'Ik ben altijd streng, van het begin tot aan het einde' Eerste punt voor Smerdiek Meulvliet 2 beslist duel tweede helft AVC '87 krijgt naam van sponsor Koersballen voor ouderen Crossers in problemen op modderbaan Batho start de competitie Jochem Kuzee klopt Duitsers De Kaai te groot voor Hof van Holland Schoolvoetbal is uitgesteld WHS-Rillandia, na waterballet 1-1, bekritiseren scheidsrechter 'Luister naar je sponsor' Ook Noad ]67 deelt de punten Donderdag 22 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Zaalvoetbal Bedrijvencompetitie Hm 1 P Twee tevreden ploegen verlieten zaterdagavond door weekt het sportveld in St. Annaland. Zowel WHS als Ril- landia waren blij met hun punt na het 1 -1 gelijkspel, maar grote onvrede was er over het optreden van scheidsrech ter Van Assen, die 6 gele en 2 rode kaarten uitdeelde. Niet uit de verf Knvb - voetbal Bij de hals gepakt Tholen houdt geen stand Onnodig verlies WHS 2 Versterkt WHS 3 wint Motorsport Badminton f>' Volleybal Smerdiek heeft in zijn derde competitieduel het eerste succes behaald. Tegen GPC speelde het team van trainer Kees Machielse 1-1 gelijk. Noad '67 verzuimde om in de vierde klas alleen de leiding te nemen. Tegen het onge slagen Dauwendaele werd in de slotfase een riante 1-3 voorsprong verspeeld. Door een 3-3 gelijkspel blijven beide teams de koppositie delen. Smerdiek veegt nul weg Knvb - voetbal Noad laat punt liggen c Leen Lemson is de nieuwe leider in het Eendrachtbode topscorerklassement. De Stavenissenaar trof zaterdag maar liefst vijf keer doel en bracht daarmee zijn totaal op zes treffers. Leo Zuidweg van Noad volgt met vier doelpunten, diens teamgenoot Leo Polderman staat op twee. Nieuwe namen in de lijst zijn: Wil liam Vroegop (WHS), René v.d. Berge (Thol.Boys), Frans Ista (Smerdiek), Kees van Tiggele en Leo Zuidweg (Noad), Perry Verhees (Vosmeer), Hans Lindhout en Ben de Ruiter (Stavenisse). Zaterdag 24 september uur Thol.Boys-Kapelle (Jobse) 14.30 Middelburg-WHS (vdVelde) 14.30 Smerdiek-Kruiningen (Boussen) 14.30 Noad-Kogelv .(vdKetterij) 14.30 Yerseke 2-Thol.Boys 2 (vdGraaf) 14.30 Amemuid. 2-WHS 2 (Tilborghs) 14.30 WHS 3-Oostkapelle 2 (vVeen) 14.30 SPS-DFS 14.30 Baronie-Stavenisse (vBedaf) 15.30 Capelle 2-SPS 2 (Vugts) 15.00 DVO 2-Smerdiek 2 (Kamp) 12.30 Noad 2-FSV 3 (Staring) 12.30 BVC 3-Noad 3 14.30 Unitas 2-Thol.Boys 3 (vOosten) 13.30 WHS 4-Smerdiek 3 (vAst) 16.15 WHS 5-ZPR 2 (dRond) 12.30 Kogelv. 3-Thol.Boys 4 (Martin) 14.00 Thol.Boys 5-Dinteloord 4 (Stange) 13.00 Chrislan. 4-Stavenisse 2 (dBrinker) 14.00 Stavenisse 3-WC 6 (vOeveren) 14.30 SPS 3-Noad 4 (Nuytemans) 14.30 Zondag 25 september uur Vosmeer-Wemhout (Verpaalen) 14.30 Vosmeer 2-HSC 2 (Lozekoot) 12.00 Vosmeer 3-Internos 6 11.00 Moerstraten 2-Vosmeer 4 12.30 Vivoo 3-Vosmeer 5 12.00 Dinsdag 27 september uur Steenbergen-Thol.Boys (vr) KNVB derde ld.: WHS-Rillandia 1-1, Yerseke-Thol.Boys 3-1. Vierde kl.: GPC-Smerdiek 1-1, Dau- wendaele-Noad 3-3. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-Tricht 2 afgelast, WHS 2-Serooskerke 2 0-2. Derde kl. res.: Tem. Boys 2-WHS 3 1 -3. Afdeling eerste kl.: Wemeldinge-SPS afgelast, Noordhoek-Vosmeer 5-1 Tweede kl.: Stavenisse-TVC 7-2. Eerste kl. res.: SPS 2-Kogelv. 2 1-1. Tweede kl. res.: Smerdiek 2-VVC 2 1-3, Thol.Boys 3-Noad 2 5-5, Noad 3-Unitas 2. Derde kl. res.: Smerdiek 3-Kogelv. 3 1- 1, Vrederust 2-WHS 4 1-1, Thol.Boys 4- WHS 5 3-8, Alliance 2-Thol.Boys 5 3-0, BSC 6-Vosmeer 2 5-3. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-Klundert 4 8-2, WC 6-SPS 3 2-4, Vosmeer 4-Ber- gen 4 en Vosmeer 5-Steenbergen 7 beide afgelast. Jeugd: WHS A-Kogelv. 1-4, WHS C- Vosmeer Cl 4-2, Roosendaal-WHS D 11-1, WHS E2-Smerdiek E2 4-4, WHS F-Steenbergen 10-1. Vosmeer E-WHS Ë1 0-1NVS-Vosmeer F 12-1. SPS D-VVC 1-3, SPS E-WVV 2-2, SPS F-Halsteren 1-9. VVC-Smerdiek B 0-10, Smerdiek C- Lepelstr.Boys 4-2, Smerdiek D-DVO 7- 0, Nw.Borgvliet-Smerdiek El 1-3, Smerdiek Fl-Bergen 2-0, Smerdiek F2- Thol.Boys F 1-2. Beek Vooruit-Thol.Boys A 9-3, Thol.Boys B-Virtus 7-2, Vivoo- Thol.Boys BC 0-15, Gastel-Thol.Boys C 0-2, Alliance-Thol.Boys Dl 13-0, NVS- Thol.Boys D2 0-5, Thol.Boys E2-Noad E2 12-4, Thol.Boys Fl-Lep.Boys 11-1. Uitslag van de wedstrijd in Oud- Vossemeer: mevr. Verschoor en mevr. C. Lindhout 27 p; mevr. Don ken en mevr. C. van Mierlo 22 p; mevr. L. van Poortvliet en W. Lind hout 18 p; mevr. Van Dijke-de Wil de en B. van Dijke 17 p; mevr. M. v.d. Zande met wisselende partner 17 p; J. Geuze en mevr. S. van Dij- ke-Polderman 13 p. Tholen: mevr. C. Praat en J. Geuze 26 p; A. Verkamman en mevr. R. Vroegop 24 p; mevr. A. Bal en P. Schot 21 p; mevr. M. Schot en D. Nagtegaal 15 p; mevr. Y. Verkam man en A. Leemreijze 15 p; L. Soomers en wisselende partners 14 p; mevr. R. Nagtegaal en mevr. S. Hoven 9 p. Sint-Maartensdijk: mevr. C. Free en A. Leemreijze 30 p; mevr. C. van Splunter en W. Bijl 30 p; mevr. M. Bijl en A. van Splunter 21 p; mevr. A. Goode en J. Geuze 21 p; mevr. C. Bolier en C. van Haaften 10 p. Jochem Kuzee heeft in het Duitse Mün- chen-Gladbach een run-bike-run gewon nen. De triatleet uit St.Annaland was dertig seconden sneller dan de Duitse kampioen Martin Funke. De deelnemers aan de wedstrijd moesten twee keer vijf kilometer lopen en dertig kilometer fiet sen. Een week eerder nam Kuzee in Spijke- nisse voor het eerst deel aan een kwart triathlon. Met een negende plaats meldde de zestienjarige zich als een talent, waar mee in de toekomst rekening gehouden moet worden. Bij het zwemmen kwam hij als achtste uit het water. Een klasse ring die Jochem bij de veertig kilometer fietsen wist te verdedigen. Bij de 10 kilo meter lopen stelde hij zijn plaats bij de eerste tien veilig. Hij finishte in 2.08.35 uur. Met dit resultaat was Kuzee de beste jeugdatleet en versloeg hij tevens alle junioren. Een categorie waarin de St.Annalander gezien zijn leeftijd pas volgend seizoen moet uitkomen. Promotie badminton. De Zeeuwse Sportraad en de Nederlandse bad- mintonbond gaan samen het bad minton in Zeeland promoten. Daar voor wordt morgen van half zeven tot negen uur in Sportpunt Zeeland in Goes een instructie- en demon- sfratieavond georganiseerd voor jeugd van zes en zeven jaar. V= "MEULVLIET" THOLEN t Het eerste team van zaalvoetbalvereni ging Meulvliet/Verhoeven koeltechniek, dat uitkomt in de tweede klasse KNVB West-Brabant, speelde maandagavond tegen Huub Bloks. Na wat aftasten van beide kanten, kreeg Meulvliet wat vaker balbezit en was veel te vinden op de helft van de tegenstander. Maar Huub Bloks scoorde 1-0, na een mislukte actie van Meulvliet. Mede doordat er te veel indi vidueel werd gespeeld, veranderde de stand niet meer voor de rust. In de tweede helft kwam Meulvliet door een doelpunt van Jan Minheere langszij: 1-1. Vrij kort daarna liep Huub Bloks echter weer uit na een mooie counter: 2- 1. Ard Beurkens' schot werd door de keeper geblokt, maar Marco van der Wielen tekende in de herkansing alsnog de gelijkmaker aan: 2-2. Meulvliet wilde de zaken wat forceren met afstandsscho ten. Er werd niet meer gezocht naar com binaties en dat brak de Thoolse ploeg op. Na een dekkingsfout in de verdediging zette Huub Bloks het winnende doel punt: 3-2. De reserves van Meulvliet troffen maan dagavond De Snackbar 2 in de eerste klas reserve. Meulvliet 2 begon het sei zoen goed door twee van de drie wed strijden te winnen. Al snel kwam De Snackbar op voorsprong, maar binnen vijf minuten sloeg dat om in 3-1 voor de Tholenaren. Nog voor rust kwam De Snackbar weer gelijk: 3-3. In de tweede helft werd het echter duide lijk dat Meulvliet een maatje groter was dan zijn tegenstander en het team bracht de eindstand dan ook op 10-5. Willem- Jan Bennaars scoorde één keer voor Meulvliet, A.P. van de Belt twee keer, Alexander van de Reest drie keer en Bas Verduit werkte de bal vier keer in het net. Verduit was ook de uitblinker van de wedstrijd doordat hij, naast zelf te sco ren, ook zijn ploeggenoten daarvoor de kansen gaf. Vrijdag verloor Meulvliet 2 in Steenber gen nog van Cromwiel 2 met 7-4. Bij een 5-4 achterstand zag het er lange tijd naar uit dat de Thoolse ploeg de gelijkmaker zou scoren, maar een uitval van Crom wiel zorgde voor 6-4 en de weerstand was gebroken. In de A-poule van de Meulvlietcompeti- tie zag Hof van Holland geen kans te winnen van De Kaai. Hof van Holland moest het zonder Johan Schot stellen. Marco de Boef leverde het eerste gevaar lijke schot, maar het trof geen doel. Na veertien minuten kwam er een goede kans voor L. Suurland van De Kaai, maar ook hij "werkte dé bal net naast. Een minuut later schoot Rini Scherpenisse van de Kaai op de paal. Na achttien minuten maakte Gert-Jan van Ham de openingstreffer voor de Sint-Maartens- dijkse ploeg, maar nog diezelfde minuut maakte Ben Schot er 1-1 van. In de 23e minuut bracht Niels Hage De Kaai weer op voorsprong: 1-2. L. Suurland schoot vlak voor rust op de paal, maar Van Ham maakte nog net I -3. In de tweede helft werd het 1 -4 door een goede solo van Hage. Hof van Holland koos hierop de aanval, maar daardoor kreeg de Sint-Maartensdijkse ploeg mogelijkheden om te counteren. Hage en Van Ham brachten de stand dan ook op I -6 voor De Kaai. Toen was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. L. Suurland en zelfs keeper Alex Hoogendoom tekenden respectievelijk 1-7 en 1-8 aan. Cor Prin ce verzachtte het leed voor Hof van Hol land door de eindstand op 2-8 te brengen. Uitblinkers waren de keepers Hans de Korte en Alex Hoogendoom en de spe lers Niels Hage en Gert-Jan van Ham. De uitslagen waren verder in poule A: Noordpoort-Setalland 7-3, Batavieren- l'Esperance 2-8, The Limit-The Pub 3-5. In de B-poule: De Kroon-Kaai Boys 2-8, Standaard Tholen-Dalem 4-7, Smits Boys-'t Koepeltje 18-1. De wedstrijd Callelas tegen Pinocchio moest worden afgelast. De Callelas misten vijf spelers: twee door ziekte en drie omdat het minis terie van defensie ze op bivak stuurde. In de bekerstrijd van bedrijvencompetitie stonden maandagavond De Fles en Beursplein tegenover elkaar. De Fles blijkt een ijzersterke ploeg en bleef ook nu ongeslagen. De ruststand was al 8-2 in het voordeel van De Fles, maar in de tweede helft liep het Steenbergse team verder uit tot 16-4. In de competitie speelden dinsdagavond in de B-poule General Electric plastics 3 en Lievensberg tegen elkaar. GE staat bekend om zijn sterke ploegen, maar Lievensberg is inmiddels uitgegroeid tot een gevaarlijke tegenstander. GE 3 bleek echter toch nog iets te goed. De ruststand was dan ook 3-1Daarna kwam Lievens berg terug met goede combinaties, maar schoot net tekort om langszij te komen. De eindstand was dan ook in het voor deel van GE 3: 5-4. In de A-poule troffen Stavenisse en GE 1 elkaar. Stavenisse begon fel aan de wed strijd tegen het favoriete GE. Dat resul teerde na vijf minuten in een 1-0 voor sprong. Maar General Electric kwam terug en de ruststand was 2-2. GE werd in de tweede helft steeds sterker en haal de uiteindelijk de winst binnen met 3-8. Stavenisse kreeg genoeg mogelijkheden, maar kwam niet tot scoren. Het voetbaltoernooi voor de basis scholen op Tholen en Sint-Philips- land is gisteren niet doorgegaan. Dinsdag al besloot de organisatie om, gezien de vele regen, het evene ment uit te stellen. De 27 teams van tien scholen komen nu aanstaande woensdag in actie op de sportvelden bij Haestinge in Sint- Maartensdijk. De wedstrijden beginnen om half een, de Finales zijn om vijf uur gepland. Een paraplu was zaterdag onmisbaar bij de voetbalwedstrijd WHS-Rillandia, die in een l-l gelijkspel eindigde. De arbiter uit de Langstraat was zich echter van geen kwaad bewust. "Ik probeer zo goed mogelijk te fluiten en houdt de regels in de hand", ver telde hij na afloop in de bestuurska mer. "Gemiddeld trek ik elke week wel vier kaarten. Ik ben namelijk altijd streng, vanaf het begin tot het eind. Elke wedstrijd probeer ik zo kort mogelijk te houden. Wanneer er dan een minder strenge scheidsrech ter komt, valt mijn optreden op, maar ik doe alleen mijn best. En over deze wedstrijd wil ik verder niet praten. Ik ben al weer met de volgende bezig, zaterdag in Axel", liet Van Assen weten. Wat op papier een topper in de der de klas had moeten worden (Rillan- dia bestaat vooreen kwart uit.Thool- se spelers), viel uiteindelijk tegen. Gezien de weersomstandigheden was dat ook geen wonder. Twee keer drie kwartier plensde de regen royaal op de paraplu's van de nog talrijke toeschouwers. Spelers gle den gemakkelijk uit of de bal bleef in de modder hangen. En tot over maat van ramp werd er ook nog meermalen slecht geplaatst. Rillan- dia, met Rien den Engelsman uit St. Annaland, Ard Beurkens uit Scher penisse en Frans Hagenbeek uit St. Maartensdijk, kwam ook niet zo uit de verf zoals van deze 'betaalde club' mag worden verwacht. Met 3 uit 3 heeft men net zoveel punten als WHS. Na een halfuur opende William Vroegop na een mooie aanval de score. Hij kreeg de bal van rechter vleugelspits Alex v.d. Reest en de uitgespeelde verdediging van Ril- landia werd via de paal gepasseerd: I -0. De WHS-vreugde was van kor te duur, want bij een uitval op rechts kwam de deze middag niet zo zeke re Kees Goedegebuure ver uit zijn doel en met een diagonaal afstands schot werd het 1 -1WHS probeerde met afstandsschoten opnieuw een voorsprong te krijgen, maar de inzet van uitblinker Rien Fase werd gepakt en Iman v.d. Repe schoot net over. Een gevaarlijke situatie ont stond nog voor het WHS-doel, toen keeper Goedegebuure mis trapte, maar niemand van Rillandia was erbij. In de tweede helft viel er alleen maar regen en geen doelpunten meer. De vermoeidheid ging op het zware veld ook steeds meer een rol spelen. Toen Rien den Engelsman de doorgebroken William Vroegop onderuit haalde, liep hij tegen zijn tweede gele kaart aan en dat bete kende rood. Maar ook met een spe ler meer kon WHS het laatste half uur geen kansen scheppen. Mede gezien het trage uittrappen van doelman Goedegebuure leek de thuisclub met een gelijkspel tevre den. Ard Beurkens deed in de slotfa se vergeefse pogingen om voor Ril landia de volle buit binnen te halen. Invaller Kim de Rijke (voor Jan van Dijke) moest op de doellijn nog red ding brengen toen een bal in de modder bleef steken, maar het bleef 1-1. Ook de voor de geblesseerde Rien Fase ingevallen Jan Willem Mosselman kon daar niets meer aan veranderen. Fase, Alex v.d. Reest en Marco Scherpenisse ontvingen voor over tredingen of het wegtrappen van de bal nadat er gefloten was een gele kaart. En de rode kaart voor Johan v.d. Repe was niet voor de gevaarlij ke sliding met een gestrekt been. Enkele Rillandia-spelers maakten zich daarover kwaad en tijdens het opstootje pakte Van de Repe een tegenstander bij de hals, nadat er al gefloten was, verklaarde de scheids rechter en dat betekende rood. Maar bestuur, spelers en toe schouwers vonden dat allemaal niet zo erg. Met twee gele kaarten (1 Den Engelsman en 1 Johan v.d. Repe) had het wat hen betreft ook gekund. Rapporteur'Kees Bolier uit Poort vliet heeft in elk geval wat te schrij ven over de scheidsrechter. Met nul punten uit drie wedstrijden kent Tholense Boys een zeer teleur stellende start in de derde klas. Don kere wolken pakken zich samen boven de oud-tweedeklasser, die vorig seizoen nog in de top van de derde klas meedraaide. Het vertrek van vier basisspelers laat zijn sporen zichtbaar na. Trainer René v.d. Boom staat voor de uitdaging om zijn verjongde selectie op het goede spoor te brengen, om geen tussen station te missen bij de verwezenlij king van de ambities van Tholense Boys. Dit jaar lijkt er echter één van overleven te worden. "Het blijft een uitdaging om met de huidige selectie een goed team op de been te brengen", geeft Van de Boom aan. "Natuurlijk had iedereen een andere start verwacht én gehoopt. Het is momenteel een negatieve situatie. De nul punten uit drie wedstrijden zet je wel aan het denken. Het spel blijft echter per spectief bieden voor de toekomst. Met Kapelle staat ons weer een moeilijke tegenstander te wachten. Iedereen is er van doordrongen dat de punten hard nodig zijn. Dat het moet, maar ook dat het kan; het ligt binnen de mogelijkheden", aldus een nog hoopvolle Roosendaalse trainer. Opmerkelijk is dat Tholense Boys steeds weer een opgebouwde voorsprong uit handen geeft. Ook tegen Yerseke waren de Tholenaren in de eerste helft de betere ploeg. Met goed combinatievoetbal zorg den ze regelmatig voor gevaar. Bij Yerseke kwam de meeste dreiging van de rechterspits, waaraan verde diger Erik van Elzakker zijn handen vol had. Door afwezigheid van Piet den Boef, John Nieuwkoop, Marnix Kousemaker en Marco van Velzen waren er diverse mutaties binnen het Thoolse team. De spelers Jan Men- heere en Erik Nieuwkoop van het reserveteam begonnen in de basis, terwijl Hassan Eljilali als laatste man speelde. Vooral Johan Schot had voor rust enkele sterke acties. Een vrije trap van de Thoolse aan voerder werd door de doelman van Yerseke met moeite gekeerd, terwijl even later een schot net over de krui sing ging. Halverwege de eerste helft was Karim Benjiali dichtbij de openingstreffer. Maar zijn inzet ging rakelings naast, waarbij een inglij dende Johan Schot net te laat was om de bal alsnog in het doel te wer ken. Op slag van rust viel dan toch de verdiende Thoolse treffer. Karim Benjilali omspeelde op het midden veld zijn tegenstander en stuurde Johan Schot op links de diepte in. Met een perfecte voorzet bediende deze René v.d. Berge op maat, waar na laatstgenoemde de bal achter de uitlopende keeper in het doel kopte. Rillandia-speler Rien den Engelsman uit St. Annaland moest juist in de wedstrijd tegen zijn oude ploeg WHS na twee gele kaarten het veld verlaten. Of dat in het kader van de 'kou de oorlog' gebeurde of omdat ze elkaar niet liggen, WHS-trainer Lion de Frel maakte zaterdag middag minder vleiende opmer kingen over zijn Rillandia-colle- ga Ko Stoutjesdijk uit St. Maar tensdijk. Toen de laatste uit zijn dug out kwam om zijn ongenoe gen over een situatie binnen de lijnen te uiten, beet De Frel hem toe: 'Ga toch gauw zitten en luis ter naar je sponsor.' was niet meer aanwezig. Yerseke daarentegen speelde in de tweede helft veel energieker als voor de rust en trok het spel naar zich toe. Trai ner Van de Boom bracht Wim Schot in het veld voor Jan Menheere en besloot in het laatste kwartier extra risico te nemen door verdediger Erik van Elzakker naar de kant te halen voor Francel Kousemaker, waarbij Karim Benjiali als linkerspits ging spelen. Direct na de wissel besliste Yerseke echter de partij met een derde doel punt, waarmee het totaal aantal geïncasseerde doelpunten na slechts drie duels al op tien staat. In de rust waarschuwde de trainer van Tholense Boys voor het gevaar van schoten uit de tweede lijn. Zijn opmerking was niet misplaatst, want na 20 minuten kwam Yerseke door middel van een afstandsschot van ongeveer twintig meter langszij. Na de gelijkmaker herhaalde zich het scenario van de eerdere competitie duels. Opnieuw kwam Tholense Boys door een fout van Emile Lear- buch op achterstand. De doelman liet een slappe voorzet van Yerseke van zijn borst stuiten, waardoor de thuisploeg eenvoudig kon scoren. De van WC overgekomen Vosse- meerse doelman kent een zeer onge lukkige start bij zijn nieuwe vereni ging. Zijn positie in de basis dreigt ter discussie te komen, waardoor mogelijk Hans Mabelis een kans krijgt. Het Thoolse team kon de tegenslag van de tweede treffer moeilijk verwerken. De kopjes gin gen hangen en het zelfvertrouwen Oostkapelle 3 3 0 0 6 9- 3 AZVV 3 3 0 0 6 6- 2 Bruse Boys 3 2 1 0 5 8- 3 Kapelle 3 1 2 0 4 10- 5 Colpl. Boys 3 2 0 1 4 6- 4 WHS 3 1 1 1 3 5- 6 Rillandia 3 1 1 1 3 4- 3 Amemuiden 3 1 0 2 2 8- 6 Yerseke 3 1 0 2 2 4- 6 Bevelanders 3 0 1 2 1 3- 8 Tholense Boys 3 0 0 3 0 5-10 Middelburg 3 0 0 3 0 3-15 WHS 2 leed in een sportieve wed strijd een onnodige 0-2 nederlaag tegen Serooskerke 2. Een voorzet van de gasten die na een halfuur in het doel dwarrelde, was de eerste ongelukkige tegengoal. WHS was voor 80% van het spel in balbezit en schiep ook verschillende kansen, maar het schot van Wil Fase vanuit de tweede lijn op de paal was het enige vuurwerk. In de tweede helft brak de slechte organisatie in de ver dediging en op het middenveld de St. Annalanders op. Van de drie kansen die Serooskerke na rust kreeg, werd er één benut en daarmee werd het 0-2. WHS drong nog aan, maar Wil Fase raakte alleen de lat en de afstandsschoten waren niet gevaarlijk. Peter Wielaard en Henk Keur vielen nog in voor Jan Willem Mosselman en Arie Fase. WHS 2 doet weer een gooi naar de fairplay- cup, want de scheidsrechter hoefde geen enkele kaart te trekken. Hoek 2 3-5 Nivo Sparta 2 2-2 Tricht 2 2-3 Roda Boys 2 2-2 Kloetinge 2 2- 3 Good Luck 2 2-1 Thol. Boys 2 2-3 Yerseke 2 2-1 Wilhelmina 2 2-3 Arnhem 2 3- I Seroosk. 2 3- 3 WHS 2 3- 1 Het deze competitie versterkte WHS 3 won zaterdag met 1-4 van Tern. Boys 2, dat met 0 punten tot de min dere ploegen behoort. Daarom was het voor WHS belangrijk om, zoals vorig jaar, punten te pakken. De waarnemend coach Izak Gunter(die tijdens een vriendschappelijke wed strijd in Zevenbergen een beenbreuk opliep) had met een uitgekiende 4- 4-2 opstelling succes. Toch leken de St. Annalanders gehandicapt te beginnen omdat doelman Theo den Engelsman in verband met een rug blessure ontbrak. Peter Scherpenis se, die bijna jaar niet meer tussen de palen had gestaan, werd opgetrom meld en hij deed het prima. Op het gladde veld had hij ballen klemvast. Richard de Jonge opende na tien minuten de score, toen een voorzet direct in het Terneuzense doel ver dween: 0-1. Uit buitenspelpositie maakte de thuisclub gelijk (1-1), maar in de 25ste minuut zorgde WHS opnieuw voor een voor sprong. Een dieptepass van Danny Moerland kwam bij Sander West dorp, die een tegenstander omspeel de en tussen de benen van de keeper voor 1-2 zorgde. Na rust ging WHS kansrijk door. Sander Westdorp verscheen alleen voor de keeper, maar de bal stuitte tegen de doelman af. Even later had Westdorp meer succes en met het omspelen van de keeper werd het 1 - 3. Terneuzen moest aanvallen, maar een sterke Theo van 't Hof in de ver dediging en de goede middenvelders Nico Rouffaer en Kees Westdorp hielden de gaten dicht. Tien minuten voor het einde bepaalde Richard de Jonge de einstand op 1 -4. Dauwend. 2 3-6 SSC 2 3-3 Zwaluwe 2 3-5 WHS 3 3-3 AZVV 2 3-4 Arnem. 3 3-2 Kapelle 2 3-4 Dinteloord 2 3-2 Oostkapelle 2 3-3 Veere 2 3- 1 Meeuwen 2 3-3 Tern. Boys 2 3-0 De zware regenval speelde ook motor crosser Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maar tensdijk zaterdag parten op het terrein De Zes Molens in Arkel. Het circuit was veranderd in een modderveld. In de 80cc-klasse startten 21 deelnemers. Kevin reed verstandig en draaide op zijn gemak de rondjes mee. Slechts één keer kwam hij vast te zitten en kon pas verder nadat een toeschouwer hem had gehol pen zijn motor los te trekken. Door de vele valpartijen was de wedstrijd voor het publiek bijna niet meer te volgen. Verschillende deelnemers begaven zich dan ook naar de uitgang en legden het bijltje erbij neer. Kevin v.d. Hoek reed echter door, onherkenbaar door de mod der. Toen de uitslag van de eerste man che bekend werd gemaakt, stond hij ech ter maar voor zeven ronden genoteerd. Dus ging hij op naar de jury om te pro testeren. En er waren meer crossers die het niet met de uitslag eens waren. De jury- en bestuursleden wisten het ook niet meer en er werd besloten geen pun ten te geven voor deze manche. Nog der tien jongens durfden de tweede ronde aan. De baan was door het geweld in de voorgaande race helemaal onbegaanbaar geworden. Kevin kwam niet verder dan een halve ronde en moest toen door vier volwassenen los worden getrokken. Hij stopte er dan ook maar mee. Het bestuur zag ook dat het zo niet ging en vlagde de wedstrijd af. Ook voor deze manche wer den geen punten gegeven. Kevin staat nu op een derde plaats in het algemeen klas sement. Zondag rijdt hij, samen met Joey Moerland uit Stavenisse, een wedstrijd op de Maasvlakte. Met zeven teams heeft de Thoolse bad mintonclub Batho zich ingeschreven voor de nieuwe competitie. Het eerste team komt uit in de eerste klas van de afdeling. Batho 2 is ingedeeld in de derde klas en het derde team in de vier de klas. Bij de jeugd nemen het Al-, A2- en Cl- team deel aan de competitie. Tevens heeft de vereniging een recreantenteam. Het eerste team van Batho nam het in het eerste competitieduel op tegen Flying Shuttle. Met als invallers Lilian van Dijk en Richard Schippers eindigde de wedstrijd in een 4-4 gelijkspel. Batho 2 won zeer overtuigend met 8-0 van Drieschaar. Batho Al verloor met 1-7 van Dino, Matthijs v.d. Meulen scoorde het enige punt. Batho A2 speelde 4-4 tegen Matchpoint. De Thoolse badmintonclub speelt haar competitiewedstrijden op zaterdagmor gen tussen negen en een uur in Meulvliet te Tholen. Zij die kennis wil len maken met deze sport kunnen de wedstrijden gratis volgen vanaf de tri bune. Volleybalvereniging krijgt een nieuwe naam. Als de ledenvergadering ermee akkoord gaat, heet de club voortaan In- traco AVC '87. Daarmee verbinden de volleyballers zich met hun sponsor: In- traco aluminium uit Bergen op Zoom. Als tegenprestatie heeft directeur De Kort van het bedrijf zich voor drie jaar als sponsor verbonden aan AVC. Het bestuur benadrukt dat de vereniging ver der helemaal zelfstandig zal blijven. Op dinsdag 25 oktober moeten de leden nog hun goedkeuring verlenen aan het bestuursvoorstel. AVC begint op 1 oktober aan de compe titie met drie heren-, drie dames- en vijf jeugdteams. De eerste damesploeg komt uit in de eerste klasse van de Nevobo- competitie. De damesteams 2 en 3 spelen in de tweede klasse. De heren hebben dit jaar een unicum. Zowel heren 1 als 2 komen uit in de eerste klasse. Dat is bij AVC nog nooit eerder voorgekomen. Het derde herenteam komt uit in de twee de klasse. Daarnaast is er ook nog een ploeg die uitkomt in de recreantencom petitie. Alle thuiswedstrijden worden op zaterdag en maandagavond in Meulvliet afgewerkt. r Na twee ruime nederlagen boekte Smerdiek tegen GPC met een 1-1 gelijkspel een redelijk resultaat. Toch kon de Thoolse vierdeklasser niet geheel tevreden zijn, want gezien het aantal doelrijpe kansen liet men eigenlijk een belangrijk punt liggen. Addy Stoutjesdijk en Jacky op den Brouw verzuimden om voor rust het met veel inzet spelende Smerdiek op voorsprong te zetten. Zelf kwam het goed weg, toen de Vlissingers uit een afgeslagen hoekschop tegen de lat schoten. In de tiende minuut van de tweede helft maakte GPC een doelpunt. Een voorzet leek een gemakkelijke prooi voor doelman Alex Hogendoorn, maar met behulp van de wind ver dween de bal tot ieders verbazing in het doel. Een domper voor de Smer- diekenaars. In tegenstelling tot de voorgaande duels werd de moed echter niet opgegeven. Smerdiek bleef na de achterstand goed spelen, wat resulteerde in de gelijkmaker. Na een overtreding op spits Addy Stoutjesdijk kreeg men een vrije trap, die door Jan de Viet snel werd genomen, waarna Frans Ista met zijn linkervoet de bal achter een kanslo ze Vlissingse doelman plaatste. Behoudens enkele afstandsschoten kon GPC geen gevaar meer stichten. Smerdiek bleef echter wel voor drei ging zorgen en leek af te stevenen op de overwinning. Diverse kopbal len vanuit een hoekschop troffen echter geen doel. Frans Ista kwam nog alleen voor de keeper, maar ver speelde zijn kans door te lang te aar zelen. Vijf minuten voor het eind signaal werd een goed opkomende Danny Hogeweg prachtig bediend door Corné Stoutjedijk. Hogeweg schoot prima in, maar met een mira culeuze redding hield de Vlissingse doelman de stand op 1 -1 Dauwendaele 3 2 1 0 5 14- 6 NOAD'67 3 2 1 0 5 10- 4 SKNWK 3 2 1 0 5 12- 6 Kogelvangers 3 2 0 1 4 8- 4 WIK 3 2 0 1 4 8- 4 GPC 3 1 1 1 3 4- 7 Kruiningen 3 1 0 2 2 6- 6 Tem. Boys 3 1 0 2 2 3- 6 Krabbendijkje 3 0 2 1 2 5- 9 Zaamslag 3 1 0 2 2 2- 7 Smerdiek 3 0 1 2 1 6-12 SSV'65 3 0 1 2 1 4-11 Door een 3-3 gelijkspel tegen Dau wendaele blijft Noad '67 in de vierde klas ongeslagen. De St.Philipslan- ders lieten echter de kans liggen om een mooi gaatje met de concurrentie te slaan voor de periodetitel. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd leek Noad met een 1-3 voorsprong op rozen te zitten. Maar de slotfase, met zeven minuten extra speeltijd, werd het elftal fataal. Dauwendaele, dat met zijn versterk te selectie tot de titelkandidaten behoort, startte sterk en zette Noad in de eerste twintig minuten met de rug tegen de muur. Ondanks de druk gaf de defensie geen grote scorings- mogelijkheden weg, maar in de twintigste minuut leidde een door de verdediging niet goed weggewerkte bal toch tot een doelpunt. Na de 1-0 achterstand kwam Noad steeds beter in de wedstrijd. Vcxjr rust kwam Leo Zuidweg twee keer alleen voor het doel, maar hij strandde op de keeper. De St.Philipslanders kenden een pri ma start van de tweede helft. Al in de tweede minuut moest de doelman van Dauwendaele de bal uit het net vissen. Een afstandsschot van Leo Polderman kreeg hij niet goed onder controle, waarna Kees van Tiggele de terugspringende bal in het doel werkte. Vervolgens bracht Leo Zuidweg Noad met zijn vierde sei zoentreffer op voorsprong. Dauwen daele moest nu meer risico nemen, waardoor Noad via de counter voor gevaar kon zorgen. Met een afstandsschot bracht Leo Polderman de score op 1-3, waarmee de buit binnen leek. Polderman en Zuidweg kregen nog kansen op een vierde treffer, maar wisten deze niet te benutten. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd kwam de spanning terug in de wed strijd, toen Dauwendaule de stand op 2-3 bracht. De scheidsrechter voerde door het bijtellen van zeven minuten blessuretijd de spanning op. Voor Noad eindigde de boeiende wedstrijd echter in een anti-climax, toen Dauwendaele met een treffer toch nog een punt uit het duel wist te slepen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15