'Thuis ben ik de jongste, daar werd ik de oudste van het gezin' Ingrijpende wijziging in bestuur Beter Wonen De huurders van nu pleiten eerder voor zichzelf dan vroeger Brandstichter slaat weer toe in Tholen FLUWEELZACHT Kees Poot uit Sint-Maartensdijk jaar in Amerika Raad van toezicht neemt roer over J. Leune stopt na 23 jaar woningen toewijzen: Oudste Bergse is geboren in Poortvliet Brandweer van Tholen zesde Donderdag 23 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Voetbal leeft niet in de Verenigde Staten. De Amerikanen spelen honkbal, basketbal of football, Amerikaans voet bal dat niet te vergelijken is met het voetbal of soccer dat we hier kennen. Sporten die heel populair zijn en dooi vele jongeren worden beoefend. De 18-jarige Kees Poot uit Sint-Maartensdijk ondervond het ter plekke: in Alexandria in de staat Louisiana, in het zuiden van de Verenigde Staten waar hij een jaar op een High School zat en bij een gezin inwoonde. Gammele schoolbus Geen oorbel Vette friet Wapens De volkshuisvesting is in beweging. Ook op Tholen en Sint-Philipsland. De stichting Beter Wonen moet van de rijksoverheid zelfstandiger gaan functioneren. Huurderszetel Hij voelde er niets voor om in de raad van toezicht zitting veel huizen uit het bestand in de kunnen verhuren." Hij voelde er niets voor om in de raad van toezicht zitting te nemen. Hij kon zich wel kandidaat stellen maar deed het niet. J. Leune is tot 1 juli lid van het dagelijks bestuur van de stichting Beter Wonen. Daarna is het voorbij. Kruisraketten Echtscheidingen Lelijke woorden Onderzoeksteam van politie opgericht De familie Slabbekoom uit de Visstraat in Tholen is zon dagnacht voor de vierde keer slachtoffer geworden van brandstichting. De tot nu toe onbekende dader(s) zetten de keuken in brand. De politie heeft maandag het huis grondig onderzocht op sporen, maar tot nu toe zonder resultaat. Inmiddels is de politie samen met de technische recherche begonnen aan een uitgebreid onderzoek. Ernstig Clarks Caribees: speciaal ontworpen voor gevoelige damesvoeten. Zijn elegant en passen X* f perfect. Probeer ze bij: taA4<5 -c "Op school kon je bijna alle sporten beoefenen maar voor voetbal is geen interesse. Ze kennen de spelregels niet. Ik geloof ook niet dat de Ame rikanen het vol houden om er 45 minuten lang naar te kijken. Televi sieuitzendingen van honkbal wor den om de tien minuten onderbro ken voor reclamespotjes. Dat gebeurt als het spel op het veld stil ligt." Tijdens een bezoek aan het stadion van de New Orleans Saints zag hij dat de spelers dan wat gaan staan praten met de trainer. Het publiek loopt naar een van vele winkeltjes om een souvenir van de club te kopen. "Het is niet te vergelijken met de sfeer in een voetbalstadion. Echt gang zit er niet in het spel. De sfeer is ook heel ontspannen. Ieder- De oudste inwoner van Bergen op Zoom is vrijdag 105 jaar geworden. Mevrouw Clazina Jacomina Goed heer-van Nieuwenhuyzen is in 1889 in Poortvliet geboren als de oudste van zes dochters van het echtpaar J.G. van Nieuwenhuyzen-Geuze. Toen ze twee weken oud was, ver huisde het gezin naar Schore op Zuid-Beveland. Daar was Van Nieu wenhuyzen behalve landbouwer ook burgemeester. Na haar huwelijk ging de eeuwelin- ge in Wolphaartsdijk wonen, waar haar man gemeentesecretaris was. Ze bleef er tot haar tachtigste wonen. Het echtpaar Goedheer kreeg twee dochters - de jongste is inmiddels overleden - en vijf klein kinderen. Op zestigjarige leeftijd werd mevrouw Goedheer weduwe. Ze woont nu 25 jaar in Bergen op Zoom; eerst zelfstandig in de Warandeflat, maar sinds 1986 in het verzorgingstehuis Jacquelineflat. De eeuwelinge is nog redelijk gezond, al is ze slecht ter been en al vele jaren doof. De bijzondere verjaardag is in klei ne kring gevierd, waarbij ook burge meester mevr. A. van den Berg dc jarige kwam feliciteren. Rusthuizen. Gedeputeerde staten hebben het bestuur van de stichting Rusthuizen der Gercf. Gem. in Zee land gevraagd om alle correspon dentie ter inzage te geven, die sinds 1981 is gevoerd met het accoun tantskantoor Roza. Dit in verband met het onderzoek naar het manipu leren met subsidiebedragen. een zit pinda's of zonnebloempitten te kanen." Een vlaggetje van de Saints is een van de vele souvenirs die Kees heeft meegebracht uit de States, naast king size plastic Coca Cola-bekers uit de Mac Donalds en andere ham burgertenten. Getuigschriften van de High School. En een lang geel lint met de tekst: 'Crime scene, do not cross' (plaats van misdrijf, niet oversteken), waarmee de politie straten of buurten afsluit om onder zoek te verrichten. "Ik dacht dat ze alleen maar in Amerikaanse politie films werden gebruikt, maar het is echt. Deze heb ik gevonden in een park." Kees kende zoals zovelen de Ver enigde Staten vooral uit films. "Ik wilde wel eens weten hoe het er echt uitziet. Een andere, nieuwe cultuur ondergaan." Die kans kreeg hij na zijn eindexamen Havo aan 't Rijks in Bergen op Zoom. Hij wist nog niet precies wat hij wilde gaan doen. Een vlucht over de oceaan leek hem wel wat. De Education Foundation for Foreign Studies (EF) vond zijn Engels voldoende. In november 1992 kreeg hij bericht dat hij mee- mocht. Eind juni 1993 maakte hij de overtocht. "In het begin ben je heel onzeker. Als je niet met het gezin over de pad kan, dan zit je daar." Volgens Kees gaat de organisatie niet over een nacht ijs. "Je wordt eerst bij een coördinator onderge bracht die kijkt wat je interesses zijn. Die zoekt een gastgezin uit. Dan ga je daar een avondje naar toe om eens te praten en te kijken of je in hun leefwijze past. Die eerste keer wil je natuurlijk een goede indruk maken." Kees kwam terecht in het gezin Hill met drie kinderen: Candy van veer tien, Danielle van zes en Michael van vier. "Thuis ben ik de jongste, daar werd ik ineens de oudste van het gezin. Dat was ik helemaal niet gewend." In het ouderlijk huis aan dc Molendijk een paar dagen na zijn terugkomst vindt Kees het maar stil: "Ik mis de kinderen." Vader Hill werkt in een gevangenis, zijn vrouw als nachtzuster in een ziekenhuis, drie nachten in de week. Als zij overdag sliep was er een huishoudster, maar als Kees en Can dy thuiskwamen namen zij de zorg voor dc kinderen over. De eerste weken was wennen. "Ze zeiden tegen me: als je wat wilt drinken dan pak je maar. Maar dan denk je, zou ik dat wel doen? Wat wel en niet kan is een kwestie van aanvoelen en aftasten. Na een paar weken weet je wat ze van je verwachten." Zoals een oogje houden op de kinderen, het gras rond net huis maaien op zaterdag, met twee woorden spre ken: 'yes mam' en 'yes sir' zeggen en niet 'yeeee'. "Rekening houden met de anderen, niet de hele dag lopen eten en drinken. Een blikje cola per dag, anders werd het te duur." 's Morgens werd Kees opgehaald door de schoolbus ('groot, geel en gammel') die bij iedereen praktisch voor de deur stopt. Om acht uur kwamen ze bij school aan maar dan moesten ze nog een kwartier in de bus wachten. "Dan pas mochten we eruit, om half negen ging de bel. "Dat vond ik heel vreemd. Waar gaat dit over?, dacht ik. Laat me uit die bus." Regels van de school. "Wil je naar de w.c. of naar de decaan dan moet je de leraar om een pasje vra gen met een verklaring waarom je toestemming hebt gekregen de klas te verlaten. Op de gang kunnen ze je er naar vragen. Ze doen dat omdat ze bang zijn dat je met dat geloop ande re lessen verstoort. Of dat er leerlin gen van andere scholen binnenko men." Voor jongens is lang haar verboden, oorbellen idem dito en de korte broek moet tot bijna aan de knieën reiken. Een ander groot verschil met de scholen in Nederland: elke dag het zelfde lesrooster. Voor Kees gold: wiskunde, koken, Amerikaanse geschiedenis (verplicht), de ontwik keling van het kind, Engels (ver plicht) en scheikunde. "Het is heel saai. In Nederland moet je het roos- tej uit je hoofd leren. Dat hoeft daar niet. Je hebt ook geen agenda nodig. Een of twee dagen vantevoren geeft de leraar op waar je proefwerk over krijgt en wat je wel en niet moet weten. Dat werkt wel prettig maar je weet minder van de stof af. Het stukje dat je niet hoeft te leren, vergeet je. Hier moet je alles leren en maar afwach ten of de vragen er over zullen gaan. Maar dan weet je van alles wel meer." Op het kauwen van kauwgum staat 15 minuten 'schoolzitten', s morgens van kwart voor acht tot acht uur. Kom je voor die straf niet opdagen dan volgt er een schorsing of moet de leerling er een vrije zaterdag aan opofferen. Kees overkwam het niet. "Maar," zegt hij eerlijk," ik gebruik te wel eens het excuus dat ik een buitenlands student was en het daar om niet wist. Niet zo netjes natuur lijk." Geen blikjes mee naar school en niet van het schoolplein of de campus af. "Gebeurde dat toch dan kon je twee dagen naar een speciale school waar je niks anders moet doen dan een boek overschrijven." Tussen de middag at Kees eerst zijn boterhammen van thuis op maar daar werd vreemd naar gekeken. Sociaal bouwen. Woensdagmorgen om tien uur wordt in het informatie centrum van de provincie in Middel burg het rapport 'Geen drempel te hoog' gepresenteerd. Het rapport verslaat het onderzoek naar sociale huurwoningen in Zeeland die geschikt zijn voor ouderen. "Niemand doet dat want er is een cafetaria aan school verbonden. Je kan er voor 90 dollarcent friet met hamburger krijgen, gemaakt van sojabonen. Vreselijk. Of rijst met bonen, af en toe rundvlees. De friet was veel te vet." De klaslokalen zijn klein. "Wel gezellig, maar je bent sneller afge leid. Zijn klasgenoten hadden in het begin moeite met het uitspreken van zijn naam: Kees wordt Kies. "Toen heb ik een keer mijn naam als Kaas gespeld en vanaf die tijd wordt het goed uitgesproken. Het beeld van Amerika dat Kees had voordat hij vertrok was een land waar de misdaad welig tiert. "Het was niet zo erg dan ik dacht. Wij zijn ook goed voorbereid: wees voorzichtig met wat je zegt en tegen wie je het zegt. Je weet dat er men sen zijn die wapens bezitten. Ik heb het zelfs een keer op school gezien toen een jongen een pistool opborg in zijn kluisje. Het was verder een hele veilige school maar daar schrik je wel even van." Heimwee naar huis had Kees rond de kerstdagen. "Ik was toen verkou den. Dan vind je jezelf ook zielig en verlang je naar je eigen familie." Het vertrek uit Amerika was moei- Kees Poot met zijn souvenirs uit Amerika. lijk. De negen andere EF-studenten uit Finland, Brazilië, Duitsland en Japan met wie Kees veel contact had vertrokken eerder. "Toen wilde ik ook wel weg, maar de kinderen begrepen er niks van. Toen ik in het vliegtuig zat wilde ik weer niet weg. Het is nu wel leuk om iedereen weer te zien maar als iemand vraagt hoe ik het gehad heb dan kan ik dat niet zomaar in een paar woorden samen vatten." De bemoeienis van het rijk wordt minder. Corporaties krijgen meer vrijheid maar moeten ook meer financiële risico's aanvaarden en gaan anders bestuurd worden. De stichting Beter Wonen kent vanaf 1 juli geen dagelijks (bestaande uit vijf leden) en geen algemeen bestuur meer (tien leden). Er komt een vijf-koppige raad van toezicht met een nieuwe voorzitter, de heer T.W.A. Westerveld uit Sint- Philipsland. De huidige DB-voorzit- ter L.A.M. Elenbaas uit Scherpenis- se wordt vice-voorzitter. Directeur J.J. Kloet wordt in de nieuwe structuur directeur/bestuur der en vervangt in zijn eentje als het ware het oude dagelijks bestuur. Hij krijgt dus meer bevoegdheden. Wat wel en niet mag, ligt vast in de statu ten. De raad van toezicht kan bepa len of de directie uit één of twee per sonen bestaat. Het model van raad van toezicht wordt door veel corporaties toege past. De functie van deze raad is niet alleen toezicht houden op het reilen en zeilen van de directeur, maar is ook adviserend. 'Hij staat de directie met raad ter zijde,' zo heet het in de statuten. Maar de raad kan de direc teur ook schorsen of de laan uit stu ren. Om belangenverstrengeling tegen te gaan mogen leden van het college van b. en w. van Tholen of Sint-Phi lipsland geen lid worden van de raad van toezicht. Met deze wijzigingen komt de stich ting tegemoet aan de eis van de regering (vastgelegd in het besluit beheer sociale huursector) om de bestuursstructuur voor 1 augustus te wijzigen. Uit het algemeen bestuur, dat negen leden telt, zullen M.J. Hoek uit Poortvliet en G.C. Quaak uit Scher- penisse zitting nemen in de raad van toezicht. Uit het dagelijks bestuur gaat, behal ve Elenbaas, ook secretaris M.A.J. van der Linde uit Tholen over. Hij vertegenwoordigt de zogenaamde huurderszetel in de raad van toe zicht. Van der Linde is overigens sinds februari secretaris geworden in het DB nadat A. van den Hoek uit Sint-Maartensdijk zich had terugge trokken. J. Leune uit Sint-Annaland was waarnemend secretaris maar wilde die taak niet overnemen. Het stichtingsbestuur neemt van middag afscheid van tien bestuursle den in de Wellevaete te Sint-Anna- land. De leden uit het dagelijks bestuur die aftredend zijn: -mevrouw M. Boogaard-Bolier uit Sint-Annaland. Sinds 1978 lid, waarvan dertien jaar waarnemend voorzitter. -mevrouw J.M. Deurloo-van Broek hoven uit Tholen. Zij is sinds 1980 lid, waarvan de laatste twaalf jaar als penningmeester. -J. Leune uit Sint-Annaland. Sinds 1986 lid, maar al 23 jaar belast met de woningtoewijzing. Uit het algemeen bestuur treden af: -W.C. Klippel uit Tholen die sinds 1962 betrokken is bij de volkshuis vesting op Tholen. Hij was tien jaar secretaris, veertien jaar ambtelijk secretaris en de laatste acht jaar notulist van het bestuur. -mevrouw. A.L. van Tiggele-Geuze uit Poortvliet, lid sinds 1972. -IJ. Dorst uit Stavenisse, lid sinds 1980. -H.J. Vermaas uit Stavenisse, lid sinds 1981. -A. den Haan uit St. Maartensdijk, lid sinds 1984. -L.I. Bolier uit Anna Jacobapoider, lid sinds 1991. -J. de Korte uit Scherpenisse, lid sinds 1991. J. Leune stelde zich niet beschikbaar voor de raad van toezicht. De 63-jarige inwoner uit Sint-Anna land heeft geen zin meer om zich op zijn leeftijd nog te verdiepen in de nieuwe bestuursvorm die nu in zwang komt. Hoewel het terrein van de volks huisvesting op Tholen (en sinds een aantal jaren op Sint-Philipsland) hem lief is. Sinds 1971 heeft hij er mee te maken gehad, als ambtenaar alge mene zaken bij de gemeente Tholen en sinds 1986 als lid van het dage lijks bestuur van Beter Wonen. Leu ne wees woningen toe. Elke donderdagochtend was hij te vinden op het kantoor van de woningstichting aan de Haven te Sint-Maartensdijk. Samen met J. Droogendijk bekeek hij de aanvra gen en besliste wie welke woning aangeboden werd. Deze week was het de laatste keer. Hij zal het mis sen zegt hij, maar thuis aan de Bie- rensstraat zijn er ook karweitjes genoeg: koper poetsen en de tuin onderhouden bijvoorbeeld. Hoe het toewijzen in de toekomst zal gaan, weet Leune niet. "Misschien gaan we ook hier meer marktwaarts. In Reimerswaal heeft de corporatie een advertentie geplaatst. Die was zo opgesteld dat alleen kan didaten konden reageren die over een bepaald Inkomen beschikken. Het ging om duurdere woningen. Daarmee selecteer je al. Maar de woningen waren zo weg." Volgens Leune is het voordeel van deze manier dat de woningen veel sneller verhuurd kunnen worden. En daarmee wordt het huurverlies van de leegstaande woning voor de cor poratie beperkt. De duurdere huurwoningen staan bij Beter Wonen ook het langst leeg. "Voor onze begrippen is een woning van tegen de 700 gulden per maand duur. Vooral in de kleine kernen, zoals Scherpenisse, is het niet gemakkelijk om daar huurders voor te vinden. Maar ook in Sint-Annaland en Sint- Philipsland valt het niet mee. In die categorie hebben we wat leegstand. Voor de rest bijna niet." En dat is wel eens anders geweest. Zo'n tien jaar geleden kampte de woningstichting met vele lege woningen. De mogelijke plaatsing van kruisraketten bij Woensdrecht hielp de stichting uit de brand. Het toewijzen van woningen aan de Amerikaanse soldaten die met hun gezin naar Nederland kwamen om de wapens te bewaken was een een voudige zaak. "Die huizen moesten ook nog gestoffeerd worden. Toen die Ame rikanen weggingen (de plaatsing ging niet door -red.) konden we die woningen meteen kwijt. We hebben daar goed aan verdiend," stelt Leune tevreden vast. Leune verdeelt liever woningen bij een krappe markt dan wanneer er veel huizen uit het bestand in de aanbieding zijn. "Als er vijf huur ders voor één woning zijn ben je zelf preciezer, dan wanneer er één huur der is die kan kiezen uit vijf wonin gen. Als er een overvloed is, dan krijgen de huurders ook veel meer noten op hun zang." De huurders zijn volgens Leune mondiger geworden. "Ook aanstaan de huurders. Ze komen eerder voor zichzelf pleiten. En houden het vuurtje warm. Ze attenderen ons op een bepaalde woning die vrij is." In juli 1971 begon Leune met het toewijzen van huurwoningen. Het was een gemeentelijke zaak. "In het begin werd de aanvraag in het colle ge van b. en w. behandeld met een pré-advies van onze afdeling. Later hoefde alleen de wethouder zijn handtekening te zetten." Bij de toe wijzing worden verschillende facto ren van de aanvrager gewogen aan de hand van algemene richtlijnen: de datum van inschrijving speelt een rol, de economische binding, of sociale omstandigheden. "Vroeger waren trouwplannen al genoeg. Die norm wordt niet meer gehanteerd." Volgens Leune is nu vaak juist het omgekeerde het geval. "Er zijn nu veel meer echtscheidingen." Gemid deld wijzen Leune en Droogendijk acht woningen per week toe. Aan jongeren, ouderen, alleenstaanden, grote gezinnen. De éénpersoonsflat jes in Tholen zijn volgens Leune erg in trek. "Het is net een duiventil, maar we hebben er nooit leegstand. Misschien moeten we ook huizen gaan bouwen waar we kamers in kunnen verhuren." Ouderen zijn gebrand op een aan leunwoning bij Ten Anker in Tho len. "Je schrikt ervan als er weer een leeg komt." De toewijzing voor die categorie gaat gepaard met een medisch advies. Sommige huurders komen regelma tig terug omdat ze vaak willen ver huizen. "Ik kom namen tegen die ik twintig jaar geleden ook al tegen kwam. Over het algemeen krijg ik dankbare mensen te spreken die blij zijn met hun woning. Vooral in een tijd van krapte. Ik krijg ook lelijke woorden naar me toe als mensen het niet eens zijn met de toewijzing. Die kunnen in beroep gaan bij het bestuur. Voor mij is het heel dank baar werk geweest." Als dagelijks bestuurslid woonde Leune de maan delijkse vergaderingen bij. Soms was het wekelijks. Volgens Leune staan de leden van het algemeen bestuur (AB)'te ver van de keuken.' Bovendien was dit orgaan volgens hem te groot. "Eerst waren er uit elke kern twee vertegenwoordigers. Dat hebben we al laten varen. Voor AB-leden is de materie ook vaak te moeilijk. Dat is nu allemaal voorbij." Hoe de raad van toezicht zal functio neren weet Leune niet. "Dat moet ik in de praktijk nog zien. De raad zal wel een zware taak krijgen want het zal er niet gemakkelijker op worden. De directeur krijgt veel meer macht. Omdat hij ook bestuurder wordt zal hij meer verantwoordelijkheden moeten delegeren." We hebben nog geen idee om hoe veel daders het gaat en waar we die moeten zoeken." Over de manier waarop de laatste brand is aangesto ken, wilde Wondergem in het belang van het onderzoek geen mededelingen doen. Het gedupeerde gezin is veiligheids halve bij familie ondergebracht. Het heeft inmiddels begeleiding gekre gen van bureau slachtofferhulp. Dinsdag kwam een verhuiswagen wat spullen ophalen. De politie houdt het huis zoveel mogelijk in de gaten. De serie brandstichtingen begon op Hemelvaartsdag. Toen werd er 's nachts brandend materiaal door de brievenbus gegooid. Bekenden ont dekten dit en er werd weinig schade aangericht. Hetzelfde gebeurde begin juni nog een keer, maar nu was er meer schade. Een buurman zag het vuur en waarschuwde de brandweer. Op aandringen van de politie werd de brievenbus dichtge maakt, maar op 15 juni sloeg de brandstichter toe in de keuken. De achterkant van het huis liep daarbij schade op. Zondagnacht was de zijkant van de keuken aan de beurt. De gordijnen en het kozijn verbrandden, de ruit sprong en er ontstond rookschade. "Een buurtbewoner, die nog op was vanwege de WK-voetbalwedstrijd Kameroen tegen Zweden, ontdekte de brand", vertelt ondercommandant J.L. Nieuwenhuijzen van het Thool- se brandweerkorps. "Dat was een geluk, want de meeste mensen sla pen rond dat tijdstip. De brand werd ook geblust door een omwonende. Wij hoefden niet meer in actie te komen." De politie stelde een buurtonder zoek in, maar dat leverde niets op. De technische recherche uit Middel burg heeft de woning onderzocht en een team van drie Thoolse politie agenten, gecoördineerd door F. Wondergem van het bureau Goes, werkt aan de zaak. "Het is in ieder geval een ernstig delict", vertelt Wondergem. "Er is duidelijk sprake van brandstichting en dat leverde niet alleen gevaar op voor het gebouw, maar ook voor de bewo ners. Het brandweerkorps Tholen is zater dag op de gewestelijke wedstrijden in Baarn op de zesde plaats geëin digd. Volgens ondercommandant J.L. Nieuwenhuijzen lagen de uitsla gen uitzonderlijk dicht bij elkaar Het verschil met de nummer één was slechts 80 punten en met de nummer vijf maar één punt. "Heel weinig voor brandweerwedstrijden", zegt Nieuwenhuijzen. Het Thoolse korps was de enige Zeeuwse verte genwoordiger in Baarn. De opdracht was het blussen van een brand in een loods op een eiland. Deze loods was een zogenaamde botenloods van rijkswaterstaat. Et lag dan ook een boot in en daarop was de brand ontstaan. Het vuur was overgeslagen naar een aangrenzende ruimte en de zolder. Een erg panie kerige eigenaar vertelde de brand weerlieden dat de voorman nog bin nen was. Deze werd, vanwege de rook, met persluchtapparatuur opge zocht. De voorman vertelde, nadat de brandweermannen het hem vroe gen, dat er nog twee slachtoffers waren: één in de boot en één op de zolder. Ze konden alleen worden gered onder dekking van een water straal. In totaal werden er drie stra len ingezet met zeven lengtes van twintig meter. Als waterwinplaats werd 'open water' gebruikt. De Thoolse ploeg stond onder leiding van bevelvoerder-onderbrandmees ter A. Geuze. A. Eskes werd de op één na beste pompbediende van de wedstrijd. Het korps kreeg 1499 punten. Vught won met 1579 pun ten. SCH0ENHAH0EL SCHOENREPARATIE THOLEN HALSTEREN BRUINISSE - Brugstraat 19-21 Vogelenzang 91 - Nieuwstraat 7 SINT MAARTENSDIJK - Ds. de Bresstraat tO NUMANSDORP Burg. de Zeeuwstraat 20 Tel. 01660-2321 Tel. 01641-6074 Tel. 01113-3089 Tel 01666-2167 Tel 01885-1496 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 3