Minder wandelaars in smalstad Tholen helpt sportclubs als pijn te hard aankomt Fietsdag is trekpleister Meimaand somber einde van lente Thjos wil graag eigen ruimte Stroppenpot PvdA haalt het niet Reinerman eerste plek in Bruinisse C. v.d. Hoek vordert in de B-categorie Koersbal voor ouderen Jeugddag gymnastiek in Bergen Scheidsrechters gepromoveerd Mixedteam Ruucstoppelen ruikt de titel Gymjeugd vermaakt zich Voorjaar zachtmaar kletsnat Donderdag 23 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zo'n zeventig verenigingen krijgen binnenkort een brief van de gemeente Tholen over de bezuinigingen die de clubs te wachten staan. Voetbalverenigingen, tennis clubs, gymnastiek-en hengelsportverenigingen, peuter speelzalen, bejaardensociëteiten, muziek-, toneel- en volksdansverenigingen. Paardensport Tennis Stroppenpot Verborgen gebreken M. Andriesse voert ranglijst Tandje Bij aan Duivenrubriek De wandelaars gaan achter de Wal het Galgepad op. Maandagavond begonnen bij Sint Maartenshof 323 wandelaars aan de smalstads wandeltocht, die vier avonden duurt. Dinsdag schreven nog eens 17 deelnemers in bij de leden van het evenementencomité. Het aantal van 340 is echter minder dan het record van vorig jaar toen 410 mensen meededen. Zoals gewoonlijk kiezen de meeste wan delaar voor de vijf kilometer: 275. Aan de tien kilometer per avond waagden zich 65 deelnemers. De grootste groep is ook dit jaar de korfbalvereniging Emergo met 24 wandelaars. Ook de hondenvereni ging 'Instructiegroep Tholen' is met zeven deelnemers vertegenwoor digd. Natuurlijk met de hond. De controleposten worden weer bezet door leden van de plattelands vrouwen, terwijl EHBO'-ers paraat staan om blaren door te prikken. Een tegenvaller voor deze editie van het wandelevenement is dat de deel nemers vanavond niet opgewacht worden door de muziekvereniging Euterpe. Die zouden op de Haven de wandelaars muzikaal verwelkomen maar Euterpe ziet ervan af omdat er te weinig muzikanten beschikbaar zijn. Het evenementencomité zal nu een geluidsinstallatie gebruiken om toch een vrolijk tintje aan de slot- avond te geven. Vanavond is het begin-en eindpunt aan de Haven bij het cafetaria. Het evenementencomité smalstad moet directeur W. Brevet van de openbare basisschool De Rieburch als lid missen. Hij is in het voorjaar wegens drukke werkzaamheden gestopt. Het comité heeft nog geen opvolger kunnen vinden. Maar ook het gehandicaptenwerk en het jeugdwerk. Per vereniging rekent b. en w. voor hoe de vereni ging vanaf 1995 gesubsidieerd wordt, wat ze verschuldigd zijn aan huur van de accommodaties en voor welk gedeelte van de gebouwen of het onderhoud ze zelf voortaan ver antwoordelijk zijn. Het college heeft de nieuwe subsi dieverordening na reacties van ver enigingen en van diverse commis sies aangepast. Met die aanpassin gen ging de commissie welzijn en onderwijs donderdagavond wel accoord maar alle fracties pleitten ervoor de verenigingen te hulp te schieten als ze door de bezuinigin gen te hard getroffen worden. De PvdA maakte het grootste voor behoud. Fractievoorzitter I.C. Moer land stelde dat de onderhandelingen met de verschillende verenigingen bepalend zullen zijn voor de uitvoe ring van de nieuwe verordening. Hij liet weten dat eerst te willen afwach ten voordat zijn partij volmondig ja Golfershome. Golfclub Reymers- waal in Rilland-Bath heeft haar eigen golfershome in gebruik geno men. De Thoolse architect Tom Moerland ontwierp het gebouw samen met collega Piet Huibers. Tot dusver maakte de golfclub samen met een schietvereniging gebruik van een verplaatsbaar noodgebouw. Drie Thoolse voetbalscheidsrechters promoveren in het nieuwe seizoen. M.C. Vroegop uit Stavenisse gaat naar groep I, dat wil zeggen dat hij in het zaterdagvoetbal wedstrijden in de eerste klasse mag fluiten. In het zondagvoetbal promoveren J. Coppens uit Sint-Annaland en J. Ciotarnel uit Oud-Vossemeer naar groep IV. Zij mogen wedstrijden gaan leiden in de vierde klasse KNVB, maar ook in de eerste klasse afdeling waarin Vosmeer uitkomt. Coppens is van deze drie met zijn 47 jaren de oudste. Eigenlijk is 44 jaar de leeftijdsgrens voor KNVB- scheidsrechters. "Maar er is een fiks tekort in groep IV. Op grond van zijn ervaring en zijn cijfer komt Jan Coppens als enige uit groep V voor promotie in aanmerking", zegt J. Postma van de scheidsrcchterscom- missie. De Sint-Annalander behaal de een gemiddelde van 8,23. "We kunnen nog zeker twee jaar plezier van hem hebben", aldus Postma. Het mixedteam De Ruucstoppelen 4 behaalde in zijn vijfde wedstrijd een rui me overwinning op Noord-Beveland 2 uit Kortgene. De herendubbel van Jan Kot en Marco Verkerke ging met 2-6 en 2-6 naar de Sint-Philipslanders. De Mad- dy Filius en Lydie Kot deden hiervoor in het dames dubbelspel niet voor onder: 1 - 6 en 46. Joes en Betsie Huijsmans won nen de eerste set van hun mix gemakke lijk met 0-6, maar in de tweede set was er een tie-break voor nodig om de winst veilig te stellen: 6-7. De enige partij die verloren ging was die van mevr. Filius en Verkerke. Het werd 6-4 en 7-5. J. Kot en mevr. Huijsmans wonnen met 6-7 en 4-6 en ook mevr. Kot en J. Huijsmans pakten de punten met 0-6 en 46. Met de 1-5 overwinning komt het kampioenschap dichterbij, maar de beslissing valt pas in de thuiswedstrijd tegen Nieuwdorp op 2 juli. Aan de jeugddag van de gymnas tiekverenigingen uit de regio deden zaterdag 165 kinderen van 7 tot 12 jaar mee. Organisator Spido Oud- Vossemeer had op het terrein bij de kinderboerderij 't Appeltje in Ber gen op Zoom twee circuits uitgezet. Verdeeld over achttien groepen werkte de jeugd ze af. Het ene bestond uit spelletjes zoals vissen, zeilrace, trimbaan en was ophangen. Het andere was een speurtocht, waarbij letters gezocht moesten worden om een woord te vormen. De jeugd had het, ook al dankzij het goede weer, prima naar de zin. Iedereen kreeg nog een ijsje en kon zich na afloop vermaken in de speel tuin of de kinderboerderij. Schoolvoetbal. Het jaarlijkse schoolvoetbaltoemooi voor Tholen en Sint-Philipsland wordt op 21 sep tember gehouden in Sint-Maartens dijk. Amazone Suzanne Reinerman van de Eendrachtruiters heeft zaterdag in Brui nisse met haar pony Billy de eerste plaats in de Ml-rubriek gehaald. De jury gaf haar 118 punten. Mireille van Dienst kwam met Sylvester twee keer in de B-dressuur uit. Voor de eerste proef kreeg de combinatie 116 punten en 's middags plaatste de jury Mireille op een tweede plaats met 126 punten. Carola van der Slikke reed op Patty 104 punten bij elkaar in de L2-categorie. De paardeneombinatie Helma van der Slikke en Fleur bracht het er goed vanaf. Helma kwam voor het eerst uit in de klasse LIZe haalde 120 punten. Magda Smits reed in de L2-ring 116 en 11 I punten bij elkaar met Harmony. Voor de laatste proef kreeg ze een derde prijs. Zondag traden twee amazones van de Eendrachtruiters aan op een concours van de rijvereniging Prins Auvergne in Halsteren. Eliza Geuze reed op Warasha en haalde in de klasse LI 107 punten. Een klasse hoger scoorde Christianne Verduit met haar merrie Evita 109 pun ten. Josje Moerland uit Stavenisse en Carmen van den Hoek uit Sint-Maartensdijk deden zondag mee aan het concours hip- pique van rijvereniging Prins Auvergne in Halsteren. Carmen kwam pas voor de derde keer met haar merrie Flic Flac in actie, maar maakte vorderingen in de dressuurproef B2. Met 117 punten eindigde ze op een achtste plaats van zestien combinaties. Josje verscheen in de ring met haar min E.T. voor een klassiek springparcours in de B-klasse. Ze kwam foutloos rond, maar kreeg driekwart strafpunt vanwege tijdsoverschrijding. Toch was het genoeg om de negende plaats te halen. De Sint- Maartensdijkse amazone kreeg de mees te punten voor haar rijstijl. Later in de middag kwam ze nog een keer in de ring, nu voor het zogenaamde 'progressief. Ook nu ging E.T. ruim over de hinder nissen. Maar bij de laatste lichtte het paard een balk uit de lepels. Daardoor moest de combinatie genoegen nemen met een zesde plaats in de ereronde. Het echtpaar Wessels uit St. Maar'ensdijt in de Withoekseweg bij St. Annaland. Met 347 fietsers was de deelname aan de twaalde Thoolse fietsdag boven verwachting. De drie voor gaande jaren constateerde de organiserende VVV steeds een terugloop, maar dit keer stonden er bijna 70 deelnemers meer aan het vertrek dan vorig jaar. Vooral in Stavenisse (41) en Scher pen isse (37) stapten meer mensen op de fiets. Ondanks een fikse bries was het goed fietsweer, niet te warm doordat de zon zich vooral 's mor gens nogal eens achter de wolken verschool. In Tholen vertrokken 96 deelnemers, Oud-Vossemeer 33, Sint-Annaland 25, Sint-Maartens dijk 82 en Poortvliet 33. De langste route, van 70 kilometer, werd door slechts een kwart van de deelnemers gekozen. Onder hen leden van diverse toerclubs, zoals Tandje Bij. Secretaris Mas Andriesse van deze club had de routes dit keer uitgezet, omdat Theo Steketee er door drukke werkzaamheden geen gelegenheid voor had. De deelnemers kwamen overal van daan, vertelt Nely van Schilt van de VVV. Zo vertrokken in Poortvliet mensen uit Driewegen en Biggeker- ke, in Tholen uit Rotterdam, Goes en Hilversum, en in Oud-Vossemeer uit Geleen. "Het is ons bekend dat sommige mensen hun vakantie zodanig plannen dat ze aan de fiets dag mee kunnen doen", zegt Nely van Schilt. Alle deelnemers kregen een vaantje. En onderweg de nodige versnaperingen: een bolus, blikje frisdrank, vishapje, worst, appel en ander fruit. De route van 70 kilometer voerde door alle plaatsen op Tholen. Verder waren er twee korte routes: 39,4 km vanuit Sint-Maartensdijk, Stavenis se, Sint-Annaland en Oud-Vosse meer; en 35,5 km vanuit Sint-Maar tensdijk, Scherpenisse, Tholen en Poortvliet. Het grootste deel voerde over pol derwegen en -dijken, maar ook het buitendijkse fietspad langs de Oos- terschelde en fietspaden langs de provinciale weg waren in de routes opgenomen. zegt tegen de maatregelen. Om op de hoogte te blijven wil Moerland de brieven die naar de verenigingen worden gestuurd lezen. Wethouder J. Versluys had er geen enkele moeite mee de brieven voor de raadsleden ter inzage te leggen. Moerland vreest dat de verenigingen met grote financiële problemen te kampen krijgen als de gemeente meer gebouwen en onderhoud in handen van de verenigingen gaat geven. En als de huur van accom modaties in de toekomst verder zal worden verhoogd. Om de pijn te verzachten heeft het college een overgangsmaatregel van één jaar achter de hand maar Moerland is bang dat die periode te kort is. Hij wees erop dat verenigingen een gro ter beroep op vrijwilligers zullen moeten gaan doen om de gebouwen en terreinen te onderhouden. "Als die wegvallen, dan is er geen hulp van de gemeente. Stel een stroppen pot in." P. van Belzen (RPF/GPV) had ook kritiek maar stelde dat geen enkele vereniging de ingrepen afwijst. "Uw uitgangspunt wordt blijkbaar door anderen gedeeld." Ook hij wilde weten hoe het met de onderhande lingen tussen het college en de ver enigingen staat. Met de overgangs maatregel was hij het eens. "Als er dan in 1995 geen nieuwe bezuini gingen komen worden de verenigin gen dan gevrijwaard van elke finan ciële tegenvaller?" Van Belzen stel de voor daar rekening mee te hou den. J. van den Heuvel (VVD) stelde dat door de bezuinigingen de verenigin gen pijn zullen lijden en dat er veel onduidelijkheden zijn. De raadsle den wilden weten wat de maatrege len de gemeente oplevert. Volgens Versluys is het netto maar 30.000 gulden. "We dachten dat er meer in zat, maar door de opmerkingen van de verenigingen en de commissies is het minder geworden. Volgens wethouder P. van Schetsen van financiën gaat het om de opbrengsten op langere termijn. "De voordelen zijn dan vele malen gro ter. Nu is in de subsidie een gedeelte voor renovatie verwerkt." Mevr. Deurloo waarschuwde voor 'verborgen gebreken' die de vereni gingen de nek kunnen kosten. "Hoe gaat u het onderhoud controleren? De sport moet bereikbaar blijven. Het zou een grote achteruitgang zijn als mensen af moeten haken." Wethouder J. Versluys stelde dat het niet de bedoeling is om welke ver eniging dan ook de das om te doen. "Als deze maatregelen leiden tot knelpunten dan moeten we er met de vereniging over spreken. De overgangsmaatregel is er om verenigingen de gelegenheid te geven zich aan de nieuwe situatie aan te passen. Versluys lichtte toe dat de verenigingen eerder dan voorheen het deksel op de neus zul len krijgen als ze geen goed onder houd plegen. "De verenigingen zul len er best voor zorgen dat alles goed onderhouden wordt." Door Jan Versteegt Ook mei deed, als laatste voorjaars maand, niet terugdenken aan de prachtige lente van vorig jaar. Toen was het de warmste voorzomer van de eeuw. Nu was het meestal sop pen. Echt koud was de lente niet, maar de hoeveelheid regen liep behoorlijk uit de hand. Op sommige plaatsen in het midden, noorden en oosten van het land werd bijna 300 milimeter neerslag opgevangen, ter wijl 175 mm normaal is. Vooral maart en de eerste tien dagen van april waren kletsnat, daarna viel de neerslag vrijwel normaal. De meimaand was qua temperatuur niet extreem. De Bilt mat gemiddeld 12,4 graden en dat is maar een tien de boven de normale waarde. In de eerste helft van de bloeimaand kwa men zes warme dagen voor, in de resterende helft geen. Normaal gesproken zijn dat er gemiddeld acht en zomerse dagen werden niet geregistreerd, terwijl het er twee moesten zijn. Van 4 juli vorig jaar tot begin juni is er geen enkele dag geweest waarop een temperatuur van 25 graden of meer werd geme ten. Die periode van meer dan 340 dagen is uniek in deze eeuw. In het noorden van Nederland is het inmid dels al meer dan een jaar geleden dat men er een zomerse dag meemaakte. In de laatste nachten van mei was het koud. Op de 30e werd op vlieg basis Twenthe de laagste waarde van -1,1 graden gemeten. Dat is erg koud voor de laatste fase van het voorjaar. In Arcen was het 2 mei net zo koud. De hoogste temperatuur werd op 14 mei in Lelystad opgete kend: 24,8 graden. De zon was figu rant in de bloeimaand en in de Bilt scheen ze maar 147 uur tegen 197 normaliter. Daarmee was april net zo zonnig als mei. De neerslag bleef binnen de perken. Gemiddeld viel er 58 mm en het gemiddelde is 57 mm. De uitslagen verschilden nogal sterk. Hupsel mat 39 mm, terwijl Eelde 97 mm opving. De laatste dankt de hoge score voor namelijk aan de enorme plensbui op 15 mei toen er in één etmaal 50 mm neerslag werd geregistreerd. Nor maal gesproken lopen de uitslagen uiteen van 45 mm in het westen tot plaatselijk 75 mm in Zuid-Limburg. Nu kreeg Beek slechts 44 mm. Juni is tot nu toe tamelijk koel van start gegaan. Daarnaast is het ook plaatselijk al weer flink nat. De uitslag van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: Mevr. M. Geuze en C. van Gorsel 26 p; mevr. M. Bijl en W. Bijl 26 p; mevr. C. Bolier en L. Kloet 24 p; mevr. C. Free en F. Leemreijze 19 p; mevr. C. van Splunter en C. van Haaften 18 p; J. Geuze en A. van Splunter 17 p. Tholen: P. Schot en J. Vroegop 20 p; mevr. A. Bal en A. Verkamman 13 p; mevr. R. Vroegop en F. Leemreijze 13 p; J. Geuze en L. Soomers 12 p; mevr. C. Praat en D. Schellinger 10 p; mevr. F. Schellinger en J. de Jong 5 p; mevr. R. Nagtegaal en mevr. R. Burrows 5 p; mevr. M. Schot en H. Bal 5 p; mevr. S. Hove en mevr. Y. Verkamman I p. Oud-Vossemeer: Mevr. L. Verschoor en mevr. G. van Dijke-Polderman 18 p; mevr. A. Donken en B. van Dijke 18 p; mevr. D. van Dijke-de Wilde en W. Lindhout 16 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. A. Klippel 15 p; mevr. H. Her mans en mevr. M. Geuze 14 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. C. Lindhout 12 p; mevr. C. Free en wisselende part ner 12 p. Toerclub Tandje Bij uit Sint-Maartens dijk ging zaterdag van start in de twaalf de Thoolse fietsdag. Van de twaalf actief fietsende leden stonden er zeven aan het vertrek. Arjaan den Braber, tot zaterdag leider van het seizoenklassement, is door ziekte voor de eerstkomende ritten uitge schakeld. Om tien uur vertrok de groep vanaf de Markt. Secretaris Mas Andries se stippelde zelf de route uit en daarom hoefde de groep geen kaart te lezen. Tij dens de rit moest worden gestopt voor een gebarsten buitenband bij Ron v.d. Graaf en een lekke band bij Mas Andriesse. Leo Zoon raakte even de weg kwijt op de Ring in Oud-Vossemeer. De laatste dertig kilometer moest er flink gewerkt worden tegen de krachtige wind in. De fietsers van Tandje Bij legden de bijna 75 kilometer lange tocht af met een gemiddelde snelheid van 29 kilometer per uur. Onderweg passeerden diverse deelnemers van de andere routes. Ook de collega's van De Bidon kwam men tegen. Mas Andriesse leidt zowel het seizoen als het totaalklassement. Dat laatste ziet er als volgt uit: 1 Mas Andriesse 2535 km; 2 René Hoek 1995 km; 3 Arjaan den Braber 1910 km; 4 Marty den Haan 1795 km; 5 Leo Zoon 1615 km; 6 Leen Giljam 1320 km; 7 Kees v.d. Berge 1095 km; 8 Leen v.d. Berge 955 km; 9 Jan v.d. Reest 830 km; 10 Ad Kuzee 780 km; 11 Rond v.d. Graaf 575 km; 12 Witte Andriesse 285 km; 13 Leen van Driel 0 km; 14 Henk Kwaak 0 km. Het seizoenklassement is: 1 Mas Andriesse 1205 km; 2 Arjaan den Braber 1140 km; 3 Leen Giljam 1095 km; 4 Marty den Haan 1045 km; 5 René Hoek 1030 km; 6 Leo Zoon 1010 km; 7 Leen v.d. Berge 940 km; 8 Jan v.d. Reest 835 km; 9 Ron v.d. Graaf 575 km; 10 Kees v.d. Berge 450 km; 11 Ad Kuzee 150 km; 12 Witte Andriesse 125 km; 13 Leen van Driel 0 km; 14 Henk Kwaak 0 km. Zaterdag 2 juli verrijdt Tandje Bij het parcours van de Ronde van Vlaanderen over 225 of 125 km. Thjos. Zo heet de jeugdsoos in Tholen, die onlangs is begonnen in het Rec-gebouw aan de Jan van Bloisstraat. De naam is bedacht door Kim Horsten. "Thjos staat voor Thoolse jongerensoos", ver telt ze. Vrijdagavond werd de naam onthuld. En Kim kreeg een cadeaubon voor haar originele vondst. Ongeveer dertig jongelui zijn vrij dag naar de soos gekomen. De avond staat in het teken van het wereldkampioenschap voetbal. Slingers, vlaggen en ballonnen zijn opgehangen om de sfeer te verhogen. En voor de gelegenheid zijn oranjecakes gebakken. De openingswedstrijd tussen Duits land en Bolivia zal op televisie te zien zijn. In afwachting daarvan wordt muziek gedraaid. Op een groot scherm is een videoclip te zien. De soosavond wordt om de week gehouden, dit is de derde keer. "De eerste keer waren er 46 jon gelui", vertelt Ton van Riet. Samen met Andrea Hage, Lias Wassington, Arjanne Mertens en Aleida van Lammeren vormt hij de vrijwilligersgroep die de soos runt. Marianne Velthuis van het jeugd- en jongerenwerk Tholen heeft de supervisie. "Er is al een vast groepje van zo'n twintig jon geren dat steeds terugkomt." De soos is opgezet voor jongeren van 12 tot 16 jaar, maar het merendeel van de bezoekers is 13 a 14, zegt Ton. Behalve luisteren naar muziek, kletsen en dansen, kunnen de soosbezoekers spelletjes doen. Darts of sjoelen, bijvoorbeeld. Op de bar staan verschillende soorten frisdrank. En snoep. Van elke bezoeker wordt een gulden entree gevraagd. "We leggen uit dat we dat opzij leggen om leuke dingen voor de soos van te kopen", aldus Ton. De muziekapparatuur die er nu staat, wordt geleend van de stichting Jeugd uit Zierikzee. Om elf uur is de soos afgelopen, maar voor de vrijwilligers komt dan de verlenging. Zij moeten alles opruimen. Het Rec-gebouw moet in de oorspronkelijke staat worden achtergelaten. "We willen graag een eigen ruimte, dat zou een stuk gemakkelijker zijn", zegt Ton. Er is al een brief naar het gemeentebestuur geschreven en binnenkort staat een gesprek met een ambtenaar op het program ma. Op vrijdag 1 juli is de eerst volgende soosavond van Thjos. Kim Horsten hoort tot haar verrassing dat haar suggestie voor de Vrijwilligster Arjanne Mertens beloont Kim Horsten met een naam van de Thoolse jongerensoos - Thjos - is gekozen. cadeaubon voor het bedenken van de naam voor de jongerensoos. De Trouwe Duif Tholen, La Souterrai- ne 18 juni, 67 duiven van 13 deelne mers. Los 6.30 u. Eerste duif 14.19.11 is 1327,10 m/min, laatste duif 15.02.24 is 1215,08 m/min. C. Laban 1, 3, 4,6,7, 10, 16; P. Laban 2, 9, 15; M.J. Laban en Zn. 5, 12; F. Bal en Zn. 8; C. Moeliker 11; A.F. Bustraan 13; C.J. Deurloo 14, 17. De Trouwe Duif Tholen, Creil 18 juni, 143 duiven van 18 deelnemers. Los 6.40 u. Eerste duif 9.51.44 is 1475,57 m/min, laatste duif 10.04.06 is 1384,48 m/min. C. Laban 126; A. Laban 2,6, 13; L. v.d. Klein 3, 16, 23; M.J. Laban en Zn. 4, 7, 12, 25, 28; P. Laban 5, 9, 18, 21, 30, 31; C.J. van Haaften 8; J. Kegge 10, 14, 17, 20, 22; C.J. Deurloo 11, 19; J. van Dijke 15; F. Bal en Zn. 24, 29, 34; L. v.d. Hoofd 27; C. Moeliker 32, 33; L. Hage 35; J. Baaij 36. De Zwaluw Oud-Vossemeer, La Sou- terraine 18 juni, 47 duiven van 12 deelnemers. Los 6.30 u. Eerste duif 14.43.59 is 1267,510 m/min, laatste duif 15.15.56 is 1190,467 m/min. D. Havermans 1, 4, 8; A. Capelle 2; F. Hommel 3,10; Jos en J. Vaders 5; Comb. Capelle-Burgers 6,7,11, 12; P. Hommel 9. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Creil 18 juni, 172 duiven van 20 deelnemers. Los 6.40 u. Eerste duif 9.53.16 is 1478,836 m/min, laatste duif 10.08.38 is 1369,688 m/min. C.A. Hommel 1; I.K. Berkeij 2,5,32,41; F. Hommel 3,4,7,33,35; D. Havermans 6, 8, 22, 34, 40; Comb. Capelle-Burgers 9,29; Comb. G. en L. Hoek 10,36; M. de Graaff 11, 14, 23, 43; D. Vaders 12, 28; Comb. v.d. Mark 13,17,31,37; J. Potap- pel 15, 26, 38; A. Capelle 16, 27; J. Schetters 18; Jos en J. Vaders 19, 30; P. Hommel 20, 21, 24; A. Lindhout 25, 42; A.P. Keijzers 39. De Vredesduif Sint-Philipsland, La Souterraine 18 juni, 102 duiven van 15 deelnemers. Los 6.30 u. Eerste duif 14.27.55 is 1318,77 m/min, laatste duif 15.40.49 is 1143,86 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 5, 7, 13, 14, 15, 18, 23; Comb. Reijngoudt en Zn. 3, 1125; Comb. v.d. Reest 4; J. van Dommelen 6, 8, 12, 19, 24; J. Zuidweg 9; A. Verhage 10, 20; Gebr. Reijngoudt 16, 25; C. Die- leman 17, 21A. Kot 22. De Vredesduif Sint-Philipsland, Creil 18 juni, 98 duiven van 17 deelnemers. Los 6.40 u. Eerste duif 9.59.24 is 1451,63 m/min, laatste duif 10.13.48 is 1354,03 m/min. G. Walpot 1,19; J.A.C. Reijngoudt 2, 6, 8, 13; J. Quist 3, 9; Comb. v.d. Reest 4; J.D. Quist 5, 15, 16, 17, 20; Comb. Reijngoudt en Zn. 7, 10, 11, 12, 14, 21, 23, 24, 25; A. Goudzwaard 18; Comb. Reijngoudt 22. De Zwaluw Sint-Maartensdijk. La Souterraine, 18 juni. In concours 203 duiven, los 6.30 u. met z.w. wind. Eer ste duif 14.38.39 u. is 1270,022 m/min, laatste duif 15.43.23 u. is 1126.961 m/min. H.T. van Hemert 1, 16 en 40; A. van Gorsel 2, 7 en 30; comb. Wielaard 3, 4, 5, 14, 19,23,25,35,46,47,49 en 51; M. Ponse 6, 11, 29 en 38; A. Bijl 8 en 18; Vermaas en Zonen 9, 10, 13, 31, 43 en 44; comb. De Rijke 12, 22, 41 en 45; R. Tasma 15 en 28; A. Gebraad 17 en 48; J. Scherpenisse 20; C. van Gorsel 21,39 en 42; I. Kwaak 24; W. Openneer 26 en 27; L. v.d. Berge 32, 33, 34 en 37; D. Bent- schap Knook 36 en 50. De Zwaluw Sint-Maartensdijk. Creil, 18 juni. In concours 246 duiven, los 6.40 u. met z.w. wind. Eerste duif 9.51.35 u. is 1460,191 m/min, laatste duif 10.10.36 u. is 1329,641 m/min. H.T. van Hemert 1, 4, 8 en 25; M. Ponse 2,9, 20,2128, 42, 52,53, 54,55 en 62; D. Bentschap Knook 3,19,24,30,32,45 en 51; comb. Wielaard 5, 7, 12, 13,36, 22, 40 en 47; W. Openneer 6, 37 en 38; C. van Gorsel 10 en 17; L. Lindhout 11; R. Tasma 14; J. v.d. Repe 15, 35 en 58; C. v.d. Ree 18, 33, 41 en 46; I. Kwaak 23; J. Stoutjesdijk 26, 27, 29 en 59; comb. De Rijke 31 en 39; A. van Gorsel 34, 36, 49, 56 en 57; C. Rijnberg 44 en 61; J. Scherpenisse 48; A.D. v.d. Ree 50; A. Bijl 60. De Reisduif Scherpenisse, La Souter raine. Eerste duif 14.12.02 u. is 1344 m/min, laatste duif 15.32.23 u. D. Menheere 1,4, I3en 17; H. Krijger 2 en 21; J.J. Bolier 3, 8, 10 en 26; J. Moer land 5, 9, 11, 12, 22 en 23; A. Moerland 6, 15, 19,24 en 25; A. Hage 7; P. Potap- pel 14; L.de Kwak Koolaard 16; L. Hage 18 en 20; D. Uijl 28. De Reisduif Scherpenisse, Creil. Eer ste duif 9.50.15 u. is 1474,62 m/min, laatste duif 10.06.24 u. J.J. Bolier 1, 2, 23, 25, 39, 47 en 56; H. Krijger 3, 4 en 40; L. Hage 5, 6 en 7; D. Menheere 8, 27 en 56; D. Uijl 9, 10 en 21; P. Potappel 11, 16, 31, 41, 44, 50,53 en 54; J. v.d. Zanden 12, 17, 18, 28 en 51; A. Moerland 13, 26, 36, 43 en 46; J. Moerland 14, 29, 30, 35 en 37; A. Hage 19 en 22; L. de Kwak Koolaard 20,32 en 45; J. Potter 24; M. Potappel 33, 34 en 48; C.D. Uijl 38; J. op den Brouw 42. De Reisduif Sint-Philipsland, La Sou terraine 18 juni, los 6.30 u. Mevr. Quist en Zn. 1, 2, 6, 8, 10; Comb. Bolijn 3, 4, 7, 12; A. Verwijs 5, 11; J. Suurlanl en Zn. 9, 13. De Reisduif Sint-Philipsland, Creil 18 juni, los 6.40 u. P.A. van Raaij I, 17, 21; mevr. Quist en Zn. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 20; Comb. Bolijn 4,7, 10, II, 12, 13, 15, 16, 18, 19,22. De jeugddag van de gymnastiekver enigingen werd zaterdag in Bergen op Zoom bezocht door 35 meisjes en twee jongens van de Thoolse en Sint-Philipslandse gymverenigin gen. Bij kinderboerderij en speeltuin Het Appeltje werden een aantal acti viteiten georganiseerd. Er waren twee speurtochten. Bij de één moes ten de jongeren vragen over turnen beantwoorden en bij de ander moes ten ze spelletjes spelen. Rond drie uur keerden jeugd en begeleiders weer terug naar huis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15