THOLENDERWIJS Auto over de kop in de Kerkstraat Verenigingsgebouw in nieuw jasje informatierubriek van de gemeente tholen KENNISGEVING VAN BESCHIK KING BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN SPREEKUUR B&W WAARSCHUWINGS STICKERS: VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS HOBBYTENTOONSTELLING IN OUD- VOSSEMEER GAAT NIET DOOR! KENNISGEVING VAN MEDEDE LING BESLUIT SLUITING ZWEMBADEN KENNISGEVING VAN ONTWERPBESCHIKKING Ernstig letsel bij ongeluk met tweetal uit Poortvliet Vrijwilligers bezorgen hervormde clubs meer ruimte Bijverdiensten verder gekort op uitkeringen Rijbaan versmald door stoep Donderdag 15 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 HINDERWET: MAANDAG 19 SEPTEMBER: WET MILIEUBEHEER: HINDERWET: In de nacht van vrijdag op zaterdag is in de Kerkstraat in Stavenisse een inwoner uit het dorp met zijn auto over de kop geslagen. De auto werd daarbij zwaar beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. Een jaar is er aan gewerkt, maar nu heeft de hervormde gemeente van Oud-Vossemeer dan ook een verenigings gebouw dat klinkt als een klok. Met een druk bezocht open huis is het zaterdagmiddag in gebruik genomen. Eerder die week was er een avond voor iedereen die aan de bouw heeft meegewerkt. En vrijdag hadden de bezoe kers van het kamermuziekfestival de primeur als eerste gebruikers; ze dronken er koffie tijdens de pauze. Verbetering Jeugd Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat doör hen op 23 augustus 1994, onder oplegging van voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen, een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergun ning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: - Delta Glass B.V., Deltaweg 4 te Tholen in verband met het uitbreiden/wijzigen van de inrichting voor de produktie van kunststof glas, gelegen aan de Deltaweg te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 254. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 september 1994 gedurende een maand op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Gedurende zes weken met ingang van de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd staat beroep open bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepsschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad vah State. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Sint-Maartensdijk, 15 september 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van J. H. M. Neijssen, Oudelandsedijk 10 te Tholen, ingediend op 6 september 1994, voor het bouwen van een paardestal en een berging op het perceel Oudeland sedijk 10 te Tholen; - Een bouwaanvraag van L. Berrevoets, Touwslagersdreef 91 te Tholen, ingediend op 25 augustus 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Polderstraat 21 te Tholen; - Een bouwaanvraag van N. Heijboer, Bobbeweelweg 6 te Scherpenisse, ingediend op 6 september 1994, voor het aan brengen van een kanteldeur op het perceel Wilhelminastraat 33 te Stavenisse; - Een bouwmelding van G. A. van Ast, Kaaistraat 18 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 5 september 1994, voor het bou wen van een buitenberging op het perceel Wal 2 te Sint-Maar tensdijk; - Een bouwaanvraag van H. van Dijke, Molendijkseweg 5 te Sint-Annaland, ingediend op 9 september 1994, voor het uit breiden van een woning op het perceel Schoolstraat 32 te Sint-Annaland. Sint-Maartensdijk, 15 september 1994. Het zal een ieder duidelijk zijn dat het wettelijk verboden is om openbare wegen te vervuilen. Maar als het dan toch gebeurt heeft de vervuiler óók de verplichting om de vervuiling onmid dellijk te verwijderen. In de praktijk doen zich echter situaties voor waarin gedurende een korte tijd vervuiling van het wegdek niet of nauwelijks is te voorkomen. Met name in deze tijd van het jaar waarin landbouwers aardappelen, maar binnenkort voorna melijk bieten van het land rijden. Er komt dan grond en slik op de weg waardoor vaak levensgevaarlijke situaties voor de wegge bruiker kunnen ontstaan. Veel landbouwers realiseren zich dat en plaatsen een al dan niet zelf gefabriceerd waarschuwingsbord langs de kant van de weg. Deze borden zijn echter niet altijd duidelijk lees- en zichtbaar. Ten einde de nodige gelijkvormigheid te realiseren en daarmee de herkenbaarheid en de verkeersveiligheid voor de weggebrui ker te vergroten, is enkele jaren geleden een waarschuwings sticker vervaardigd die gratis aan de landbouwers ter beschik king wordt gesteld. Het is de bedoeling dat de landbouwers deze stickers zelf op bor den aanbrengen. De hoogte van de onderkant van het bord ten opzichte van de weg dient 130 cm. te bedragen. Die borden kun nen dan worden geplaatst bij het weggedeelte dat TIJDELIJK is vervuild. Als voorschrift hierbij geldt dat de borden als volgt worden geplaatst: - op wegen waarop in het algemeen niet sneller dan 70 km per uur wordt gereden: op 100 meter voor het punt waar het weg dek is vervuild; - op overige wegen: op 150 200 meter voor het punt waar het wegdek is vervuild. Het plaatsen van de borden met de stickers "SLIK", ontslaat de desbetreffende landbouwers niet van de verplichting de vervui ling zo spoedig mogelijk ongedaan te maken. Zij blijven verant woordelijk voor de ontstane situatie. Door de verschillende weg- beheerders zal in de komende maanden nauwlettend worden toegezien of vervuilde wegen ook daadwerkelijk zijn of worden schoongemaakt. Bij constatering van een vervuild wegdek zal de wegbeheerder de vervuiler verzoeken binnen 2 uur de vervuiling ongedaan te maken. Als daaraan geen gehoor wordt gegeven, zal de wegbe heerder op kosten van de vervuiler de vervuiling ongedaan maken. Ook zal de rijkspolitie op de hoogte worden gesteld, waarna vervolgens proces-verbaal wordt opgemaakt. Zodra het wegdek schoon is dient het bord "SLIK" onmiddellijk te worden verwijderd. De rijkspolitie zal erop toezien dat dit ook daadwerkelijk gebeurt! Waar zijn de stickers verkrijgbaar? De meeste landbouwers zullen de stickers nog wel hebben. Is dat niet het geval of heeft men er te weinig dan zijn de stickers GRATIS af te halen op de gemeentehuizen van: Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk; Sint-Philipsland, Kerkring 1 te Sint-Philipsland. In veel gevallen beschikken ook de plaatselijke secretariaten van Z.L.M. en C.B.T.B. over een aantal stickers. Tenslotte De gemeentebesturen van Tholen en Sint-Philipsland hopen van harte dat alle landbouwers in beide gemeenten opnieuw hun medewerking aan deze actie zullen verlenen. Het welslagen ervan bevordert de eigen veiligheid en die van de andere weg gebruikers. Die andere weggebruikers dienen zich te realiseren dat zij in een agrarisch gebied wonen, waardoor snelheidsaan passingen in deze tijd van het jaar gewenst zijn. Als iedereen zijn verantwoordelijkheid kent en neemt, komt een verkeersveiliger Tholen en Sint-Philipsland weer een stapje dichterbij. Op maandag 19 september a.s. komt de commissie Welzijn en Onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering, die om 16.30 uur begint, is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende gesprekspunten: - Informatie over de deelname aan het Regionaal Meld en Coördinatiepunt leerplicht en voortijdige schoolver laters voor de Oosterschelde regio; De rijksoverheid stelt geld beschikbaar voor de vorming van een regionaal netwerk en de organisatie van een sluitende melding, registratie en doorverwijzing van voortijdige school verlaters. Binnen de Oosterschelderegio is hierover overleg gevoerd. De conclusie was om van deze regeling gebruik te maken en Goes aan te wijzen als centrumgemeente. Tevens is besloten de uitvoering van de werkzaamheden op te dragen aan de Stichting Keuzebegeleiding Onderwijs Arbeid (SKOA). Burgemeester en wethouders zijn voornemens onder de vol gende voorwaarden aan de regeling deel te nemen: deelname gekoppeld aan het beschikbaar stellen van een bijdrage door de rijksoverheid die voldoende is om de kosten hiervan te kunnen betalen; dezelfde zorg binnen het RMC voor leerlingen die scho len bezoeken die zijn gelegen buiten de Oosterschelde regio; eens per half jaar overzicht van de bereikte resultaten. De commissie wordt om advies gevraagd. - Vaststellen gemeentelijk premiebeleid Algemene Bij standswet per 1 oktober 1994; Met ingang van 1 oktober 1994 komt de huidige vrijlatingsre geling van inkomsten op de bijstandsuitkering te vervallen. De gemeente kan vanaf 1 oktober 1994 een eigen premiebe leid gaan voeren. Het premiebeleid komt dan in de plaats van het huidige vrijlatingsbeleid. Het college van burgemeester en wethouders stelt voor om ook vanaf 1 oktober 1994 voor bepaalde groepen mensen die recht hebben op een bijstands uitkering (ABW, RWW e.d.) een premie te verlenen. Hieronder volgen de meest belangrijkste bepalingen ingevolge de nieu we regeling: - uitkeringsgerechtigden onder de 27 jaar en boven de 57 jaar komen niet voor een premie in aanmerking; - de premie bedraagt 15% van het inkomen uit arbeid met een bepaald maximum; - de periode waarover men een premie kan krijgen is maxi maal 12 maanden; voor één-oudergezinnen kan hiervan afgeweken worden; - er kan ook een (eenmalige) premie toegekend worden in bij voorbeeld hoge reiskosten woon-werkverkeer en materiaal kosten (gereedschap). De commissie wordt om advies gevraagd. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 19 sep tember 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. De hobbytentoonstelling die de beheerscommissie van het dorpshuis 'de Vossenkuil' had gepland voor 23 en 24 september komt bij gebrek aan belangstelling te vervallen. De commissie hoopt volgend jaar nieuwe initiatieven te ontwik kelen, zodat dit evenement in 1995 opnieuw op de culturele agenda van de commissie kan worden opgenomen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 29 augustus 1994 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is ver leend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvraag van: - de directie van Budelpack Co-packers B.V., Paasdijkweg 15 te Poortvliet voor het veranderen van een tot de inrichting behorende magazijnruimte in een produktie- en opslagruim te, gelegen aan de Paasdijkweg te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie M, nummers 634 en 636. Het besluit en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 september 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het col lege daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 15 september 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. Het zwemseizoen 1994 loopt op zijn eind. Op zaterdag 24 sep tember worden nog de laatste zwemexamens afgenomen, ter wijl van 15.00-21.00 uur in zwembad "de Spetter" in Tholen nog de traditionele jeugdzwemmarathon wordt gehouden. Maar dan is het ook echt afgelopen! Vanaf zondag 25 september zijn de beide openluchtbaden "de Spetter" in Tholen en "Haestinge" in Sint-Maartensdijk gesloten. De badmeesters Jansen en Stoutjesdijk en hun personeel dan ken u voor uw belangstelling en zeggen: TOT 1995. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bekend, dat zij voornemens zijn om, onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te ondervangen, gunstig te beschikken op de aanvraag om een vergunning ingevolge de Hinderwet door: - Ritraco B.V, Slabbecoornweg 31 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een op- en overslagbe drijf voor chemicaliën, gelegen aan de Slabbecoornweg 31 te Tholen, kadastraal bekend sectie L, nummer 279. De ontwerp-beschikking alsmede de aanvraag en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 september 1994 gedu rende een termijn van veertien dagen op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint- Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 09.00 - 12.00 uur ter inzage op de secretarie. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben inge bracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoon dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 15 september 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente in Oud-Vossemeer is onherkenbaar veranderd. Tijdens de buiteling zou de wagen ook een geparkeerde auto hebben geraakt die eveneens schade opliep. Het ongeval zou veroorzaakt zijn doordat de bestuurder de nieuwe verkeersstoepen, die op verschillen de plaatsen in de Kerkstraat zijn aangelegd, niet heeft gezien. Deze uitstulpingen zijn bedoeld om de snelheid van de automobilisten te remmen en aangebracht op verzoek van de bewoners. Betrokkene ging maandag naar Sint- Maartensdijk om de gemeente aan sprakelijk te stellen voor de schade. Op de nieuwe stukken trottoir horen paaltjes met reflectoren maar die waren (nog) niet geplaatst. Volgens gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx treft de gemeente geen blaam omdat het werk nog niet was opgeleverd. Bovendien bestaat er volgens Bakx het vermoeden dat er te hard is gere den. De bestuurder wendde zich ook tot de aannemer J.P. Moerland uit Sint-Annaland die het werk in opdracht van de gemeente uitvoer de. Moerland stelt dat er niets aan de hand is wanneer er in de Kerkstraat maar 50 kilometer wordt gereden. "Die paaltjes doen niks ter zake. Op het kruispunt Bloemenlaan-Hoge- weg in Sint-Maartensdijk is ook.een verhoging aangebracht zonder paal tje of verlichting. Daar wordt ook wel eens overheen gereden, net als aan het begin van de Poststraat in Stavenisse." Volgens Moerland bestaan er bovendien verschillende versies van het ongeval. "De een zegt dat de bestuurder eerst de geparkeerde auto heeft geraakt, een ander dat het gebeurde nadat hij over de stoep was gereden. Wat is waar? Ik kan alleen maar naar de verzekering met een proces-verbaal maar de politie is niet van plan om dat na drie dagen nog af te geven." Maandagmorgen zijn de paaltjes met reflectoren geplaatst. Volgens Moerland zijn de bewoners van de Kerkstraat tevreden met de oplos sing. "Het is een verbetering. Auto's die vanuit de polder aankomen moe ten gas terugnemen." Het werk werd uitgevoerd omdat dit gedeelte van de weg aan nieuwe bestrating toe was. Vorige week klaagde CDA- raadslid M.A. van Beek in de com missie openbare werken over de aanleg van dergelijke voorzieningen in de Anna van Bourgondiëstraat in Sint-Annaland. Deze voorzieningen zijn door de gemeente aangelegd. Van Beek wees erop dat ze in het donker gevaar op konden leveren omdat ze onverlicht waren. De dranghekken die de gemeente er neerzette als markering zijn inmid dels vervangen door reflecterende paaltjes. "Het werk is vrijwel uitsluitend door vrijwilligers gedaan. Dat vind ik de allergrootste verdienste", zegt voor zitter I.C. Hage van de diaconie. Het gebouw aan de Ring is uitgebreid met een keukentje en (aangepaste) toiletten. En voorzien van eeri nieuw dak. Verder is de ruimte opnieuw geschilderd, voorzien van een sys teemplafond, vloerbedekking en nieuwe tafels en stoelen. Het oogt fris. Het verenigingsgebouw was een aan grote opknapbeurt toe, terwijl uit breiding eveneens wenselijk was. De diaconie, eigenares van het gebouw, vatte het plan op om de naastliggende woning - waar voor heen gemeentebode C.L. Niemants- verdriet woonde - aan te kopen. De plannen werden uitgewerkt, maar uiteindelijk bleek dit de financiële draagkracht te boven te gaan. Zodoende is het huidige gebouw grondig aangepakt. De begroting die de diaconie voor het werk had opge steld, is met 170.000 gulden over schreden. De zolder, voorheen opslagruimte, kan nu voor vereni gingswerk gebruikt worden. "Met name de jeugd kan op de bovenverdieping terecht", zegt Hage. Bij de inrichting is daarmee rekening gehouden. Zo ligt er zeil op de vloer, is er kastruimte voor de afzonderlijke verenigingen. Twee grote ramen maken het bijzonder licht, een aanrechtje completeert het geheel. Het verenigingsgebouw wordt op de zondag gebruikt voor de zondags school en als crèche tijdens de dien sten. De zendingscommissie, GZEC, bijbelstudiekring, vrouwen vereniging, meisjes- en jongensclub kunnen er voortaan ook veel com fortabeler bij elkaar komen. De diaconie wil het gebouw daar naast beschikbaar stellen voor parti culier gebruik, bijvoorbeeld bij begrafenissen, verjaardagen e.d. Binnen de diaconie is J.M. van Dij ke bestuurlijk verantwoordelijk voor het gebouw. Beheerder is het echtpaar M. van Dijke-Douw. Een 46-jarige man uit Poortvliet is zaterdagavond bij een eenzijdig ongeval op de Provincialeweg bij Scherpenisse zwaar gewond geraakt. Omstreeks zeven uur reed de man, samen met een 36-jarige plaatsgenoot, over de Provinciale weg. Ze kwamen uit de richting van Sint-Maartensdijk. Ter hoogte van chinees-restaurant Nieuw Eiland Tholen te Scherpenisse, raakte de auto in een slip en reed ongeveer zestig meter verderop van de dijk af. De wagen is vermoedelijk over de kop geslagen. Daarbij werd één van de inzittenden uit het voertuig Mensen met een bijstandsuitkering, of met een uitkering op grond van de IOAW en IOAZ, mogen na 1 okto ber niet langer een deel van hun bij verdiensten behouden. Op dit moment wordt de eerste twee jaar 75% en vervolgens het volle bedrag in mindering gebracht op de uitke ring. Op Tholen ging het in de eerste helft van dit jaar om bijna 32.000 gulden netto. Na 1 oktober krijgen de gemeenten geld via het fonds sociale vernieu wing - Tholen op jaarbasis ongeveer 80.000 gulden - om het vrijlatings beleid uit te voeren. Op grond daar van kan iedere gemeente het eigen beleid bepalen. Wat Tholen betreft, houdt dat een aanpassing in. In de eerste plaats geldt de regeling voor taan alleen nog voor inwoners van 27 tot 571/2 jaar. De termijn wordt teruggebracht van twee naar één geslingerd. De ander is door de voorruit naar buiten gekropen. De 46-jarige man, die verklaarde dat hij de bestuurder was, moest met ern stig hoofdletsel worden afgevoerd naar ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom. De auto, een licht blauwe metallic Opel Record, is waarschijnlijk total loss. Omdat de oorzaak van het ongeluk nog niet duidelijk is, worden getuigen van het ongeval of mensen die de bewuste auto zaterdagavond tussen half zeven en zeven uur over de Pro vincialeweg hebben zien rijden, ver zocht contact op te nemen met het politiebureau in Tholen. jaar, met uitzondering van één oudergezinnen met kinderen jonger dan 13 jaar. En de vrijlating wordt verlaagd van 25 naar 15%: voor echtparen en één-oudergezinnen maximaal 200 gulden (was ƒ266,27) per maand, voor alleenstaanden maximaal 140 gulden (was ƒ186,39). De extra vrijstelling voor alleenstaande ouders vervalt. Overi gens wordt de vrijlating omgezet in een premieregeling. Er geldt een overgangsregeling tot 1 april vol gend jaar. Wanneer een uitkeringsgerechtigde een part-time baan vindt, kan de gemeente bijdragen in de kosten om daling van het inkomen tegen te gaan. Zoals een eenmalige premie voor beroeps- en verwervingskosten (sollicitatiekosten, kosten van mate riaal en werkkleding). En als het salaris niet hoger is dan de uitkering, is volledige vergoeding - minus 57 gulden per maand - van de reiskos ten mogelijk: tegen kosten van het openbaar vervoer of 18 cent per kilometer. De welzijnscommissie brengt maan dag advies uit over deze regeling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5