Brugstraat volledig vernieuwd Groep acht blijft buiten onderzoek VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager Netnummer St.Philipsland blijft anders Drugslab niet langer serieus Stedenband is geen pret-jumelage DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 september 1994 Pomp gestolen Auto raakt fietser Beroepen Borstvoeding Geen voorrang Te snel op de Oesterdam Boor gestolen Schade havenbodem Thuisverzorging zieken Koningin Emma Loshaven Cl000 Oud- Vossemeer De grote dag Auto in sloot Startsubsidie speeltuin Biljarten Sint- Annaland Blokfluitles succes Geslaagd Stavenisse Ruilverkavelingscommis sie Registeraccountant Uitbreiding Elenahof Overlast Veerweg Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Sint- Maartensdijk Mishandeld door collega Scherpenisse Vervangen deuren Schietwedstrijd Poortvliet Controle Stemmen in Tolrust Sint- Philipsland Bestuurders blijven Natuurarts Geslaagd Ziekenbezoek Predikbeurten f Ëi '^1 Weekend diensten In de nacht van donderdag op vrij dag is een pomp gestolen uit de vij ver in de voortuin van een 52-jarige inwoner. De groene pomp heeft een waarde van 280 gulden. Uit een weiland aan de Ceresweg is tussen donderdag en zaterdag een schrikdraadapparaat gestolen. Het apparaat, met een waarde van 600 gulden, was door de 49-jarige eige naar met een ketting en slot beves tigd aan een houten balk. Het was de tweede keer dat van de gedupeerde een dergelijk apparaat is gestolen. Een 16-jarige fietser is vrijdagmor gen op de Postweg ongedeerd geble ven, nadat hij werd aangereden door een auto. Deze auto, bestuurd door een 24-jarige inwoner, reed in de richting van Poortvliet. In een bocht naar links verloor de man de macht over het stuur, reed de aan de zuid kant van de weg gelegen sloot in en vervolgens het fietspad op. Daar werd de fietser geraakt, terwijl de bestuurder uit de auto geslingerd werd. Hij werd met lichte verwon dingen naar het ziekenhuis gebracht. De auto en de fiets waren volledig vernield. Op de Eendrachtsweg liepen twee auto's donderdagmorgen lichte schade op bij een botsing. Mevrouw B. uit Anna Jacobapolder stopte voor de kruising met de Ten Anker- weg en werd aangereden door de achter haar rijdende mevrouw P. uit Essen. De Hervormde Gemeente van Alblasserdam heeft een beroep uit gebracht op ds. J. van Dijk. Donder dag 15 september moet hij de beslis sing hebben genomen. Het gaat om de vacature van ds. A. Schaap in wijkgemeente 1. Ook ds. A.J. Gunst van de Gerefor meerde Gemeente heeft een beroep gekregen. De gemeente te Dirksland heeft hem gevraagd haar voorganger te worden. De borstvoedingsorganisatie La Leche League houdt woensdag avond 7 september om kwart over acht een informatiebijeenkomst op Markt 12. De organisatie propageert de borstvoeding die volgens haar het beste is omdat het ondermeer steriel is, altijd de juiste temperatuur heeft en zelfs beschermt tegen het krijgen van insuline-afhankelijke diabetes. Flinke schade was het gevolg van een aanrijding op de kruising van de Parksingel met de Ten Ankerweg. Een 20-jarige vrachtwagen chauffeur uit Oudenbosch reed woensdag over de Parksingel. Bij de kruising met de Ten Ankerweg gaf hij geen voorrang aan een 31 -jarige automobilist. Bij de botsing die volgde raakte de personenauto flink beschadigd. De vrachtwagen had slechts wat lakschade op de bumper. Bij een snelheidscontrole op de Oes terdam zijn woensdag 38 bestuur ders op de bon gezet. Er passeerden 204 voertuigen en de hoogst geme ten snelheid was 145 km per uur. De controle werd gehouden door politie en marechaussee. Een schuur aan het Hertenkamp werd in de nacht van dinsdag op woensdag opengebroken. De dader forceerde het slot van de deur en ging er vandoor met een kolomboor machine. Een aantal matten op de bodem van de handelshaven is omhoog geko men, waarschijnlijk werd dat ver oorzaakt door een anker. De gemeenteraad heeft 9000 gulden uit getrokken om dit op korte termijn te herstellen. De algemene Nederlandse bond voor ouderen organiseert dinsdag 20 september een themamiddag over de thuisverzorging van zieken. Het centrum thuiszorg verleent mede werking en er worden hulpmiddelen getoond die het leven van mensen met een handicap kunnen verlich ten. 's Avonds om zeven uur worden er in de grote recreatiezaal van Ten Anker films vertoond van de Anbo- reis naar Limburg en over de Niaga ra watervallen. De avond wordt ver zorgd door dhr. Bout. Aanstaande dinsdag begint de Anbo 's middags om twee uur het seizoen met een bingo in het zaaltje aan de Schuttershof. Woensdag 28 septem ber wordt er een tocht naar Drei- schor, Brouwershaven, Renesse en Veere gehouden met een rondvaart over het Veerse Meer. Hierna gaat de tocht via Domburg en Westka- pelle naar de Vlissingse boulevard. Op de terugtocht wordt in Ossen- drecht gegeten. Zaal De Klipper van Ten Anker zat donderdagavond goed vol toen Adri Boxhoorn-Urbanus kwam vertellen over koningin Emma. Mevr. Box hoorn wist veel over de stammoeder van het huidige vorstenhuis te ver tellen. Haar huwelijk met de 62-jari ge koning Willem III was voor de 20-jarige Emma niet altijd even gemakkelijk, want Willem had twee volwassen zonen die veel ouder waren dan zijzelf. Maar uit haar levensloop, geschetst door mevr. Boxhoorn (die een groot verteltalent is) bleek, dat Emma een zeer sociaal mens was. Ze gaf haar dochter, de latere koningin Wilhelmina, een goede opvoeding en ook het regent schap ging haar goed af. Bij dit ver haal toonde mevr. Boxhoorn een aantal dia's van Emma als kind en opgroeiende jongedame. De Thool- se vertelster werd na afloop bedankt met een bos bloemen en de uitnodi ging nog eens terug te komen. Dat kan, want mevr. Boxhoorn heeft nog meer voordrachten in petto over leden van het koninklijk huis. Het college van b. en w. heeft beslo ten van een rabatstrook voor het magazijn van de ClOOO-supermarkt aan de Eendrachtsweg een los- en laadhaven te maken. De onderne mersvereniging en raadslid mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven had den het college om een dergelijke oplossing gevraagd voor de bevoor radingsproblemen van de super markt. Tot nu toe ondervond het verkeer hinder van de vrachtwagens die aan het lossen waren voor de winkel. De strook voor het magazijn is nu de hele week, behalve zondag, van zes tot twaalf uur 's morgens los- en laadhaven. Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht voert in december de volkskomedie 'De grote dag' op. Het stuk is door regisseur Cees van Broekhoven geschreven ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de vereniging, in februari volgend jaar. In 'De grote dag', waarvoor de repe tities inmiddels zijn begonnen, zal in dialect worden geacteerd. Het stuk gaat over de standsverschillen in een dorp, waarbij de liefde uiteindelijk overwint. Naast de vertrouwde gezichten zullen enkele gastspelers optreden: Maddie Geuze-Hoek van zustervereniging Sint Joseph, Kees Vriens van Phoenix uit Bergen op Zoom. Ook oud-speler Rien Geluk staat in deze jubileumuitvoering van de Rederijkers op de planken. 'De grote dag' wordt op 9, 16 en 17 december opgevoerd in De Vossen- kuil. Op lp december is er een voor stelling voor de bejaarden. Een 29-jarige inwoner en zijn twee jaar jongere passagiere zijn er zon der noemenswaardige verwondin gen vanaf gekomen, nadat ze met hun auto in de sloot belandden. Het ongeluk gebeurde vrijdagavond in de Langeweg, doordat de bestuurder een bocht over het hoofd zag. De vernielde auto is door takelbedrijf Faasen afgevoerd. Er zal nog een technisch onderzoek op worden ver richt. De gemeenteraad heeft maandag ingestemd met het verlenen van een startsubsidie van 1500 gulden aan speeltuinvereniging De Vossetuin. P. van Belzen (RPF/GPV) had nog verschillende vragen. Hij wilde weten wat de vereniging qua omvang en kwaliteit wil bereiken, of de leden een financiële bijdrage leveren, of er een vaste subsidie komt en of er zekerheid bestaat over de continuïteit. Allemaal vragen die te vroeg worden gesteld, aldus wet houder J. Versluys. Hij sprak maan dagmorgen met het bestuur over de begroting van de geplande speel tuin. "Deze subsidie is bedoeld als bijdrage in de voorbereidende kos ten van de vereniging. Maar de wer kelijke beslissing over een speeltuin moet nog komen. Het plan en de begroting worden de commissie welzijn voor advies voorgelegd", zei de wethouder. Biljartvereniging Hof van Holland heeft, evenals vorig seizoen, twee teams ingeschreven voor de KNBB- competitie in het district Bergen op Zoom. Beide teams komen uit in de C4-klasse libre: het A-team in de A- groep, het B-team is gepromoveerd van de D- naar de B-groep. Hof van Holland A won vorige week thuis van OTK met 7-2. J. van Gorsel (2-1,516), Th. de Reus (1,428-0,771) en T. Schot 1,466- 1,066) wonnen hun partijen, terwijl J. Burgers 1,555-1,555) verloor. Schot speelde met 30 beurten de kortste partij, terwijl De Reus met 14 caramboles de hoogste serie liet noteren. Biljartvereniging De Treffers is vroeg gestart met de competitie. Dit is het gevolg van uitbreiding van het ledental van 13 naar 16. Jos Hom mel, Dick den Hollander en Nico Rooyakkers komen de gelederen versterken. De uitbreiding betekent dat ieder 30 competitiewedstrijden moet spelen. De uitslag van de eer ste ronde: H. Hommel-K. Hommel 5-10, D. van Driel-C. Burgers 6,57- 10, L. van Wezel-J. Burgers 7,08- 10, M. Hendrikse-J. Hommel 10- 7,86, P. de Leeuw-P. Hommel 7,49- 10, B. den Hollander-J. Geuze 10- 9,41, J. Etienne-J. van Meer 7,55- 10, N. Rooyakkers-D. den Hollan der 4,44-10. Kortste partij (19 brt.) en beste moyenne (3,53) C. Burgers, hoogste serie 11 car.) J. en C. Bur gers. Muziekvereniging Accelerando is tevreden over het verloop van de blokfluitlessen waarmee in april is begonnen. Vijftien jongens en meis jes vanaf zeven jaar meldden zich aan. Ze kwamen uit Sint-Annaland, maar ook uit Scherpenisse en Poort vliet. Corina van Driel geeft de instructie op maandagmiddag in de Sakofahal aan de Bierensstraat. De blokfluitlessen zijn bedoeld als opstapje naar een ander instrument. Een aantal fluitisten maakt dermate goede vorderingen, dat ze van de muziekvereniging een koperen blaasinstrument kregen en les mogen volgen via de Zeeuwse muziekschool. De lege plaatsen kunnen nu weer ingenomen worden door nieuwe leerlingen. Voor aan meldingen kan men bellen met Katie van Winkelen tel. 2375 of Bram Goedegebuure tel. 2402. Anton Geluk is aan de landbouw universiteit te Wageningen afgestu deerd in de richting bedrijfskunde. Dhr. M.C. den Engelsman (48) uit St. Maartensdijk is door de drie Zeeuwse landbouworganisaties, op advies van de Thoolse landbouw, voorgedragen als lid van de ruilver kavelingscommissie Stavenisse. Hij vervult de vacature die is ontstaan door het ovqrlijden van dhr. A.C. Breure uit Scherpenisse. Oud-inwoner Ko Geluk (28) is als vervolg op zijn heao-studie te Breda aan de universiteit van Amsterdam geslaagd als registeraccountant. Hij is werkzaam bij de belastingdienst, afdeling grote ondernemingen, te Utrecht. Het gemeentebestuur heeft besloten 422 vierkante meter grond aan de Boswei te verkopen aan de stichting Beter Wonen. De woningstichting wil hierop twee woningen bouwen als uitbreiding bij het woonzorgcen trum Elenahof. De raadsleden M.A. van Beek (CDA) en M.J. Klippel (SGP) heb ben maandag in de gemeenteraad aangedrongen op het nemen van maatregelen in de Veerweg. De bewoners hebben in een brief geklaagd over de hoge snelheid waarmee auto's, brommers en moto ren passeren. En gevraagd om ver keersdrempels aan te leggen. "Leg het plan van die drempels ter advise ring voor aan de werkgroep ver keerszaken en de commissie open bare werken", zei Van Beek, gesteund door Klippel. Wethouder J. van der Jagt herhaalde wat hij in juli in de commissie openbare wer ken al zei: hij wacht op adviezen. Een voorstel tot reconstructie van de weg zou in de commissie openbare werken besproken moeten worden én er zou een hoorzitting belegd moeten worden. "Maar het kan ook anders", hulde de wethouder zich in nevelen. Van Beek was al blij met de toezegging dat de commissie Donderdag, vrijdag en zaterdag 1,2 en 3 september MAGERE RUNDER- OF SUCADELAPPEN 1 kiloƒ17,00 SOEPPAKKET 6,95 NASI OF BAMI 500 gram3,00 KIPSATÉ Hebro1,49 CASSELERRIB 100 gram2,35 ONTBIJTCERVELAAT 100 gram2,25 LEVERKAAS 100 gram1,15 Maandag en dinsdag 5 en 6 september VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 MAGERE VARKENSLAPPEN 1 kg7,95 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Woensdag 7 september RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 SAUCIJZEN 1 kg7,95 Advertentie I.M. openbare werken kennis kan nemen van het advies van de werkgroep verkeerszaken. "Dan verdwijnt de Veerweg in ieder geval niet uit ons gezichtsveld", aldus het raadslid. Een 30-jarige vrouw is in het bedrijf waar ze werkt, mishandeld door een eveneens vrouwelijke collega. De beide dames kregen ruzie waarop de één de ander een bloedneus, blauw oog en een pijnlijke nek bezorgde. De gedupeerde heeft aangifte van mishandeling gedaan en een nader onderzoek wordt ingesteld. De oor zaak van de ruzie is nog niet bekend. Een arts heeft de verwondingen van de vrouw onderzocht. (JSSKÏJ De deuren van de buitenberging van de Groen van Prinstererschool kun nen vervangen worden. De gemeen teraad stelde maandag 2900 gulden beschikbaar voor dit karwei, dat valt onder technisch onderhoud. Zonder regen, maar met een forse bries, hield schietvereniging Prinses Juliana zaterdag haar jaarlijkse huis houdelijke wedstrijd op de 100 meterbaan bij Gorishoek. Nico Uijl won de wedstrijd met 48-44. Er werd ook geschoten voor de wissel beker die uitgereikt wordt aan dege ne die de meeste rozen schiet. Daar voor moesten Nico Uijl, Jan Poot, Johan van Houdt, Anton Bijnagte en Leen Bijnagte kampen. Zij hadden ieder in de serie vier rozen. Uitein delijk won Anton Bijnagte met drie rozen in vijf schoten de beslissende ronde. De uitslag van de wedstrijd: 1 Nico Uijl 48-44; 2 Leen Bijnagte 48-41; 3 Anton Bijnagte 46-40; 4 Thijs Geu ze 45-45; 5 Jan Poot 45-44; 6 Dies Lindhout 45-43; 7 Johan de Graaf 45-42; 8 Abel Potappel 44-42; 9 Henk Bovenschen 44-40; 10 Giel Oudesluijs 44-39; 11 Koos v.d. Slik- ke 43-42; 12 Johan van Houdt 43- 41; 13 Bram Lindhout 40-38; 14 Kees van Oeveren 39-38; 15 Jan Menheere 39-39; 16 Wim Kuijpers 37-34. Bij een snelheidscontrole op de Lagcweg werden woensdag acht bestuurder verbaliseerd. De overtre der die het hardst reed, passeerde de politie met 102 km per uur. Er wer den 200 voertuigen gecontroleerd. De actie werd uitgevoerd door poli tie en marechaussee. Maandag 5 september hoopt de zending weer oud papier op te halen vanaf half 7. De stemming over de ruilverkave ling Poortvliet wordt donderdag 27 oktober gehouden in café Tolrust. Provincie en gemeente hebben hier over ambtelijk overleg gevoerd en gedeputeerde staten hopen, dat b. en w. zich met deze keuze kunnen ver enigen. Behalve het stembureau zal ook het hoofdstembureau in Tolrust komen. Gedeputeerde mevr. L. Nederhoed-Zijlstra treedt als voor zitter van het hoofdstembureau op. Een lid van het college van b. en w. zal als voorzitter van het stembureau fungeren. Verder zal een ambtenaar van zowel de gemeente als de pro vincie zitting nemen in het stembu reau. De heren J. Noorthoek en W. Quak mogen dit jaar, zonder herbenoemd te zijn, aanblijven als bestuurslid van de stichting Dorpsbelangen. Het voorstel tot herbenoeming werd woensdag in de raadsvergadering teruggenomen, om te voorkomen dat in strijd met de statuten van de stichting zou worden gehandeld. Wanneer bestuursleden aftredend zijn, moet namelijk de gelegenheid geboden worden om kandidaten aan te melden. Dat is in dit geval niet gebeurd. Komend najaar zal de pro cedure daarom alsnog in gang gezet worden, zodat ingaande 1 januari 1995 bestuurders benoemd kunnen worden. In dorpshuis De Wimpel wordt woensdag 7 september om acht uur een avond over gezondheid georga niseerd door het bedrijf Pro Naturae. Natuurarts Bergsma zal een lezing houden waarin ondermeer ontste kingen, verbetering van de gezond heid en weerstand aan de orde komen. Er is gelegenheid om vragen te stellen. De zaal is vanaf zeven uur voor iedere geïnteresseerde ge opend. Marcel Wagemaker is aan de juridi sche faculteit van de Erasmusuni- versiteit in Rotterdam afgestudeerd als meester in het bedrijfsjuridisch recht. Vanaf vandaag gaat er in het zieken huis Sint Franciscus in Roosendaal een nieuwe bezoekregeling in. De eerste bezoekperiode loopt van half twaalf tot twaalf uur 's morgens. Dit half uur is bedoeld voor direct betrokkenen zoals bijvoorbeeld familieleden. Er mogen tijdens deze periode maximaal twéé bezoekers komen en er mag niet worden gewisseld. De tweede bezoektijd is van half zes tot acht uur. Dan mag er wel gewisseld worden, maar nog steeds geldt dan dat er maximaal twee bezoekers tegelijkertijd bij een patiënt mogen zijn. Het ziekenhuis bracht de wijziging aan om patiën ten voldoende rust te geven en het verplegend personeel kan zich zo beter richten op de verzorging. Bij de besluitvorming zijn personeel, patiënten en het patiënten/consu mentenplatform betrokken. Na een proefperiode van één jaar volgt een evaluatie om te zien of de regeling definitief van kracht wordt. Het nieuwe bezoekreglement geldt voor alle afdelingen behalve verloskun de, kinderen en ICU/CCU. Daar voor blijven de bestaande bezoekre gelingen van kracht. Telefoonabonnees in Sint-Philips- land krijgen in de toekomst niet het zelfde netnummer als de abonnees op Tholen. "We zijn zeer teleurge steld, maar de opvatting van PTT Telecom hierover is pertinent", zei burgemeester H.A. van der Munnik maandag in de gemeenteraad. Hoe wel het technisch mogelijk is om in de nieuwe gemeente één netnummer te realiseren, vindt PTT dat te duur. Het gemeentebestuur heeft dit te horen gekregen tijdens een gesprek 'op hoog niveau'. "Onze enige troost is, dat het tarief om te bellen wél gelijk zal zijn", aldus de burgemees ter. Raadslid G.J. Hoek (VVD) vond het maar moeilijk uit te leggen aan de inwoners. En W.C. van Kempen (CDA) benadrukte nog eens dat zijn fractie voorstander is van één net nummer. In de huidige gemeente Tholen zijn nu zes netnummers in gebruik. Door een landelijke veran dering wordt dat er vanaf oktober volgend jaar één. Sinds dat bekend is geworden, heeft het gemeentebe stuur van Tholen alles in het werk gesteld om te bereiken dat ook Sint- Philipsland hetzelfde netnummer zou krijgen. -iv T De reconstructie aan de Brugstraat in Sint-Annaland levert een 'akelig' bochtje naar de Ring op en slechts vijf parkeerplaatsen. Zondag 4 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Schipper, Dordrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. De Kok. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van de Ham. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED.PROT.BOND 10.45 u. ds. v.d. Poel, Den Haag. R.K. KERK zo 11.30 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Mout, Zeist. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Ham. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. H. Mis. zo 8.30 u. H. Mis Een geneeskundig onderzoek van leerlingen uit groep 8 van de basis school gebeurt alleen op verzoek. Dat heeft VVD-raadslid J. van den Heuvel te horen gekregen van wet houder J. Versluys. Maar het is niet de bedoeling dat er op grote schaal verzoeken komen, maakte de wet houder meteen duidelijk. De gemeenschappelijke gezond heidsdienst (GGD) Zeeland voert in het basisonderwijs de volgende onderzoeken uit: logopedische screening (groep 2); gezondheidson derzoek door jeugdarts (groep 2) en door jeugdverpleegkundige (groep 4); screening gezichtsscherpte en gehoor, onderzoek van lengte en gewicht (groep 6) door jeugdartsas- sistente. Versluys gaf aan dat dit onveranderd blijft. Montessorischool De Kraal in Tho len blijkt geen geschikte kamer te hebben, waar dit onderzoek kan plaatsvinden. Alternatieven schijnen er niet te zijn. "Het is een zaak van het schoolbstuur en de GGD", aldus Versluys. Raadslid A. Kersbergen (SGP) wilde in de raadsvergadering weten of er actie ondernomen wordt. "Het is een slechte zaak dat om deze reden onderzoeken worden afgebla zen. Daar is het laatste woord nog riiet over gezegd", zei de wethouder. Bij de gemeente Tholen is nooit een bouwplan ingediend voor een drugs lab op het industrieterrein Welgele gen. De gebroeders Klis te Breda zouden daarbij betrokken zijn, zo is in publicaties in kranten gemeld. In de gemeenteraad vroeg PvdA'er M.A.J. van der Linde er naar. "We hebben al lang geen contact meer met Klis", zei wethouder J. Ver sluys. Volgens hem zouden de broers een keer voor een gesprek naar het gemeentehuis komen, maar dat is niet gebeurd. Van een plan is het niet gekomen en ook is er al een hele tijd geen contact meer geweest. "We zien hen niet meer als serieuze kandidaat voor het vestigen van een bedrijf', aldus Versluys. De fractievoorzitters in de gemeen teraad hebben als actiepunt voor de politie de bestrijding van de handel in drugs juist benadrukt. Blijvende aandacht wordt noodzakelijk geacht. De Brugstraat en gedeeltelijk ook de Kloosterstraat in het hart van St. Annaland hebben bij een ingrijpende reconstructie een vol ledig ander aanzien gekregen. Aannemingsbedrijf gebr. Moer land rondt deze week het karwei af. Een belangrijk onderdeel van de wijziging vormt de aansluiting op de Ring, waardoor de snelheid van het doorgaande verkeer sterk afgeremd zal worden. Door het verleggen van de rijbaan is het voormalige parkeerterrein hele maal verdwenen. Aan de zijkant zijn daarvoor vijf vakken terugge komen, waardoor de parkeerca- paciteit is verminderd. Voor de voetgangers zijn de omstandigheden echter sterk ver beterd met brede trottoirs aan beide kanten. De lage beplanting is bij de herinrichting gesneuveld, maar de bomen aan de Brugstraat zijn behouden gebleven. Alles bij elkaar ziet het er vriende lijker uit in de dorpskom van St. Annaland. In het kader van de stedenband tus sen Tholen en het Poolse Itawa is 'samenwerking tussen de gemeente en de stichting Itawa-Tholen niet altijd wenselijk. "Om politieke dis cussie te vermijden", aldus de bur gemeester in de gemeenteraad. Hij gaf aan dat de samenwerking mond jesmaat zal beginnen. "Je moet elkaar niet overvoeren, geen te rigo- reuze stappen zetten." Het is de bedoeling dat de stichting zich richt op de terreinen gezondheids-, oude ren- en gehandicaptenzorg, sport, cultuur, onderwijs en recreatie. Ze werkt onafhankelijk en krijgt daar voor een deel van de 15.000 gulden die voor het onderhouden van de stedenband worden uitgetrokken. Jaarlijks zal de stichting over haar activiteiten* verslag uitbrengen aan de gemeenteraad. Die raad stond grotendeels positief tegenover de samenwerking. Alleen de SGP-fractie wees de stedenband af. "Wij vinden het geen taak van de gemeente", aldus M. Dijke. M.A.J. van der Linde (PvdA) noemde het een 'echt over de grens reiken en geen pret-jumelage'. Hij zei dat er best aarzelingen waren geweest, want er zijn problemen zoals de geografische afstand (1350 km). Van der Linde pleitte voor samen werking tussen gemeente en stich ting, om te voorkomen dat laatstge noemde snel in de kou zal staan. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Brussaard, Stellendam. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. dhr. W.J. Kareis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 7/9 19.30 u. ds. Klok, Kinder dijk. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 14.30 u. ds. Egas, Poortvliet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Bruning, Sommelsdijk. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 7/9 19.30 u. ds. Boogaart, Lei derdorp. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. Adriaanse. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. 15 u. ds. Koomeef, Hoogerheide. Zaterdag 3 en zondag 4 septem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, Sint-Maartens dijk, tel. 01666-3963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 01100-49222. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. I, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 01660- 3592 van 9-10 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op afspraak 01184-18395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180- 28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk wérk buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 01180-28743 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 01666-2211 of 01660-4854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 JAIB informatiebureau voor de jeugd. Ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 sept. donderdag 1 12.27 .-- vrijdag 2 1.17-13.42 zaterdag 3 2.22 - 14.47 zondag 4 3.17-15.37 maandag 5 3.57 - 16.17 dinsdag 6 4.37 - 16.57 woensdag 7 5.17 - 17.32 donderdag 8 5.57 - 18.12 vrijdag 9 6.37 - 18.57 ma 5/9 20.33 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gra tis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 2