Olleke Bolleke vertoont gebreken bij viering van 15-jarig bestaan Plaatselijk nieuws Extra emmer voor huisvuil VISSER Dr. v.d. Berge is met vakantie Gevarieerde artiestenavond lokale omroep DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 1994 Disco bij Thjos Groen licht voor appartementen Viswedstrijd Anbo-leden missen ritje door Zeeland Zwembad opruimen Zwemdiploma Zijdeschilderijen Beroepen en bedankt Oud- Vosserneer Auto tegen lichtmast Biljarten Jeugd vangt niets Bouw garages Informatie Sint-Anthoni- usschool Subsidie WIK Biljarten van 10 tot en met 23 oktober Praktijk wordt waargenomen door dr. Veldman. De apotheek blijft geopend. Bromfiets gestolen Fietscursus Stavenisse Insluiping Buurtweg Sint- Maartensdijk Klaverjassen Meubilair basisschool Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager HAASKARBONADE 1 kiloƒ11,50 RIBKARBONADE 1 kiloƒ10,50 KIPPEBOUTEN 1 kilo4,75 LEVERKAAS 100 gram1,15 GEBR. GEHAKT 100 gram1,15 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 GRILLWORST 200 gram2,50 STOOFLAPPEN 1 kiloƒ15,00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kilo7,25 5 RUNDERVINKEN halen4 BETALEN GEHAKT 500 gram5,25 HACHÉVLEES 400 gram5,00 Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Scherpenisse Kleurplatenwedstrijd Poortvliet Uitbreiden woning in polder Biljarten Vier botten Sint- Philipsland Viswedstrijd Makreel Teleurstellend seizoen voor Noad Nieuw- Vosserneer Burgerlijke stand Weekend diensten Morgen (vrijdag) is er bij jeugdsoos Thjos een disco-avond. Van half acht tot elf uur zijn jongeren van 12 tot 16 jaar welkom in het jeugdhonk van Meulvliet. Op 14 oktober is er geen jeugdsoos. Het plan van bouwbureau De Kroon te Bergeyk om 22 appartementen te bouwen aan de Meanderlaan is in strijd met het bestemmingsplan Bui tenzorg III (3e herziening). De bouwblokbegrenzing van 18 bij 18 meter wordt namelijk overschreden. De provincie heeft er geen bezwaar tegen, dat het bestemmingsplan wordt aangepast om de bouw moge lijk te maken. De overschrijding is namelijk minimaal, waardoor het geplande openbaar groen niet wordt aangetast. Ook blijven de uitgangs punten met betrekking tot parkeer gelegenheid overeind. De norm voor eengezinswoningen in een plattelandsgemeente is 1,2 parkeer plaats. Voor de appartementen zijn er dus 26,4 nodig en er komen er 28. Daarvan 16 in de parkeerkelder en 12 in de open ruimte. A. Spapen won zaterdag de zesde en laatste viswedstrijd van hengelsport vereniging de Pieterman. Bij Strijen en Gorishoek wierpen 23 deelne mers hun lijnen uit vanaf de Sala mander. A. Spapen won met 478 punten. L. Verkerke ving de groot ste vis; een geep van 38 cm. De uit slag was: 1 A. Spapen 478 p; 2 A. van Dijk 452 p; 3 L. Verkerke 410 p; 4 R. Kok 381 p; 5 mevr. C. Schot 356 p; 6 mevr. L. Spapen 295 p; 7 H. Kok 284 p; 8 W. van Elzakker 281 p; 9 A. van Laar 250 p; 10 A. van Elzakker 231 p. Een aantal teleurgestelde leden van de Anbo kon niet mee met het reisje door Zeeland; de gehuurde bus was al volgeboekt. Degenen die wel mee mochten, vertrokken richting Phi- lipsdam. Via de Grevelingendam reed het gezelschap naar Bruinisse en langs de noordkant van Schou wen naar Renesse. Daar werd een bakje koffie gedronken. De tocht werd vervolgd door het duingebied naar de stormvloedkering in de Oos- terschelde. Vandaar reed de bus naar Veere waar ook het Veerse Meer nog werd bekeken vanaf de boot. Het stralende en heldere weer zorg de voor een mooi uitzicht op het water. Na een wandeling door het stadje Veere, ging het gezelschap met de bus verder naar Vlissingen. De chauffeur koos mooie, rustige wegen uit en reed door pittoreske dorpjes. Hierdoor zagen velen na lange tijd weer bekende plekjes terug. Voor een rondwandeling door Vlissingen was geen tijd meer, maar de chauffeur verzorgde een rondrit en gaf hier en daar wat uitleg. Daar na werd koers gezet naar Ossen- drecht waar de Anbo-leden het diner nuttigden. Voldaan en tevreden aan vaardde het gezelschap de terugreis. De kleuters van openbare basis school Ter Tolne hielpen badmees ter J. Jansen met het opruimen van de bladeren op de ligweide van zwembad de Spetter. Tegelijkertijd verzamelden ze de walnoten die er lagen en namen die mee naar school. Kleding werd er niet gevonden, want alle gevonden voorwerpen zijn al door het badpersoneel verzameld en kunnen tot midden oktober wor den afgehaald. Wat er dan nog over is, gaat naar een goed doel. Voor het diploma zwemvaardigheid 3 slaagden onlangs in zwembad de Spetter: J. Barto, L. de Boe, N. Bezemer, N. van de Burg, A. van de Burg, J. Boer, R. Bijl, J. v.d. Velde, D. Andriesse en L. Andriesse. Sebastiaan Berm uit Poortvliet slaagde voor de 100 meter. In de maanden oktober en november hangen er in de gang op de begane grond van zorgcentrum Ten Anker een aantal zijdeschilderijen. Het zijn werken van mevr. H.J. Sieling-de Bruin. Zij werkt als vrijwilligster bij het .zijdemuseum in Wouw. Mevr. Sieling begeleidt er cursussen in zij deschilderen. Haar werkstukken hebben vooral bloemen en vlinders als thema, maar sommige tonen ook andere dingen zoals een Zeeuws landschap en een impressie van Zuid-Afrika. Ze signeert haar werk - met een knipoog naar de Chinese herkomst van deze schildertechniek - met Risi-Ling. Belangstellenden kunnen overdag een kijkje komen nemen in de gang van Ten Anker. Dominee A.J. Gunst van de Gere formeerde Gemeente heeft een beroep gekregen van de gemeente uit Meeuwen. Hij bedankte voor een beroep uit Rotterdam-IJsselmonde. Vossemeren. De provincie Zeeland draagt over dit jaar 254.300 gulden bij in de exploitatie van bejaardente huis De Vossemeren te Nieuw-Vos- semeer. De auto van een 22-jarige man uit Tholen raakte vrijdag beschadigd bij een botsing tegen een lantaarnpaal. De Tholenaar reed over de Molen weg in de richting van de Molen dijk. Vanuit een parkeerplaats reed een 49-jarige automobiliste de weg op. De Thoolse bestuurder week voor haar uit en raakte daardoor de lantaarnpaal. Het bleef bij materiële schade. Uitslagen De Treffers. M. Hendrik- se-K. Hommel 9,42-10, H. Hom- mel-D. den Hollander 6,61-10, J. Etienne-D. van Driel 10-6,85, J. Hommel-P. de Leeuw 6,66-10, J. van Meer-J. Geuze 9,48-10, B. den Hollander-J. Burgers 7,94-10. Kort ste partij (22 brt.) J. Burgers en J. Etienne, hoogste serie 11 car.) P. de Leeuw en J. Burgers, beste moyenne (2,32) J. Burgers. In de zesde clubwedstrijd van 't Scharretje is de jeugd er opnieuw niet in geslaagd om vis aan de haak te slaan. Hoewel het parcours, de Westerschelde bij Schore, zich daar toe best leende. De 20 deelnemers brachten 7075 gram vis op de kant. Winnaar werd A. Steijns met 1970 gram, 2. A. Rijnberg 1340 gr., 3. Th. Bosters 910 gr., 4. A. de Romph 595 gr., 5. J. Verhees 550 gr., 6. M. Goe- degebuure 520 gr., 7. G. Rijnberg- Plandsoen 460 gr. (eerste dame), 8. C. Plompen 410 gr., 9. Cl. Rijnberg 320 gr. en 10. C. Dam 50 gram. De provincie heeft er geen bezwaar tegen, dat het bestemmingsplan Kom wordt aangepast zodat de bouw van een dubbele garage moge lijk wordt. J. Quaak heeft die inmid dels neergezet achter zijn woning aan de Molenstraat. De woonbe stemming die op het betreffende stuk grond (aan de zuidkant van de M. Lindhoutstraat) rust, wordt door de gemeente achterhaald genoemd. Het plan voor de garages wordt 'een fraaie planologische invulling van de openliggende ruimte' genoemd. De St.Anthoniusschool houdt op maandag 10 oktober van half zeven tot half negen een informatie-avond voor ouders van leerlingen van de groepen 1 tot en met 8. Men kan op de school terecht voor allerlei inlichtingen. Ook de ouders van kin deren die peuterspeelzaal de Pluus bezoeken, kunnen komen om kennis te maken met het leerstelsel en de sfeer op de school. Gymnastiekvereniging WIK krijgt over 1992 van de provincie 1667 gulden subsidie in het kader van de gehandicaptensport. Dat bedrag is destijds als maximum gesteld, hoe wel de werkelijke kosten voor WIK meer hebben bedragen. WIK ont ving al een voorschot van 1300 gul den. Het restant zal eveneens naar de club worden overgemaakt. Maandag 10 oktober haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Biljartvereniging Havenzicht kreeg stevig klop van het sterk spelende Haasje uit Putte. Van de acht partij en werd er maar één door Haven zicht gewonnen. Er werd gespeeld over 20 beurten. Rinus Westdorp beet de spits af tegen J. Heert. Deze partij eindigde in 22-30 in het nadeel van Westdorp. Beb van Hees kreeg de hardste klap te verwerken. Van Hees, die normaal gesproken 70 car amboles moet maken, kreeg geen schijn van kans tegen de sterk spe lende Arie Boomans. In vijf beurten en na tien minuten was de partij gespeeld. Boomans opende met een serie van 32 en Van Hees met een poedel. De uitslag was 7-50. Frank Dom dolf het onderspit tegen Martin Berloth met 12-20. Ook Albert Nee- Ie kwam niet uit de verf. Neele moest 60 caramboles maken in de twintig beschikbare beurten. Zijn tegenstander A.M. Brussaart moest er echter maar twintig maken en was daarmee klaar toen Neele nog op 21 stond. Bas de Man verloor met 13- 15 van C. de Bont en Frans den Engelsman ging met 25-45 tenonder tegen Arie Boomans. Henk Dijkema had een vrouwelijke tegenstander. Of de tot dan toe ongeslagen Dijke ma hierdoor van de kaart raakte of niet, hij verloor kansloos met 16-21. Ab Westdorp redde de eer door met 30-18 van T. v.d. Bergh te winnen. In de nacht van zaterdag op zondag werd de bromfiets van een 18-jarige jongen uit Poortvliet gestolen. De zwarte, vier jaar oude Puch stond op de Voorstraat op het trottoir. De waarde van de bromfiets ligt tussen de 800 en 1000 gulden. Het jeugd- en jongerenwerk Tholen begint op 25 oktober in de Welle- vaete met een 'fietscursus' voot meisjes van tien tot twaalf jaar. Op vijf avonden van half zeven tot acht uur wordt er uitleg gegeven over de fiets. Hoe zit zo'n rijwiel in elkaar? Wat kan er stuk gaan? En hoe plak je een band? Opgeven kan bij het jeugd- en jongerenwerk in Sint- Maartensdijk tel. 01666-3577. Een bewoner van de Buurtweg werd woensdagmiddag beroofd van zes honderd gulden. Twee mannen met een Afrikaans uiterlijk hielden de man aan de praat. Een derde kon zo ongemerkt de woning in sluipen en nam zeshonderd gulden mee. Getui gen zagen dat kort hierna drie perso nen in een auto van het huis wegre den. De politie stelde een onderzoek in naar de wagen, maar dat leverde niets op. J. van Zetten heeft de tweede com petitiewedstrijd van klaverjasver- eniging De Pendelaars gewonnen met 5898 punten. De uitslag: 1 J. van Zetten 5898 p; 2 P. Bazen 5184 p; 3 M. Bronmans 5136 p; 5 J. v.d. Werf 4764 p; 6 R. Waasdorp 4534 p; 7 L. Kampman 4448 p; 8 K. v.d. Hoek 4354 p; 9 R. Koetsier 4286 p; 10 A. Arts 4250 p; 11 A. Koetsier 4220 p; 12 K. Waasdorp 3886 p; 13 H. Knuist 3492 p. Morgen worden er inhaalwedstrijden gespeeld. Door omstandigheden is de heer Nelisse tot nader order niet in staat het oud-papier in de plaats St. Maartensdijk op te halen. Wilt u zo vriendelijk zijn om zelf het papier te brengen bij zijn schuur aan de Westpoort. Advertentie I.M. De Juliana van Stolbergschool heeft de gemeente gevraagd het meubilair 6,7 en 8 oktober Maandag en dinsdag 10 en 11 oktober Woensdag 12 oktober Advertentie I.M. van de lokalen van de groepen 3 tot en met 8 te vervangen. De school heeft vastgesteld dat het type stoel dat nu gebruikt wordt, volgens de huidige eisen slecht is. Daarom moeten ze zo snel mogelijk worden vervangen, vindt de school. De tafels zouden nog goed zijn. B. en w. vinden echter dat stoelen en tafels tegelijk vervangen dienen te wor den. De afschrijvingstermijn voor het huidige meubilair is twintig jaar, de stoelen en tafels zijn negentien jaar oud. Het gemeentebestuur trekt daarom ƒ20.146,32 uit om zowel 74 stoelen als tafels te vervangen. Kinderen tot en met 10 jaar kunnen meedoen aan een kleurenplatenwed strijd. De hoofdprijs is een walkman en daarnaast zijn er nog enkele andere prijzen. Voor de jeugd liggen de kleurplaten klaar bij CDK-bank W.A: Donken in de Kerkstraat, die de actie houdt ter gelegenheid van oktober-spaarmaand. J. Jacobs uit Putte mag zijn woning aan de Schoondorpseweg uitbrei den. De provincie verleent daarvoor ontheffing van het bestemmingsplan Buitengebied. Volgens dat plan mogen burgerwoningen in het bui tengebied niet worden uitgebreid, bovendien heeft het perceel de bestemming 'landbouw'. Het plan voorziet er echter in, dat een verou derde woning wordt aangepast aan de eisen van deze tijd. Ook het bouwen van een garage/berging door A. Rijsdijk bij diens woning aan de Stoofstraat, wil Middelburg toestaan. Het plan is in strijd met het geldende bestem mingsplan Kom, omdat de maxi maal toegestane bebouwingsopper vlakte van het erf wordt overschre den. Maar de overschrijding is gering én het plan voldoet aan de voorschriften die in de in voorberei ding zijnde tweede herziening van het bestemmingsplan worden gesteld. Uitslagen Tolrust. J. Tol-R. Lis- seveld 3,11-10, H. Demming-A. Schot 10-10, G. de Jonge-J.K. Elen- baas 9,46-10, W. Bijl-J. Niemants- verdriet 4,43-10. Kortste partij (19 brt.) en beste gemiddelde (2,95) J. Niemantsverdriet, hoogste serie (9 car.) J.K. Elenbaas. De 21 deelnemers aan de zesde clubwedstrijd van De Knorhaan haalden zaterdag slechts vier botten boven water. Theo de Bruin werd winnaar met een bot van 35,4 cm. Dat leverde hem 100 punten op. Tweede D. Schipper 99 p., 3. Br. Rijnberg 98 p. en 4. R. Lisseveld 97 P- De volgende wedstrijd is op 15 oktober om half twaalf aan de Anna- vosdijk. C. van Moort heeft zaterdag de wed strijd van hengelsportvereniging De Makreel gewonnen met 605 punten. J.P. Kaashoek werd tweede met 495 en daarna volgden Jan Roth en Jan Kolthoorn met respectievelijk 415 en 375 punten. Bij de jeugd werd Ronald Roth eerste met 455 punten. Op 15 oktober gooien de leden van De Makreel hun lijnen van elf tot twee uur uit aan de Zuiddijk in een wedstrijd voor het kampioenschap. Noad heeft een teleurstellend sei zoen achter de rug. Dat bleek vrij dagavond op de jaarlijkse ledenver gadering van de voetbalclub, waar op 21 leden aanwezig waren. Secre taris G. Noorthoek deed in de kanti ne verslag van de resultaten. Bij de senioren degradeerde het eerste elf tal uit de derde klasse en bij de juni oren werd het A-elftal teruggetrok ken. De kampioenschappen van de El- en E2-pupillen verzachtten de pijn een beetje. Het bestuur gaat in ongewijzigde toestand zijn vierde seizoen in met A. van Dijke als voorzitter en G. Noorthoek als secretaris. Jaap van Oudenaarde en Marco Verkerke werden herkozen als respectievelijk penningmeester en tweede secretaris. Het nieuwe seizoen begon niet zo best voor Noad, want het derde elftal moest wegens spelersgebrek worden terug getrokken. Geboorten: Anna L.J. dochter van C.J. Bosters en J.C.A. van Veldho ven; Dijmphna E.M. dochter van C.G.S.M. de Jong en A.M.C.D. Bosters; Meivin M.M. zoon van A.P.M. de Klerck en M.A. Geers; Cornelia A.M. dochter van A.M. Hommel en J.P.M. Cools; Maudy G.A. dochter van A.W.J. Brouwers en A.M.G. de Wit; David A.M. zoon van A.L.M. Nièpce en L. Teders; Luuk P.A. zoon van F.P. Hommel en E.P. Bosters; Sharon dochter van A.A.J, van Loenhout en A.M.A.C. Kooien. Overlijden: Johannes H.P.M. Schoutens (70); Martha Verkerke (90); Anna C. Bosters-Leijdekkers (63); Maria de Jong-Bosters (91); J. de Jongh-van Wesel (90); Martine Hellemons (29); Cornelis L. Pias mans (71); Maria L. de Jong-de Jong (64); Theodorus Akkermans (78); Petronella C. Suijkerbuijk-van Zomeren (75). Huwelijken: Jacobus J.C. Koen (26) en Maria P.A.D. Bosters (21) beiden uit Tholen; Ludovicus L.F. Jansen (28) en Pieternella E. van Dijke (30); Adrianus P.J.J. Verhagen (29) en Johanna M. Potter (25); Jacobus G.J.M. van Loenhout (26) en Marjo- rie N.G. Krens uit Tholen; André M.M. Weterings (33) en Petronella M. Verhagen (29); Henricus A.L.M. Voorbraak (25) en Cornelia A.D. Vrijhoef (24). Huwelijksaangiften: Cornelis A. Jochems (26) en Fatima El Marjani (24); Antonius W.J. van der Zande (30) en Sophia E.E. Cools (29); Jacob A.H. Krielen (25) uit Zeven bergen en Marina C. Hopstaken (24). De peuters van Olleke Bolleke aan de pannekoeken. Advertentie I.M. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke in St. Annaland heeft met de kinde ren drie dagen feest gevierd ter gelegenheid van het derde lus trum. De jongens en meisjes kwa men 27, 28 en 29 september ver kleed naar het gebouw aan de Bie- rensstraat, achter de brandweer kazerne. De peuters smulden van pannekoeken met stroop of suiker en daarnaast was er limonade en tot slot een vruchtencocktail. De kinderen konden hun energie kwijt bij allerlei spelletjes, zoals de tractorrace en spekhappen. Toen de moeders en een enkele vader hun peuter kwamen opha len, kregen ze nog een ballon en een fluit mee naar huis. Olleke Bolleke telt momenteel 45 peuters, verdeeld over de maandag/don- derdaggroep, de dinsdag/vrijdag- groep en de woensdagochtend voor de jongste nieuwkomers. De toekomst ziet er, wat belangstel ling betreft, zonnig uit, want er staan maar liefst 25 peuters op de wachtlijst. De vijftienjarige peu terspeelzaal draait dan ook op volle toeren, maar er zijn wat accommodatie betreft diverse wensen. Het gebouw gaat gebre ken vertonen en voldoet eigenlijk niet meer aan de eisen van deze tijd, zo vindt het bestuur. Het vinyl is versleten, via de wanden en de vloer komt veel tocht bin nen; er is geen keukenblok op sta- niveau voor volwassenen; warm water is alleen in het berghok voor handen, maar daar is geen afvoer en het toilet van de leidsters moet als bergruimte worden gebruikt. De grote wens van Olleke Bolleke is dan ook een nieuw onderkomen, ter vervanging van het semi-per- manente gebouw. De peuterspeel zaal begon in 1979 op 13 septem ber na een open huis op woensdag 12 september met een groep 2/3- jarigen op dinsdag- en donder dagochtend en een tweede groep 3/4-jarigen op maandag- en vrij dagmorgen. De leidsters ontvin gen een tientje per ochtend en de ouders betaalden 26 gulden per maand. Dat is inmiddels opge trokken tot 40 gulden, mede omdat de beloning van de leid sters opgetrokken is. Het eerste bestuur bestond uit voorzitter mevr. F. Burgers, secretaresse mevr. C. van Bezouwen, penning- meesteresse mevr. C. den Engels man, alsmede de leden mevr. C. Coomans en mevr. M. Kuzee. De dames L. Gleym en de Groen waren leidster. Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter Marian Dusink, die 1 januari a.s. haar taak overdraagt aan Jac queline Heijboer. Secretaresse is Rianne de Witte, penningmeeste- resse Hannie Metzelaar. Leden zijn Elza Moerland, Helma Goe- degebuure en sinds kort een man: Kees van Winkelen. De kar wordt elke dag met veel enthousiasme getrokken door de leidsters Judith v.d. Vlies en Lia Bruyns. Zondag 9 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.15 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Teeuw, Oude Tonge. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Lafeber. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Heijden, Heinen- oord. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Burger, Stad a.h. Haring vliet. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds. Van Stuijven- berg Een drankje, een rokertje, muziek en voetjes van de vloer. Na lange tijd trad de stichting lokale omroep Tho len (Sloth) weer eens naar buiten. Deze keer met een grote artiesten avond in Meulvliet. Ongeveer hon derd bezoekers genoten van optre dens van ondermeer John Stoutjes- dijk uit Sint-Maartensdijk, wellicht beter bekend als 'Naughty Johnny'. Als deelnemer aan het Jordaanfesti- val verdiende hij eerder al zijn spo ren. Van de smartlap naar de disco- muziek. Marianne van Koulil uit Roosendaal deed vooral de aanwezi ge jeugd een plezier met nummers van onder anderen Gloria Estefan. Voorlopig leek er echter nog nie mand van plan van de dansvloer gebruik te maken. Geert Sion uit Oudenbosch bracht daar verande ring in. Met zijn jaren '60 repertoire van nummers van ondermeer Tom Jones, bleek hij met name bij de dames goed te scoren. De dansvloer werd ingewijd. Er kwamen num mers voorbij van Lee Towers, Jim Reeves, Elvis Presley en Fats Domi no. Ook Hans van Katwijk bracht met swingende rock 'n roll-liedjes de sfeer er goed in. Maar de meeste voetjes gingen van de vloer bij de Ridderkerkse zangeres Carola. Deze dochter van één van de Vrijbuiters geniet al landelijke bekendheid door optredens op t.v. Het zingen zit haar in het bloed. Met nummers van Cor- rie Konings, maar ook liedjes van haar eigen cd, zorgde ze voor een aantal dansmelodieën waarop de aanwezigen zich konden uitleven. Presentator deze avond was Leo Troost. Als medevennoot van het theaterbureau L&L was hij ook organisator van de artiestenavond. Hij stelde de medewerkers van de lokale omroep voor aan het publiek, voor zover ze nog niet bekend waren. Net als op de radio werden er deze avond een aantal ronden bingo gespeeld. Een echtpaar uit Antwer pen ging naar huis met de hoofd prijs, een magnetronoven. Onder de bezoekers, van oud tot jong, was ook een echtpaar uit Yerseke dat daar trouw Sloth beluistert. De gemeente Tholen komt huishou dens tegemoet die niet genoeg heb ben aan de grote grijze rolemmer van 240 liter voor huisvuil. Dinsdag heeft de gemeente bij enkele parti culieren een tweede container bezorgd. Dat zei wethouder J. van der Jagt in de commissie openbare werken dinsdagavond naar aanlei ding van een vraag van M.J. Klippel (SGP). Het raadslid herinnerde de wethou der eraan dat hij in 1992 al gevraagd had om voorbereid te zijn op vragen van particulieren die aan een contai ner van 240 liter 'te weinig hebben'. Klippel wilde toen een regeling voor deze categorie huishoudens. En vroeg nu hoe het ermee stond. Van der Jagt zei dat er inderdaad gezin nen zijn voor wie een rolemmer van 240 liter te weinig is. "De knelpun ten zijn gehonoreerd. We hebben een tweede container uitgezet. De mensen zijn geholpen." Wel zal er met de afdeling financiën geproken moeten worden over het vastrecht voor de tweede rolemmer. Klippel informeerde ook naar pro blemen die winkeliers en kleine bedrijven met de rolemmers hebben. Hij had gezien dat er bij sommige winkels afval naast de emmer stond. Volgens ambtenaar civiel-techni- sche zaken W.A. Blaas kunnen bedrijven containers van 750 liter gebruiken. Of er werkelijk proble men waren, kon hij niet zeggen. "We zijn nog bezig om de knelpun ten in kaart te brengen." do 6/10 19.30 u. ds. Harinck. wo 12/10 19.30 u. ds. Weststrate. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. De Leeuw, Oud-Alblas. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. v.d. Herik, Strijen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Haasnoot, Zwijndrecht. 19 u. ds. Van Laar, Zevenbergen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). 17 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. drs. Knoop, Sommelsdijk. 15 u. nog niet bekend. Zaterdag 8 en zondag 9 oktober. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland tel. 01665-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Groot, Bergen op Zoom tel. 01640-35849. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 10/10 9-12 u. gemeentehuis. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 okt. donderdag 6 3.47 - 16.07 vrijdag 7 4.32- 16.47 zaterdag 8 5.17-17.32 zondag 9 6.02-18.17 maandag 10 6.47 - 19.07 dinsdag 11 7.37 - 20.02 woensdag 12 8.32-21.07 donderdag 13 9.42-22.27 vrijdag 14 11.07-23.52 di 11/10 20.19 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2