Nacht centraal in kinderboekenweek SGP hecht aan selectie boeken Chinezen handelden in heroïne Quist schoenen Open dag van Thuiszorg flopt Ten Anker stelt familieraad in Wim Geuze beste leerling heao Breda Raadsel rond lijken Hiksekreek na vier jaar opgelost Auto rijdt van Oude Zeedijk Eén echtpaar in drie uur Andere naam voor kotters De Jager: Aansluiting bij Thoolse stichting is verrijking Geen drempels in Veerweg SGP oneens met handelwijze gemeente Goes Donderdag 29 september 1994 Wedstrijdenknuffels en voorlezen Van 5 tot en met 15 oktober is het weer kinderboeken week. In deze dagen wordt extra aandacht geschonken aan jeugdboeken en de schrijvers of illustratoren ervan. Het thema is dit jaar 'In het holst van de nacht'. Wat gebeurt er 's nachts als je slaapt? De bibliotheken op Tho len zijn druk met de voorbereidingen bezig. Er staan diverse activiteiten voor de jeugd op stapel. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Illustratrice Bekroond De SGP-fractie in de Sint-Philipslandse gemeenteraad heeft tegen aansluiting van de gemeentelijke bibliotheek bij de stichting gemeenschappelijke openbare biblio theek Tholen gestemd. "In de ogen van de SGP moet selectie mogelijk zijn, om boeken met een godslasterlij ke, zedenkwetsende of gezagsondermijnende inhoud te kunnen weren", verwoordde wethouder L. Walpot woensdag de bezwaren van zijn fractie. Anna Jacobapolder Trouwen Brochure De twee Chinezen die vier jaar geleden dood zijn aange troffen in de Hiksekreek bij Oud-Vossemeer, blijken he roïnehandelaren te zijn geweest. De politie heeft de moor denaar en diens kompanen opgespoord. Een 38-jarige Hagenaar bekende de twee te hebben neergeschoten. Dat gebeurde in een auto, ergens tussen Dordrecht en Breda. Onenigheid Vissen Een flop. Zo kan het open huis dat dinsdagmiddag in het centrum Thuiszorg te Sint-Maartensdijk werd gehouden worden genoemd. Van twee tot vijf uur kwam slechts één echtpaar naar het gebouw waar ze zich kon laten infor meren over de diensten die in de thuiszorg worden gele verd. Behartigt belangen verpleeghuis In het zorgcentrum Ten Anker te Tholen is dinsdagavond een familieraad geïnstalleerd. Deze raad van zes perso nen gaat de belangen behartigen van bewoners van de verpleegafdeling Vlietberg en van de bewoners in de Stelberg die zelf niet meer in staat zijn hun belangen te behartigen. Van de leden woont een (schoon)ouder of ander familielid in het verpleeghuis. De kinderboekenweek begint woensdag met een knutselmiddag van twee tot vier uur in de bibliothe ken van Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartensdijk. De deelnemers kunnen enge kaarten, maskers en een nachtelijke hemel maken aan de hand van voorbeelden. De knutsel middag is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar. Voor de groepen 7 en 8 van de basis scholen is een opstelwedstrijd uitge schreven rond het thema 'Dromen'. Een paar opsteltitels waaruit kon worden gekozen zijn 'De fantasti sche nachtreis', 'Een nachtmerrie op pootjes' en 'Wat je droomt dat ben je zelf. Voor de kinderen tot en met zes jaar organiseerden de bibliothe ken een kleurplatenwedstrijd. Teke naar Philip Hopman ontwierp hier voor een toepasselijke prent die is af te halen in de bibliotheken. De plaat moet uiterlijk 5 oktober ingeleverd zijn. Alle inzendingen komen in de bibliotheek te hangen als versiering. Er worden in de bibliotheken op drie De 19-jarige Wim Geuze uit Tholen heeft op de heao in Breda de Van Noort Gassler-prijs gewonnen. Deze prijs wordt ieder jaar uitgereikt door het accountancybureau Van Noort Gassier Co aan de beste leerling van de propadeuse (eerste jaar). Geuze wint hiermee een jaar colle gegeld, dat is 2150 gulden. De Tho- lenaar blijft er vrij nuchter onder: "Het viel eigenlijk best wel mee. Voor mij was het eerste jaar niet zo moeilijk. Je moet er natuurlijk wel wat voor doen, maar er zat veel stof bij die ik op het vwo ook al heb gehad." Geuze volgde het vwo aan scholengemeenschap 't Rijks in Ber gen op Zoom die hij vorig jaar ver liet. Gelijk vanaf het muinent dat hij een vakkenpakket moest kiezen, wilde hij naar de heao-richting. "Ja, dat zat er wel in. Ik was goed in eco nomie en ook wel in wiskunde. Voor deze opleiding had ik het ideale vakkenpakket", zegt Geuze. Hij is net begonnen aan het tweede jaar en in tegenstelling tot de alge mene propadeuse, gaat hij nu speci fiek accountancy studeren. "Je kunt merken dat het nu allemaal wel wat sneller gaat", zegt Geuze, die dins dagavond op het kantoor van Van Noort Gassier in Breda de prijs in ontvangst nam van mr. drs. H.J. Brouwer. Daarbij waren ook het hoofd van de propadeuse, Geuze's klasseleraar en een decaan aanwe zig. De Tholenaar moest om de prijs te winnen, concurreren met 600 medeleerlingen. Het verschil met de nummer twee was minimaal: 1 punt je. Het systeem is overigens erg sim pel. De leerling met de meeste pun ten, wint de prijs. Geuze haalde er 103. avonden ook knuffel- en voorlees- partijtjes gehouden van half zeven tot zeven uur. Kinderen van vier tot en met acht jaar mogen verkleed als nachtbeest of droomfee en met hun liefste knuffel naar de bibliotheek komen. Daar wordt dan een span nend verhaal voorgelezen. Hierna worden de winnaars van de kleur- wedstrijd bekend gemaakt. De par tijtjes worden gehouden op 6 okto ber in Sint-Annaland, 7 oktober in Tholen en 14 oktober in Sint-Maar tensdijk. Woensdag 12 oktober komt illustra trice Annemarie van Haeringen een bezoek brengen aan de bibliotheek. Het eerste prentenboek van deze tekenares, Kattesprongen en reuze stappen, kwam in 1985 uit. Mevr. Van Haeringen werkt voornamelijk met inkt- en aquarelverf op rijst- of aquarelpapier. Dat ze veel dieren in haar tekeningen verwerkt, is niet verwonderlijk als men weet dat ze opgroeide tussen twintig katten, drie honden, een pony, konijnen, een aap, kanaries, kippen, een haan en kouwen. Mevr. Van Haeringen is 's morgens te gast bij openbare basis school De Rieburch in Sint-Maar tensdijk. Van twee tot drie uur komt ze naar de bibliotheek in Sint-Anna land en van vier tot vijf uur in die van Tholen. Het kinderboekenweekgeschenk van dit jaar is geschreven door Anke de Vries. Het heet 'Fausto Koppie' en gaat over de gelijknamige, beroemde wielrenner uit de jaren vijftig. De komende weken brengen biblio thecarissen een bezoek aan een aan tal basisscholen om daar iets te ver tellen over de kinderboekenweek en de bekroonde werken. Dinsdag wor den de gouden en zilveren griffels en penselen uitgereikt. Een jury ken de die dit voorjaar toe. De griffels zijn voor de beste schrijvers en de penselen voor de tekenaars die de mooiste plaatjes maken. De gouden griffel gaat dit jaar naar Toon Telle- gen voor zijn boek 'Bijna iedereen kon omvallen'. Een boek met dieren verhalen waarin alles kan. De zilveren penseel gaat naar 'Ben- .no en het berekind' van Mario Ramos Pascal. Het verhaal gaat over de grote beer Benno die zich eenzaam voelt en voor één zomer gezelschap krijgt van een speel goedbeertje. Sjoerd Kuyper, schrijver van onder meer 'Het zakmes', krijgt een zilve ren griffel voor het boek 'Robin en Suze' dat gaat over de kleuter Robin die een zusje krijgt. 'We noemen hem Anna' van Peter Pohl viel net buiten de prijzen en krijgt een eervolle vermelding. Het boek gaat over Anders Roos die vre selijk gepest wordt door de andere jongens op het zomerkamp. Een ern stig verhaal over pesten, angst, mis handeling en zelfdoding. Alle bekroonde boeken zijn tijdens de kinderboekenweek in de Thoolse bibliotheken te zien en in de boek handel te koop. DEALER De Sint-Philipslandse bibliotheek sluit aan bij de stichting gemeenschappelijke openbare bibliotheek Tholen. Walpot herinnerde eraan dat deze discussie in de jaren zeventig vaker aan de orde is geweest. De SGP hééft zich nooit kunnen vinden in een bibliotheek met een openbaar karakter, zo zei hij. Een daarmee samenhangend bezwaar is nog de stichtingsvorm: "Dat is een homo geen, zelfstandig lichaam, waarop de gemeente geen of weinig invloed heeft." Bij monde van H. Geluk onderschreef de fractie die woorden. "Ik verschil mét wethouder Walpot van mening, dat zal duidelijk zijn", reageerde CDA-wethouder J. de Jager, die niets voelde voor een dis cussie over het genre boeken. "De bibliotheek zal door aansluiting bij Tholen een verrijking ondervinden. Zo zullen bijvoorbeeld voor de schoolgaande jeugd boeken beschikbaar komen of aangevraagd kunnen worden." De Sint-Philipslandse bibliotheek wordt op dit moment beheerd door een commissie, waarvan wethouder De Jager voorzitter is en ook gemeentesecretaris W.J. Pijl deel uitmaakt. "Op die manier heeft de gemeente een behoorlijke vinger in de pap", licht laatstgenoemde toe. "De overige commissieleden vor men een afspiegeling van de gemeenschap van Sint-Philipsland." De bieb, die is gehuisvest in een voormalige school aan de Wilhelmi- nastraat, draait volledig op vrijwilli gers. Volgens Pijl is de signatuur van het dorp terug te vinden in de boeken die de bibliotheek bevat. Of ook de bibliotheek in Anna Jaco bapolder op de hoogte is gesteld van de ontwikkelingen, die een gevolg zijn van de gemeentelijke herinde ling, wilde mevrouw J.W. Verstrate- Stols (PVAB) weten. Dat bleek niet het geval te zijn. "Het is van oudsher een particuliere bibliotheek, van twee mensen die in de loop der jaren een collectie hebben opgebouwd", zei De Jager. In het verleden is er ooit contact gezocht omtrent samen voeging met Sint-Philipsland, maar dat wilde men niet. "Ik denk dat als deze twee mensen stoppen, de zaak afgelopen zal zijn", aldus de wet houder. Vanaf de publieke tribune volgde het Thoolse CDA-raadslid mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven de vergadering. Ze was teleurgesteld: "Ik had een boeiende discussie ver wacht over de bibliotheek." De agenda, met zestien punten, was echter binnen een minuut of twaalf afgewerkt. Met het - tijdelijk - handhaven van de mogelijkheid om huwelijken ook na de samenvoeging met Tholen in Sint-Philipsland te voltrekken, toon de SGP-fractievoorzitter H. Geluk zich ingenomen. "Onze fractie, en ook de rest van de raad, hecht daar sterk aan." Met algemene stemmen werd dan ook de kleine zaal van dorpshuis De Wimpel aangewezen als plaats waar, buiten het gemeen tehuis, huwelijken voltrokken kun nen worden. Het aanwijzen van een tweede gelegenheid was nodig omdat het gemeentehuis mogelijk verkocht wordt. Er zou een serieuze gegadigde voor het gebouw zijn. De Wimpel-zaal is niet erg sfeervol. Daarom zal er waarschijnlijk wat gebeuren met vitrage, sfeerverlich ting in het plafond en mogelijk ook trouwmeubilair. Maar een definitief plan van de stichting Dorpsbelangen is er nog niet, liet De Jager weten. De kosten moeten in de ogen van het gemeentebestuur betaald worden uit het herindelingskrediet. Geluk wilde weten of het zeker is dat dit kan. "Afgesproken is dat Tholen dit kre diet beheert en op dit moment is het op", zei burgemeester A. Verbree. In het eerstvolgende overleg met het gemeentebestuur van Tholen zal dit punt echter aan de orde gesteld wor den. Hamerstukken waren de vaststelling van het plan van scholen basison derwijs 1995-1998, de afwijzing van een verzoek van de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder om een bijdrage in verband met bestuur lijke samenwerking met scholen in Oud-Vossemeer en Tholen, het delegeren aan b. en w. van de bevoegdheid om het beheer en de eigendom van een aantal wegen te aanvaarden, de verkoop van grond aan G.I.L. Haest en aan A.W. Beur- kens. Ook de aankoop van grond vodT het bestemmingsplan De Luister IV, de vaststelling van dat plan - waarin de ontsluitingsweg Luysterkreek gaat heten - en het beschikbaar stellen van geld om de grond bouwrijp te maken, leidden niet tot opmerkin gen van de raad. Evenmin was dat het geval met het voorstel om 4750 gulden uit te trekken voor het maken van een brochure, gewijd aan het afscheid van de burgerlijke gemeen te Sint-Philipsland. Deze brochure wordt in een oplage van 1250 exem plaren vervaardigd en huis-aan-huis verspreid. Advertentie I.M, Een onderzoek naar de invoer van heroïne vanuit Hongkong en Singa pore heeft uiteindelijk de oplossing van het misdrijf opgeleverd. Een onderzoek, dat was gebaseerd op de aanwijzingen die het onder zoek naar de dubbele moord had opgeleverd. Voorjaar 1991 leidde dat al tot de aanhouding van een 26- jarige Chinees en een 27-jarige inwoner van Den Haag. Zij kregen respectievelijk 12 en 8 jaar gevange nisstraf voor het organiseren van zes heroïnetransporten in 1989 en 1990. Beide mannen zitten op dit moment vast in de strafgevangenis Veenhui- zen. De op 7 augustus 1990 bij Oud-Vos- semeer dood gevonden Ng Yau Cheung (40) en Chit Huat Koh (43) blijken de opdrachtgevers te zijn geweest voor de heroïnetransporten. De al genoemde 26-jarige Chinees was een bekende van hen. Hij moest vier jaar geleden enkele kilo's heroï ne in ontvangst nemen van de Hage naar, die deze in Hongkong had opgehaald. Daarbij ontstond onenig heid over het geld, waardoor de Chi nees in de problemen zou zijn geko men met de twee opdrachtgevers. In de nacht van 4 op 5 augustus 1990 pikten de Chinees, de 27-jarige Hagenaar en diens 38-jarige neef, Cheung en Koh op. In de auto van eerstgenoemde reden ze richting België, zogenaamd om de partij he roïne op te halen. De 38-jarige man schoot onderweg, op de rijksweg tussen Dordrecht en Breda, de beide mannen die achterin de auto zaten dood. Daarna zochten ze een plek om de lijken te verbergen, waarbij ze op Tholen terecht kwamen. Ook een 46-jarige inwoner van de residentie is nog bij de zaak betrokken. Hij maakte de auto schoon en vernietig de de paspoorten van de slacht offers. De beide neven uit Den Haag zijn inmiddels door de rechter-com- missaris in bewaring gesteld. De 46- jarige man is inmiddels op vrije voe ten. De lichamen van Cheung en Koh werden vier jaar geleden in het water langs de Kreekweg aangetrof fen door Marco Berkeij, die daar wilde gaan vissen. De lijken werden door de Thoolse brandweer gebor gen. Vastgesteld werd dat de man nen door meerdere schoten in het bovenlichaam om het leven waren gekomen. Nadat aan de hand van vingerafdrukken hun identiteit vast was komen te staan, zijn ze in Tho len begraven. De mannen - van wie vast kwam te staan dat ze connecties hadden met de drugswereld - waren in de jaren zeventig al eens aange houden, omdat ze illegaal in Neder land verbleven. De in Singapore geboren Koh woonde in Enspijk bij Geldermalsen; Cheung, die geen vaste woon- of verblijfplaats had, was in Hongkong geboren. Bij hen werd het kentekenbewijs gevonden van een witte BMW 316. Die auto werd na enkele dagen in Den Haag aangetroffen. Het onderzoek naar de moord op beide mannen was eind 1990 gesloten. Naar aanleiding van binnen gekomen informatie is het enkele weken geleden heropend. Van de Zeeuwse politie zijn de afde ling zware georganiseerde crimina liteit en het district Oosterschelde- bekken erbij betrokken. Zij werken samen met de afdeling verdovende middelen van de politie Haaglanden. In een sloot langs de Oude Zeedijk te Sint-Annaland, ter hoogte van de fietserstunnel, trof de politie donderdagmorgen kort na zeven uur een rode Suzuki aan. De auto bleek eigendom van een Sint-Annalander. De man kon niet vertellen wat er gebeurd was; hij was onderaan de dijk bij zijn positieven gekomen, uit de auto gekropen en naar huis gelopen. Met een hoofdwond vervoegde hij zich vervolgens bij het ziekenhuis. Uit de aanwezige sporen was te zien, dat de auto uit de richting Sint-Annaland was gekomen en in een bocht naar rechts rechtdoor gereden. Hij miste op een haar na de railing langs de weg, raakte een paal naast een boom en reed enkele tientallen meters door een grep pel. Vervolgens kruiste de auto het fietspad, reed verder door de berm en kwam in de sloot tot stil stand. Het voertuig liep daarbij zware schade op. De open middag was opgezet op de landelijke dag van de thuiszorg. Het was de bedoeling dat iedereen eens een kijkje kon nemen in het gebouw waar vertegenwoordigers van de gezinszorg, de kraamzorg en de wijkverpleging klaar zaten om uit leg te geven over de mogelijkheden van deze diensten. In het centrum aan de Dr. Tazelaar- straat bleef het stil maar ook in de andere vestigingen in Zierikzee en Goes was het rustig. Corry Spaans van de stichting pro vinciale kraamzorg Zeeland, wijk verpleegkundige C. Gorsse van het kruiswerk rondom de Oosterschelde en Clazina Hanselman-Vrijman van de stichting maatschappelijke dienstverlening zaten klaar met fol ders, koffie en thee maar konden hun informatie aan niemand kwijt. Spaans:"Het is jammer dat er nie mand komt maar in januari 1993 is het hier open dag geweest. Kenne lijk is onze bekendheid ons al voor uit gegaan." De folders over kraam pakketten, tarieven en kraamzorg bleven onaangeroerd. Spaans had bezoekers graag willen vertellen dat stichting nog enkele uren hulp biedt aan moeders van een couveusekind (eerste kind) dat langer dan acht dagen in het ziekenhuis heeft gele gen. Ook wijkverpleegkundige Gorsse vond het jammer dat er geen bezoe kers kwamen. Zij kon uitleenartike len laten zien, vertellen over hulp thuis, aanvullende thuiszorg en over cursussen. "De mensen die ons nodig hebben, kennen het al. Er komen doordeweeks toch al veel mensen hier. Die komen niet nog eens extra." Mevr. Hanselman had haar werk maar weer opgepakt. Zij vertelde dat de gezinszorg met de wijkverple ging een proef is begonnen om de aanvragen voor hulp van een cliënt samen te bekijken. "Nu is het zo dat er iemand van de gezinszorg gaat kijken wat er gedaan moet worden en iemand van de wijkverpleging. Dan krijgen de cliënten twee men sen aan huis. We proberen dit nu te integreren." Voor tachtig procent betreft het thuiswonende bejaarden. Zo kan deze raad invloed gaan uit- van de commissie klachtenbehande- De zwaar beschadigde auto wordt uit de sloot onderaan de Oude Zeedijk getrokken. oefenen op de manier waarop er zorg wordt verleend aan de bewo ners van de verpleegafdeling. Het oprichten van deze raad loopt voor uit op de wet die door de Tweede kamer is aangenomen om de demo cratische besluitvorming binnen de instellingen te vergroten. Naast de familieraad kent Ten Anker al een bewonerscommissie voor het ver zorgingshuis en een huurderscom missie voor de serviceflat. Voorzitter mevr. E.J.G. Gabriëls uit Prinsenbeek zei tegen bewoners en familie in de recreatiezaal dat de belangenbehartiging alleen kan plaatsvinden door hun medewer king. Ze omschreef de rol van de raad als bemiddelend. We zijn geen echte klachtencommissie. We staan open voor uw suggesties." De familieraad bestaat verder uit secretaris mevr. M. Doornbos uit Bergen op Zoom, penningmeester mevr. M. Dijkslag-Jansen en de leden J.P. Deurloo-van de Velde, C. Hage, allen uit Tholen, en C. van de Houdt-Heyboer uit Poortvliet. De raad en directeur F. Bordui van Ten Anker tekenden een intentiever klaring van een samenwerkings overeenkomst tussen de directie en de familieraad. Bordui stelde dat de werkelijke democratie niet in de regels en pro cedures zit, maar in het contact tus sen de bewoners, familie en de medewerkers van de instelling. De regels zijn wel nodig om de inspraak en invloed te waarborgen, zo betoogde Bordui. Dominee J. de Bie kent de praktijk in Ter Valcke in Goes en legde uit dat bij een klacht- die niet direct met betrokkene kan worden opgelost- mevr. Pons aangesproken kan wor den. "De bemiddelaar moet de klacht serieus nemen. Vaak blijkt het om communicatiestoornissen te gaan." Als er geen oplossing wordt gevonden dan kan men terecht bij de klachtencommissie. Mevr. J. Heijboer-Dingemanse legde als lid Er moeten geen verkeersdrempels komen in de Veerweg te Stavenisse. Dat heeft een meerderheid van de werkgroep verkeersaangelegenhe- den aan het gemeentebestuur gead viseerd. De commissie openbare werken praat dinsdag over deze zaak, waarna burgemeester en wet houders een definitieve beslissing nemen. Bewoners van de Veerweg hebben in een brief gevraagd om twee pla teaus in de straat te leggen om zo het verkeer af te remmen. In de straat zou veel te hard gereden worden, wat zich vooral 's avonds en in de weekeinden voordoet. Nieuw is deze zaak niet, want twee jaar gele den kaartten de bewoners dit pro bleem al aan. Ook tijdens een hoor zitting is er over gesproken. Toen is besloten om geen maatregelen te treffen. Onlangs wees SGP-raadslid M.J. Klippel in een vergadering van de commissie openbare werken op de gevaarlijke situatie, ook al omdat een voetpad ontbreekt. Inmiddels hebben de Stavenissenaars zelf maar een bord geplaatst met de tekst 'vaart minderen spaart kinderen'. ling uit dat deze onafhankelijk is en zonder last of ruggespraak kan oor delen. "Door openheid en een klant vriendelijke houding moeten klach ten zoveel mogelijk voorkomen worden." Direct uitpraten is het devies, zo zei ze. Als de bemiddelaar er echter niet in slaagt kan de commissie worden benaderd. Die moet dan binnen acht weken beoordelen of deze gegrond is of niet. Voor menigeen in de zaal duizelde het na de uiteenzettingen een beetje. Een vragensteller wilde weten wat de raad nu concreet gaat doen. "Het loopt allemaal al zo soepel," zo zei hij. Bordui legde uit dat de directie advies gaat vragen aan de raad als er belangrijke veranderingen in de organisatie van de afdeling op komst zijn (bestemming van ruimte, wijziging van personeel). De vra gensteller wees erop dat de raad rekening zal moeten houden met alle (geloofs)overtuigingen die er in het verpleeghuis leven. Dominee De Bie noemde het kleinschalige karak ter van Ten Anker een voordeel, maar soms durft men toch niet met een klacht te komen." De gemeente Goes heeft een maat schappelijk werker die op wachtgeld stond, via een uitzendbureau weer in dienst genomen ten behoeve van de indicatiecommissie bejaardenoor den en verpleeghuizen. En de maat schappelijk werker die in dienst van de commissie was, is ontslagen. "De SGP-fractie kan met die handelwij ze niet instemmen. Goes schuift zo de lasten op de indicatiecommissie", zei M. Dijke daarover in de Thoolse gemeenteraad. De commissie werkt voor Tholen, Sint-Philipsland en de Bevelanden. Dijke vroeg zich af of de gevolgde procedure wel de goede gang van zaken is. Hij kreeg bijval van W.C. van Kempen (CDA), die vond dat je moet oppassen met dit soort constructies. Wethouder P. van Schetsen stelde dat het in dit specifieke geval niet anders kon. "Er moest een gat opge vuld worden." De wethouder wees erop, dat de gemeente Goes in feite de indicatiecommissie runt en dat het geen gemeenschappelijke rege ling is. Overigens wordt de dienst verlening door Goes afgebouwd. In het eerstvolgende overleg tussen de wethouders van de bij de commissie aangesloten gemeenten zal Van Schetsen de Thoolse opvatting over deze zaak kenbaar maken. De gamalenkotter WR 123 uit Wie ringen is verkocht aan v.o.f. Moer land uit het Brabantse Haaften, zonen van de gebroeders Moerland die tot vijf jaar geleden op de kust- visser Tholen 18 voeren. De TH 18 werd in 1989 naar Urk verkocht en voer sindsdien als UK 121, UK 321 en NC 322. De WR 123 gaat opere ren vanuit Stellendam en krijgt als naam SL 8 Batavier. 1 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3