Verstoring Twee Thoolse ateliers open Trio in Ten Anker Vol programma in schouwburg Bergen Burchten tentoongesteld Gft-bakken worden eind juli geleverd Van Westerweel en Boogaard Provincie kan 'bomenmoord' niet voorkomen Donderdag 30 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 m 1 H I Abdij Nieuws is de II Hm informatierubriek van In de serie artikelen over het provinciale milieubeleidsplan Kerend Tij Twee gaat deze week de aandacht uit naar het thema "verstoring". De artikelen zijn afkomstig uit de brochure Kerend Tij Twee, op hoofdlijnen samengevat. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. IN BEROEP Zaterdag houden pottenbakker Hans Westerweel uit Tho len en beeldend kunstenaar Jos Boogaard uit Sint-Anna- land open atelier. Westerweel heeft een nieuw atelier aan het Rosarium 13 in Tholen. De uit Sint-Maartensdijk afkomstige Westerweel (42) verhuisde in mei van Bergen op Zoom naar Tholen. Geslaagd dus gefeliciteerd Pabo Diversen Groot formaat .Collectes. Lever darm Pak even uw zakboekie Cabaret Zwerfkinderen Abdij Nieuws k Van 1 juli tot half oktober is de tentoonstelling 'Karolingische burchten in Zeeland' te zien in achtereenvolgens Domburg, Oostburg, Middelburg, Vlissin- gen en Burgh-Haamstede. In deze vijf plaatsen, lees voor Vlissingen Oost-Souburg, zijn de Zeeuwse Karolingische burchten te vinden. Karolingisch is afgeleid van Karei de Grote (rond 800). In de Karolingische tijd (van onge veer 600 tot 850) vielen de Vikin gen (Noormannen) regelmatig on der meer de Zeeuwse eilanden aan. Om zich tegen de aanvallen van de Noormannen te bescher men bouwden de eilandbewoners burchten. Dat gebeurde overigens pas in de beginjaren van de ne gende eeuw. De burcht van Dom burg is het grootst. Mogelijk gaf de grootte van de burchten aan hoeveel mensen er in konden vluchten; en dat kan dan weer iets zeggen over de omvang van de nederzetting. De laatste jaren is steeds meer belangstelling ontstaan voor de vaak nog zichtbare resten van de 9e eeuwse burchten. Dat heeft in sommige gevallen geleid tot het opknappen van de burchtterrei nen. Dit jaar is de burcht van Oost- Souburg voor een gedeelte weer ingericht. Het burchtter rein en dat van Burgh-Haam- stede zijn gemakkelijk voor het publiek te bereiken en vrij elijk te betreden. In Middelburg is nog maar ten de le iets terug te vinden van het voormalige verdedigingswerk, maar de buitenste rand van de gracht is nog duidelijk in het stra- tenpatroon te herkennen. Voor Domburg geldt dat alleen het kruisvormig wegenpatroon herin nert aan de paden die ooit het burchtterrein doorkruisten. In Oostburg is tot nu toe helemaal niets teruggevonden, terwijl uit historisch onderzoek bekend is dat er een burcht moet zijn ge weest. De tentoonstelling is een vervolg op het vorig jaar verschenen boek je 'Karolingische burchten in Zee land, geplaatst in de Zeeuwse ge schiedenis. Behalve in diverse boekhandels en bij een aantal VW's is het boekje tegen betaling van 5,= verkrijgbaar bij het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180- 31400. Wanneer en waar De tentoonstelling is te zien op vijf verschillende plekken: Domburg, 1-21 juli, in de Ra- Bo-bank, dr. Vaandragerstraat 1 Oostburg, 21 juli -11 augus tus, in de grote hal van het ge meentehuis, Raadhuisplein 1, Middelburg, 11 augustus -1 september, in de hal van het ge meentehuis bij voorlichting en bur gerzaken, Stadhuisstraat 2, Vlissingen, 1 - 26 september, in het gemeente-archief, Hellebar- dierstraat 2, Burgh-Haamstede, 26 septem ber -13 oktober, in het museum Burchse Schole, Kerkstraat 3. Het is de bedoeling dat de ten toonstelling vervolgens een per manent plekje krijgt. Het is nog niet bekend waar dat zal zijn. Dinsdag 5 juli behandelt de besliscommissie ABW zes be roepschriften. Zes inwoners van Zeeland zijn het niet eens met een eerder besluit van hun gemeentebestuur over hun bijstandsuitkering. Vandaar dat ze in beroep zijn gegaan. Zo wel betrokkene als zijn of haar ge meentebestuur krijgen de moge lijkheid hun standpunt toe te lichten voor de besliscommissie. Het gaat om inwoners van respec tievelijk de gemeenten Terneuzen, Tholen, Veere, Vlissingen (twee) en Axel. De aanvangstijden van de zittingen zijn achtereenvolgens 14.00, 14.20, 14.40, 15.20, 15.30 en 15.40 uur. De zittingen van de besliscommis sie ABW zijn openbaar en vinden plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Het milieuthema "verstoring" gaat over menselijke ergernis sen. En preciezer: hinder door stank, stof en geluid. Onderdeel van verstoring is ook het veiligheidsbeleid. Lawaai en stank doen zich vaak di rect en onaangekondigd voor. Je hoort het of ruikt het meteen. Zodra de oorzaak wordt weggeno men is het probleem de wereld uit. Er zijn echter gebieden in Zee land waar klachten naar verhou ding vaak voorkomen. De oorzaak is in wezen simpel: de afstand tus sen bebouwing en industrie is te klein. Dit oplossen is een dure kwestie. Industriële activiteiten en ook op en overslag gaan nu eenmaal ge paard met geluid, stof en geur. Ook al worden de modernste tech nieken toegepast, dit alles tot nul terugbrengen is niet reëel. Derge lijke problemen doen zich vooral voor in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone. Daar wordt momenteel al beleid ten uitvoer gebracht zo als dat is vastgelegd in een ruim telijke ordening- en milieuproject. Onderdelen van dit project zijn: sloop van huizen die te dicht op de industrie staan, bedrijfsmilieu plannen en milieumaatregelen bij bedrijven, onderzoek naar ver plaatsing kolenopslag, een plano logische visie op het gehele ge bied en het aanbrengen van een ecologische zone. Volgens het rijksbeleid moet er aan worden gewerkt dat geluidhin der in het jaar 2000 is terugge bracht tot het niveau van 1985. Eveneens in 2000 zou niet meer dan 12 procent van de bevolking mogen zeggen: "het stinkt". Het is de bedoeling dat in 2010 alle ern stige geluids- en stankhinder tot het verleden behoort. Wat de veiligheid betreft: de kans dat iemand in een dorp of stad overlijdt door een bedrijfsactiviteit, mag per activiteit niet groter zijn dan 1 op de miljoen per jaar. Qua risico's in de transportsector neemt de Westerschelde een be langrijke plaats in. Uit onderzoek blijkt dat in delen van Vlissingen de norm voor individueel risico wordt overschreden. Grote zee schepen met allerhande lading, re latief grote snelheden, veel scheepvaart uit uiteenlopende richtingen, het internationale ka rakter van de vaarweg: bij elkaar is het een ingewikkelde zaak. Geluid In 24 van de in Zeeland vastge stelde geluidszones is het zo la waaierig dat sanering gewenst is. Programma's hiervoor zullen eind 1997 klaar zijn. Uitgangspunt is de geluidsbelasting die woningen ondervinden terug te brengen tot 55 DB(A). Als dit niet kan wordt in elk geval geprobeerd dit niveau zo dicht mogelijk te benaderen. Het rijk zal de komende jaren voor Zeeland ruim 300.000,= ter be schikking stellen voor gevelisolatie bij woningen die bloot staan aan meer dan 70 DB(A) door verkeers lawaai. De provincie ziet ervan af om -in tegenstelling tot eerdere gedach ten- lawaaisporten te concentre ren in regionale centra. Lawaai sporten zijn vooral lokale bezigheden en kunnen dus worden beheerst via de algemene politie verordening van gemeenten. Trou wens -zo meldt Kerend Tij Twee- er is nauwelijks een plaats te vin den voor een lawaaiterrein. De beste mogelijkheden om stank overlast aan te pakken liggen -wat de provincie betreft- in het stellen van voorwaarden waaronder mi lieuvergunningen worden afgege ven. Men hanteert hiervoor nor men zoals die door het rijk voor verschillende bedrijfstakkken zijn gesteld. Ook wat de veiligheid betreft kan de provincie minimale risico's be werkstelligen via het vergunnin genbeleid. Verder zal men er bij het rijk en andere overheidsinstan ties op aandringen periodiek on derzoek te doen naar de risico's van het transport van gevaarlijke stoffen, naar stralingsgevaar en naar grensoverschrijdende hinder en risico's. De informatie die der gelijk onderzoek oplevert kan wor den gebruikt bij het ruimtelijk orde ningsbeleid. Vrijdag 1 juli, aanvang 09.00 uur, vergadert de statencom missie algemeen bestuur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: brief GS over het arbeidsvoorwaardenbeleid 1994- 1996, de besluitenlijst van het IPOoverleg van 19 mei, sugges ties voor de klankbordgroep infor matievoorziening interprovinciaal overleg, de uitkomsten van de voorjaarsconferentie van GS, sub sidie voor een kantoor voor de zorgcoördinator en een krediet voor de aanleg van een wacht- plaats in het Kanaal door Walche ren. De vergadering van de com missie is openbaar en begint met spreekrecht voor het pu bliek. Wie wil kan van de gelegenheid gebruik maken om naar aanleiding van een van de onderwerpen op de agenda het woord te voeren om op die manier de statenleden op de hoogte te stellen van zijn of haar mening. De vergadering is in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Wcstcrwcel noemt zich in de eerste plaats pottenbakker. Hij gebruikt een draaischijf en gaat voornamelijk uit van bol-vaas-en schaalvormen. Waren het aanvankelijk gebruiks voorwerpen die uit de oven kwa men, de laatste jaren is het werk meer 'autonoom'. Aan de Hogeschool Zeeland in Mid delburg zijn aan de opleiding pabo geslaagd voor het diploma leraar basisonderwijs: Christelijk: Marja v.d. Harst uit Tholen. Openbaar: Elmieg Polderman uit Tholen en Irene du Pont uit Oud- Vossemeer. Aan het technisch secundair onder wijs van het stedelijk instituut voor. schone kunsten en ambachten (SISA) in Antwerpen is Meta de Witte uit Sint-Annaland geslaagd voor het examen fotografie. Erik Theunisse uit Sint-Annaland haalde aan het koninklijke onder wijsfonds voor de scheepvaart in Amsterdam het diploma schipper kapitein voor Rijn- en binnenvaart. Aan technische school Onze Lieve Vrouw ter Duinen in Ossendrecht is Arno Leunis uit Tholen geslaagd voor het examen consumptieve techniek, differentiatie brood en banket bakken. En Jeremy Gier man uit Stavenisse voor de diffe rentiatie koken/serveren. Bianca van de Berge en Sindy Gille- sen uit Sint-Maartensdijk hebben aan het Zoomvlietcollege het diplo ma voor de opleiding verzorging gehaald. Aan het Luzaccollege in Breda is Jaap de Ruiter uit Scherpenisse geslaagd voor het examen havo. Henk Jopse uit Sint-Annaland is aan het agrarisch opleidingscentrum in Goes geslaagd voor het examen vbo. Aan de Hogeschool Zeeland heeft Jan Hoogstrate uit Tholen het diplo ma total quality management gehaald. Ook het gebruik van kleuren speelt een belangrijkere rol in zijn werk. In het atelier toont Westerweel ver schillende stadia van het procédé: van klei tot eindproduct. Wester weel legde zich op het pottenbakken toe na een cursus aan het Creatief Centrum in Bergen op Zoom eind jaren zeventig. Enkele jaren geleden bracht zijn voorliefde voor keramiek hem naar Italië waar hij tijdens een cursus met andere vormen begon te experimenteren. Wie zaterdag niet in de gelegenheid is zijn werk te bezichtigen kan nog tot eind augus tus terecht in galerie Ginneken aan de Ginnekenweg te Breda. Jos Boogaard houdt evenals vorig jaar open huis in haar atelier aan de Anna van Bourgondiëstraat 56 in Sint-Annaland. Boogaard (41) beoe fent verschillende technieken, zoals schilderen en grafiek. Er zijn aqua rellen te zien maar ook houtsneden. Ze laat zich onder meer inspireren door Thoolse landschappen. De schilderijen in acryl zijn groot van formaat: 1 meter bij 80 centimeter. Boogaard studeerde aan de Acade mie voor Beeldende Kunst in Arn hem. Zij stelde vorig jaar ruimte in haar atelier beschikbaar voor het werk van Westerweel. Zaterdag is er kera miek te zien van Antoinette van Brussel uit Bergen op Zoom. Zij laat zich inspireren door de mens en kneedt de klei tot dunwandige aar dewerken vormen, die niet van gla zuur voorzien worden. Behalve keramiek zijn er ook bronsplastie ken van haar hand te zien. Van Brus sel (46), opgeleid'aan de Akademie voor Beeldende Vorming in Amers foort exposeerde in binnen-en bui tenland. Westerweel en Boogaard willen elk jaar open atelier houden. Zij zullen proberen er meer (Thool se) kunstenaars bij te betrekken. Beide ateliers zijn geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur. Ypsilon. De vereniging Ypsilon, van ouders en andere familieleden van chronisch psychotische en schi zofrene mensen, houdt dinsdag avond 5 juli om half acht een bijeen komst in het Heer Hendrikhuis aan de Werfstraat in 's-Heer Hendriks kinderen. De collecte voor de Nederlandse lever darm stichting heeft in Scher penisse ƒ681,25 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. D. Roozemond uit Stavenisse is er tegen dat het gazon op het Van der Lek de Clercqplein wordt vervangen door bestrating èn dat 10 van de 20 lindebomen gekapt gaan worden. Tegen deze plannen van de gemeen te heeft hij bezwaar gemaakt bij gedeputeerde staten. Maar die schrijven hem dat ze niets kunnen doen, omdat ze de plannen niet hoe ven goedkeuren. Volgens Roozemond wordt de be strating gelegd op grond die de bestemming 'groenvoorziening' heeft. Hij spreekt over een verar ming, omdat er al zo weinig groen in het dorp is. Het weghalen van de lin den, waardoor gaten in de groen- krans op het plein ontstaan, betitelt hij als bomenmoord. De inwoner van Stavenisse, die tijdens een in februari gehouden hoorzitting al fel le kritiek uitte, heeft Middelburg zelfs een schets gestuurd. Daarop plaatst hij zitbanken langs het bestaande trottoir. Opknappen en handhaven van het gazon is volgens hem zeker 80.000 gulden goedkoper dan wat de gemeente nu wil. De provincie heeft van de gemeente te horen gekregen, dat de recon structie van het plein in overeen stemming is met de voorschriften van het bestemmingsplan Kom. Nadere bestudering was voor Mid delburg geen reden om nadere stap pen te ondernemen. G.s. adviseren Roozemond om, wanneer hij nog steeds meent dat er strijdigheid bestaat met het bestem mingsplan, het gemeentebestuur daarop te wijzen en te informeren naar de mogelijkheden om in beroep te gaan. Bergshoeff. Burgemeester A. Bergshoeff (55) van Duiveland ver trekt per 1 september naar de Gel derse gemeente Lingewaal. De CDA'er promoveert 'daarmee van een gemeente met 5700 inwoners - die bovendien een herindeling boven het hoofd hangt - naar een met 10.500. Bergshoeff is ruim zeven jaar burgemeester van Duive land geweest. Zijn nieuwe gemeen te, met Asperen als bestuurszetel, bestaat uit vijf dorpen. Het Ravel Trio treedt donderdag middag 7 juli op in de grote zaal van zorgcentrum Ten Anker in Tholen. De dames Francien Post (fluit), Hanneke van de Bund (cello) en Annet Veen (harp) geven in het hele land concerten, veelal op kleine podia. De instrumentale bezetting vormt een uitstekende basis voor het spelen van muziek uit allerlei stijl perioden. In Ten Anker zal een programma worden geboden, dat een breed publiek aanspreekt. Hoewel veel ouderen graag naar klassieke muziek luisteren, zijn ze vaak niet meer in de gelegenheid om een con certzaal of theater te bezoeken. Van daar dit concert in het zorgcentrum, waar overigens ook niet-bewoners welkom zijn. De zaal is vanaf twee uur open, de voorstelling begint een half uur daarna. Het optreden van het Ravel Trio wordt aangeboden door de stichting VSB-fonds. Deze organisatie geeft de maat schappelijke betrokkenheid van de bank een gezicht. Natuur en milieu, kunst en cultuur zijn zaken waarmee men zich bezig houdt. Concerten in bejaardentehuizen vormen een onderdeel, maar ook bijdragen aan restauratie van gebouwen. En de stichting is eigenaresse van het Cir custheater in Scheveningen. Vanaf 12 september moet op Tholen en Sint-Philipsland het groente- fruit- en tuinafval (gft) gescheiden opgehaald worden. Daarom heeft de gemeente een folder verspreid waar in uitgelegd wordt wat gft is en waarom het apart ingezameld moet worden. Eind juli wordt begonnen met het uitdelen van de nieuwe vuil nisbakken. Er worden per huishou den twee containers afgegeven: één voor gft en één voor overig afval (uitgezonderd papier, glas en klein chemisch afval). Elke bak wordt om de week geleegd. Tot gft behoren etensresten, planten, schillen, maar ook koffiefilters en theezakjes. Vol gens de folder die de Zeeuwse gemeenten hebben uitgegeven, bestaat ruim 46 procent van het huishoudelijke afval uit gft. Papier en karton nemen meer dan 26 pro cent voor hun rekening en glas ruim 4. Als dit alles gescheiden wordt ingezameld, blijft er nog iets meer dan 12,5 procent afval over, voor een groot deel bestaande uit kunst stof, textiel en metaal. Het gft wordt naar de nieuwe composteringsinstal- latie in het Sloegebied in de gemeente Borsele gebracht. Per januari van dit jaar is in de wet vast gelegd dat gft apart moet worden ingezameld. Overigens blijven gemeente en het openbaar lichaam afvalstoffenverwijdering Zeeland (Olaz) dat de inzameling coördi neert, het zelf composteren aanmoe digen. Een aantal mensen heeft thuis een compostvat staan. Volgens de gemeente hoeft dat echter niet te betekenen dat de gft-inzameling overbodig is. Bepaalde organische resten composteren maar moeilijk. In de nieuwe installatie zou dat beter en gelijkmatiger gebeuren. THOLEN 2 juli strandvolleybaltoernooi, Speelmansplaten 10 u. 2 juli orgelconcert Herman van Vliet, N.H. kerk 20 u. 4 t/m 6 juli expositie Tholen Stad Actief 4 t/m 10 juli Eendrachttoernooi, tennispark Eegedima. 6 juli zomermarkt, 14-20 u. 5 en 19 juli inloopmiddag Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 15 juli bejaardensoos, Ten Anker 14-17 u. 16,23 en 30 juli stadswandeling met VVV-gids, Markt/Kerkstraat 19 u. OUD-VOSSEMEER 9 juli braderie, Ring 13-21 u. 9 juli zeven-dorpentocht, start Vos- senkuil 7.30-14 u. 20 juli huifkartocht met VVV-gids, N.H. kerk 14u. SINT-ANNALAND t/m 30 juni aquarellen van mevr. M. Vuchts uit België, De Lagune. 2 juli open atelier Jos Boogaard, Anna van Bourgondiëstr. 56 11-17 u. 6 juli fietstocht plattelandsvrouwen, Brugstraat 13 u. 14 en 28 juli demonstratie kralen- breien, Meestoof 14.45-16.45 u. 27 juli huifkartocht met VVV-gids, Havenplein 14u. 1 t/m 31 juli olieverfschilderijen Dirigentencursus. De stichting samenwerkende Nederlandse koren organisaties (SNK) organiseert in Bergen op Zoom een 2-jarige diri gentenopleiding tot rijkserkend koorleider. De lessen worden op zaterdagmorgen in het cantatorium van de Gertrudiskerk gegeven. De toelatingsexamens vinden in sep tember plaats. Voor meer informa tie: 01640-41047. Stadschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom heeft het programma voor het nieuwe seizoen bekend gemaakt. Daarin zijn weer zeer ver schillende optredens opgenomen; van Afrikaanse percussie tot opera en van tragedie tot klucht. Het seizoen begint op 16 september. De muziekliefhebbers komen in ieder geval aan hun trekken. Dat begint al op 4 oktober met een optre den van de beroemde Ierse folk groep The Dubliners. Op 19 novem ber staat het Rozenberg Trio op de planken. Hun muziek is verankerd in die van de legendarische zigeu nergitarist Django Reinhardt. Gol den Earring treedt 3 januari op met 'Unplugged volume 2' als vervolg op de succesvolle toemee met The naked truth'. Fluitist Chris Hinze brengt op 7 april een vervolg op zijn 'Flute Summit'. Een nieuwe invul ling, maar wel weer gebaseerd op volksmuziek uit China, Japan en India. Ook de mensen die meer voor klas- sieke muziek voelen, kunnen in de Maagd terecht. Zo is daar op 5 april violist Jaap van Zweden te horen samen met het Mozarteum orkest uit Salzburg. Ze voeren dan uitsluitend werken van Mozart uit. De Maagd wist ook de befaamde Spaanse gitarist Mani- tas de Plata (Zilveren handen) te strikken voor een eenmalig concert in Nederland. Deze man wordt wel de ongekroonde koning van de Spaanse gitaarmuziek genoemd. Hij besluit op 27 mei het seizoen van de schouwburg. Operaliefhebbers kunnen op 14 april naar een uitvoering van 'Carmen' van Bizet opgevoerd door de Opera van Krakow en op 22 november zet de Hoofdstad Operette 'Die lustige Witwe' van Franz Lehar op de plan ken. Het ballet komt ondermeer van het ballet van de staatsopera uit Kasan dat op 3 februari 'Het zwanenmeer' van Tschaikovsky en op 8 april 'La Bayadère' van Marius Pepita uit voert. Het Russisch balletgala op 13 oktober is een samenwerking van de nationale balletten van Litouwen en Letland en het Russisch ballet van Sint-Petersburg. Cabaret is een onderdeel dat goed vertegenwoordigd is in het program ma van de Maagd. Hans Liberg, die dit jaar het bevrijdingsconcert ver zorgde, brengt op 4 november zijn programma 'Nu ook voor vrouwen'. Het wereldberoemde Nederlandse duo Mini en Maxi verzorgt op muzi kale wijze de show 'Scherzo' op 1 en 2 december. Het Rotterdamse tweet al De Berini's gunt het publiek op 21 februari een kijkje in de wereld van Annie en Harrie in hun programma 'Almondestraat 53a'. Paul Haenen presenteert zijn theatershow 'Sma kelijke voortzetting' op 2 mei. Als dominee Gremdaat en Margreet Dolman niet op het toneel verschij nen, zullen ze in ieder geval wel achter de schermen aanwezig zijn. Ook het toneel komt aan bod. Op 13 april voert het Zuidelijk Toneel de tragedie 'Phaedra' van Seneca op. 'Het dagboek van Anne Frank' wordt op 13 mei opnieuw opgevoerd door ondermeer Boudewijn de Groot en Joseé Ruiter. Ook aan de kinderen is gedacht, want de stichting Neder lands Kindertheater brengt op 30 april de musical Toffe Tommie Zor- genloos' over de zwerfkinderen Mickey en Malou die in de stad moeten strijden om te overleven. Malou vertrouwt haar zorgen toe aan haar vier poppetjes waarvan ze de stropop Toffe Tommie het liefste vindt. De openingsvoorstelling van De Maagd is de 'Caribbean Calypso Night' op 16 september met salsa, calypso en soca. mevr. Van Dongen uit Anna Jacoba- polder, De Lagune, t/m 29 okt. werk van Willem Bruijn- zeel, kralenbeursjes van Nellie Ruis- sen-Westveer en keramiek van Leen Quist, De Meestoof di t/m za 14.15- 16.45 u. STAVENISSE 23 juli dansmuziek in feesttent 25 jaar camping Stavenisse, 21 u. 23 juli braderie en rommelmarkt camping Irenehoeve, Keetenweg 10.30 u. 24 juli zomermarkt camping Stave nisse 10 u. 28 juli fietstocht met VVV-gids, Haven 14 u. 30 juli finale playback volwassenen door samenwerkende campings, camping Stavenisse 13.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 16 juli wielerronde, Molendijk 14 u. 18 t/m 24 juli open tennistoernooi Jacoba van Beieren voor leden KNLTB. 21 juli fietstocht met VVV-gids, Haven 14 u. POORTVLIET 9 juli wielerronde, nieuwelingen 16.30 u., amateurs 18 u. t/m 31 aug. fietsveer De Harpoen, Gorishoek 9, 13 en 17 u. SCHERPENISSE 2 juli dubbelconcert Euterpe en OVM, Hoge Markt 16 u. SINT-PHILIPSLAND 1 juli vrije zomeravond-viswed strijd, Zijpe 19.30-22 u. BERGEN OP ZOOM t/m 30 juni fietsvierdaagse. 16 juli t/m 4 sept. overzichtstentoon stelling schilderijen van Joop Mijs- bergen, Markiezenhof. 28 t/m 30 juli Bourgondische Krab- benfoor, centrum. t/m 7 augustus schilderijen van Jean Rustin, Markiezenhof. film+++film+++film+++ ROXY 1: The Naked Gun 33 1/3 - do20u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14,16.30 en 20 u., ma t/m wo 14 u. The Age of Innocence - ma t/m wo 20 u. ROXY 2: Waynes World II - do 20 u., vr 18.45 u., za 14 en 21.30 u., zo 14 en 16.30 u., ma 14 en 20 u. The Fear Inside -vr 21.30 u., za 18.45 u., zo, di en wo 20 u. Mrs. Doubtfire - di en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Blink - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15,18.45 en21.30 u. De Aristokatten - za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. CINEMACTUEEL 2: Police Aca demy Mission to Moscow - do 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 14 en 20 u. Ace Ventura Pet Detective - vr 18.45 u„ za en zo 14 en 18.45 u., ma t/m wo 14 u. CINEMACTUEEL 3: The Pelican Brief - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Het Ravel Trio.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7