SPS en Vosmeer nog ongeslagen Routine wint in clubkampioenschap Chauffeur haalt bruid op in truck Nieuwelingen presenteren visitekaartje M. v.d. Velde wint triathlon Noad 2 klopt de derde keus Tëgëns bruid Koersballen voor ouderen M. Andriesse leidt ranglijst Tandje Bij Seniorendag afgeblazen Twee teams Meulvliet in KNVB-verband Smash oefent in plaats van invitatietoernooi Vosmeer 2 verliest door defensiefouten Emergo krijgt verliespartijen te incasseren Donderdag 15 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Trefzeker Topscorer Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN V= Batavieren klopt Stan daard Tholen In de Zeeuwse afdeling heeft SPS ook zijn tweede com petitieduel gewonnen. Tegen Nieuwdorp werd het 2-0 voor de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse. Ook Vosmeer is na twee duels nog ongeslagen. Tegen FC Bergen werden de punten gedeeld. Stavenisse was min der succesvol en verloor met 4-3 van JPS. SPS opent sterk Vosmeer werkt achter stand weg Tafeltennis Afdelingsvoetbal Stavenisse punt te weinig Tennis Dubbeltitels van Sint-Annaland Titelverdedigers Uw partner voor uw huwelijksdag -VOORBRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Afdelingsvoetbal Thol.Boys-veteranen komen terug WHS 5-Smerdiek 3 onbeslist Vierde klas afdelingsvoetbal Stavenisse 2 droogt ZPR 4 af Verzwakte jeugd ThoI.Boys wint Wielrennen Korfbal Duivenrubriek Met de „R" a in de maand: extra voordeel op starrrt- batterijen TEL. 01640-33676 Vijftien doelpunten vielen er het afgelo pen weekeinde te noteren voor de Thool- se en Sint-Philipslandse spitsen. John Nieuwkoop van Tholense Boys en Leo Zuidweg van Noad '67 delen met drie treffers de eerste plaats in het Eendracht- bode topscorerklassement. Beiden trof fen zaterdag twee keer doel. Datzelfde deed Marcel Havermans van Vosmeer. En één treffer scoorden Jan van Dijke en Marco Scherpenisse van WHS, Jaco Jan sen en David Joppe van SPS, Gert-Jan van Ham en Corné Stoutjesdijk van Smerdiek, alsmede Johan Elenbaas, Leen Lemson en Johan van Hemert van Stavenisse. In de bedrijvencompetitie hebben de nieuwkomers een aardig visitiekaartje achter gelaten. In de bekerstrijd speelde General Electric 1 maandag tegen De Bloemkool. In de leuke wedstrijd kreeg het sterke General Electric het moeilijk met de nieuwe tegenstander. Wint GE 1 normaal gesproken met grote cijfers, nu was de ruststand 3-0 en uiteindelijk werd het 'slechts' 3-1 voor GE. In de competi tie traden dinsdagavond drie nieuwelin gen aan. Er werden twee wedstrijden in de B-poule afgewerkt. De Fles uit Steen bergen speelde tegen dorpsherberg De Stercke Duvel uit Lepelstraat. De Fles lijkt een topploeg te worden. De wed strijd leverde een ruststand van 5-0 voor het Steenbergse team op. Hoewel De Stercke Duvel goed weerstand bood, kwam de ploeg toch te kort en verloor uiteindelijk met 13-1. Het tweede duel ging tussen de Duveltjes uit Nieuw-Vos- semeer en Delta Nuts. De laatste had dui delijk moeite met de Duveltjes dat op slag van rust met 5-1 voor stond. In de tweede helft herstelde Delta Nuts zich wat, maar verloor uiteindelijk toch met 7-4. In de Meulvlietcompetitie werd zondag een bekerprogramma afgewerkt. Hier verloren de nieuwkomers veelal van de routiniers. The Pub versloeg Kaai Boys met 11-6, l'Esperance klopte nipt Setal- land met 3-2 en Smits Boys boekten een ruime 12-2 zege op 't Koepeltje. De Kroon moest het met 2-9 afleggen tegen Hof van Holland. The Limit, voorheen 't Anker, won met 3-2 van de Callelas. Pinocchio had na een 3-3 gelijkspel tegen De Kaai shoot-outs nodig om te winnen. Noordpoort verloor met 6-9 van Dalem. In het bekersysteem krijgen de ploegen drie punten voor een gewonnen wedstrijd, twee voor winst na shoot-outs en één voor verlies na shoot-outs. Stan daard Tholén trad zondag aan tegen Batavieren. Het nieuWeThoolsetéam uit- de B-poule was niet opgewassen tegen de routine van de tegenstander uit poule A. Batavieren begon gelijk al sterk aan de wedstrijd. Wout van As opende de score en André Buskop tekende 2-0 aan. Standaard herstelde zich hierna licht. Wout van As schoot vanaf de middellijn op de paal. Vincent van Westen verklein de de achterstand voor Standaard tot 2-1 Herman Bal bracht echter de ruststand met twee doelpunten op 4-1In de twee de helft scoorde Bal ook 5-1 en André Buskop tekende 6-1 aan. Standaard Tho len probeerde wat terug te doen via coun ters, maar dat mocht niet baten en via Buskop en Van As werd het 8-1Vincent van Westen maakte de stand wat draag lijker met twee treffers: 8-3. In de laatste minuten kwam er een offensief van Stan daard dat met name via Mark Visser goe de kansen kreeg. Corné Geers van de Batavieren bracht de stand echter op 9-3 en met nog een laatste doelpunt van Stof fel de Korte verloor Standaard Tholen met 9-4. Op Tholen zijn voor het eerst sinds jaren weer meerdere teams actief in de zaal voetbalcompetitie van de KNVB. Naast Vosmeer, dat al vele seizoenen speelt, treedt nu ook Meulvliet/Verhoeven koel techniek op met twee teams. Vorige competitie kwamen ze nog uit onder de naam Chapeau. Meulvliet 1, met Peter Noordijke als coach, beschikt over een brede selectie: Jan Groenewegen, Hassan Eljilali, Wil lem Weijts (keeper), Frans Hagenbeek, Rudi Westdorp, Jan Minheere, Marco v.d. Wielen, Ard Beurkens, Lars Taze- laar, Ronald Adams, Eric en %hn Nieuwkoop, Ben Schot en Durmus Celik. Het team is ingedeeld in de twee de klasse van de subcommissie West- Brabant. In de eerste klasse reserve komt Meu- vliet 2 uit. Dat heeft Kees v.d. Wielen als coach. De spelers zijn: Mario v.d. Akker (keeper), Comee Schaart, A.P. v.d. Belt, Luck van Vossen, Dirk en Bas Verduit, Willem-Jan Bennaards, Alex v.d. Reest, Jan Taalman, Peter en Jacky Franke. Het eerste tem heeft inmiddels twee wedstrijden achter de rug. Van Bristol Team werd met 5-1 verloren, en tegen Cromwiel met 2-3. Het tweede team won met 10-2 van Kannebuis 3. Programma. Vrijdag 16 sept.: Crom- wiel-Meulvliet 2; maandag 19 sept.: 20 u. Meulvliet-Huub Bloks, 21 u. Meul vliet 2-Snackbar 2. Marjanne v.d. Velde uit Tholen heeft het seizoen afgesloten met een overwinning op de 1/8 triathlon te Serooskerke. De talentvolle atlete legde haar laatste wedstrijd van dit jaar af in 1.08.13. Zij bleef haar naaste concurrente ruim 4 minuten voor. Het was met de stormachtige wind voor de deelnemers een zware wedstrijd. Bij het fietsen had men de wind grotendeels tegen, terwijl bij het lopen de tfiathleten werden geteisterd door de regen. Door twee doelpunten in de ope ningsfase van de wedstrijd heeft SPS ook het tweede competitieduel gewonnen. Het team van trainer Piet van Koulil kwam tegen Nieuwdorp sterk uit de startblokken. In de vijfde minuut kwam SPS op voorsprong door een doelpunt van Jaco Jansen, die de bal van een verdediger onder schepte. In de dertiende minuut was het opnieuw raak. Door goed sto rend werk van Peter Noordijke kwam spits David Joppe in balbezit. Met zijn tweede seizoentreffer bracht hij de stand op 2-0. Na deze sterke start golfde het spel op neer zonder dat er serieus doelgevaar was. In de tweede helft trok Nieuwdorp het spel meer naar zich toe, maar de meeste dreiging bleef van SPS komen. Peter Noordijke kreeg een opgelegde kans op 3-0. De SPS-aan- valler wilde echter ook. nog de doel man uitkappen, waarmee hij een mooie scoringskans liet liggen. Even later schoot hij de bal vanaf enkele meters hoog over. Ook de voor René van Vossen ingevallen Carlo Heijboer kwam niet tot sco ren. Herman Bouman nam halver wege de tweede helft de positie in van spits David Joppe. In de slotfase van de wedstrijd werd een doorge broken Peter Noordijke aan zijn shirt neergetrokken. De scheids rechter volstond echter met het geven van een vrije trap. Die leverde de thuisploeg niets op, zodat de stand 2-0 bleef. Door de twee over winningen staat SPS samen met Mevo aan kop in de Zeeuwse klasse. Ondanks de gunstige resultaten kent de Thoolse afdelingsploeg ook zor gen voor de toekomst. Van de smal le selectie moeten twee spelers voor vier weken met hun knie in het gips lopen. Sjaak Quist liep de blessure al voor de wedstrijd op, terwijl René van Vossen tegen Nieuwdorp zijn knie verdraaide. Het gelijkspel (2-2) tegen Vosmeer werd zondag door FC Bergen als een nederlaag ervaren. Met een 0-2 voorsprong bij de rust leken de Bra banders op een ruime overwinning af te stevenen. Niets was minder waar. Na enkele minuten inde leeg de helft verscheen de aansluitings treffer op het scorebord en vlak voor tijd viel de gelijkmaker. Het hard werkende Vosmeer verdiende die eindstand volledig. De thuisclub oefende vanaf het eer- Doordat het invitatietoernooi van Smash '76 uit Sint-Annaland kwam te vervallen, werkten de tafeltennissers zaterdag een oefenprogramma af. Ad Verhage, Marco Saarloos en Henk Jopse namen het op tegen Christian van 't Hof, Rafaël Fruc- tuoso en Jacob Elenbaas. De wedstrijd eindigde onbeslist in 5-5. Bij de jeugd wonnen Mamix v.d. Graaf, Arjan Ket ting en Leon v.d. Graaf met 7-3 van Peter Bazen, Anné Sturris en Willem Stoutjes dijk. Competitieprogramma zaterdag: Smash-Markiezaat 3; Smash 2-Witac 2, Tanaka 8-Smash 3, Smash junioren- Witac, Red Star-Smash kadetten I, Tanaka 5-Smash kadetten 2. De thuis wedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. ste moment druk uit op Bergen, dat op de eigen helft werd teruggedron gen. Toch was de eerste kans voor de Brabanders. Opgerukt naar het doel schoot een aanvaller in. Doel man Gerwin Hoek sloeg de bal weg, waarop de bij Bergen spelende Vos- semeerder Louis v.d. Laak tegen de paal schoot. In derde instantie werd de terugkaatsende bal naast gescho ten. Ook Vosmeer, dat goed voet balde, kreeg enkele doelkansen. Maar in de twintigste minuut nam FC Bergen de leiding uit een hoek schop. En tien minuten later werd het 0-2 nadat een verdediger de bal verspeelde, en het leer vervolgens over de vallende doelman werd gewipt. De tweede helft was nog maar twee minuten oud, toen de thuisclub 1-2 liet aantekenen. Bij een aanval kon de Bergse doelman de bal ternau wernood over de achterlijn tikken. De hoekschop van Arno Deurloo werd vervolgens door Marcel Havermans ingeschoten. Vosmeer bleef hierna aandringen en gunde de bezoekers nauwelijks kansen meer. Het voetbal was van weerskanten minder dan in de eerste helft. Na een half uur stonden beide ploegen nog met tien man. Bij Vosmeer moest Arno Deurloo wegens zijn tweede gele kaart naar de kant, en een Ber- genaar kreeg rood wegens natrap pen. In de eerste helft kreeg ook aan voerder Bas Quist geel. Tim van Mierlo kwam in de ploeg voor Dré Havermans. Bergen dacht de punten op zak te hebben, maar kort voor tijd kreeg het opnieuw een hoekschop tegen. Koppend bracht Marcel Havermans de thuisclub langszij. Het gelijkspel werd door Vosmeer als een overwinning gevierd. Trai ner Withagen was tevreden over het spel en de inzet van zijn team: "Ik heb echt zitten genieten." Stavenisse verloor in Tilburg met 4- 3 van JPS. Voor de Thoolse afde lingsploeg opende Johan Elenbaas in de tiende minuut de score. Zijn vrije trap verdween via de muur in het doel..Na de voorsprong liet Sta venisse zich te ver terugzakken. Leen Lemson kreeg een goede mogelijkheid, maar in plaats van zelf te schieten speelde hij de bal af. Ook Martin Potappel zorgde voor gevaar, maar zijn inzet werd door de doelman gestuit. JPS kwam steeds meer opzetten en maakte na een half uur de gelijkmaker. Enkele minuten later kreeg de thuisploeg een straf schop toegewezen, maar deze strandde op de lat. Toch wist JPS op slag van rust op een 2-1 voorsprong te komen. In de twintigste minuut van de twee de helft tekende Leen Lemson de gelijkmaker aan. Stavenisse, dat het betere van het spel had, moest toe zien hoe JPS de wedstrijd naar zijn hand wist te zetten. Uit de eerste mogelijkheid na rust maakte de Til- burgse ploeg 3-2, waarna enkele minuten later een vierde treffer de wedstrijd besliste. Vlak voor het eindsignaal maakte Johan van Hemert met een afstandsschot van ruim dertig meter 4-3. In blessure tijd leek Stavenisse toch nog een punt uit het vuur te slepen, toen Paul Oosdijk doel trof. De scheidsrechter keurde de treffer echter af, daar hij meende dat een speler van Stavenis se de doeltrap van Jaap de Vos had doorgekopt en er dus sprake van buitenspel zou zijn. Achteraf bleek, dat in het duel een JPS-speler de bal met zijn hoofd had aangeraakt. De clubkampioenschappen dubbelspel van tennisvereniging Sint-Anna land zitten erop. Erg veel verrassingen boden de finales van het toernooi niet, de routine won veelal. Het spel was echter goed en het weer zat niet al te veel tegen. Bij de heren werd er een winnaars- en verliezersronde gespeeld. Bij de winnaarsfinale moesten Adrie Goe- degebuure en Dirk Westdorp het opnemen tegen Marco Bolier en Jaap Dekker. Het laatste duo bleek te sterk en won met 6-3, 6-2. In de verliezersronde speelden Wim van Leeuwen en Ron Teljeur tegen Jan en Arné den Engelsman. De rou tine van Teljeur en Van Leeuwen gaf de doorslag: 6-0 en 6-2. De dames waren in twee poules ingedeeld. In de A-poule ging de finale tussen Ilja Fase en Anita Suarez en Hanna Moerland en Willy de Rijke. Mevr. Fase begon licht geblesseerd aan de wedstrijd en de dames Moerland en De Rijke won nen in drie sets met 6-4, 5-7 en 6-4. In de finale van de B-poule namen Leny Giljam en Jacomina Bazen het op tegen Nel Roodenburg en Ida Vroegop. Ook dit werd een drieset ter die werd gewonnen door de dames Roodenburg en Vroegop met 6-2, 7-6 en 6-3. De mixed-dubbel had, net als bij de heren, een winnaars- en verliezers ronde. De wedstrijd bij de winnaars beloofde mooi te worden en voldeed aan die verwachting. Titelverdedi gers Arie en Anita Suarez speelden tegen Marco Bolier en Ilja Fase. Deze partij moest op gras worden afgewerkt omdat een regenbui de gravelbanen onder water had gezet. Het was een mooie driesetter die werd gewonnen door Arie en Anita Suarez met 6-4, 3-6 en 6-3. In de verliezersronde troffen Henk Giljam en Anja v.d. Repe als tegen standers Wim en Corry Bazen. Anja v.d. Repe speelde een goede wed strijd, maar gaf Wim Bazen toch te veel ruimte. In twee sets van 6-3 en 6-2 ging de winst naar Wim en Cor ry Bazen. Het bruidspaar parkeerde hun 'koetsje' op het gemeentewapen dat in de bestrating van het plein is aangebracht. Je bent chauffeur op een vrachtwa gen en dat wil je laten weten ook. De 26-jarige Peter Janse uit Scherpenis se haalde er vrijdagmiddag zijn bruid Elma Lindhout (20) uit Poor- vliet mee op. Samen reden ze met de DAF 95 en hun gevolg naar Sint- Maartensdijk voor de huwelijksvol trekking. De met bloemen versierde truck (350 PK) moest op de Markt eerst nog even wachten totdat het bruids paar, dat voor hen in de echt was verbonden, van het pleintje voor het gemeentehuis vertrokken was. Het was zodoende een komen en gaan van auto's. Bovendien bleken beide paartjes elkaar te kennen. Dat werd met enig getoeter onderstreept. Janse parkeerde de vrachtwagen tus sen de bloembakken op het gemeen tewapen dat in de bestrating is vormgegeven. De drie jaar oude truck was voor deze speciale gele genheid flink geboend en zag er als nieuw uit. Behalve de bruid moch ten ook de bruidskinderen Corné Polderman en Janine Schot meerij den. Het uitstappen uit de hoge cabine was voor de bestuurder niet zo moeilijk maar voor zijn bruidje in een lange, wijde jurk geen eenvou dige opgave. Ze kreeg dan ook hulp toen ze treedje voor treedje de wagen uitkwam. Er moest zelfs een krukje aan te pas komen. Het bruidspaar trok veel bekijks; collega's van de bruidegom en van de bruid die in de A-markt te Poort vliet werkt. Janse rijdt voor transportbedrijf Bol ders uit Steenbergen en vervoert voornamelijk aardappelen met een zogenaamde onderlosser, een schui ne bak waarin de aardappelen gemakkelijk via een lopende band gelost kunnen worden. Maar ook graan behoort tot de vrachten van Janse. Het bedrijf kent 8 vrachtwa gencombinaties en vervoert voorna melijk agrarische produkten. Na de plechtigheid in het gemeentehuis reed het bruidspaar naar de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Poortvliet waar dominee J. Beens het huwelijk inzegende. De tweede keus van Noad klopte zaterdag het derde team. In verband met een spelerstekort moesten er leden van het tweede naar het derde elftal worden overgezet. Daardoor stond uiteindelijk het minimum aan tal van zestien spelers op het veld. Noad 2 was de eerste helft gevaar lijk via ondermeer Ronald den Bri ber, die een aantal riante mogelijk heden miste. Na een kwartier bi^Sk, Wim van Nieuwenhuijzeri door, verschalkte gelegenheidskcepcr Marco Verkerke en opende de sco re: 1-0. Na een half uur kopte Ronald den Braber 2-0 uit een voor zet van Ike Verwijs. Bij Noad 3 kreeg Marco van Herpen goede sco ringskansen, maar de stand veran derde niet tot aan de rust. In de tweede helft werd Jan Kot in het veld gebracht voor voorzitter Adrie van Dijke. Doordat er veel ruimte was, kregen beide ploegen volop mogelijkheden. Maar deze acties misten de scherpte en strand den vaak op de doelmannen. Verde diger Gerben v.d. Velde scoorde echter toch 3-0. Met nog een kwar tier te gaan, kwam A-junior Erik Fonteijne in het veld voor de gebles seerde Tony v.d. Ree. Fonteijne maakte binnen vijf minuten twee doelpunten zodat de stand op 3-2 kwam te staan. Reini Reijngoudt en Wim van Nieuwenhuijzen vergroot ten de voorsprong voor Noad 2 ech ter weer tot 5-2. In het fluitsignaal kon Jan Kot er nog net een doelpunt uitpersen zodat de eindstand 5-3 werd. De reserves van Vosmeer lieten zondag hun kans op een overwin ning op Halsteren 3 liggen. In de beginfase liet Vosmeer het initiatief aan de bezoekers om zo via counters kansen te creëren. Hoewel de druk vanuit het middenveld van Halste ren groot was, en keeper Fred Hom mel nog een strafschop moest keren, bleef Vosmeer overeind. Na een half uur ontsnapte Ron Vaders ajjn zijn directe tegenstander en bracht de thuisploeg op voorsprong: 1-0. Vrij wel direct hiema verliet Vosmeer het gedisciplineerde spel van de eer ste dertig minuten. Halsteren maak te daar gebruik van door nog voor rust de leiding over te nemen: 1 -2. In de tweede helft begon Vosmeer weer goed. De mandekking werd uitgevoerd zoals het hoorde en door zuiver aanspelen van John v.d. Klundert zorgden de counters van de thuisploeg voor gevaar. Maar de verdediging werd verwaarloosd en Halsteren greep dat aan om nog twee doelpunten te zetten: 1-4. Vlak voor het eindsignaal draaide Ron Vaders van zijn tegenstander weg en bracht de eindstand op 2-4. Zakgids musea. Woensdag 21 sep tember wordt op het ramschip Schorpioen in Middelburg de eerste binnenzakgids voor de Zeeuwse musea gepresenteerd aan gedepu teerde G.L.C.M. de Kok van cul tuur. De gids geeft informatie over musea, historische gebouwen, gale rieën en routes. Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M. De Thoolse veteranen stonden zaterdag voor een moelijke thuiswedstrijd tegen ZPR 2, een jong en conditioneel sterk elftal. De Bergenaren begonnen goed en het team van Rinus Minheere moest noodgedwongen in de verdediging. Via de counter hoopten de Tholenaren op succes. Deze tactiek leek zijn vruchten af te werpen, want Jaap Schot kreeg twee goede kansen die hij echter onbenut liet. ZPR kreeg ook mogelijkheden en na zo'n 22 minuten scoorde de Bergse ploeg 0-1 Vlak voor rust claimde doelman Van der Vlies dat hij in de rug werd gelopen. Maar de scheidsrechter zag er geen over treding in en kende het inmiddels geval len doelpunt toe: 0-2. In de tweede helft zag het er slecht uit voor Tholense Boys. ZPR vatte het iets te gemakkelijk op en Ben van Olffen profiteerde daarvan na goed stoorwerk van Leen Ottevanger: 1-2. Even later scoorde Piet Geuze de gelijkmaker. Bei de ploegen kregen nog enkele goede kansen, maar de stand bleef 2-2. In een boeiende en sportieve wed strijd, die onder leiding stond van scheidsrechter Kees van Oeveren uit Stavenisse, speelde WHS 5 1-1 gelijk tegen de derde keus van Smerdiek. In de eerste helft had Smerdiek een veldoverwicht en verloren de St.Annalanders vooral op het mid denveld de slag. Door goede reddin gen van doelman Dies de Witte hield WHS in deze moeilijke fase stand. De thuisploeg kwam zelfs op voorsprong door een doelpunt van Nico Hage. De gemakkelijk scoren de spits schoot een vrije trap feilloos in het doel. WHS kreeg de vrije trap toegewezen wegens een overtreding op Wim Fase, die net buiten het strafschopgebied tegen de grond werd gedrukt. Smerdiek kwam ech ter langszij door een eigen doelpunt van WHS'er Ad Lindhout die een voorzet van Wim Vroegop onfor tuinlijk achter doelman De Witte kopte. Voor de tweede helft kwam Jaap Verhoef in het veld voor Wim van Vossen. Door een blessure aan zijn elleboog kan de WHS-doelman niet het doel verdedigen. Verhoef speel de als veldspeler echter met enorm veel inzet en was aan het eind van de wedstrijd conditioneel volledig op. Beide teams hielden elkaar na rust in evenwicht en kwamen niet meer tot scoren. De reserves van Stavenisse speelden in Bergen op Zoom een goede wedstrijd tegen ZPR 4. In de 25-ste minuut schoot J. Hout uit een voorzet van A. Neele op het doel, maar de bal ging net naast. Direct hiema kreeg Stavenisse een penalty. W. Klippel verzilverde die en opende zo de score. Nog net voor rust maakte Neele er 0-2 van na een misser in de verdediging van ZPR. In de tweede helft drong Stavenisse sterk aan. In de zestiende minuut speelde H. Vermaas de bal goed naar Neele die met een harde schuiver 0-3 aantekende. De thuisclub probeerde nog wel wat terug te doen, maar dat leverde geen echt gevaar lijke situaties op voor het doel van M. Dorst. In de 28-ste minuut was het weer Neele die met een lob de keeper verraste: 0-4. J. Hout en R. Post maakten het kar wei af en brachten de eindstand op 0-6. Een flink verzwakte A-regionale jeugd van Tholense Boys haalde zaterdag in de eerste thuiswedstrijd een 2-1 overwin ning op Mades Boys. Het Thoolse team miste drie basisspelers en een aantal andere voetballers begon aan de wed strijd met een blessure. De geel-zwarten begonnen goed en na tien minuten rond de Wido Quist een voorzet doeltreffend af: I -0. Na 32 minuten veroverde Jeroen Zoeteweij de bal op de verdediging van de gasten en scoorde 2-0. De rest van de eerste helft werd rustig uitgespeeld. Drie minuten na rust kreeg Martin Meeuwis zijn tweede gele kaart en Tho lense Boys speelde met tien man verder. Twee minuten later maakte de ploeg uit Made de aansluitende treffer: 2-1. Door hard werken hielden de geel-zwarten de voorsprong echter vast. Zaterdag staat er een uitwedstrijd op het programma tegen mede-koploper Beek Vooruit in Prinsen beek. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: mevr. M. Schot en J. Geuze 27 p; mevr. Y. Verkamman en P. Schot 21 p; H. Bal en D. Schellinger 15 p; mevr. A. Bal en A. Verkamman 14 p; mevr. F. Schellin ger en L. Soomers 9 p; mevr. C. Praat en mevr. S. Hoven 9 p. Sint-Maartensdijk: mevr. M. Dane en J. Geuze 44 p; mevr. C. van Mierlo en A. van Splunter 25 p; mevr. Bijl en C. van Gorsel 22 p; mevr. A. Goode en mevr. C. Free 14 p; mevr. Van Splunter en C. van Haaften 12 p; W. Bijl en A. Leemreijze 5 P- Zaterdag organiseert wielertoerclub Tandje Bij uit Sint-Maartensdijk haar precisietijdrit als afsluiting van het sei zoen. De rit voert over een onbekende afstand. De fietsers mogen zelf het te rij den gemiddelde bepalen. Na afloop wor den de prijzen uitgereikt. Maar in het klassement is nog van alles mogelijk. Het seizoensklassement ziet er alsvolgt uit: 1 Mas Andriesse 2470 km; 2 Jan v.d. Reest 2400 km; 3 René Hoek 2395 km; 4 Arjaan den Braber 2365 km; 5 Leo Zoon 2225 km; 6 Leen Giljam 2125 km; 7 Marty den Haan 2100 km; 8 Leen v.d. Berge 1985 km; 9 Ron v.d. Graaf 1055 km; 10 Kees v.d. Berge 450 km; 11 Wit te Andriesse 175 km; 12 Ad Kuzee 150 km; 13 Leen van Driel 0 km; 14 Henk Kwaak 0 km. In het totaalklassement leidt eveneens Mas Andriesse met 4050 km. Daama volgen: 2 René Hoek 3660 km; 3 Leo Zoon 3000 km; 4 Arjaan den Braber 2880 km; 5 Marty den Haan 2845 km; 6 Jan v.d. Reest 2630 km; 7 Leen'Giljam 1995 km; 8 Leen v.d. Berge 1785 km; 9 Kees v.d. Berge 1095 km; 10 Ron v.d. Graaf 800 km; 11 Ad Kuzee 780 km; 12 Witte Andriesse 335 km; 13 Leen van Driel 0 km; 14 Henk Kwaak 0 km. Vier verliespartijen en één gelijkspel. Dat moesten de teams van korfbalvereni ging Emergo zaterdag in de boeken opte kenen. Good Luck 2 scoorde flink door wat slor digheden in de verdediging van Emergo 1De ruststand was dan ook al 6-2. In de tweede helft begon Emergo aan een inhaalrace, maar redde het net niet. De eindstand werd 11-9. Jan Duine en Dicky van der Linden scoorden beide vier keer en Marco van de Hoek maakte de negen vol. Emergo B kreeg veel te verwerken van het goed spelende DSO. Het enige doel punt voor de Tholenaren werd door Kris- tian van Heemskerk gemaakt. Daar zette de Klundertse ploeg er echter 13 tegen over. De wedstrijd Emergo C tegen Terheijden leek op een gelijkspel uit te lopen. Geen van beide ploegen wist de bal in de korf te krijgen totdat Terheijden ver in de tweede helft het enige doelpunt maakte: 0-1. Het E-team van Emergo speelde met een dame te weinig. Wellicht dat dit de oor zaak was van de 2-0 nederlaag die werd geleden tegen Scheldevogels. Emergo F wist zich Terheijden van het lijf te houden. Ondanks goed spel van beide ploegen bleef het bij 0-0. De straf- worpen eindigden echter met 12-10 in het voordeel van Terheijden. Programma 17 september: Merwede 5-Emergo; Vios 3-Emergo 2, Keep Fit B-Emergo B, Emergo C-ELKV C, Emergo E-Terheijden E. Pacht Meulvliet. De gemeenteraad heeft de pachtprijs voor het buffet in Meulvliet ingaande 1994 met 12.000 gulden verlaagd. In de gemeentebegroting was 50.000 gul den opgenomen. De'bijstelling is gebaseerd op de door de beheerder overgelegde boeken. De Reisduif Sint-Philipsland, Cha- teauroux 10 september, jonge duiven. Los 8 u. bij z.w.-wind. P.A. van Raaij 1J. Zuidweg 2. De Reisduif Sint-Philipsland, Peronne 10 september. Los 8.20 u. bij z.w.- wind. Mevr. Quist en Zn. 1, 2, 13, 17, 19, 24; Comb. Bolijn 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 18, 20, 21, 22, 23, 25, 27; P.A. van Raaij 26. De Reisduif Sint-Philipsland, Peronne 10 september, late jongen. Comb. Bolijn 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8; P.A. van Raaij 6. De Reisduif Scherpenisse, Chateau- roux 10 september, jonge duiven. Los 8 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 13.41.06 is 1631 m/min, laatste duif 14.54.26 is 1337 m/min. J. Moerland 1, 2, 4, 5, 7, 10, 11, 13, 15, 17,18; J.J. Bolier 3,6, 12, 14, 16,20,21; A. Moerland 8,9; P. Potappel 19. De Reisduif Scherpenisse, Peronne 10 september. Los 8.20 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 10.13.52 is 1748,09 m/min, laatste duif 10.25.09 is 1581 m/min. L. Hage 132; D. Menheere 2,3,4,6,12, 16, 19, 41, 43, 44, 46, 49; L. Kwak de Koolaard 5, 7, 30, 55, 56; M. Potappel 8, 28, 34; J.J. Bolier 9, 10, 1138, 42, 57; J. Moerland 13, 14, 21, 23, 24, 35, 36, 45, 48, 51; A. Moerland 15, 17, 33, 37, 39, 40, 54; P. Potappel 18, 24,29; D. Uijl 20; A. Hage Lzn. 26, 31; A. Hage 27, 47. De Trouwe Duif Tholen, Chateauroux 10 september, 33 jonge duiven van 5 deelnemers. Los 8 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 13.39.56 is 1635,16 m/min, laatste duif 14.34.36 is 1408,45 m/min. Afstand 555 km. F. Bal en Zn. 13, 4, 6, 7, 8; P. Laban 2; A.F. Bustraan 5; C. Moeliker9. De Trouwe Duif Tholen, Peronne 10 september, 163 duiven van 11 deelne mers. Los 8.20 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 10.10.46 is 1807,19 m/min, laatste duif 10.17.43 is 1699,54 m/min. Afstand 200 km. P. Laban I, 19, 30; C. Moeliker 2, 3, 4, 10,22; L. Hage 5, 12, 14, 18,21,32, 33, 35,41; F. Bal en Zn. 6,7,8,9, 11, 15, 16, 17, 24, 28; C.J. Deurloo 13, 26, 27; M.J. Laban en Zn.,20, 23, 25, 38; L. v.d. Kle- ijn en Zn. 29; J. Kegge 31, 40; A.F. Bus- traan 34, 36, 39; L. v.d. Klein 37. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chateau roux 10 september, 43 jonge duiven van 4 deelnemers. Los 8 u. bij z.w.- wind. Eerste duif 13.54.14 is 1578,599 m/min, laatste duif 14.21.45 is 1464,859 m/min. Afstand 559 km. P. Hommel 12,3,4,5,7, 11J. Potappel 6; T.C.M. Winkels 8; F. Hommel 9. 10. De Zwaluw Oud-Vossemeer. Peronne 10 september, 130 duiven van 17 deel nemers. Los 8.20 u. bij z.w.-wind. Eer ste duif 10.14.45 is 1771,124 m/min, laatste 10.20.24 is 1688,080 m/min. Afstand 203 km. T.C.M. Winkels I, 2, 5, 7, 19; Comb. Capelle-Burgers 3, 13, 31; F. Hommel 4, 9, 23; D. Vaders 6, 10, 15, 26, 28; A. Capelle 8; D. Havermans II, 16, 18, 21, 32; J. Schetters 12; J. Buitenhuis 14; P. Hommel 17, 20, 25, 27, 30, 33; J. Potap pel 24; W. Burgers 29. De Vredesduif Sint-Philipsland Cha teauroux 10 september, 121 jonge dui ven van 8 deelnemers. Los 8 u. bij z.w.- wind. Eerste duif 13.50.36 is 1605,82 m/min, laatste duif 14.47.50 is 1381,32 m/min. Afstand 563 km. J.D. Quist 1, 2, 12, 18, 19, 20, 22, 23; A. Kot 3; L. Reijngoudt 4, 7, 26, 29; Comb. Reijngoudt 5, 9, 15, 16, 17, 21, 25; K. de Frel 6, 11, 28, 30, 31; Comb. Reijngoudt en Zn. 8, 27; Gebr. Reijngoudt 10, 13, 14,24. De Vredesduif Sint-Philipsland, Peronne 10 september, 181 duiven van 13 deelnemers. Los 8.20 u. bij z.w.- wind. Eerste duif 10.16.15 is 1781,02 m/min, laatste duif 10.26.41 is 1632,41 m/min. Afstand 207 km. P. Wagemaker 12,3,7, 8,9, 10, II, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 21, 22, 24, 29, 30, 34, 35, 39, 40, 41, 43; Comb. Reijngoudt en Zn. 4, 35, 37; Comb. v.d. Reest 5, 6, 12, 17, 23, 25, 26, 42; J.A.C. Reijngoudt 20, 27, 32, 44, 45; Gebr. Reijngoudt 28; G. Walpot 31; Meijer en Zn. 33, 46; J.F. Neele 38. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chateau roux 10 september, 97 jonge duiven. Los 8 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 13.58.19 is 1563,891 m/min, laatste duif 14.56.05 is 1346,737 m/min. Vermaas en Zn. I, 5, 9; J. Scherpenisse 2, 3, 8, 10, 13, 14, 15, 16, 18, 22, 23; I. Kwaak 4; M. Ponse 6; W. Openneer 7; C. Rijnberg 11, 12, 25; D. de Wilde 17, 20; A. Bijl 19; Comb. De Rijke 21; A. van Gorsel 24. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Peronne 10 september, 131 duiven. Los 8.20 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 10.15.50 is 1704,001 m/min, laatste duif 10.30.04 is 1517,043 m/min. W. Openneer IVermaas en Zn. 2, 29, 30, 32; J. Stoutjesdijk 3, 7, 16, 33; 1. Kwaak 4, 12, 13, 23; M. Ponse 5, 6, 9, 1117, 19, 26, 27; C. Rijnberg 8, 10, 18, 20, 25, 31; A. Bijl 14; A. van Gorsel 15; Comb. De Rijke 2122; H.T. van Hemert 24, 28. De seniorendag van de gymvereni gingen van Tholen en Sint-Philips land is zaterdag niet doorgegaan. Organisator Excelsior uit Poortvliet blies het evenement vrijdagavond af, omdat de weersverwachtingen bijzonder slecht waren. Het thema van de speldag op de Speelmanspla ten had moeten zijn: zon, strand en zee. De dag gaat dit jaar niet meer door. ONDER UW AUTO Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19