Brand koelhuis St. Maartensdijk Spelweek AJP in teken verleden Sluiting van Sint Maartenshof 31 december 1995 Tholen levert 13 hoofdingelanden en 2 gezworenen in fusie-waterschap Provincie vreest nadelen Thoolse bejaardenoorden Enorme zonnebloem in Tholen gezaaid door papegaai Coco Op skeelers over Tholen Open les van aerobics WIK in de Wellevaete Tweede plaats Renate Geuze Weinig publiek bij radioshow Eendrachtcup bedreigd door bruine grasmat Penalty-bokaal voor Zeeuwse jeugdvoetballers Tholen en WHS verlies en winst Noord-Weihoek misschien later nog natuurgebied Donderdag 11 augustus 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Werkgelegenheid Magnolia Goes Asbest Zwaarder centrum Tarieven Koersbal ouderen Gemeente wijzigt systeem eigen bedragen bejaarden ha. Duivenrubriek VERVOLG VAN PAG. 1 Het koelhuis bestond uit een stalen frame betimmerd met multiplex en een dak van golfplaten van asbestce- ment. Door de vuurzee knapten de asbestplaten en stukken werden ver spreid over de tuinen van de buurt bewoners. De brandweer zette de omgeving af en de politie hield het verkeer tegen. Er werden waarschu wingsborden geplaatst en de blus sers moesten met persluchtmaskers op aan het werk. De groenten in de tuintjes zijn volledig onbruikbaar geworden. Door het asbest zijn de overblijfselen van de brand een apart soort afval geworden. Wie het op gaat ruimen, was gisterenmorgen nog niet bekend. Het koelhuis was eigendom van een coöperatieve koelhuisvereniging waarin Rini Overbeeke uit Halste ren, de firma Polderman, de Gebr. Koopman en Dacomex uit Sint- Maartensdijk deelnemen. Dat er nieuwbouw moet komen, is zeker, maar waar en hoe is nog een vraag. "Dat bekijken we later wel. Eerst moet die rommel hier weg", meent Van Damme. "We zijn er natuurlijk alle vier de dupe van, hoewel alleen wij en de gebroeders Koopman er spullen in hadden liggen." Volgens Van Damme lag er in het koelhuis ongeveer 500 ton uien en zo'n 250 ton erwten opgeslagen. Daarnaast gingen ook een heftruck, een opschepmachine, kisten en zak ken in vlammen op. Woensdagmorgen was de brand- Gedeputeerde staten van Zeeland hebben ingestemd met de verlen ging van de sluitingsdatum van Sint Maartenshof tot 31 december 1995, een jaar later dan eerst de bedoeling was. De provincie heeft hieraan wel de voorwaarde ver bonden, dat de opname- en vaca turestop gehandhaafd blijven en dat de sluiting zoveel eerder zal worden verwezenlijkt als het woonzorgcomplex voor 31 decem ber 1995 in gebruik genomen wordt. In verband met deze verlenging, adviseren gedeputeerde staten de minister van w.v.c. positief over de inzet van zwevende verpleeghuis bedden voor het zogenaamde substi- tieproject. Dit wordt betaald uit de extramurale verpleeghuisbedden Zeeland. In verband met de oor spronkelijke sluitingsdatum van Sint Maartenshof, 31 december 1994, was voor dit jaar maar op een beperkt aantal deelnemers gerekend. Dat worden er echter toch 15, even veel als in 1993. De kosten daarvan zijn 257.400 gulden. Aanvullend is daarom nog 94.421 gulden van het ministerie van wvc nodig. Dit komt Tholen levert in het grote Zeeuwse waterschap boven de Westerschelde per 1 september 1995 een 18tal hoofdingelanden en 2 gezworenen. Dit voorstel wordt eind augustus/begin september behan deld in de algemene vergadering van het waterschap Tholen. Voor het waterschap Schouwen-Duive- land gelden dezelfde aantallen, de Bevelanden en Walcheren mogen elk 18 hoofdingelanden en 3 gezwo renen afvaardigen. Het interimbe- stuur van 62 hoofdingelanden en 10 gezworenen zal functioneren tot na de verkiezingen van maart 1998. De voorzitter wordt benoemd door gedeputeerde staten. Het bestuurlijk overleg dat de fusie voorbereidt, heeft de huisvestings- knoop doorgehakt met de keuze voor Goes. Het kantoorgebouw Magnolia (momenteel bolwerk van de gezondheidszorg, waaronder het kruiswerk) wordt vier jaar van de gemeente Goes gehuurd, waarna het pand in 2000 gekocht zal worden voor 12 miljoen gulden. Rekening houdend met de technische en bouwkundige aanpassingen ter waarde van 3 miljoen gulden is De oefencampagne van de Thoolse voetbalclubs wordt in de war gestuurd door de langere sluiting van de velden in verband met de droogte. Tholense Boys kon zater dag toch nog thuis spelen tegen de Zwervers en verloor met 1-3. Has san Eljilali zorgde voor de enige Thoolse treffer. De andere eilande- lijke derdeklasser, WHS, verloor zaterdag met 1-0 bij VVC in Halste- weer nog steeds bezig met het nablussen van de flink rokende puinhoop. "De produktie van Dacomex heeft hier natuurlijk onder te lijden. Het komt op een heel ander niveau te liggen", vertelt Van Dam me. "Dat zou werkgelegenheid kun nen gaan kosten, hoewel we er alles aan zullen doen om dat tegen te gaan." Volgens brandweercommandant Weggemans heeft de asbest die van het dak afkwam geen gevolgen voor de volksgezondheid in Sint-Maar tensdijk. "Alleen de tuinen van de buurtbewoners zijn vervuild. We hebben voor de zekerheid ook het wegdek op de Provincialeweg afgespoten", zegt Weggemans. De stalen spanten van het gebouw lig gen verwrongen op de grond. "Hoe gek het ook klinkt, maar je kunt beter houten spanten hebben", zegt de brandweercommandant. "Staal vervormt al bij zo'n 1100 graden en dat wordt het toch altijd wel bij zo'n brand. Houten balken branden natuurlijk, maar met ongeveer een centimeter per half uur. Hoe verder het hout wordt verbrand, hoe meer kool erop komt en dat laat veel minder zuur stof toe. Dus houden balken van hout het langer uit." Voor de operatie werden honderden meters slang uitgerold. Er werden vier hogedruk- en zo'n tien lage- drukstralen ingezet. Met die laatste werden de omliggende panden beschermd. overeen met 1.3 zwevend bed. Voor 1995 zal de provincie een afzonder lijk advies uitbrengen aan de hand van het verloop van de bewoners in Sint Maartenshof. Daarbij wordt gedacht aan ongeveer 7 deelnemers. Ten aanzien van de nieuwbouw van het woonzorgcentrum in St. Maar tensdijk, heeft de provincie niet meer dan de toegezegde 350.000 gulden beschikbaar. Dat bedrag krijgt men, of men nu 20 of 40 hui zen bouwt, terwijl in het laatste geval een grotere recreatiezaal nodig zal zijn. Volgens een woord voerder van de provincie wordt het woonzorgcomplex St. Maartensdijk overigens 'vele malen zwaarder' dan de Elenahof in Stavenisse. Zo zal de provincie voor St. Maartensdijk jaarlijks WBO-gelden overmaken, wat voor Stavenisse niet gebeurt. Maar dan nog zit de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ) met een fiks tekort voor de bouw van de recratiezaal, dienstenruimten en overdekte gangen. De 350.000 gulden van de provincie schiet daar voor tekort. Magnolia de goedkoopste en meest geschikte huisvesting, aldus het bestuurlijk overleg. Verder is afgesproken om de afzon derlijke tarieven verontreinigings heffing van de vier waterschappen geleidelijk naar elkaar te brengen. Dat betekent dat de stijging van de verontreinigingsheffing als gevolg van de fusie niet meer dan 2 gulden per jaar mag zijn. Stille reserves, o.a. gronden, zullen naar het nieuwe waterschap overge heveld worden en gebruikt worden om de fusiekosten te betalen. Het wegschap Walcheren zal opge nomen worden in het nieuwe water schap. De Walcherse gemeenten zullen in dat geval wat betreft de financiering van de wegenzorg op dezelfde wijze worden behandeld als de overige gemeenten in het beheersgebied. Ten opzichte van het alternatief (gemeenten voeren wegentaak uit) is deze keuze het meest voordelig voor het water schap en bovendien organisatorisch logisch: het nieuwe waterschap wordt een organisatie die boven de Westerschelde overal vier taken uit voert. ren, waar Jan Englebert trainer is. Hij had vorig seizoen de St. Anna- landers onder zijn hoede. Het enige doelpunt in deze vrij rustige wed strijd viel een kwartier in de tweede helft. Dinsdagavond won WHS met 0-1 bij het Bergse Dosko, dat vorig seizoen naar de derdeklas degra deerde. Twintig minuten na rust maakte Marco Scherpenisse de eni ge treffer. Zagen, hout hakken, speerwer pen, tarwe pletten, pannekoeken bakken en opeten, kruidenthee maken op een houtvuur, brood bakken, leem trappen en kanova ren. Al deze dingen mochten de kinde ren uit Anna Jacobapolder doen in het prehistorisch openluchtmu seum in Eindhoven. Ze namen daar woensdag een kijkje in het kader van de vakantiespelweek. "Met name de grotere kinderen Volgens een woordvoerder van de provincie is Tholen de enige gemeente in Zeeland die met het bestaande systeem per 1 juli is gestopt. Sas van Gent heeft dat nooit gedaan, maar alle andere Zeeuwse gemeenten waar een bejaardenoord is gevestigd, ontvangen maandelijks de aow-uitkering van de bewoners. Hiervoor zijn machtigingen gege ven. De gemeente maakt dan elke maand zak- en kleedgelden e.d. aan de bewoners over. De eigen bijdrage die bejaarden verschuldigd zijn voor de verzorging, brengt de gemeente in mindering op de aow-uitkering. Volgens de provincie, vindt Tholen dat teveel werk. Daarom hebben b. en w. de uitkeringsinstanties ver zocht om de aow rechtstreeks aan de bejaarden over te maken. Men ont vangt dan zelf zijn inkomen en krijgt geen zak- en kleedgeld meer van de gemeente. Wel dient de bejaarde maandelijks de eigen bijdrage aan de gemeente over te maken. Tholen wil dat vergemakkelijken via mach tigingen, maar wie dat niet wil, moet het zelf overmaken. De provincie is daar niet gerust op. "Er komen meer schakels - de bejaarde of de familie van de bejaardenoord-bewoner - en dat maakt de kans op problemen groter", aldus een woordvoerder. Aangezien de andere opzet pas 1 juli is ingegaan, is nog onduidelijk in hoeverre dit nadelen op zal leveren. Het is volgens de provincie echter zeer wel mogelijk, dat de nadelige effecten pas in een later stadium in de jaarrekening van het bejaarden oord dan wel de accountantsverkla ring van de gemeente tot uitdruk king komen. De nadelen zouden met name verband kunnen houden met oplopende betalingsachterstanden Surfweek. Van 12 t/m 19 augustus zullen 24 mensen met een lichame lijke of visuele handicap meedoen aan een internationale surfweek op het Veerse Meer, georganiseerd door de Zeeuwse Sportraad. Door het organiseren van roeiwedstrijden in deze week, probeert de rotaryclub Walcheren geld in te zamelen voor de ontwikkeling van de gehandicap tensport. Sommige planten hebben danig te lijden van de hete zomer, maar andere varen er duidelijk wel bij. De zonnebloem, de naam zegt het al, is er daar één van. Van nature zijn het al forse planten, maar soms wordt een exemplaar wel erg groot. Bij de familie Bijl aan de Watervliethof in Tholen is dat het geval. De zonnebloem die daar staat, bereikte een lengte van 3,46 meter voordat ze ging bloeien. De tweede, een laatkomertje, heeft vonden het heel leuk", vertelt mevrouw W. Boudeling. Maar ook de kleintjes deden driftig mee met het pannekoeken eten en trappen in de leemput. Aan de jeugd werd uitgelegd hoe het er vroeger aan toeging. Ook een dag eerder verdiepte de groep 9-12 jaar zich al in het ver leden. Een puzzeltocht op de flets bracht de kinderen naar streek museum De Meestoof in Sint- Annaland. Ze kregen er niet bij bewoners die geen machtiging hebben verstrekt om de eigen bijdra ge automatisch via de bank- of giro rekening te incasseren. Het bejaar denoord zou daardoor met tekorten kunnen worden geconfronteerd, die uiteindelijk door de provincie moe ten worden aangezuiverd, aldus de provincie, die krachtens de Wet op de Bejaardenoorden belast is met het financieel toezicht op de bejaar denoorden. nog geen bloem en meet ook al meer dan 2,5 meter. De reuzebloe- men zijn grootgebracht door A.P. Bijl, maar die zaaide ze niet. Pape gaai Coco (een grijze roodstaart) is verzot op de pitten, maar bij het kraken ervan schiet er wel eens één weg. Zo'n verdwaalde pit ont wikkelde zich tot de reus die er nu. staat. "In het begin leek het maar niets", zegt Bijl. "Ik moest er een stokje naast zetten en ik dacht nog: jij redt het niet. Maar plotse- alleen uitleg, maar maakten aan de hand van een papier met vra gen een speurtocht langs de vitri nes. De kleinere jeugd vermaakt zich inmiddels in de speeltuin, die op deze zonnige dag wat weinig beschutting bood. De boterham metjes werden er genuttigd - de ouderen deden dat bij de haven - waarna men in de loop van de middag weer thuis arriveerde. De slotdag, donderdag, was een Hoofd algemene zaken en welzijn van de gemeente Tholen, A.G. van de Sande, is zich niet bewust dat er veel veranderd is. "Wij hebben nu maar 1 inkomsten- en 1 uitgaven post meer. De administratieve werk zaamheden bij de gemeente zijn ver licht." Van de Sande weet niet beter, of meerdere gemeenten passen deze werkwijze toe, maar volgens de pro vincie is dat alleen Sas van Gent naast Tholen. ling schoot hij de lucht in en op het laatst groeide hij zo'n 25 centime ter per week. De reus breekt niet het Thoolse record. Dat staat, voor zover bekend, op naam van de familie Van Splunter aan de Kruittoren die in 1992 een zonnebloem in de tuin had staan van 4,7 meter. Mis schien dat de tweede snelgroeier bij de familie Bijl dit nog kan overtreffen. Het land van de zonnebloemen (en speldag. Gezien de temperatuur werden de tuinslangen uitgerold en badjes met water gevuld. Alle spelletjes hadden met water te maken. En de grotere kinderen, die slagbal speelden, konden zich tussendoor verfrissen. De vakantiespelweek werd tradi tioneel afgesloten met een barbe cue. De vijftig kinderen en veertien begeleiders kijken terug op drie erg leuke dagen. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: 1. mevr. R. Nagtegaal en J. Geuze 25 p., 2. mevr. C. Praat en J. Vroeg- op 20 p., 3. P. Schot en A. Verkam man 19 p., 4. mevr. M. Schot en mevr. R. Burrows 17 p., 5. mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 14 p., 6. A. Leemreijze en mevr. S. Hoven 11 P- Gymnastiekvereniging WIK geeft donderdag 18 augustus van 20.30 tot 21.30 uur een kennismakingsles voor aerobics. Bij dit onderdeel beweeg je je in groepsverband actief op muziek, waardoor het uithou dingsvermogen wordt verbeterd. Volgens kenners worden de spieren sterker en de longinhoud groter. De les begint met een opwarming. Daarna volgen allerlei springvor men en rekoefeningen, waarna de les met een zogenaamde 'cooling down' wordt afgebouwd. Zowel dames als heren kunnen aan dit pit tig trainingsuurtje meedoen van 20.30 tot 21.30 uur in de Wellevaete te St. Annaland. Het meisjesteam van Aquarijn, waarvan Renate Geuze uit Oud- Vossemeer deel uitmaakt, is eerste geworden in een internationale wed strijd schoonspringen in het Belgi sche Brasschaat. Het team behaalde 124 punten. Over het hele toernooi werd Aquarijn derde van de 19 deel nemende verenigingen. Winnaar werd het Londense Highgate. Renate presteerde het beste op het onderdeel toren: 212,35 p. uit zes sprongen was goed voor de tweede plek. Op de 3-meter plank werd ze derde met 190,9 p. Samen met Klaas-Jan Ypenburg - in plaats van Marlie Dijkhorst - kwam Renate Geuze uit op het onderdeel synchroon springen. De drie spron gen, beoordeeld op moeilijkheids graad, uitvoering en synchroniteit, leverden 224,7 p. op. Daarmee wer den ze vijfde van de achttien deelne mers. Vincent van Gogh) is het Zuid franse Arles. Frankrijk is de belangrijkste producent van zon nebloempitten. Er werd vorig jaar door Nederland 54.000 ton geïm porteerd voor consumptie door de mens. Het Nederlandse klimaat is nauwelijks geschikt voor groot schalige zonnebloem teelt, al had den de Thoolse en St. Philipsland- se boeren tijdens de prachtige zomer van 1994 wel wat hectares zonnebloemen kunnen telen. De Tel-en-bel show van Radio 10 Gold trok gisterenmiddag niet meer dan een kleine honderd belangstel lenden naar de Speelmansplaten. Verspreid in groepjes zaten ze in het gras op het dagrecreatieterrcin: jon gelui, ouders met kinderen en men sen van middelbare leeftijd. De zon verschool zich achter een wolken dek, maar de temperatuur was aan genaam. Op een podium presenteer de Ger v.d. Brink het spelprogram- ma. Ina uit Willemstad en Joke uit Poortvliet namen het tegen elkaar op. Met een toeter in de hand luister den ze naar een aantal muziekfrag menten. Ina toeterde het eerst en raadde het juiste aantal: zeven. Als prijs gaf ze de voorkeur aan een cd boven een T-shirt. Het publiek luisterde rustig naar de muziek en bekeek de optredens en spelkandidaten op het gemak. Op zijn tijd werd er geapplaudiseerd, maar met weinig enthousiasme. De mensen achter de tap, in de ijskar en de friteskraam hadden weinig werk. Charmante dames van het Radio 10 Gold-promotieteam deelden aan iedereen stickers uit. De organisatoren van de Tholen Vakantieshow hadden gisterenmid dag niet veel eer van hun werk, dat is duidelijk, 's Avonds bracht de Amerikaanse artiest Jimmy Lawton in de grote tent een country-show. In diezelfde tent staat vanavond de for matie Normaal op de planken, met in het voorprogramma de Zeeuwse band Surrender. "Er wordt minder goed weer afgege ven. Dus we hopen maar dat er regen komt en de gemeente na het weekeinde de velden openstelt." Smerdiek-voorzitter Rien Vroegop heeft er hoop op dat de voetbalwed strijden om de Eendrachtcup alsnog doorgang kunnen vinden, zodat de finales op 20 augustus in de smai- stad afgewerkt kunnen worden. Voor komende zaterdag staan twee wedstrijden op het' programma: WHS-SPS en Stavenisse-Noad. Eerstgenoemd duel wordt op een terrein in Welberg gespeeld, en begint al om half één in verband met de braderie in Sint-Annaland. Stave nisse wil proberen dispensatie te krijgen. Vroegop heeft er maandag avond het veld bekeken: "Het ligt er slecht bij en is ook niet gemaaid." Alternatief is het trainingsveld van Smerdiek, wat dan voor zaterdag ook nog gemaaid zou moeten wor den. Vanavond wordt er beslist. De volgende wedstrijden staan voor dinsdag gepland: Vosmeer-WHS en Smerdiek-Stavenisse. Laatstge noemde zou ook weer op het trai ningsveld afgewerkt kunnen wor den, maar voor Vosmeer moet even eens naar een alternatief worden gezocht. De Smerdiek-voorzitter hoopt op regen. "Dit is overmacht, je doet er niets aan." Tijdens het Zilveren Ganze Uefa toernooi wordt ook dit jaar weer de finale afgewerkt van de Zeeuwse penalty-bokaal voor jeugdvoetbal lers. De C-junioren en D-pupillen van 39 clubs (tien minder dan vorig jaar) doen daaraan zaterdag in Kloe- tinge mee. Onder hen Niels Janssen en Jeroen Vermaas van Smerdiek, Martijn Gebraad en André Scherpe nisse van SPS, Devlin van As en Omar Lamrhari van Tholense Boys. De andere clubs van Tholen en Sint- Philipsland doen niet mee. Vorig jaar, toen dit evenement voor het eerst werd gehouden, sleepten Corné de Frel (Noad) en Wim Bal (Thol.Boys) de titels in de wacht. Het Zilveren Ganze toernooi voor voetballers tot 18 jaar wordt voor de zevende keer gehouden. Deelne mers zijn PSV (voor de zevende keer), Ajax, Sparta, Club Brugge, Malmö FF (winnaar vorig jaar) en Brönby IF. Daarnaast doet Jong Zeeland mee (met spelers van Mid delburg, Hoek, Sluiskil, Goes, Koe- tinge, RCS en Vlissingen), alsmede het Zilveren Ganze team (spelers van Kloetinge en Middelburg). In twee poules wordt een halve compe titie afgewerkt. De poulewedstrijden worden morgenavond en zaterdag gespeeld op het Wesselopark in Kloetinge, de finalepartijen zondag op sportpark De Nadorst in Middel- burg. Schaatsvereniging De Striene orga niseert op 28 augustus een toertocht op skeelers over Tholen. Deelne mers kunnen 20, 35, 70 of 105 kilo meter afleggen. Inschrijven vanaf 9 uur in de kantine van voetbalvereni ging Vosmeer te Oud-Vossemeer, waar om half 11 vertrokken wordt. Het dragen van een helm is ver plicht. De tocht wordt verreden met voor rijders, die een gemiddelde snelheid aanhouden van ongeveer 22 km/u. Bij de 20 km-route, bedoeld voor jeugd en beginnende rijders, is dat 15 km/u. Motorrijders, een geluids wagen en een bezemwagen begelei den de rijders. Onderweg wordt voor eten en drinken gezorgd. Alle deelnemers krijgen een herinnering. Vorig jaar organiseerde de Fijnaart- se schaatsclub voor het eerst een tocht over Tholen. Toen waren er 44 deelnemers. Door een wijziging in het betalingssysteem van eigen bedragen voor bewoners van bejaardenoorden bij de gemeente Tholen, vrezen gedeputeerde staten nadelige financiële gevolgen voor de bejaardenoorden Ten Anker en de Schutse en de provincie. In een brief aan b. en w. verzoeken g.s. de gemeente alles in het werk te stellen om te voorkomen dat het werkelijk geld gaat kosten. A.P. Bijl naast zijn reuzezonnebloem. Papegaai Coco wil liever niet op de foto en verschuilt zich achter een buis van zijn kooi. De Reisduif Scherpenisse, Chantilly 6 augustus. Eerste duif 13.05.58 u. is 1101,06 m/min, laatste duif 13.46.21 u. J. Moerland I, 3, 4, 6, 13, 15, 20, 23, 32 en 39; J.J. Bolier2, 16, 19, 31, 33, 41 en 42; A. Moerland 5, 17, 25, 27, 28,29 en 40; J. op den Brouw 7, 8, 9, 10, II, 14, 22, 30 en 38; P. Potappel 12, 18, 21, 26 en 35; H. Krijger 24 en 44; M. Potappel 37 en 45. De Trouwe Duif Tholen, Soustons 29 juli (962 km). In concours 24 duiven van 4 deelnemers, los 13 u. met z.o. wind. Eerste duif 12.48.22 u. is 974,09 m/min, laatste duif 18.05.11 u. is 738,76 m/min. Jac. van Dijke 1; C. Moeliker 2; A.F. Bustraan 3; C. Laban 4 en 5. De Trouwe Duif Tholen, Chantilly 6 augustus (288 km). In concours 196 jonge duiven van 15 deelnemers, los 8.45 u. met n.n.o. wind. Eerste duif 13.03.47 u. is 1111,81 m/min, laatste duif 13.29.23 u. is 1013,26 m/min. M.J. Laban en Zn. 1, 13, 16, 23, 41 en 48; A. Laban 2, 7, 14, 18, 19, 22, 29, 31, 32, 37, 39, 45 en 49; C. Moeliker 3 en 8; P. Laban 4, 5, 10, 33 en 35; A.F. Bus- traan 6, 24, 36 en 46; L. v.d. Kleijn 9 en 12; L. v.d. Kleijn en Zn. 1120 en 44; F. Bal en Zn. 15,25,26,27,28,30 en 47; C. Laban 17 en 34; J. Noom en Zn. 21 en 42; C.J. van Haaften 38; Joh. Kegge 40 en 43. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Chan tilly 6 augustus. In concours 227 dui ven, los 8.45 u. met noordenwind. Eer ste duif 13.07.57 u. is 1119,67 m/min, laatste duif 14.02.35 u. is 947,384 m/min. M. Ponse 1,3, 17, 36 en 49; I. Kwaak 2, 5, 6, 16,21, 23, 24, 26, 27, 40,41 en 42; J. Scherpenisse 4,7,8,13,14, 15, 19,20, 30 en 31Vermaas en Zn. 9, 10,18,22 en 53; L. v.d. Berge 11,12,32,37,38 en 52; C. Rijnberg 25, 28,33,39,50,5154,56 en 57; J. v.d. Repe 29 en 44; A. Bijl 34; C. van Gorsel 35 en 45; A. van Gorsel 43 en 46; comb. De Rijke 47 en 55; W. Openneer 48. n De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chantilly 6 augustus (291 km). In concours 312 j jonge duiven van 21 deelnemers, los 8.45 u. met noordenwind. Eerste duif( 13.06.56 u. is 1112,227 m/min, laatste duif 13.47.23 u. is 963,091 m/min. T.C.M. Winkels 1, 2, 3, 11, 18, 24, 37, 48, 52, 60 en 61; comb. Capelle-Burgers 4,19,2123,3134,50,54,66,67 en 68; D. Vaders 5,9, 13,27,28, 42,59, 65,71 en 76; P. Hommel 6,7, 22, 36, 45, 56 en 62; I.K. Berkey 8 en 73; D. Havermans 10, 14, 39, 40,63 en 72; J. Buitenhuis 12 en 51; F. Hommel 15, 16, 33, 57, 69 en. 74; A. Capelle 17, 20, 32, 44, 47, 55 en 64; C.A. Hommel 25, 38, 43, 53 en 78; Jos en J. Vaders 26 en 35; A.P. Keyzers 29,46 en 49; J. Potappel 30; D. Istha 41 R. Hendrikse 58 en 70; M. de Graaff 75; P. Vis 77. De Vredesduif Sint-Philipsland, Chan tilly 6 augustus (296 km). In concours 270 duiven van 14 deelnemers, los 8.45 u. met n.n.o. wind. Eerste duif 13.12.36 u. is 1101,45 m/min, laatste duif 14.06.28 u. is 916,89 m/min. J.D. Quist 12, 13,15, 16,18,23,43,57, 59, 66 en 68; gebr. Reijngoudt 3, 7, 37, 41 en 50; A. Goudzwaard 4, 36, 46, 49, 64 en 65; comb. Reijngoudt en Zn. 5,12, 17, 19, 26, 28, 30, 31, 32, 34, 45, 48, 51, 53, 54, 58, 60 en 62; K. de Frel 6 en 63; A. Verhage 8,9, 24, 39, 56 en 61; J. van Dommelen 10, 11, 33, 38 en 67; L. Rei jngoudt 14 en 47; comb. Reijngoudt 20, 27, 40 en 42; G. Walpot 21 en 52; C. Dieleman 22, 25, 35 en 44; R. Goud zwaard 29; W. van Dommelen 55. De Reisduif Sint-Philipsland. Chantil ly 6 augustus. Comb. Fontijne 1, 16 en 19; Jac. Geense 2, 3,4,7, 8,9, 11, 12, 13, 14, 17 en 20; P.A. van Raay 5, 15 en 18; Adr. Verwijs 6 en 10. Motorrit. Motortoerclub Tholen organiseert zondag een rit over ruim 200 kilometer door Zeeland. Het vertrek is 's morgens om tien uur vanaf de Veerdijkseweg te Scherpe nisse, terugkomst om half zes bij de Zeester. De stemming over de ruilverkave ling Poortvliet is vastgesteld op don derdag 27 oktober. Gedeputeerde staten hebben dat dinsdag bekrach tigd met de vaststelling van het land inrichtingsplan. De statencommissie ruimtelijke ordening kan er 26 augustus nog over spreken, waarna provinciale staten 16 september een beslissing nemen. Zoals vorige maand al gemeld, krijgt Scherpenis se geen boomweide, wat b. en w. van Tholen zeer betreuren. De pro vincie vindt echter, dat door het reservaats- en natuurontwikkelings gebied in de Scherpenissepolder al een aanzienlijke claim op land bouwgronden gelegd wordt. De gemeente had ook bezwaar gemaakt tegen afsluiting van de Gatweg en de Schoondorpsweg voor fïetsver- keer, maar dat is opgelost door de overeenstemming over het buiten dijks fietspad tussen Loohoek en Tuttelhoek. Zowel de provincie als de landinrichtingsdienst betalen daarmee mee. De natuurvereniging is met dit fietspad ook tevreden, want die had weer bezwaren om de Gatweg en Schoondorpsweg voor fietsers open te houden in verband met de verstoring van natuurwaar den. De natuurvereniging wilde ook in de noord-Weihoek een gebied voor weidevogelbeheer(met name grutto en kemphaan) stichten omdat de landbouwkundige kwaliteit van die grond minimaal is, zelfs voor veeteelt. De provincie verwacht, dat er op de wenszittingen weinig belangstelling voor die gronden zal zijn, maar dan wordt de noord-Wei hoek nog niet automatisch natuurge bied. In de bestaande plannen is dat in elk geval niet opgenomen, maar bij een evaluatie daarvan, kan het overwogen worden. PZZ Kloetinge. Het psychiatrisch ziekenhuis Zeeland te Kloetinge wordt uitgebreid. Er komen 32 plaatsen bij voor langdurige begelei ding en behandeling, tegelijkertijd met de nieuwbouw van 42 plaatsen. Voor deze investering is 5,31 mil- I joen gulden beschikbaar. Anna Jacobapolder beleefde een zonnige vakantiespelweek. Deze werd geopend met het zingen van het kamplied en het uitrollen van de vlag. Wiebe de Kok (links) en Jan Zuidweg houden die vast.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15