THOLENDERWIJS Drinkwaterproject Salard aangepakt Friesland loopt uit voor Kameleon Kokosnoot schillen informatierubriek van de gemeente tholen VERKEERSMAATREGELEN TE STAVENISSE WAT LIGT TER INZAGE? KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUIT B0UW- AANVRAAG SPREEKUUR B&W KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING ONDERHOUDSWERKZAAM HEDEN AAN THOOLSE BRUG Bezwaar tegen varkensstallen St.Annalander vreest ongeluk met rolemmer Bintje voor twee kwartjes Donderdag 18 augustus 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WET MILIEUBEHEER WET MILIEUBEHEER Thoolse boot jaarlijks naar Terherne De Thoolse Kameleon zal waarschijnlijk jaarlijks in de Friese wateren te vinden zijn. Het plan bestaat om dan in Terherne Kameleon-dagen te organiseren. Acht Thoolse scouts kregen dat te horen tijdens hun tiendaagse verblijf in Friesland. Ze werden er benoemd tot erelid van de stichting Vrienden van de Kameleon. Fries paspoort Rondvaart Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Drank- en Horecavergunning t.b.v. Tennisclub "Sint- Annaland"; Overeenkomstig het bepaalde in artikel 3c van de Drank- en Horecawet maken burgemeester en wethouders bekend, dat zij voornemens zijn een vergunning af te geven aan de Tennisclub "Sint-Annaland" te Sint-Annaland voor het uit oefenen van het cafébedrijf in het perceel Stoofweg 3 te Sint-Annaland. De vergunning geldt voor de volgende lokaliteit: benedenlokaliteit:oppervlakte 45,24 m2. De bedrijfsleider en beheerder is: Teljeur, Ronald Victor Alexander, geboren te Amsterdam op 9 augustus 1952. Aan de vergunning worden de volgende voorschriften en beperkingen verbonden: 1. het exploiteren van de inrichting dient uitsluitend te geschieden in het kader van de doelstelling van de ver eniging; 2. de vereniging onthoudt zich van commerciële horeca- activiteiten, alsmede van het aantrekken van activitei ten, die niet in overeenstemming zijn met haar doelstel ling; 3. buiten de doelstelling van de vereniging vallen: bruiloften, recepties en partijen voor zover deze worden gehouden wegens gebeurtenissen in de persoonlijke sfeer; 4. de onder 3. bedoelde bijeenkomsten zijn wel toegestaan indien in de inrichting ten tijde van deze bijeenkomsten geen alcoholhoudende dranken worden verstrekt; 5. de verstrekking van alcoholhoudende drank geschiedt, behoudens bijzondere omstandigheden, uitsluitend een uur voor, tijdens en een uur na het wedstrijdgebeuren of de trainingsuren dan wel tijdens andere activiteiten die binnen het kader van de doelstelling van de vereni ging worden gehouden. Onder wedstrijdgebeuren wordt mede verstaan de acti viteiten die duidelijk verbonden zijn aan de wedstrijd, zoals het omkleden. 6. voor zover niet binnen de doelstelling vallend, mogen zowel de kantine als de inventaris, met name het meu bilair en het serviesgoed, niet aan derden worden ver huurd of ter beschikking worden gesteld. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de daarop betrek king hebbende stukken liggen tot en met 15 september 1994 voor belanghebbende ter inzage op het gemeente huis, bureau algemene zaken, kamer 146. Belanghebbenden kunnen tot 15 september 1994 hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp-vergunning schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met mw. A.M. Cats-van der Klooster, op maandag en dinsdag te bereiken op nummer 01666-8311. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer J. Quaak, Molenstraat 75 te Oud-Vossemeer, voor het bouwen van een dubbele garage op een per ceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie K, num mer 1004 (geheel), plaatselijk gemerkt Molenstraat 75; 2. de heer A. Rijsdijk, Stoofdijk 15 te Poortvliet, voor het bouwen van een garage/berging op een perceel kada straal bekend Poortvliet, sectie N, nummer 502 (geheel), plaatselijk gemerkt Stoofdijk 15; 3. de heer J. Jacobs, Schoolstraat. 20 te Putte, voor het uitbreiden van een woning op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie O, nummer 60-61 (gedeelte lijk, plaatselijk gemerkt Schoondorpseweg 5; 4. de heer A. Reinerman, Molendijk 4 te Oud-Vossemeer, voor het bouwen van een paardenstal op een perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie K, nummer 609 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Molendijk 4; 5. de Stichting Beter Wonen, Haven 9 te Sint-Maartensdijk, voor het bouwen van een woonzorgcomplex op een per ceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sektie N, num mer 637, plaatselijk bekend Bloemenlaan 2. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 19 augustus 1994 tot en met 1 sep tember 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burge meester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. De burgemeester van Tholen. Bouwaanvragen; Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de heer N. Vermue, Nieuweweg 3 te Poortvliet, voor het bouwen van een loods op een perceel kadastraal bekend, Poortvliet sectie M, nummer 638 (geheel), plaat selijk gemerkt Nieuweweg 3; 2. de heer J.A. Buuron, Schoolstraat 9 te Poortvliet, voor het uitbreiden van een woning op een perceel kadastraal bekend. Poortvliet sectie L, nummer 316 (geheel), plaat selijk gemerkt Hogeweg 6. De bouwplaatsen zijn gelegen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wet houders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50, vijfde lid van de Woningwet vergunning te verle nen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 19 augustus 1994 tot en met 1 sep tember 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burge meester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeen telijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. De burgemeester van TJiolen. Prinses Marijkestraat Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 12 juli 1994 hebben besloten: a. het verkeersbesluit van 14 april 1954, waarbij de Prinses Marijkestraat te Stavenisse is gesloten voor het verkeer in bei de richtingen met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens, in te trekken; b. door de plaatsing van bord G7 met onderbord "uitgezonderd fietsers" de Prinses Marijkestraat te Stavenisse aan te duiden als voetpad. Tot bovenvermelde geslotenverklaring is destijds besloten van wege een smalle rijbaan welke niet geschikt werd geacht voor het doorgaande verkeer van de genoemde categorieën. De Prin ses Marijkestraat is echter enige tijd geleden gereconstrueerd en heeft daarbij het karakter van een voetgangersgebied gekregen. Iedere belanghebbende kan ingevolge artikel 7:1 van de Alge mene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van bekendmaking een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te worden. Ver der moet het voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom men bezwaar heeft. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan: Burgemeester en wethouders van Tho len, Markt 1 - 5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bos en Poststraat Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij op 12 juli 1994 hebben besloten het verkeersbesluit van 1 april 1955, waarbij een gedeelte van het Bos te Stavenisse, gelegen ter hoogte van de woningen Bos 8 tot en met Poststraat 9, geslo ten is verklaard voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen, motorrijtuigen op twee wielen en voor bespannen wagens, in te trekken. Tot bovenvermelde geslotenverklaring is destijds besloten van wege het toen slecht geachte uitzicht op de Poststraat vanuit het Bos. Het uitzicht op de Poststraat wordt thans ter plaatse goed geacht en uit dien hoofde bestaat geen noodzaak meer de genoemde geslotenverklaring te handhaven. Iedere belanghebbende kan ingevolge artikel 7:1 van de Alge mene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van bekendmaking een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te worden. Ver der moet het voorzien zijn van uw naam en adres, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom men bezwaar heeft. Het bezwaarschrift dient Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vraag is ingediend: - Een bouwaanvraag van J.A.P.M. Deurloo, Contr'Escarpe 11 te Tholen ingediend op 1 augustus 1994, voor het plaatsen van een kantoorruimte op het perceel Contr'Escarpe 11 te Tholen. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 22 augustus 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van wethouder P. van Schetsen komt te vervallen. De spreekuren van burgemeester H.A. van der Munnik, wethou der ing. J. van der Jagt en wethouder J. Versluijs vinden plaats van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van deze collegeleden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. gericht te worden aan: Burgemeester en wethouders van Tho len, Markt 1 - 5 te 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.10, tweede lid en derde lid en artikel 13.11, eerste lid, van de Wet milieubeheer bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 28 mei 1993 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - mevr. B. Laanen, Doublethstraat 8 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een café\bar gelegen aan de Voorstraat 22 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint- Annaland, sectie G, nummer 1259. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 augustus 1994 gedurende een maand ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardente huis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk wor den ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Binnen een maand na de dag waarop het ontwerp van de beschikking ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bezwaren daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. Burgemeester en wethouders van Tholen delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 20 april 1994 ingediende aanvraag voor een vergunning ex. artikel 8.4 van de Wet milieubeheer van: - het bestuur van de coöperatieve vereniging van eige naren van recreatiepark "Oud Kempen", p/a Eiklaan 1 te Rijswijk, voor het veranderen en na de verandering in wer king hebben van het gehele recreatiepark met zwem- en horecagelegenheid, gelegen aan de Buurtweg 3 te Stavenis se, kadastraal bekend Stavenisse, sectie E, nummer 284. Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 augustus 1994 gedu rende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartens-hof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde besluiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. "•innen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit Via Rijkswaterstaat bereikte ons de mededeling dat in de periode 22 augustus tot 1 november a.s. onderhoudswerkzaamheden zullen worden uitgevoerd aan de brug bij Tholen-stad. Als gevolg daarvan zullen de verkeersstromen aan de hand van verkeerslichten worden gereguleerd en zal het verkeer enige ver traging ondervinden. ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 18 augustus 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen. De heer W. van der Meer uit Tholen is winnaar geworden van de prijs vraag van de interculturele manifes tatie Mengelmoes die eind juni in Haestinge te Sint-Maartensdijk is gehouden. Bezoekers konden raden naar een voorwerp uit Indonesië dat in de hal werd tentoongesteld. Van der Meer herkende het houten stoel tje met ijzeren punt en zaagtandjes als een kokosnootschiller. Twintig bezoekers deden een poging om naar het voorwerp te gissen. Vier personen wisten het goede ant woord, maar Van der Meer was de eerste op de lijst die kokosnootschil ler invulde. Gfsterenochtend overhandigde mevr. -T. Janssen-Poot namens de organisatie van de manifestatie de prijs aan Van der Meer: de kokos nootschiller. De hele actie heeft veel weg van een overval, hetgeen wellicht door een grote organisatie wordt geregis seerd. Dat schrijft L. Vroegop uit Scherpenisse in zijn bezwaarschrift tegen de bouw van zeven varkens stallen - voor 35.528 varkens - op Tholen. Vroegop maakt bij het gemeentebestuur bezwaar tegen het verlenen van milieuvergunningen. Hij voert stankoverlast en de grote hoeveelheid mest die geproduceerd gaat worden als argumenten aan. Ook vindt hij dat er door de bouw van deze grote stallen 'landschaps vervuiling1 optreedt. En de aan- en afvoer van dieren en veevoeder zal een belasting betekenen voor het wegennet. De Scherpenissenaar meent verder dat de geldende mestquota geen ruimte aan bestaande landbouwers zullen laten om kleinschalige vee houderij aan hun bedrijf toe te voe gen. De werkgelegenheid neemt door de komst van de stallen niet toe, dus economisch gewin voor Tholen is er niet. Terwijl er - aldus Vroegop in zijn brief - een grote aanslag wordt gepleegd op het leef- en werkklimaat van veel inwoners. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 vrijdag en zaterdag geopend D* EEUWEN LIJSTENMAKER IJST WERK i1** •Mand Thoten Als hij zijn nieuwe rolemmers inderdaad aan de provinciale weg moet zetten, is de gemeente verant woordelijk voor wat er met of door die vuilnisvaten gebeurt. Dat schrijft A. Knops uit Sint-Annaland in een brief aan de gemeente. Knops woont aan de Oude Zeedijk, 'de drukste weg op Tholen'. Mocht de rolemmer door het voorbijrijden van zwaar verkeer tegen iemand opbotsen, of in de sloot terecht komen, dan stelt hij de gemeente aansprakelijk voor de ontstane schade. Knops heeft in een telefoongesprek met ambtenaar P. van Zeijst gevraagd om een paal te plaatsen waaraan de emmer bevestigd zou kunnen worden. Na legen zou de vuilnisophaler dat ook weer kunnen doen. Maar hoewel de gemeente op de dag van het huisvuil ophalen vol ledig verantwoordelijk is voor <de rolemmers, schrijft Knops dat hij te horen kreeg dat de gemeente liever een afwachtende houding aanneemt. Aardappelveiling Sint-Annaland, woensdag 17 augustus. Doré 70-76, drielingen 13-14, kriel 45-48; Pre mière 46, bonken 90; Gloria 33-52, bonken 90-101, drielingen 15-16, kriel 80-82; Berber 51-52, bonken 90; Eigenheimer 64-71; Bintje 43- 50, drielingen 15, kriel 70; Bildtstar 64-69. Aanvoer 168 ton. Dinsdag 16 augustus. Doré 20-71, drielingen 14-15, kriel 40; Gloria 33-51, bonken 93-101, drielingen 14, kriel 82; Frieslander bonken 98; Berber 50, bonken 86; Eigenheimer 66-70; Bintje 45-48, bonken 95, drielingen 13, kriel 55; Bildtstar 48- 64. Aanvoer 152 ton (Scherpenisse 71, Sint-Annaland 81). Bij bejaardentehuis De Schutse worden spullen voor de drinkwaterinstallatie in een bus geladen door (v.l.n.r.) Schutse-directeur J. Wes- dorp, J. Noom, J. Quist, K. Elenbaas en W. Quaak. K. Elenbaas uit Poortvliet en J. Noom uit Scherpenisse zijn maan dag naar Roemenië vertrokken. Morgen reizen J. Wesdorp, W. Blaas, W. Beeke, W. Quaak en J. Quist hen na. In het Transsyl- vaanse Salard gaan ze de drink waterinstallatie vernieuwen van het medisch centrum. Een karwei waarvoor ze zeven dagen nodig denken te hebben. Het project is opgezet vanuit bejaardentehuis De Schutse. Voor zo'n 8000 gulden aan mate riaal is zaterdagmorgen in een bus geladen. Pvc-leidingen, pompin- stallatie, voorraadvat, 12 wasta fels, 5 waterclosets, electrische boiler en isolatiemateriaal. De groep neemt het eigen eten en drinken mee, om de Roemenen daarmee niet te belasten. "Ze pompen het water daar nu op uit een wel, voeren het door leidin gen naar een voorraadvat en ver spreiden het zo naar de kamers", vertelt Blaas. Er zal een nieuw voorraadvat van 1100 liter geplaatst worden. Omdat die tank onder een onbeschoten dak ligt, wordt isolatie aangebracht. "We gaan er ook een nieuwe douche maken. Met een electrische boiler, want gas hebben ze er niet", aldus Blaas. Het karwei vergde een gedegen voorbereiding. "Jan Dorst uit Sint-Maartensdijk heeft ons veel informatie verschaft. Hij heeft het gebouw opgemeten, ter plaatse met een installateur de zaak beke ken en de gegevens naar Neder land gefaxt. Ook heeft hij foto's gemaakt van de leidingen." Aan de hand van die gegevens kon alvast een werktekening gemaakt worden. Giften van particulieren en bedrijven hebben het mogelijk gemaakt dat dit project gereali seerd kan worden. Het Friese Terherne doet er alles aan om de sfeer uit de jeugdboeken van H. de Roos te laten herleven. De omgeving waarin de broers Klink hamer met hun boot Kameleon avonturen beleefden, doet sterk aan het dorp denken. Toeristisch wil men daar munt uit slaan. Het Thool se initiatief om de Kameleon na te bouwen, werd in Friesland dan ook met enthousiasme ontvangen. Een delegatie van de gemeente Boarn- sterhim was in mei aanwezig bij de doop van de boot. De scouts werden uitgenodigd naar Friesland te komen. Mark en Jos Loos, Reinier Fase, Marco de Groen, Leendert-Jan Zan- dijk, Caroline van Strien, Marco Joosen en Boudie Hoogedeure gaven aan die uitnodiging gehoor. Ze maakten er meteen het zomer kamp van voor hun speltak van scouting Heenetrecht. De boot werd op een vrachtwagen geladen en met twee auto's reden ze naar het noor den. "In Terherne werden we ont vangen door de wethouder. We kre gen de wimpel van de gemeente en een Fries paspoort", vertelt Boudie Hoogedeure. De tweede dag werden televisieopnamen gemaakt voor de actualiteitenrubriek Twee Vandaag. Overigens werd het hele bezoek in de Friese pers breed uitgemeten. "Overal waar we kwamen, werden we met veel bombarie onthaald", Champignons. De Nederlandse champignonteelt houdt op zaterdag 27 augustus een open dag. In de regio doet kwekerij Veeke en Vee- ke, Witte Weideweg 22 te Klundert eraan mee. Belangstellenden zijn daar tussen tien en vijf uur welkom. zegt Boudie enthousiast. Met de Kameleon voeren de Tholenaren overal heen. Akkrum werd bezocht, en de Sonnema-fabriek in Bolsward. Ook was de groep te gast bij het skütsjesilen. De Kameleon kreeg zelfs ontheffing om binnen het wed- strijdveld te varen. Op hun enige 'vrije' dag bekeken de acht scouts de vlootschouw van de Sneekweek. Promotie voor het Kameleon-dorp Terherne was er ook. In de vorm van een filmpje. En de Thoolse boot ver zorgde een rondvaart, een voor proefje van wat in de toekomst mogelijk wordt uitgebouwd. De Kameleon trok een praam vol kinde ren voort. Twee dagen werden door de scouts als bezoekersdagen gebruikt: geïnteresseerde Friezen konden alles te weten komen over het bouwen van de boot door de scouting, en een rondvaart maken. De Tholenaren boden de organisato ren van hun verblijf ook nog een gezellige avond aan. 'Toen we na tien dagen vertrokken, werden we door het hele dorp uitgezwaaid", zegt Boudie. Diverse keren werd de groep benaderd met de vraag om de boot te verkopen, maar daar werd niet op ingegaan. Boudie voelt er wel voor om jaar lijks met de Kameleon terug te gaan naar Friesland. "Maar dat zal dan losgekoppeld worden van het zomerkamp, want dat kan natuurlijk niet ieder jaar hetzelfde zijn." Daar bij speelt ook dat de speltak van Heenetrecht die dit Kameleon-pro ject heeft opgezet, binnen enkele jaren uit andere mensen zal bestaan. (De speltak Stam is bedoeld voor jongeren van 18 tot 23 jaar).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5