Geen plek voor rampmonument Boeren strijden om ploegtitel Regenbuien drukken bezoekersaantal Gft-bus en containerreiniging in trek op Thoolse braderie Vrouwen op de vuist Stekker uit stoplicht Zeeuws kampioen Piet Ooms haalt meeste punten 'Plaats biljart geen zaak van college' Statenleden voor vaarverbod bij Oesterdam Gasthuiskapel Donderdag 1 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Kerkvoogdij wil het niet op gazon Waar moet het watersnoodmonument komen? Over die vraag gaat het gemeentebestuur van Sint-Philipsland zich nog eens buigen. De raad stemde woensdag unaniem in met het maken van het monument, maar kon het niet eens worden over de plaats. De meerderheid wil het ergens waar de inwoners regelmatig voorbij komen. Waarschuwing Modder en water. Wie met z'n auto zaterdagmiddag bij de ploegwedstrijden voor Tholen en Sint-Philipsland wilde komen, moest heel wat trotseren. Het stuk land aan de Krabbenkreekweg bij Oud-Vossemeer, waar de wedstrijd werd gehouden, was alleen bereikbaar via een modderige weg vol kuilen. Een ware beproeving voor een luxe wagen, maar een peuleschil voor de tractoren die meede den. Jury Uitslag Zeeland Geen overweldigende drukte dit jaar op de Thoolse bra derie. De bezoekers incasseerden met name zaterdag een paar regenbuien. Maar de ware doorzetters lieten zich hierdoor niet weerhouden hun ronde langs de ongeveer 160 kramen te doen. In het algemeen waren de reacties van de deelnemers gematigd positief. Sommigen deden goede zaken en andere hadden de slechtste braderie sinds tijden. Toch was het jaarlijkse evenement er de oorzaak van dat er lange files stonden voor de tijdelijke stoplich ten op de Thoolse brug. Nat Slecht Begrip Gillen Veranderingen Fotoprijsvraag En daarmee stond L.C. Vroegop alleen. De CDA-fractievoorzitter had voorgesteld om de gedenkplaat aan de Zuiddijk te plaatsen, bij het gemaal De Luijster. Op die plaats onstonden in 1953 twee stroomgaten in de dijk en vie- Als het aan de statencommissie milieu ligt, komt er bij de Oester- dam een vaarverbod voor snelle motorboten. De commissie heeft gedeputeerde A.M. Dek de opdracht gegeven, bij gedeputeerde staten aan te dringen op het vragen van zo'n verbod bij rijkswaterstaat. Het Thoolse statenlid H. Venekamp kaartte de zaak aan naar aanleiding van het artikel 'Speedboten vallen waterrecreant lastig' in de Een- drachtbode van 18 augustus. Hoe wel de woordvoerder van rijkswa terstaat daarin laat weten, dat een verbod niet zomaar wordt ingesteld, hoeft het volgens Venekamp niet zo'n probleem te zijn. "De mensen laten hun boot in het Zoommeer te water, varen door de Bergsediep- sluis en komen dan de hoek om rich ting strandje. Maar niemand hoeft toch in dat ene stukje te varen, er is elders ruimte genoeg. Voor snelle motorboten is er een baan bij de Witte Tonnen Vlije." De commissie schaarde zich unaniem achter het voorstel van Venekamp. Ook de waterscooters mogen, wat de commissie betreft, aangepakt worden. "De commissie vindt dat ze volledig uit de Zeeuwse wateren verbannen moeten worden. Dat is wel erg rigoreus, maar laten we maar eens kijken wat er uitkomt", aldus het Thoolse statenlid. Op grond van de natuurbeschermings wet mogen motorscooters niet meer in de Oosterschelde komen, maar op dit moment zijn er elders in de pro vincie nog plekken zat waar er mee gevaren kan worden. In de omge ving van de Bathse spuisluis leidde dat al tot klachten. len de meeste slachtoffers. "Daar hoort het thuis. Het is een monu ment om te herinneren en geen attractie", zei Vroegop. J.W. Ver- strate-Stols (PVAB) voelde niets voor de plaats van de dijkdoorbraak: "Wie komt daar nou langs!" De voorgestelde plek, aan de dijk tussen de molen en het praathuisje, viel bij geen enkele fractie in goede aarde. "Het wordt er een beetje weg gestopt", zei H. Geluk (SGP). Vroegop sprak van 'een afschuwelij ke plaats'. Uit de discussie werd dui delijk, dat het gemeentebestuur het gazon bij de hervormde kerk - tegenover het gemeentehuis - op het oog had gehad voor het monument. Maar de kerkvoogdij wees dat ver zoek af. Geluk kwam in de vergade ring met die plek op de proppen, waarop burgemeester A. Verbree duidelijk maakte dat dit een gepas seerd station is. "Het betreft ander mans eigendom." Verbree verdedigde de keuze van burgemeester en wethouders. "Je kijkt er over het water heen. Het water dat ons welvaart bracht, maar evenzeer ellende brengen kan." Door het wat naar voren te halen, zou het monument wat prominenter aanwezig kunnen zijn. "Of plaats het aan diezelfde dijk tegenover de Voorstraat", opperde wethouder J. de Jager. De burgemeester noemde het een gevoelskwestie of je het monument ziet als een herinnering aan wat gebeurd is, of als een waar schuwing. "We wonen tegenwoor dig achter veilige dijken, maar wor den de laatste jaren weer geconfron teerd met bezuinigingen op de waterkeringen. Het monument kan een waarschuwing zijn voor de overlevenden, voor hen die verant woordelijk zijn voor het dijkonder- houd", aldus Verbree. Op de publie ke tribune volgde de initiatiefnemer voor het monument, J. Kempeneers, de gedachtenwisseling. Burgemeester en wethouders gaan opnieuw op zoek naar een plek voor het watersnoodmonument en komen dan met een voorstel naar de gemeenteraad. Het aantal deelnemers aan de ploeg- wedstrijd, die georganiseerd werd door de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ), was dit jaar relatief hoog. Er meldden zich dertien mensen aan waarvan er vier verstek moesten laten gaan. Eén kwam er echter nog bij, zodat er uiteindelijk tien aan de start verschenen. De schuur van de familie Gakeer aan de Zeedijk was het verzamelpunt. Hier legde men de laatste hand aan het programma boekje en kwamen de deelnemers bijeen. De beste vijf en eventuele titelverdedigers mogen door naar de Zeeuwse kampioenschappen van volgend jaar. Er werd begonnen met het trekken van de beginvoor. Intussen regende het zo nu en dan flink. Maar voor de boeren was het water meer dan wel kom, want het land ligt er nog steeds droog bij. Er werd in drie categoriën geploegd: 2-schaar wentelploegen, 3-schaar wentelploegen en 2-schaar rondgaande ploegen. De jury bestond deze keer uit Mathé van Til- beurgh uit Oud-Vossemeer en Kees de Rijke, Rien Stoutjesdijk, Lam mert Bax en Koos Deurloo uit Tho len. Ze beoordeelden het werk op de vlakke ligging, de mooist omgeleg de voren en de gelijke hoogte en breedte van de voren. Degenen die met een 3-schaar wen- telploeg meededen, moesten een veld van 30 are (3000 vierkante meter) omploegen, de overigen een oppervlakte van 20 are. De deelne mers kregen hiervoor 2_ uur de tijd. Voor tijdsoverschrijding werden strafpunten in rekening gebracht. De regelingscommissie bestond uit Ko Brooijmans uit Tholen en Jacob Mol uit Sint-Maartensdijk. Voor de drie winaars was er een beker. Daarnaast stelden diverse sponsors de overige prijzen beschik baar. En natuurlijk mogen de besten door naar de Zeeuwse kampioen schappen, en als ze het daar goed doen naar de Nederlandse of zelfs de wereldkampioenschappen. Bij de 2-schaar wentelploegen ging de strijd tussen Piet Ooms uit Oud- Vossemeer en Freek Boudeling uit Anna-Jacobapolder. Ooms won met 387 punten. Boudeling kreeg van de jury 367 punten. Theo Heijboer uit Sint-Annaland en Kees Groenewege uit Sint-Maar tensdijk waren de enige deelnemers bij de 2-schaar rondgaande ploeg. De man uit de smalstad haalde 339 punten, maar Heijboer scoorde net iets hoger met 368 punten. Bij de 3-schaar wentelploeg was het drukker. Van de zes deelnemers wist Pieter Abrahamse de eerste plaats te halen met 329 punten. Gert-Jan Boudeling uit Anna Jacobapolder werd tweede met 325 punten. Her- bert Mol uit Sint-Maartensdijk en Peter van Nieuwenhuijzen uit Sint- Philipsland deelden de derde plaats. Ze kregen allebei 302 punten van de jury. Tholenaar John Verbogt bezet te de vijfde plek met 292 punten en Berry Timmers uit Sint-Philipsland sloot de rij met 264 punten. De wedstrijd werd besloten met een barbecue en het uitreiken van de prijzen. Deze uitslag betekent dat volgend jaar de winnaars Piet Ooms, Theo Heijboer en Pieter Abrahamse naar de Zeeuwse kampioenschappen gaan. Freek Boudeling en Kees Groenewege gaan ook mee als de twee volgende met de beste punten. Zaterdag wordt er aan de Krukweg in de Wilhelminapolder te Wilhel- minadorp geploegd voor het provin ciaal kampioenschap 1994. Daar verschijnen ook zes deelnemers van Tholen en Sint-Philipsland aan de start. Piet Ooms, die vorig jaar Zeeuws kampioen werd bij de 2- schaar wentelploeg, verdedigt zijn titel. Daarnaast gaan Kees Groene wege, Theo Heijboer, Freek Boude ling, Gert-Jan Boudeling en Pieter Abrahamse mee. Eigenlijk zou ook Mathé van Tilbeurgh als titelverde diger mee mogen, maar hij heeft aangekondigd te stoppen met de wedstrijden. Een vechtpartij tussen twee Thoolse en twee Halsterse dames is volgens de politie de enige noemenswaardi ge onregelmatigheid die zich heeft voorgedaan tijdens de braderie in Tholen. De vrouwen raakten van vrijdag op zaterdag, omstreeks half twee, in de Brugstraat slaags met elkaar. Alle vier liepen daarbij een bloedneus en zwellingen op. En één van de dames hield aan het treffen een pijnlijke arm over. De politie onderzoekt de toedracht nog. De uit- De verkeerslichten aan de Brabantse kant van de brug bij Tholen bleken zondagmorgen onklaar te zijn gemaakt. Onbekenden hadden er de stekkers uitgetrokken. Ook stond de voet van een verkeersbaken op de weg, terwijl het vernielde baken aan de kant lag. Onderzoek door de poli tie leerde, dat er een auto overheen was gereden. Met als gevolg een oliespoor van ongeveer 40 meter. De auto, waarvan de eigenaar zich nog niet bij de politie gemeld heeft, werd bij Poortvliet aangetroffen met een lekkend carter. Het door de olie gladde wegdek op de brug is door de brandweer schoongemaakt. Omdat het wegdek vernieuwd wordt, is de brug een aantal weken deels afgesloten voor het verkeer. Dit heeft al geleid tot fdes tot hal verwege de Tholenseweg. Wie tijdens de braderie de Gast huiskapel bezocht, kon daar behalve wat eten en drinken ook een tentoonstelling en demon stratie van diverse hobby's bekij ken. Zo hadden de dames van de knipkring Brabant veel belang stelling. Ze zijn onderdeel van de Nederlandse vereniging van papierknipkunst en beoefenen nog steeds de techniek die de bekende 'Jan de prentenknipper1 voor zijn minuscule plaatjes gebruikte. Mevr. G. Hoogedeure liet de Richelieu handwerktech niek zien, mevr. C. den Engels man het kantklossen en dhr. Van Eekelen uit Fijnaart had een ten toonstelling ingericht van zelfge maakt houtsnijwerk met als the ma 'In en om de boerderij'. Jan Kettelerij versierde de kapel met bloemschikwerken. Verder wa ren er ook leden van damclub De Eendracht present. komst daarvan zal bepalen of er pro- ces-verbaal wordt opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag is door onbekenden weer maar eens een granieten sierbol afgebroken van het bordes van het voormalige stadhuis in de Hoogstraat. En zaterdagavond is een ruit van een woning vernield. De bewoners lagen al op bed, toen zij omstreeks half twaalf een harde klap hoorden. Het bleek dat een ruit in de hal 1V2 bij F/2 meter) gescheurd was en moest worden vervangen. Het is niet bekend of de ruit opzettelijk is ver nield, of dat er iemand tegenaan is gevallen. Het voltallige college van burge meester en wethouders heeft zich bemoeid met de plaats waar een poolbiljart in Meulvliet zou moeten staan. Dat beweerde M.A.J. van der Linde (PvdA) maandag in de gemeenteraad. Het raadslid maakt deel uit van de beheerscommissie van het sport- en gemeenschapscen trum. Tot 1 januari, want vanaf die datum zullen er geen raadsleden meer in de commissies zitten. Dat staat in de nieuwe verordening die door de raad unaniem is aanvaard. Van der Linde wilde met zijn voor beeld aantonen, dat de commissies niet voldoende ruimte zouden krij gen. Hij wees daarbij op artikel 2 van de verordening, waarin staat dat de commissie het feitelijke beheer uitoefent. "Maar geef ze dan ook iets te beheren. Anders gaat de lol er gauw af." Wethouder J. Versluys stond ver steld van de opmerkingen van Van der Linde. "Vooral dat u daar nu pas mee komt. Overigens is mij uit de commissie van onvrede nooit iets gebleken." De wethouder vond dat er in het overleg dat hij regelmatig met de commissies heeft, over gesproken had moeten worden. Van der Linde wilde er geen drama van maken, maar stelde vast dat er voor de beheerscommissies weinig speel ruimte is. CDA'er W.C. van Kempen had er geei; moeite mee dat raadsleden niet langer in de beheerscommissies zul len zitten: "Op persoonlijke titel blijft het mogelijk om zitting te nemen." Versluijs zei nog, dat de presentie lijsten mede aanleiding zijn geweest om raadsleden niet langer in de beheerscommissies te handhaven. "Ze moeten nogal eens verstek laten gaan." In de gft-bus verdiepen enkele Thoolse dames zich in de problema tiek van het composteerbare afval. Met een druk op de knop kan aan gegeven worden welk afval in de groene gft-emmer thuis hoort. De eerste dag van de Thoolse brade rie, vrijdag, verliep goed. Het weer werkte nog redelijk mee, behalve een regenbui in de middag. Tijdens en na de wielerronde kwam er behoorlijk wat publiek opdagen en de avond was verder droog. Veel standhouders waren tevreden over deze dag. De Anib verkocht in het begin erg weinig loten, maar 's avonds trok dat weer goed bij. In totaal werden er op de braderie zo'n 3000 Anib-loten verkocht. Dat is ongeveer hetzelfde aantal als vorig jaar. Ook de Wereldwinkel mocht zich met zijn actie voor 'eerlijke koffie' verheugen in een redelijk goede belangstelling. Velen bleven even staan, nuttigden een kopje koffie of ondersteunden de actie met hun handtekening. Daarmee gaat de Wereldwinkel naar de Ierse Euro parlementariër Niall Andrews om te pleiten voor maatregelen om arme koffieboeren een beter inkomen te geven. De kinderbraderie, waar de jeugd van oude spulletjes af kon komen, viel zaterdagmorgen letterlijk in het water. Veel jonge verkopers stoor den zich daar echter niet aan en zochten toch een plaatsje in de regen. Het leek erop alsof deze bra deriedag helemaal geregeerd zou worden door het hemelwater, maar de buien werden steeds vaker onder broken door blauwe luchten. Na vier uur bleef het droog en werd het zelfs nog zonnig. De wind maakte echter nog een aantal mensen nat door zei len van kraampjes op te lichten zodat het water ervan af kletterde. De meesten konden daar echter wel om lachen. De vismeisjes bleven ondanks de nattigheid hun werk doen en trac- teerden de braderiegangers op kou de en warme hapjes zoals gebakken mosselen. Ook Mickey en Minnie Mouse van de Kaashal boden voor bijgangers een hapje aan in de vorm van een blokje kaas. De stand met paraplu's deed goede zaken. "Maar toch nemen nog veel mensen uit voorzorg hun eigen paraplu mee", meldde de verkoopster. Iemand die het allemaal wat minder vond, was muziekhandelaar D. Ver- spuij. "Het is een erg slechte brade rie voor mij", zegt de Thoolse mid denstander. "Vergeleken bij vorig jaar, heb ik nog bijna niets ver kocht." Behalve de regen werkte er nog meer niet mee. De man die ter Bij gymvereniging Olympia kon men een gooi doen naar het record sjoelen of bierglas schuiven. demonstratie keyboard zou spelen, werd ziek en kon niet komen. "Er was 's morgens dan ook geen muziek en dat werkt echt niet. Gelukkig kon ik voor 's middags een vervanger regelen." Mev. J. Hage-Kalle van Hage tex tiel vond het allemaal wel meeval len. "Als je naar het slechte weer kijkt, zijn er nog best veel mensen. Alleen vanmorgen regende het wel erg hard", zegt mevr. Hage. Recht tegenover haar kraam in de Dalem- sestraat, gaf slagwerkschool Brok uit Steenbergen demonstraties. Voor het luisterend oor van een groot aan tal belangstellenden bespeelde leraar Marco Brok om beurten het drumstel en de vibrafoon. Dat laat ste gebeurde met twee stokken in elke hand. Een aantal toehoorders bleef dan ook gefascineerd kijken. Ook op de Markt waren er weer heel wat kraampjes weggezet. Daartus sen stond ook de GFT-bus van de gemeente. "Het is erg druk geweest", zegt gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx. "Er werden duizend en één vragen gesteld. Soms tonen mensen, na uitleg van de situatie begrip, maar soms ook niet. Een oude, alleenstaande vrouw vroeg bijvoorbeeld wat ze toch met die grote containers moet doen. Toen heb ik uitgelegd dat het ondoenlijk zou zijn om haar een andere, kleine re, emmer te geven. Dat zou beteke nen dat die een speciaal nummer krijgt in de registratie. Bij verhui zing moet men de bakken laten staan en de volgende bewoners moeten dan weer aan ons doorgeven dat ze een grote bak nodig hebben. Op die manier kunnen we wel een extra mannetje aanstellen om bakken om te ruilen. Als je dat uitlegt, krijg je van sommige mensen begrip, maar anderen vinden het maar onzin en zeggen dat je die service maar moet verlenen." Ook Van de Kreek containerreini ging uit Bergen op Zoom was op de braderie aanwezig. Het bedrijf biedt abonnementen aan voor de schoon maak van de nieuwe vuilniscontai ners. Éénmaal per maand wordt dan de betreffende bak gereinigd nadat die is geleegd in de vuilniswagen. Van de Kreek verwachtte niet veel abonnementen te verkopen op de braderie. Het ging meer om de naamsbekendheid. Toch besloten zo'n 40 bezoekers meteen maar een inschrijfformulier in te vullen. Een aantal anderen nam informatie mee. "De mensen kijken eerst de kat uit de boom", legt een woordvoerster van Van de Kreek uit. "Vaak denken ze nog: we doen het zelf wel. Maar later zien ze dat het niet te doen is. En de papieren zakken die je in de gft-bakken kunt doen, kunnen ook niet tegen vocht. Ze houden het mis schien wel een dag vol, maar op den duur gaan ze toch lekken of scheu ren." Voor degenen die de kraampjes even beu waren, was er aan de Bos straat altijd nog de kermis. Vooral het reuzenrad ontlokte aan menige dame gillen van opwinding. "Er lijkt weinig aan als je er in gaat zitten, maar het is best eng", legt een bezoekster desgevraagd uit. Iets wat er ook een beetje uitzag als een ker misattractie, stond bij fietsenmaker G. Vis en Zn. op de stoep. Een aan tal zadels waren in een soort carous- sel gemonteerd op een fiets. Zo kon iedereen uitvinden welk type zadel het beste zat. Daarnaast waagden velen een gokje bij het eendjes vissen, sjoelen, bier glas schuiven of een van de vele loterijen. Ook diverse muzikanten, uit de Andes of gewoon uit Halste ren, droegen hun steentje bij aan de goede sfeer. Vogelvreugd was zaterdagavond om half acht door de eitjes heen, zodat de vogelkwekers tevreden inpakten. De verenigingskas was weer goed gevuld. Ook de EHBO had een wedstrijd bedacht om de kas te spekken. Men moest raden hoe lang het verband was dat in een glazen pot zat. De juiste lengte bedroeg 190,31 meter. Milou Lindenberg zat daar het dichtste bij. Daarna volgden dhr. Kok sr. en J. van Popering. Het welfarewerk had geen geweldi ge dag. Volgens één van de dames lag dat aan de vele braderies die er al gehouden worden in de zomermaan den. "De mensen raken een beetje overvoerd", meende ze. De sokken werden gewonnen door N. Bijl, het kleed door mevr. Van Gorsel, de ovenwanten door Els Hofman, de pannelappen door mevr. Kosten, de stokbroodzak door mevr. E. Laban en het kleedje door J. Schot. Mevr. De Jonge en mevr. Klippel wonnen ieder een schort en mevr. De Bruijn was de winnaar van het dienblad. Gymvereniging Olympia organi seerde een sjoelwedstrijd. De win naars in de categorie tot en met 12 jaar waren Niels Hopmans, Maartje Veraart en Jordy Deurloo. Bij de jeugd vanaf 13 jaar wonnen H. de Baat, M. Vaissaire en D. van Over- veld. De hond die werd verloot is gewonnen door Dianne v.d. Hoven. De prijzen kunnen worden afge haald aan de Plantagestraat 3. Ook Technika 10, een technisch project voor meisjes tussen de 10 en 12 jaar, was aanwezig. Mensen kon den raden wat het tentoongestelde apparaat was. Het was een ketting spons. De prijs, een Technika 10-' spelletje, is gewonnen door Jessy van Meer uit Bergen op Zoom. Op 12 september start Technika 10 met een metaalcursus in Meulvliet. Aan melden kan bij het jeugd- en jonge renwerk Tholen in het centrum Thuiszorg in Sint-Maartensdijk. Traditioneel werd zaterdagavond om half tien de braderie afgesloten met vuurwerk. Niet vanaf de haven, want vorig jaar veroorzaakten de gloeiende resten die naar beneden vielen, brand- en schroeischade op de jachten. Dit jaar werd daarom uit geweken naar de dijk aan de Gemaalweg. Vanaf hier en de dijk bij de voormalige oestérputten, kon het massaal toegestroomde publiek het kleurige schouwspel volgen. De klappen veroorzaakten bijna net zul ke harde echo's op het water. Na deze hekkensluiter zochten de men sen hun huis of één van de horecage legenheden in Tholen op. Secretaris N.J.G. Jansen van de ondernemersvereniging Tholen is tevreden over de braderie. "Ondanks het weer mogen we niet klagen. De belangstelling was wisselend. Bij een bui was iedereen verdwenen, maar als het weer opklaarde, waren de straten weer bomvol. Het weer is inderdaad tegengevallen, maar dat heb je toch niet in de hand. De men sen die ik heb gesproken, zijn echter over de verkoopresultaten dik tevre den. Ze moesten alleen hun omzet in een kortere tijd bij elkaar zien te krijgen. Wat we volgend jaar wel gaan veranderen, is de opstelling. Dit jaar waren de Bakstraat en de Brugstraat erbij. Dat doen we niet meer. Het loopt niet zo goed. De acht van Tholen laat zich blijkbaar niet verstoren. Daarom willen we de volgende keer het aantal stands op de Markt uitbreiden. We zagen ook dit jaar al mensen uit zichzelf met hun stands verhuizen. Dat moet je als organisatoren oppikken." Vol gens Jansen heeft maar een enkele van de 160 deelnemers zaterdag ver stek laten gaan wegens het weer. Degenen die warme etenswaar ver kochten, hadden in ieder geval niet te klagen over klandizie. De fotoprijsvraag in de stand van de bijna 50-jarige Eendrachtbode trok vrijdag en zaterdag 345 deelnemers. De vijf foto's bleken voor de mees ten herkenbaar, behalve de laatste. Het pand was niet villa Ostrea, noch villa Stadszicht, maar villa Luchten- burg, destijds omstreden omdat het gemeentebestuur niet toestond dat het kantoor van de landinrichtings- dienst er kwam. Dat is toen in het stadhuis in de Hoogstraat gevestigd. Daarmee komen we bij het goede antwoord van foto 1: personeel van het Welzijnsorgaan was daar bezig met de verhuizing om plaats te maken voor o.a. de landinrichtings- dienst. Dat de kaarsjes op foto 2 werden uitgeblazen ter gelegenheid van 100 jaar openbare bibliotheek had ook bijna iedereen goed. Foto 3 gaf meer problemen. Het eerste elf tal van Tholense Boys poseerde met Feyenoorder John de Wolf niet bij het behalen van het kampioenschap naar de tweede klas, noch bij het winnen van de 25ste Eendrachtcup, maar bij de toekenning van de gemeentelijke prijs sportploeg van het jaar. De verloskundigen op foto 4 bleken gemakkelijker herkenbaar voor de deelnemers. Uit de vele goede oplossingen kwam Ada Luten uit de Jan van Bloisstraat tevoorschijn als winnaar van de taart, Erik Geuze uit de Burg. van Yrijberghestraat krijgt het boek Eilandbewoners en B. Lensen van de Ten Ankerweg ontving het jaar abonnement op de Eendrachtbode.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 9