten van vernieuwing van het wegdek van de Oostdijk. In dat werk wordt name lijk ook de kruising met de Rijksweg meegenomen. Die kruising is eigen dom van het waterschap. In een mededeling aan de hoofdingelanden noemt het dagelijks bestuur van het schap de opknapbeurt een goede zaak. De jaarlijkse Zeeuwse dialectdag wordt zaterdag gehouden in Kapel- Ie. Behalve een ontmoeting van dia lectsprekers is het meteen de alge mene ledenvergadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dia lectonderzoek, die 65 jaar bestaat. 's Middags voert amusement de boventoon. Dit keer ook met een Thoolse inbreng, want het echtpaar Duijzer-Kwist en mevrouw J. Meer- man-Ottevanger voeren 'Ons kom me uut Thole' op, een samenspraak van een minuut of tien. Verder tre den Engel Reinhoudt, Anja Kop titels en Piet de Blaey op. En de acteur Sacco van der Made leest voor. 's Morgens houdt prof. dr. J. Taeldeman een lezing. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek telde op 31 december vorig jaar 901 leden. Namens de regio Tholen maakt mevrouw L. Rijstenbil uit Scherpe- nisse deel uit van het bestuur. Overi- 1 gens treden zaterdag drie bestuursle den af: adjunct-secretaris M. Mee- sen, penningmeester B. Oele en A. Francke. Kandidaten voor de vaca tures zijn K. Martens uit Valkens- waard, J.P. Murre uit Middelburg en J. Zwemer uit Oostkapelle. Op de bijeenkomst zal de voortgang van het dialectonderzoek besproken worden. Ook doet de stichting De Zeeuwse Taele verslag van haar werkzaamheden. Deze stichting probeert geld bijeen te brengen om een aanvulling op het Zeeuwse dia lectwoordenboek te financieren. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Jong, Dinteloord. 14.30 u. dhr. Van Westen, Borssele. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Visscher. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. v.d. Meer, Wekerom. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Moolenaar, Ulvenhout. 15 u. ds. Burger, Oud-Beijerland. Zaterdag 15 en zondag 16 okto ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet tel. 01662-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Hoogenstraaten, Bergen op Zoom tel. 01640-33462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 okt. donderdag 13 9.42-22.27 vrijdag 14 11.07 - 23.52 zaterdag 15 12.32- zondag 16 1.07-13.32 maandag 17 2.02-14.17 dinsdag 18 2.42-14.57 woensdag 19 3.17-15.32 donderdag 20 3.52-16.02 vrijdag 21 4.27-16.37 wo 19/10 13.19 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. De vierjarige Maroesjka Mosselman uit Sint-Annaland heeft in de tuin van haar ouders in de Bierensstraat een slang ontdekt. Tijdens het spelen zag ze op een biels het reptiel, dat 35 tot 40 centimeter lang is, door de tuin kruipen. Vader Mosselman zorgde ervoor, dat de slang in een lege plastic bak van wasmiddelen terecht kwam, want wie weet, was het dier wel gevaarlijk. Hij informeerde links en rechts bij mensen van de Natuurvereniging Tholen en kwam uiteindelijk in het reptie lenopvangcentrum in Vlissingen terecht, waar werd geconsta teerd, dat het om een adder ringslang ging, de natrix monra. De slang moet uit Zuid-Europa afkomstig zijn. Eind augustus werd in Sint-Annaland al een adder gesignaleerd met zig-zag strepen op de rug. Biologieleraar H. Venekamp con stateerde toen, dat de slang ergens ontsnapt moest zijn, op zoek naar een slaapplaats voor de winter.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2