Van een oude boerderij in 't Uuterst Nieuwland aw Verkiezingskaravaan van Thoolse PvdA Verveling oorzaak overlast jeugd Glastuinder wijkt voor woningbouw i i Gemeenteraad beslist over lot jongerenwerk Tholen Verdachte steekpartij heeft bekend Boete voor dumpen van drijfmest Mengelmoes krijgt vervolg Drie zaterdagen achter elkaar Versterking van Thoolse politie Onderwijs en zorginstellingen werken samen Mannenkoor meeste punten zangersmanifest Donderdag 13 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 door D. Roozemond Sint-Philipsland Kanthooi Pacht Hypotheek De Partij van de Arbeid gaat op zaterdag 22 en 29 okto ber en 5 november de kiezers op Tholen en St. Philips- land opzoeken met het oog op de gemeenteraadsverkie zingen van 9 november. 'Steeds duidelijker wordt het gemis van jongeren aan een adequaat aanbod van activiteiten in de sociaal-culturele sfeer.' Dat schrijft het jeugd- en jongerenwerk in een voortgangsrapport over zijn werkzaamheden. Bovendien constateert de projectleiding dat problemen die gemeen te, bibliotheken en burgers met jongeren hebben, groten deels te wijten zijn aan de verveling. Het project loopt af en de gemeenteraad moet gaan beslissen of er een ver volg komt. Hangplekken Projecten Garage Dekker gaat tankstation volledig vernieuwen Het glastuinbouwbedrijf van de maatschap Moerland op de hoek Stoofweg/Hoenderweg in St. Annaland is verdwenen. De onstuimig opruk kende woningbouw in het bestemmingsplan Stoofweg liet de teelt van sla, tomaten, radijs of aardappelen onder glas niet meer toe. Moerland heeft aan de Oostweg inmiddels een nieuw warenhuis gebouwd, zodat de aanvoer van verse groenten gehandhaafd blijft. Er moeten namelijk steeds meer magen gevuld worden, want de woonwijk Stoofweg loopt snel vol. Het ene huis is nog niet opgeleverd, of het andere wordt weer al uitgezet. De strook waar de kas heeft gestaan, is nog niet verkocht, maar de gemeente heeft er wel gegadigden voor. Zoals in verschillende andere kernen, is de markt van koopwoningen bijzonder in trek. De derde bewonersepisode op het Groenewoud begon met de familie Van Oeveren. Zij zouden er 88 jaar blijven wonen. Deze periode zou nog slechts eenmaal overtroffen worden, namelijk door het geslacht dat na de familie Van Oeveren op het Groene woud kwam wonen. De koopakte van 5 maart 1728 begint aldus: Wij Adriaan Cats- hoeck SchoutJan Van der Schoor en Abraham de Hondt Schepenen der Stadt en Baro nie Ste Maartensdijck oircon- den en kennen dat Voor ons in eijgener persoone gekomen en gecompareert is Johannis Antonisse, als last hebbende van d'wede Marinis Loncque de Welcke Verclaarde te Cede ren, transporteren en in Vollen Vrijen en Wettigen eijgendom over te dragen aan Isacq van Oeveren enz. Dan volgt de omschrijving van het gekochte: Sekere Hofstede staande ende gelegen in de Polder Van 't uijtterste Nieuw- lant in Jan Barbiershoeck no 1 groot 6 gemeten 150 roeden. In Bodstaarthoeck no 4 groot 4 gemeten 12 roeden; no 6 1 gemet 87 roeden; no 54 geme ten 20 roeden belast met een rente van 1:15:0 ten behoeve Van de kerk; no 9 Erfpagt van den armen 1 gemet 75 roeden; no 10 2 gemeten 26 roeden en no 11 210 roeden. Verder in Borrendamhoek no 15 groot 3 Gemeten 12 roeden, Erfpagt van den Armen en kerk; in Suijdergarstland no 7 groot 2 gemeten 30 roeden, belast met Erfpagt van den armen. Ten slotte in de Noordpolder in Lemheijnd. hoek no 2 groot 3 gemeten 162 roeden; no 20 1 gemet 2621/2 roede en no 21 2 gemeten 188 roeden; en in Out Geltsh. no 5 groot 4 gemeten 7 roeden en no 6 8 gemeten 132 roeden. Samen groot 40 gemeten 173'/2 roede voor de totaalsom van 285:-:- (ofte wel 1710 gulden), gelijk aan de inzet. Een bedrag dat toch wel erg laag is. Het Ulekot werd namelijk gelijktijdig verkocht met 2 gemeten 183 roeden grond voor 380 gulden. Indien de gebouwen gelijkwaardig waren - wat uiteraard niet bekend is - dan zou het Groe newoud toch altijd nog onge veer 5900 gulden op hebben moeten brengen. Dit verschil is alleen maar te verklaren uit het recht van pacht, bij het Ule kot, van ruim 48 gemeten grond. De nieuwe eigenaar, Izak Leen- dertse van Oeveren, kwam van Sint-Philipsland waar hij op 30 januari 1689 door ds. J. Boeye werd gedoopt. Kennelijk ging hij in Sint-Annaland wonen, want daar deed hij op 19 april 1715 belijdenis. In 1729 vertrok Izak met attestatie naar Sint- Maartensdijk. In 1713 was hij te Sint-Anna land getrouwd met Aaltje Hol- steyn, weduwe van Johannes Elenbaas. In 1721 hertrouwde hij met Cornelia Crane, een meisje dat te Sint-Maartens dijk was geboren maar 'onder Sint-Annaland' woonde, even als Izaks eerste vrouw. Ten slotte trouwde hij in 1725 te Sint-Annaland voor de derde keer, met Lena Cornelisse Tuck, een meisje geboren onder Sint-Maartensdijk. Ze zou haar man veertien jaar overleven. In december 1762 stierf Izak van Oeveren. Zijn vrouw zette, met haar zoon Izak, het bedrijf voort. In 1774 werd de oude boerderij gesloopt en een nieuwe gebouwd. Het Groenewoud zoals wij het kennen, behou dens dan de later vernieuwde schuur. Het jaartal staat met zwart geglazuurde dakpannen tussen de rode oud-Hollandse pannen aangegeven. Het jaar daarop, 21 april 1775, droeg Lena Tuck weduwe van wijlen Isack van Oeveren de boerderij met nu sestig Geme ten twee hondert agtien en een halve roeden zaeij en Weilan den over aan haar zoon Izak. Sinds 1728 was de grootte van de hoeve dus met 20 gemeten toegenomen. De zaken gingen kennelijk zó goed, dat er nieuwbouw gepleegd kon worden. De gronden worden in de akte weer nauwkeurig omschreven. De verkoop vond plaats met inachtneming van een tiental voorwaarden. Deze volgen beknopt. In de eerste voorwaarde wordt bepaald, dat de overdracht plaatsvond met alles wat aard en nagelvast was. Het stro van reeds gedorst en nog te dor sen granen was daarin begre pen. Een klamp of Stapel Paer- debonen op het Land staende behoorde daar niet bij en het Mis inden Put moest apart betaald worden. De kosten daarvan waren bepaald op 22:10:- (135 gulden). In de tweede voorwaarde staat, dat de Vrugten en Mee- de (=meekrap) nu te velde lig gende, alsmede al het Hooij nu inde Schuer zijnde eigendom bleven van Lena Tuck, doch het Kanthooij dat den aensta- enden Zomer op de kanten zal staan was voor haar zoon Izak. De gezaaide granen echter moest deze verwerken ten gunste van zijn moeder. Het stro en kaf bleef aan hem. Dan zullen al de vrugten door den kooper, wanneer deselve gesneden en gebonden staen, ten zijnen koste gevurkt en op de Hoeve opgement, en behoorlijk weggetast moeten werden, en (ten gelieve van den Eygenaer) gedorssen zijn de aen Scheeps Boord moeten werden gebragt, waer voor den Kooper al het Strooij en Kaff zal proffiteren en genie ten, zonder meer. In de derde voorwaarde staat, dat de pacht van zaai- en wei land, zowel van den Heere Prince Van Orange als vande Stad St Maertensdijk, zullen met believen van de Rent meester aan den kooper op zijn pagt overgaen, maar wat betreft de vruchten en mee krap die er op liggen, zal het -»t-l r i t i i t «rx-trp'-rrrrrni n i gestelde in de tweede voor waarde van kracht zijn. In de vierde voorwaarde wordt vermeld dat de landen aan vaard werden met lusten en lasten. Over de grootte vol gens 's Lands veld en Gaar- boeken viel niet te discussië ren. In de vijfde voorwaarde staat dat de Hoeve met zaey en weijlanden onbelast zou wor den opgeleverd. In de zesde voorwaarde wordt bepaald dat alle lasten vanaf het jaar 1775 voor rekening van de koper waren. In de zevende voorwaarde staat, dat het onbezaaide land direct aan de koper kwam en het bezaaide na het oogsten. In de achtste voorwaarde regelt de moeder haar eigen onderdak en verzorging. Ze bleef bij haar zoon (de koper) inwonen, in de voorste huijs- kamer. Haar zoon moest zor gen voor verwarming en ver lichting (vuur en licht), mitsg aders spijs en draqk, zoo als behoorlijk is, overeenkomende met hetgeen haar zoon zelf at en dronk. Als kostgeld zou ze 100 gulden per jaar betalen, ingaande de dag van de ver- tatt: =WC <N. :w? 1 -V i I- r te mi ili i -J" J'"T Iii r7!f Het Groenewoud omstreeks 1800. koop. Ze behield zich echter het recht voor om elders te gaan wonen. In dat geval zou verrekening op basis van 100 gulden per jaar plaatsvinden voor het tijdvak dat ze bij haar zoon inwoonde. In de negende voorwaarde is de betaling geregeld. De totale koopsom bedroeg 1150:-:- (6900 gulden). De koper zou 3000 gulden eerste hypotheek op de hoeve nemen, door mid del van eene Schepen-obliga tie en de resterende 3900 gul den zou als tweede hypotheek, a 4% per jaar door de moeder verstrekt, op de hoeve blijven rusten. In de tiende voorwaarde staat vermeld, dat de overige kosten van overdracht voor rekening van de koper kwamen. Izak van Oeveren had nog een broer Jacobus. En een zuster Cornelia die met ene Isaak Hage - beiden landlieden on der Stavenisse - getrouwd was. Ze waren mede erfgena men in de boedel van hun vader Izak van Oeveren sr. en uit hoofde daarvan bij de ver koop betrokken. Een goed jaar na deze verkoop, op 4 mei 1776, werd moeder Lena Cor nelisse Tuck te Sint-Maartens dijk begraven. Resumerend waren de bewo ners van het Groenewoud: 1728-1762 Izak van Oeveren, 1762-1775 diens weduwe Lena Tuck. Bronnen: 0 Gemeentearchief Tholen, Lasonder nrs. 5306 en 5308. 0 Genealogie Kloet-Gaakeer VIII/146 en 147. 0 Predikantenlijst Sint-Philips land. 0 Genealogie Roozemond. Zaterdag 22 oktober om tien uur begint de campagne op de Markt in St. Maartensdijk met een toespraak van de lijsttrekker, wethouder P. van Schetsen. Voor de jeugd is er dan een bal Ion wedstrijd, waarmee een abonnement voor het nieuwe zwem- seizoen te winnen is. Om elf uur worden de ouderen op de koffie ver wacht en vanaf half één is er een politiek café. 's Middags komt Scherpenisse (Hoge Markt) aan bod en Poortvliet, waar Van Schetsen als wethouder van sportzaken de aftrap verricht bij een voetbalwedstrijd van SPS. Zaterdag 29 oktober is Tholen aan de beurt. Op de Markt en in het win kelcentrum zullen de kiezers aange sproken worden om over het .gevoerde beleid van gedachten te wisselen. Daarna gaat de karavaan naar Oud-Vossemeer, waar in de Vossenkuil politiek café wordt gehouden. Daar vindt ook een gesprek plaats met de stichting Pro motie Oud-Vossemeer. Zaterdag 5 november worden de De Thoolse politie is versterkt met de komst van brigadier Waarden burg, afkomstig van de recherche uit Middelburg. Hij gaat zich speciaal bezighouden met de naleving van de wapenwet en de jachtwet. Volgens de chef van de werkeenheid Tholen, adjudant M. Verkerke, heeft hij daar een dagtaak aan. "Er blijkt gigan tisch veel werk aan te zitten, want we hebben hier vijf schietverenigin gen en veel jagers. En de gemeente heeft de taken op het terrein van de wapen- en jachtwet allemaal over gedragen aan de politie. Het is echt een fors stuk werk." kiezers in St. Annaland opgezocht. De karavaan stopt op het Haven plein. Het politiek café is daarna in Stavenisse, bij café Smits aan de haven. De socialisten wandelen dan nog naar het woonzorgcentrum Ele- nahof voor een rondleiding en een gesprek met de bewoners. Tenslotte komt de PvdA-karavaan naar St. Philipsland, waar in de Voorstraat de mening van de kiezers zal wor den gevraagd over hun wensen vooi de nieuwe gemeente Tholen. De PvdA zegt 'de vrije, zelfstandige burger, de zich steeds onveiliger voelende burger en de in een bedreigd milieu wonende burger uit nodigen om te onderzoeken wat ons bindt om te helpen bouwen aan een veilige, rechtvaardige toekomst.' Een 54-jarige man heeft bekend een 23-jarige plaatsgenoot uit St. Maar tensdijk in de rechter zij te hebben gestoken. Dit gebeurde in de shoar mazaak in de Kaaistraat en niet - zoals vorige week ten onrechte door de politie werd gemeld - in een café in de Kaaistraat. De politie hield de man dinsdagochtend aan wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en liet hem na een bekentenis weer vrij. Hij was tijdens het mis drijf onder invloed van alcohol. Vol gens de politie ging het om een ordi naire ruzie na een discussie over motoren. De man pakte het mes van achter de bar. De 23-jarige liep een wond van twee tot drie centimeter op, die door de huisarts werd behan deld. Het slachtoffer maakt het goed. Over het jeugd- en jongerenwerk is na ruim anderhalfjaar een evaluatie rapport uitgekomen. Daaruit blijkt volgens de leiding dat het project in een behoefte voorziet en dat men het zelfs zo druk heeft, dat niet alle pro blemen in de beschikbare tijd kun nen worden aangepakt. Gisteren ondertekenden alle zorgin stellingen en opleidingen voor ver pleging en verzorging in Zeeland een samenwerkingsovereenkomst. Dat gebeurde in het kader van het project samenhang en samenwer king gezondheidsonderwijs in Zee land (PSSGZ). Dit project, dat in 1991 begon en in april volgend jaar eindigt, is één van de vijf regionale experimenten die gesubsidieerd worden door de ministeries van onderwijs, cultuur en wetenschap pen en volksgezondheid, welzijn en sport. Het doel is te komen tot een stelsel van opleidingen voor verple ging en verzorging dat niet zo ver snipperd is als momenteel het geval is. De eisen van de zorgverleners en het onderwijs moeten op elkaar afgestemd worden. Daarnaast is het de specifieke opdracht voor de PSSGZ om een model voor samen werking tussen zorginstellingen en onderwijs te ontwerpen. Ook de Thoolse bejaardenoorden vallen onder de samenwerkingsovereen komst. De scholen die tekenden, zijn gevestigd in Vlissingen, Goes, Clinge en Terneuzen. "Dat de veelvoud van vragen onmo gelijk in 20 uur per weck adequaat beantwoord kan worden, moge dui-„ delijk zijn", meldt het verslag. Oor spronkelijk opgezet voor jongeren van 12 tot 16 jaar, krijgt het jcugd- en jongerenwerk steeds meer vragen van jongere of oudere jeugd. Daar door dijde de leeftijdsgroep uit naar 4 tot 25 jaar. De leiding moest dat toelaten. "Verwijzing naar andere onderstcuningsinstellingen op Tho len is immers niet mogelijk." Het college van b. en w. staat posi tief tegenover het jeugd- en jonge renwerk. Maar of er ook werkelijk een definitief vervolg komt en in welke vorm, daarover moet de gemeenteraad nog beslissen. Een aantal activiteiten staan nog op stapel voor het jeugd- en jongeren werk. Zo begint in oktober in gemeenschapscentrum Meulvliet een filmclub. Ook het project 'Ken je maat' over alcohol- en gokversla ving moet dit en volgend jaar wor den uitgevoerd in samenwerking met de jeugdsozen in Zeeland. Het jeugd- en jongerenwerk consta teerde dat jongeren nogal eens over last veroorzaken, met name in Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. Er is overleg geopend met de afdeling welzijn van de gemeente om de plaatsen in kaart te brengen waar jongeren elkaar ontmoeten. Volgens het jeugd- en jongerenwerk wordt de overlast grotendeels veroorzaakt door een gebrek aan dergelijke 'hangplekken'. De bibliotheek van Sint-Annaland heeft om een oplos sing voor het probleem gevraagd. Over de huisvesting in het centrum Thuiszorg in Sint-Maartensdijk is de projectleiding niet echt tevreden. "Het jeugd- en jongerenwerk is een vreemde eend in de bijt en zou voor haar eigen uitstraling, imago en een betere bereikbaarheid voor de doel groep in Tholen gehuisvest moeten zijn", zegt het rapport. Ook de ruim te voor het jongeren advies- en informatiebureau (Jaib) dat gebruik maakt van de 'prikruimte' van het Kruisgcbouw in Tholen, is te beperkt volgens de vrijwilligers. "Het onderbrengen van het Jaib bij het Kruiswerk moet dan ook als een noodgreep worden gezien." Desondanks loopt het adviesbureau volgens het verslag boven verwach ting goed. Er kwamen veel vragen over het T-formulier van de belas ting en verder over studiefinancie ring, recht, wonen, gokverslaving en drugs. Er werden jongeren doorver wezen naar ondemicer het maat schappelijk werk. Het jeugd- en jon gerenwerk heeft inmiddels contact opgenomen met de Thoolse scho lengemeenschap in Sint-Maartens dijk om in de lessen voorlichting over het Jaib te kunnen geven. De opzet hiervoor is al in de maak. Ook over deelname aan de overige projecten heeft het jeugd- en jonge renwerk niet te klagen. Vooral Technika 10, een technische cursus voor meisjes van tien tot dertien jaar, trekt veel belangstelling. Twee groepen van tien deelneemsters heb ben inmiddels een cursus over fiet sen en houtbewerking gehad. Aan gezien er meer vrijwilligers bij kwa men, werd een derde groep gesticht. Er zijn geen vier, maar zeven cur sussen georganiseerd. En er deden 32 meisjes mee, dat zijn er twaalf meer dan gepland. Technika 10 is op Tholen een groot succes volgens de organisatie, die dit toeschrijft aan de grote belangstelling van jongere meisjes, de continue wachtlijst en het feit dat Tholen als enige van de dertien projectplaatsen in Zeeland niet kampt met een tekort aan vrij willigers. Verder gaf het jeugd- en jongeren werk ondersteuning aan de jonge- renstichting Jong Vosmaeren speel tuinvereniging De Vossetuin in Oud-Vossemeer, de roefeldag, het project om de leefbaarheid en het imago van de Kotterstraat in Tholen op te vijzelen, de interculturele manifestatie Mengelmoes in Sint- Maartensdijk en de jeugdsoos in Tholen. De soos werd bij wijze van proef vier keer in het gebouw van het Oos- terschclde college aan de Jan van Bloisstraat gehouden. Het nadeel van dit gebouw was echter dat de jongeren na afloop alle spullen zoals versieringen, bar en flipperkast weer weg moesten halen. Deze maand verhuist de soos naar één van de zaaltjes van gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. Dat deed al eens eerder dienst als jeugdhonk. Een 49-jarige Thoolse veehouder is door de economische politierechter veroordeeld tot 1500 gulden boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De man had in februari drijfmest ver spreid op een dijk van het water schap. Hij kon de veertig kubieke meter mest niet kwijt op zijn wei land, omdat de duizenden rotganzen die daar in de winter grazen er hun uitwerpselen achterlaten. De ganzen komen er, sinds in 1984 de Oester- dam er ligt. Volgens de boer wordt zijn vee ziek van de uitwerpselen, maar de ZMO liet hem weten dat dierenarts noch gezondheidsdienst het verband konden aantonen tussen de ziekte - in mei - van zeven koeien en de ganzenoverlast. Om aandacht voor zijn probleem te vragen, had hij de opgelegde boete van 1500 gulden niet betaald. De officier van justitie eiste na het aanhoren van de man niet de gebrui kelijke verhoging van 20%. Hij waarschuwde tegen een herhaling. Uiteindelijk halveerde de rechter de boete. De interculturele manifestatie Men gelmoes, dit jaar in Sint-Maartens dijk gehouden, krijgt een vervolg. De organiserende Thoolse werk groep Interculturele activiteiten heeft zich inmiddels aangesloten bij de stichting Cultureel Gekleurd. Tussen 2 en 16 april volgend jaar zal het nodige op touw gezet worden, is de bedoeling. In de eerste plaats een open middag in Haestinge te Sint-Maartensdijk, op zaterdag 8 april. De opzet zal glo- Het Smalstads mannenkoor heeft het hoogste puntental, 242, behaald op het Zeeuws zangersmanifest. Het leverde het koor uit Sint-Maartens dijk de wisselbeker op en een eerste prijs. VZOS uit Sint-Philipsland behaalde met 200 punten een twee de prijs. Het mannenkoor voerde, onder lei ding van J. Wesdorp, twee werken uit: 'A Madame de Pompadour' en 'Geistesgruss'. Het eerste kreeg 123 punten van de jury, het tweede 119. Lager dan een acht werd geen enkel onderdeel beoordeeld. 'U weet steeds weer een grote muzikale lijn in de gaten te houden, terwijl nim mer een geraffineerd detail vergeten wordt', schrijft een van hen over het eerste werk. Zijn collega vond de zuiverheid van de consonaten, door wat teveel vibrato, niet helemaal optimaal. Verder adviseerde hij te zorgen voor een samenhangend geheel, zodat niet teveel individuele stemmen te horen zijn. VZOS, eveneens met J. Wesdorp als dirigent, vertolkte de liederen 'In these delightful pleasant groves' en 'Lob auf die Musik'. Dialect. Drs. M.J.Th. Adler van de kon. Ned. academie van weten schappen is in april begonnen met de verwerking van het materiaal voor het supplement op het Woor denboek der Zeeuwse dialecten. Overigens heeft opdrachtgever stichting De Zeeuwse Taele de financiering nog niet volledig rond. Ze blijft echter zoeken naar mogelij ke subsidiënten. baal hetzelfde zijn als dit voorjaar. Dus muzikale optredens, een info markt en een activiteit voor de kin deren. Dit laatste heeft als thema de feesten die in verschillende culturen gevierd worden om het voorjaar in te luiden. Ook vanuit verschillende godsdiensten zal dit - het paasfeest - belicht worden. Belangstellenden die een kraam willen huren voor de verkoop van hun produkten, kunnen contact opnemen met beheerder H. Visser van Haestinge (tel. 01666- 2865). In samenwerking met de Filmclub Tholen zal op maandag 10 april een buitenlandse film gedraaid worden. En voor woensdagmiddag 12 april wordt nog gezocht naar een evene ment voor de kinderen. Daarnaast wordt geprobeerd de fototentoon stelling 'Zeeuwen kieken het Zuiden' naar Tholen te halen. Garage Dekker in St. Annaland gaat volgend voorjaar een nieuw tanksta tion bouwen met luifel en een moge lijkheid voor betaalkaarten om dag en nacht te tanken. Vorige week werd al gemeld, dat het tankstation in het bodemsaneringsprogramma 1995 van de provincie Zeeland was opgenomen. Aan de hand van tien boringen is vervuiling vastgesteld, die verwijderd moet worden, waarna er een volledig vernieuwd brand stofstation aan de Spuistraat komt met dampretourleidingen en vloei stofdichte bestrating. Het station blijft bediend, maar 's nachts kan men er ook terecht met de betaalpas- jes, behalve voor l.p.g., want daar voor blijft bediening verplicht. Dek ker, die sinds de sluiting van de ben zinepomp bij garage Struik in Stave nisse ook nogal wat Stavenissenaars bij de pomp krijgt, is het enige lpg- station in St. Annaland. In heel Zeeland zijn 321 verkoop punten van autobrandstof aan de milieunormen getoetst, waarvan er 135 gesloten zijn of worden. In St. Annaland sloot als eerste de pomp bij de fietsenwinkel van Dirk Bruynzeel, vervolgens die van Struik in Stavenisse en sinds kort is de pomp van garage De Viet in St. Maartensdijk gesloten. Er resteert niet veel meer van het glastuinbouwbedrijf van de maatschap Moerland op de hoek Stoof- weg/Hoenderweg in St. Annaland. De kas is verdwenen, alleen het schuurtje staat er nog om gesloopt te worden voor de oprukkende woningbouw in bestemmingsplan Stoofweg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15