Eendrachttoernooi trekt 300 spelers 'Een Amerikaanse vroeg me om een handtekening' Jeugdige Thoolse triathleten veroveren de nationale titel Naar w.k.-voetbal Goud voor Marjanne v.d. Velde en Jochem Kuzee K. v.d. Hoek derde plek in race Rilland Koersballen voor ouderen J. v. Gorsel op weg naar de nationale titel dammen Open toernooi Ruucstoppelen 145 spelers Twee Vossemeerders naar wereldkampioenschap voetbal Vol toernooi beachvolleybal AVC 87 Mevr. Bolier uit Scherpenisse Zware start voor Noad '67 Donderdag 30 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Mixedteam Ruucstoppelen kampioen Ruucstoppelen Sint-Annaland Delta Nutsbedrijven schat dat 25.000 tot 27.000 Zeeuw se televisies vorige week midden in de nacht stonden afgestemd op de voetbalwedstrijd tussen Nederland en Saudi-Arabië. Wil Kostermans en Jack Vaders uit Oud- Vossemeer hadden daar geen weet van. Zij zagen dik 8000 kilometer van huis, in Washington, de vedetten in levende lijve aan het werk. Een geweldige ervaring, ver zekeren beide voetballiefhebbers na terugkeer. Van Gaah*- Ontlading Polonaise Bij de Nederlandse kampioenschappen triathlon voor de jeugd in Waalwijk ging de gouden medaille, zowel bij de jongens als bij de meisjes, mee naar Tholen. De St.Anna- lander Jochem Kuzee werd bij de jongens overtuigend Nederlands kampioen, terwijl Marjanne v.d. Velde uit Tholen in haar categorie de titel veroverde. Voor Van de Velde was het haar tweede nationale titel. Eerder dit jaar werd zij verrassend kampioene op de run-bike-run. Kuzee en Van de Velde mogen Nederland nu gaan verte genwoordigen op het EK dat op 23 juli in het Hongaarse Kaposvar wordt gehouden. Ook Jacqueline van Os uit Tholen was succesvol in Waalwijk. Zij won bij de dames een 1/4 triathlon. Geen zenuwen Marjanne v.d. Velde Wedstrijdzwemmen gestopt MTT-rit Morgenavond begint het achtste Eendrachttoernooi tennis op de banen van Eegedima in Tholen. Het toernooi dat open staat voor dames-, heren- en gemengde dubbelcombinaties, lokte dit jaar een record aantal deelnemers. Ondanks de concurrentie van het WK-voetbal schreven zich 152 koppels in. De spelers moeten ouder zijn dan 20 jaar en komen uit in de categoriën Dl, D2 en C2. Het was de bedoeling dat daar dit jaar ook een Cl klasse bij zou komen, maar vanwege te weinig animo moest dat worden afgeblazen. Het tweede mixedteam van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland werd, ten koste van Sint-Annaland, kampioen. Er wordt al vroeg begonnen met spelen wegens het grote aantal deel nemers. Gerard Polderman, René Verspuy en Rein van Nijnatten vor men de wedstrijdcommissie. In de gemengd dubbel D2 zal het, als tweede geplaatste, duo Piet Jansen en Cia van Minderhout een harde noot moeten kraken. Bij het dames dubbelspel Dl verdedigen Hanna Moerland en Willy de Rijke uit Sint- Annaland als eerst geplaatsten hun titel. Zij treffen in de finale het Thoolse koppel Marjet Bakx en Nel ly Breker. Mevr. Bakx verdedigt aan de zijde van Perry Bakx de titel in het gemengd dubbel. Ook hier is een Sint-Annlands duo de naaste con current: Trijnie en Adrie Goedege- buure. Dick Wesdorp en Adrie Goe- degebuure uit Sint-Annaland staan bij de heren dubbel Dl als eerste geplaatst. Dick Nooteboom en Ber nard Friderichs volgen. Daarna komen op een gedeelde derde en vierde plek Perry Bakx met Peter Theunisse en Geert Almekinders met Peter Mens. In de C2 categorie zijn zoveel inschrijvingen dat in elk onderdeel gespeeld wordt in een 'schema van 16'. Dat betekent dat het systeem van de kleine poultjes wordt verlaten. Met name de gemengd dubbel is in deze categorie sterk bezet. Riek de Wit en Leen van As zijn hier als eerste geplaatst. In de finale moeten ze aantreden tegen Betsy de Koek en John Theuns uit Lepelstraat. Mevr. De Koek staat samen met Lenie van de Ende tweede bij het dames dub belspel. De heren dubbelcombinatie Van der Heiden en Walthuis uit Hal steren is in de C2-klasse als tweede geplaatst. Favorieten zijn hier John Theuns en Ad van der Schoor. De finales worden op zondag 10 juli gespeeld. Het tweede mixedteam van De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland werd zaterdagmiddag in de bloeme tjes gezet door de eigen vereniging en poule-genoot Sint-Annaland. Sjaak en Linda Koolaard en Ike en Leni Verwijs behaalden, na goede tegenstand van Sint-Annaland dat met 5-1 verloor, het kampioenschap. De jeugd tot twaalf jaar speelde woensdag de finales van de club kampioenschappen. De voorronden waren een week eerder al geweest. In poule A waren Dennis Borst, Dennis van Vossen, Ilona Giljam en Robert van Vossen de winnaars. Lennert Hage, Jeroen Borst, Mar- lous Rijnberg en Ronald Bruijns wonnen in de B-poule. In de finale van poule A stonden Dennis Borst en Robert van Vossen tegenover elkaar. Borst won in drie sets met 2- 6,6-4 en 6-4. Marlous Rijnberg ver sloeg in de B-poule Jeroen Borst in twee sets van 6-2. Marjanne v.d. Velde uit Tholen. Voor de derde keer werd bij tennis vereniging De Ruucstopppelen in Sint-Philipsland het open toernooi gespeeld. Van maandag tot en met zaterdag speelden 145 deelnemers 125 partijen. Voor het eerst kon men zich dit jaar voor de klasse C2 inschrijven. Het mooie weer werkte mee aan het slagen van het toernooi. Alleen dinsdag was de wind spel breker. De uitslagen waren: D2: heren enkelspel L. Zuidweg-A. Verwijs 6- 4, 6-2; herendubbel S. de Waal en J. v.d. Houten-J. Kot en J. Huijs- mans 6-4, 6-1; dames enkelspel B. Huijsmans-L. Kot 6-0, 6-2; dames- dubbel M. Walpot en L. Kot-L. Buijs en R. den Engelsman 6-4, 6-4; gemengd dubbel M. van Sliedrecht en H. Troost-J. Kot en L. Kot 4-6, 6- 3, 6-0. Dl: heren enkelspel N. Hogen- doorn-M.C. v.d. Est 6-3, 3-6, 6-3; herendubbel C. Dclfgaauw en W. Schenk-C.A. Lindhout en J. Dorst 2- 6, 7-5,6-1dames enkelspel C. Rei- Jngoudt-R. Kok 6-2, 2-6, 6-2; damesdubbel L. Broekhuizen en L. Mccrman-A. Lammcrs en L. v.d. Graaf 6-3, 6-0; gemengd dubbel P. Bakx en M. Bakx-R. Walpot en M. van Herpen 6-4, 6-1 C2: heren enkelspel L. Gocdcge- buurc-M. van Herpen 6-4, 6-2; herendubbel C. Hoekman en P. Kok-M. van Herpen en G. v.d. Est 7-5, 6-3. Joes Huijsmans won de dinerbon ter waarde van 150 gulden die onder de aanwezige deelnemers werd verloot. Ook mevr. M. v.d. Est kreeg, als pechprijs, een dinerbon aangeboden. Zij kneusde op de eerste dag van het toernooi haar enkel bij een val. Jack Vaders (links) en Wil Kostermans kwamen goedgehumeurd terug uit Washington na de overwinning van het Nederlands elftal op Saudi-Arabië. 'Toen ik de dag na de wedstrijd in een oranje shirt door het winkelcen- trum liep, vroeg een Amerikaanse me om een handtekening. Ze dacht dat ik een speler van het Nederlands elftal was en ik heb haar maar zo wijs gelaten", lacht Jack. Hij en Wil namen de trip over van een Scherpe- nissenaar, die de reis had gewonnen in een loterij. Beiden zagen Oranje in eigen land weieens in attie, maar een uitstapje naar het wereldkam pioenschap én daarbij nog naar de States leek hun een buitenkansje. Op zondagmiddag om half vier ste gen ze op van Schiphol, en na een tussenlanding in Bangor arriveerden ze om half negeri (plaatselijke"tijd) in de Amerikaanse hoofdstad. "Eerst zouden we rechtstreeks vliegen, maar achteraf was de tussenlanding in ons voordeel", vertelt Jack. "In dat uur kon iedereen in Bangor door de douane, zodat dat in het veel druk kere Washington niet meer nodig was." De douanecontrole is streng. Om te kijken of er geen drugs gesmokkeld worden, moet iedereen naast zijn eigen koffer gaan staan, waarna een hond komt snuffelen. De 250 prijswinnaars werden in een luxe hotel ondergebracht. Ze kregen elk 400 dollar (bijna 700 gulden) zakgeld. En in het vliegtuig kreeg iedereen een oranje sporttas gevuld met petten, sjaals en schmink. De standaard uitrusting voor een sup porter, zogezegd. "Heel de reis was tot in de puntjes geregeld", vindt Wil. Maandag maakte het gezel schap per bus - "daarin was het lek ker koel, maar buiten erg warm" - een rondrit door Washington. Langs de militaire begraafplaats Arlington, het Vietnam-gedenkteken en het Witte Huis. Amerika is duur, ont dekten ze. "Een flesje bier kostte er 6V2 gulden", vertelt Wil. Om kwart voorTes arriveerden de Vossemeerders in het Robert F. Kennedy Memorial stadion, waar om half acht de wedstrijd zou begin nen. "In het vliegtuig werd een voor lichtingsfilm gedraaid over de stren ge veiligheidsmaatregelen, maar dat stelde niks voor", zegt Jack. "Er was geen enkele controle, de supporters zaten allemaal door elkaar. Maar er hing een heel vriendelijke sfeer." Fotograferen mocht, maar filmen niet. Ook mocht je zelf geen bier meebrengen. "Budweiser was één van de sponsors en dat bier werd druk verkocht in het stadion." Het spandoek met 'Vossemeer groet Oranje' erop, mocht niet worden neergehangen omdat het de recla meborden bedekte. Wil en Jack hadden plaatsen op de tweede ring, achter de dug-outs ter hoogte van de middenlijn. "De goedkoopste - 65 dollar - maar wat ons betreft de beste. We zaten bovendien in de schaduw", zegt Wil. De oranjefanclub Heren van Oranje zorgde voor muziek, om de sfeer erin te brengen. "Er waren zo'n 15.000 Nederlandse supporters, maar ook veel Noren en Mexica nen." Vlak voor de Vossemeerders zaten Ajax-trainer Louis van Gaal en de in Washington wonende oud premier Dries van Agt. En een deel van de selectie van Nee reisde in hetzelfde vliegtuig. "Een beloning van de sponsor voor het bereiken van de bekerfinale", aldus Wil. Waarover de twee erg veel plezier hadden, was dat vóór de wedstrijd op een groot videoscherm de spelre gels werden uitgelegd. Voor het Amerikaanse publiek, dat maar wei nig over voetbal weet. "Hen interes seert op dit moment alleen de affaire rond de football-speler O.J. Simp son", zegt Jack. "De commerciële televisie maakte ook veel meer opnamen van wat er buiten het sta dion te zien was", vult Wil aan. Toen de Arabieren op het veld ver schenen om in te trappen, scandeer den de Nederlanders de naam van Leo Beenhakker, de coach die al na enkele weken zijn ontslag kreeg van de Saudische voetbalbond. Maar de voorsprong die Saudi-Arabië na ruim een kwartier nam, betekende een domper voor het legioen. De gelijkmaker, vijf minuten na de rust, veroorzaakte een ontlading onder het Nederlandse publiek. Doelpun tenmaker Wim Jonk was de beste speler van het veld, vindt Jack. Maar Wil vond ook Bergkamp goed. In de tweede helft vroegen de supporters massaal om Peter van Vossen; maar de Zierikzeeënaar wiens opa uit Sta- venisse kwam, mocht pas de laatste vijf minuten opdraven. Toen Gaston Taument drie minuten voor het einde de winnende treffer inkopte, was het feest in het stadion compleet. "Sinds zijn pupillentijd had hij niet meer koppend ge scoord", weet Jack. Als hij de beel den op video terugziet, krijgt hij nog kippevel. Het meest ergerden de twee zich aan de brancard die bij elke blessure werd aangedragen. Jack: "Waardeloos, het leverde absoluut .geen tijdwinst op." Na het laatste fluitsignaal begon het feest echt. Met de polonaise, en een feesttent en kraampjes buiten het stadion. In het hotel was, speciaal voor alle prijswinnaars van de lote rij, ook een feest op touw gezet. "Daar hebben we goed aan meege daan", vertelt Jack. Ze zagen er de wedstrijd een tweede keer, want de Amerikaanse televisie zond die niet rechtstreeks uit. Dinsdagmiddag om kwart voor drie plaatselijke tijd vertrok het vliegtuig weer naar Nederland, waar de Vos semeerders woensdagmorgen om vijf uur arriveerden. Vermoeid, maar een prachtige ervaring rijker. "Ik zou zo terug willen", zegt Wil. Hem lijkt het beste dat Nederland in de poule op de tweede plaats ein digt, omdat ze dan voorlopig Brazi lië ontlopen. "Nederland-Brazilië zou wel een mooie finale zijn." "Het was geen perfecte wedstrijd", kijkt Nederlands kampioen Jochem Kuzee terug op zijn winnende race. De zestienjarige St.Annalander blijft nuchter onder zijn resultaten en streeft altijd naar meer. "De vorm was er, maar ik heb dit seizoen wel betere wedstrijden afgewerkt. Zeker het fietsen en lopen ging moeilijk, maar de overwinning kwam eigen lijk geen moment in gevaar." In Waalwijk moesten de deelnemers aan het Nederlands kampioenschap sprinttriathlon 750 meter zwemmen in een recreatrieplas, 24 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Na 200 meter zwemmen veroverde Kuzee al de koppositie, die hij niet meer af zou staan. Bij het uit het water komen, was een concurrent hem dicht genaderd, maar op zijn andere belagers bedroeg zijn voor sprong 20 seconden. Met het fietsen breidde Kuzee zijn voorsprong met twee minuten uit. Bij het lopen liep zijn koppositie geen gevaar op. "Het lopen levert vaak bij mij de grootste problemen op, al is de achterstand op dit onderdeel niet meer zo groot als voorheen. Met mijn voorsprong van ruim twee minuten kon niemand op het laatste onderdeel nog een serieuze aanval op mij doen", aldus Kuzee, die lid is van atletiekvereni ging Spado uit Bergen op Zoom. De St.Annalander finishte in 1.08.05 u (zwemmen 10 min.; fietsen 46.55 en lopen 23.24). Met zijn nationale titel op de sprint triathlon revancheerde hij zich voor zijn teleurstellende vierde plaats op het onlangs gehouden NK run-bike- run. 'Toen ging ik als favoriet van start en was ik veel te gespannen. Nu stond ik minder in de schijnwerper. De speaker bij de wedstrijd in Waal wijk noemde voornamelijk zij die goed presteren bij de jeugdcircuit wedstrijden en de eerste drie geklas- seerden op het NK duathlon als titel kandidaten. Zelf werd ik nu niet zo als topfavoriet gezien. Dit was voor mij gunstig. Nu had ik geen last van de zenuwen en begon ik ontspannen aan de wedstrijd", vertelt Kuzee, die bij de huldiging een medaille kreeg en een bos bloemen. "Het NK gaat echt om de eer; er zijn geen geldprij zen aan verbonden." Naast de eer kreeg Kuzee ook een ticket voor de Europese kampioenschappen, die op 23 juli in het Hongaarse Kaposvar worden gehouden. Samen met zijn ouders reist Jochem naar Hongarije. Het EK zal men combineren met de vakantie. "Zodoende kan ik het par cours goed verkennen. Het is moei lijk in te schatten waar ik internatio naal sta. In Spanje klasseerde ik mij vorig jaar op een 34ste plaats. Het EK is eigenlijk de enige wedstrijd waar je je met de internationale top kan meten", aldus Jochem Kuzee, die wegens zijn leeftijd volgend jaar moet overstappen naar de junioren. Ruim 12 minuten na de finish van Jochem Kuzee maakte Marjanne van de Velde het Thools succes compleet, door als eerste dame over de streep te komen. Zij bleef ruim drie minuten voor op haar naaste belager. Bij het zwemmen kwam zij na 12 minuten en 15 seconden uit het water. Het 24 kilometer fietsen legde Van de Velde net binnen de 47 minuten af, terwijl bij het lopen de klok na 23 minuten en 24 seconden stil stond. 'Twee nationale titels in één jaar, dat had ik nooit kunnen denken", reageert de dertienjarige Marjanne v.d. Velde op haar succes. "Dat ik met de top mee kon, had ik wel ver wacht, maar op een eerste plaats had ik niet gerekend." De-Thoolse atlete ondervond geen hinder meer van haar blessure die zij in Finland opliep bij de Europese kampioen schappen duathlon. "Bij het zwem men zat ik dicht bij de koploopster. Na enkele kilometers fietsen kwam ik aan de leiding, die ik niet meer heb afgestaan. Bij de finish was mijn voorsprong ruim drie minu ten", vertelt Marjanne. Door haar nationale titel mag ze evenals Jochem Kuzee deelnemen aan de Europese kampioenschappen in Hongarije. "Op 18 juli vertrekken wij met het team. Nu neem ik een week rust en daarna ga ik mij tot een week voor de wedstrijd richten op het EK. Hoe de mogelijkheden daar zijn, is niet in te schatten", aldus de Thoolse atlete, die gestopt is met het wedstrijdzwemmen en vorig jaar voor het eerst deelnam aan de triath lon sport. "Ik ga mij nu volledig op de triathlon richten. Het lopen is mijn sterkste onderdeel geworden.". Haar trainer bij het lopen is Ad Kuzee, de vader van Jochem. Voor het zwemmen wordt ze bij gestaan door de Thoolse Jacqueline van Os, terwijl zij de fietstraining van de Brabantse familie Van Loon krijgt. De toekomst ziet er voor Marjanne v.d. Velde rooskleurige uit. In tegenstelling tot Jochem Kuzee, die volgend jaar wegens zijn leeftijd moet overstappen naar de categorie junioren, mag zij als dertienjarige nog diverse jaren in de klasse tot 16 jaar uitkomen. De Thoolse Jacqueline van Os nam deel aan de SPC kwart-triathlon. Met een tijd van 2 uur en 26 minuten eindigde zij op een eerste plaats bij de dames. Haar tijden waren: zwemmen 26 minuten; fietsen 1.13 en lopen 47 minuten. Jochem Kuzee uit St. Annaland. Motorsport Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk reed zaterdag in Rilland de vierde wed strijd om de West-Brabant motorcup. De baan was voor de start gesproeid zodat de dertien coureurs niet zoveel last had den van het stof. In de eerste manche ver trok Kevin in een tweede positie. Vier ronden wist hij dit vol te houden voordat hij werd gepasseerd. Hij werd als derde afgevlagd. In de tweede manche startte de Sint-Maartensdijkse crosser minder goed. Hij kwam met zijn achterwiel in een spoor terecht en nam een zevende positie in. Maar al snel reed hij naar een vierde plaats en hij finishte, net als de eerste keer, op een derde plek. Dat is ook de positie die Kevin in het tussenklasse- ment bezet. De motortoerclub Tholen (MTT) organiseert zondag een puzzelrit voor motorliefhebbers. De start is 's morgens om half tien bij de vei ling te Scherpenisse. De route loopt over het hele eiland en een stukje door De Heen. AVC '87 organiseert zaterdag 2 juli voor de derde keer een beachvolleybal toer nooi op de Speelmansplaten. De organi satie kreeg veel aanvragen binnen en plaatste 60 ploegen. Een aantal andere moest worden afgewezen. De firma Cop- pens legt vandaag en vrijdag op de Speelmansplaten met zand elf volleybal- velden aan. De wedstrijdindeling is gemaakt door Nel Breker, wedstrijdlei der Henk Nieuwenhuizen en voorzitter Jan van 't Hof van AVC. Er wordt per partij twee keer twaalf minuten gespeeld in een aantal poules. Daarna volgen de finales. De deelnemende ploegen komen zelfs uit Den Haag, Kamperland en Oost- Brabant. Ook neemt voor het eerst de jeugd deel aan het toernooi met twintig ploegen van zes spelers. De recreanten spelen ook in ploegen van zes, maar de senioren volleyballen drie tegen drie. Ook zal er live-muziek aanwezig zijn. De wedstrijden duren van tien tot vijf uur. Om twee uur wordt het toernooi onderbroken en wordt de opbrengst van de sponsorloop van AVC overhandigd aan radio Sloth. De uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: Mevr. C. van Splunter en C. van Gorsel 31 p; mevr. C. van Mierlo en A. Leemreijze 25 p; mevr. M. Geuze en mevr. W. Bijl 24 p; mevr. C. Free en C. van Haaften 18 p; mevr. C. Bolier en mevr. M. Bijl 15 p; J. Geuze en L. Kloet 15 p; mevr. A. Goode en A. van Splunter Tholen: A. Bal en wisselende partner 20 p; P. Schot en A. Leemreijze 18 p; mevr. M. Schot en J. Geuze 16 p; A. Verkam man en mevr. Y. Verkamman 14 p; D. Schellinger en J. Vroegop 13 p; mevr. C. Praat en mevr. S. Hoven 12 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 12 p; mevr. F. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 7 p; mevr. R. Vroegop en K. de Jong 5 p. Oud-Vossemeer: B. van Dijke en mevr. M. Geuze 30 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. H. Hermans 21 p; mevr. A. Donken en mevr. G. van Dijke-Pol- derman 19 p; mevr. C. Lindhout en mevr. A. Klippel 18 p; mevr. J. van Dij- ke-Lindhout en W. Lindhout 17 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en J. Geuze 15 p; mevr. M. Timmermans en mevr. L. Ver schoor 14 p; mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande 7 p. zi». Duivenrubriek De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Orle- ans-la Soussaye 26 juni, 200 duiven. Los 9.10 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 15.46.50 is 115,117 m/min, laatste duif 16.22.19 is 1023,505 m/min. M. Ponse 13, 6,7,8, 12, 17,25,30,38, 39, 42, 47, 48; Comb. Wielaard 2, 5, 9, 13,16,18,28,32,49; I. Kwaak 4,2122; J. Stoutjesdijk 10,29,37; C. v.d. Ree 11, 26,35,36; Comb, de Rijke 14,3140; C. van Gorsel 15; C. Rijnberg 19, 27; L. Lindhout 20, 43; R. Tasma 23; H.T. van Hemert 24, 44; Bentschap Knook 33,34, 41A.D. v.d. Ree 45; A. van Gorsel 46; L. v.d. Berge 50. De Vredesduif Sint-Philipsland, Orle- ans-La Soussaye, 135 duiven. Los 9.10 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 15.58.14 is 1107,30 m/min, laatste duif 13.34.21 is 1017,75 m/min. J.D. Quist 1, 9, 11, 17, 19, 23, 27, 32; J.A.C. Reijngoudt 2, 4; J. Quist 3, 5, 12, 25; René Goudzwaard 6; C. Verwijs 7,8, 10, 13, 14, 18; A. Goudzwaard 15, 22; W. van Dommelen 16; Comb. Reijn goudt en Zn. 20, 30, 31, 34; Gebr. Reijn goudt 21, 24, 33; J. Zuidweg 26, 29; Meijer en Zn. 28. De Trouwe Duif Tholen, Orleans-la Soussaye 26 juni, 100 duiven van 13 deelnemers. Los 9.10 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 15.39.27 is 1142,93 m/min, laatste duif 16.07.06 is 1067,03 m/min. F. Bal en Zn. 1, 2; A. Laban 3, 5, 16; P. Laban 4, 11, 14, 25; L. v.d. Klein 6, 7, 13, 15, 17, 21; J. Baaij 8, 23; CJ. Deur- loo 9, 12; C. Laban 10; J. Kegge 18, 20; C. Moeliker 19,22; C.J. van Haaften 24. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Orleans- Seran 25 juni. In concours 148 duiven van 21 deelnemers, los 9.10 u. met n.w. wind, afstand 448 km. Eerste duif 15.46.21 u. is 1129,874 m/min, laatste duif 16.11.40 u. is 1063,607 m/min. M. Voormeulen 17 en 27; J. Potappel 2, 3, 26 en 29; P. Hommel 4, 8, 9, 18, 25, 33, 34 en 35; D. Havermans 5,32 en 37; F. Hommel 6, 11 en 16; comb. v.d. Mark 10 en 20; M. de Graaff 12, 17 en 22; A. Capelle 13, 14 en 31J. Schetters 15; Jos en J. Vaders 19, 24 en 30; comb. Capel- le-Burgers 21; comb. G. en L. Hoek 23 en 36; C.A. Hommel 28. De Reisduif Sint-Philipsland, Orleans- la Soussaye 26 juni, los 9.10 u. bfj n.w.- wind. Comb. Bolijn 1,4,5,7, 12, 13, 14; Mevr. Quist en Zn. 2, 3, 6, 8, 9, 10; P.A. van Raaij 11 Wim Donken overhandigt Ria Bolier de reispapieren voor Amerika. Ria Bolier-van Eekeren uit Scher penisse heeft een reis voor twee personen naar de wereldkam pioenschappen voetbal in de Ver enigde Staten gewonnen. Ze won die prijs bij een promotie-actie voor consumptief krediet van de CDK-bank in Scherpenisse, die produkten biedt op het terrein van verzekeringen, hypotheken, pensioen, belastingaangiften, spa ren en beleggen. Mevr. Bolier trof doel met de slagzin: 'Een lang gekoesterde wens in vervulling te zien gaan, zonder financieel tot het uiterste te moeten gaan.' De prijsvraag duurde van 1 maart tot 15 mei. Assurantie-adviseur en CDK-bankman Wim Donken (zelf geen voetbalfan) is er trots op, dat één van de vijf landelijke prijzen door een klant van zijn kantoor werd gewonnen. Mevr. Bolier vloog echter niet zelf naar Was hington, maar droeg de vliegreis met Martinair, het tweedaags ver blijf in een hotel en de kaartjes voor de wedstrijd Nederland- Saoedi Arabië over aan voetbal liefhebbers. Donken is sinds 1988 CDK-kan- toor. CDK behoort tot het Fortis-con- cern, waarvan ook de VSB-bank en verzekeringsmaatschappij Amev deel uitmaken. Donksport De 10-jarige Jantien van Gorsel uit Tho len heeft zaterdag voor een verrassing gezorgd bij het nationale damkampioen schap in het Gelderse Doetinchem. Het jeugdlid van damclub De Eendracht ein digde op een gedeelde eerste plaats bij de pupillen. Op 16 juli speelt ze drie beslis singswedstrijden tegen de andere num mer één Uscha Badal uit Franeker. Lean- ne Geene werd in dezelfde categorie tiende en Bertha de Waal eindigde bij de aspiranten op een veertiende plek. Voor dat de drie Thoolse jongedames zich plaatsten voor de finales, werd in Don gen hetZuidnederlandse kampioenschap voor meisjes gehouden. Ook hier streek Jantien van Gorsel met de hoogste eer. Leanne Geene werd derde en Bertha de Waal werd tweede in haar klasse en bleef haar clubgenotes Joyce de Vos en Sarah Lammers voor. In Doetinchem gingen de twee pupillen goed van start, maar Lean ne Geene zakte steeds verder terug. Uit eindelijk werd ze tiende met vijf punten uit acht wedstrijden. Alleen de jongere Jantien van Gorsel ging maar door, tot tevredenheid van onder anderen haar broer Erik. Met dertien punten uit acht wedstrijden eiste ze een, gedeelde, eerste plaats op. Op 16 juli gaat Jantien, samen met clubgenote Daniëlla de Vos die dan de finale bij de dames speelt, proberen de hoogste sport van de ladder te halen. De 13-jarige aspirante Bertha de Waal kreeg op het Nederlands kampioenschap goede tegenstanders en met twee punten uit zeven wedstrijden eindigde ze op een veertiende plaats. Het uit de derde klas gedegradeerde Noad '67 moet het 3 september op de eerste speeldag van de nieuwe voetbalcompetitie opnemen tegen titelkandidaat SSV '65 uit Goes. Een week later moeten de St.Philipslan- ders de eerste thuiswedstrijd spelen tegen Terneuzense Boys. Klasge noot Smerdiek begint de competitie tegen Dauwendaele en krijgt vervol gens Kogelvangers op bezoek. Zaterdag 22 oktober staat het streek- duel Smerdiek-Noad op het pro gramma. Derdeklasser WHS speelt op de eer ste speeldag tegen Yerseke. De tweede thuiswedstrijd komt Rillan- dia naar St.Annaland, dat getraind wordt door Ko Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk en binnen haar selectie de Tholenaren Arthur de Jong, Frans Hagenbeek, Rien den Engelsman en Ard Beurkens heeft. Tholense Boys begint de competitie met een uitwedstrijd tegen Colijns- plaatse Boys. Het eerste optreden voor eigen publiek is tegen Bruse Boys, dat in het komende seizoen getraind wordt door Theo Moerland uit St.Annaland. Op de tiende speel dag, 19 november, spelen WHS en Tholense Boys tegen elkaar in St.Annaland. Sail '94. Van 1 tot en met 4 juli wordt in de haven van Vlissingen de Sail '94 gehouden. Men kan er vier dagen lang ondermeer schepen bezichtigen, een bustoer door het havengebied maken of maritieme straattheaters, markten, ambachten, verzamelaars en etalagewedstrijden bewonderen. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 23