Zonniger toekomst voor drie scholen Bouwplannen in het buitengebied trager Ritme en presentatie steeds belangrijker voor een fanfare Minder geld uit Middelburg voor de monumenten Thoolse elk jaar monumenten niet meer open voor het publiek Pierre van Broekhoven 10 jaar dirigent bij Accelerando Inspectieploeg extra ingezet Gemeente denkt na over alternatief om sleur te doorbreken Donderdag 15 september 1994 EENDRACHTBODE, THOOLSE COURANT 5. Tholen, Oud-Vossemeer, Anna Jacobapolder De ledenvergaderingen van drie protestants-christelijke basisscholen in Tholen, Oud-Vossemeer en Anna Jacoba polder hebben in overgrote meerderheid besloten om per 1 oktober te gaan samenwerken. Dit is de eerste stap op weg naar één schoolvereniging met één bestuur. Twee gered Nadelen verzachten Negatief advies aan gedeputeerde staten Stapje terug Muziekkrant Steeds minder tamboers Provincie stelt subsidieverordening bij De provincie wil weliswaar vier ton toevoegen aan het monumentenfonds, maar tegelijkertijd zal de verorde ning voor het toekennen van subsidies worden aangepast. Gevolg zal zijn dat in de toekomst minder geld voor de restauratie van monumenten beschikbaar komt. Grote Kerk Molens Het openstellen van monumenten zal op Tholen voortaan waarschijnlijk om het jaar plaatsvinden. Wethouder J. van der Jagt heeft dat zaterdagavond in Tholen gezegd bij de afsluiting van de open monumentendag. "Tholen blijft steeds op hetzelfde spoor en we moeten voorkomen dat het een sleur wordt." Er wordt nog nagedacht over een andere manier om de monumenten onder de aandacht te brengen Bus Molendag Poortvliet Madame Pompadour "Er hingen donkere wolken boven ter Riemens is daar ook blij mee. "De onze school, maar die zijn nu gedeel telijk overgetrokken", zegt voorzitter L.L. Riemens van de Vossemeerse School met de Bijbel. Dinsdagavond gingen de 20 aanwezige leden una niem met het voorstel tot samenwer king accoord. Maandagavond was de CNS de Regenboog in Tholen al accoord gegaan. Hier stemde I lid tegen. De ledenvergadering van de School met de Bijbel in Anna Jacoba polder hadden al eerder unaniem voor gestemd. "Je verliest een stuk zelfstan digheid, maar je krijgt er verschrikke lijk veel voor terug", zegt bestuurslid M J. Tichem. "We zien er alleen maar voordelen in omdat het ging over het wel of niet voortbestaan van onze school. De opheffingsnorm in St. Phi- lipsland is 36 leerlingen, zodat we daar met onze 50 kinderen ruim boven zitten. Maar na de gemeentelijke her indeling per 1 januari a.s. zal de opheffingsnorm 52 worden. Dat is dus ongunstig voor Anna Jacobapolder, maar met de samenwerkingsovereen komst is dat probleem opgelost. Dank zij de samenwerking wordt ook het bestuurlijke draagvlak in de toekomst vergroot en dat is voor onze kleine vereniging ook een gunstige zaak." "We ondersteunen en redden met onze deelname in feite de scholen in Oud- Vossemeer en Anna Jacobapolder", zegt secretaresse mevr. L.W.C. van Vossen-van Dijke van CNS de Regen boog. Met 240 leerlingen zit de Thool- se school ver boven de opheffing snorm. "Dankzij ons besluit kan er in Vossemeer en Anna Jacobapolder protestants-christelijk basisonderwijs gehandhaafd worden en dat is een positieve ontwikkeling", zegt mevr. Van Vossen. De Vossemeerse voorzit- prognoses geven nu een zonniger beeld aan. De basis voor onze bespre kingen was de identiteit en dat is alle maal in goede harmonie gegaan. De eerste stap is gezet en we gaan door. Deze samenwerking, die voor tien jaar is aangegaan, vormt geen eindstation. Er is nog heel wat onderzoek nodig voor een hechtere samenwerking, waarbij de drie verenigingen één moe ten worden. Daarbij hebben we te maken met onze achterban en het ver mogen van elke vereniging. En naast de financiën is ook het personeel belangrijk. Daarvoor hebben we nu al een gezamenlijke verantwoordelijk heid." Volgens de samenwerkings overeenkomst is het een wettelijke voorwaarde, dat eikaars (boventallig) personeel overgenomen wordt als er op een school vacatures zijn. De drie scholen blijven zelfstandig, ook na een besturenfusie. De inhoud en vormgeving van het onderwijs kan per school volgens het schoolwerk- en ontwikkelingsplan worden ingevuld. Bij de uitwerking van de plannen voor een besturenfusie wordt gezocht naar het oplossen van de nadelen: de lange re informatie- en communicatielijnen, de ingewikkelder bestuurlijke struc tuur met één bestuur en schoolcom missies; het ene bestuur komt verder van de scholen af te staan; ouders en leden kunnen zich wellicht minder herkennen in de grotere, nieuwe ver eniging. Daarom wordt er gewerkt aan oplossingen, dat de invloed en betrok kenheid van leden en ouders bij de 'eigen' school gegarandeerd blijft. Matjr de bestuurskracht moet in de toekomst gewaarborgd zijn en de organisatie moet doelmatig kunnen werken. Er ligt een negatief advies bij gedeputeerde staten om de algemene ver klaring van geen bezwaar voor bouwwerken in het buitengebied van Tholen niet te verlengen. "De subcommissie voor de gemeentelijke bestemmingsplannen vindt, dat Tholen gedurende een jaar voldoende tijd heeft gehad om de procedure voor een nieuw plan buitengebied voor te bereiden", zegt een woordvoerder van de provincie. "En gede puteerde staten hechten over het algemeen aan de adviezen van de com missie." Het gevolg van de afwijzing zal zijn, dat bouwaanvragen in het buitenge bied eerst naar Middelburg moeten. De provincie dient dan een verkla ring van geen bezwaar te geven, waarvoor maximaal 8 weken staan. In de praktijk blijkt dat vaak maar de helft te zijn omdat het om hamer stukken gaat. Voordat g.s. een beslissing nemen over het advies, zal de gemeente Tholen eerst gehoord worden. De specifieke ver klaring van geen bezwaar is destijds verleend na de beslissing van de Thoolse gemeenteraad om intensie ve veehouderijbedrijven te kunnen weren. Anders zouden bestaande agrarische bedrijven een langere en Pierre van Broekhoven, hier in actie bij het gezinsvervangend tehuis de Annewas, is 10 jaar dirigent van de koninklijke fanfare Acceleran do in St. Annaland. duurdere procedure voor hun bouw plannen moeten voeren. De termijn van de algemene verklaring loopt in oktober af. Het gemeentebestuur hecht aan verlenging om bouwaan vragen in het buitengebied sneller te kunnen afwerken. Daarvoor is 11 juli een verzoek aan g.s. gericht, maar gezien de moeilijkheidsgraad, de stapel aanvragen en de vakantie heeft de provincie nog geen beslis sing genomen. Woensdag 21 september is een hoorzitting gepland in het gemeen tehuis te St. Maartensdijk over de gedeeltelijke herziening van bestemmingsplan buitengebied. De koninklijke fanfare Acceleran do in St. Annaland heeft al heel wat gouden jubilarissen gehul digd, zodat 10 jaar nog maar een betrekkelijk korte periode is. Maar voor het tweede lustrum van dirigent Pierre van Broekho ven wilde voorzitter C. Vroegop wel een uitzondering; maken, zei hij zaterdag tijdens ide traditione le feestavond in de Snkofahal. Met de symbolische aanbieding van een boom voor zijn tuin, bracht het bestuur de dirigent dank voor zijn bekwame leiding- Van Broekhoven volgde tien jaar geleden Ko den Toonder op. "De zeer vakkundige en ailom bekende dirigent, onder wiens leiding Acce lerando naar de top van de muzikale ladder opklom", zei d'e voorzitter. "Met een paar bestuursleden gingen wij Pierre van Broekhoven in Steen bergen bij een rriuziekrepctitie beluisteren, maar in één keer de lei dinggevende capaciteiten beoorde len, lukt niet. U kwam op proef bij Accelerando en 7 augustus 1984 werd u aangenomen. Op 18 septem ber 1985 volgde de vaste aanstelling tijdens een buitengewone ledenver gadering. Het was voor u een uitda ging en in tien jaar iis er veel tot stand gekomen, zoals de play-in en het kerstconcert. Dat was bij u in goede handen. De concoursbezoeken waren niet altijd een succes. Wij moesten een stapje terug wegens het bedanken van oudere leden en de komst van jeugdige muzikanten. In februari 1987 haalden we in Goes een tweede prijs in de ere-afdeling, in november 1987 eveneens een tweede prijs in Venlo. In 1990 haal den we twee keer een eerste prijs in de afdeling uitmuntendheid met 100 en 303 punten en in 1992 een tegen vallende tweede prijs met 283 pun ten. Op 29 oktober a.s. gaan wij naar het concours in Veenendaal (afdeling uitmuntendheid) en Accelerando zit weer in de lift. U hebt veel jongeren opgeleid, niet alleen van onze vereniging, maar van geheel Tholen. want u was een geziene docent van de Zeeuwse muziekschool. Laat onze fanfare dat onder uw bekwame leiding zo vol houden. Wij hopen nog vele jaren van uw leidinggevende capaciteiten te mogen profiteren en samen op te klimmen naar de top van de muzika le ladder", aldus voorzitter Vroegop. Dirigent Pierre van Broekhoven was blij met de hulde. Hij schetste ver schillende veranderingen op muzi kaal terrein in de afgelopen tien jaar. Zo hebben ritme en presentatie een veel belangrijker rol gekregen bij de fanfare. De dirigent wees daarbij ook op de rol van de lady-speaker. Op muziek van de Alpenmars werd Van Broek hoven nog in tien coupletten door de leden toegezongen. De huldiging van de dirigent wissel de het koud en warm buffet af, dat door bestuurslid A. Boon met mede werking van bakker J. Vroegop werd geserveerd. Naast de leden waren er ook diverse leerlingen, ook van de blokfluitgroep. Voorzitter Vroegop had zaterdag avond nog een primeur, namelijk de overhandiging van het kersverse, acht pagina's tellende verenigings blad: Accelerando's muziekkrant. Een voorlopige naam, aangezien via een prijsvraag onder de leden naar een originele titel wordt gezocht. Beschermvrouwe M. Boogaard- Bolier kreeg het eerste exemplaar, maar in haar reactie benadrukte ze het grote belang van de muziek. Een feestavond en een clubblad is alle maal goed en wel, maar het gaat toch om het musiceren, aldus mevr. Boogaard. Ze hoopte dat de repeti ties trouw bezocht zouden worden en dat er ook thuis flink geoefend wordt. In het gehele dorp zou je Accelerando-leden moeten horen repeteren. Dan is er een kans dat de inwoners na het concours in Vee nendaal weer net zo trots op 'de meziek' zijn als vroeger, bracht de beschermvrouwe naar voren. Mevr. Goedegebuure-Groothuyzen kreeg nog een exemplaar van de muziekkrant voor haar man, erelid L.P. Goedegebuure, die wegens ziekte verhinderd was. De kosten voor het blad hoopt Acce lerando te dekken via de verkoop van acht verschillende cd's en cas settes voor muziekuitgeverij de Has- ke. Om financiële redenen staat de instructeur voor de steeds kleiner wordende groep tamboers (momen teel nog 7) ter discussie. Bestuurslid en tamboer Martin van Popering gaat daarover met zijn collega's van gedachten wisselen. Zelf gaat hij de concertslagwerkers versterken. In tegenstelling tot de tamboers is er bij de blazers een positieve ontwik keling. Het bestuur spreekt zelfs over een luxe-probleem ten aanzien van het aantal leerlingen. De Zeeuwse muziekschool heeft capa citeit te weinig,'zodat dirigent Van Broekhoven zelf maar leerlingen gaat opleiden. Bij de muziekschool zijn 7 koper-leerlingen, 4 hout-cur sisten en 2 concert-slagwerkers. Accelerando zelf leidt 3 drumband leerlingen en 3 koperblazers op. Daarnaast zijn er 12 kinderen in de blokfluitgroep. Accelerando staat voor een drukke periode met gedurende drie zaterda gen extra repetities voor het con cours op 29 oktober. Op 22 oktober is de St. Annalandse fanfare nog de gast van Concordia Tholen en 12 november is Accele rando de organisator van de play-in voor de vijf muziekverenigingen van Tholen en St. Philipsland. Voor de monumentenzorg in Zee land is dit jaar 618.800 gulden beschikbaar en volgend jaar 578.600 gulden. In het monumen tenfonds zat op 1 januari ruim 1,3 miljoen gulden. Voor de uitvoering van meer dan 60 restauraties is ech ter al ruim 1,25 miljoen toegekend, zodat slechts 70.000 gulden werke lijk beschikbaar is. De vertraging in de uitbetaling ontstaat, doordat de provinciale regeling voorziet in een toekenning nadat de minister (voor heen van WVC, tegenwoordig van onderwijs, wetenschappen en cul tuur) de subsidiabele kosten heeft vastgesteld. Het provinciaal bestuur denkt alle toezeggingen binnen vier jaar te hebben afgewerkt. Daaronder vallen de toren van de Maartenskerk (ƒ34.483,-) en het hek van de begraafplaats (ƒ1934,-) in Sint- Maartensdijk, het carillon in de stad huistoren (ƒ2311,-) en het pand Markt 26 (ƒ5000,-) in Tholen, als mede de H. Willibrorduskerk (ƒ50.114,-) in Oud-Vossemeer. Een zevental grote restauraties vergt op korte termijn ruim 1,2 miljoen gulden. Al met al wordt een tekort geraamd van 909.357 gulden. Om die reden zou de eerder genoemde vier ton aan het monumentenfonds toegevoegd moeten worden. Waar de rest vandaan moet komen, moet nog besproken worden. Op grond van de geldende verordening zijn inmiddels 21 nieuwe subsidiever zoeken ingediend, voor ruim 2,9 miljoen. Daaronder de Grote Kerk in Tholen voor 148.795 gulden, welk bedrag nog niet dooreen rijks subsidie gedekt wordt. Middelburg stelt vast dat de subsi dieverordening niet overeenstemt met de beschikbare budgetten. Dat zou moeten veranderen. Nu is het zo, dat voor restauratie een bijdrage verplicht wordt op basis van de door het ministerie te bepalen subsidiabe le kosten. Gedeputeerde staten zou den vanaf 1995 jaarlijks 250.000 gulden van het budget voor restaura ties willen reserveren voor het afwikkelen van de oude aanvragen. Dat houdt in, dat voor nieuwe zaken voorlopig maar 50.000 gulden per jaar beschikbaar zal zijn. Het nood fonds zal worden opgeheven, omdat hiervan nauwelijks gebruik wordt gemaakt. Wat de provincie in de nieuwe sub sidieverordening wil, is: - het aantal categorieën beperken, door geen restauratiesubsidie meer te verstrekken voor monumenten die eigendom zijn van een publiekrech telijk lichaam alsmede voor overige monumenten als het geen woonhui zen zijn; - het verplichtende karakter van sub sidiëring opheffen; - de bijdrage in restauraties bepalen op 10%, met een nog nader te bepa len maximum bedrag; - subsidie op onderhoud van kerke lijke gebouwen, kastelen, landhui zen en buitenplaatsen terug brengen van 20 naar 15%; De Monumentenwacht Zeeland, die eind vorig jaar 688 objecten onder zijn beheer had, gaat* een vierde inspectieploeg inzetten. De provincie wil hiervoor niet meer dan 15.000 gulden (20% van de kosten) subsidie verle nen. zodat de organisatie gedwongen is de tarieven te ver hogen. De uren die gemoeid zijn met het opstellen van de inspec tierapporten zullen voortaan doorberekend worden en ook vervalt het gratis eerste inspec tie-uur voor woonhuizen. Door de extra ploeg zal het aantal monumenten dat geïnspecteerd kan worden, oplopen van 470 naar 700 per jaar. De organisatie kent een wachtlijst van ruim 50 objecten. - de draaipremie voor molens verla gen van 300 naar 400 asomwente- lingen, en daarvoor 'in beginsel' één gulden uitbetalen; - onderhoudssubsidies beneden de 500 gulden en draaipremies onder de 200 gulden niet uitbetalen. Tot nu toe gold 50 gulden als minimum; - gemeenten niet langer subsidiëren in de aankoopkosten van molens. De nieuwe verordening, die in november door de staten vastgesteld zal worden, moet gelden vanaf 1 september jongstleden. Expositie VVV. Van 16 september tot en met 28 oktober wordt in Het Markiezenhof in Bergen öp Zoom de tentoonstelling georganiseerd 'Honderd jaar VVV, toerisme en recreatie in Bergen op Zoom'. Schippershuis. Vrijdagmiddag 16 september wordt het gerestaureerde Schippershuis aan de sluis bij Bene- densas officieel geopend. Zaterdag 17 en zondag 18 september organi seert Natuurmonumenten er een open huis en excursies door de nabij gelegen Dintelse Gorzen. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 vrijdag en zaterdag geopend Dt garanommMKle LIJSTENMAKER voor hot •Hand Tholen Advertentie I.M. De tweejaarlijkse openstelling geniet ook de voorkeur van een meerderheid van de deelnemers aan de open monumentendag op Tholen. Dat is gebleken uit een onder hen gehouden enquête. Burgemeester en wethouders moeten nog een beslis sing nemen, maar volgens Van der Jagt speelt ook een rol dat het merendeel van de bezoekers eigen inwoners zijn. En dat de beschikba re monumenten hoofdzakelijk molens en kerken zijn. Hoewel een rondje langs de dertien opengestelde monumenten leert dat men over het algemeen tevreden is met de bezoekersaantallen, liggen die bijna allemaal lager dan vorig jaar. 's Middags waren beduidend meer mensen op de been dan 's mor gens. Zo deden 70 mensen het ambachtsherenhuis in Oud-Vosse meer aan, bijna de helft minder dan een jaar eerder. J.D. Vroege, die het gezellig vindt om met de bezoekers een praatje te maken, begrijpt niet dat zo weinig inwoners van het dorp komen kijken. "Er wordt altijd over gepraat dat dit gebouw niet open baar is, maar vandaag zie je ze niet." Kwistig deelt hij het stencil uit dat gemeentearchivaris Zuurdeeg over het achttiende eeuwse gebouw samenstelde. In de hervormde kerk, waar 's mid dags het orgel bespeeld wordt, is de indruk dat er meer mensen zijn gekomen. De grootste tegenvaller viel in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk te noteren. Daar kwamen de helft minder 'monumenten-jagers', name lijk een hondertal. "Het was rustig", vertelt ambtenaar R. Rijper. Hij con cludeert dat nogal wat inwoners met familieleden of kennissen op stap zijn gegaan. Rijper is de dagen vóór de open monumentendag veelvuldig gebeld door mensen die met het openbaar vervoer naar Tholen wilden komen. "Zij zullen veelal niet verder zijn gegaan dan het stadje Tholen. Want om verder te komen moesten ze dan weer een uur op de bus wachten." De Maartenskerk in de smalstad is door 140 mensen bezocht. "Zelfs uit plaatsen als Wormer en Katwijk kwamen ze", vertelt president-kerk voogd Kauffmann. Met zo'n 80 belangstellenden voor de hervormde kerk is men in Scher- penisse tevreden. Onder hen diverse oud-inwoners. "Frappant is dat die nog zo goed weten hoe het voor de restauratie was", vertelt scriba M. Dijke. Persoonlijk vindt hij het leuk twee uit het dorp afkomstige doctor ingenieurs te hebben mogen begroe ten: J. van Houdt en J. Rijstenbil. "Maar er zijn ook mensen uit bij voorbeeld Tholen en Oud-Vosse meer geweest." "Het is drukker geweest dan op de molendag", stelt de Sint-Annalandse molenaar M.A. Kodde vast. Vooral na de middag kwam er 'aardig wat volk' een kijkje nemen in de houten standerdmolen, die zaterdag volop draaide. Doordat Kodde in zijn woonplaats actief was, kon hij de eveneens opengestelde molen in Oud-Vossemeer niet laten draaien. Op de molen in Sint-Maartensdijk begroette molenaar Robbe zestig mensen. "Dat viel echt mee, we had den nergens op gerekend", vertelt zijn vrouw. Vorig jaar noteerde ze meer dan honderd bezoekers. Het publiek bestaat uit ouders met kin deren, maar ook oudere mensen die aan het toeren zijn. "En twee Duit sers." De molen in Tholen werd door slechts een vijftigtal mensen bezocht. Vrijwillig molenaar O. Huiskamp wijt dat aan het weer. "Door de frisse wind was het niet Omdat de molenaar in Poortvliet evenmin gelegenheid had, zocht Bakx een alternatief in dat dorp. Hij benaderde, voor het eerst, de kerk voogdij van de hervormde kerk. En met succes. "Ongeveer 150 bezoe kers tekenden de lijst", vertelt een tevreden president-kerkvoogd M. Bijl. Hij noemt de dag absoluut geslaagd en voor herhaling vatbaar. "Constant waren er mensen in de kerk. Maar nooit was het tè druk, zodat we met iedereen een praatje konden maken en vertellen wat we wisten." Uit Poortvliet zelf kwamen niet zoveel mensen een kijkje nemen. Van elders op Tholen en zeker ook van daarbuiten des te meer. De een komt voor het orgel, de ander is geïnteresseerd in bouwkundige ken merken, aldus Bijl. In de Grote Kerk in Tholen vertelde H. Elenbaas aan zo'n 200 bezoekers bijzonderheden over dit monument. Bij zijn eerste rondleiding, om tien uur, was er slechts één belangstel lende, maar dat veranderde in de loop van de dag. De vaste organisten van de hervormde gemeente bespeelden het orgel. Telde mevrouw J. Meerman in het voormalige stadhuis 's morgens veertig bezoekers, 's middags kreeg VVV-medewerkster N. van Schilt er zo'n 160 over de vloer. Met name over het uit 1530 daterende drieluik van de Antwerpse schilder David van Orley werden vragen gesteld. Het schilderstuk is uit de kerk van Westkerke afkomstig. Op de zolder begonnen twee klokkenverzame- laars een hele verhandeling over het daar opgestelde oude uurwerk. De musketten en het beulszwaard wek ten vooral de nieuwsgierigheid van jongens. Via de achterdeur konden bezoekers door de binnentuin naar de Gasthuiskapel wandelen. "Mijn moeder heeft hier vroeger gewoond", merkte een jeugdige bezoeker op. Naast mensen uit de streek kwamen er Duitsers op de Thoolse monumenten af, Limbur gers die in Hoogerheide kampeer den en Zeeuwen die eerder Zuid- Beveland aandeden. Voor het traditionele afsluitingscon cert van de open monumentendag werd de binnenplaats van de Gast huiskapel, wegens het weer, verruild voor de kapel zelf. Het Smalstads mannenkoor bracht twee nummers van Max Bruch, prachtige liederen van de vooroorlogse Comedian Har monists, 'La Chasse' van Gounod en 'Madame Pompadour' van De Klerck. Het koor werd geleid door J. Westdorp en op piano begeleid door A. van Gurp. Na de pauze trad een uit muzikanten van Concordia gevormd koperen semble aan, onder leiding van M. Hartendorp. De trompettisten A. van Bavel, W. Geuze, J. Loos en J. v.d. Velde, met M. Krijger en A. van Bavel op de hoorn, en J. Geuze en M. v.d. Linde op trombone, boden een gevarieerd programma. Vooraf excuseerde Hartendorp zich al, omdat het geluid gezien de akoes tiek weieens te hard zou kunnen zijn. Misschien was dat bij 'March for the arche' het geval, maar in het vervolg van het optreden niet. De groep bracht moderne nummers als 'Suite' en besloot met het vrolijke 'II est bel et bon'. Dat Concordia een ensemble afvaardigde, komt doordat de muziekvereniging druk studeert aan het jubileumconcert in het kader van het 110-jarig bestaan, dat op 29 oktober plaatsvindt. Wethouder J. v.d. Jagt sloot de monumentendag af met een dank woord. En namens Tholen Stad Actief - die het concert organiseerde - bedankte mevrouw J. Aalbrechtse de aanwezigen en de medewerkers. Quilten. In het kant- en zijdemuse um Ter Zijde in Wouw geeft mevr. M. Blok op 17 september een quiltworkshop 'appliqueren met zij de'. Op 24 september laat mevr. H. de Vos zien hoe een goede kleurver- deling in een patchworkquilt bereikt wordt. Kantmuseum. Het kant- en zij demuseum Ter Zijde in Wouw orga niseert in september twee exposities van handbeschilderde zijden kleding van Ginni L. uit Turnhout en zijde beschilderingen en sjaals van de Duitse Gabriele Albin. Op 18 sep tember en 16 oktober om twee uur houdt zijdeatelier Karti Art uit Hein- kenszand een modeshow. De jeugd greep de monumentendag aan om op de zolder van het voormalige stadhuis eikaars lengte te meten. aantrekkelijk om boven te komen. Maar ze was dermate krachtig, dat er wel 80 einden per minuut gedraaid werden. Juist dan is het bij zonder imponerend." Omdat G. de Moed zaterdag een bij eenkomst van dorpsomroepers had, was de molen in Stavenisse niet open. Het dorp viel daardoor buiten de route van de monumentendag. "Dat wisten we dit voorjaar al", ver telt gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx. Hij schrijft jaarlijks in april de eigenaren en beheerders van monu menten aan met het verzoek om aan de monumentendag mee te doen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9