Beestenboel Provincie Zeeland Het recht op bezwaar Nieuwe bedrijven Strijkers spelen ontspannen Bijeenkomst vredesweek N.-Vossemeer VVD tegen invasie door varkensboeren Vereniging voor huurders Beter Wonen Jongerenwerk begint met een filmclub Donderdag 15 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 IN BEROEP COMMISSIES Lang niet iedereen hoeft zich neer te leggen bij een beslissing van de overheid. Sinds 1 januari is er de Algemene wet bestuursrecht. Die regelt hoe men dat aanpakt. Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Tholen Poortvliet St. Maartensdijk Oud-Vossemeer Collectes. Beatrixfonds Stemmen van lezers Experimenteren Christianne gaat in Tholen openen Pak even uw zakboekje Het Zeeuws Biologisch Muse um organiseert weer een Beestenboelmiddag voor de jeugd, namelijk op woensdag 21 september. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn wel kom. Het thema is dit keer: "Paddestoelen". Dinsdag 20 september, 15.20 uur: besliscommissie onderwijs. Onderwerp: beroepschrift vereni ging voor protestants christelijk basisonderwijs tegen besluit ge meente Reimerswaal geen mede werking te verlenen aan het aan passen van een schoolgebouw. Dinsdag 20 september, 17.00 uur: adviescommissie bezwaar schriften. De gemeente Terneuzen maakt bezwaar tegen beslissing van de provincie over de hoogte van een financiële bijdrage aan de gemeente. Dinsdag 20 september 14.00 en 14.20: besliscommissie algemene bijstandswet. Het betreft bijstandzaken van de gemeenten Tholen en Middelburg. De zittingen zijn openbaar en wor- den gehouden in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De hele middag van 14.00 tot 16.00 zullen de kinderen bezig zijn met dingen te leren over pad destoelen. Eerst wordt er een in formatieve video getoond. Daarna gaan de kinderen het bos in om opdrachten uit te voeren over pad destoelen. Dit wordt gedaan met behulp van spiegeltjes, zoekkaar- ten, tekeningen, etc. Zo ontdek ken de kinderen zelf de geheimen van de paddestoel. Na afloop krijgt iedereen iets mee wat met het onderwerp te maken heeft. Het belooft een gezellige doe-mid- dag voor de jeugd te worden. Interesse? Wees er snel bij, want er is maximaal voor 30 kinderen plaats en vol is vol. Opgeven kan telefonisch op nummer 01188- 2620 of aan de balie van het mu seum: Duinvlietweg 6, Oostkapel- le. De statencommissie welzijn ver gadert op maandag 19 septem ber, 9.30 uur. Op de agenda staan onder meer toevoeging 400.000,- aan het monumentenfonds, wijziging mo numentenverordening en verho- Nieuws ging begrotingspost emancipatie- facetbeleid. Te behandelen subsidies: Regionale Geschiedbe oefening Zeeland,Biologisch mu seum, beroepsonderwijs en vol wasseneneducatie, steunpunt voormalig bejaardenoord Rusche- vliet en Anti Discriminatie Bureau Zeeland. Op 19 september, 13.30 uur, ver gadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer o.a. over: verkeerssituatie Boeren- hol, subsidie Duurzaam veilig West-Zeeuwsch-Vlaanderen en be leidsvoornemens begroting 1995. De provinciale commissie mi lieubeheer en waterhuishou ding (pcmw) komt bijeen op don derdag 22 september, 14.30 uur. Onderwerpen: de eigen werkwijze en die van haar subcommissies; vorming werkgroep wijziging meerjarenplan verwijdering ge vaarlijke afvalstoffen. Op 22 september, 15.30 uur, worden o.a. de notitie Ruimte voor economische activiteit en het bud get van de economische promo- tiegroep besproken door de sta tencommissie voor economie. De statencommissie ruimtelijke ordening vergadert op vrijdag 23 september, 9.30 uur. De agenda was bij het ter perse gaan nog niet bekend. De agenda van de statencommis sie milieu, die op 23 september vanaf 14.00 uur vergadert, meldt o.a. een statenvoorstel over grondwaterheffingsverordening Zeeland. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen, behalve de pcmw, met spreekrecht. De commissies voor waterstaat en verkeer, milieu en milieubeheer en waterhuishou ding vergaderen in het gebouw Groene Woud 1 in Middelburg, de overige zijn in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De verga derstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatiecentrum, Ab dij 9, Middelburg. De provincie Zeeland eindigt haar brieven tegenwoordig vaak met een zin waarin staat op welke manier en binnen welke termijn burgers en orga nisaties bezwaar kunnen ma ken. Het gaat dan om alle brieven waarin de geadresseerde in aanraking komt met een be sluit van het provinciaal be stuur. Een "besluit" kan van al les betekenen: men moet iets doen, men mag iets niet doen, men krijgt geen subsidie, men krijgt wèl subsidie maar min der dan gevraagd... Wanneer bezwaar Men kan bezwaar maken tegen beslissingen van alle geledingen van het provinciaal bestuur: Pro vinciale Staten, Gedeputeerde Sta ten en de Commissaris der Konin gin. Een besluit hoeft niet persoonlijk tot iemand te zijn gericht, maar er moet wel een aantoonbaar direct of indirect belang zijn. Bijvoor beeld: het afsluiten van een weg voor openbaar verkeer is niet op naam van de gebruikers gesteld, maar wie er graag overheen reed, kan wel bezwaar aantekenen. Wat ook kan, is bezwaar maken als de provincie weigert een be sluit te nemen, of als zij dat niet op tijd doet. Uitzonderingen Soms kunt u geen. (of nog geen) bezwaar maken. Dat is het geval als het besluit nog niet definitief is of als het nog moet worden goedgekeurd (bij voorbeeld door het rijk). Ook kan men geen procedure aanspannen als een provincie-besluit betrek king heeft op het goedkeuren van besluiten van anderen, zoals wa terschappen en gemeenten. Bezwaar is ook niet mogelijk als het gaat om besluiten over voor bereidingsprocedures (met andere woorden: als het besluit nog in aantocht is). Dubbel-op kan ook niet: bezwaar maken tegen een besluit over een bezwaar... Als er een uitgebreide inspraak procedure is geweest overeen komstig de voorschriften van de Algemene wet bestuursrecht, kan men geen bezwaar meer maken tegen het uiteindelijke besluit, aan gezien de voorafgegane procedu re hiervoor juist was bedoeld. Hoe en bij wie Bezwaar maken moet altijd schrif telijk gebeuren en men moet het richten tot de instantie die het be sluit nam. In een bezwaarschrift moet men altijd vermelden: de naam, adres, een omschrijving van het bestre den besluit en de reden waarom men bezwaar maakt. Een be zwaarschrift moet altijd worden ondertekend en mocht het in een vreemde taal zijn gesteld, dan hoort er een vertaling in het Ne derlands bij. Voor het indienen van een be zwaar is zes weken tijd, gerekend vanaf de bekendmaking. Als men bezwaar aantekent omdat de provincie te lang wacht met be slissen moet dat binnen redelijke tijd gebeuren. Een paar maanden is redelijk - een jaar is te lang. Soms vergt het tijd om een be zwaarschrift van zoveel mogelijk goede argumenten te voorzien. De beste manier is dan om alvast een onvolledig bezwaarschrift in te dienen. Men krijgt dan de kans de ontbrekende gegevens later te leveren. In bepaalde gevallen is het moge lijk om via een "voorlopige voorzie ning" van de rechtbank de uitvoe ring van een besluit tegen te houden. Behandeling Men krijgt altijd schriftelijk bewijs van ontvangst van een bezwaar schrift. Voordat een beslissing wordt ge nomen, worden alle belangheb benden uitgenodigd om een mon delinge toelichting te geven. Dat gebeurt ten overstaan van een on afhankelijke commissie (mensen die niets met de provincie te ma ken hebben). Deze commissie brengt advies uit aan het provin ciale bestuursorgaan dat voor het bestreden besluit verantwoordelijk is. Afgezien van privé-omstandighe- den zijn de zittingen van de com missie openbaar. De provincie hoeft niet altijd zo'n hoorzitting te houden, bij voorbeeld als een bezwaar schrift duidelijk niet ontvanke lijk is: men is te laat met indienen, nadere gegevens zijn niet verstrekt of het is dui delijk dat het besluit de "be zwaarde" niet kan raken. Soms gaat de provincie al meteen overstag, zodat verde re behandeling onnodig is. Voorwaarde is dan wel dat an deren op hun beurt geen na deel van een dergelijke beslis sing ondervinden... Bij zo'n hoorzitting zijn er ver schillende mogelijkheden om belangen te laten bepleiten: een vertegenwoordiger (bij voorbeeld een advocaat) doet het woord namens de be zwaarde, men kan getuigen en deskundigen laten opdraven etc. Punt is wel dat ook andere be langhebbenden (bijvoorbeeld iemand die een vergunning heeft gekregen, tegen de zin van z'n buurman) worden ge hoord. Beslissing De beslissing op een bezwaar schrift wordt genomen door de in stantie die in eerste instantie ver antwoordelijk was voor het besluit. Wijkt men daarbij af van het ad vies van de eerdergenoemde commissie, dan wordt dit meege deeld. Wie het nog steeds niet eens is met het besluit, kan in de meeste gevallen beroep instellen bij een rechterlijke instantie. In de beslis sing op het bezwaarschrift wordt bekend gemaakt hoe dat in z'n werk gaat en binnen welke termijn dat moet. Arob exit Met het in werking treden van de Algemene wet bestuursrecht is een einde gekomen aan de zgn. Wet arob (administratieve recht spraak overheidsbeschikkingen). De nieuwe wetgeving heeft de zaak meer gestroomlijnd, en in ze ker opzicht makkelijker en duidelij ker gemaakt. Wie schriftelijke informatie wil kan een gratis folder aanvra gen bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Ab- dij(plein) 9, Middelburg, tele foon 01180-31400. Mondelinge informatie wordt verstrekt door het bureau Al gemene en Juridische Zaken van de provincie Zeeland, tel.: 01180-31371. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 13 augustus tot en met 9 september 1994. J. Bakker transport, Postweg 14, transportbedrijf, 2 t/m 4 personeels leden. Distrando b.v., Brugstraat 10, beheermaatschappij, geen perso neelsleden. Schot's vishandel, Slabbecoornweg 42, ambulance (markt) handel in vis- en visprodukten, 2 t/m 4 perso neelsleden. Café Old Friends, Hoogstraat 18, cafébedrijf, 2 t/m 4 personeelsleden. Zeevisserijbedrijf P.A. Baaij en zn., Mossellaan 5, de uitoefening van een visserijbedrijf, 2 t/m 4 perso neelsleden. L.J.C.A. Bolier-Geuze beheer b.v., Burgemeet 33, beheermaatschap pij, geen personeelsleden. Doeltex, Pieter Werrecorenplein 10, ambulante (markt) handel in dames- heren- en kinderkleding, 2 t/m 4 personeelsleden. Straalbedrijf Van Dam, Marehoek- straat 30, gevelreinigingsbedrijf en mobiel straalbedrijf, 1 personeelslid. Van 19 tot en met 24 september wordt er gecollecteerd voor het Prinses Beatrixfonds. Dit fonds zet zich in voor de bestrijding van ziek ten aan het zenuwstelsel of spierefi. Oorzaken hiervan zijn ondermeer polio, spasticiteit, multiple sclerose, spierziekten, ziekte van Huntington èn de ziekte van Parkinson. Het Beatrixfonds steunt onderzoek en de patiënten in het bekostigen van hulpmiddelen en voorzieningen. Naar aanleiding van de varkenshou derijkwestie wil ik graag als lijst trekker van de VVD-afdeling Tho len en Sint-Philipsland reageren. Nog niet eerder heeft een plaatselij ke politieke partij een duidelijk standpunt ingenomen. De VVD wil graag een duidelijk standpunt inne men, namelijk dat de VVD tegen deze vorm van varkenshouderij is. Voornamelijk in een buitengebied zoals wij dat op Tholen en Sint-Phi- lipsland kennen. Als VVD zijn wij trots op een redelijk schoon buiten gebied met goede en rustige binnen wegen, geen overtollig lawaai en een rijke flora en fauna. Er zijn mogelijkheden voor de agrarische bedrijven om het een en ander te ondernemen naast hun gebruikelijke activiteiten, hetgeen hard nodig is. Plotseling dreigt er een invasie te komen van varkenshouderijen die dit mooie beeld verstoren. Is dit wel nodig? Welke verwachtingen heeft het huidige gemeentebestuur hier van met betrekking tot werkgele genheid, toerisme, milieubeleid, leefbaarheid op het platteland en veiligheid? Wij hopen dat het gemeentebestuur goed naar de argumenten en bezwa ren van de burger zal luisteren op 5 oktober en zich goed zal realiseren wat voor problemen de komst van dergelijke bedrijven met zich mee zal brengen voor het aanzicht van Tholen en Sint-Philipsland, nu en in de toekomst. R. Ravensteijn, Duivekeetseweg 9, Oud-Vossemeer. Het is vreemd om te zien dat in een tijd dat burgers wetten aangepast kunnen krijgen via een correctief referendum, zij bang zijn dat bij een enquête over een woningstichting hun naam bij die stichting bekend wordt. Of dat informatie die zij geven terug te leiden is tot hun naam en adres. Reden te meer om de directeur van de woningstichting zijn zin te geven en te trachten een huurdersvereniging voor Tholen en Sint-Philipsland op te richten. Al zal de vereniging wel op een iets andere manier gaan werken dan hij voor ogen had. We zullen niet bij de stichting aan kloppen voor faciliteiten enzovoort, daar we de functie van een dergelij ke vereniging wat anders zien dan het houden van 'gezellige' koffiever- gaderingen. De functie van een der gelijke vereniging zien wij meer als het getuige zijn van problemen en het verwijzen naar hulpverlening indien zich inderdaad moeilijkheden voordoen. Afhankelijk van het aan tal leden zullen wij ook kunnen overleggen met de stichting. De onafhankelijkheid van een op te richten huurdersvereniging, zowel facilitair als financieel, garandeert het uitsluitend voor de huurder bezig zijn en tevens de privacybe scherming van de leden. Daarnaast zullen we in de historie duiken om te zien welke afspraken er toentertijd met de gemeente gemaakt zijn bij overdracht. Dit gezien de vaak gehoorde opmerking dat het 'onder' de gemeente veel beter was. Ook zullen we kennisne men van reeds gevoerde rechtszaken en verdere informatie voor het maken van een wit- of zwartboek. Wij zoeken dus huurders van woningen van de stichting Beter Wonen te Sint-Maartensdijk, die lid of bestuurslid willen worden van een op te richten huurdersvereni ging. Inmiddels zijn hier al een aan tal geïnteresseerden voor. Opgeven kunt u zich bij C.W. Boogaart, Schoolstraat 5, 4698 AN Oud-Vos- semeer, tel. 01667-2119. C.W. Boogaart, Oud-Vossemeer. De protestantse kerkgemeenschap en de Rooms-Katholieke parochie Joannes de Doper houden dinsdag avond in Nieuw-Vossemeer een bij eenkomst in het kader van de vre desweek. Om zeven uur begint de samenkomst met een oecumenisch avondgebed in de protestantse kerk aan de Voorstraat. Daarna volgt een stille fakkeltocht door de straten van Nieuw-Vossemeer en in de Joannes de Doperkerk aan de Achterstraat wordt besloten met een ontmoeting en gesprek. Treinmodellen. Op 17 september wordt in het 's-Heer Hendrikshuis in 's-Heer Hendrikskinderen van tien uur tot half vier de Zeeuwse trein- model-ruilbeurs gehouden. Het Raphael kwartet oogstte succes in Oud-Vossemeer. De door de organisatie geprezen akoestiek van de hervormde kerk in Oud-Vossemeer maakte het musiceren voor het Raphael kwartet zaterdag tot een lust. De verhouding was perfect; de vier speelden ontspannen. Daarvan waren negentig bezoekers getuige. De organisatie van het kamermuziek festival Schouwen-Duiveland en Tholen koos opnieuw voor de Vos- semeerse kerk als plek voor het Thoolse aandeel, dat is opgezet in samenwerking met Uit op Tholen. "Het klinkt als in een concertge bouw. We wilden dat we in Middel burg een zaal met zo'n akoestiek hadden", zei een woordvoerder van de stichting. Alleen het bezoekers aantal viel - afgezet tegen de opkomst in Zierikzee, Haamstede en Noordwelle - wat tegen. Het Raphael kwartet is in 1981 gevormd door de solostrijkers Ronald Hoogeveen (viool; eerste concertmeester van het Radio Phil- harmonisch Orkest), de Russische jood Rami Koch (viool; eerste con certmeester Metropole Orkest), de Hongaar Zoltan Benyacs (altviool) en Henk Lambooy (cello). In Oud- Vossemeer brachten ze werken van Joseph Haydn, Ludwig von Beetho ven en Aleksander Borodin. Begonnen werd met het strijkkwar tet in G opus 76 nr. 1 van Haydn. Lambooy vertelde het publiek dat de componist dit werk in 1796 schreef, na jaren geëxperimenteerd te heb ben. Het tweede werk, het strijk kwartet in G opus 18 nr. 2 van Beet hoven, kwam enkele jaren later tot stand. Het bevatte elementen die ook Haydn in zijn muziek had, zon der dat beiden dat van elkaar wisten. Juist het spelen van beide composi ties was voor de luisteraars boeiend, omdat de verschillen tussen beide componisten zo goed te horen zijn. Na de pauze was de Romantiek aan de beurt. Het strijkkwartet in D nr. 2 van Borodin werd schitterend gespeeld door het kwartet dat - aldus een recensie in de PZC - een van de fraaiste concerten gaf die van hen de laatste jaren in Zeeland te beluiste ren waren. De vier strijkers bespelen antieke instrumenten. De cello van Lam booy is in 1587 gemaakt door Anto- nius en Hieronymus Amati. Hooge- veens viool is omstreeks 1660 door Nicolo Amati vervaardigd. De door Benyacs bespeelde altviool dateert uit 1750 en is door Antonio Gragna- ni gemaakt. De viool van Koch ten slotte is een werkstuk van Joseph Rocca uit 1857. Christianne juweliers en diamantairs neemt dinsdag 20 september juwe lier Mireille aan de Botermarkt over. De naam Christianne verwijst naar de voornamen van de zusjes Christi ne Damveld-Leijdekkers en Dianne Leijdekkers. Ze hebben al zes jaar een juwelierszaak aan de Grote Markt in Bergen op Zoom. 'Toen we hoorden dat Mireille wil- de gaan stoppen, hebben we niet lang hoeven na te- denken", zeggen de twee ondernemers. "In Bergen op Zoom kregen we al heel wat klanten uit Tholen en om iedereen goed van dienst te kunnen blijven, moesten we eigenlijk uitbreiden. De overna me van Mireille was een ideale oplossing. We krijgen meer ruimte en bovendien zijn we veel gemakke lijker bereikbaar voor onze klanten van het eiland Tholen. En onze voorgangster is eveneens blij, dat ze goede opvolgers heeft. Alle lopende service- en garantie-afspraken wor den door ons gewaarborgd." De uitverkoop gaat nog twee weken door, waama de winkel van 3 tot 6 oktober gesloten is om vrijdag 7 oktober Christianne aan de Boter markt in Tholen te kunnen herope nen. Het assortiment gouden en zil veren sieraden, horloges, stijlklok- ken en verlovingsringen wordt flink uitgebreid. "Er is een grote keus voor elke beurs", aldus Christine en Dianne. THOLEN 15 sept. plattelandsvrouwen avond over muziek. 16 sept, bejaardensoos, Ten Anker 14-17 u. 20 sept. inloopmiddag Anbo, Schut tershof 14 u. 26 sept. modeshow NCVB samen met Inema-Mode, Meulvliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 29 okt. Surrender, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 20, 27 sept en 4 okt. try-out cursus 'kennismaking met kunst' van platte landsvrouwen, Gouden Leeuw 19.30 u. 22 sept. demonstratie kralenbreien, Meestoof 14.45-16.45 u. 30 sept. jeugdappel N.H. kerk 19.00 u. t/m 29 okt. werk van Willem Bruijn- zeel, kralenbeursjes van Nellie Ruis- sen-Westveer en keramiek van Leen Quist, De Meestoof di t/m za 14.15- 16.45 u. STAVENISSE 15 sept. oefening EHBO en Rode Kruis, Pilootweg SINT-MAARTENSDIJK 17 sept. openbare repetitie Euterpe, Haestinge 19 u. 19 t/m 24 sept. clubkampioenschap pen dubbelspel tennisver. J. van Beieren. SCHERPENISSE 17 sept. bekerwedstrijd De Zee baars, Anna Vosdijkpolder 13-16 u. SINT-PHILIPSLAND 21 sept. open avond plattelands vrouwen, Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 16 sept. openingsvoorstelling theaterseizoen Caribbean Calypso Night, De Maagd 20.15 u. 16 sept. t/m 30 okt. 100 jaar VVV. 17 sept. theatershow Karin Bloemen 'La Bloemen', De Maagd 20.15 u. 18 sept. orgelconcert, kerk van de Goddelijke voorzienigheid 15.30 u. 20 sept. cabaret Bram Vermeulen 'Achter mijn ogen', De Maagd 20.15 u. 24 sept. 'William' van De Nieuwe Snaar, De Maagd 20.15 u. 25 sept. opera 'Boris Godoenow' door Russisch opera en balletgezel schap, De Maagd 20.15 u. 29 sept. tragedie 'Antigone' door theater Ivonne Lex, De Maagd 20.15 u. t/m 30 sept. elke zaterdag huifkar tocht door centrum, VVV-kantoor 14, 15 en 16 u. film+++film+++film+++ ROXY 1:1 Love Trouble - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u, zo 16.30 en 20 u. Duimelijntje - za, zo en wo 14 u. The Three Mus keteers - za 16 u. ROXY 2: The Client - vr 21.30 u., za 18.45 u., zo en wo 20 u. Beverly Hills Cop III - do 20 u., vr 18.45 u., za 14 en 21.30 u., zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. The House of the Spirits - ma en di 20 u. Free Willy - za 16 u. CINEMACTUEEL 1: Four Wed dings and a Funeral - do en ma t/m wo 20 u. vr 18.45 en 21.30 u., za 18.45 en 21.45 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. De Aristokatten - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Clear and Present Danger - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.45 u., za 14, 18.45 en 21.45 u„ zo 16, 18.45 en 21.45 u„ wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Wolf - do en wo 20 u., vr 21.30 u., za 21.45 u., zo 14, 16.15 en 21.30 u. The Flintsto- nes - vr 18.45 u., za 14, 18.15 en 20 u., zo 14 en 18.45 u., wo 14 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz In de herfst begint het jeugd- en jon gerenwerk Tholen samen met beheerder C. Wolvekamp van gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen een filmclub. Eén keer per maand wordt er op woensdagmid dag een kinderfilm gedraaid en op maandagavond een voorstelling voor iedereen ouder dan 12 jaar. Iedereen kan lid worden van de filmclub en krijgt dan het program ma. Opgeven kan bij het jongeren advies- en informatiebureau aan de Molenvlietsestraat in Tholen. Ook zoekt de organisatie nog vrijwilli gers voor het samenstellen van het programma, het draaien van de films, het schrijven voor het leden blad en de begeleiding van activitei ten. Hiervoor kan men zich aanmel den bij het jeugd- en jongerenwerk te', 01666-3577. Volkscultuur. De sectie Nederland van de internationale organisatie voor volksculturen (IOV) houdt zaterdag 17 september haar halfjaarlijkse bijeen komst in de zaal van de sociale werkplaats De Betho in Goes. Er wordt ondermeer gesproken over de wereldconferentie die in november wordt gehouden in Oostenrijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7