Noad te weinig inzet en agressie Jeugdleider van Emergo trouwt SPS nog geen punten verloren GEUZE WITGOED carrosserie elenbaas VAN DUKE J. DE GRAAF Rabobank Valpartijen voor crossers Maasvlakte DEZ begint schaakseizoen Aanvang: 14.30 uur AUTOMOBIELBEDRIJF Bakkerij Van der Plicht VERKOOP HUISHOUDELIJKE APPARATEN Café-Slijterij "ZEELANDS WELVAREN" Donderdag 29 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Eerste nederlaag voor St.Philipslanders Na een goede competitiestart is Noad '67 door Kogelvan gers met beide benen op de grond gezet. De bezoekers uit Willemstad klopten het team van trainer Jan Verreijen met 0-3. Ook Smerdiek leed een nederlaag. Tegen Kruin- ingen werd met 2-5 verloren, waardoor de Thoolse vier deklasser met slechts één punt uit vier duels op de laatste plaats staat. Smerdiek in problemen Noad verliest veel duels WHS 3 deelt punten Knvb - voetbal Motorsport Weer verlies voor A- jeugd Thol.Boys Nederlagen Vosmeer en Stavenisse In de eerste klas heeft SPS nog geen puntverlies geleden. In het derde competitieduel won de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse met 3-0 van DFS. Stavenisse delfde met 6-3 het onderspit tegen Baronie. In het zon dagvoetbal leed ook Vosmeer een nederlaag. Het team van Roger Withagen verloor met 1-3 van Wemhout. SPS ongeslagen Afdelingsvoetbal Vosmeer in mineur Nederlaag Stavenisse Noad 2 veegt FSV 3 van de mat Afdelingsvoetbal Vierde klas afdelingsvoetbal Thol.Boys 4 geknakt WHS 5 houdt met moeite stand Thol.Boys 5 scoort goed in slotfase Vosmeer 5 werkt achterstand weg Stavenisse 2 verspeelt veel kansen Badminton Batho 2 wint Paardensport Twee eerste plaatsen voor Eendrachtruiters Denksport BETrtcif 7ATCDna fi oir M/cncTDiin tStz£\JtZl\. fciAl I tl s\Ur\ \Ji Ut wlf tlUj I KiJU DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. ID 80 Weststraat 1 Scherpenisse Tel. 01666-3855 Paasdijkweg 11 Tel. 01662-2310 4693 RE Poortvliet Fax. 01662-2758 uw adres voor alle verzekeringen Garage de Jonge -0 Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 01662-2433 Tot ziens bij Leen en Dien Poot Bij ons vindt U de ideale hypotheek! Rabobank. Aangenaam. Sint-Annaland - Poortvliet B.A. Schoolstraat 27 Poortvliet Tel. 01662-2653 Technisch Bureau VISSER B.V. GOEDEGEBUURE ADMINISTRATIES Voor o.a. deskundige verzorging van boekhoudingen en belastingaangiften Markt 21, 4693 CA Poortvliet Telefoon 01662-2380 Smerdiek trof op eigen veld Krui- ningen als tegenstander. De thuis- spelers hadden er goede moed op dat ze de punten zouden pakken. Het liep echter anders en de gasten won nen met 2-5. Kruiningen begon sterk en kwam al snel op 0-1 door een bal die eigen lijk als voorzet bedoeld was, maar direct tussen de palen verdween. Even later werd het 0-2 door slecht opletten van Smerdiek. Hierna kwam de thuisploeg wat beter in het spel en dat wierp zijn vruchten af. Een dieptepass van Jan de Viet bereikte Addy Stoutjesdijk die het strafschopgebied in sprintte. Zijn voorzet werd echter onderschept. Corné Stoutjesdijk kreeg de bal en gaf een voorzet op Niels Hage. Die kopte 1-2 binnen. Vanaf dat moment begon Smerdiek met een offensief en de gelijkmaker hing in de lucht. Het was echter Kruiningen dat scoorde en de ruststand op 1 -3 bracht. In de tweede helft ging Smerdiek goed van start, maar echte kansen leverde dit niet op. Kruiningen maakte aan alle illusies een einde door de stand op 1-4 te brengen. Addy Stoutjesdijk kreeg nog een paar kansen, maar ook hij werkte de bal niet in het doel. Kruiningen liep zelfs nog verder uit door een eigen doelpunt van Frans Ista: 1-5. In de laatste tien minuten kreeg Smerdiek de kans om wat in te lopen via twee strafschoppen. Addy Stoutjesdijk miste de eerste, maar Jan de Viet benutte de andere penalty wel en bracht zo de eindstand op 2-5. Zater dag moet Smerdiek thuis punten gaan pakken tegen WIK, want tot nu toe haalde de ploeg uit de smalstad nog maar één punt uit vier wedstrij den. Aan de ongeslagen reeks competi tiewedstrijden van Noad is een eind gekomen. Kogelvangers behaalde zaterdag in St.Philipsland een 0-3 overwinning. Onverdiend was de, groot uitgevallen, zege voor de Bra banders niet. "Noad miste vooral inzet en agressie. De directe duels werden steeds verloren", aldus trai ner Jan Verreijen. De openingsfase was voor de thuisploeg nog redelijk, met twee mooie kansen. Kees van Tiggele schoot op de lat, terwijl even later de arbiter weigerde een strafschop toe te kennen nadat Leo Zuidweg was gevloerd. Tot aan de rust bleef het 0-0. Na ruim twintig minuten in de twee de helft kwam Kogelvangers op voorsprong door een afstandsschot Het derde elftal van WHS pakte thuis één puntje op Oostkapelle 2. De Sint-Annalanders werkten er hard voor. De verdediging, onder leiding van Theo van 't Hof, stak goed in elkaar, maar doelpunten vie len er niet. In de eerste helft kreeg Oostkapelle een paar goede kansen om de score te openen, maar doel man Jaap Verhoef voorkwam dat. Na rust ging het iets beter met WHS en de groen-witten gaven geen enkele kans meer weg. In de laatste tien minuten kwamen de Sint-Anna- landers nog dicht bij een overwin ning, maar het schot van Anco Fase werd door de keeper van Oostkapel le gestopt. De stand bleef zodoende 0-0. dat via doelman Huib van Westen in het doel verdween. Vijf minuten later scoorden de bezoekers uit een vrije trap, die volgde na een dubieu ze beslissing van de scheidsrechter. Verdediger Erwin Kot probeerde de bal weg te werken, maar kreeg die op zijn scheenbeen, waarna doelman Van Westen de bal met zijn handen pakte. Naar het oordeel van de arbi ter echter een bewuste terugspeel bal, dus een vrije trap. Twee minuten voor het-eindsignaal werd de stand bepaald op 0-3, waar bij Noad van mening was dat er sprake was van buitenspel. In de tweede helft viel bij Noad Bram Filius geblesseerd uit. Hij werd ver vangen door Johan Reijngoudt, ter wijl Ronnie v.d. Ree in het veld kwam voor Sjaak Koolaard. SKNWK 4 3 1 0 7 16- 8 Kogelvangers 4 3 0 1 6 11- 4 Dauwendaele 4 2 1 1 5 16- 10 WIK 4 2 1 1 5 9- 5 NOAD'67 4 2 1 1 5 10- 7 Kruiningen 4 2 0 2 4 11- 8 Zaamslag 4 2 0 2 4 6- 7 Krabbendijke 4 1 2 1 4 7- 10 GPC 4 1 1 2 3 4- 11 Tem. Boys 4 1 0 3 2 4- 8 SSV'65 4 0 2 2 2 5- 12 Smerdiek 4 0 1 3 1 8- 17 Zwaluwe 2 4 7 WHS 3 4 4 Dauwend. 2 4 7 Dinteloord 2 4 4 AZVV2 4 6 Meeuwen 2 4 3 Kapelle 2 4 6 Amemuid. 3 4 2 Oostkapelle 2 4 4 Veere 2 4 1 SSC 2 4 4 Tem. Boys 2 4 0 ^fjj - Acht jeugdspelers wachtten het bruidspaar op. ■iifjTi.P Jeugdleider Marco van den Hoek (26) van de korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk werd vrijdagmiddag samen met zijn bruid Clau dia Lindhout (24) opgewacht door acht spelers van het C-team. De 26-jarige Van den Hoek werd met deze ploeg (vier jongens en vier meisjes tus sen de 10 en 12 jaar) vorig seizoen kampioen in de regio West-Brabant. De erebogen waren opgemaakt in de clubkleuren rood, wit en zwart. Alleen voor de bloemen van crêpepapier was een stukje groen gebruikt. De ploeg van acht spelers is weliswaar compleet maar kan nog een jongen en een meisje gebruiken. Marco is zelf actief als speler in het eerste team van de vereniging. Emergo bestaat in oktober twintig jaar. Van den Hoek begon zelf te korfballen toen hij zeven jaar was. Emergo telt 65 leden. Het ledental is in ongeveer vier jaar verdubbeld. De A-jeugd regionaal van Tholense Boys leed tegen Steenbergen het tweede verlies op rij. In de eerste helft gingen de twee teams gelijk op. Tegen de rust waren er een paar kansen voor beide ploegen, maar die werden niet benut. Erik van Heusen hield met goed keepers werk veel ballen uit het doel, maar in de 45e minuut kwam Steenbergen toch op voorsprong. Een vrije trap werd vanaf twintig meter in de kruising gewerkt: 0- 1. In de tweede helft ging de strijd weer gelijk op. Onder leiding van de goed spe lende Michael de Jong en Jaap Boogaard probeerde Thol.Boys langszij te komen. In de 65e minuut breidde Steenbergen echter zijn voorsprong uit. Een corner werd ingekopt en daarmee kwam de eindstand op 2-0. Zaterdag speelt Tho lense Boys A om half één thuis tegen «BSC uit Roosendaal. van maakte Wernhout op slag van rust de gelijkmaker. En na een kwartier in de tweede helft straften de Brabanders een falende verdediging af door 1-2 te scoren. Vosmeer kwam niet verder meer dan een schot van Wil Koster mans dat door de keeper over de lat getikt werd. Voor het laatste kwar tier kwam Ron Vaders nog in de ploeg voor Richard Voshol, maar dat maakte de stootkracht nauwe lijks groter. Vlak voor het verstrij ken van de officiële speeltijd liet de Thoolse verdediging het opnieuw afweten. Doelman Fred Hommel was kansloos, 1-3. In de extra tijd ontsnapte Vosmeer aan een nog gro tere nederlaag, toen de bal uit een vrije trap tegen de paal belandde. spanning weer terug in de wedstrijd. Ondanks dat Baronie met een man minder speelde, wist het stand te houden en zelfs de score tot 6-3 op te voeren. Baronie 4-8 SC Stav. 4 -3 JPS 4 -6 Advendo 4-3 Rood-Wit 4 -6 VVR 4-3 Vrederust 4 -6 WVO 4 -2 TVC'39 4-5 DHV 4 -2 Alliance 4 -4 Roosendaal 4 -0 Motorcrossers Joey Moerland uit Stave nisse en Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maar tensdijk reden zondag een wedstrijd op de Maasvlakte. Joey reed bij de junioren 125 cc een goede wedstrijd waarin de snelheden hoog lagen. Bij de start nam de Stavenissenaar een achtste positie in. Al in de eerste ronde kwam hij ten val en liep een flinke achterstand op. Na acht ronden vond hij weer aansluiting bij de leiders, maar ging opnieuw onderuit. Joey werd als tiende afgevlagd. De twee de manche verliep aanzienlijk beter. De Stavenissenaar wist overeind te blijven en ging als vijfde over de finish. Kevin v.d. Hoek pakte bij de 80 cc vanaf de start meteen de leiding, maar hij kon deze positie niet vasthouden en kwam als derde over de streep. De tweede manche rondde Kevin de eerste bocht als vijfde. De Sint-Maartensdijkse crosser reed een uitgekiende race. In de voorlaatste ronde kwam Kevin echter ten val en kreeg daarbij het stuur in zijn bovenbeen. Toch reed hij de manche uit en daarvoor kreeg hij na afloop een beker. SPS blijft goed presteren in de eerste klas van het afdelingsvoetbal. De voetbalcombinatie, die zo snel mogelijk terug wil naar de KNVB, heeft met drie overwinningen op rij een uitstekende start gemaakt. De 3- 0 winst tegen DFS was verdiend. Ondanks dat de tegenstander uit Burgh-Haamstede nog weinig suc cesvol is geweest in de competitie, bood het redelijk goed tegenstand. De eerste doelkans was zelfs voor de bezoekers. Al in de eerste minuut troffen ze de paal. Na enkele kansen voor David Joppe, Peter Noordijke en Jaco Jansen scoorde David Joppe na twintig minuten de openings treffer. Vlak voor rust bracht SPS de marge op twee treffers. Uit een weg gewerkte vrije trap van Erwin Feijtel schoot David Joppe op het doel. Zijn schot werd echter door de doelman gekeerd, maar in tweede instantie scoorde de spits van SPS alsnog. Na rust was SPS de betere ploeg. Maar pas ver in de tweede helft viel de derde treffer. Jaco Jansen werd in de diepte aangespeeld en rondde fraai af. Eerder hadden Peter Noor dijke en Carlo Heijboer verzuimd om de score op te voeren. Bij de roy ale 3-0 voorsprong werden in korte tijd twee spelers van DFS uit het veld gestuurd wegens commentaar op de scheidsrechter en natrappen. Tegen de negen overgebleven tegenstanders had SPS geen enkel probleem om de voorsprong te ver dedigen. De voor David Joppe inge vallen Carlo Heijboer kreeg nog een uitstekende kans op 4-0, maar schoot de bal naast. In het slotkwar- tier liet trainer Piet van Koulil Her man Bouman nog invallen voor Peter Noordijke. Mevo 4 3 1 0 7 11- 2 SPS 3 3 0 0 6 8- 2 Meeuwen 3 2 0 1 4 10- 6 Duiveland 3 2 0 1 4 7- 4 Nieuwdorp 4 2 0 2 4 8- 6 Nieuwland 4 1 2 1 4 8- 8 VCK 3 1 1 1 3 5- 9 Wemeldinge 3 1 0 2 2 4- 5 Heinkenszand 4 1 0 3 2 8- 12 Brouwershaven 3 1 0 2 2 3- 9 DFS 4 0 0 4 0 2- 11 Cluzona 4 3 0 1 6 9- 2 Grenswachters 4 3 0 1 6 10- 7 TVC'39 4 3 0 1 6 9- 7 NSV 3 2 0 1 4 7- 3 Groen Wit 4 2 0 2 4 9- 6 Noordhoek 4 2 0 2 4 8- 5 HSC'28 4 2 0 2 4 5- 3 NVS 4 2 0 2 4 6- 9 FC Bergen 3 1 1 1 3 5- 5 Wernhout 4 1 0 3 2 7- 9 Vosmeer 4 0 2 2 2 5- 11 TPO 4 0 1 3 1 1- 14 Donkere wolken lijken zich nu al samen te pakken boven Vosmeer. Het elftal wacht nog op de eerste overwinning. Zondag werd met 1-3 verloren van Wernhout, dat daar door de eerste punten pakte. Met twee punten uit vier wedstrijden staan de Tholenaren nu op de voor laatste plaats. Gelukkig was het mooi weer, want veel viel er zondagmiddag voor het publiek niet te genieten op sportpark De Vossenberg. De beide elftallen schotelden hen een slechte wedstrijd voor, waarbij Wemhout nog het meest gevaarlijk was. Pas halverwe ge de eerste helft deed zich een sco ringskans voor. John Vroegop pas seerde vier tegenstanders en ver scheen oog in oog met de doelman. Zijn schot verdween echter in het zijnet. Twee minuten later bracht de hardwerkende Vroegop de thuisclub aan de leiding. Hij kopte een hoek schop van Richard Voshol hard in het net. Vosmeer slaagde er in het verdere verloop niet in om de voor sprong te vergroten. In plaats daar Tegen Baronie uit Breda leed Stave nisse een 6-3 nederlaag. Vooral de ervaring van het Brabantse team gaf de doorslag. Diverse spelers die vroeger bij NAC speelden, bouwen nu bij het vorig jaar uit de eerste klas gedegradeerde Baronie af. De jeug dige selectie van Stavenisse moest het opnemen tegen geroutineerde spelers met een gemiddelde leeftijd van ruim 30 jaar. Ondanks het leef tijdsverschil speelde Baronie een hoog tempo en maakte het zo Stave nisse lastig. Na twintig minuten stond Baronie al op een 2-0 voor sprong. Dat de score nog niet hoger was opgelopen, was te danken aan goede reddingen van doelman Jaap de Vos. Stavenisse kreeg na de moeizame openingsfase meer vat op het spel. Op aangeven van Leen Lemson scoorde Paul Oosdijk de aansluitingstreffer. Oosdijk profi teerde enkele minuten later ook van een verkeerde doeltrap en tekende de gelijkmaker aan. Op slag van rust kwam Baronie weer op voorsprong. In de tweede helft voerden de Bra banders het tempo opnieuw op. Uit een hoekschop werd de stand op 4-2 gebracht. Bij deze score kreeg een Bredanaar de rode kaart te zien wegens een zware overtreding. Leen Lemson bracht met een doelpunt de De reserves van Noad zegevierden zaterdag thuis tegen FSV 3 met 9-0. Noad begon met een complete spe lersgroep en ging meteen in de aan val, maar doelpunten bleven nog uit. FSV kreeg na twintig minuten zijn enige kans van de wedstrijd. Doel man Ligtendag keerde echter de inzet van de Fijnaaftse spits. Na 25 minuten opende Wilco van Herk de score met een lob over de te ver uit gelopen keeper: 1-0. Ike Verwijs maakte er met een schot vanaf zo'n twintig meter 2-0 van. u Na de rust betraden Reini en Denny Reijngoudt het veld voor Johan Reijngoudt en Jeroen Breeman. Ook in deze helft bepaalde Noad het spel. Met name Joop Quist gaf diverse goede passes. Ronald den Braber maakte uit één daarvan 3-0 en Wilco van Herk scoorde zijn tweede doel punt na een solo-actie: 4-0. Na 20 minuten bracht Marco van Herpen de stand op 5-0 uit een voorzet van Joop Quist. Reini Reijngoudt, die door de FSV-verdediging soleerde, werd in het strafschopgebied neer gelegd. Ike Verwijs benutte de penalty en tekende 6-0 aan. Reini Reijngoudt scoorde 7-0 en Ronald den Braber maakte er vervolgens met twee treffers 9-0 van. Daarmee komt Den Braber op een totaal van negen doelpunten uit vier wedstrij den. Tony v.d. Ree en Reini Reijn goudt zagen in deze wedstrijd geel, terwijl er een rode kaart was voor een FSV'er die Denny Reijngoudt natrapte. Reijngoudt moest gebles seerd het veld verlaten, zodat beide ploegen het in de laatste minuten met tien man moesten doen. Dat veranderde echter niets meer aan de stand. Antiek speelgoed. Van 9 oktober tot en met 9 januari is in museum De Ghulden Roos in Roosendaal de expositie 'Reis naar het verleden' te zien. Hierop wordt allerlei antiek Tholense Boys 4 maakte zich in Willem stad op voor het duel tegen Kogelvan gers 3. Aanvankelijk hielden beide ploe gen elkaar in evenwicht, maar geleidelijk sloeg de balans door naar de thuisploeg. Door een goed opgezette aanval kwam Kogelvangers op voorsprong: 1-0. De Tholenaren schiepen ook een paar kan sen, maar dat leverde niets op. Nog voor rust liep de Willemstadse ploeg uit naar 2-0. Een spits liep vanaf het middenveld naar het Thoolse doelgebied en scoorde. De gasten protesteerden en meenden dat de aanvaller niet vanaf eigen helft ver trok, maar buitenspel stond. De arbiter besliste anders. In de tweede helft ging Tholense Boys voortvarend van start. De thuisploeg werd onder druk gezet, maar de keeper maakte de naam van zijn club waar en hield zijn doel schoon. Na 25 minuten scoorden de geel-zwarten toch, maar wel in eigen doel. Malik Boudou verraste zijn keeper met een kopbal: 3-0. Geknakt door deze tegenvaller lieten de Tholena ren toe dat Kogelvangers nog twee keer scoorde en op 5-0 kwam. Volgens de gasten was de bal bij de laatst toegeken de treffer echter niet over de lijn geweest. De protesten veranderden niets aan de eindstand. Nog steeds puntloos keerde Tholense Boys terug om zaterdag aan te treden tegen Smerdiek 3. WHS 5 heeft met moeite een 2-1 over winning kunnen behalen op ZPR 2 na een 2-0 ruststand. De thuisclub ging voortvarend uit de startblokken en schiep een overwicht door de bal sneller rond te spelen dan de gasten. Na 20 minuten werd de bal over rechts op Piet Ridder hof diep gespeeld, hij kapte zijn tegen stander uit en ging evenwijdig aan ach terlijn richting doel, waar Ridderhof bin nen de 16 m van achter werd aangeval len. Nico Hage, die nog elke wedstrijd scoorde, maakte er via een strafschop 1 - 0 van. Tien minuten voor rust werd Rid derhof diep gelanceerd door Hage, die de buitenspelval ontweek en alleen voor de keeper beheerst in de korte hoek schoot: 2-0. Vlak voor rust kreeg Wim Fase nog een kans, maar alleen voor de doelman schoot hij net naast. In de tweede helft zag men een fel jagend ZPR, dat WHS met de rug tegen de muur bracht. Dat betekende een enorme aan slag op de conditie van de St. Annaland- se veteranen. Een kwartier voor het einde lepelde de veel jongere Bergse ploeg de bal over de verdediging en de achter stand werd verkleind tot 2-1. Daarna volgde aanval op aanval van ZPR, maar de verdediging o.l.v Thijs Fase hield goed stand. Keeper Dies de Witte ver richtte nog enige fraaie reddingen. Scheidsrechter Opree uit St. Maartens dijk gaf een Bergenaar die opmerkingen maakte over de leiding, een gele kaart. De veteranen van Tholense Boys reken den op eigen veld af met het vierde team van Dinteloord. De geel-zwarten begon nen meteen voortvarend en ze kregen dan ook een paar goede kansen. Maar het vizier stond op dat moment, met name bij Jaap Schot, nog niet helemaal scherp. Na een kwartier kopte de inlopende Piet Geuze echter wel in op een voorzet van Rini Broeren: 1-0. Ook na deze treffer hielden de mannen van coach Rinus Minheere, die even later zelf in het veld kwam voor de geblesseerde Christ Quist, de greep op het spel. Jaap Schot werd vrijgespeeld, maar de anders zo trefzeke re Schot strandde op de Brabantse doel man. Deze keeper stopte even later met zijn hand een bal buiten het zestien metergebied. De scheidsrechter kende een directe vrije trap toe, wachtte tot de muur op afstand stond, noteerde het rug nummer van de doelman en trok vervol gens een rode kaart. Geen van beide par tijen was hierop nog bedacht, maar de keeper kon het veld verlaten. De wed strijd leek gespeeld, doch de tien Braban ders bleken taaier dan verwacht. Pas na de thee vergrootte Jaap Schot de voorsprong voor Tholense Boys: 2-0. Hierna verzuimden de geel-zwarten om meer afstand te nemen en Dinteloord maakte de aansluitingstreffer: 2-1. De gasten kregen echter geen kans nog meer doelpunten te zetten en Rini Broeren profiteerde van een verdedigingsfout: 3- I. In de slotfase kwamen de Dinteloor- ders te kort en na een goede combinatie scoorde Jaap Schot zijn tweede goal4-1 Piet Geuze maakte het karwei af door de buitenspelval te omzeilen en ook zijn tweede treffer te noteren: 5-1 Vosmeer 5 haalde zondag het enige winstpunt voor de club binnen. Tegen Vivoo 3 werd een 4-1 achterstand weg gewerkt. Binnen een half uur keek Vosmeer tegen een 3-0 achterstand aan, ondanks dat het team een licht veldover- wicht had. Jan Duine bepaalde, met een schot vanaf de zijkant, de ruststand op 3- 1. Vanaf de aftrap voor de tweede helft hof Vivoo voor de vierde keer doel. Daarna werd het 4-2 door Rien van Zet ten en 4-3 door Jan Duine. Vosmeer hield een overwicht en twaalf minuten voor het einde tekende Rien van Zetten de gelijkmaker aan. De reserves van Stavenisse klopten zaterdag Chrislandia 4 op eigen veld met 0-2. Vanaf het begin drongen de Stave- nissenaars de tegenstander terug op eigen helft. Na een kwartier nam Wim Klippel een vrije trap, maar de bal ging via de muur over het doel. Halverwege de eerste helft werd Comé Hout door Arno Neele weggestuurd over de rech terkant. Houts voorzet was op maat gegeven en Eric Post kopte in: 0-1Het zag emaaruit dat Stavenisse een ruime overwinning zou boeken, want de thuis club kreeg maar zelden kans uit de ver dediging te komen. De gasten sprongen echter slordig om met hun mogelijkhe den om uit te lopen. Een verdediger van Chrislandia hielp Stavenisse aan het tweede doelpunt. Hij kopte een hoek schop in eigen doel: 0-2. Na rust kreeg men hetzelfde spelbeeld te zien. Stavenisse viel aan, kreeg veel kan sen, maar benutte er geen. De stand bleef daarom ongewijzigd. Batho 2 heeft met 5-3 gewonnen van BVO uit Oud Gastel. Het derde team van de Thoolse badmintonvereniging moest, met invalster Marja van der Stel, de overwinning meegeven aan Olympus uit Halsteren: 3-5. Het Al-jeugdteam van Batho kwam er niet aan te pas. Shot Al maakte korte metten met de Tholenaren: 0-8. Ook de jeugd van Batho A2 slaagde er niet in om te winnen, maar de stand was met 3-5 vriendelijker dan bij de gro te broers. De heren wonnen de enkels en de dubbelwedstrijd. De Eendrachtruiters reden in Hansweert hun laatste buitenwedstrijd. Helma van der Slikke scoorde met Fleur 132 punten en won daarmee de eerste prijs in de klasse LI. Christianne Verduit kwam met Evita uit in de categorie L2. De combinatie reed 117 punten bij elkaar. Ook Mariska Vermaas behaalde 117 punten met Radetha in de Ml-rubriek. Mariska startte deze dag ook voor het eerst met haar jonge paard Puk. De nieu we combinatie reed een goede proef die werd gewaardeerd met 116 punten. De amazone Suzanne Reinerman haalde met haar pony Billy in de klasse Ml 102 punten. Deze combinatie reed zondag ook in Bruinisse. In de Ml-ring haalde Suzanne 121 punten en dat leverde haar een eerste prijs op. speelgoed tentoongesteld. Van 22 oktober tot en met 6 november is er de tentoonstelling Tussen vrijheid en vrede. Het bevrijde zuiden sep tember '44-mei '45' te zien. Het schaakseizoen van Denk en Zet uit Scherpenisse is vrijdag weer begonnen. De jeugdleden kunnen iedere vrijdag schaken van zeven tot acht uur in het voormalige gemeentehuis van Scherpe nisse, daarna zijn de senioren aan de beurt. Onder leiding van Jan de Graaf worden de kinderen voorbereid op de diverse diploma's die er te halen zijn. De schakertjes krijgen iedere keer een aantal problemen voorgelegd die ze op moeten lossen. Soms wordt een veel voorkomen de situatie op het grote bord nagespeeld en geeft De Graaf uitleg hierover. S.P.S. - MEVO Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 01666-2639 - Fax. 01666-4240 TTo Voor alle dames- en herenkleding en huishoudtextiel Hoge Markt 16, Scherpenisse, tel. 01666-3934 ASSURANTIEKANTOOR Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 01662-2509 if üëilMSill Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet OPEL Tel. 01662-2435 Het verhaal Voetbal is en blijft onvoorspelbaar. Vorig seizoen speelde SPS -goed en aantrekkelijk voetbal zonder daarvoor beloond te worden. Nu oogt het mis schien allemaal wat minder, maar men creëert wel het beeld dat de supporter graag ziet. Namelijk doelpunten en meedoen aan de top, want dat is waar men over praat. Natuurlijk zijn er altijd de overbekende stuurlui aan de wal, die wat aan te merken hebben. Helaas voor hen toont een simpele berekening aan, dat wanneer SPS dit blijft volhou den, de meeste punten vergaard worden. En de rest laat zich dan raden. Hoe dit zich ontwikkelt kan men zaterdag aanschou wen, wanneer de top twee zich met elkaar meet. En als beide ploegen er voor gaan, zal het fenomeen voetbal een hoofdrol vertolken. Waarbij we chauvi nistisch genoeg zijn om te hopen dat de punten thuis blijven. De opponent Mevo dus. De lijstaanvoerder van dit moment, en naar het zich laat aanzien één van de ploegen die kandidaat is voor het kampioenschap. Mevo is afkomstig uit Zierikzee en was in KNVB-verband al eerder tegenstander van SPS. Een gelouterde ploeg die naar evenwicht zoekt, maar ook resultaat boekt. SPS is gewaarschuwd. Do wedstrijdbal Het assurantiekantoor van Hans van Dijke stelt de wedstrijdbal beschikbaar voor deze topper. Het alom bekende kantoor is gevestigd aan de Burge meet te Poortvliet. Langeweg 3 - Scherpenisse - Tel. 01666-2869 het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 01662-2650 Deestraat 2 4693 CH Poortvliet Tel. 01662-2347

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17