ZOMER 'Je kent de mensen hier beter dan je eigen familie' j Honkvaste Tholenaar Quist viert zilveren bankjubileum Ingebroken in vakantie Hogeweg doodlopend Belgen wonen acht maanden op De Striene Geen carrieremaker, maar een verenigingsman 'T PERSIA Klimaatcrisis in expositie Greenpeace k Zeeland wil Tholenseweg niet samen aanpakken Automobilisten bekeurd op de Oesterdam Rolemmers na onderbreking weer uitgedeeld Kamerlid stelt vragen over waterpolitie Tholen heeft raadslid teveel Donderdag 11 augustus 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Ze gingen vaak naar het strand in Bredene, bij Oos tende. Dachten er over om daar een camping te zoe ken. Maar een bezoekje aan de schoonouders van hun dochter, die op De Striene bij Strijenham ver bleven, veranderde alles. Jos en Laura du Lion uit Merksem kochten vijftien jaar geleden een caravan op de Thoolse camping. Sinds de pensionering van Jos verblijven ze acht maanden van het jaar aan de Ooster- scheldedijk. op de ^camping Evenwicht Botenhelling Bloemenperk Buitenlucht Op de dag van zijn zilveren jubileum, 4 augustus, is hij gewoon op 'De Bank.' Alleen de bloemen, ballon nen, vlaggetjes en slingers in zijn kantoor herinneren directeur A.C. Quist uit Tholen eraan dat hij echt 25 jaar bij de ABN AMRO in dienst is. Donderdag avond 18 augustus wordt dat gevierd met een recep tie in Meulvliet. Dan zijn de meeste collega's en klanten terug van vakantie. Vervanger Geldautomaat St. Maartensdijk Groei Muziek grootste hobby Mensen 4 etages Oosterse Tapijtkunst jé Een gezin uit Tholen ontdekte maandag dat er tijdens hun vakantie was ingebroken in de woning. Dat moet de laatste dag van hun afwe zigheid gebeurd zijn, want zondag waren er nog familieleden in het huis geweest en toen was er niets aan de hand. Maar bij thuiskomst bleek dat de achterdeur was openge broken. De daders namen een video recorder, geluidsapparatuur en geld weg. Tien foutparkeerders op de Oester- dam zijn zondagmiddag door de politie getracteerd op een bekeuring van 150 gulden. De betrokkenen, acht Nederlanders en twee Belgen, hadden hun auto's neergezet in de berm van de autoweg. Er werd gecontroleerd tussen half vijf en zeven uur, waarbij ook werd bekeurd voor het keren op de auto weg (200 gulden). Van één auto bleek de APK te zijn verlopen. De provincie vindt het goed dat het stuk Hogeweg ten oosten van de Kadijk bij Poortvliet doodlopend wordt gemaakt. Door een stuk van 20 meter bestrating op te breken, zal verkeer niet langer vanaf de Post weg via de Hogeweg naar de Kadijk kunnen rijden. Een dergelijke slui proute vindt de wegbeheerder, het waterschap, slecht voor de verkeers veiligheid. Tegen het voornemen om de Hogeweg af te sluiten heeft niemand bezwaar gemaakt. Deze maand reist de Greenpeace- tentoonstelling 'Klimaatcrisis power to change' door Zeeland. Van 11 t/m 13 augustus staat ze in Zier- ikzee aan de Nieuwe Haven, 14 t/m 25 augustus op de Neeltje Jans en 26 t/m 29 augustus op de Markt in Mid delburg. De expositie is steeds ge opend van 11 tot 5 uur. De tentoonstelling behandelt de oor zaken en gevolgen van klimaatver andering, maar biedt ook oplossin gen. De gevolgen worden onder meer getoond in de diaserie Neder land onder water, Schiphol en toe ristische attracties als de Efteling zijn daarin gezwicht voor een stij gende zeespiegel. In een videoclip worden de gevolgen hoor- en zicht baar gemaakt. De oplossingen wor den ondermeer in woord en beeld aangereikt: via een computerpro gramma kunnen bezoekers hun mening geven over zes stellingen. Klimaatverandering leidt tot een ecologische, sociale en economi sche catastrofe, is de boodschap. De oplossing is de kracht om energie te besparen en over te schakelen op schone energie. De energie voor deze expositie is dan ook afkomstig van 32 op het dak van een trailer bevestigde zonnepanelen. Na een onderbreking van enkele dagen is het uitzetten van de rolem mers voor de gescheiden inzameling van huisvuil op Tholen dinsdag avond hervat. Donderdagmiddag kwam SPS in Scherpenisse met lege handen te staan. De grijze bakken waren op. WHS kon zodoende maandagmorgen in Sint-Annaland niet beginnen. Toen stonden vijftien vrijwilligers gereed, dinsdag beschikte de club maar meer over de helft. "Het probleem ligt bij de transpor teur waarmee we een contract heb ben", vertelt M. de Jongh van leve rancier WCS uit Wouw. "In augus tus is het moeilijk om een retour vracht te vinden, dus in afwachting daarvan worden de vrachtwagens enkele dagen in depot gezet." De grijze bakken worden uit Zuid-Italië aangevoerd, een afstand van 2500 kilometer. Het kostenaspect weegt zwaar in de transportsector; leeg terugrijden kost geld, aldus De Jongh. Hij zorgt meestal dat er voor een week voorraad is, maar het rond brengen op Tholen is in een veel hoger tempo gebeurd dan was ver wacht. De laatste vracht rolemmers zou half volgende week op Tholen moeten arriveren. "In ons contract met de gemeente staat, dat de distri butie 2 september rond moet zijn. Dat zal geen probleem zijn", zegt De Jongh. Hoewel de bezorgschema's door de vertraging in de war raken, voorziet A. van Splunter van de Thoolse voetbalfederatie nog geen proble men. "Er zijn twee extra dagen voor uitloop ingepland." Het schema voor de bezorging in Tholen-stad - tussen 15 en 27 augustus - moet nog gemaakt worden. Hier zullen WHS, SPS en Smerdiek elk 375 adressen voor hun rekening nemen en Tho- lense Boys de rest. Af VA' W hf/vv WW V "Als we de kinderen bezoeken, krij gen we te horen: daar zijn de Ollan- ders", lacht Du Lion. Hij en zijn vrouw hebben het prima naar de zin in het Poortvlietse polderland. "We hebben ons nog geen dag verveeld." "De dag gaat dikwijls te rap", beaamt zijn vrouw. Het Belgische paar wandelt veel. Of vertoeft aan de waterkant, want mevrouw Du Lion is een fervent zwemmer. "Zwemmen gaat hier prima, en ook het buitendijkse fietspad is prach tig." Rommelmarkten in de buurt bezoeken ze ook graag. En voor de inkopen gaan ze naar Tholen, of naar Bergen op Zoom. "De Neder landse boter smaakt ons zo goed, in de wintermaanden rijden we naar Putte om die te kopen", vertelt Lau ra. Aardappelen halen ze bij een boer in de buurt. Gloria's. "Ze zijn goed. En als de boer niet thuis is, kan ik ze gewoon pakken in de schuur en later afrekenen." Toen het echtpaar Du Lion op De Striene neerstreek, was het er, zoals Op camping De Striene staan 96 huisjes en caravans, vertelt eigenaar A.J.A. Duijm uit Hal steren. De laatste acht jaar bemoeit hij zich niet meer met de dagelijkse gang van zaken. Beheerder, al 28 jaar lang, is P. Aarts. De helft van de campinggasten is Belg. De Nederlandse gasten komen vooral uit Brabant, Rot terdam en de regio Nijmegen. Gerard Roks uit Roosendaal staat er het langst. Gezinnen en gepensioneerden houden elkaar in evenwicht op De Striene, waar veel vaste gasten al jarenlang vertoeven. Zelfs uit Sint-Maartensdijk (1) en Tholen-stad (2) komen de bewoners van De Striene. Deze mensen hoeven, omdat ze een woning binnen de gemeente hebben, geen toeristenbelas ting te betalen. Jos en Laura du Lion voor hun caravan op De Striene. Eigenaar Duijm heeft het plan opgevat om de botenhelling bij zijn camping te vernieuwen. Veel gasten hebben een bootje, om te vissen of te recreëren. Duijm is blij dat de achter de dijk gelegen Oosterschelde een natuurmonument is geworden: "Het is fantastisch voor de waterrecreatie." ze zelf zeggen, 'primitief, maar toch goed'. Riolering, waterleiding en electriciteit ontbraken. "Water namen we mee in tanks. En voor de stroomvoorziening gebruikten we accu's", aldus Jos. Nu hebben ze toi let en douche in de caravan, en zelfs een telefoonaansluiting. "Je moet toch de familie kunnen verwittigen, mocht er iets aan de hand zijn", vindt zijn vrouw. De kleine caravan die ze eind jaren zeventig kochten, staat er nog steeds maar doet nu dienst als berging. Ernaast staat een grotere die nader hand is bijgekocht. En naast de cara van is een bloemenperk aangelegd. "Je moet jezelf bezig kunnen hou den. Maar deze zomer is het echt te warm voor bijvoorbeeld onder houdswerk", zegt Du Lion. Aanvankelijk verruilde het echtpaar de woning in het tegen Antwerpen gelegen Merksem alleen in de week einden voor de camping. "Je had dan echt een doel", aldus Du Lion. Hij viste veel, maar gaat nu alleen nog kijken. "Er wordt bijna niks meer gevangen. En het aas is duurder dan een stuk vlees." Na verschillende operaties i£ het voor de Belg te ver moeiend om zelf pieren te steken. Nu ze langere tijd op de camping verblijven, komen ook de kleinkin deren (drie meisjes en een jongen) weieens logeren. "Maar je kent de mensen hier eigenlijk beter dan je eigen familie", vindt mevrouw Du Lion. Eens per week rijden ze naar hun appartement in Merksem. Sinds de Oesterdam er ligt is dat een rit van zo'n drie kwartier. "Thuis blader ik de Belgische kranten door, want die zijn hier nauwelijks te krijgen", aldus Du Lion. Tegenover het Belgische paar heb ben mensen uit Tilburg hun stek gevonden. "Ze stonden tevoren in Luxemburg, maar kochten hier een oude caravan voor de sloop en plaat sten een nieuwe", vertelt eigenaar A.J.A. Duijm. "Door de besparing op brandstof hadden ze de kosten er binnen twee jaar uit." Camping De Striene is ongeveer 28 jaar geleden opgezet, met medewer king van de toenmalige Poortvlietse burgemeester W.J. van Doorn. De grond waarop nu nog de kantine staat, kocht Duijm van de weduwe Van Tiggele. Uitbreiding volgde in de jaren zeventig aan de andere kant van de toegangsweg naar het haven tje van Strijenham. Die grond heeft hij, nog steeds, in erfpacht van het waterschap. Onlangs is dat voor 30 jaar verlengd. De ligging, net achter de dijk aan de zuidkant, is volgens Duijm 'fantastisch'. Veel zon en zui ver water noemt hij belangrijke aspecten voor de camping. Dat ze iedere dag in de buitenlucht vertoeven, ervaart het echtpaar Du Lion als het grote voordeel van hun verblijf op de camping. Thuis gebeurt dat niet. Nadat in oktober de waterleiding wordt afgesloten, blij ven ze - zolang het goed weer is - toch komen. Het hele seizoen is er van alles te doen in de kantine: bingo-, kaart-, darts- en barbecueavonden, en elke zondag wordt een marktje gehou den. Voor de jeugd wordt van alles georganiseerd, zoals een speurtocht, bonte avond, miss- en misterverkie- zing. Zaterdag staat een showavond van majoretten op het programma en over twee weken een playback. Het afsluiten van de toegangswegen met slagbomen ervaren Jos en Laura du Lion als een hele verbetering. "Het is een stuk rustiger geworden. Vroeger reden de auto's over heel de camping en ze stonden overal gepar keerd. Dat was bovendien gevaarlijk voor de kinderen." Wie nu na mid dernacht met de auto de camping op wil, heeft een speciale sleutel nodig. Adrie Quist (42) had eigenlijk poli tieman willen worden. Zijn snor zou er geknipt voor zijn, maar de derde zoon van de toenmalige tabaksgros sier Quist-Beukelaar in Tholen kwam in 1969 onverwacht op de Amro Bank terecht. "De toenmalige bazin mevr. J. Littooy-Jansen vroeg het aan mijn broers, nadat ik van de mulo was gekomen. De politie school in Limburg zag ik niet meer zitten, nadat mijn vader was gestor ven. Dat is ingrijpend wanneer je nog maar 17 bent en ik wilde niet meer zo ver van huis." In de Amro Bank aan de Kaay kwam Adrie Quist als broekje bin nen. Naast mevr. Littooy werkten er dhr. Gorlé (voormalig directeur van de Amsterdamse Bank in de Hoog straat) en Jean Schippers uit Oud- Vossemeer. Later kwamen Corry Slager uit Scherpenisse en Jan Fran ken als nieuwe directeur. Zijn eerste werk was het typen van bankopdrachten. "De klanten brach ten toen nog hun stapels fakturen naar de bank. En ik moest ook geld rollen: vijftig centen in een rolletje doen. Particulieren zag je nauwe lijks op de bank. Het waren nage noeg voor honderd procent zakelijke klanten, 's Middags om tien minuten over één bracht ik de post voor het kantoor in Bergen op Zoom naar de bus en met de aankomende bus ont vingen wij post uit Bergen. De ope ningstijden van ons kantoor waren nog beperkt: 9-12 en 14-15 uur. Nu zijn we overdag langer open en ook tussen de middag. Bovendien vrij dag nog 's avonds." Na Tholen ging Adrie Quist op een groter kantoor van de Amro Bank werken: Bergen op Zoom. Hij deed er baliewerk, administratie achter de schermen en geleidelijk aan groeide Quist uit tot beheerder. Bij vakantie en ziekte ging hij in de regio kan toorbeheerders vervangen. Zo was Quist in Halsteren negen maanden plaatsvervanger. Vervolgens deed hij nog een jaar ervaring op bij de kredietafdeling in Bergen op Zoom. Per 1 januari 1978 mocht hij weer terug naar het eiland: het Amro-kan- toor in de Kaaistraat te St. Maartens dijk. Quist bleef er tot 1 juli 1980, waarna hij terugging naar Bergen op Zoom als adviseur voor zakelijke klanten. A Jfam Het kantoor van de ABN AMRO bank in de Kaaistraat te St. Maartensdijk krijgt begin 1995 een geldautomaat (gea). "Ons beleid is, dat alle kanto ren in Nederland zo'n gea krij gen", zegt directeur A.C. Quist. "Het kost wel balieper- soneel en het maakt het ban kieren onpersoonlijker, maar iedereen heeft minder tijd, zodat deze ontwikkeling niet tegen te houden is. We mogen ook niet stilstaan. De fusie van ABN en Amro - één van de grootste die ooit in Nederland plaatsvonden - is op Tholen gladjes verlopen, maar we ver beteren steeds." Ondanks de groeiende schaalvergroting en kostenbeheersing maakt Quist duidelijk, dat het kantoor St. Maartensdijk zal blijven bestaan. De installatie van een geldautomaat, zoals dat eerder in het ABN AMRO-kantoor Tholen gebeurde, vormt daar van het bewijs. Directeur A.C. Quist van de ABN AMRO Bank in Tholen. Tholen bleef echter trekken en per 1 september 1987 werd Quist beheer der van het kantoor Tholen. Na de fusie van ABN en Amro kwam daar in 1991 de voormalige ABN St. Maartensdijk bij, zodat de directeur nu twee kantoren onder zijn hoede heeft. "Ik heb daardoor meer een lei dinggevende functie gekregen, al behartig ik nog een paar klanten zelf', vertelt Quist. "Kredietverle ning en fiattering vallen allemaal onder mij." Hoewel de meeste klanten in Tholen en St. Maartensdijk zijn gevestigd, werkt de ABN AMRO voor het gehele eiland, waarbij Quist veel profijt heeft van zijn plaatselijke kennis. "Als schooljongen heb ik meegeholpen in de tabaksgroothan del van mijn vader. Daardoor kende je vele winkels en ook veel mensen op het eiland."De particuliere klan ten gingen pas wat betekenen na de invoering van het negencijferig banknummer rond 1970 en de uit betaling van salarissen via de ban ken. "Dat stimuleerde het girale bet alingsverkeer sterk. Nu kan eigen lijk niemand meer zonder bank. We groeien ook nog steeds door de toe name van de bevolking en de bedrij vigheid in de Slabbecoornpolder. Ook van het nieuwe industriegebied Welgelegen hopen we ons graantje mee te pikken. In de visserij doen we nogal wat en in de vishandel hebben we veel klanten. Zakelijk zitten we als een bok op een haver kist, maar de verhouding particulie ren/bedrijven is in vergelijking met vroeger gigantisch anders gewor den. Naast die natuurlijke groei leverde de fusie en het gerommel daar omheen bij de Rabobanken wat klanten op. Bijvoorbeeld door het feit dat men in St. Maartensdijk nu de telefoon opneemt met Rabobank Tholen. Dat is weer een bewijs, dat het chauvinisme er op het eiland niet uit te krijgen is." Quist is zelf ook een volbloed Tho lenaar, wat blijkt uit zijn verbonden heid met het plaatselijke vereni gingsleven. "Als ik naar verschillen de collega's bij de bank kijk, ben ik eigenlijk een plakker, maar ik woon graag in Tholen en ik ben van kinds- af aan ook bij het verenigingsleven betrokken. Mijn vader zat in de voetbal-, muziek- en schietvereni ging en in het bestuur van de kleu terschool. Als kind heb ik op de dam- en gymclub gezeten en sinds mijn achtste speel ik bij Concordia. Eerst op de klarinet, later op de alt en tenorsax. Momenteel heb ik een bariton-saxofoon. Op dat instrument kan ik elke vrijdagavond bij Con cordia de drukke week vergeten. Vijf jaar ben ik voorzitter van de muziekvereniging geweest, maar door de bankfusie kreeg ik er zoveel werk bij, dat ik daarmee moest stop pen, evenals met het penningmees terschap van de VVV." Adrie Quist kan de week toch wel goed vullen. "Elke donderdagavond ben ik in de oude gymzaal aan de Zoekweg te vinden. Dat trimuurtje wil ik niet missen, want je zit een hele week op je krent. Voetballen doe ik al lang niet meer." In 1976 speelde Quist in het eerste elftal van Tholense Boys, nadat hij van 120 kg was afgevallen tot 78 kg. "Dat maakte mij veel wendbaarder en in de belangrijke wedstrijd tegen HNC zorgde ik voor de gelijkmaker. In de kampioenswedstrijd tegen BVVB maakte ik als centrumspits drie doelpunten. Later ben ik pen ningmeester en wedstrijdsecretaris geweest en momenteel geef ik nog financiële adviezen aan Tholense Boys. Ook werk ik mee aan het 160 pagina's tellende jubileumboek en dan met name de periode 1920- 1960, maar de muziek is mijn groot ste hobby." Hij ontspant zich ook als schilder van aquarellen - o.a. in het bankkan toor te zien - waarvoor Adrie Quist aan het strand van Zoutelande, waar hij sinds vijf jaar een caravan heeft, veel inspiratie opdoet. Onlangs kreeg hij nog een baantje bij: pen ningmeester van de stichting Itawa voor hulp van Tholen aan Polen. Adrie Quist kan niet gemakkelijk nee zeggen wanneer een vereniging een beroep op hem doet. "Zeker niet wanneer het de muziek- of de voet balvereniging betreft, maar ik ben toch wel kritischer geworden, al blijf ik natuurlijk gewoon een ver enigingsman. Het werk op de bank doe je echter ook niet in veertig uren. 's Avonds ben je ook nogal eens op pad, maar het omgaan met mensen is juist het belangrijkste aspect van dit beroep. En de diversi teit van de werkzaamheden. Elke dag ervaar je andere dingen. Boven dien is het produktenscala enorm, zowel voor particulieren als voor bedrijven. Het is niet alleen meer sparen, ook beleggen en verzekeren. Ik ben er sinds 1969 in opgegroeid en ik weet de weg bij de bank, maar alles is zo divers, dat ik niet overal verstand van kan hebben. Vanuit het regiokantoor zuid-west in Breda zijn er specialisten op afroep beschik baar. De automatisering, waaronder telebankieren, zal nog verder toene men, evenals het gebruik van geld en betaalautomaten, maar er zal behoefte blijven aan adviezen." Of Adrie Quist zijn 40-jarig jubi leum ook in Tholen kan vieren, is nog de vraag. "Laat me maar zitten, zeg ik aan de ene kant. Ik woon hier prima en ik ben honkvast. Maar aan de andere kant moet je oppassen om in een sleur te geraken. Daarom heb ik niet de illusie dat ik hier tot mijn 65ste zit, al is Tholen een apart gebied", aldus de zilveren directeur van de ABN AMRO Bank. Het Zeeuwse Eerste Kamerlid H. Eversdijk (CDA) heeft aan de ministers van verkeer en waterstaat, binnenlandse zaken en justitie schriftelijk vragen gesteld over de aangekondigde bezuinigingen bij de waterpolitie. Eversdijk wil weten wat de motie ven zijn om het aantal grotere vaar tuigen van deze dienst terug te bren gen van 63 naar 33, en het aantal kleinere scherp te beperken (meer dan de helft van ongeveer 90 speed boten moet weg). Het kamerlid wijst op de toenemende druk van de recreatie op het water, de groeiende criminaliteit, de grotere noodzaak om milieuwetgeving te handhaven en stroperij op schaal- en schelpdie ren tegen te gaan. In het kader van de politiereorgani satie zou de regiopolitie een aantal taken moeten overnemen. Burge meester Van Velzen van Goederee de nam hiertegen al eerder stelling (zie EB 28 juli). Eversdijk houdt de ministers voor dat de regiopolitie voor het overnemen van taken extra mensen en materieel nodig zal heb ben. Hij wil van hen weten of ze bereid zijn de aangekondigde inkrimping opnieuw te bezien. In ieder geval zou er eerst overlegd moeten worden met de besturen van waterrijke provincies en gemeenten, milieu-, watersport- en visserijorga nisaties. Genoemde instanties zijn verontrust en zelfs verontwaardigd over de aangekondigde bezuini gingsmaatregel. De gemeente Tholen telt 18 raadsle den. Tenminste, dat wil de provincie Zeeland ons doen geloven. In de onlangs verschenen aanvulling op de provinciale almanak staat het getal 18 vrolijk genoemd, terwijl toch genoegzaam bekend zal zijn dat een gemeenteraad een oneven aan tal leden telt. In de almanak zelf worden er dan ook 17 voor Tholen opgesomd. Maar daarin staat GJ. Hoek bij het CDA en wordt J. van den Heuvel als enige WD'er genoemd. In de aanvulling heeft men dat foutje kennelijk recht willen zetten, maar....Hoek staat nog steeds als CDA'er te boek. Hij zal toch niet overgestapt zijn, teleurge steld door de hem toebedachte der de plek op de lijst voor de raadsver kiezingen in november? Maar nee, ook de WD-Jractie heeft er in de aanvulling een lid bijgekregen: G. Hoek. Het Zeeuwse provinciebestuur is bereid om bij gedeputeerde staten van Noord-Brabant aan te dringen op verbetering van de Tholenseweg voor fietsers. Maar voor een geza menlijke aanpak van deze verbin ding - die volledig op Brabants grondgebied ligt - voelt Zeeland niets. Dat blijkt uit de antwoorden van gedeputeerde staten op vragen van de CDA-statenfractie. Op de weg, waarvan dagelijkse vele Thoolse scholieren gebruik maken, zijn in het verleden verschillende ernstige ongelukken gebeurd. Toch is de verbinding in de ontwerp-nota 'Brabant op de fiets' niet als een onveilige route opgenomen. Wél wordt ze daarin als te verbeteren fietsroute bestempeld. Een goede zaak, aldus g.s. van Zeeland. Inmiddels heeft de Halsterse wet houder A. Roosenboom kenbaar gemaakt, dat veiliger maken van de Tholenseweg geen prioriteit heeft. Omdat vooral de Thoolse school jeugd over deze weg fietst, zou Tho len in de buidel moeten tasten om de weg veiliger te maken. De Halsterse jeugd maak nauwelijks gebruik van de weg, aldus Roosenboom. Het gemeentebestuur van Halsteren heeft over de situatie op de Tholen seweg nader advies gevraagd aan verkeersadviesbureau Diepens en Okkema. Dit bureau nam eerder de verkeersknelpunten in de gemeente Halsteren onder de loep. Het gemeentebestuur van Tholen heeft aangedrongen op het houden van verkeerstellingen, zodat er dui delijkheid komt over de aantallen en soorten verkeersdeelnemers die van de Tholenseweg gebruik maken. Fortuinstraat 3, Bergen op Zoom. Tel.: 01640-43509 Specialist in Perzische en Nepalese tapijten. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3