Vierdeklasser wipt Smerdiek uit beker Stavenisse en Vosmeer verder Davy Dubbeldam blij met collegialiteit en rivaliteit Badmeester op z'n Marokkaans Bijna 90 coureurs strijden om Wim Timmermans trofee Tandje Bij rijdt mee in tocht Zeist Deelnemer skeelertocht vindt Thools fietspad goed Werkgroep emancipatie niet terug Rob Sienders krijgt geen steun in wielerronde Tholen 'Dat zet de spelers op scherp' Dauwzwemmen Donderdag 1 september 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Voetbal programma Voetbal uitslagen Koersballen ouderen Nadat in de eerste ronde Tholense Boys, WHS en Noad in de strijd om de KNVB-beker het loodje moesten leg gen, is nu ook Smerdiek uitgebekerd. De ploeg uit de smalstad verloor dinsdagavond met 0-3 van zondag-vier deklasser Divo. Voorzitter Rien Vroegop nam het verlies niet te zwaar op. "Een keer verliezen is ook niet zo erg." Bekervoetbal Goede ploeg Afdelingsbeker In het afdelingsbekervoetbal hebben alleen Stavenisse, Vosmeer en de tweede keus van Smerdiek de volgende ronde gehaald. Stavenisse versloeg FC Bergen met 1 -2 en Vosmeer klopte Val Aan met 0-5. Smerdiek 2 won met 2- 0 van Tholense Boys 3 dat zich nu aan de competitie kan gaan wijden, net als Noad 2 dat met 2-1 van Zwaluwe 4 verloor en WHS 4 dat tegen DVO 2 tenonder ging met de monsterscore van 12-3. Noad 2 door penalty geveld Ruime winst Vosmeer Smerdiek 2 klopt derde keus Tholen LIJSTWERK Davy Dubbeldam uit Sluiskil stond vrijdagavond op de hoogste tree van het erepodium van de wielerronde van Tholen. Na een indrukwekkende solo nam hij de felicita ties in ontvangst van topfavoriet Rob Sienders en ploeg- makker Peter Hoondert. Laatstgenoemde was blij met de winst voor Dubbeldam, terwijl Sienders een vierde zege in Tholen niet werd gegund. De renners weigerden om voor Rob Sienders de kloof met leider Davy Dubbeldam te dichten, waardoor de Sluiskilse renner zijn voorsprong wist te handhaven en in de finale zelfs nog kon vergroten. Strijdlustige Belg Kappen maar Beslissend moment Revanche 46ste ronde van Oud-Vossemeer op aangepast parcours Het wielerseizoen op Tholen wordt zaterdag afgesloten met wedstrijden voor B- en A-amateurs in Oud-Vosse meer. De oudste Thoolse wielerronde staat hoog aange schreven bij de coureurs. Opnieuw komt er zowel een kwantitatief als kwalitatief zeer sterk deelnemersveld aan het vertrek. Het selectieve parcours staat ieder jaar weer garant voor een boeiende wedstrijd, met een sterke ren ner als winnaar. Favorieten B-amateurs Zaterdag 3 sept. uur Colijnspl.B.-Thol.B.(vGeel) 14.30 WHS-Yerseke(Jobse) 15.00 Dauwendaele-Smerdiek(Koevoets) 14.30 SSV-Noad(dBoer) 14.30 WHS 2-Roda B.2(dHaan) 13.00 Thol.B.2-Seroosk. 2(Lisseveld) 14.30 Meeuwen 2-WHS 3(Filius) 14.30 Heinkenszand-SPS(vDijk) 14.30 Stavenisse-VVR(Kamp) 15.30 Good Luck 3-SPS 2 14.30 Thol.B.3-Zwaluwe 4(Roodenburg) 14.30 Chrislandia 3-Noad 2(Martin 14.30 Noad 3-VHC 2(Bosters) 15.00 Smerdiek 2-Unitas 2(Suijkerbuijk) 14.30 Dinteloord 4-WHS 4(Nuijtemans) 14.30 Thol.Boys 4-Thol.Boys 5(dRond) 12.30 Smerdiek 3-DVO 3(Hachmer) 14.30 K'vangers 3-WHS 5(Blokland) 14.00 Stavenisse 2-Stavenisse 3(vOeveren)) 13.30 Noad 4-Chrislandia 4 SPS 3-Vrederust 3(Opree) Zondag 4 sept. TPO-Vosmeer(Timmers) Moe 4-Vosmeer 2(vdTak) Divo 3-Vosmeer 3(Lozekoot) Vosmeer 4-Moc 9 Vosmeer 5-Kruisland 3 13.00 14.30 uur 14.30 13.00 14.30 12.30 10.00 Beker: Smerdiek-Divo 0-3, Val Aan- Vosmeer 0-5, FC Bergen-Stavenisse 1 -2, Smerdiek 2-Thol.Boys 3 2-0, Zwaluwe 4-Noad 2 2-1, DVO 2-WHS 412-3. Het damesteam van Vosmeer heeft zich teruggetrokken wegens een tekort aan spelers. Jeugd: Smerdiek B-Thol.Boys B 9-3, Vosmeer C-Smerdiek C 8-4, Alliance D- Smerdiek D 6-1. Thol.Boys A-FC Bergen 7-2. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: mevr. C. Praat en J. Vroegop 17 p; J. Geuze en wisselende partner 17 p; mevr. L. Soomers en P. Schot 14 p; mevr. F. Schellinger en mevr. S. Hoven 11 p; mevr. R. Vroegop en mevr. A. Bal 9 p; D. Schellinger en mevr. M. Schot 9 p; A. Verkamman en mevr. R. Burrows 7 p; mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Nag- tegaal 7 p. Tholense Boys moest het afleggen tegen Kaaise Boys door een gebrek aan basisspelers. WHS maakte tegen Kogelvangers een aantal cruciale fouten waar ondermeer een straf schop uit voortkwam en Noad ver loor zijn bekerkansen gewoon door slecht spel. Smerdiek daarentegen won in de eerste ronde van Virtus door de kansen te benutten. Dins dagavond kon dat echter niet wor den voortgezet. Gewoon omdat de bezoekende ploeg beter speelde. In de eerste helft ging de strijd rede lijk gelijk op. Divo vond na een kwartier echter een gaatje en bracht de thuisploeg op een 0-1 achter stand. Smerdiek kwam steeds meer in de wedstrijd en voerde de druk op. Zo'n tien minuten voor tijd kreeg Comé Stoutjesdijk de kans om te scoren, maar zijn schot ketste af op de lat. De stand bleef dan ook in het voordeel van de gasten. Na de rust pakte Smerdiek de draad goed op en drong steeds meer aan, maar goed verdedigingswerk van Divo voorkwam de gelijkmaker. Een counter van de gasten had wel succes en zo keek Smerdiek tegen een 0-2 achterstand aan. "Toen was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld", zegt voorzitter Vroegop. "We pro beerden nog wel wat te forceren, maar dat lukte gewoon niet. En vijf minuten voor tijd viel de 'genade klap' zou je kunnen zeggen: 0-3. Op papier was Divo de mindere van Smerdiek, maar de ploeg heeft gewoon goed gespeeld. Het is best een aardig team als je ziet dat ze ook Zwaluwe hebben uitgeschakeld. We stonden vorige week al te kijken dat wij het haalden tegen Virtus. En ach, een keer verliezen is ook niet zo erg. Dat stelt de spelers weer op scherp voor de komende wedstrijden." De tweede keus van Noad was één van de ploegen die het loodje moest leggen. Zwaluwe 4 bleek net een maatje te groot. In de eerste helft speelden de Sint-Philipslanders aan vallend, maar Zwaluwe opende de score. Een afstandschot werd door doelman Kees Ligtendag wegge- stompt, maar de speler die het schot loste, scoorde in de herkansing: 1-0. Na ongeveer een half uur, duwde Ronny Neele zijn tegenstander in het strafschopgebied omver. De penalty werd niet gemist en zo keek Noad bij rust tegen een 2-0 achter stand aan. In de tweede helft kreeg Noad wel meer kansen maar het duurde toch nog veertig minuten voordat het 2-1 werd. Ronald den Braber veroverde de bal op het middenveld, passeerde een aantal spelers van Zwaluwe en gaf een voorzet aan Ike Verwijs die de bal in het doel werkte. De reste rende vijf minuten brachten geen verandering in de stand en Noad kan zich daarmee helemaal gaan richten op de competitie. Vosmeer heeft tegen het twee klas sen lager spelende Val Aan een rui me 0-5 overwinning behaald. Bij de rust stond het al 0-3. De eerste scoringskans was na acht minuten voor Wil Kostermans, maar zijn inzet was te zacht. Even later kreeg de thuisclub een kans op de openingstreffer, maar de bal werd van dichtbij naast geschoten. Hal verwege krulde John Vroegop de bal uit een vrije trap rechts bovenin het doel. Tien minuten later werd Kostersmans neergelegd in het straf schopgebied. Hij benutte de toege kende penalty zelf. Enkele minuten voor de rust leverde opnieuw een dood spelmoment een treffer op. Nu scoorde Arno Deurloo uit een vrije trap, die via de paal in het doel ver dween. Na de thee kwamen bij Vosmeer Richard Voshol en Tim van Mierlo in het veld voor Perry Verhees en Aike Hommel. Vosmeer leek het, bij de ruime voorsprong, wel te geloven en Val Aan sprong slordig met de kansen om. Een kwartier voor het einde kreeg de ploeg uit De Heen de vierde treffer om de oren. Een schot van Voshol werd door de doelman afgeweerd, maar Hans Vogel pikte de bal op en schoot van afstand in. Tegen het einde werd de 0-5 stand bereikt. Marco Hendrikse kon richting doel oprukken, ver schalkte de uitgelopen keeper en bediende vervolgens Voshol. Deze schoot de bal in het doel nog voor de Brabantse keeper terug was. De scheidsrechter gaf in dit beker duel drie gele kaarten aan Val Aan, en één aan Vosmeer-speler John Vroegop nadat een tegenstander de door hem weggeschopte bal in het gezicht kreeg. Smerdiek 2 bekerde zaterdagmiddag thuis tegen Tholense Boys 3. De wedstrijd begon vlak, zonder uitge speelde kansen voor beide ploegen. Na 25 minuten viel het eerste doel punt. Uit een hoekschop tikte Rem- co Flikweert van dichtbij de bal in het Thoolse doel: 1-0. Degeel-zwar- ten drongen hierop nog meer aan, maar dat leidde niet tot doelpunten. Na de rust was hetzelfde spelbeeld te zien. Na twintig minuten leek Carlo Opree te gaan scoren, maar de keeper verkleinde goed zijn doel. Tien minuten later werd Huib Uijl in het strafschopgebied van Tholense Boys gevloerd en hij kreeg een straf schop. Die kans liet hij niet liggen: 2-0. Daarna was het Smerdiek dat, qua conditie beter dan Tholense Boys, de beste kansen kreeg via bij voorbeeld Robert van Splunter. Maar de keeper van de gasten hield verder zijn doel dicht. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 1n vrijdag en zaterdag geopend 1 I gerenommeerd® vLb. 7 tZZJEEUWEN LIJSTENMAKER ettand Tholen Advertentie I.M. Van de twintig toerfietsers die zaterdag in Zeist vertrokken voor de Rabo-facet toertocht, waren er zes afkomstig van Tholen. Mas Andriesse, Marty den Haan, René Hoek, Jan v.d. Reest en Leo Zoon van toerclub Tandje Bij en gastrijder Henry Potappel van De Bidon vormden het Thoolse blok. Om half vijf 's mor gens vertrokken de fietsers en om zes uur waren ze bij het vertrekpunt. Een eerdere editie van de tocht, in juni dit jaar, viel letterlijk in het water. En ook zaterdag werkte het weer niet mee. Er werd in twee groepen gereden. Bij vertrek was het nog droog, maar later in de morgen en in de middag vielen er enkele flinke buien. Iedereen bleef dan ook nat, niet alleen vanwege de regen, maar ook door het opspattende water op het wegdek. De tocht van bijna 230 kilometer voerde van het ene computercentrum van de Rabo bank in Zeist naar het andere in Best en vice versa. Om de zestig kilometer werd er gerust. De fietsers hadden exact acht uur nodig voor de rit. De gemiddelde snelheid lag op ruim 28 kilometer per uur. De rit telde mee voor het klassement van Tandje Bij waarvan de kop er als- volgt uitziet: 1 Mas Andriesse 3490 km; 2 René Hoek 3490 km; 3 Arjaan den Braber 2800 km; 4 Leo Zoon 2800 km; 5 Marty den Haan 2700 km; 6 Jan v.d. Reest 2380 km. Bij het jaarlijkse dauwzwemmen in De Spetter verschenen vrijdag veer tig vroege vogels aan de start. Ze werden na het baantjes trekken getrakteerd op vers brood, koffie en thee. De badleiding is op zoek naar een andere formule voor het dauw zwemmen. Men wil de deelnemers, waaronder soms hele gezinnen, wat meer drukte en gezelligheid bieden. Dat moet volgens het badpersoneel gaan lukken met een vroegere datum, ergens vlak vóór de zomer vakantie. Deze keer kregen de deel nemers een speciaal 'vroeg-zwem- mersdiploma'. Winnaar Davy Dubbeldam geflankeerd door rondemiss Jolanda Prince en Peter Hoondert die derde werd. Uiterst links de nummer twee, Rob Sienders. Een boeiende koers, veel publiek en goed weer. De wielerronde van Tho len was vrijdagavond weer geslaagd. Eén ding zat het organise rend comité niet lekker. Van de 66 aangemelde coureurs stonden er slechts 47 aan het vertrek. "Een kwestie van mentaliteit", aldus voor zitter Jan van 't Hof van het wieier- comité. "De controle op de afmel dingen zou veel groter moeten zijn. Dit zou niet moeten kunnen." Waar schijnlijk door de regen van 's mid dags namen veel coureurs het besluit om niet te koersen. Het is niet alleen Tholen dat door de slech te motivatie van de renners gedu peerd wordt. Gelet op het aantal afmeldingen bij de andere wieler wedstrijden kijken diverse renners uit naar het eind van het seizoen. De koers in Tholen bewees echter dat ook een klein deelnemersveld voor een boeiend wedstrijdverloop kan zorgen. De coureurs die wel aan het vertrek stonden, toonden zich bijzonder strijdlustig. Vooral de Belg Ivan Seegers manifesteerde zich sterk. Op jacht naar de Holland se florijnen opende de sterke zuider buur al na enkele ronden de strijd. Door het winnen van het drie-ron- denklassement en de leidersprijs ging hij met een goed gevulde enve lop naar huis. Samen met Peter Mol, Herman Muller en Johan van Schaik maakte de Belg deel uit van de eer ste kopgroep. Van het kwartet leiders haakten bin nen vijftien kilometer een vermoei de Muller en een met materiaalpech kampende Van Schaik af. Met ver eende krachten probeerden Seegers en Mol de voorsprong, die rond de dertig seconden schommelde, te handhaven. In de grote groep werd vooral door streekfavoriet Ruud Havermans, Davy Dubbeldam, Vital Timmermans en de oud-beroepsren- ners Peter Hoondert, Patrick van Passel en Antoine Goense jacht gemaakt op het duo. De te kloppen man Rob Sienders uit Zwijndrecht hield zich lange tijd rustig in het peloton. Toen de drie voudig winnaar van de Thoolse ron de zich echter aan de kop van de groep nestelde, slonk de voorsprong snel. Gesteund door Francois Franse en Peter Hoondert, voor wie leider Peter Mol een gevaarlijke belager was voor het Zeeuwse Meeting point klassement, liep hij op de kop groep in. Eén blik achterom was voor Peter Mol voldoende. "Kappen maar", maakte hij aan zijn mede vluchter Seegers duidelijk. De Belg kneep in de remmen, bedankte Mol voor de prima samenwerking en liet zich op de Ten Ankerweg samen met hem terugzakken in de grote groep. Seegers had echter reserves over om nog punten voor de leidersprijs te veroveren en sprong samen met Davy Dubbeldam en Patrick van Passel attent mee, toen Jan Goeden- dorp in de aanval ging. De kopgroep hield echter niet lang stand. Met nog 14 ronden te rijden koos Dubbeldam opnieuw voor de aanval, waarbij hij steun kreeg van Erik Vereecken. Het Zeeuws-Vlaamse koppel werd bin nen één ronde tot de orde geroepen door de grote groep. De vluchtpo ging was nog maar net verijdeld of Dubbeldam ging opnieuw op de pedalen staan. Nu sprong Antoine Goense in zijn wiel mee. Criterium- specialist Sienders meldde zich aan de kop van de jagende groep en bracht met een forse tempoversnel ling de achterstand terug tot een tiental meters. Goense besloot zijn krachten niet verder te verspelen en liet zich opslokken door het peloton. De dappere Dubbeldam weigerde te capituleren en zette nog één keer aan. "Het beslissende moment in de koers", analyseerde Rob Sienders na afloop de wedstrijd. "Iedereen bleef in mijn wiel zitten. Men vertikte het om voor elkaar te rijden. Zo viel het tempo volledig stil en kon Davy weer weglopen", aldus Sienders die weigerde om in de finale de kastan jes uit het vuur te halen. "Ik ben vrij rap, daarom willen anderen voor mij het gat niet dicht rijden. Diverse keren heb ik nog geprobeerd om alleen de kloof te dichten, maar ze zaten voortdurend in mijn wiel. Toch heeft Dubbeldam hier een ver schrikkelijk sterke prestatie gele verd, want in de laatste ronden is er toch behoorlijk tempo gereden", aldus Sienders. "Ik rij hier graag. Het is een snel parcours, dat mij heel goed ligt. Dat blijkt wel uit mijn klasseringen, met twee keer een tweede en drie keer een eerste plaats", vertelt Rob Sienders, die inmiddels zeventien overwinningen in dit seizoen heeft behaald. Davy Dubbeldam oogste dus succes met zijn indrukwekkende solo over 15 kilometer. "Ik voelde mij goed", geeft Dubbeldam direct na aan komst te kennen. "Ik heb geprobeerd om in een zo constant mogelijk tem po te rijden. Met nog vijf ronden te gaan dacht ik: dit moet lukken. Je weet dat de ploegmakkers proberen om in de groep alles af te stoppen", aldus winnaar Dubbeldam. "Natuurlijk gaan Vital Timmermans en ik niet rijden als Davy op kop rijdt. Ik ben blij met de overwinning van Davy", geeft Peter Hoondert het ploegenspel aan. "Ik zat in een bevoorrechte positie. Mocht hij worden teruggepakt, dan kon ik mijn eigen kans pakken in de sprint. Ik had goede benen en dan vrees ik niet voor Sienders, dat heb ik ook getoond bij de sprint om de tweede plaats", aldus de oud-beroepsrenner van de PDM-formatie die van mening was dat hij - door Sienders te kloppen - de tweede plaats had veroverd. Bij de huldiging kwam Hoondert tot de ontdekking dat de jury het anders had gezien, hetgeen hem een kostbaar punt kost in de stand om het Zeeuwse klassement, waaraan een prijzengeld van 2000 gulden is gekoppeld. Voor Davy Dubbeldam was de zege in Tholen zijn vijfde overwinning. "Maar zelf noteer ik hem als de zes de. In België heeft de jury me de zege afgepakt en de overwinning toegekend aan de plaatselijke favo riet. Tegen deze beslissing ben ik in beroep gegaan." Een week later haalde de renner uit Sluiskil in het sfeervolle Thoolse criterium zijn gram en nam hij na zijn indrukwek kende solo de beker in ontvangst van dhr. Priem uit St.Maartensdijk, die namens de hoofdsponsor de prij zen uitreikte. Twee .jaar geleden soleerde Davy Dubbeldam naar de overwinning in St.Maartensdijk. Streekfavoriet Ruud Havermans mengde zich regelmatig in de strijd, maar wist niet in de prijzen te rijden. Uitslag: 1Davy Dubbeldam (Sluis kil), 2. Rob Sienders (Zwijndrecht), Peter Hoondert (Goes), 4. Francois Franse (Kwadendamme), 5. Peter Mol (Kapelle), 6. John Leys (Stand- daarbuiten), 7. Eric Vereecken (Hulst), 8. Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide), 9. Vital Timmer mans (Yerseke), 10. Jan Hordijk (Mijnsheerland), 11Antoine Goen se (Lewedorp), 12. Lennard van Anrooy (Nieuwendijk), 13. Jan Goedendorp (Oudenhoorn), 14. Paul Coehorst (Tilburg), 15. Fester Aarts (Kruiningen), 16. Michel Rommers (Rilland), 17. Ronald Rozeveld (Numansdorp), 18. Twan den Bra ber (Fijnaart), 19. Ronald Marijnis- sen (Bavel), 20. Herman Muller (Terneuzen). Voor.de tweede keer is zondag op Tholen een skeelertocht georgani seerd door schaatsvereniging De Striene uit Steenbergen. De deelne mers konden kiezen uit een begin nersafstand van 20 km en 35, 70 of 105 km. Tussen negen uur en half elf vertrokken 62 deelnemers vanuit de kantine van voetbalvereniging Vosmeer in Oud-Vossemeer. Vorig jaar deden er nog 44 mensen mee. Organisator Theo van Meer is dan ook dik tevreden. "Het was een mooie tocht, maar wel zwaar. Er stond een stevige wind. Maar deze keer hadden we ook gezorgd voor een geluids- en een bezemwagen. Voor sommigen was het wel op het tandvlees rijden, maar die reden dan toch een beetje boven hun kunnen. Er waren echter geen ernstige ver wondingen. Alleen wat schaafwon den en dat heb je bij een dergelijke tocht en die harde wind." Aan de beginnersafstand deden negen deel nemers mee. Een aantal van hen vond bij nader inzien de 20 km toch wel wat kort en knoopte er nog een ronde aan vast. Aan de 35 km deden 53 skeeleraars mee. Daarvan bleven er nog 34 over voor de 70 km en twaalf doorzetters probeerden de 105 km vol te maken. Tien hiervan haalden de meet. Onder hen Lies van Haaften uit Sint-Maartensdijk en Thijs Moerland uit Tholen. De skeeleraars reden in een acht-vorm van Oud-Vossemeer via Sint-Anna- land en Poortvliet weer naar Oud- Vossemeer waar een controlepost was. Daarna ging het richting Tho len en via polderwegen naar Poort vliet en terug naar Oud-Vossemeer. "Een mooi parcours. Vooral de fiets paden op Tholen zijn uniek. Het is net of je op een echte schaatsbaan rijdt", zegt Van Meer die vast van plan is volgend jaar de tocht op Tho len weer te organiseren. Het gemeentebestuur van Tholen houdt vast aan de opheffing van de werkgroep (vrouwen)emancipatie. De dames die deze groep vormen, zijn eerder dit jaar bedankt voor hun diensten. Tegen hun eigen zin. De politiek pakte dat op: VVD, CDA en PvdA stelden er schriftelijk vragen over aan burgemeester en wethou ders. Ze wilden dat de werkgroep tot aan de herindeling in functie blijft. Dat laatste vindt het gemeentebe stuur niet zinvol. Gisteren lichtte wethouder J. Ver- sluys de hele gang van zaken nog eens toe in de commissie welzijn en onderwijs. Het gemeentebestuur stelt vast dat er op het gebied van vrouwenemancipatie de afgelopen jaren belangrijke ontwikkelingen in gang zijn gezet, danwel voorzienin gen geschapen. Een emancipatiebe leid op een heel breed terrein is op Tholen niet de bedoeling, aldus het gemeentebestuur. Specifieke aandacht aan vrouwen emancipatie moet er dan ook niet zijn, maar het moet onderdeel uit maken van het algemene beleid. Daarom kan volgens b. en w. vol staan worden met de inbreng van de emancipatiemedewerkster. Een afzonderlijke werkgroep acht het college niet noodzakelijk. De werkgroep heeft in januari een aantal actiepunten aangegeven voor de toekomst: het doen van beleids aanbevelingen, bestuurlijke inspraak, buitenschoolse kinderop vang, economische zelfstandigheid, gemeentelijk personeelsbeleid, onderwijs, maatschappelijk werk. Badmeester J. Jansen uit Tholen bedankt dhr. Eljilali voor zijn komst. "Zien we er niet prachtig uit?" vroeg hij de aanwezige diploma- zwemmertjes. Badmeester J. Jansen van De Spetter in Tholen verscheen vrij dag bij het diplomazwemmen wel heel ongewoon op de badpost. Speciaal voor deze ene keer had Jansen zich uitgedost in origineel Marokkaanse klederdracht. Com pleet met sloffen en fez (hoofddek sel). Hij begroette de heer Eljilali uit Tholen, één van de eerste Marokkanen die naar Nederland kwamen. Jansen sprak zijn waar dering uit voor de komst van Elji lali. "We zijn allebei opa. We heb ben misschien best wat verschil len, maar we staan in ieder geval allebei onder de Thoolse vlag", zei Jansen waarbij hij wees op het vierkleurige doek dat aan de bad post hing. Hij beschouwde deze actie als een teken van waardering voor de verschillende culturen die er in de gemeente Tholen te vin den zijn. Na de korte toespraak van de bad meester gingen de kinderen te water voor het felbegeerde diplo ma. De beide opa's op de badpost keken toe en zagen ondermeer de kleinzonen van Eljilali voorbij komen. "Goed je best doen", spoorde Jansen hen aan. "Je opa wil het netjes zien!" Maandag begint in De Spetter de zwemvierdaagse. Op 24 septem ber springen jongeren in het water voor de jeugdzwemmara- thon waarmee officieel het einde van het seizoen voor De Spetter is aangebroken. 31 kinderen zwommen voor hun A-diploma, dertien voor B en zes tien voor zwemvaardigheid. Daar bij waren twee zwemmers voor stickers voor het plankspringen zwemvaardigheid 1 en vijf voor snorkelstickers zwemvaardigheid 3. De Vossemeerse ronde kan de klas sieker onder de Thoolse criteriums worden genoemd. Door de zware omlopen is de wedstrijd vaak een afvalrace. De Hiksedijk zorgt meest al voor een schifting. Dit jaar is ook de Vogelsangsedijk in het parcours opgenomen. "Vlak voor de bouw vakvakantie kregen we van de gemeente te horen, dat we in ver band met werkzaamheden aan de Kalisbuurt het parcours moesten aanpassen", vertelt M.A. Wessels van het wielercomité. Door het nieu we parcours zijn de omlopen nu een kilometer langer. Om 15.00 uur zal burgemeester H.A. v.d. Munnik het startschot laten klinken voor de A-amateur- wedstrijd over 100 kilometer. Een kleine 90 renners zullen strijden voor de Wim Timmermanstrofee, die vorig jaar door Wilfried Basti aanse werd gewonnen. De beker werd in 1993 voor het eerst door het wielercomité beschikbaar gesteld ter nagedachtenis aan de overleden penningmeester en Vossemeerse wielerfanaat. Een belangrijke kandidaat voor de overwinning is Ludo van Overveld, die afgelopen weekeinde nog in Fij naart zegevierde en in uitstekende vorm verkeert. Tot de favorieten behoren ook Eric de Crom, Wilfried Bastiaanse en Niels van Elzakker, die zullen proberen om de trofee mee naar Hoogerheide te nemen. Het jong talent Daniël van Elven uit Rucphen verschijnt eveneens aan het vertrek. Hij zal het moeten opne men tegen geroutineerde oud- beroepsrenners als Bob Rasenberg, Peter Kant, Peter Hoondert, Patrick van Passel en Antoine Goense. Voor het Zeeuwse Middelkamp Meeting point klassement zullen Francois Franse en Peter Mol proberen belangrijke punten te vergaren. Andere kanshebbers voor de over winning zijn: Rinus Ansems, Paul Barten, Henk van Hees, Wim Oldenburg, Ad Polak, Martin Stroosnijder, Vital Timmermans, Mark Varkenvisser, Marcel Remijn en Willem Jan v.d. Broek. Uit Est land komt Peep Mikli aan het ver trek. Voor 'thuisrijder' Ruud Haver mans - vorig jaar nog vierde - wordt het een zware opgave om met dit sterk rennersveld een hoofdrol voor zich op te eisen. Rond half zes zal de finish bij de A-amateurs zijn. Dan zal bekend zijn welke naam er op de erelijst kan worden toegevoegd, waar ondermeer de namen van Wim van Est, Wout Wagtmans en René Pijnen prijken, die tijdens hun wie- lercarriére internationale succesen behaalden bij de beroepsrenners. De wielerdag begint om 13.00 uur met een wedstrijd voor de B-ama teurs, waarbij Peter Metske, Jack en Frans Hommel voor eigen publiek zullen proberen zich in de kijker te rijden. Ook Corné Stoutjesdijk uit Scherpenisse moet in staat worden geacht om zich voorin te klasseren. Kanshebbers voor de overxyinning in deze categorie zijn John Akker mans, René den Boer, Pieter Jonge- nelen, Pierre Frijters, Fred Kreb- bekx, Peter Bierkens en Flip Sege- ren. De renners strijden in Vossemeer weer om een maximale gevulde premiepot.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 13