A Vroege lammetjes in Vossemeer f nieuws A.W.A. DE L00ZE IS AFWEZIG Van Thoolse tuinbouwleerling Alex van der Vlies VISSER DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 september 1994 Tholen Winkeldiefstal Geslaagd Moppen tappen Praise-avond Inbraak Old Friends Rioolgemalen Woensdagavond borst voeding Klaarovers Molenvlietsedijk Inbraak The Limit Rijverbod vier uur Vakantiebijbelclub Geslaagd Concert Woord en Daad met Johan Baai.) Adullam Sluitingstocht de Kogge zonder wind, maar met mist CNS over weer samen naar school Bijeenkomst custom-cars Beroepen en bedankt Oud- Vossemeer Geen voorrang Biljarten Elf vissers in de prijzen Gekraakt Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager SUCADELAPPEN 1 kiloƒ15,00 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kiloƒ14,00 RIBLAPPEN 1 kiloƒ13,00 SOEPPAKKET 6,95 SCHOUDERHAM 100 gram1,25 SNIJWORST 100 gram1,60 FRICANDEAU 100 gram2,40 RUNDERGEHAKT 1 kilo9,50 MAGERE HAMLAPPEN 1 kiloƒ8,95 VERSE WORST 1 kilo8,50 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen huisarts VAN 3 T/M14 OKTOBER TOV sluit seizoen af Televisie in brand Sint- Annaland Geslaagd Stavenisse Geslaagd Bloemen Kankerbestrijding Diefstal uit auto Verkoping Adullam Wasgoed Poging inbraak kantine Autokraak Geslaagd Beroepen Koelkast in brand Auto-inbraak Inbraak café Noordpoort Verhuizing Sint Maar- tenshof Predikbeurten Zaterdag lampionop tocht Scherpenisse Verlichting bocht/roton de Gewonde bij auto-onge- Iuk Poortvliet Biljarten Beter bewegen Weekend diensten Twee 8-jarige jongens zijn donder dag betrapt toen ze knikkers pro beerden te stelen uit een winkel in de Kerkstraat. Ze hadden twee net jes met de glazen kogeltjes meege nomen, toen de eigenaar van de win kel het tweetal zag. Na verhoor zijn de jongens vrijgelaten. B. Schot is aan de Streekschool West-Brabant geslaagd voor het examen magazijnmedewerker. Een veertigtal jongeren tussen 12 en 16 jaar bezocht de eerste soosavond van Thjos in het nieuwe onderko men, het jeugdhonk in Meulvliet. Morgenavond (vrijdag) is er weer soos. Van half acht tot elf uur is de jeugd welkom. Er wordt een disco avond georganiseerd met een mop- pentapwedstrijd. Overigens kan Thjos nog enthou siaste vrijwilligers gebruiken, voor de begeleiding op soosavonden. Zij kunnen zich melden bij Marianne Velthuis van het jeugd- en jongeren werk, tel. 01666-3577. De Christengemeente organiseert op zondag 9 oktober een zang- en prai se-avond in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat. De bijeen komst begint om half acht. In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in café Old Friends aan de Hoogstraat. De daders kwa men binnen door een deur open te breken. Ze braken de gokautomaten open en gingen ervandoor met het geld dat daarin zat. De rioolgemalen aan de Hoogaars straat, M. van Gelrestraat en de Vest moeten aangepast worden. Met dat karwei is 106.000 gulden gemoeid, wat 42.000 gulden minder is dan aanvankelijk werd geraamd. De commissie openbare werken advi seert dinsdag over het plan. De borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt woensdag avond een bijeenkomst om kwart over acht op Markt 12. Er wordt gesproken over vragen als: Wat is colostrum? Moet je je tepels laten harden? Wat gebeurt er als je borst voeding geeft en hoe vaak moet je voeden? Daarnaast is er gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. De problemen wat betreft de bescherming van overstekende schoolkinderen op de Molenvlietse dijk zijn voorlopig opgelost. D. van de Velde, die de groep verkeersbri- gadiers elk jaar samenstelt, liet een tijdje geleden een noodkreet horen omdat veel te weinig ouders zich hadden aangemeld als klaarover. Het leek gedaan met de beveiliging van de zebrapaden bij de basisscho len. Maar zijn oproep hielp en een flink aantal ouders gaf zich alsnog op. Nu nemen achttien dames en één heer de beide oversteekplaatsen onder hun hoede. In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in bar TÏie Limit aan de Markt. De dieven gingen ervandoor met een mengpaneel, sigaretten uit een automaat en geld uit twee gokkasten. De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag om ongeveer half één een 46-jarige automobilist aan. Hij werd gecontroleerd op alchoholgebruik en bij onderzoek blies hij 450 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht. Dat is onge veer één promille. De bestuurder werd met een rijverbod van vier uur naar huis gestuurd. In verenigingsgebouw de Wingerd wordt vrijdag 21 oktober voor de tweede keer een vakantie-bijbel- clubdag gehouden. Het is dan de laatste dag van de herfstvakantie. Alle kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen komen, 's Mor gens wordt er een bijbelverhaal ver teld, gezongen en geknutseld. In de middag is er een gezamenlijk spel buiten, of bij slecht weer binnen. De dag begint om tien uur. Corellen Laban heeft bij de konink lijke Nederlandse gymnastiekbond het diploma verenigingsleidster gymnastiek behaald. Dit is een tweejarige opleiding en het diploma geeft volledige bevoegdheid om turnlessen te geven bij een vereni ging. Wel kunnen nog specialisaties worden gevolgd. De tenorsolist Johan Baaij treedt zaterdag op in de Nederlandse Her vormde kerk te Kapelle tijdens een presentatieconcert van een nieuwe cd ten bate van de stichting Woord en Daad. Baaij zingt enkele solo nummers. Hij viel al op jonge leef tijd op wegens zijn hoge jongens- sopraanstem. Al vanaf zijn twaalfde is Baaij lid van zangverenigingen en vanaf de oprichting van het mannen koor Rehoboth zingt hij er solo. Zes jaar lang genoot hij een opleiding van Elsa Hernady van Bueren uit Bergen op Zoom. In Antwerpen behaalde hij de diploma's solozang A en B met onderscheiding. Verder treden zaterdagavond op de dwars- fluitist Kees Alers, hoboïst Viktor Kruis, trompettist Ad Brouwer, organist Bram Bout en pianist Cor Ploeg. Ze zijn ook allemaal op de cd te horen. De Ethiopische directeur Minas Hiruy van Woord en Daad zal wat vertellen over zijn werk in het Afrikaanse land. De avond begint om acht uur. In zorgcentrum Ten Anker wordt donderdagmorgen 6 oktober van negen tot twaalf uur een verkoping van lingerie en andere artikelen gehouden ten bate van de stichting Adullam. Wind was er niet, dus de fanatieke zeilers van watersportvereniging de Kogge kwamen zaterdag wel wat te kort. Maar toch was er nog een schip dat niet op de motor, maar zeilend op de stroom de jaarlijkse tocht naar Goes aflegde. Probleem was wel, dat deze debutant pas om acht uur 's avonds de brug bij Goes passeerde. De rest van de 22 schepen, met aan boord ongeveer 70 mensen, hadden inmiddels de 91-jarige havenmees ter I. Rosier al begroet. In de Land bouw werd het diner alle eer aange daan. Een d.j. zorgde er voor de muziek. Voorzitter J. Boelhouwers reikte de zwabber uit aan F. Marto- ny uit België. Hij was, met een por tefeuille in de hand, zo behulpzaam om iemands landvast op te vangen, dat 's avonds de weer opgeviste Bel gische franken aan de mast te drogen hingen. Zondag was er een zware mist tot het middaguur, waar door veel deelnemers later naar huis terugkeerden dan gepland was. De ouders van de CNS de Regen boog hebben voorlichting gekregen over 'weer samen naar school.' Dit project is erop gericht om minder kinderen dan voorheen te verwijzen naar het speciaal onderwijs. Hoofd doel is de zorg en de opvangmoge lijkheden in het baissonderwijs te vergroten. De samenwerking met de Veste is er al sinds 1980 en het pro ject zorgverbreding loopt vanaf 1986 en is zeer succesvol. Waarne mend-directeur C. van Dis gaf voor de zestig belangstellenden een toe lichting. Op de Regenboog zijn 12 uren beschikbaar voor zorgverbre ding. Coördinator mevr. C. v.d. Merbel vertelde over de begeleiding en observatie van het kind. Dhr. J. Ennink van de schoolbegeleidings dienst RPCZ hield ook nog een praatje. De sprekers werden bedankt met bloemen. Voorzitter mevr. M. de Wolf had de ouderavond geopend met het lezen van Psalm 146, waarover ook de meditatie ging. De samenzang werd op het orgel begeleid door leraar Van Dis. Secretaresse mevr. A. Smit en penningmeester C. Moeliker ver zorgden de jaarverslagen. De kas- commissie keurde het Financieel beleid goed. De periodiek aftreden de dames M. de Wolf, J. Dees, C. Jansen en C. Koenders, alsmede dhr. P. Marrees werden in de ouderraad herkozen. Voor de niet-herkiesbare dames V. Rens, J. Roefs, R. van Heemskerk en dhr. C. Moeliker werden gekozen: dhr. P. Aamoudse en de dames C. Snoep, N. de Vos, G. Walpot en L. Zwijgers. De voorzit ter en mevr. J. Kettelerij namens het personeel, bedankten de aftredende leden van de ouderraad. Voor de vierde keer wil de Belgium Street Cruisers Association een bij eenkomst organiseren in Tholen. In het weekeinde van koninginnedag zullen de eigenaren van bijzondere auto's (custom-cars) op de voormali ge oesterputten bivakkeren. Het gemeentebestuur wil het aantal deel nemers tot 130 beperken. Worden dat er meer, dan zal geprobeerd wor den uit te wijken naar de Speelmans platen. Ook dit jaar, in 1990 en in 1989 werd Tholen als ontmoetings plaats gekozen. Ds. J. van Dijk van Hervormde Gemeente heeft bedankt voor een beroep van de gemeente uit Ouder kerk aan de IJssel. Hij ontving een beroep uit de gemeente in Huizen. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep gekregen van de gemeente uit Rot terdam-centrum. Twee auto's liepen donderdag scha de op bij een botsing op de splitsing van de F.D. Rooseveltstraat met de J.F. Kennedystraat. Een 70-jarige Sint-Annalandse automobilist reed over de Kennedystraat en verleende bij de Rooseveltstraat geen voorrang aan de 41-jarige bestuurder die uit die straat kwam. Geen van de auto mobilisten raakte gewond, maar wel liepen hun twee voertuigen schade op aan de bumpers, spatborden en verlichting. Uitslagen De Treffers: J. Etienne-P. de Leeuw 9,59-10, C. Burgers-J. Burgers 9,1-10, J. Geuze-M. Hend- rikse 10-10, D. den Hollander-B. den Hollander 6,76-10, N. Rooyak- kers-J. Hommel 10-9,2, J. van Meer-K. Hommel 10-6,33, P. Hom- mel-D. van Driel 10-9,14. Kortste partij (24 brt.) J. van Meer, hoogste serie (16 car.) K. Hommel, beste moyenne (2,16) P. Hommel. Van de veertien vissers van 't Schar retje die zondag meededen aan de wedstrijd van Brammetje Dump vie len er elf in de prijzen. De strand- wedstrijd tussen Vlissingen en Zou- telande, die zich richtte op de kleine vis, trok 260 deelnemers. Aanvan kelijk was het mistig, maar toen de zon doorkwam verdween ook de vis. Winnaar werd E. Goossen met 869 cm vis. De resultaten van 't Scharre tje waren: 8. A. Rijnberg 313 cm, 17. Cl. Rijnberg 179 cm (eerste dame), 19. M. Hartog 156 cm, 22. J. Verhees 147 cm, 23. M. Rijnberg 146 cm, 24. M. Goedegebuure 140 cm, 32. T. Mathijssen-105 cm, 34. R. Lindhout 102 cm, 37. mevr. G. Rijnberg 97 cm, 39. Sj. Lindhout 89 cm en 44. M. Bosters 87 cm. Een huis aan de Zeedijk blijkt, ondanks het feit dat de eigenaren voor langere tijd afwezig waren, niet onbewoond te zijn gebleven. Inbre kers verschaften zich toegang tot de woning door een raam open te bre ken. Ze kwamen blijkbaar niet om waardevolle spullen, want de bewo ners vonden in huis alles terug zoals ze het achterlieten. Alleen de koel kast, die was leeg. Donderdag, vrijdag en zaterdag 29 en 30 september en 1 oktober Maandag, dinsdag en woensdag 3, 4 en 5 oktober Advertentie I.M. Praktijkwaarneming door dr. R.H. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 Spreekuur voor spoed eisende gevallen om 11.30 uur Apotheek voor afhalen geopend van 17.00 tot 17.30 uur Advertentie I.M. Tennisvereniging TOV sloot zater dag het seizoen af met een puzzel- tocht, sluitingstoernooi en een bar becue. Om twaalf uur begonnen 25 leden in groepjes aan een puzzel wandeltocht van anderhalf uur. Er moesten verschillende opdrachten worden uitgevoerd zoals het achter halen van namen van boerderijen, het bouwjaar en de eigenaren van reeds verdwenen gebouwen. Ook het gezamenlijke gewicht van de bestuursleden was een vraag op het lijstje. De wandeling door velden en dreven bleek achteraf vermoeiender dan men gedacht had. Na afloop was er koffie met cake in de kantine en toen startte het sluitingstoernooi. Halverwege de middag viel er wat regen, maar dat mocht de pret niet drukken. In een tent werd 's avonds gebarbecued. De volgende morgen zou een ploeg aan de slag gaan om de rommel op te ruimen. Een aantal van hen was echter vergeten dat de klok een uur terug gezet moest wor den en was derhalve al lang bezig toen de rest arriveerde. In een woning Onder de Molen is vrijdagmiddag spontaan een televi sietoestel in brand gevlogen. Door er een natte deken overheen te gooi en, wisten de bewoners te voorko men dat het vuur zich uitbreidde. De brandweer van Tholen zette ter bestrijding één straal in. Het even eens gealarmeerde Sint-Annalandse korps kon onderweg alweer rechts omkeert maken. Doordat er erg veel rook vrij kwam, liep de woning een fikse roetschade op. Addy Moerland is bij de koninklijke Nederlandse gymnastiekbond geslaagd voor het examen vereni gingsleidster gymnastiek. Dat bete kent dat ze volledige bevoegdheid heeft om turnles te geven in een ver eniging. P. Mol heeft aan de Streekschool West-Brabant het diploma verkoop medewerker gehaald. De schietvereniging Prinses Beatrix gaat op 1 oktober langs de deur om bloemen te verkopen. In de kas van de vereniging is een flink gat gesla gen door de inrichting van een nieuw onderkomen. Mevr. v.d. Hoek-Riedijk en mevr. Stoutjesdijk-Engelvaart gingen onlangs voor het 25e jaar met de collectebus de straat op voor de kan kerbestrijding, het koningin Wilhel- minafonds. Daarvoor kregen ze de bijbehorende zilveren speld en een bloemetje. Woensdag 5 oktober wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Een dief sloeg zondagnacht zijn slag in een auto op het Havenplein. De wagen was van een 22-jarige Thole- naar. De dader sloeg een ruit in en nam de autoradio, boxen, een porte monnee, een zonnebril en zo'n hon derd cd's mee. Getuigen wordt ver zocht contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. Woensdag wordt in bejaardentehuis De Schutse een verkoping gehouden van lingerie en andere artikelen ten bate van de stichting Adullam. De verkoping duurt van twee tot vijf De groepen 5,6,7 en 8 van de open bare basisscholen De Casembroot en De Schalm uit Stavenisse keken vrijdagmiddag in de Wellevaete naar een voorstelling van de groep Opgepast. Het stuk dat werd opge voerd heette 'Wasgoed'. Het gaat over een zwijgzame muzikant die met zijn oude moeder de nacht door brengt in het washok van een hotel. Hij moet daarvoor als vergoeding een stapel kleren wassen. Tussen het wasgoed bevinden zich acht bijna levensgrote poppen die in de handen van de muzikant tot leven komen. Al spelend ontvouwt zich het raad sel van de mysterieuze verdwijning van zijn vader. De kinderen in de Wellevaete genoten van het begin tot het einde van de boeiende voor stelling. De kantine van voetbalvereniging Smerdiek aan de Sportlaan had vrij dag behoorlijk te lijden van een poging tot inbraak. De dader pro beerde met geweld op diverse plaat sen het gebouw binnen te komen. Dat lukte niet, maar er is wel flinke schade aan het hang- en sluitwerk toegebracht. In de nacht van woensdag op don derdag werd een auto van een bewo ner van de Tulpstraat opengebroken en leeggeroofd. De ruit werd ver nield en de dader ging ervandoor met ondermeer cd's en kleding ter waarde van enkele duizenden gul dens. De schade aan de auto bedraagt ongeveer 750 gulden. A. Verjaal is aan de Streekschool West-Brabant geslaagd voor het examen ondernemer midden- en kleinbedrijf. De Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. Stelwa gen uit Harskamp. Op 5 oktober komt ds. Stelwagen preken. De brandweer rukte vrijdagavond uit naar een huis aan de Blauwstraat. Toen de blussers arriveerden, bleek er een oude koelkast in brand te staan. Het vuurtje was snel geblust ■en er werd verder geen schade ver- ioorzaakt. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in de auto van een 37-jarige bewoner van de Oost- vest. De inbreker tikte een ruitje in en nam een radio en gereedschap mee. De waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer 750 gulden. Daarnaast is er voor zo'n 80 gulden schade aan de auto aange bracht. In de vroege ochtenduren werd maandag ingebroken in café De Noordpoort aan de Noordpoort. Er werden diverse speelautomaten opengebroken. Getuigen wordt ver zocht contact op te nemen met de politie in Tholen. Het vertrek van bewoners van ver zorgingstehuis Sint Maartenshof gaat langzaam, maar zeker door. De BH— Alex v.d. Vlies uit Tholen met moeder schaap en haar twee lammetjes. Het was niet helemaal de bedoe ling, maar sinds een week heeft de 18-jarige Alex van der Vlies uit Tholen er twee lammetjes bij. Dat is bijzonder vroeg, want normaal gesproken worden schapen pas rond december en januari gebo ren. Deze bevalling was dan ook niet gepland. Alex van der Vlies kreeg van H.M.L. Weijler uit Tholen drie ooien cadeau. De dieren zouden in een stuk wei komen te lopen naast de boerderij van A.C. Geluk aan de Oud-Vossemeersedijk te Oud- Vossemeer. Ze werden tijdelijk bij de schapen van Geluk gezet en daar ging het 'mis'. "Woensdag kwam ik hier en toen sprongen de lammetjes al over de dijk", vertelt Alex. De schuldige was de zwarte ram van boer Geluk. Dat was ook duidelijk te zien toen de twee schaapjes geboren werden. Ze hadden de kleur van hun vader. De kersverse moeder verblijft met haar kroost op een grasveldje naast huize Geluk. Een grote, omgekeerde waterbak met een gat erin, dient tot woning voor de lammetjes. Als Alex het weiland betreedt, vindt moeder schaap dat blijkbaar erg bedenkelijk. Hier is ze niet van gediend. Als haar baas nu met eten zou komen, was het anders. Nu zijn handen echter leeg zijn, besluit ze toch maar met haar kinderen te vluchten naar de andere kant van de wei. Het kost Alex en Ard Geluk, zoon des hui zes, heel wat moeite om de lamme tjes te pakken te krijgen. Dat gaat gepaard met luidkeelse protesten van de alleenstaande moeder. Alex van de Vlies zit in het eerste jaar van de middelbare agrari sche school (MAS) in Breda. Ondanks zijn vijf schapen, is hij niet van plan veehouder te wor den. "Nee, mijn studierichting is tuinbouw en met name de volle- grondsgroenten. De schapen doe ik er eigenlijk maar bij. Maar het loopt zo wel een beetje uit de hand", vertelt de jonge Tholenaar die zijn huidige - drie jaar durende - opleiding meer dan genoeg vindt. "Als ik de MAS af heb, vind ik het welletjes. Verder studeren in Wageningen ofzo, hoeft voor mij niet. Ik ben dan zelfstandig ondernemer en het is al heel wat om dan aan een bedrijf te beginnen." Toch heeft Alex ook wat profijt van zijn dieren. De wol die ze leve ren, wordt op de veiling verkocht. Maar nu vragen de twee kleinsten vooral verzorging. Iedere dag gaat de Thoolse agrariër in spé naar de Karnemelkspot van Geluk. Om de schapen te voeren, met bij voorbeeld haver of aardappel schillen en om een handje te hel pen op de boerderij. Zondag 2 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.) 18.30 u. ds. Vermeer, Huizen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Cornet, Goes. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst NED.PROT.BOND 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hartogh, Werkendam. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. wo 5/10 19.30 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Philipsland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 29/9 19.30 u. ds. Van Dijk. do 6/10 19.30 u. ds. Harinck. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. provincie subsidieert op grond van het sociaal statuut de verhuis- en herinrichtingskosten omdat het om gedwongen verhuizingen gaat. Voor de herinrichting wordt maximaal 2900 gulden voor een alleenstaande en 4000 gulden voor een echtpaar betaald. Wanneer de familie de spul len overbrengt in plaats van een erkende verhuizer, wordt er 300 gul den betaald. Dat kregen zowel een bewoonster die naar Ten Anker in Tholen is gegaan als een vrouw die naar de Schutse in St. Annaland trok. De laatste krijgt ook de 2900 gulden herinrichtingskosten, maar de eerste niet omdat zij naar de ver- pleegafdeling ging. Herinrichtings kosten gelden alleen voor verzor gingstehuizen. Zaterdagavond om zeven uur orga niseert het evenementencomité smalstad een lampionoptocht vanaf Sint Maartenshof in de Bloemen- laan. Muziekvereniging Euterpe verleent medewerking aan de optocht, die omstreeks kwart voor acht voor het bejaardentehuis ein digt. Gedeputeerde staten hebben Delta Nutsbedrijven opdracht gegeven om de openbare verlichting aan te pas sen ten behoeve van de bochtverbe tering en de mini-rotonde. Het gaat om totaal 22 lichtmasten, waarvan er 11 voor rekening van de gemeen te komen, 10 voor de gemeente en 1 voor het waterschap. Een 26-jarige Belg raakte vrijdag avond gewond bij een eenzijdig ongeval op de Brijhoekseweg. De man reed rond tien voor twaalf over deze weg. In een flauwe bocht reed hij rechtdoor en botste tegen een boom aan de linkerkant van de weg. De auto werd volledig vernield. De bestuurder is afgevoerd naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes met een gebroken enkel en vlees wonden in zijn gezicht en op zijn benen. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust. Eerste wedstrijd: J. Niemants- verdriet-J.K. Elenbaas 10-9,12; A. Schot-J. Tol 7,59-10; L. Bijl-C. Bal 10-8,4; A. Burgers-G. Tol 10-6,79; J. Niemantsverdriet-A. Schot 10- 3,8. J. Niemantsverdriet haalde zowel de hoogste serie van negen caramboles als het beste gemiddelde van 2,67. Ook speelde Niemantsver- driet de kortste partij van 21 beur ten. Tweede wedstrijd: A. Demming-J. Tol 10-7,6; J. Niemantsverdriet-A. Burgers 10-7,57; L. Bijl-G. de Jonge 5,79-10. J. Niemantsverdriet speel de de kortste partij van 17 beurten en haalde het beste gemiddelde van 3,29. A. Burgers maakte de hoogste serie van negen caramboles. Gymvereniging Excelsior begint vanaf maandag met twee nieuwe lessen, 's Middags van half vier tot half vijf gaat er een 50-plusgroep 'beter bewegen' van start. Deze is bedoeld voor zowel dames als heren, 's Avonds van half negen tot half tien is de heren trimgroep actief. Er wordt op recreatieniveau getrimd door deelnemers vanaf ongeveer 25 jaar. VERVOLG VAN PAG. 11 STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Groen, Som melsdijk. wo 5/10 19.30 u. ds. Stelwagen, Harskamp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 30/9 14 u. ds. Mallan, huwelijks- bev. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Campen. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 5/10 19.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). 17 u. kand. Buitelaar, Rotterdam. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. De Jong, Dinteloord. Zaterdag 1 en zondag 2 oktober. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen tel. 01660- 2350. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoffenkamp, Bergen op Zoom tel. 01640-33177. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 sept. t/m vrijdag 7 okt. donderdag 29 9.02-21.52 vrijdag 30 10.27-23.32 zaterdag 1 12.02- zondag 2 0.42-13.12 maandag 3 1.42-13.57 dinsdag 4 2.27-14.42 woensdag 5 3.07 - 15.27 donderdag 6 3.47 - 16.07 vrijdag 7 4.32-16.47 wo 5/10 4.52 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2