Elke schietvereniging zal voor zichzelf gaan bouwen Figaro FONTANA FUN YINYL-LINOLEUM Ben de Graaff Tapijt BEN DE GRAAFF HEEFT 00K EEN ENORME KOLLEKTIE MERK-KARPETTEN IN VOORRAAD Vervanging lantaarns Debutant bij Emergo goed voor 3 goals Surrender in Vossemeer Somberheid troef over gezamenlijke baan Zwemvereniging Eendracht stelt ledenstop in 9 V» *1 Rooseveltln. 72-78 tel.01640-50050 Koudekerkseweg9 tel.01184-18414 -Ti Open toernooi J. y. Beieren goed bezet K. v.d. Hoek clubkampioen bij De Bidon 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 oktober 1994 Een centrale schietaccom- modatie op Tholen komt er niet meer, zo verzekeren woordvoerders van de ver enigingen uit Poortvliet, Scherpenisse en St. Anna- land. Zij zien niets in het gesprek dat wethouder P. van Schetsen nog wil orga niseren om het draagvlak voor een gezamenlijke accommodatie op de ijs baan in St. Annaland te peilen. Het zit scheef Zeer somber Hartig woordje Ben de Graaffprijs 400 breed 79,- Inclusief vakkundig leggen. Ben de Graaffprijs 109,- Inclusief vakkundig leggen. Vloerbedekking koopt u niet iedere dag. Als u de stap eenmaal heeft gezet, wilt u zich oriënteren op kleur, kwaliteit en duurzaamheid. Dat kan bij Ben de Graaff. Winkelen bij Ben de Graaff gaat vriendelijk en ongedwongen. Precies zoals u dat wilt. Winkelen op uw gemak met de zekerheid van een ruime sortering, een goed advies en een waterdicht service- en garantiesysteem waarmee zelfs het kleinste foutje probleemloos wordt opgelost. Daar staat Ben de Graaff persoonlijk garant voor, want we zien u graag terug. Als u nog even naar onze prijzen kijkt en weet dat het tapijt van uw keuze vakkundig wordt gelegd, weet u meteen wat we bedoelen met'n kamerbreed verschil". Ben de Graaffprijs 400 breed 185,- Inclusief vakkundig leggen. Ben de Graaffprijs 400 breed v.a. 59,- Inclusief vakkundig leggen. 'n kamerbreed verschil BEN DE GRAAFF VESTIGINGEN VINDT U IN: SPRANG CAPELLE - BREDA - BERGEN OP ZOOM - TILBURG - CULEMBORG - DEN BOSCH - EINDHOVEN - VLISSINGEN - SITTARD - TERNEUZEN Wielrennen verzorging van: grafmonumenten snelle leveringstijden jarenlange ervaring waarborgt deskundig advies en kwaliteit Bel voor vrijblijvende informatie tel. 01875-2198 KLINKERLANDSEWEG 13 3244 BD NIEUWE TONGE Poortvliet en Scherpenisse komen niet eens naar die bespreking. Ze willen alleen over hun eigen plan nen praten. "We hebben tot nu toe overal ja en amen op gezegd, maar dat zijn we beu", zegt secretaris J. van Tiggele van Nederland en Oran je uit Poortvliet, dat volgend jaar zijn 75-jarig bestaan hoopt te vieren. "We zijn eigenlijk met zijn allen tegen het plan van de Eendracht uit Tholen geweest, maar de gemeente heeft maar doorgedramd. Wij heb ben ons toen overgegeven, maar het is allemaal mislukt. Een jaar zijn we door Tholen aan het lijntje gehou den, terwijl ze er niets mee te maken hadden. Want zij konden blijven schieten, terwijl wij vorig jaar mei al door de gemeente uit de gymzalen zijn gezet. En de gemeente heeft ons daarna aan ons lot overgelaten. We hebben nog nooit wat concreets van het plan Tholen gezien. Daar moch ten we niet naar kijken. En de andere manier kon het niet, maar blijkens een enquête onder onze leden wilde niemand - op één lid na - in Tholen gaan schieten. Dat was ook niet te betalen. Tholen ligt ook niet centraal, evenmin als St. Anna land. leder moet nu maar voor zich zelf bouwen en niet anders." Potap- pel noemt de situatie voor de schiet- clubs geen vijf voor twaalf, maar twee voor twaalf! gemeente deed nimmer een finan ciële toezegging. Het is allemaal heel raar gegaan en dat zijn we zat!" Van Tiggele geeft aan, dat het in fei te nooit goed gegaan heeft tussen de Eendracht en de andere vier schiet verenigingen op het eiland. "Heel Nederland weet bijvoorbeeld dat Tholen half oktober een wedstrijd organiseert, maar de eilandelijke clubs hebben geen uitnodiging ont vangen. Het zit al zolang scheef, dat nie mand meer weet om wat voor reden." Poortvliet heeft in eerste instantie toegestemd in een gezamenlijke accommodatie op de ijsbaan te St. Annaland, maar toen Scherpenisse zich terugtrok, haakte ook Neder land en Oranje af. "Zonder Scherpe nisse wordt het toch te duur. We gaan nu wat voor onszelf proberen op het industrieterrein bij Bouman- Potter, maar dan zijn we afhankelijk van het bedrijfsleven en de gemeen te. En voor er wat staat, ben je weer een jaar verder. De gemeente, die ons uit de gymzaal heeft gezet, moet initiatieven nemen, maar de wethou der heeft nog niets gedaan dan ver gaderingen georganiseerd", aldus Van Tiggele. Voorzitter J.L. Goedegebuure van de schietvereniging Prinses Juliana uit St. Annaland is ook in mineur stemming over de gezamenlijke plannen. "Scherpenisse en Poortvliet willen niet naar Tholen en niet naar St. Annaland. Wij hebben initiatief getoond voor een gezamenlijke accommodatie en als we daarover geen overeenstemming krijgen, wordt het voor de schietverenigin gen een zeer sombere zaak." Goede gebuure heeft wat ruwe ramingen gehoord over de nieuwbouw op de ijsbaan, maar dat is hem niet meege vallen. "Zonder Scherpenisse en Poortvliet erbij is dat niet haalbaar. Stavenisse heeft voor 50.000 gulden beslist een mooi baantje, maar met het plan Tholen wisten we niet wat er boven ons hoofd hing. Nooit heb ben we iets zwart op wit gezien, behalve een kleine tekening. Wet houder Van Schetsen vond het niet fatsoenlijk tegenover Tholen om ons informatie te geven, maar als vereni ging wil je toch informatie en duide lijkheid. Wij gaan eerst onze léden raadplegen wat we moeten doen", zegt voorzitter Goedegebuure. Voorzitter A. Potappel van de schietvereniging prinses Juliana uit Scherpenisse denkt zich wel te kun nen redden met een baan zoals in Stavenisse. "We hebben nog geen klagen omdat we tot 31 december 1995 in de hallen van Meijer aan de Veerdijkseweg mogen schieten. Daarna willen we een eigen baan, want ze zijn door de gemeente uit de gymzaal gezet en daarvoor moeten we wat anders krijgen." Potappel noemt de plannenmakerij van de Eendracht weggegooide inspannin gen. "Een half jaar geleden al heb ben wij dat schriftelijk aan de gemeente laten weten. Daarover zouden we wel eens een hartig woordje willen spreken, maar de gemeente is nooit duidelijk geweest. Er is ook nooit over bedragen gesproken en er is geen gulden toe gezegd. Men heeft alleen doorge dramd over het plan Tholen. Op een Open dag Zeeuwse schietvereni gingen. Zaterdag 8 oktober organi seert de Zeeuwse Schietbond en de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie een gezamenlijke open dag, als voortvloeisel uit het meerja rig stimuleringsproject. Men kan kennismaken met klein- en grootka liber pistolen, geweren en karabij nen. Deelnemende verenigingen zijn o.a. Nieuwerkerk, Gravenpol der, Nisse, Goes, Middelburg, Vrou wenpolder, Meliskerke en Westka- pelle. Badminton. Om de badmintonsport meer bekendheid te geven, organi seert de Zeeuwse Sportraad samen met de badmintonbond korte trai ningen door topspelers Ron Michels en Chris Bruil. Deze worden 16 oktober in Sportpunt Zeeland te Goes gehouden van drie uur tot half zes. Daarnaast houdt de Sportraad vier thema-avonden in Sportpunt Zeeland. Techniek. Onder het motto Tech niek krijgt kleur1 is er van 10 tot en met 13 oktober aan de Hogeschool Zeeland een scholierenmanifestatie. Het wordt een ontdekkingsreis langs wetenschap en techniek. De onlangs heropgerichte zwemver eniging Eendracht heeft een leden stop ingesteld. Momenteel zijn er 90 leden en dat vindt men voorlopig genoeg. Tachtig van hen bezochten zaterdagavond met een bus voor de eerste keer zwembad Gageldonk in Bergen op Zoom, dat helemaal was afgehuurd. Daar worden de activitei ten van de Eendracht gedurende de winter voortgezet, 's Zomers wordt er in het Thoolse zwembad de Spetter gezwommen. Het bestuur van de Eendracht bestaat uit voorzitter Jan van Meggelen, secretaris Angeeth Schoep, penningmeester Ron Velu- wenkamp en de leden Anja Deurloo en Adrienne Rijnberg. De Eendracht hanteert de formule van de vroegere vereniging en dat betekent dat er niet meegedaan wordt aan activiteiten waaraan een competitie verbonden is en dat er geen lessen worden gege ven. Doel is het stimuleren van alles wat met zwemmen te maken heeft en mensen de kans te geven ontspannen een uurtje te zwemmen. Danielle de Graaf en Paco Telderman trainen de leden. Die krijgen door regelmatig oefenen meer vertrouwen om in bui tenwater te zwemmen. Anderen oefenen voor deelname aan de jeugd- marathon zoals die onlangs in de Spetter werd gehouden. Voor wed- strijdzwemmen of onderwatersport wordt verwezen naar andere organi saties zoals De Dolfijn '92, De Snot- dolf en duikschool Orka. #*ij" - V 'Z ':v, 4 l Prachtig struktuur tapijt van 100% polypropyleen, dus oersterk. De hoog-laag struktuur van dit tapijt geeft een heel apart effekt. Leverbaar in 8 mooie kleuren. Ook geschikt voor trappen. Anti-statisch. 5 Jaar garantie, 400 en 500 breed, jute rug. Normale verkoopprijs 400 breed 98,-. Schitterend hoogpolig shag-tapijt van 100% polyamide, dus oersterk. Door de multi-colour effekten in het garen is met dit tapijt uitstekend te combineren. Geschikt voor huis- en slaapkamers. Door onze grote inkoop zeer scherp geprijsd. 5 Jaar garantie, 400 breed, jute rug. Normale verkoopprijs 139,00 Adembenemend mooi velours-frisé tapijt met een lichte kleur- melering in bijzonder vaste poolzetting. Bij uitstek geschikt voor vertrekken waar veel gelopen wordt en voor de bekleding van trappen. 100% Polyamide. Vuilwerend behandeld. Leverbaar in 13 fantastische kleuren. Anti-statisch. 7 Jaar garantie, 400 breed, jute rug. Normale verkoopprijs 400 breed 219,00 Wat u ook zoekt in vinyl of linoleum, Ben de Graaff heeft 't. Forbo Novilon, Tarkett Pegulan, D.L.W., Rhino, B.N. en ga zo maar door. Ben de Graaff levert alle bekende merken voor onvoorstelbaar lage prijzen. De nieuwste dessins hebben wij in voorraad. 200, 300 en 400 breed. 5 jaar garantie. VLISSINGEN Tennisvereniging Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk had 106 deelnemers bij haar open toernooi. Van hen kwamen er 68 van buiten de eigen vereniging. De winnaars volgens het poulesysteem waren: Dames enkelspel Dl: Liesbeth Broekhuizen uit Poortvliet. Dames dub belspel Dl: Hanna Moerland en Willie de Rijke uit Sint-Annaland. Gemengd dubbelspel D2: Lia Meerman en Huib Bocxe uit Sint-Maartensdijk. Gemengd dubbelspel Dl: Adrie en Trijnie Goede gebuure uit Sint-Annaland. Gemengd dubbelspel C2: Liselotte Heynen en Erik Broekhuizen uit Bergen op Zoom. Winnaars van de finales in de rubrieken volgens het afvalsysteem: Dames dub belspel D2: Julia van Dijk en Mariene Verduit uit Bergen op Zoom. Heren enkelspel D2: 1 Pierre Withagen uit Sint-Maartensdijk; 2 Erik de Rooij uit Sint-Maartensdijk. Heren enkelspel Dl: I Kees Lindhout uit Sint-Maartensdijk; 2 Cent van Dijke uit Sint-Annaland. Heren enkelspel C2: 1 Erik Broekhui zen uit Bergen op Zoom; 2 Marco van Herpen uit Sint-Philipsland. Heren dub belspel D2: 1 Ad Helmons en Ad Theuns uit Steenbergen; 2 Piet Jansen en Leen Ottevanger uit Tholen. Heren dub belspel Dl: 1 Peter Mens en Dick Note- boom uit Tholen; 2 Paul van Houte en Kees Tolhoek uit Waarde. Heren dub belspel C2: 1 Marco van Herpen uit Sint-Philipsland en Jacco Folmer uit Nieuwerkerk; 2 Aad Broekhuizen uit Poortvliet en Erik Broekhuizen. Zaterdag organiseert Jacoba van Beieren een sluitingstoemooi voor haar eigen leden vanaf vier uur. Het eerste team van korfbalclub Emergo behaalde zaterdag een ruime overwin ning op Vios 2. Door goed samenspel werd de winst binnengehaald. Debutant Gerrie Anthonisse zorgde voor een ver rassing door topscorer van de wedstrijd te worden met drie doelpunten. Jan Dui- ne en Dicky van der Linden scoorden ieder twee keer en Anneke Bethlehem, Erwin Stapel en Marco v.d. Hoek zetten elk één doelpunt. Daardoor werd de uit slag 10-6. Emergo 2 pakte eindelijk ook een punt tegen DSO 3. Winst zat er niet in voor de Thoolse ploeg, het bleef bij 3-3. Ad Far- la scoorde tweemaal en Ingrid Klomps één keer. Het B-team van Emergo speelde een attractieve wedstrijd tegen Springfield B, maar ging tenonder met 5-3. Patricia Scherpenisse scoorde één keer en Nico Boogaarts wierp de bal tweemaal in de korf. Emergo C trof thuis Scheldevogels C. Het was een felle wedstrijd. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam van Kevin Meijer: I -0. DSO E klopte Emergo E met 3-1Gerdie Dorst leverde het enige doelpunt aan Thoolse zijde. Emergo F en Springfield F bestreden elkaar zaterdag tevergeefs. Er viel geen enkel doelpunt. De strafworpen eindig den in 24-14. Hierdoor is de F-ploeg van Emergo binnen de eigen club het enige team dat tot nu toe ongeslagen is. Daar voor ontvingen ze een taart. Programma: PKC 12-Emergo 1, Schel devogels 6-Emergo 2, Emergo B-Keep Fit B 10.30 u„ ELKV C-Emergo C, Ter- heijden E-Emergo E, Juliana F-Emergo F. Op 29 oktober treedt de Zeeuwse groep Surrender op in Oud-Vosse meer. De beheerscommissie van De Vossenkuil heeft de formatie, die in augustus op de Speelmansplaten in het voorprogramma stond van Nor maal, naar Tholen gehaald. De band, die al vijftien jaar bestaat, wordt ook wel 'de Zeeuwse Normaal' genoemd. Johan van de Swaluw, Kees Wondergem en Fons van Swaal stonden eerder op de planken bij optredens van Golden Earring, Herman Brood, Candy Dulfer, Row- wen Hezè en Pater Moeskroen. En op 15 oktober warmen ze in de Zee landhallen in Goes het publiek ook weer op voor de act van Normaal. Surrender bracht vorig jaar de cd 'Oans bin de Zeeuwen' uit, die inmiddels is uitverkocht. Half okto ber verschijnt de tweede cd van deze groep. Martin Bogert heeft zondag de precisie- tijdrit van wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maartensdijk gewonnen. Hij bena derde zijn ideale gemiddelde tot op vier seconden. Koos v.d. Hoek werd echter voor het tweede achtereenvolgende jaar clubkampioen omdat hij van de vier kop lopers zijn ideale tijd tot op acht secon den benaderde. Er verschenen in totaal vijftien renners aan de start van deze 31 km lange rit. De uitslag: 1 M. Bogert 4 sec; 2 K. v.d. Hoek 8 sec; 3 Piet Weijers en Johan Bijl 16 sec; 5 A. v.d. Ree 30 sec; 6 K. Eikelenboom 35 sec; 7 C. van Zetten 1.04 min; 8 A. Bijl 1.05 min; 9 A. Slootweg 1.10 min; 10 H. Potappel 1.26 min; 11 M. Goedegebuure 1.33 min; 12 Jaap Geuze 1.49 min; 13 M. Voshol 2.34 min; 14 W. van Gorsel 2.49 min; 15 M. Knuist 3.07 min. De uitslag van het kilometer klassement luidt: I Koos v.d. Hoek 3022 km; 2 Kees Eikelenboom 3022 km; 3 Arie Bijl 3022 km; 4 Merien Goedegebuure 3022 km; 5 Piet Weijers 2972 km; 6 Johan Bijl 2961 km; 7 Come van Zetten 2771 km; 8 Hen ri Potappel 2586 km; 9 Wim van Gorsel 1913 km; 10 Adrie v.d. Ree 1901 km; 11 Marco Knuist 1731 km; 12Rien Voshol 1617 km; 13 Martien Bogert 1314 km; 14 Hans Keur 1313 km; 15 Jaap Geuze 1177 km; 16 Henk Sebregts 1026 km; 17 Annemiek Slootweg 1025 km; 18 Merien Stoutjesdijk 853 km; 19 Jos Guiljam 610 km; 20 Marco Kwaak 335 km; 21 Kees de Jonge 304 km; 22 Dolo res Bijl 242 km; 23 Leen Menheere 84 km; 24 Kees Bogaerts 61 km. In het demarrage klassement eindigden Arie en Johan Bijl op een gedeelde eerste plek met 89 p. Na hen volgden: 3 Marco Knuist 47 p; 4 Merien Stoutjesdijk 38 p; 5 H. Potappel 27 p; 6 Hans Keur 22 p; 7 Adrie v.d. Ree 18 p; 8 Jos Guiljam 3 km; 9 R. Goedegebuure, Martien Bogert en Rien Voshol met 2 p; 12 Piet Weijers, Corrie van Zetten en Marco Kwaak met I p. Koos v.d. Hoek, Johan Bijl en Henri Potappel voeren het lekke-bandenklasse- ment aan met ieder drie platte banden. Rien Voshol en Kees de Jonge werden er met twee vierde en Marco Knuist, Corrie van Zetten en Adrie v.d. Ree kregen elk één keer een lekke band. Straatlantaarns vervangen in de win termaanden? De commissie openba re werken had daar dinsdagavond moeite mee. Het is niet de meest geschikte tijd om dat te doen, zo stelde M.A.J. van der Linde van de PvdA. Hij zag het liever uitgesteld tot het voorjaar. Wethouder J. van der Jagt wilde niet meteen zo ver gaan maar eerst overleg plegen met NV Delta Nutsbedrijven aan wie het onderhoud door de gemeente is uit besteed: Het gaat om 113 lichtmasten die aan vervanging toe zijn of die een ander armatuur behoeven. Dat zijn er min der dan in 1988 is becijferd. Toen was er sprake van 350 palen die opgeknapt zouden moeten worden, zo herinnerde P. van Belzen zich (RPF/GPV). "Vreemd om nu te spreken over masten die nog wel een poosje meekunnen." Volgens chef civiel-technische zaken W.A. Blaas is het inderdaad niet zo'n vaart gelopen. Het aantal van 350 zou op den duur vervangen moeten worden 'maar uit de pas uit gevoerde inspectie bleek dat er nu 113 aan vervanging toe zijn. De renovatie van lichtmasten past in een streefplan voor openbare ver lichting dat de gemeente tien jaar geleden vaststelde. Van der Linde vroeg zich af of dit plan niet eens herzien zou moeten worden. "Er bestaan nu toch weer andere inzich ten, vooral over sociale veiligheid. Hier en daar zou er wel eens een lan taarn bij moeten." Van der Linde vond het een tikkeltje vreemd dat de commissie nog om advies werd gevraagd omdat de opdracht aan Deltan al op 18 augus tus was verstrekt: "Houden we nu hier een achterhoedegevecht?" Het opknappen van de lichtmasten kost ƒ121.060,- Het vervangen kost ƒ480.000,-. Aan de lichtmasten in de bocht bij Scherpenisse wordt vanwege de reconstructie niks gedaan. Ook niet aan de lantaarns aan de Klippelstraat in Sint-Anna land in verband met de toekomstige werkzaamheden in de Suzannapol- der.j Seniorenfestival. Maandag wordt van half tien tot half vijf in sportcen trum Onderdak te Zierikzee het seniorenfestival gehouden. Informa tie in een luchtig jasje is de rode draad door het evenement. Onder meer Wieteke van Dort zal optreden als Tante Lien. Ook voor het restaureren van oude monumenten. Lid Alg. Bond van Natuursteenbedrijven. Verstrekt op verzoek via deze organisatie een gewaarmerkt garantiecertificaat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 20