Twee cent extra voor inzamelaars van oud papier Fusie van T.S.G. Meester Bert gaat nieuwe wegen Fusie van Moller levert banen op Ministerie was niet zorgvuldig Meester in jeep door dorp 'Gemeente moet zuiniger worden' Koekjesactie Leerlingen voor adoptiekinderen Donderdag 6 oktober 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Compensatie wegens gestegen prijzen De verenigingen en kerken die op Tholen en Sint-Phi- lipsland oud papier inzamelen voor het openbaar lichaam afvalstoffenverwijdering midden- en noord-Zeeland (Olaz), kunnen rekenen op een hogere prijs. Het Olaz wil met terugwerkende kracht het verschil opheffen tussen de subsidies die de gemeenten betalen én de prijs die inza melaars zouden krijgen bij rechtstreekse levering. Overschot Centrale administratie In eigen omgeving Aanvraag samenvoeging de deur uit Het Mollerlyceum uit Bergen op Zoom, de Katholieke technische school Onze Lieve Vrouw ter Duinen uit Ossendrecht en scholengemeenschap Steenbergen heb ben een fusieaanvraag ingediend bij het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschappen. Per 1 augustus vol gend jaar moet de samenvoeging rond zijn. De nieuwe school krijgt de naam Mollerlyceum. Groei Brugklas Gemeente en schoolbestuur De Kraal: Als de financiële belangen werkelijk van een kopie afhankelijk zijn, zou de procedure rond het insturen daar van zorgvuldig omschreven moeten worden. Dat betoog de het bestuur van montessorischool De Kraal donderdag voor de rechtbank. Samen met de gemeente Tholen vocht de school de beslissing van het ministerie van onderwijs aan om de nieuwbouw niet te betalen. Reden van die wei gering: de school stuurde niet op tijd een kopie van de bouwopdracht in. Meester Bert gaat ons ver laten. Afscheid nemen doet altijd een beetje pijn. Meester Bert gaat nieuwe wegen. Nieuwe doelen in je leven kunnen fijn zijn. Die regels zongen de leer lingen van de School met de Bijbel in Anna Jacoba polder vrijdag hun vertrek kende meester toe. Direc teur H.M. de Kok is maan dag aan de slag gegaan op een nieuwe school, de Prins Willem-Alexander- school in Rotterdam-I Js- selmonde. Steun bedrijven Nieuwe tuin Recreatie De Lagune Thema-avond Morele schade Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS WD tegen uitbreiding gemeentehuis De VVD vindt dat de gemeente Tholen een zuiniger beleid moet gaan voeren. Voorzitter P.C.A. Versluijs zei dat zaterdagmorgen in de Gasthuiskapel tijdens de pre sentatie van het programma voor de gemeenteraadsver kiezingen op 9 november. Een ander opvallend punt is dat de liberalen pleiten voor het in kaart brengen van de bodemkwaliteit op Tholen. Daarmee moet voorkomen worden dat men bij de aanleg van wegen en de bouw van huizen plotseling voor hoge saneringskosten komt te staan. name China. Ook worden niet lan ger grote hoeveelheden oud papier uit Duitsland aangevoerd. Daar is men inmiddels zo ver dat eigen fabrieken het kunnen verwerken. Het algemeen bestuur van het Olaz krijgt een nieuw voorstel om het exploitatie-overschot 1993 te bestemmen. Oorspronkelijk wilde het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling van de bijna 5,7 miljoen gulden 'maar' acht ton aan de deelnemende gemeenten uitkeren. De meeste gemeenten (waaronder Tholen en Sint-Philips- land) gingen daarmee niet akkoord, zij wilden meer. Daaraan is tegemoet gekomen: nu wordt een kleine 21/2 miljoen ter ver deling voorgesteld. Uitgangspunt is de hoeveelheid gestort afval. Tholen leverde 9381 ton aan in 1993 en krijgt 177.901 gulden terug; Sint- Philipsland kan voor 1184 ton reke nen op 22.453 gulden. Verhoging van de uitkering heeft wél tot gevolg, dat er niet wordt gereserveerd voor het gelijk trekken van de tarieven voor gemeenten en particulieren met ingang van 1995. Nu betalen gemeenten 111 gulden per ton. Dat wordt verlaagd tot het tarief voor particulieren; 98,50 gul den (gemiddeld) per ton. Over de tarieven praat het bestuur ook. In verband met de levering van groente-, fruit- en tuinafval (gft) wordt voorgesteld de bijdrage in de stortkosten voor de resterende maanden van dit jaar vast te stellen op 65 gulden per ton. En het verwer kingstarief op 50 gulden per ton. De stortkosten voor particulieren en bedrijven worden verhoogd. Het percentage voor de tien categorieën afval loopt uiteen van 15,7 tot 54,1. Daarmee wordt een kostendekkend tarief bereikt. Bovendien is rekening gehouden met een heffing van 28,50 gulden per ton op grond van de wet verbruiksbelasting op milieugrond slag. Te voet, met de fiets of met het nieuwste model brommer verlaten leerlingen van de TSG het schoolterrein. soms wel vier ton per jaar wordt bespaard. Maar hij maakte duidelijk dat lbo-scholen die geld tekort komen, bij het bedrijfsleven kunnen aankloppen om te vragen: wat is handhaving van een bepaalde oplei ding jullie waard. Het Schelde-college gaat zo'n 800 leerlingen tellen, waarvan de TSG met 240 de kleinste is. De Lage Meren heeft er 296, de Edward Jen- ner 264. De naam werd uit 34 sug gesties gekozen door een jury, bestaande uit de drie burgemeesters, onder wie H.A. van der Munnik uit Tholen. Mavo-leraar P. van Elzak- ker kreeg een cheque van 500 gul den voor zijn idee. De hoofdvesti ging van het Schelde-college komt in Bergen op Zoom, St. Maartens dijk en Hoogerheide worden per 1 augustus 1995 nevenvestiging. Die constructie zou in St. Maartensdijk verlies aan arbeidsplaatsen bij de administratie kunnen opleveren. De TSG heeft momenteel 1 man en 2 dames op die afdeling, maar direc teur Meloen voorziet een centrale administratie in Bergen op Zoom. Bestuurlijk zal de fusie de meest ingrijpende personele gevolgen heb ben. Van het huidige TSG-bestuur van 7 mensen (4 raadsleden en 3 leden van de landbouworganisatie ZMO) zullen er maar 2 zitting krij gen in het bestuur van het Schelde- college. Na de overgangsperiode zal dat in 1998 teruggebracht worden tot 1. "De champagneglazen heffen we pas 1 augustus 1995, maar de laatste maanden zijn we toch al op een positieve manier bezig geweest", zei wethouder Demmers in haar slotwoord bij de fusieplech tigheid in het stadhuis van Bergen op Zoom. Werd in januari op elke kilo 'bont' oud papier nog drie cent toegelegd, inmiddels is de prijs l5Vz cent. Die stijging zette eind maart in. Daar door ligt de subsidie die de inzame laars krijgen onder de prijs die de oud-papierbewerker betaalt. Olaz wil het verschil - twee cent per kilo - bijbetalen, om te voorkomen dat de inzamelaars het papier niet langer aanbieden aan de bedrijven waar mee een contract is afgesloten (ZOPC/Kaljouw). Dat zou tot onge wenste versnippering in het Zeeuw se leiden. Bovendien heeft Olaz zich verbonden tot het leveren van een bepaald aantal kilo's oud papier. Op dit moment verdient het Olaz 9 cent op een kilo oud papier. De hogere prijs betekent een meevaller van ongeveer een miljoen voor deze organisatie. Van dat bedrag zou de twee cent betaald moeten worden, een uitgave van - tot eind augustus - ongeveer 30.000 gulden totaal. De prijsstijging is het gevolg van een aantrekkende economie in met Donderdag 13 oktober gaan leerlin gen van de eerste en tweede klas van de christelijke scholengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis en Stellendam ook op Tholen en Sint- Philipsland de straat op om koekjes te verkopen. Met deze jaarlijkse actie willen ze geld bij elkaar halen voor de financiële ondersteuning van 28 kinderen in de Derde Wereld. Om deze kinderen van voedsel, kleding, onderwijs en medische verzorging te voorzien, is jaarlijks 15.000 gulden nodig. De kinderen gaan vanaf half één langs de deuren. Dit jaar doet ook een aan tal leerlingen van de voormalige mavo in Stellendam mee als gevolg van de fusie tussen deze séhool en de Prins Maurits. VERVOLG VAN PAG. 1 De directeur van de Lage Meren, dhr. J. de Jonge uit Tholen, bena drukte de betere mogelijkheden om goed door te stromen. "De leerlin gen komen daardoor op de juiste plek terecht. En twee afdelingen die bij ons niet lopen, kunnen dat met Tholen erbij wel gaan doen. Dat betekent meer keus voor de leerlin gen." De Lage Meren en de Edward Jen- ner mavo, die allebei rooms-katho- liek waren, verschieten bij.de fusie van kleur. Het Schelde-college wordt een openbare school, zoals de TSG dat al was. "Het wordt een scholengemeenschap met respect voor ieders levensovertuiging die het goed kan gaan maken", zei Meloen. "Jonge kinderen van 20 basisscholen op Tholen en St. Phi- lipsland kunnen in de eigen omge ving voortgezet onderwijs krijgen. Gaan ze na de twee jaar basisvor ming verder, dan kunnen ze goed doorstromen. Het Schelde-college biedt ze in elk geval een tiental mogelijkheden: 8 lbo-afdelingen, de mavo en de gemengde mavo/vbo- opleiding, allemaal binnen het eigen instituut." Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom vervulde een voortrekkersrol bij de fusie-besprekingen. De Berg se wethouder van onderwijs, mevr. A. Demmers, wees op de economi sche belangen bij fusies. "Dat kan extra leerkrachten opleveren, maar de inhoud van het onderwijs staat voorop." Directeur De Jonge van de Lage Meren achtte de besparingen bij een bestuurlijke fusie zoals dat bij het Schelde-college het geval is, Directeur De Kok verschuilt zich al achter zijn leerlingen van de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder, die hij inmiddels vaarwel heeft gezegd. De gesprekken over een fusie Deze worden dan ook allemaal weer begonnen vorig jaar op initiatief van het Bergse gemeentebestuur. Alle scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Bergen op Zoom waren hierbij betrokken. Uiteindelijk von den de kts uit Ossendrecht, het Mol lerlyceum en de scholengemeen schap Steenbergen elkaar. Een stuurgroep van schoolleiders, onder leiding van rector J.L.J. van Aalzum van het Mollerlyceum, ging vervol gens aan de slag om een fusieak koord op te stellen. Dat is onlangs door de drie besturen goedgekeurd en daardoor kon de aanvraag nog voor de sluitingstermijn van 1 okto ber ingediend worden. In de nieuwe school zitten gymnasi um, atheneum, havo, mavo, vbo en ivbo. Het nieuwe Mollerlyceum telt zo'n 2300 leerlingen. Vijfhonderd in Steenbergen en Ossendrecht en 1300 in Bergen op Zoom. Het bureau van de VBKO (vereniging van besturenorganisaties in het Katholiek onderwijs) heeft berekend dat de nieuwe school in het jaar 2004 zo'n 2582 leerlingen zou kun nen tellen. De besturen van de drie scholen vinden dat getal wat opti mistisch. De gefuseerde scholen zul len les gaan geven vanuit een 'open Katholiek karakter'. In de praktijk komt dat erop neer dat elk kind toe gelaten wordt zonder te kijken naar levensbeschouwing, afkomst of reli gieuze overtuiging. In totaal werken er nu 13 directiele den en 206 medewerkers op de drie scholen. Op een tiental na hebben die allemaal een vaste betrekking. opgenomen in het nieuwe perso neelsbestand. Behalve wanneer dat 'in redelijkheid niet van het bestuur kan worden verlangd'. Dat zou het geval kunnen zijn wanneer bijvoor beeld het aantal aanmeldingen voor het schooljaar 1995-1996 drama tisch terug zou lopen. Maar de besturen gaan niet uit van een derge lijke situatie. Integendeel, de ver wachtingen zijn zelfs dat de fusie acht extra banen op zal leveren. De nieuwe school komt te staan onder het gezag van de vereniging Ons Middelbaar Onderwijs in Tilburg. Eén van de aanleidingen voor de fusie is de klacht van ouders uit Ossendrecht en Steenbergen dat ze hun kinderen niet graag op jonge leeftijd al zelfstandig naar Bergen op Zoom willen laten reizen. In de nieuwe school komen er dan ook brugklassen in alle vestigingen. De brugklassen voor mavo, havo en vwo zijn op alledrie de plaatsen te volgen. Voor de brugklassen vbo en ivbo moet men echter in Steenber gen of Ossendrecht zijn. Lessenta- bellen en lesmateriaal zullen op elkaar worden afgestemd. Er wordt ook naar gestreefd om de leerlingen in de toekomst de mogelijkheid te bieden een gemengd diploma vbo- mavo te halen. Volgens rector Van Aalzum wordt de nieuwe school financieel krachti ger en zal ook een uniform beheers- beleid kosten besparen. Zo ontstaan voldoende middelen om gebouwen en leermiddelen in goede staat te houden en te vernieuwen. De laatste werkdag van meester Bert Het programma van de VVD zag er verder uit zoals men dat van een liberale partij mag verwachten. Vóór het stimuleren van eigen hui- zenbezit, tégen verhoging van de belastingen en weer vóór het terug dringen van subsidies. Toch waren er nog wat punten die lijsttrekker R. Ravensteijn extra belichtte. Zo is de VVD gekant tegen het uitbreiden van het gemeentehuis. "Je moet daar terughoudend in zijn, de bevolking moet qua lasten ontzien worden en zo'n uitbreiding kost enorm veel geld." De liberalen pleiten er daar om voor een eventueel plaatsgebrek na de samenvoeging van Tholen en Sint-Philipsland, op te vangen door ruimten elders te betrekken. De gemeente zou ook een zuiniger en vooral beter berekend beleid moeten voeren. "Niet meteen de belastingen omhoog, maar eerst kij ken wat je op andere manieren kunt doen", zegt Ravensteijn. De bedrijven hebben als vanouds de warme belangstelling van de VVD. "De Zoomweg-Noord moet er snel komen. Dat brengt veel werkgele genheid met zich mee. We moeten onze gunstige positie tussen Rotter dam en Antwerpen uitbuiten", zegt Ravensteijn. "Door het aantrekken van een kwalitatief goede industrie moeten we het forenseren beperken. Het is echter niet aLleen een gunstige grondprijs en vestigingspremie die goed zijn voor bedrijven. Er komen steeds meer klachten van bestaande ondernemers dat nieuwe bedrijven met gejuich worden ingehaald, maar dat de gemeente er vervolgens niets meer aan doet. Er is te weinig steun in de Polder was tot een feestdag gemaakt. Na de pauze zaten alle kin deren in een halve kring in de met slingers en ballonnen versierde gemeenschapsruimte. Terwijl ze 'Lang zal hij leven' zongen, kwam de meester - die niets wist van wat er ging gebeuren - de zaal binnen en ging op een versierde stoel zitten. Hij werd toegezongen door achter eenvolgens de onder- en midden bouw, de bovenbouw en zijn colle ga's. Tussendoor werden cadeaus aange reikt. De tweejarige zoon Joris, die zich kostelijk vermaakte, had daar voor bijna nog meer belangstelling dan zijn pa. Meester Bert kreeg fraaie aandenkens aan dé school waar hij negen jaar werkte. Zo had den de kinderen een verjaardagska lender gemaakt, met voor elke maand toepasselijke illustraties. En een herinneringsboek vol foto's, tekeningen, verhaaltjes en gedich- voor de Ihoolse ondernemers. Laten we liever onze eigen bedrij ven helpen bij uitbreiding. Dat is beter voor de werkgelegenheid." Wat het vervoer betreft, staan er diverse plannen op het verlanglijstje van de VVD. De Zoomweg-Noord, de bocht van Rinses, de rondweg Poortvliet en het fietspad tussen Sta- venisse en Sint-Maartensdijk. Om te voorkomen dat bij dergelijke projec ten onverwacht tonnen extra aan de sanering van de bodem moet wor den uitgegeven, bepleit de VVD het in kaart brengen van de kwaliteit van de grond op Tholen en Sint-Phi- lipsland. "Dat kost natuurlijk veel geld, maar wat kost het als je dat niet doet? Als je twee ton extra neer moet tellen om de vervuilde grond ten. Namens kinderen en ouders werden een Corneille-kalender, een ingelijste reproduktie van dezelfde kunstschilder en een pennenbak aangeboden. En de collega's gaven als aandenken een pen met de inscriptie Team AJP 1994'. Meester Bert was onder de indruk van al dat moois. 's Middags gaf het poppentheater Robhetty een voorstelling. Dat was het cadeau van het schoolbestuur meester Bert, die had gezegd dat hij iets voor de kinderen wilde. 's Avonds volgde een receptie, die druk werd bezocht door ouders, oud-leerlingen en andere belangstel lenden, waaronder collega's van Tholen. Bestuursvoorzitter J. Nell keek terug op de periode De Kok. Hij herinnerde eraan hoe deze negen jaar geleden vrijdags werd benaderd bij de bocht van Rinses af te voeren, is dat niet gering. Dat is ongeveer een tientje per inwoner", meent Ravensteijn. "Tholen heeft veel te bieden en de rest van Nederland moet daarvan doordrongen raken", zegt mevr. E. Frigge-Hogesteeger, nummer twee op de lijst. "Ook op recreatiegebied. Er is best nog ruimte voor uitbrei ding van het toerisme, terwijl je toch de natuur behoudt. Het promoten van natuurwaarden trekt namelijk ook een bepaald publiek. Het plan voor een bungalowpark bij Sint- Annaland is een goede ontwikke ling. Je trekt daar voornamelijk gezinnen mee." O. Huiskamp vult Het zilveren onderwijsjubileum van de Sint-Philipslandse school directeur J. Plekkenpol is vrijdag uitbundig gevierd door leerlingen en personeel van De Luyster. Dat begon 's morgens al om zeven uur, toen de meester en zijn vrouw ver rast werden met een uitgebreid ontbijt. Anderhalf uur later stonden alle kinderen en leerkrachten voor de deur. Ze zongen meester Plekken pol toe. Die werd vervolgens in een jeep - bestuurd door collega Theo Tousain - door het dorp gereden. De leerlingen begeleid den de meester, die op een versier de stoel in het bakje van de jeep zat. Terug op school voerden alle groepen iets op voor de jubilaris. Dat varieerde van versjes en dans jes tot liedjes en toneelstukjes. Ook burgemeester A. Verbree kwam de meester nog feliciteren. Plekkenpol kreeg een horloge van het gemeentebestuur, de medezeg genschapsraad, collega's en leer lingen. 's Middags vermaakte Leo Troost de jeugd met zijn kinder en meteen 's maandags voor de klas stond. Hij roemde de inzet van de meester, die veel extra uren maakte en elke morgen al om kwart voor acht op school was. De collega's zongen meester Bert opnieuw toe. In zijn dankwoord vergeleek de schei dende directeur de school met een tuin. "Daarin groeien plantjes die je verzorgt, verplant en zonodig snoeit. Maar op een gegeven moment ben je uitgetuinierd en dan ga je op zoek naar een nieuwe, grotere tuin." De Kok, die in Fijnaart woont, krijgt in Rotterdam een school met bijna vijf keer zoveel leerlingen et£leer krachten onder zijn hoede. Van les geven zal dan ook niet veel meer komen. Vóór Anna Jacobapolder werkte hij zeven jaar aan De Regenboog in Tholen. In de Polder neemt De Koks vrouw - die in deeltijd aan de school is verbonden - de directie tijdelijk waar. aan: "Natuurlijk zijn er dingen die hier niet kunnen. Er is op Tholen gewoon geen plek voor een groot zwemparadijs. Maar je moet inspe len op de mogelijkheden van het gebied. Waar wandelen mogelijk is, moet je het wandelen promoten en in gebieden waar je kunt fietsen, het fietsen. Zo is er bijna altijd wel iets te vinden om de recreatie te stimule ren." Voorzitter Versluijs, die hoopt op vier zetels in de nieuwe gemeente raad, gaat nog even in op de verhou dingen tussen sportkantines, gemeentehuizen en de horeca. "Sportkantines mogen er best zijn. Ze helpen de vereniging om minder afhankelijk van de overheid te wor den. Maar ze mogen nooit een con currentie vormen voor de horeca. En er moet vertrouwen kunnen zijn dat dit ook niet zal gebeuren. Ook in het geval van de watersportvereniging en restaurant de Lagune in Sint- Annaland. De watersporters moeten er begrip voor hebben dat de eige naar van de Lagune zijn brood moet verdienen met zijn onderneming." Op donderdagavond 13 oktober houdt de VVD afdeling Tholen en Sint-Philipsland een themabijeen komst in café De Kroon over veilig heid, verkeer en vervoer. Er zal een discussie worden opgezet door mid del van stellingen. Daarnaast is er ruimte om in te gaan op het verkie zingsprogramma. Prominente VVD'ers uit de gemeente zullen aanwezig zijn. show. Dat onderdeel sloeg bijzon der aan. 's Avonds was het perso neel gezellig bij elkaar met een barbecue. De grootste verrassing voor meester Plekkenpol was, dat hij daar al een album kreeg met foto's van de festiviteiten die deze dag hadden plaatsgevonden. Ook de aangeboden cursus wheeldrive viel in de smaak. "Het was een gezellige, bijzonder geslaagde dag", kijkt Plekkenpol terug. Overigens had een officiële viering voor hem niet gehoeven. "Zo'n prestatie is het niet om 25 jaar lang gewoon je werk te doen. Ik vind het meer vanzelfspre kend", relativeert hij. Dat neemt niet weg dat hij vrijdag heeft genoten. De voorafgaande dagen waren niet makkelek voor de meester, want regelmatig werd hij op school ergens weggestuurd omdat voorbereidingen voor het feest werden getroffen. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum verscheen een speciale uitgave van de schoolkrant, hele maal gewijd aan meester Plekken pol. De Thoolse basisschool ging niet als enige in de fout, dat deden nog zo'n 200 scholen in het land. Het gevolg van een in juni 1992 van kracht geworden wetswijziging. Beide par tijen betoogden voor de Middel burgse rechter dat de voorlichting daarover niet zorgvuldig zou zijn gebeurd, daar deze uitsluitend op een wetsvóórstel betrekking had. Het feit dat de minister achteraf de gedupeerde scholen liet weten dat ze opnieuw een aanvraag kunnen indienen, geeft volgens hen aan dat de overheid de nadelige gevolgen van de wetswijziging inmiddels heeft ingezien. Een wijziging die, aldus Thools onderwijsambtenaar B. van Olffen, slechts is ingevoerd om overschrijdingen op de begro ting van het ministerie te beperken. Het schoolbestuur had, toen bleek dat het document op 1 september 1992 niet bij het ministerie lag, de gelegenheid moeten krijgen om bin nen een nadere termijn alsnog daar voor te zorgen, betoogde Van Olf fen. Volgens hem is dat een beginsel van zorgvuldig bestuur. De gemeen te heeft de 1,3 miljoen gulden voor de nieuwbouw voorgefinancierd. Inmiddels is voor De Kraal een nieuwe aanvraag ingediend, maar Van Olffen rekende voor dat daar over pas eind volgend jaar beslist wordt door de minister. Op zijn vroegst in 1997 kan een betaling van het rijk volgen, zodat het schoolbe stuur in de tussentijd enkele tonnen zal moeten voorschieten. De nieuwe school is sinds 1992 in gebruik. De financiële en morele schade aan de school is, naar aanleiding van deze kwestie, enorm, aldus het schoolbestuur. "Ouders, leerlingen, leerkrachten en bestuur zouden graag hebben dat er een eind komt aan een juridisch gevecht dat de school al twee jaar in zijn greep heeft. En waar niemand anders scha de van ondervindt dan de school zelf." Het bestuur somde een groot aantal regels op waarmee het gecon fronteerd wordt. En waarvan de praktische uitvoerbaarheid door het ministerie zelf zou worden bemoei lijkt. Het ministerie werd verweten dat niet de ambtenaren nieuwe wet geving formuleren, maar door juris ten 'zonder dat die de effecten in het onderwijsveld voorzien'. Namens het ministerie gaf mr. E. Houben toe dat de wetswijziging diende om de begroting beter te beheersen. De beslissing van de minister om de stichtingskosten niet te betalen, vloeit direct voort uit de wet. Houben vond dat er voldoende informatie over de nieuwe wet was gegeven. "Bovendien mag toch van betrokkenen worden verwacht dat zij zich op de hoogte stellen van mogelijke gevolgen?" Het bestuur had juist gezegd dat het toch eigen lijk in dienst van het onderwijs moet staan in plaats van met behulp van juristen allerlei 'valkuilen' in de wet geving proberen te omzeilen. De rechtbank doet binnen zes weken uitspraak. Baby-artikelen. Speel-o-theek De Bromtol uit Halsteren houdt zon dagmiddag van één tot drie uur in café Tivoli een baby-artikelenbeurs. Hier zal vanalles te koop zijn zoals kinderwagens, buggy's, bedjes, kleertjes en speelgoed. Koop nu uw kaarten voor de grote internationale BRUIDSSHOW op 11 januari 1995 Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M. Als zeer belangrijk inwoner van St. Philipsland maakte de jubileren de meester Plekkenpol een rondrit door het dorp.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 11