Provincie Zeeland Milieutijdingen Herindeling gemeenten Waterprogramma Rolemmer: vort! M m* 1 - 4 HHI Van Kempen en De Jager kandidaat statenlid 35.528 Varkens Boek vol met herinneringen aanFlupland Gedeputeerde Nederhoed niet langer beschikbaar Donderdag 1 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het tegengaan van verdroging en een e bodems van zijn enkele onderdelen Verdroging Zilt en zoet Onttrekking IM RFPHPP IIN oLKULr Stemmen van lexers -éts iwmfssm Pak even uw xakboekfe Nieuws Binnenkort compost uit de tuin en uit Borssele Kortgeleden is een aflevering verschenen van "Milieutijdingen", het infor matieblad over milieubeleid in Zeeland. Zoals gebruikelijk zijn weer arti kelen opgenomen over grote en dure plannen, maar ook over de natuur zoals ze nog steeds te beleven valt. In een ooggetuigeverslag wordt beschreven hoe medewerkers van het Zeeuwse landschap en rijkswa terstaat achter vogeltjes aanren nen die pas uit het ei zijn geko men. Eenmaal gevangen worden ze voorzien van een ring om hun verdere levensloop - en van de soort als geheel - te kunnen vol gen. Het verhaal speelt zich af op vorig jaar opgespoten eilandjes in de Krammer. Blijkbaar voorziet het nieuwe gebied in een grote broed- behoefte. Een artikel is gewijd aan het start proces van de composteringsfa- briek bij Borssele. Uit een tabel blijkt dat het compostcomplex vanaf begin september met een produktie van 30 procent toe groeit naar 100 procent in decem ber. Daarbij is ook aangegeven welke gemeenten (of delen van gemeenten) het eerst aan de beurt zijn en welke daarna volgen. Melding wordt gemaakt van een onderzoek naar de verontreiniging van de bodems van Zeeuwse bin nenwateren. De waterschappen hebben 57 plaatsen aangemeld. Op 35 plaatsen zal nader onder zoek volgen om te bepalen wat er werkelijk aan de hand is. Er staat al vast dat bij een aantal lozings- punten (overstorten van riolerin gen) behoorlijk wat stoffen in de bodem zitten die er beslist niet thuishoren. De provincie trekt in 1995 ruim 4 ton uit om de zaak te onderzoe ken. In de vergaderingen van de statencommissies staat de be groting 1995 van de provincie centraal. Na de grote lijnen die provinciale staten vrijdag in de politieke debatten uitzet ten, gaat het in de commissies om de details rond de inkom sten en uitgaven van de pro vincie. Maandag 5 september, 9.30 uur, behandelt de statencommissie welzijn alle aspecten die op dit terrein in de begroting zijn opge nomen. Bijkomend agendapunt is de uitvoeringsregeling welzijns- fonds. Ook op 5 september, maar dan om 13.30 uur, is het de staten commissie voor waterstaat en Tot slot is er o.a. aandacht voor subsidie voor gescheiden afvalin zameling, de nieuwsbrief van de vervoerregio, nieuws van het bio logisch museum en milieuzorg bij bedrijven. Een exemplaar van Milieutijdingen of een - gratis - abonnement kan worden besteld bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 01180-31400. verkeer die zich over de bedra gen in de eigen sector buigt. Het jaarverslag 1994 van het Regio naal orgaan verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) staat ook op de agenda. Donderdag 8 september, 15.30 uur, is het onderdeel economie van de begroting onderwerp van gesprek in de statencommissie economie. Vrijdag 9 september, 9.30 uur, vergadert de statencommissie voor ruimtelijke ordening over de begrotingscijfers voor de ruim telijke inrichting van de provincie en de daarbij horende volkshuis vestingsbedragen. Dezelfde vrijdag om 14.00 uur, is de beurt aan de statencomissie voor milieu. Behalve over de be groting vergadert de commissie over het waterprogramma 1995 en het interprovinciaal plan van aanpak voor de uitvoering van het milieubeleid. De statencommissie algemeen bestuur besluit de rij van begro tingsvergaderingen maandag 12 september, 14.00 uur. In deze commissie wordt ook het water programma 1995 behandeld. Alle commissievergaderingen zijn openbaar. De statencommissies voor welzijn, economie, ruimtelijke ordening en algemeen bestuur vergaderen in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De statencommissies voor water staat en verkeer en voor milieu houden hun vergadering in het ge bouw van de directie milieu en wa terstaat: Het Groene Woud 1, Mid delburg. De begroting 1995 en de aanvul lende agendapunten liggen ter in zage in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. Zij zijn terug te vinden in het wa terprogramma 1995 dat provin ciale staten tegelijk met de begro ting - 11 november - ter vaststelling wordt aangeboden. Met de uitvoering van het pro gramma, dat zijn basis vindt in het waterhuishoudingsplan 1993- 1997, is ruim 9,4 ton gemoeid. Vorig jaar is een inventarisatie gemaakt van de natuurgebie den waar verdroging optreedt. De verdroging leidt tot verrui ging van het gebied: planten als brandnetels en riet nemen de plaats in van orchideën en kievitsbloemen. Een gevolg van die verandering in be groeiing is dat vogels en amfi bieën zich er niet meer thuis- voelen en verdwijnen. Waar zich zo'n ontwikkeling heeft voorgedaan, moet wor den ingegrepen. Dat kan door het grondwaterpeil te verande ren en onttrekking van grond water in die gebieden te ver bieden of te beperken. Welke maatregelen waar moeten worden getroffen en welke bij voorrang moeten worden aan gepakt, wordt volgend jaar ge regeld in een plan van aanpak. Aan de beheerders van de ver droogde gebieden kan, mede aan de hand van het plan van aanpak een provinciale subsidie worden toegekend, bij voorbeeld voor het opknappen van kreken. Aan de zuidkust van Schouwen en bij het landinrichtingsproject Tho- len moeten, volgens het waterpro gramma 1995, gebieden met zou te kwel als natuurgebied worden Brandnetel rukt op in verdroogd natuurgebied aangemerkt en worden gebruikt voor mariene cultures, zoals de teelt van lamsoor en zeekraal. De onderzoeken en proefprojec ten voor beter gebruik van zoet water worden gesteund. Het gaat om de proef van aanvoer van zoet water op Tholen, de beperking van uitslag van verzilt water op het Zoommeer en het opvangen van neerslagoverschot in buffer bassins. Verder wordt gegaan met het on derzoek naar winning van zoet grondwater uit diepe zandlagen. Het onderzoek, dat in 1993 is be gonnen, moet volgend jaar wor den afgerond. Dan moet blijken of het diepe grondwater kan worden gebruikt als drinkwater. In Zeeuwsch-Vlaanderen worden metingen en modelonderzoeken gedaan om de plaatsen waar zoet grondwater voorhanden is beter in kaart te brengen. Volgend jaar kan voor het eerst de grondwaterheffing worden opge legd. De heffing is verschuldigd als een bepaalde hoeveelheid grondwater wordt opgepompt, bij In de vergadering van provinciale staten van vrijdag 16 september worden de voorstellen behandeld voor de gemeentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland (een ge meente in de toekomst) en Wal cheren. Eerst zouden de staten eind maart van dit jaar beslissen, maar enkele gemeenten riepen de tussen komst van de minister van binnen landse zaken in. Het gevolg was dat een commis sie van onafhankelijke deskundi gen zich moest buigen over de vraag of de provincie de juiste procedurele wegen had bewan deld. Deze commissie heeft haar werk inmiddels voltooid en geconclu deerd dat er niets mis was met de aanpak van het provinciaal be stuur. De minister was het met de commissie eens. Op advies van de commissie ge- voorbeeld om te gebruiken in de landbouw, als drinkwater of ter vulling van het zwembad op een camping. Wie een vergunning voor grondwa teronttrekking heeft, moet aan voorwaarden voldoen. In het wa terprogramma wordt aangegeven dat in gebieden, waar geen grond water meer mag worden gewon nen, de vergunningen worden in getrokken. Op andere plaatsen moet worden nagegaan of de ver gunningen nog voldoen. Controleurs zullen steeds op pad zijn om na te gaan of de houders van de vergunningen zich aan de regels houden en waar eventueel illegaal water aan de bodem wordt onttrokken. Behalve aan de punten van het wa terprogramma wordt ook op ande re fronten gewerkt in de water huishouding. In het programma is bij voorbeeld niet opgenomen wat normaal al tot de provinciale taken op dit gebied hoort. Daarbij kan worden gedacht aan de beoorde ling van peilbesluiten en landinrich tingsplannen en het maken en ver anderen van verordeningen. ven Gedeputeerde Staten nog en kele nadere argumenten waarop zij hun voorstel voor de herinde ling baseren. Met name stellen GS dat de vorming van één gemeente op Walcheren in de Zeeuwse be stuurlijke verhoudingen tot een zeer onevenwichtige situatie zou kunnen leiden. Bovendien zijn er geen aanknopingspunten in het rijksbeleid die tot de vorming van zo'n grote gemeente noodzaken. GS stellen de staten nu voor de "ontwerpregeling tot gemeentelij ke herindeling op Schouwen-Duive land en Walcheren met bijbehoren de kaart en toelichting" vast te stellen. Hierna beslist de minister of er aanleiding is een voorstel tot een herindelingsregeling te doen. Zo ja, dan gaat er binnen zes maan den een voorstel naar de minister raad. Als die ook ja zegt treedt een procedure in werking om de herindeling bij wet te regelen. Dit alles overziend zou de herinde ling per 1 januari 1997 een feit kunnen zijn. Dinsdag 6 september zijn er vier zittingen van de besliscommissie algemene bijstandswet en enkele andere sociale wetten. In alle ge vallen gaat het hier om beroep schriften volgens de algemene bij standswet en wel van inwoners van respectievelijk de gemeenten Oostburg, Hulst, Terneuzen en Vlissingen. De aanvangstijden van de zittin gen zijn 14.20 uur, 14.40 uur, 15.00 uur en 15.20 uur. Zowel de aanvragers van de bijstand als de gemeentebesturen bij wie de aan vraag was ingediend zijn voor de zittingen uitgenodigd. De besliscommissie behandelt de beroepschriften in het openbaar. Plaats van handeling is het provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. Wat een dag, wat een dag om - zeker weten - wel nooit en nimmer te vergeten. Mijn dag begon al slecht, door te vallen op de stoep. Tot mijn geluk niet in de hondepoep. Pijn, been bloeden, maar geen getob; er gewoon een pleister op. 's Middags, gezellig, bezoek uit Zuid-Beveland. Snel verstoord door een gemeenteambtenaar, want ik had de gemeente gebeld dat ik met goed fatsoen totaal niets met die grote vuilniskarren kon doen. Vandaar dat die ambtenaar het kwam bekijken. Nu komt het verhaal, want wat zou blijken? Hij zei namelijk dat het heus wel kon. Ik dacht toen nog aan een grap die hij verzon. Want: een trap buiten, dertien treden naar beneden, met die karren op en af die treden, dat keurde ikzelf dus meteen al af wat ik hem ook te kennen gaf. Maar toen dat was afgewezen stond er mij nog veel meer te vrezen. Zijn volgende plan, daar heb ik nog koude rillingen van. Namelijk, achter buiten op de stoep de karren staan en dan maar binnenshuis naar de voorkant gaan. Vijf deuren moet je dan passeren, dat zou hij wel even demonstreren. Zo kwam er, is dat soms een wonder, natuurlijk nog veel meer gedonder. Toen hij nog zei: "De deuren zijn breed genoeg", was het mij duidelijk dat hij er om vroeg. Ik voelde mij tot aan mijn ziel toe aangetast - mijn woning is immers voor mij aangepast - zodat er niet meer werd gezwegen en inmiddels mijn bloeddruk flink was gestegen. De ziekte m.s. is schijnbaar voor hem maar gewoon want ik kreeg te horen, op voor mij geen prettige toon: vrouw met haar rug, vader negentig jaar hadden tegen grote karren ook geen bezwaar. En toen hij alsnog met die karren door mijn huis wou gaan, was voor mij de boot wel echt goed aan. Vloekte. Zei hem: "Die karren komen bij mij niet binnen." Dus aan de aftocht kon hij beginnen. 'k Zei nog - voor mij was het niet meer te verduren - "laat de gemeente hiervoor maar een dokter sturen. Hij zou er van maken een rapport. Ik dacht: man, ga toch met die karren vort. Een rapport schrijven doe ik ook, voor mij geen straf. Dan schrijf ik immers mijn emoties van me af. Al staat er dan geen titel voor mijn naam, een ietsje ben ik daar toch nog wel voor bekwaam. Wat nu.... twee karren in één, een komisch gezicht dus op de haven: aller ogen zijn gericht. Zo ook van binnen- en buitenlandse toeristen die, dat zoiets op Tholen kan, toen nog niet wisten. En.... de gemeenteambtenaar met die karren op stap. Naar ik hoorde: zij lachten zich slap. Ik heb hem maar niet nagekeken om te zien of hij eronder was bezweken. Want oei, het was die dag zo heet. Waarschijnlijk is hij heel bezweet bij het gemeentehuis beland. Maar dat stond niet in de krant. Vraag niet of dit allemaal wel waar zijn kan, mijn bezoek was er getuige van. De dag was om, ik was verbitterd en zo moe, zo moe. Toch had dat stomme karregedoe nog een komisch end, en hoe! Leest u nog mee, hier volgt deel twee. /u/ I Er stond met grote letters de volgende week in het weekblad van dé streek: gemeente haalt bij één weigeraar emmers weg. Nu, die weigeraar ben ik. En gemeente, zeg, had mijn naam er gewoon maar bij gezet. Voor mij geen punt. Echter, wel goed opgelet. Want met dat 'de bewoners weigeren' in uw verhaal zet u zichzelf, gemeente, wel voor paal. Ik woon - al ben ik gehandicapt - geheel alleen. Dat weet heel 't dorp, u ook, dus echt wel iedereen. Hoewel ik hierom kan lachen, u er niet om zal haten, had u dat meervoud 'de bewoners' er toch beter uit kunnen laten. Hopelijk begrijpt u na dit te hebben lezen: gehandicapt zijn is nog geen doetje wezen. Aan 'ze moesten dit, ze moesten dat' doe ik niet mee. Voor mij is het: ga maar recht door zee. Want al staat heel Tholen op zijn kop, mijn devies is: geef nooit op! Wat is de gemeente Tholen in Zeeland toch gul. Heus, het is de waarheid, echt geen flauwekul, dat ze de bejaarden, alleenstaanden, zelfs invaliden twee, nee geen kleine, maar grote vuilniskarren aanbieden. Maar al doet Tholen 't groot, de dank is klein, want vele betrokkenen geven, als cijfer hiervoor, de gemeente een nul. Gemeente Tholen, nog een oeroude goede raad, wat in de toekomst hopelijk wordt uw daad: bezint, eer gij begint. Dien Jasperse-van Doorn, Haven 34, Sint-Maartensdijk. Het CDA Tholen/St. Philipsland schuift W.C. van Kempen uit Poort vliet en J. de Jager uit Anna Jacoba- polder naar voren als kandidaat-sta tenleden, naast de huidige man in Middelburg: mr. J.A. de Boe uit Poortvliet. De laatste mag volgens de partijregels echter volgend voor jaar niet meer terugkeren omdat hij al 12 jaar statenlid is. De Boe is het daar zelf niet mee eens. Hij vindt het praktisch functioneren in de staten fractie veel belangrijker dan het feit, hoelang je al in functie bent. De ledenvergadering van het CDA Tho len besloot donderdagavond het algemeen bestuur van het CDA Zee land te vragen, De Boe te laten blij ven omdat er wellicht van de huidi ge 13 CDA-statenleden maar 5 terugkeren. Dat zou de in het rapport Gardeniers (adviezen uitgebracht na de landelijke crisis in de partij) voorgeschreven herkenbaarheid niet bevorderen. Bovendien bleek De Boe een stemmentrekker bij de laat ste statenverkiezingen. Als negende kandidaat haalde hij 367 stemmen op Tholen en St. Philipsland. "Het is mijn vaste overtuiging dat we bij de eerste negen weer een kan didaat krijgen", zegt de Thoolse CDA-voorzitter E.Ph. Nieuwkerk. De advieslijst is gisteravond door het Zeeuwse CDA vastgesteld, waarna de kiesverenigingen 15 november hun voorkeur bepalen. Wanneer Van Kempen (fractievoor zitter in de Thoolse gemeenteraad) of De Jager (wethouder in St. Phi lipsland) bij de statenverkiezingen in het voorjaar van 1995 gekozen wordt, zullen ze ontheffing moeten vragen gezien de combinatie met het raadslidmaatschap. Vooropgesteld dat ik zeker niet het type ben dat zonodig een stukje wil schrijven, maar nu moet me toch iets van het hart naar aanleiding van de Eendrachtbode van vorige week. Tegen de komst van de varkensmes- terijen zijn bezwaarschriften inge diend in verband met beperking van het woongenot, ongedierte, schade aan de recreatiefuncties, stank, geluidsoverlast, enz. Nergens lees ik, zelfs niet tussen de regels door, dat er ook maar iemand aan de die ren zelf denkt, bijvoorbeeld over hun woongenot. In geen tijd worden ze opgefokt om geslacht te worden na een leven van verveling, geen daglicht zien, stang- en staartbijten, enz. Dan mogen ze eindelijk 'even' naar buiten om weer 'gezellig' met zijn allen in een vrachtwagen - liefst twee rijen hoog - gepropt te worden voor misschien een mooie rit, meestal naar het zuiden, lekker nog even in de brandende zon. In paniek gaan ze verder met elkaar te bijten, als ze al niet onderweg doodgaan van de honger, dorst, hitte of de wonden die ze opgelopen heb ben. En zijn ze dan op de plaats van bestemming en leven ze nog, dan worden ze uit de auto gesleurd. Wil je niet? Dan gebruiken ze toch een elektrische stok of geven ze een schop voor hun toch al kapotte kop! Zijn er mensen op Tholen die hier ook wel eens aan denken? Of gaat het er echt alleen maar om: als we niets ruiken en niets zien en zeker niet horen, als we 's avonds maar een stuk vlees op ons bord hebben! Ik hoop dat de heren van de gemeen te en zeker ook de varkenshouders hier ook eens aan denken. De geschetste omstandigheden zijn zeker ook een bezwaar tegen de komst van 35.528 varkens naar het eiland Tholen. J. Sinterniklaas Tulpstraat 8 St. Maartensdijk Het gemeentebestuur van St. Phi lipsland betrekt de gehele bevolking in het afscheid van de zelfstandige gemeente per 31 december a.s. In ieder gezin zal tussen Sinterklaas en Kerstfeest een boekje worden bezorgd, vol met herinneringen aan de meer dan 500 jaar zelfstandige, kleinste Zeeuwse gemeente. Ver schillende onderwerpen komen daarin aan de orde, zoals politiek, kerk, e.d. "Voor St. Philipsland is het afscheid als zelfstandige gemeente emotioneler dan voor Tholen", zegt waarnemend-burge meester A. Verbree. Hij vormt samen met gemeentesecretaris W.J. Pijl, streekarchivaris H. Uil en de St. Philipslandse amateur-historicus J. Kempeneers de commissie die de uitgave van het herinneringsboek begeleidt. Daarnaast is er nog een receptie voor de bevolking om het laatste gemeentebestuur van St. Phi lipsland de hand te kunnen drukken. Dat gebeurt na de raadsvergadering van 14 december. Gedeputeerde mevr. L. Nederhoed- Zijlstra heeft in een brief aan het bestuur van het CDA-Zeeland te kennen gegeven zich niet meer beschikbaar te stellen voor een post als gedeputeerde na de provinciale statenverkiezingen van volgend jaar. "Ik heb de afgelopen 3Vfe jaar met enthousiasme en ambitie en soms een tikkeltje teleurstelling aan het lidmaatschap van het college van gedeputeerde staten vorm en inhoud gegeven", schrijft mevr. Nederhoed. "Ik heb het vaste voor nemen om, indien dit aan de orde zou zijn, mij niet beschikbaar te stel len voor een eventuele plaats in het volgende college van g.s." De gede puteerde voert als reden hiervoor aan dat ze zich al een paar jaar op iets anders wil richten. Wat, ver meldt ze niet. Ze wil wel kwijt dat daarbij 'een plaats enigszins buiten het centrum van de bestuurlijke frontlijn in deze provincie' past. In de brief zegt mevr. Nederhoed-Zijl- stra op de volledige steun van het bestuur te rekenen om haar werk in de resterende periode behoorlijk uit te kunnen voeren. THOLEN 6 sept. inloopmiddag Anbo met bin go, Schuttershof 14 u. 10 sept. concert monumentendag, Gasthuiskapel 19 u. 10 sept. puzzeioriëntatierit Mac, Zoekweg 19 u. 10 sept. seniorendag gymverenigin gen Tholen, St.Philipsland en Schouwen-Duiveland, Speelmans platen 10 u. 14 sept. NCVB-bijeenkomst 'hoe politiek bewust is de NCVB-vrouw, Visnet 19.30 u. 16 sept. bejaardensoos, Ten Anker 14-17 u. 20 sept. inloopmiddag Anbo, Schut tershof 14u. 26 sept. modeshow NCVB samen met Inema-Mode, Meulvliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 3 sept. wielerronde, start Dorpsweg 13 u. 9 sept. optreden Rafaël kwartet, N.H. kerk 20.15u. 10 sept. fancy-fair Zonnebloem, Vossenkuil 13.30-17.30 u. SINT-ANNALAND 8 en 22 sept. demonstratie kralen- breien, Meestoof 14.45-16.45 u. 10 sept. invitatietoern. tafeltennis Smash, Wellevaete 9.15 u. t/m 29 okt. werk van Willem Bruijn- zeel, kralenbeursjes van Nellie Ruis- sen-Westveer en keramiek van Leen Quist, De Meestoof di t/m za 14.15- 16.45 u. SINT-MAARTENSDIJK vanaf 5 sept. elke maandag volks dansen Dodi Dodi, voormalige kleu terschool Radda Barnenstr. 20.15 u. 6 sept. start Anib-soos, 14-17 u. 7 sept. start volksdansgroep Ivani- cia, voormalige kleuterschool Rad- da Bamenstr. 19.30 u. 7 sept. plattelandsvrouwen lezing dhr. Kousemaker over 'Stambomen en oude foto's', Haestinge 19.45 u. 17 sept. concert Euterpe, Markt 19 u. 19 t/m 24 sept. clubkampioenschap pen dubbelspel tennisver. J. van Beieren. SCHERPENISSE 14 sept. avond plattelandsvrouwen door stichting Zeeuws Landschap, Holland Huis. 17 sept. bekerwedstrijd De Zee baars, Anna Vosdijkpolder 13-16 u. POORTVLIET 5 sept. tentoonstelling handwerken plattelandsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus 18.30-19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 2 sept. jaarvergadering jeugdhonk, De Kelder 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 4 sept. overzichtsexpos. schilde rijen van Joop Mijsbergen, Markie zenhof. 4 sept. t/m 20 nov. tentoonstelling 'Tussen vrijheid en vrede', Markie zenhof. 7 sept. herdenking 500e sterfdag Jan Mette Lippen. 10 en 11 sept. Bergs cultureel week end en open monumentendagen. 16 sept. openingsvoorstelling theaterseizoen Caribbean Calypso Night, De Maagd 20.15 u. 16 sept. t/m 30 okt. 100 jaar VVV. 17 sept. theatershow Karin Bloemen 'La Bloemen', De Maagd 20.15 u. 20 sept. cabaret Bram Vermeulen 'Achter mijn ogen', De Maagd 20.15 u. 25 sept. opera 'Boris Godoenow' door Russisch opera en balletgezel schap, De Maagd 20.15 u. 29 sept. tragedie 'Antigone' door theater Ivonne Lex, De Maagd 20.15 u. t/m 30 sept. elke zaterdag huifkar tocht door centrum, VVV-kantoor 14, 15 en 16 u. film+++film+++film+++ ROXY 1: Beverly Hills Cop III - do en ma 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 u. Shadowlands - di en wo 20 u. Stri king Distance - za 16 u. ROXY 2: The Client - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Shadowlands - ma 20 u. Duimelijn- tje - za, zo en wo 14 u. Free Willy za 16 u. CINEMACTUEEL 1: Speed - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en21.30u.,zo 16.15, 18.45 en21.30 u. De Aristokatten - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Wolf - do, ma en di 20 u. vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45,21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The Flint- stones - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Kindermishandeling. Het steun punt voorlichting kindermishande ling Zeeland organiseert in septem ber een training voor docenten van het voortgezet onderwijs hoe ze om moeten gaan met vermoedens van kindermishandeling. De training bestaat uit vier bijeenkomsten van 2,5 uur in Magnolia te Goes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7