Provincie Zeeland Aanpakken in Kanaalzone J. v.d. Reydt zakt van 3 naar 7 'Bij iedere rol ben je afhankelijk van tegenspeler' Waterwerken De Zak Subsidie Museum COMMISSIES Populaire en pittige muziek taptoe OVM Donderdag 29 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 In de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen gonst het van de activiteiten. Overheden, bedrijven en instellingen zijn druk bezig met de uitvoering van het Plan van Aanpak. Om iedereen op de hoogte te houden van de voortgang is een Nieuwsbrief verschenen. Dat gebeurt in het vervolg ieder half jaar. Thools statenlid D66 teleurgesteld "Een beetje teleurstellend, maar blij met een verkiesbare plaats." Zo noemt het Thoolse statenlid J. van den Reydt zijn zevende plaats op de advieslijst van D66 voor de pro vinciale statenverkiezingen in maart 1995. Vorige keer stond hij nog op de derde plaats. Hoewel D66 momenteel maar 6 zetels in de Zeeuwse staten bezet, rekent Van den Reydt op verdere groei, waardoor zijn 7de plaats verkies baar is. Niet zo prettig In de hoek gedrukt Suijkerbuijk 26ste Bijstellen Verfrissende en uitdagende presentatie Vriens-de Schelde Geen Elektra Vossemeerse toneelspeler "Ik had nergens op gerekend." Johan van Meer (41) uit Oud-Vossemeer reageert nuchter op het feit dat hij geen Elektra gewonnen heeft. Van Meer was één van de zes genomineerden, in de categorie mannelijke bijrol, voor deze Zeeuwse toneelprijs. Dia Number one Belichtingsman Vaarverbod in kom bij de sluis onderzoeken Stemmen van lexers Versplintering en tegenstrijdigheden van VVD en CDA Collectes. Kankerbestrijding Beatrixfonds Nieuws Vorige week is begonnen met herstelwerkzaamheden aan de betonconstructie van de grote sluis in Vlissingen. Het karwei duurt tot en met vrijdag 21 ok tober. De werkzaamheden die moesten worden verricht vanaf een zes me ter breed werkponton in de sluis zijn voorbij. Daarmee is een eind gekomen aan het ongeveer twee uur durende oponthoud voor de scheepvaart via de grote sluis. Stremming In de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 oktober tussen onge veer elf uur 's avonds en vier uur 's morgens is de grote sluis ge stremd. Dan worden revisiewerk zaamheden aan de bewegingsme chanismen van de vloeddeuren uitgevoerd. Schepen die korter zijn dan 65 meter en smaller dan 8 meter kunnen dan via de kleine sluis passeren. Van maandag 31 oktober tot en met vrijdag 4 november wordt het peil op het Kanaal door Walcheren met 60 centimeter verlaagd tot 0,30 m NAP. De verlaging is nodig voor het ma ken van wachtplaatsen voor de scheepvaart. Het aflaten begint maandag 31 oktober rond twee uur s'middags. Vanaf vrijdag 4 ok- Sluis Vlissingen tober rond elf uur 's morgens wordt begonnen qjet het opnieuw toelaten van water. Voor de door gaande scheepvaart tussen Vlis singen en Veere en die met be stemming noordzijde verbrede deel Zijkanaal naar Arnemuiden verandert de toegelaten diepgang alleen voor schepen die een ont heffing hebben tot 4,30 m. De maximale diepgang wordt voor hen 3,70 m. De diepgang voor de scheepvaart naar Arnemuiden wordt vanaf de Arnebrug 1,60 m. Voor de scheepvaart op het ver breed kanaal en het Binnenhaven- gebied in Vlissingen wordt de diepgang direct voor de grote schutsluis 7,30 m en vanaf de Eerste Binnenhaven tot de Binnen- keersluis 6,40 m. Vrijdag 11 november beslissen Provinciale Staten of ze akkoord gaan met het uitgeven van 50.000,= voor het opstellen van een zogeheten gebiedsper- spectief voor de Zak van Zuid-Be veland. Het gebied is door het rijk aange wezen als waardevol cultuurland schap (wel). Het is aan de provin cie er voor te zorgen dat er een toekomstvisie (het zogeheten ge- biedsperspectief) op papier komt, inclusief een uitvoeringsplan. Wat GS betreft kan het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM) rekenen op een eenmalige subsidie van 40.000,=. PS beslissen 11 no vember. Het geld is bedoeld als steun voor de dekking van het begrotingste kort 1994. Het museum heeft dit jaar te maken gehad met vermin derde inkomsten. Onder meer ver mindering van subsidie van de provincie en minder entreegelden als gevolg van de verbouwing en restauratie. De afspraak dat ZBM en provincie met elkaar om de ta fel zouden gaan zitten voor het oplossen van de problemen van 1994 is vorig jaar al gemaakt. De Hoorcommissie Bestem mingsplannen komt maandag 3 oktober bijeen voor de open bare behandeling van be zwaarschriften op twee ge meentelijke bestemmingsplannen. De indieners van bezwaarschriften en de gemeente waar het om gaat krijgen de gelegenheid hun visie te geven. Om 14.15 uur gaat het om inge diende bezwaren op het bestem mingsplan 'de Hollandsche Hoeve' van de gemeente Goes. Door de ontwikkeling van dagrecreatieve voorzieningen vrezen diverse be woners van de Krommemeet in Goes voor overlast en aantasting van het rustige groengebied. Het bestemmingsplan Groenenvelt van de gemeente Sluis komt om 15.15 uur aan de orde. Bezwaar den vinden dat de huidige cultuur historische waarden van het ge bied niet mogen worden aangetast, terwijl uitvoering van het plan dat volgens hen wel tot gevolg heeft. Een derde bezwaar de is tegen de toekenning van agrarische bestemming aan be paalde percelen. In het Plan van aanpak gaat het er kortgezegd om een eind te maken aan ongunstige woonsituaties en ruimte te geven voor bedrijven. Een van de meest geruchtmaken de onderdelen van het plan was dat drie buurtschappen moeten wijken voor bedrijvigheid. In totaal gaat het dan om 118 woningen. Bij de bewoners heeft dat voor veel beroering gezorgd. Inmiddels zijn 85 woningen aangekocht. De drie buurtschappen, Boeren- gat/Hoogedijk, Koegorsstraat en Axelse Sassing, liggen in drie ge meenten. De werkzaamheden van aankoop tot en met sloop en ople vering van de grond gebeuren door de amoveringscommissie en worden gecoördineerd door de gemeente Terneuzen. De mensen uit de buurtschappen hebben slechts met de commissie te ma ken. Eén man uit de commissie voert alle onderhandelingen. De onderhandelaar maakt een gede tailleerde taxatie. Als na overleg met de bewoner blijkt dat er iets niet klopt, wordt de taxatie aange past. Is de eigenaar van het pand het niet eens met de uitkomst dan kan hij of zij een tegen- taxatie laten maken op kosten van de commissie, waarna het eventuele verschil onderwerp van gesprek is. Behalve de waarde van grond en opstallen krijgen de bewoners een tegemoetkoming in de aankoop- kosten van een vervangende, ver gelijkbare woning, de overdrachts- Door zuidelijk van Outokumpu uit te breiden, kan gebruik worden gemaakt van de bestaande weg en spoorweg. kosten en een vast bedrag voor verhuis- en inrichtingskosten. Heeft men eenmaal verkocht en er is nog geen vervangend huis dan is het mogelijk nog een periode gratis te blijven wonen. Mensen die er aan hechten 'buiten' te blij ven wonen kunnen rekenen op me dewerking van gemeente en pro vincie om dat ook planologisch mogelijk te maken. De aankoop liep sneller dan ver wacht en er moesten meer huizen worden aangekocht dan oorspron kelijk gepland. Vandaar dat er 'geldnood' ontstond. De overhe den en het havenschap sprongen bij door hun bijdragen eerder dan voorzien ter beschikking te stel len. De totale kosten van de amo- vering zijn geraamd op zestien miljoen gulden. Haventerrein In de streek zijn drie gebieden aangewezen voor mogelijke toe komstige bedrijvigheid. De Axelse Vlakte/Autrichepol- der wordt het eerst ontwik keld. In de eerste fase gaat het om de stapsgewijze ont wikkeling van één haven en maximaal 71 hectare indus trieterrein. Het milieu-effectrapport is onder tussen door de raad van bestuur van het Havenschap Terneuzen vastgesteld. Op de Axelse Vlakte/Autrichepol- der aan de oostelijke oever van het kanaal had het havenschap een stuk grond bij het zijkanaal van 27,5 hectare al in bezit. Het is het laatste stukje uit te geven nat industriegebied. Het havenschap heeft hier gezorgd voor de aanleg van een kade, een toevoerweg en een enkelspoors goederenlijn. Het Finse staalbedrijf Outokumpo nam tien hectare van dit terrein in be zit. Met het oog op het te ver wachten tekort van aan diep vaar water gelegen industrieterrein beschikt het havenschap inmid dels over een uitgebreid ontwikke lingsplan: de mogelijkheden, de weg om de plannen te verwezenlij ken en de financiële haalbaarheid. Het havenschap zal ook de 'mi lieuruimte' moeten bewaken als het beslist over de vestiging van bedrijven in het gebied. Per slot van rekening is de belasting van het milieu aan grenzen gebonden. De vestiging van enkele zwaar mi lieubelastende bedrijven zou die ruimte al kunnen opsouperen en dat is vanzelfsprekend niet de be doeling. Woningbouw Voor de nieuwbouwprojecten in de kanaalgemeenten blijkt veel be langstelling te bestaan bij project ontwikkelaars. De gemeente ter neuzen is bijna rond met Mabon uit Rijswijk voor de bouw van on geveer 600 woningen in het be stemmingsplan Othene. Sas van gent heeft ruimte voor de bouw van zo'n tachtig woningen in het bestemmingsplan Kanaalpolder bij Philippine. Axel heeft een project ontwikkelaar ruimte gegund voor de bebouwing van veertig kavels van de in totaal 140 tot 160 wo ningen in twee bestemmingsplan nen. Het Terneuzense bestemmings plan is nog in de fase van het voorontwerp. Toch hoopt de ge meente al in december met de bouw te kunnen beginnen, dank zij de zogeheten artikel 19 procedu re. Een voorbereidingsbesluit voor het gebied ligt er al. Dat maakt het mogelijk al eerder te beginnen met de aanleg van de infrastruc tuur. In december moet de hoofd- ontsluitingsroute er liggen met de aftakkende woonstraten. De gemeente Sas van Gent heeft voor zijn plannen de inspraak in middels afgerond. De gemeente Axel had al eerder de twee bestemmingsplannen Buthstraat en Zuidoost klaar. De eerste dertig kavels, van de zes tig, in Zuidoost zijn uitgegeven en met de bouw is begonnen. De drie gemeenten doen even eens aan nieuwbouw in de stads vernieuwingsgebieden in hun cen trum. Er lopen inmiddels twee aanvragen voor de bouw van in to taal zestig seniorenwoningen. Vertegenwoordigers van Ne derlandse en Belgische over heden zijn besprekingen be gonnen over de aanleg van een spoorlijn, op de oostelijke oever van het kanaal, naar Zelzate (B). Op die manier wordt vermeden dat het kanaal moet worden over gestoken. In de praktijk blijkt de kanaalbrug een obstakel. Het meeste goederenvervoer is af komstig van de oostelijke oever. In de Nieuwsbrief staan verder een interview met gedeputeerde Dek die onder meer ingaat op de onderhandelingen met het rijk en de aanleg van de ecologische zo ne, met de heer Saman van de Kring van Werkgevers die ingaat op de positie van het bedrijfsle ven, artikelen over het dorpsplan Sluiskil, Sas van Gent als woon stad en bedrijfsmilieuplannen. Ver schillende korte berichten comple teren het geheel. De Nieuwsbrief is gratis ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180-31400, en bij de voor lichtingsbureaus van de ge meenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen. In de stemadviescommissie van de Democraten zit o.a. ook raadslid mevr. J.W. Verstrate-Stols uit St. Philipsland. Zij kon mede invloed uitoefenen op de voorlopige lijst. Er komen nog twee presentatiever gaderingen voor de kandidaten, waarna de leden per post hun stem zullen uitbrengen om de lijst defini tief samen te stellen. "Ik hoop dan nog wat hoger te komen, maar reden tot zeer grote ontevredenheid heb ik niet", zegt Van den Reydt. Voor het Thoolse statenlid is het de tweede teleurstelling in korte tijd, want in de laatste statenvergadering werd hij met slechts 19 van de 39 stemmen (18 blanco, 1 drs. R.A. Nakman van D66, 1 tegen) op de voordracht geplaatst voor de raad van commissarissen van Delta Nuts bedrijven. "Zo'n uitslag is niet zo'n prettig bericht, maar ik ga het com missariaat toch gewoon vervullen na wat adviezen ingewonnen te heb ben. Ik wou echter, dat ik de reden van deze stemuitslag wist, want dan zou ik minder in onzekerheid zitten. Je kunt redeneren, dat het een groot deel van de Zeeuwse staten koud laat, gezien de 18 blanco stemmen, waaronder I stem van mij. Men kan ook denken: er zit weinig bestuurs kracht bij D66, maar dan heb ik iets moois te bewijzen." In de raad van commissarissen van Deltan was een vacature ontstaan door het vertrek van mevr. J.A. Jor- ritsma-van Oosten, die lid van de Tweede Kamer is geworden. De daling van de 3de naar de 7de plaats op de advieslijst en de stem ming over het commissariaat van de Deltan zitten Van den Reydt duide lijk niet lekker. "Ik voel me eet\ beetje in de hoek gedrukt." Toch zegt hij zijn best te blijven doen. Spreiding van de kandidaten over de verschillende regio's acht Van den Reydt niet zo belangrijk. "Ik moet in de Zeeuwse staten zitten wegens mijn kwaliteiten, niet omdat ik uit Tholen kom. Ik ben er om Zeeland in de vaart der volkeren omhoog te stuwen, waarbij Tholen wel een streepje voor heeft", aldus Van den Reydt. D.P. Suijkerbuijk uit Tholen is op de advieslijst op de 26ste plaats terecht gekomen. "Een desillusie is dat niet, want ik had er geen hoge verwach tingen van", laat hij weten. "Er waren tenslotte vele liefhebbers en goede kandidaten. En ik ben maar nieuwkomer. Ik houd er ook niet van om me omhoog te dringen. Bovendien sta ik voor de spannende gemeenteraadsverkiezingen van 9 november op de derde plaats en een raadslidmaatschap is niet te vereni gen met het statenlidmaatschap. Voor de staten zal ik graag als lijst duwer functioneren", zegt Suijker buijk. Hij noemt het jammer, dat zijn Thoolse partijgenoot Van der Reydt niet verder gekomen is dan de zevende plaats. "D66 Tholen/St. Philipsland steunt hem echter van harte gezien zijn inzet voor de partij en in de provinciale staten." Raadslid mevr. Verstrate uit St. Phi lipsland, één van de vijf leden van de adviescommissie voor de kandi daatstelling, hoopt dat Van der Reydt goed voor de dag komt op de presentatiebijeenkomsten. "De leden kunnen het advies bijstellen en Tholen valt onder de afdeling Beveland, waar veel stemmen zijn en waar Van der Reydt goed bekend is. Daarom zou hij wel eens kunnen stijgen, want ik had er ook geen rekening mee gehouden, dat Van der Reydt niet verder zou komen dan de 7de plaats." Volgens mevr. Verstra te moest er bij de kandidaatstelling in elk geval iemand uit Zeeuws- Vlaanderen op een verkiesbare plaats komen. De zes huidige staten leden van D66 zijn afkomstig uit Middelburg (3), Nieuwerkerk, Kapelle en Tholen. "De commissie J. van den Reydt heeft een puur zakelijk advies gege ven op basis van een aantal criteria. Daarvoor hebben we alle kandidaten gehoord", aldus het St. Philipslandse raadslid. De twee oud-directeuren van de bouwmaterialenhandels, de heren Ch.A.M. van Dijck en P.M.J. de Kok, openen vrijdagavond de nieu we showroom van Vriens-de Schel de in Bergen op Zoom. Een jaar geleden gingen beide bedrijven samen en aan de Zeelandhaven is er een nieuw pand van 1600 m2 verre zen: een showroom van 900 m2, een magazijn van 500 m2 en 200 m2 kan toorruimte. Zaterdag a.s. is er open dag vanaf tien uur 's morgens met demonstra ties inductiekoken, whirlpools, gebruik van een stoomoven en gast en houtgestookte haarden. Het bedrijf spreekt over 'een verfrissen de, uitdagende presentatie van de mooiste materialen in de afbouw.' In de showroom richt Vriens-de Schelde zich op de klanten die iets meer zoeken: nieuwe ideëen wat indeling betreft en andere materia len. Met keukenmerken als Alno, Poggenpohl (Duits) en Snaidero (Italiaans) wordt een breed pakket geboden met 25 opstellingen, inclu sief wand- en bladbekleding. Bad kamers zijn er eveneens in verschil lende stijlen: rustiek, romantisch, functioneel en modern. In de showroom staan 500 verschillende types wand- en vloertegels, o.a. Por- celanosa, Apparicic, Ariostea, Grohn, Sphinx en Azuvi. Men kan ook zelf diverse doucheknoppen uit proberen. Vriens-de Schelde wil een vooraanstaande positie innemen op het gebied van natuursteenmateria len voor wanden en vloeren. Verder zijn er 18 opstellingen van open-, inzet-, inbouw- en voorhanghaarden van Barbas en Helex. Vergezeld van een 25-tal supporters toog Van Meer zaterdagavond per bus naar Middelburg, waar in de stadsschouwburg de Elektra's uitge reikt zouden worden. In de grote zaal vulden de bestuursleden en mede-acteurs van toneelvereniging Sint Joseph en enkele kennissen een hele rij. Zij hoorden eerst een uitleg aan van de voorzitster van het Zeeuws Centrum voor Amateur theater (ZCA) - dat de onderschei ding heeft ingesteld - over het werk van deze organisatie. Ook sprak zij de wens uit voor een eigen toneel werkplaats. Aansluitend volgde een stukje toneelspel en toen was het moment van de uitreiking aangebroken. Een speciale commissie bekeek het afge lopen seizoen twintig voorstellingen in heel Zeeland. Veertien daarvan leverden 33 nominaties op in tien categorieën. Drie weken geleden kregen alle genomineerden al een certificaat voor hun opmerkelijke prestatie. Zaterdag reikten schouw burgdirecteur G. Peijs, de Middel burgse wethouder J.C. van Dijk- Sturm en gedeputeerde G.C.L.M. de Kok de Elektra's uit. Daarbij werd aangekondigd dat het begin van het theaterseizoen 1996/1997 in het teken zal staan van de amateurgroe- pen. Op de bühne stonden twee levens grote exemplaren van het door Rachel Herz ontworpen beeld (van een vrouwenfiguur uit de Griekse tragedie van Sophokles), met de kleinere exemplaren eromheen. Per categorie werden ze uitgereikt. Eerst werd van alle genomineerden een dia geprojecteerd, waarna een enve loppe werd opengemaakt en de win naar genoemd. Muziek om de span ning op te roepen begeleidde dit, ter wijl een felle schijnwerper zijn licht kris kras door de zaal wierp. Steeds als een winnaar bekend werd, ging ergens in de zaal een gejuich op. Toen de categorie 'mannelijke bijrol' aan bod was, hielden de Vossemeer- ders de adem in. "De winnaar isEd van Reijmersdal voor de rol van Coulmier in 'Sade'", zei De Kok. Van Meers vertolking van Kras Dol- stra in 'Het vrolijke tankstation' had het dus niet gehaald. Maar bij de opening wees de voorzitster erop, dat iedere nominatie op zich al een waardering is voor een opmerkelijke prestatie. De mensen van Sint Joseph waren niet verrast door het oordeel van de jury. "De keuze valt eigenlijk bijna altijd op de wat zwaardere stukken. Maar daar hoe ven we bij het Vossemeerse publiek niet mee aan te komen. Dat wil een blijspel", meent secretaris Piet de Leeuw. "Bovendien gaan de prijzen vaak naar verenigingen die van een stuk meerdere voorstellingen geven." Johan van Meer, die al 17 jaar bij Sint Joseph speelt en dat in het ver leden ook deed in de toneelgroep van voetbalvereniging Vosmeer, vindt dat zijn nominatie geen per soonlijke verdienste is. "Zonder je medespelers gaat het niet. Je bent bij iedere rol afhankelijk van wie je tegenspeler is. Kras Dolstra kon ik bijvoorbeeld in dialect spelen omdat de vertolker van Kris Poelstra ook dialect sprak (beide mannen ver schenen steeds samen op het toneel). De nominatie is dan ook door de hele vereniging verdiend." Enkele supporters waardeerden Van Meers uitverkiezing met een doosje sigaren, vergezeld van het rijmpje 'Number one ben jij misschien van avond Twan' (onder die naam kent iedereen in het dorp hem). Jammer genoeg voor de Vossemeerder is er in het stuk dat Sint Joseph in januari gaat opvoeren, geen rol voor hem weggelegd. Naast een speciale Elektra voor belichtingsman Chiel Gabriëlse, die bij verschillende Zeeuwse vereni gingen actief was, gingen de beeld jes naar de volgende verenigingen: Zeeuwse Komedie Vlissingen (man nelijke hoofdrol én mannelijke bij rol in 'Sade'), Sempre Avanti Sluis- Johan van Meer tijdens een wagenspel op de braderie, tien jaar geleden. kil (decorbouw én repertoirekeuze in 'Het gezin Van Paemel'), jonge- rentoneel Ambitie (vrouwelijke hoofdrol in 'Midzomernachts- droom'), Heer Hendrik uit 's-Heer Hendrikskinderen (vrouwelijke bij rol in 'Acht vrouwen'), Camere van Rethorica De Transfiguratie Hulst (regie in 'Een beeld van een man'), ACZ Zierikzee (ensemblespel in 'Angst'), Papillon Middelburg (gri me in 'Circus Papillonsky') en Axel- lent Axel (vormgeving in 'De onbe taalbare loodgieter'). De Stuurgroep Oosterschelde beraadt zich over een vaarverbod in de zoute kom bij de Bergsediepsluis aan de Oesterdam bij Tholen. De kom is een trekpleister voor dagre creanten. De afgelopen zomer was het er weer tjokvol. De combinatie van zwemmers en (snelle) boten in de kom kan gevaar opleveren. Gede puteerde staten hebben besloten eerst de Stuurgroep Oosterschelde te raadplegen, voordat er in de kom bij de Bergsediepsluis een vaarverbod wordt ingesteld. De situatie kan dan in groter Zeeuws verband worden gezien. Vrijheid, verdraagzaamheid. De provincie Zeeland heeft bij de minister van volksgezondheid, wel zijn en sport 314.740 gulden subsi die gevraagd voor het project vrij heid, verdraagzaamheid en anti racisme. Naar aanleiding van het verslag in de Eendrachtbode van 22 september van de politieke bijeenkomst van de NCVB Tholen wil ik reageren op de uitspraken van het CDA-raadslid mevr. Deurloo en het VVD-statenlid mevr. Polderman over het meedoen van het AOV aan de gemeenteraads verkiezingen van 9 november. Ten eerste de opmerking van mevr. Pol derman, dat door 'versplintering' van partijen 'tegenstrijdigheden in de pri oriteiten ontstaan.' Waarschijnlijk wordt hiermee bedoeld, dat het Alge meen Ouderen Verbond (AOV) juist wel de moed heeft om prioriteiten te stellen in het belang van de ouderen en dat tegenstrijdigheden slaat op het (ouderenbeleid) van de huidige ge meenteraad. Het is wel opvallend, dat met name het CDA in deze verkie zingstijd de 'zorg voor de ouderen hoog in het vaandel heeft staan.' Deze leuze is mijns inziens nieuw, want in voorgaande jaren is daar weinig blijk van gegeven, gezien de situatie waar in vele ouderen zich nu bevinden. Wat betreft het begrip 'splinterpartij' kan men daar ten aanzien van het AOV nauwelijks over spreken, want wanneer een politieke partij in de 10 maanden (december 1993) van haar bestaan 6 zetels in de Tweede Kamer weet te krijgen en in gemeenten als Eindhoven, Tilburg, e.a. met 5 tot 6 zetels in de raad wordt gekozen, kan men wel zeggen, dat daar de behoefte van onze kiezers uit spreekt om (des noods door middel van een referen dum) meer inspraak te krijgen in de landelijke en de gemeentepolitiek. Bij eenzelfde stormachtige ontwikke ling als hiervoor omschreven, zou dat in 1998 weieens kunnen betekenen, dat het AOV ook wat betreft het aan tal zetels in de Tweede Kamer, het begrip 'splinterpartij' ver achter zich laat. Ten overvloede zij vermeld, dat de ouderen op Tholen en St. Philips land meer gebaat zijn met één stem in de gemeenteraad die hun belangen behartigt, dan geen stem. Tenslotte wil ik nog eens benadrukken, dat het AOV zich niet alleen voor de ouderen van nu wil inzetten, maar voor alle mensen. Want de jonge generatie van nu, vormen de ouderen van de toe komst. Die toekomst moet er ook voor hen nog zijn. Het AOV is van plan bij het tot stand komen van alle raadsbesluiten het gezonde verstand de boventoon te laten voeren, waarbij de belangen van de Thoolse bevol king voorop zullen staan. AOV Tholen/St. Philipsland M.H. Schot-de Hoog Koningin Julianastraat 26 Tholen Pittige marsmuziek, populaire melo dieën en show. Die elementen vor men zaterdagavond in Oud-Vosse meer de zestiende taptoe van OVM. Behalve de organiserende vereni ging treden Taxandria uit Oisterwijk en Groot-IJsselmonde uit IJssel- monde voor het voetlicht. Het muziekspektakel op het plein voor De Vossenkuil begint om half acht. Taxandria was ook zes jaar geleden te gast in Oud-Vossemeer. De show band, die ongeveer 45 leden telt, deed onlangs mee aan het KNF-top- concours, na gepromoveerd te zijn naar de kampioensklasse. In kleur rijke uniformen zorgt de groep - met een uitgebreide instrumentale bezet ting en color-guards - voor een wer velend eigentijds optreden. Groot-IJsselmonde is een tamboer-, trompetter-, mini- en majoretten- korps met 60 leden. Een club die al te zien was in een televisieprogram ma van Paul de Leeuw. Hun optre den neemt ongeveer een kwartier in beslag en omvat zes nummers. De Oud-Vossemeerse Muziekver eniging opent de taptoe. Ze brengt ondermeer hits van Abba en Lionel Richie. Van de zeven nummers neemt de drumband er drie voor zijn rekening, waaronder het altijd spec taculaire Funny sticks. Een finale, het taptoesignaal en het Wilhelmus sluiten de muziekavond af. De collecte voor de kankerbestrij ding heeft in Stavenisse ƒ2658,05 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor het Prinses Bea-' trixfonds, dat zich inzet voor men sen die lijden aan ziekten aan spie ren of het zenuwstelsel, heeft in Tholen ƒ3071,55 opgebracht. Dat is zo'n 70 gulden meer dan vorig jaar. In Sint-Maartensdijk bracht de col lecte voor het Prinses Beatrixfonds ƒ1099,85 op. Dat is 25 gulden meer dan vorig jaar. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Dat geldt eveneens voor Sint-Anna- land, waar de collecte ƒ1403,55 heeft opgebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7