P.J. Hommel loopt met twee nieuwe heupen vierdaagse uit Marjanne v.d Velde achttiende op EK Politie betrapt illegale zwemmers in bad Haestinge 210.000 Liter water op nieuw sportveld in Sint-Annaland D. de Vos 4e plek op NK dammen B-amateurs in de prijzen Tholenaren en St.Philipslanders hebben weinig last van hitte Kampeernacht bij zwembad De Spetter F. Boudier is Europees kampioen met karateteam Donderdag 28 juli 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Extra lang Heel anders Vakantie Denksport Wielrennen Nationaal kampioen Kuzee in achterhoede Bij de Europese kampioenschappen sprinttriathlon voor de jeugd in het Hongaarse Kaposvar eindigde zaterdag de dertienjarige Marjanne v.d. Velde uit Tholen op een acht tiende plaats. Met deze klassering presteerde zij, als jongste deelnemer aan het internationale toernooi, naar wens. Jochem Kuzee uit St.Annaland stelde bij de wed strijd voor jongens teleur. De nationaal kampioen op de sprinttriathlon kon zich niet met de internationale top meten en eindigde ver in de achterhoede op een 47ste plaats. Koersbal voor ouderen Voor sommige mensen is het onbegrijpelijk. Bij tem peraturen van soms 32 gra den vier dagen lang dertig, veertig of zelfs vijftig kilo meter lopen. Voor anderen is het een verslaving: de vierdaagse van Nijmegen. Dinsdagmorgen versche nen er meer dan 33.800 wandelaars aan de start. Onder hen zo'n 25 Thole naren en Sint-Philipslan- ders. 30.976 zouden er de eindstreep in de St.Anna- straat halen. Goud Energie over Nestor Carnaval Schoenen wisselen Jongste deelneemster Piet Hommel rechts vooraan met Cato Havermans-Etiënne, Toos Etiënne-de Koning, Leen Vroegop (allen Oud-Vossemeer), alsmede Adrie en Truus Bosters-Koen uit Nieuw-Vossemeer op de 40 km-route. Sjaak Schouten vertegenwoordigde, net als vorig jaar, Sint-Annaland. Voor de tiende keer liep hij de vier maal vijftig kilometer uit zonder problemen. Adrie Manneke uit Sint-Maartens dijk waagde zich voor de vierde keer aan de wandeltocht en legde veertig kilometer per dag af. Haar 13-jarige dochter Amanda liep met haar mee. Amanda hoefde voor haar kruisje eigenlijk maar dertig kilometer te lopen, maar ze wilde haar moeder het kleinood niet ontzeggen en liep daarom dapper tien kilometer per dag meer. En het lukte haar met slechts één blaar. Daarmee was ze één van de jongste deelnemers op deze afstand. "Het was de warmste vierdaagse die ik tot nu toe heb mee gemaakt", vertelt mevr. Manneke. 'Toch is het meegevallen. De men sen stonden met water langs de weg en soms zelfs met komkommers en worteltjes. Een paar keer heb ik een ambulance gezien die uitvallers ophaalde." Volgens de Sint-Maar- tensdijkse zijn het veelal dezelfde mensen die meedoen aan de vier daagse. "Je ziet elk jaar een hoop bekende gezichten. Een mannetje op klompen bijvoorbeeld en een Israë lische snelwandelaar." P.M. Slootmaker uit Poortvliet ervoer zijn tweede vierdaagse op de veertig kilometer heel anders dan zijn debuut vorig jaar. "Het was voor honderd procent een succes. De eer ste keer weet je niet wat er gaat komen, nu wel. Het was zwaarder door de hitte, maar we probeerden met een dusdanig tempo te beginnen dat we rond half elf op zo'n 20 km zaten. Daarna deden we het rustiger aan met wat langere pauzes", vertelt Slootmaker. "Als je aan zo'n vier daagse meedoet, moet je niet bang zijn om 's morgens in de regen te vertrekken of juist met dertig gra den. Ik denk er ook niet over mijn voeten in te tapen, zoals veel lopers dat doen. Dan moet dat elk jaar, daar heb ik geen zin in." Slootmaker nam aan de Nijmeegse vierdaagse deel met wandelvereniging de Groene Ster uit Zevenbergen waarbij hij is aangesloten. Sint-Philipsland zond dit jaar maar twee lopers uit. Cor Overbeeke deed voor de zesde keer mee op de vijftig kilometer. Hij koppelde gelijk zijn vakantie maar aan de vierdaagse. Overbeeke verbleef op een kam peerboerderij in Beers en vertrok iedere dag met de trein naar Nijme gen waar hij om half vijf startte. Rond kwart over één belde hij dan het verslag even door naar de thuis blijvers in Sint-Philipsland. Zonder blessures haalde hij de eindstreep. Ook Es v.d. Vlies was weer van de partij. Omdat ze voor de elfde keer meeliep, kreeg ze de gouden medail le mèt een kroontje. "Ik ben er wel naartoe gegaan met gemengde gevoelens. Ik heb er niet zo goed voor getraind", zegt de Sint-Philips- landse. "Alleen de Zevendorpen- tocht, een tocht van gymvereniging Spido uit Oud-Vossemeer en een paar trainingsafstanden. Maar het is toch gelukt." Een kennis van haar viel na één dag uit met blessures aan haar knie. Al met al leed de één wat meer dan de ander, maar haalden ze allemaal de meet. Het gaat per slot van reke ning om de laatste meters door die overvolle St. Annastraat. Met de tra ditionele gladiolen, of andere bloe men, op de arm hoeven de volhou ders de laatste zware loodjes in ieder geval niet helemaal alleen af te leg gen. Sommigen haalden de finish maar net. Over één ding zijn alle Thoolse en Sint-Philipslandse wan delaars het in ieder geval eens: vol gend jaar weer. De Thoolse Daniëlla de Vos is op het Nederlands kampioenschap dammen in Rheden op een vierde plaats geëindigd met negen punten uit evenzoveel wedstrijden. Met dat resultaat is ze wel tevreden, met haar spel iets minder. "We zaten in een hotel en sportten nogal veel. Op den duur was ik best moe en speelde ik minder goed", zegt de damster. Ze won één wedstrijd, verloor er één en speelde zeven keer remise. In het hele toernooi eindigden meer dan de helft van de partijen in een deling van de punten. De scores van de nummers vier tot en met acht lagen dan ook erg dicht bij elkaar. Het damtoernooi viel gelijk met het nationale kampioenschap schaken. De twee titelgevechten werden voor .het eerst samen in dezelfde sporthal gehouden. "Dat is volgens mij goed bevallen", zegt Daniëlla de Vos. "Ze willen het NK volgend jaar weer samen doen en opnieuw in Rheden." Het was de derde keer dat de Thool se damster meedeed aan het Neder lands kampioenschap voor dames. Hoewel ze ook nu weer buiten de ereplaatsen viel, zit er duidelijk een stijgende lijn in. "Eerst werd ik tien de, vorig jaar zevende en nu vierde. Dus als het zo doorgaat, zou ik het volgend jaar heel goed moeten doen. Deze keer had ik voor mezelf het doel gesteld om bij de eerste vier te eindigen en dat is gelukt." Voorlopig staat er geen groot dam- evenement meer op de kalender bij Daniëlla. Dankzij haar vierde plaats kan ze volgend jaar gelijk aan de finales van het NK meedoen. "Gelukkig, want die halve finales zijn best moeilijk." De Thoolse B-amateurs hebben in de wielerronde van Bruinisse sterk gepresteerd. Jack Hommel uit Oud- Vossemeer en Comé Stoutjesdijk uit Scherpenisse maakten deel uit van een jachtgroep op een viertal leiders die succes haalden met hun vroege ontsnapping. De wedstrijd, die wegens een bermbrand met vijf ron den werd ingekort, werd gewonnen door Flip Segeren uit Made, die onlangs ook in St.Maartensdijk zegevierde. Jack Hommel legde beslag op de vijfde plaats en Corné Stoutjesdijk finishte als zevende. Frans Hommel uit Oud-Vossemeer moest met een kapot zadel de wed strijd voortijdig staken. Zijn plaats genoot Peter Metske maakte deel uit van de grote groep en viel net buiten de prijzen. In de wielerronde van Kortgene ver overde Metske zaterdag met een achttiende klassering wel een prijs. Ook Comé Stoutjesdijk en Jack Hommel namen hier met een respectievelijke negende en zestien de plaats een geldprijs mee naar huis. Bij de juniorenwedstrijd in Kortge ne bewees Arjan van Haaften uit Stavenisse, dat hij al redelijk is her steld. De talentvolle coureur die wegens zijn gezondheid enkele weken niet meer had gekoerst, wist zich met een vijftiende plaats in de prijzen te rijden. Van 11 op 12 augustus organiseert de leiding van zwembad De Spetter in Tholen een kampeernacht voor kinderen, 's Middags vanaf twee uur kunnen de deelnemers hun tentjes op het terrein opzetten. Van kwart voor vijf tot kwart voor zes treedt Leo Troost op met zijn 'kindersjoo'. Dit onderdeel staat ook open voor kinderen die niet blijven kamperen. Omstreeks zes uur wordt er gegeten en daarna volgt een avondvullend programma met ondermeer een lam pionoptocht richting Ten Anker. Rond het kampvuur worden er dan nog wat sprookjes ten gehore gebracht en rond tien uur is het tijd om naar bed te gaan. 's Morgens gaat de wekker om ongeveer zeven uur af voor het ontbijt. De kinderen mogen de hele vrijdag nog blijven, maar om vijf uur moet alles opge broken zijn. Hoewel de kampeer nacht in de kindervakantie-spelweek valt, is de organisatie deze keer helemaal in handen van het badper- soneel. "Zo'n activiteit kun je eigen lijk alleen met eigen mensen doen. Wij kennen de kinderen en als ze in het donker een vreemd gezicht zien, werkt dat niet zo goed. Daarom sur veilleren we ook 's nachts", legt bad meester J. Jansen uit. Er staan nog meer evenementen op het programma van De Spetter. Op 26 augustus is het vanaf zes uur 's morgens dauwzwemmen. Van 5 tot en met 9 september wordt de zwemvierdaagse gehouden. Deze staat, net als vorig jaar, in het teken van het Ronald McDonald kinder fonds. De sponsorkaarten kunnen half augustus worden opgehaald. Op 24 september, vermoedelijk de laatste dag dat het zwembad open is, wordt voor de derde keer de jeugd- marathon gezwommen. Diverse ploegen hebben zich al aangemeld zoals De Snotdolf, De Dolfijn en Foto Tholen. Ook komen er zwem mers uit Breda en Zierikzee. Op het terrein wordt een barbecue wegge zet waarop gasten hun zelf meege brachte etenswaren kunnen klaar maken. Op 26 augustus en 24 september wordt er gezwommen voor diverse diploma's, veiligheidszwemmen en stickers. Zwarteband-karateka Ferdi Boudier uit Tholen heeft zaterdag in het Zwitserse Küssnacht bij Luzem met zijn teamgenoten het Europees kam pioenschap kata binnengehaald. Kata's zijn schijngevechten tegen meerdere tegenstanders bij karate. Voor Nederland werden twee teams uitgezonden, beide van leraar Jan Knobel uit Roosendaal. Ferdi Bou dier veroverde, samen met zijn teamgenoten Anil Soekdew uit Ber gen op Zoom en Robin Huijer uit Sint-Willebrord, de gouden medail le. De tweede Nederlandse ploeg met daarin Knobel werd derde ach ter Zwitserland. Er waren acht ploe gen die ieder één kata uitvoerden. In de week voorafgaande aan het kam pioenschap trainden de karateka's onder leiding van hoogleraren uit Japan. De overige deelnemende lan den waren Italië, Hongarije en Groot-Brittannië. Uitslag van de wedstrijd in Tholen: A. Verkamman en J. Geuze 24 p; P. Schot en mevr. C. Praat 19 p; mevr. R. Nagtegaal en L. Soomers 16 p; mevr. R. Burrows en mevr. Y. Ver kamman 16 p; mevr. M. Schot en A. Leemreijze 14 p; J. Vroegop en mevr. E. Heslam 13 p; mevr. R. Vroegop en mevr. S. Hoven 12 p. Halsteren. Hoofdklasser Halsteren voetbalt op 2 augustus tegen de Spaanse topclub Real Betis Sevilla. E)e wedstrijd op sportpark De Beek begint om zeven uur. Zo'n veertig mensen die in de nachtelijke uren van zaterdag op zondag in zwembad Haestinge hun vertier zochten, zijn door de politie weggestuurd. De agenten vertelden de badgasten ook nog dat er 's nachts een hogere con centratie chloor in het water zit. Na deze waarschuwing vertrok ken de zwemmers. Volgens badmeester J. Stoutjesdijk komt het regelmatig voor dat er 's nachts mensen over het lage hekje (ongeveer één meter hoog) klimmen en in het water duiken. "Dat is natuurlijk sowieso niet goed, maar ze laten ook nog eens een boel rom mel achter in het water", zegt Stout jesdijk. "In het verleden, is het wel eens gebeurd dat er glas in het water werd gegooid. Je kunt je voorstellen dat het heel wat moeite kost om dat 's morgens weer op te ruimen." Vol gens de badmeester is er weinig te doen tegen het nachtelijke zwem men. "Een hoger hek garandeert ook niet dat het nooit meer gebeurt. En prikkeldraad....tja. Als ik gebeld wordt dat er weer mensen in het Zoals gewoonlijk is het gezelschap dat aan de vierdaagse meedoet erg bont. Jongeren, ouderen, burgers, militairen, Nederlanders en toeris ten. Zelfs prins Pieter-Christiaan, zoon van mr. Pieter van Vollenho ven en prinses Margriet, waagde zich in het uniform van de studen tenweerbaarheid aan het evenement. Sommige deelnemers zijn bepakt met kilo's extra gewicht, anderen hebben juist zo weinig mogelijk bij zich. Eén ding is duidelijk, het is warm, erg warm. Maar de bewoners langs de route van de vierdaagse zijn welwillend en reiken tuinslangen, waterbekkens, drankjes en hapjes aan de lopers aan. 's Morgens wordt er vroeg begonnen. De vijftig kilo meter begint al om half vijf. Zo kun nen de meeste wandelaars de felle middagzon vermijden. Enkele pechvogels kunnen deze keer niet meedoen. Koos Bosters uit Oud-Vossemeer bijvoorbeeld. Hij moet wegens een spierblessure ver stek laten gaan. Ook Jaap v.d. Kleijn uit Sint-Philipsland verschijnt niet aan de start. Hij is net terug uit Joe goslavië en vindt dat hij niet genoeg voorbereiding heeft gehad om mee te kunnen doen. Dat blessures niet voor iedereen beletsel zijn om te lopen, blijkt bij de finish. Sommige deelnemers strompelen met gescheurde enkel banden of kapotte voeten over de eindstreep. De Thoolse en Sint-Phi lipslandse deelnemers hebben echter weinig last van verwondingen. Het merendeel bestaat uit ervaren lopers. De grootste groep komt uit Oud- Vossemeer. 'De Jakkers' lopen met tien mensen mee. Cato Havermans- Etienne en Truus Bosters-Koen (uit Nieuw-Vossemeer) liepen de tocht voor de tiende keer uit op de veertig kilometer en ontvingen daarvoor de gouden medaille. Toos Etienne-de Koning deed voor de zevende keer mee op dezelfde afstand net als Leen Vroegop die voor de derde keer aan de start verscheen. Leo Havermans en Sjaak Etienne liepen de veertig kilometer respectievelijk voor de zesde en zevende keer. Adrie Bos ters uit Nieuw-Vossemeer liep in het begin alleen voor het diploma. Nu heeft hij voor de tweede keer offi cieel de vierdaagse uitgelopen op de veertig kilometer. De naam 'De Jak kers' die het groepje zichzelf heeft aangemeten, is afkomstig van de moeder van Ria Geers-Havermans uit Tholen (afkomstig uit Oud-Vos semeer). "Als mijn broer en ik gin gen wandelen, dan zei mijn moeder altijd: Gaan jullie weer jakkeren? En dat woord gebruiken we uit een aar digheidje eigenlijk als naam", legt mevr. Geers uit. De opmerkelijkste Thoolse loper van dit jaar was toch wel Piet Hom mel uit Oud-Vossemeer. Twee jaar lang kon hij niet meedoen wegens operaties aan zijn heupen. Maar nu was hij er, met twee heupprotheses, weer bij. "Ik heb er helemaal geen last van gehad", zegt de Vossemeer- se wandelaar. "Het gekke is dat ik de laatste vierdaagse voordat ik geope reerd ben, elke dag gemasseerd moest worden en aan de finish zat ik helemaal stuk. Nu had ik nog ener gie over. Ik had zelfs nog verder kunnen lopen als dat nodig was." Hommel kreeg in twee operaties zijn nieuwe heupen. Elke keer moest hij er drie maanden mee stilzitten. Hij mocht er niet op steunen. "Dat komt omdat de prothesen niet gelijmd zijn, maar erin gegroeid. Ik water zitten, ga ik er zelf niet heen. Dan bel ik ook maar de politie. Ik heb gevraagd of de agenten wat vaker willen controleren bij Haes tinge en blijkbaar hebben ze dat gedaan. De zwembaden hebben het razend druk. Zowel De Spetter in Tholen als Haestinge hebben tot nu toe al zo'n 30.000 bezoekers geteld. Vorig seizoen kwamen er 34.000 in totaal. Door het mooie weer van de afgelo pen weken is er bijna sprake van overbezetting. Stoutjesdijk is heel tevreden. "Als het zo doorgaat, over treffen we de cijfers van 1993 ruim, want dat was een slecht jaar. Het begon nu ook slecht, maar de laatste weken gaat het prima. Er komen vooral veel campinggasten naar het zwembad, terwijl je zou verwachten dat die juist naar de zee gaan. Eigen lijk is het zwembad op dergelijke topdagen te klein, maar het gaat nu toch voornamelijk om wat verkoe ling", meent de Sint-Maartensdijkse badmeester, die diverse activiteiten organiseert om het publiek te trek ken. Op 19 augustus is er een kam- peerovemachting bij het zwembad. voel me nu nog beter dan voor de vierdaagse", zegt Hommel die blij is dat hij, voor de achtste keer op de veertig kilometer, weer mee kon doen. "De sfeer is geweldig. Het is niet uit te leggen wat er gebeurt als je die St.Annastraat binnen komt. Er staan dan zo'n 300.000 toeschou wers. Dat moet je zelf gezien heb ben." Uit Tholen doen ook een flink aantal wandelaars mee. Leo Barzilay was voor de derde keer present op de veertig kilometer. De allereerste keer viel hij uit met een blessure, maar net als vorig jaar voltooide hij ook nu de tocht zonder problemen. Zijn vrouw Ria Barzilay liep niet mee, maar deed de week ervoor mee aan de vierdaagse van Apeldoorn waaraan zo'n 2200 lopers meede den. Cobie Rijsdijk volbracht voor het tweede jaar de Nijmeegse vierdaag se op de veertig kilometer. Haar man, Jan Rijsdijk, liep voor de eer ste keer mee en ook hij kwam zon- "De langdurige droogte is een moeilijke tijd voor ons", zegt dhr. M.A. van Loenhout, hoofd van de plantsoenendienst bij de gemeente Tholen. "We zijn in Nederland niet ingesteld op zulke temperatu ren. Het gras groeit niet meer, maar de klavers wel. De jonge bomen moeten we water geven, willen ze in leven blijven. Door de droogte hoeft er veel minder gemaaid te worden, maar dat levert de gemeente geen voordeel op. Wij hebben een contract met BTL, zodat het alleen voor dat bedrijf gunstig is." Voor een andere onderneming, Oranjewoud, is het wegblijven van de regen niet zo plezierig. In het bestek van het opnieuw aange legde eerste hoofdveld in St. Annaland is namelijk opgenomen, dat er regelmatig vocht bij moet, wanneer dat noodzakelijk is. En der problemen aan de eindstreep. "We bereiden ons dan ook wel goed voor", zegt mevr. Rijsdijk. "Om de veertien dagen lopen we een tocht." Dick Rietkerk is de nestor onder de Thoolse deelnemers aan de vier daagse. Hij liep al voor het 26ste jaar mee op de veertig kilometer. Ton Karremans, die voor de vierde maal de tocht ondernam, liep samen met Ruth van Prooijen uit Stavenis se die, als militair, voor het derde jaar meeging. "Het was zwaarder dan andere jaren", vindt Karremans. "Dat kwam door de hitte. Vooral de tweede dag was moeilijk. Maar als je aankomt in de St.Annastraat, lopen de koude rillingen over je rug. Dus dan koel je wel weer wat af', lacht de Thoolse wandelaar die vooral aan de finish wel wat uitval lers heeft gezien. "Je zag mensen snakken naar het einde." Via zijn schoonzoon kwam Karremans in de vierdaagse terecht, nu zou hij er geen meer over willen slaan. "Vol gend jaar ga ik beslist weer. Het is dat is deze maand zeer zeker het geval. Loonbedrijf Van de Klun- dert uit Oud-Vossemeer heeft donderdag, vrijdag en zaterdag 210.000 liter water op het nieuwe sportveld gebracht. Dat komt uit de eigen zoet waterbron van het bedrijf aan de Molenweg in Oud- Vossemeer. Aangezien dat water maar 5 graden Celcius is, wordt dat uit de tank eerst in een grote container gelost, waarna het naar de sproei-installatie wordt ge pompt. Op die manier stijgt de temperatuur, anders zou het te koud zijn voor de jonge grassprie ten. "Met deze beregening houd je het gras groen, maar het groeit er niet van", aldus Van Loenhout. "Je houdt het gras in leven, maar daarmee houdt alles op. Het stoelt niet uit. En als er geen grasmat is, zullen we dit veld in september beperkt open moeten stellen. Dat betekent slechts één wedstrijd per verslavend; 't werkt net als een virus", vindt Karremans. Ria en René Geers liepen, respectie velijk voor de derde keer en voor het eerst, met de groep uit Oud-Vosse- meer mee. Mevr. Geers vond het groepje mannen dat de vijftig kilo meter liep echter zo gezellig dat ze besloot mee te lopen. "Dat is gewoon leuk en de mannen passen hun tempo aan mij aan. Ze maken er ook geen punt van als het wat langer duurt als ik naar de wc moet, want de wachttijden voor de damestoilet ten zijn langer dan voor de heren", legt mevr. Geers uit. Tegen de hitte droegen de lopers natte theedoeken op hun hoofd. "Dat zagen we bij andere deelnemers en we besloten dat ook maar te doen. Er was water genoeg langs de kant. Alleen buiten af niet, maar dat duurde niet langer dan zo'n acht kilometer." Ook mevr. Geers houdt van de entourage rond 'de Nijmeegse'. "Het is eigenlijk net zoiets als carnaval in Bergen op Zoom. Een geweldige sfeer." Het Thoolse echtpaar L. de Korte en zaterdag spelen." Bij voortdurende droogte is het voor de gemeente Tholen nog de vraag of de andere (trainingsvel den 2 augustus wel open kunnen. "Het zand brandt en de onkrui den groeien, maar het gras niet", zegt Van Loenhout. De jaarlijkse opknapbeurten in de doelmond e.d. leveren zonder regen ook niet veel rendement op. De gemeente sproeit zelf op bescheiden schaal met water uit het proefgebied zoet water in Mosselhoek bij Tholen. De eis van beregening bij her nieuwde aanleg van een sportveld is door ervaringen in de praktijk in het bestek opgenomen. In Poortvliet was dat destijds nog niet het geval. In Oud-Vossemeer wel en toen is twee keer beregend. In Tholen zou de aannemer daar net mee beginnen, toen het begon te regenen. En voor het nieuwe P.H.G. de Korte-Daalmans was ook weer aanwezig. Beiden lopen voor de tweede keer de vier dagen. Vorig jaar wandelde De Korte met zijn vrouw mee op de dertig kilometer en kreeg daarom geen kruis. "Maar dit jaar deed ook mijn schoonzus op de 30 km mee en zodoende kon ik op de veertig kilometer starten", vertelt De Korte die de hitte geen enkel bezwaar vond. "Er is geen vierdaag se die ik niet uitloop. Ik ben goed voorbereid met onder andere de Mitomars, de driedaagse van Mid den-Zeeland en natuurlijk de Zeven- dorpentocht. Het was weliswaar warm, maar je moet gewoon veel drinken, lichte kleding dragen en een hoofddeksel opzetten. Dat waren ook de aanwijzingen die de marsleider ons gaf. Bovendien neem ik altijd een rugzak met een paar extra sokken en schoenen mee. Halverwege verwissel ik ze dan, want je schoenen en sokken worden dan vochtig en dat is niet goed voor je voeten. Ik ga volgend jaar beslist weer, je krijgt er echt een kick van." veld in St. Annaland is al bij her haling van de bepalingen in het bestek gebruik gemaakt. De gemeente heeft voor het vol gende seizoen verbetering van het eerste hoofdveld in St. Maartens dijk op het programma staan. Mede gezien het verminderde gebruik van de sportvelden door een kleiner aantal elftallen bij Smerdiék, alsmede de noodzaak om de kosten te beperken, wordt een bescheiden aanpak onder zocht. Dit mede op advies van de Nederlandse Sportfederatie. Als de drainage goed is, worden alleen de putten opgenomen en wat zand bijgebracht. De gemeente Tholen wacht op een offerte, wat zo'n beperkte verbetering moet gaan kosten. Daarna zal worden afgewogen, wat er zal gebeuren: een volledige of een beperkte renovatie. Evenals vorig jaar presteerde Jochem Kuzee op de Europese kam pioenschappen beneden de ver wachting. Werd hij in Spanje nog 34ste, dit jaar kwam hij niet verder dan een 47ste plaats. Op het moment dat hij eigenlijk moest pieken, had de St.Annalander duidelijk zijn dag niet. Volgend jaar moet de zestienja rige Kuzee wegens zijn leeftijd overstappen naar de junioren. De Thoolse Marjanne van de Velde presteerde beter op de Europese kampioenschappen. De nationale kampioene run-bike-run en sprint triathlon wist zich redelijk goed te handhaven tussen de internationale top. "Als doel had ik mij een plaats bij de eerste twintig gesteld", vertelt de dertienjarige talentvolle triathle- te. "Met mijn achttiende plaats ben ik dan ook tevreden." "Ik was bij de meisjes de jongste deelneemster. De titel ging naar een zestienjarige meisje uit Duitsland, die volgend jaar niet meer in onze categorie mag uitkomen. Ook de Hongaarse atleten presteerden in hun eigen land goed", aldus Marjan ne v.d. Velde. Aan de wedstrijd voor meisjes namen ongeveer 50 atleten deel. Onder tropische omstandigheden (36° Celsius) moesten de deelne mers 750 meter zwemmen, 24 kilo meter fietsen en 5 kilometer lopen. Bij het zwemmen kwam Marjanne v.d. Velde als 26ste uit het water. Met het fietsen over het glooiende parcours wist zij haar positie te ver stevigen en haalde zij diverse tegen standers in. Als negentiende begon de Thoolse aan het laatste onder deel, waarop zij nog één plaats wist op te schuiven. "Ik was de beste Nederlandse, maar het verschil met mijn concurrenten was kleiner dan bij de nationale kampioenschappen in Waalwijk", aldus Marjanne v.d. Velde, die finishte in 1 uur en 15 minuten. Na de wedstrijd was er voor de deelnemers een feest. Zon dag keerde de Nederlandse ploeg weer terug naar huis. Jochem Kuzee reisde met zijn ouders op eigen gele genheid naar Hongarije en combi neerde de wedstrijd met een vakan tie. Vanuit een container wordt de sproei-installatie op het opnieuw aangelegde eerste hoofdveld te St. Annaland van water voorzien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15