Minder aanloop bij fancy-fair Plaatselijk nieuws Dr. A.H.B. Bakkerus GESLOTEN VISSER Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 september 1994 De praktijk van van 19 t/m 23 september Tholen Stekjes steken platte landsvrouwen Inbreker gepakt Beroepen Auto en bankpasjes gestolen Mac-rit Thuiszorg voor Anbo Zwemmers halen 2000 gulden op Aanrijding brug Groei Vogelvreugd Vistocht Anib Oud- Vossemeer Cafélawaai Celdeur vernield Taptoe 1 oktober AVB Biljarten Supermarkt breidt uit Weinig vis Sint- Annaland Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Vernieling auto Inbreker betrapt Beroepen WHS groeit en bloeit Rode Kruis Begeleiders asielzoekers Nieuwe cursus EHBO Stavenisse Pit-collecte Woning Stoofdijk accoord Sint- Maartensdijk Stambomen Geslaagd Openbare repetitie Lampionoptocht Predikbeurten Scherpenisse Vijfde prijs vissers Beklad Geslaagd Poortvliet Weekend diensten Woning vult gat Smids- straat Start jeugdwerk Auto gestript Expositie werk platte landsvrouwen De Knorhaan S. Lindhoutstraat 1b, Tholen is Dr. R.P. Kale, Molensingel 1a, tel. 01660-2542 neemt waar voor patiënten van wie de naam begint met de letters A t/m Ko Dr. E.N. Mellema, Hertenkamp 7, tel. 01660-1377 neemt waar voor de letters Kr t/m Z Advertentie I.M. Het nieuwe seizoen begon voor de bond van plattelandsvrouwen dins dagmiddag met een ruilavond voor stekjes en zaadjes. Een behoorlijk aantal leden kwam naar de Machteld van Gelrestraat om iets van zijn gading op te sporen. Vanavond houdt de afdeling een bijeenkomst over het ontstaan van muziek. Mevr. Godina van Lydia Gitana produktie uit Wouw komt hierover wat vertel len. Na de pauze zal ze zelf gecom poneerde flamencomuziek ten geho re brengen op gitaar. Daarnaast wor den er dit seizoen ook weer cursus sen georganiseerd in Zaans stik werk, matelane, trapunto en quilten. De politie hield in de nacht van vrij dag op zaterdag een 37-jarige Rot terdammer aan op het industrieter rein aan de Grindweg. De man werd verdacht van een poging tot inbraak in een autobedrijf op het terrein. Uit -onderzoek bleek dat ook de politie in Brabant nog een appeltje had te schillen met de man. Na verhoor werd hij dan ook overgedragen aan de Brabantse wetsdienaren. Ds. A.J. Gunst van de Gereformeer de Gemeente heeft een beroep gekregen uit de gemeente te Rotter- dam-lJsselmonde. In de nacht van zondag op maandag sloeg een inbreker een grote slag. Uit de woning die hij binnendrong, nam de dader een fototoestel en bankpasjes mee. Ook de reserve sleuteltjes van de auto die naast het huis stond, werden gestolen. De dader ging er in de rode Mercedes 190 vandoor. De auto heeft als bouwjaar 1985. Na een vakantieperiode van een paar maanden, organiseerde motor en automobielclub Tholen (Mac) weer een puzzel-oriëntatierit. De tocht telde mee voor het clubkam pioenschap en werd in de B-catego rie gewonnen door S. Langendoen. In de A-klasse moesten S. de Korte en J. Huige de eerste plaats delen. De uitslagen waren in de klasse A: 1 S. de Korte en J. Huige 30 strafpun- ten; 3 J. van Vossen 60 p; 4 M. Vinjé 61 p; 5 C. de Jonge 62 p; 6 I. de Graaf 90 p; 7 J. Overbeeke 102 p; 8 N. de Kok 106 p; 9 mevr. Jansen 141 p; 10 A.J. Hage 191 p. In de klasse B: 1 S. Langendoen 214 p; 2 J. Hage 241 p; 3 J. van Dijke 242 p; 4 S. Vermeij 331 p; 5 H. Jansen 332 p. De Anbo organiseert op 20 septem ber om twee uur een bijeenkomst in zaal de Klipper in Ten Anker. Een medewerker van het centrum Thuis zorg zal dan voorlichting geven over deze instantie, 's Avonds om zeven uur wordt er een film vertoond over het Anbo-reisje naar Limburg. De ouderenbond hield onlangs de eerste inloopmiddag van het seizoen. De bezoekers in het zaaltje aan de Schuttershof kwamen niet alleen van de eigen afdeling, maar ook van elders en zelfs van 'over de brug'. De vele baantjes die de deelnemers aan de zwemvierdaagse in zwembad de Spetter aflegden, leverden behal ve vermoeidheid en een tevreden gevoel ook nog iets anders op. De 112 zwemmers strikten vooraf fami lie, vrienden en bekenden om hun prestaties te sponsoren. Dat leverde uiteindelijk ƒ2000,05 op. Dat geld is niet bedoeld voor de zwemmers, maar voor de Ronald McDonaldhui- zen. In deze huizen kunnen ouders van ernstig zieke kinderen bij het ziekenhuis logeren. De zwemmers in de Spetter, die door de regen aan de kant net zo nat werden als in het water, kregen na afloop een medail le en bloemen. Wie na al deze inspanningen nog niet moe was, kon zich uitleven op een springkussen. Flinke schade was het gevolg van een aanrijding maandagmiddag rond tien voor één op de brug. Een 42- jarige automobilist stond stil voorde tijdelijke stoplichten op de oprit van de brug richting Bergen op Zoom. Achter zijn auto had hij een aan hangwagen met twee houten plan ken erop. Een 34-jarige bestuurder reed ook de oprit op, maar had te laat door dat de auto voor hem stil stond. Bij de botsing verbrijzelden de uitstekende planken op de aan hangwagen de voorruit van de ach terste auto. Door de klap schoot de aanhangwagen door tegen de auto. Schade: een scheur en een deuk boven de trekhaak van de voorste wagen en een kapotte voorruit en veel schade aan de linkerzijde van de achterste auto. Er vielen geen gewonden. Vogelvereniging Vogelvreugd heeft 105 leden en dat aantal groeit. Op de vergadering die vrijdag in Meulvliet werd gehouden, meldden zich weer twee nieuwe kandidaten aan. Voor zitter Bicker deed wat mededelingen over de veranderingen binnen de Nederlandse bond van vogelvereni gingen en de regelgeving wat betreft Europese cultuurvogels. Ook de rin- genbestelling voor 1995 kwam aan de orde. Ringencommissaris De Graaf vertelde dat er al 3110 exem plaren besteld zijn. Een praatje over de kweekresultaten leverde verschil lende reacties op. Sommige leden kregen bijna geen jonge vogels op stok, terwijl bij anderen het ene na het andere jong uit het ei kwam en goed werd grootgebracht. Hoewel het aantal deelnemers voor de vistocht van de Anib wat tegen viel, was de vangst donderdag niet onaardig. Er scheepten veertien vis sers in op de Zwerver 3. Gemiddeld ligt dat aantal op zo'n 25. Degenen die deze keer wél meegingen, vin gen voor Strijenham zo'n 250 plat vissen. Niemand ging met lege han den naar huis, want zelfs de grootste pechvogel ving nog vijf vissen. Eén keer werd er een makreel aan de haak geslagen. Op 22 september en 13 oktober vaart de Anib opnieuw uit om de lijnen uit te werpen. De politie heeft in samenwerking met de gemeente geluidsmetingen gedaan bij cafés. Eén café aan de Ring bleek teveel geluid te produce ren. Proces-verbaal wordt opge maakt. Een politiesurveillance ontdekte zaterdagnacht omstreeks één uur dat een deur van een telefooncel aan de Cornelis Frankenstraat was ver nield. De deur die helemaal uit glas bestond, was verbrijzeld. De politie meent dat het glasgerinkel in de directe omgeving duidelijk te horen moet zijn geweest. Eventuele getui gen worden dan ook verzocht zich te melden bij het politiebureau in Tho len. Op zaterdag 1 oktober organiseert muziekvereniging OVM de jaarlijk se taptoe. Naast OVM treden er twee showbands op: Taxandria uit Oisterwijk en tamboer-, trompetter-, majorette- en minirettekorps Groot IJsselmonde uit IJsselmonde. De leden van OVM houden ook een loterij waarin de twee hoofdprijzen 250 gulden bedragen. De loten hier voor worden huis-aan-huis aangebo den. De algemene vrouwenbond begon het seizoen met een jaarvergadering en bingo. Daaraan deden 22 vrou wen mee. Uitslagen De Treffers: M. Hendrik- se-D. van Driel 10-2,85, K. Hom- mel-J. Geuze 10-8,23, J. Hommel-J. Etienne 5,06-10, M. Rooyakkers-L. van Wezel 10-8,33, B. den Hollan der-H. Hommel 10-9,51, P. de Leeuw-J. Burgers 3,38-10, C. Bur- gers-J. van Meer 10-8,2. Kortste partij (25 brt.) M. Hendrikse, hoog ste serie 11 car.) en beste moyenne (2,23) C. Burgers. De supermarkt in de Molenstraat kan met 100 m2 worden uitgebreid. Gedeputeerde staten hebben daar voor een verklaring van geen bezwaar verstrekt. Door een stuk ingebouwde tuin erbij te trekken en de damwand van het magazijn te verplaatsen ontstaat er een verkoop oppervlakte van 550 m2 en een magazijn van 100 m2. "Daardoor kunnen we onze produkten beter presenteren en het assortiment ver ruimen", zegt dhr. J.A. Roggeband. Eerst was hij alleen van plan om een tochtsluis aan te brengen. Gaande weg de uitwerking daarvan, kwam de gedachte op om de winkel uit te breiden. "We groeien gestaag, het gaat gewoon lekker", zegt Rogge band. "Binnenkort hebben we een spaaractie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van onze Super organisatie." Zijn streven is om de nieuwbouw half november wind- en waterdicht te hebben, waarna de afwerking kan plaatsvinden. De uitbreiding vindt gedeeltelijk plaats op de bestemmingen ver- keersdoeleinden en erf. De maxi maal te bebouwen oppervlakte (75%) wordt met 3% overschreden. Daarom moest de gemeente een voorbereidingsbesluit nemen om het bestemmingsplan aan te passen. B. en w. hadden de provincie erop gewezen, dat de uitbreiding nodig is voor een optimale bedrijfsuitoefe ning en daarmee is 'Middelburg' accoord gegaan. Roggeband wil ruimte scheppen voor het stallen van winkelwagentjes en wegens de ver scherpte regelgeving ten aanzien van arbeidsomstandigheden. Acht leden van hengelsportvereni ging 't Scharretje hebben zaterdag meegedaan aan een koppelwed strijd. Deze werd vervist op het strand tussen Hoek van Holland en 's-Gravenzande, en werd wegens het slechte weer en de hoge golven met een uur ingekort. Er waren 396 deel nemers, die in twee vakken visten. Steeds werden de resultaten van twee vissers opgeteld. Er werd maar weinig gevangen: de winnaars haal den 140 cm vis op de kant. Het kop pel M. Rijnberg/R. Lindhout werd vijftiende met 62 cm, 35. Sj. Lind- hout/J. Verhees 35 cm, 45. M. Har- tog/A. Rijnberg 29 cm en 63. Th. Bosters/J. Bosters 19 cm. De resul taten van de twee beste koppels wer den opgeteld voor de korpsprijs, wat 't Scharretje de negende plaats ople verde. Donderdag, vrijdag en zaterdag 15, 16 en 17 september ROSBIEF OF BIEFLAPPEN 500 gram10,95 MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 TARTAAR 5 halen4 BETALEN EIGEN GEKOOKTE HAM 100 gram2,40 BACON 100 gram2,25 KIPFILET 100 gram2,45 PREPARÉ 100 gram2,25 FRIKADELLEN 10 stuks4,50 Maandag en dinsdag 19 en 20 september RIBLAPPEN 1 kiloƒ15,00 VET SPEK 1 kilo6,50 SPEKJES 200 gram1,25 Woensdag 21 september GEHAKT 500 gram5,25 VERSE WORST 1 kilo8,50 Een 20-jarige man uit Poortvliet vond zaterdagavond zijn auto terug met een kras erop. Hij had zijn voer tuig maar een half uur alleen gela ten. Toen hij terugkwam, ontdekte hij een kras op het linkervoorportier. In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks kwart over drie werd een 39-jarige man wakker door lawaai in zijn huis. Toen hij poolshoogte ging nemen, ontdekte hij dat een raampje aan de voorkant van zijn woning was ingeslagen. Daardoor wilde men binnendringen. De dader kreeg hiervoor echter geen tijd meer en daardoor wordt er niets vermist. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. Hogchem te Borssele. Een stijging van het ledental van 210 naar 234 en een overschot van 4000 gulden. Voorzitter S. West dorp Mzn. van voetbalvereniging WHS was met zijn mede-bestuursle den, ondanks de matige opkomst van 30 leden, in een goede stem ming tijdens de jaarvergadering. De vereniging had het afgelopen sei zoen flink geïnvesteerd in het dak van de kantine en de douches in de kleedlokalen. Desondanks was er een mooi financieel resultaat, wat de voorzitter toeschreef aan de uitste kende kantine-opbrengsten. Gedu rende vijf zaterdagen in de winter was er tijdens de competitiestop op het zandveld door meerdere elftallen Advertentie I.M. gespeeld en dat bracht na afloop dorstige voetballers in de kantine. Daarnaast was er de drukke zes kamp op koninginnedag en andere geslaagde evenementen van de acti viteitencommissie. De periodiek aftredende bestuursle den J. Vroegop en P. Westdorp wer den herkozen. In de plaats van de tussentijds afgetreden voorzitter G.T. Bril kwam eerste elftalspeler Marco Scherpenisse in het bestuur. In de kascommissie maakte P. Fase plaats voor S. Goedegebuure. Tijdens de rondvraag kwamen de velden nog ter sprake. Het nieuwe hoofdveld zal over drie weken beperkt opengesteld worden. Het zandveld, dat door het vele onkruid wordt geplaagd, is nu kort gemaaid en kan door de Tegen bijkomen. Aannemer Oranjewoud zal het zandveld echter volgend jaar voor zien van een nieuwe toplaag, nadat er eerst zand is afgegraven. De plattelandsvrouwen hielden maandag in de Wellevaete een the ma-avond over het Rode Kruis. Vier medewerkers van deze hulporgani satie, waaronder Leni Verburg uit Tholen, kwamen aan de hand van een videofilm en een diaserie iets vertellen over de werkzaamheden van het Rode Kruis. Daarbij horen ondermeer de bloedbank, het welfa- rewerk, het jeugd-Rode Kruis en vakanties voor zieken op het schip de J. Henry Dunant of in twee vakantiehuizen. De begeleidingsgroep asielzoeker zoekt twee nieuwe vrijwilligers. Voorzitter Magda Kuzee gaat er na drie jaar mee stoppen, evenals pen ningmeester Peter Moerland. Alleen secretaris Pierre van Broekhoven en verpleegkundige Leanne Gaakeer zijn dan nog over. Momenteel zijn er twee gezinnen uit Zaïre die bege leid worden. Kennis van de Franse taal is daarbij gemakkelijk, maar geen voorwaarde voor toetreding tot de begeleidingsgroep. Volgend jaar kunnen er namelijk weer andere asielzoekers zijn, die bijvoorbeeld Engels spreken. Belangstellenden kunnen zich melden bij mevr. Kuzee, telefoon 2756. De EHBO-afdeling begint op 17 oktober met een cursus voor vol wassenen. De lessen worden ver spreid over tien avonden en gegeven in de Wellevaete. Huisarts A. v.d. Berge en kaderinstructeur Corrie van Leeuwen verzorgen de cursus avonden. Men kan zich opgeven bij G. Heijboer tel. 2828. De Pit-collecte heeft 309,90 opge bracht. Gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt. De woning Molendijk 50 van dhr. W.J. Laban uit Tholen mag ver bouwd worden. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een verklaring van geen bezwaar verleend omdat het plan afwijkt van het bestem mingsplan. De inspecteur van de ruimtelijke ordening en de subcom missie voor de stads- en dorpsver nieuwing en de gemeentelijke bestemmingsplannen hebben posi tief geadviseerd. Knelpunt was, dat de toegestane gootbouwhoogte van 4 meter met 1 meter wordt over schreden. De goothoogte sluit echter aan bij de naburige panden en als er lager gebouwd wordt, is het nauwe lijks mogelijk om een eigentijdse, volwaardige verdieping te verwe zenlijken die voldoet aan de techni sche vereisten van het bouwbesluit. De plattelandsvrouwen begonnen het seizoen met een avond over stambomen. J.F. Kousemaker uit Tholen en J.W. Zondervan uit Vlis- singen kwamen hier wat over vertel len. Zondervan beet de spits af met zijn injeiding over genealogie (stamboomonderzoek). Er zijn geen cursussen of opleidingen op het gebied van genealogie en diegenen die er meer van willen weten, moe ten dat via zelfstudie bereiken. Zon dervan vertelde hoe een stamboom gemaakt wordt en waar de benodig de gegevens vandaan gehaald kun nen worden. Na de pauze was Kou semaker aan de beurt, die aan de hand van dia's veel vertelde over de Thoolse bevolking van vroeger. Er was veel belangstelling voor de foto's van voorouders en de avond werd behoorlijk wat later dan nor maal afgesloten. J. Jansen is aan het agrarisch oplei dingscentrum Zeeland in Goes geslaagd voor het examen begin nend beroepsbeoefenaar planten teelt. Het concert dat muziekvereniging Euterpe zaterdagavond op de Markt uit zou voeren, komt te vervallen. In plaats daarvan geeft de vereniging om zeven uur een openbare repetitie in gemeenschapscentrum Haestinge. Er worden diverse aspecten van de muziek uitgelegd, ook aan het publiek. Verschillende voorbeelden worden aangehaald en gedemon streerd. De jaarlijkse lampionoptocht van het evenementencomité Smalstad wordt voortaan niet meer rond Sint- Maarten (op 11 november) gehou den. Deze keer gaat de optocht op 1 oktober door het dorp. De reden hiervoor is dat het evenement vol gens het comité staat of valt met de begeleiding door muziekvereniging Euterpe. Omdat de maand novem ber voor Euterpe erg druk is, koos men ervoor om de lampionoptocht te verplaatsen. Nu het evenement losgekoppeld is van Sint Maarten luidt de naam voortaan Smalstads lampionoptocht. De kinderen ver trekken zaterdag 1 oktober om zeven uur vanaf het bejaardentehuis Sint Maartenshof. Via de Bloemen- laan, Albert Schweizerstraat, Wil liam Boothstraat, Hogeweg en 4- meistraat gaat het naar de Ooster- scheldestraat. Vervolgens gaat de stoet naar de ds. De Bresstraat, Kaaistraat, Molenstraat, Zuidsingel, Oostsingel en dr. Tazelaarstraat om uiteindelijk via de Bleekveldstraat, Beatrixstraat, Oostsingel en Bloe- menlaan omstreeks kwart voor acht weer terug te komen bij Sint Maar tenshof. Het koppel Van Splunter/Anemaet is zaterdag vijfde geworden in een viswedstrijd op het strand tussen Hoek van Holland en 's-Gravenzan de. De twee leden van de Zeebaars brachten samen 82 cm vis op de kant. De winnaars vingen 140 cm. Er waren 396 deelnemers. Een vrouw ontdekte vrijdagmorgen dat het trottoir in de Schuttershof was beklad. Iemand had met zilver kleurige verf op de tegels geschre ven: Abortus is moord. De dader is tot nu toe onbekend. W. Quaak heeft aan het agrarisch opleidingscentrum Zeeland in Goes het diploma beginnend beroepsbe oefenaar plantenteelt gehaald. Mevrouw G. Rijnberg had veel bekijks in haar stand op de fancy-fair van de Zonnebloem. De belangstelling voor de fancy- fair van de Zonnebloem in Oud- Vossemeer was dit keer minder dan voorgaande jaren. "Mis schien moeten we eens een jaar overslaan", zegt mevrouw A. Schipper. Ze overweegt om in plaats daarvan een keer aan de braderie mee te doen. "De afde ling Tholen heeft dat ook gedaan, en met succes." De opbrengst was, ondanks de tegenvallende belang stelling, naar tevredenheid. "We komen, ondanks de eigen bijdrage en subsidie, eik jaar een goede duizend gulden tekort. Dat bedrag is er nu toch weer, zodat we activiteiten kunnen organise ren", aldus mevrouw Schipper. Zo worden er in het kader van de nationale ziekendag bloemen bezorgd bij zieke inwoners. En in september staat een uitstapje gepland. De liefhebbers kunnen mossels gaan eten. Wie daar niet van houdt, kan kiezen voor een diner in een hotelschool. "We hebben dat vaker gedaan en het is erg leuk", zegt mevrouw Schipper. "Ook de jongelui vinden het ple zierig om voor de mensen van de Zonnebloem te koken. En de gas ten mogen ook nog eens in de keu ken kijken." Op de fancy-fair waren de oliebol len en wafels in ieder geval uitver kocht. De handwerkstand kreeg behoorlijke belangstelling en de jeugd vond het maken van een ponyrit door het dorp leuk. De bezoekers, veelal de trouwe kern, konden aan allerhande spelletjes meedoen. Het sjoelen werd gewonnen door Janny van Gorsel, tweede was Adriënne Buys en der de Cor van Mierlo. Bij de jongens won Edo v.d. Zan- de en bij de meisjes Leonie Mosch. Simon van Dijke wist op de flip perkast de meeste punten te ver garen. Zondag 18 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Schreuder. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. ds. Peters. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk, jeugddienst. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk, jeugddienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Visser, Gouda. wo 21/9 19 u. ds. Goudriaan, Ame- muiden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. Zwanenburg, Ede. 18 u. ds. Van Vuuren, Zoetermeer. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 22/9 19.30 u. ds. Hage, Kruinin- gen. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. 14.30 u. ds. Van Dijk, Tholen, (H.D.). HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. J.H. Adriaanse. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds. De Goei, Sint-Maar tensdijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam. 15 u. ds. Vrijhof, Roosendaal. Gedeputeerde staten hebben het bouwplan van dhr. C.B.C. Morelli uit St. Maartensdijk voor een woning met garage aan de Smids straat 1 goedgekeurd. De verklaring van geen bezwaar door de provincie was nodig omdat Morelli wil bou wen op een perceel dat volgens bestemmingsplan Kom voor ver- keersdoeleinden bestemd is. Vol gens b. en w. is die bestemming ech ter volledig achterhaald. Het college noemt het plan 'planologisch een prachtige invulling van de open plek aan de Smidsstraat.' B. en w. willen deze 'schitterende kans om de open liggende ruimte op te vullen' niet voorbij laten gaan. De tweede her ziening van bestemmingsplan Kom moet nog ter visie worden gelegd. Het wettelijk vooroverleg is afge rond, maar het duurt nog een hele tijd totdat het nieuwe bestemmings plan van kracht is. Elke derde maandag van de maand, dus nu 19 september, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Het interkerkelijk jeugdwerk hervat woensdag 21 september zijn activi teiten. Deelnemers verzamelen zich om drie uur bij de Ontmoetingskerk aan de Stoofstraat. Naast allerlei sportieve activiteiten staat er ook een gezamenlijke maaltijd op het programma. Het jeugdwerk heeft twee clubs: één voor kinderen van de groepen 5 en 6 en één voor de leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool. Alle Poortvlietse kinderen in deze leeftijdscatego rieën mogen meedoen aan zowel de clubavonden als de startmiddag. Van een Opel Record die op het ter rein van automobielbedrijf J. de Graaf stond, zijn de koplampen en de grill gestolen. De schade bedraagt ongeveer 1500 gulden. De plattelandsvrouwen kwamen maandag voor de eerste keer in het nieuwe seizoen weer bij elkaar. Er stonden een tentoonstelling en doe- avond op het programma. Op de expositie, die werd bezocht door zowel leden als andere belangstel lenden, waren de resultaten te zien van de nijverheid van de dames. De spullen gaven tevens een aardig overzicht van de technieken die de plattelandsvrouwen zich in de loop der jaren via allerlei cursussen eigen maakten. Er waren ondermeer voor beelden van stoelenmatten, kralen- breien, hardanger, quilts maken, zij de beschilderen en kerstkaarten maken. Na de tentoonstelling gin gen de dames al weer aan het werk met het bekleden van dossiermap pen. Dat gebeurde onder leiding van mevr. M.J. Hoogedeure. Voorzitster mevr. Kaptein bedankt haar na afloop voor deze creatieve avond. Hans de Bruin leidt het voorlopige klassement van hengelsportvereni ging De Knorhaan met 379 punten. Bij de jeugd gaat Tamara Voshol aan kop met 345 punten. Zaterdag hervat de vereniging haar activitei ten met een klassementswedstrijd aan de Annavosdijk in Sint-Anna- land. ZIE VERDER PAG. 11 Zaterdag 17 en zondag 18 septem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Melleman. Tholen tel. 01660- 2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Franken, Bergen op Zoom tel. 01640-53270. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06- 0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18-20 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 sept. donderdag 15 12.27 - vrijdag 16 1.12-13.52 zaterdag 17 2.27-14.57 zondag 18 3.27-15.47 maandag 19 4.07-16.27 dinsdag 20 4.47-16.57 woensdag 21 5.17-17.32 donderdag 22 5.52-18.07 vrijdag 23 6.22 - 18.37 ma 19/9 22.00 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getij verwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2