Toby Hage naar landelijke top Thoolse reserves in klas WHS 2 Ruucstoppelen 1 kans op promotie Tholense Boys 4 kampioen Maarten Quist scheidsrechter af Justitie op jacht naar wanbetalers M. v.d. Velde wint triathlon Koersballen voor ouderen Eendrachtcup bij Smerdiek WHS en Tholen in Zeeuwse klas M. Benjilali jeugdkampioen De Eendracht Sint-Annaland lijdt nederlaag Derde elftal clubkampioen Stavenisse Donderdag 16 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Dammer tekent contract bij hoofdklasser Toby Hage uit Tholen gaat volgend seizoen dammen voor Astra informatica uit Tilburg. Deze damvereniging speelt haar wedstrijden in de hoofdklasse. De talentvolle Thoolse dammer tekende een voorlopig contract voor een jaar bij de Brabantse topclub. Uitdaging Denksport Atletiek Piet Hage Tennis Nederlaag Sint-Annaland Na 14 jaar geen plezier meer in hobby De Poortvlietse scheidsrechter Maarten Quist (43) heeft zaterdag zijn zwarte pak na veertien jaar voorgoed uitge trokken. Tijdens het clubkampioenschap van Tholense Boys blies hij zijn laatste wedstrijden. "Ik ben het geëm- mer van de KNVB beu. Maar in de voetbalsport blijf ik actief, als jeugdleider en grensrechter bij SPS 1 Duivenrubriek In februari werd Toby Hage door het gemeentebestuur uitgeroepen tot sportman van het jaar 1993. Zijn indrukwekkende erelijst met onder meer de nationale sneldamtitel, een gedeelde eerste plaats bij het NK dammen en een vierde plaats bij de wereldkampioenschappen bleven ook bij de hoogst spelende damver enigingen niet onopgemerkt. De Til- burgse damvereniging polste de Tholenaar en onlangs plaatste Toby Hage zijn handtekening onder het contract dat de hoofdklasser hem aanbood. Vorig seizoen speelde Hage voor PWG 's-Gravenpolder, dat uitkomt in de eerste klas. Deze hoogst spe lende Zeeuwse vereniging gaat Toby nu verlaten. Wel blijft hij lid van de Thoolse damclub De Een dracht, die haar wedstrijden door de week speelt. Tevens verzorgt de talentvolle Thoolse dammer bij De Eendracht de trainingen voor de jeugd. "Ik ben blij dat ik voor de Tilburgse hoofdklasser kan gaan spelen. Ik ga mij nu meten met de absolute lande- Op 13, 16, 18 en 20 augustus strij den zes voetbalverenigingen om de Eendrachtcup. Tholense Boys, dat uit de voetbalfederatie stapte, doet niet mee. In de voorronden speelt elk elftal een uit- en een thuiswed strijd. In poule A spelen WHS, SPS en Vosmeer, terwijl poule B wordt gevuld door Smerdiek, Stavenisse en nieuwkomer Noad '67. Het programma ziet er als volgt uit. Zaterdag 13 augustus om 14.30 u.: WHS-SPS en Stavenisse-Noad. Dinsdag 16 augustus om 19.30 u.: Vosmeer-WHS en Smerdiek-Stave- nisse. Donderdag 18 augustus om 19.30 u.: SPS-Vosmeer en Noad- Smerdiek. Op de finaledag, op 20 augustus bij Smerdiek, wordt er om 15.30 u. gestreden om de vijfde en zesde plaats, om 16.15 u. om de derde en vierde plek en de finale wordt om 18.30 u. gespeeld. Voetbalvereniging WHS uit St.Annaland en Tholense Boys ont moeten in de nieuwe competitie in de derde klas alleen maar Zeeuwse tegenstanders. De Brabantse clubs Seolto en Chrislandia komen niet meer in deze klasse uit. Degradant Noad '67 uit St.Philipsland maakt evenals het naar de landelijke twee de klas gepromoveerde 's Heer Arendskerke geen deel meer uit van deze groep. Nieuw in de derde klas A zijn Arnemuiden en Bevelanders (beide gedegradeerd uit de landelij ke tweede klas) en de uit de vierde klas gepromoveerde clubs AZVV en Middelburg. In de vierde klas A staat volgend seizoen het streekduel tussen Smer diek en Noad '67 op het programma. Naast de St.Philipslandse voetbal vereniging zijn in deze klasse Kruiningen, Kogelvangers en Krab- bendijke als nieuwkomers inge deeld. Het naar het afdelingsvoetbal gedegradeerde SPS uit Poortvliet/Scherpenisse maakt na acht seizoen geen deel meer uit van deze klasse. Ook AZVV, Middel burg en Wemeldinge zijn uit deze klasse komen te vervallen. Indeling derde klas A: Arnemui den, AZVV, Bevelanders, Bruse Boys, Colijnsplaatse Boys, Kapelle, Middelburg, Oostkapelle, Rillandia, Tholense Boys, WHS en Yerseke. Indeling vierde klas A: Dauwenda- ele, GPC, Kogelvangers, Krabben- dijke, Kruiningen, Noad '67, SKNWK, Smerdiek, SSV, Terneu- zense Boys, WIK en Zaamslag. Politie en justitie in Zeeland zijn begonnen met een gezamenlijke actie om zoveel mogelijk openstaan de rekeningen te vereffenen. Het gaat dan om zaken zoals openstaan de geldboetes, gevangenisstraffen en andere vorderingen. Justitie heeft er een punt van gemaakt de zaken sneller af te gaan werken, ook in de uitvoeringsfase van de straffen. De politie heeft cellen gereserveerd voor deze actie en sluit niet uit dat een aantal 'wanbetalers' binnen een paar dagen in de cel belandt. Beachpop. In Burghsluis wordt op 2 juli de tweede editie van het Beachpopfestival gehouden. Van half twaalf tot kwart voor elf treden groepen op als Eat Roadkill!, The Radios, Herman Brood and the Wild Romance, The Scene, The Nits en 2 Unlimited. Naast muziek zijn er tal van andere activiteiten. lijke top", reageert Toby Hage. "Het is een uitdaging; de tegenstand wordt zwaarder. In deze klasse spe len ook diverse sterke Russen." Vol gens de Tholenaar had de Tilburgse vereniging er niet echt op gerekend dat hij zou komen. "Ze dachten dat ik bij PWG 's-Gravenpolder een contract had getekend, waar ik niet onderuit kon. Bij deze vereniging had ik echter geen verplichtingen. Bij Astra informatica is wél alles schriftelijk vastgelegd. Het contract is voor een jaar. Misschien komt er daarna nog een aantrekkelijker aan bod." Bij de Tilburgse vereniging krijgt de Thoolse dammer een vaste vergoe ding per gespeelde wedstrijd, onge acht het resultaat van de partij. In het contract is opgenomen dat Toby Hage iedere wedstrijd voor de hoofdklasser speelt en dat hij deel uitmaakt van het basisteam. "Van de vergoeding die ik krijg, kun je echter niet leven. Alleen de echte damtoppers kunnen van hun sport bestaan", aldus Hage, die bij zijn standpunt blijft dat hij niet ten koste van alles de nationale damtop wil halen. Hij is dan ook niet van plan om nu veel meer tijd in zijn sport en hobby te gaan steken. "Maar als ik in de eerste competitiewedstrijden in de hoofdklasse wordt weggespeeld, zal ik genoodzaakt zijn om meer te gaan trainen", stelt Toby Hage. Vanaf 6 juli strijdt de Tholenaar in Westerhaar weer om het Nederlands kampioenschap bij de junioren, waarbij hij vorig jaar op een gedeel de eerste plaats eindigde. Mohammed Benjilali is algeheel jeugdkampioen geworden bij dam club De Eendracht. Na dertien ron den bleef hij zijn naaste concurren ten Bertha de Waal en Sarah Lam- mers net voor. De senioren B-groep van De Eendracht zal komend sei zoen versterking krijgen uit deze jeugdgroep. De eindstand luidt als volgt: 1. Mohammed Benjilali 23 p., 2. Bert ha de Waal 20 p., 3. Sarah Lammers 18 p., 4. Jan de Viet 15 p., 5. Mark Schot 14 p., 6. Jantien van Gorsel 13 p., 7. Wouter Troost 13 p., 8. So Lee 11 p., 9. Hans Leune 11 p., 10. Rai- mond van Loon II p., 11. Rien Schakel 10 p., 12. Leanne Geene 10 p., 13. Merijn Mulders 9 p. en 14. Debbie Horsten 4 p. Het examen voor het KNDB rand- schijfdiploma werd door alle veer tien jeugdige deelnemers met goed gevolg afgelegd. De geslaagden zijn: Rien Schakel, Hans Leune, Jan de Viet, Erik Scherpenisse, Leanne Geene, Bertha de Waal, Mathijs Binkhorst, Rombout Kousemaker, Christian Binkhorst, Wouter Troost, Mark Schot, Sarah Lammers, Ching Hei Chong en Jantien van Gorsel. Het meerslagdiploma werd behaald door Merijn Mulders, So Lee, Deb bie Horsten enn Raimond van Loon, terwijl het slagdiploma ging naar Barke van Dijk, Lisette Binkhorst, Laura Bijl en Daan de Viet. Triatlete Marjanne v.d. Velde is snel her steld van de blessure, die zij opliep bij het Europees kantpioenschap duathlon in Finland. De dertienjarige Nederlands kampioene op de run-bike-run behaalde zondag in haar categorie de eerste plaats op de 1/8 triathlon in Heinkenszand. De Thoolse atlete legde de 600 meter zwem men, 22 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen af in 1 uur, 16 minuten en 8 secon den. De nummer twee deed er 4.52 min. langer over. Jochem Kuzee uit St.Annaland debuteer de in Heinkenszand op de kwart triath lon, maar voltooide de wedstrijd niet. De zestienjarige talentvolle atleet bood de bekende Zeeuwen Niels Koole en Jan Louisse prima tegenstand. Bij het 1200 meter zwemmen - ingekort wegens de lage temperatuur van het water - kwam hij na ruim 16 minuten gelijktijdig met de latere winnaar Niels Koole uit het water. Ook bij het fietsen gaf Kuzee geen terrein prijs. Hij stapte echter voortijdig uit de wedstrijd om zich te sparen voor het Nederlands kampioenschap voor junioren dat op 26 juni wordt gehouden. Atleet Piet Hage uit Scherpenisse heeft zaterdag in Friesland meegedaan aan de elfsteden-estafette. Een totale afstand van 210 kilometer verdeeld over elf tra jecten van verschillende lengte. Er deden 140 ploegen van 11 atleten mee waaron der A.C. Olympia uit Halsteren. Hage was de enige Thoolse deelnemer. Hij nam het langste traject van St.Annapa- rochie naar Dokkum voor zijn rekening. Ondanks de harde tegenwind uit het noorden legden Hage en zijn medelopers de 30,6 kilometer snel af. De veteraan uit Scherpenisse finishte in de mooie tijd van 2.00.39 uur. Tholense Boys 2 is gepromoveerd, staande v.l.n.r. leider Gommert van As, grensrechter Jacques de Rond, Marc Almekinders, John Nieuw koop, Marco den Boef, Rini Potappel, Stephan Zoeteweij, Piet Jansen, Erik Nieuwkoop en Ben Schot; knielend leider Kees de Lang, Aad Gunter, doelman Hans Mabelis, Frank Tazelaar, Julian Roman, Wim Schot, Marco van Velzen, Maarten Bakx en Gonnie van Ai. De reserve tweede klas KNVB is de volgende competitie een derby rijker: Tholense Boys 2 is uit de reserve derde klas KNVB gepro moveerd en ontmoet daardoor in het nieuwe seizoen WHS 2 uit St. Annaland. Tholense Boys 2, dat 28 punten uit 22 wedstrijden haalde, dankte de promotie aan het feit, dat kam pioen Arnemuiden 3 niet hogerop kon omdat het tweede elftal van de Walcherse ploeg al in de reser ve 2e klas KNVB uitkomt. De Thoolse reserves moesten beslis singswedstrijden spelen tegen SSC 3 en Zwaluwe 2 en toen dat een gelijk aantal punten oplever de, gaf het doelsaldo in de gewone competitie de doorslag: Tholense Boys 2 promoveerde. De leiders Kees de Lang en Gom mert van Ast zullen in het nieuwe seizoen met een andere voorhoede aan de slag moeten omdat het eer ste elftal Jan Groenewegen, Erwin de Nijs en Leon van Elzakker zag vertrekken. De vervangers zullen uit het tweede elftal moeten komen of uit de vier A-junioren die wegens hun leeftijd naar de senioren overstappen. "Daar zit ten wel een paar spelers voor de selectie bij", denkt Kees de Lang. De kans bestaat, dat hij ook zijn doelman Hans Mabelis aan het eerste elftal moet afstaan gezien het vertrek van Alex Hoogen- doorn. De leider van het tweede elftal troost zich met de gedachte, dat de van WC overgekomen Oud-Vossemeerse doelman Emile Learbuch dan in elk geval voor het reserveteam beschikbaar komt. Van de gepromoveerde spelers doet laatste man Piet Jansen vrij willig een stap terug. Hij gaat in de nieuwe competitie naar het derde elftal; de overigen blijven, voor zove^ ze niet naar het stan daardteam doorstromen. Het was een evenwichtig weekeinde voor de mixed-teams van De Ruuc stoppelen. Het eerste team won ruim van Mariekerke 2 en is daarmee zeker van de overwinning in de poule. De tweede ploeg hield het op een 3-3 gelijkspel tegen Nisse en De Ruucstoppelen 5 verloor thuis kansloos van Duiveland 2 uit Nieuwerkerk. Het tweede mixed-team van Sint- Annaland leed een 6-0 nederlaag tegen Wolphaartsdijk. Het was de tweede keer dat de. eerste mixed-ploeg van De Ruucstoppelen tegen Mariekerke 2 aantrad. De dames- dubbel van Corrine Reijngoudt en Mar leen van Herpen ging in drie sets verlo ren met 6-1, 5-7 en 1-6. Marco van Her pen en Chiel v.d. Est brachten de thuis ploeg weer op gelijke stand door met 6-1 en 6-2 te winnen. Van Herpen en mevr. Reijngoudt wonnen gemakkelijk hun mix met 6-1 en 6-0. Mevr. Van Herpen en v.d. Est hadden meer moeite met hun tegenstanders. Het kostte hun drie sets om te winnen: 3-6, 6-0 en 6-3. Marco en Marleen van Herpen wonnen met 6-3 en 6-2, terwijl mevr. Reijngoudt en v.d. Est hun tegenstanders met 6-2 en 6-1 weg speelden. Na vijf wedstrijden heeft het team nu 25 punten en is zeker van de overwinning in de poule. Op 2 juli speelt de ploeg een promotiewedstrijd voor een plaats in de eerste klas. Het derde team van De Ruucstoppelen speelde uit tegen Yerseke 5. J. Walpot en M. Bomas verspeelden de winst in de herendubbel: 6-2 en 6-4. Mevr. M. Wal pot en mevr. R. Baauw speelden goed en haalden de damesdubbel binnen: 5-7,6-3 en 2-6. A. Boon en mevr. A. Everaers lieten zich van hun beste kant zien en wonnen met 3-6 en 6-7. Walpot en mevr. Baauw verloren echter met 7-5 en 6-2. De resterende twee mixen moesten gewonnen worden, maar Bomas en mevr. Everaers gaven de winst met 6-3 en 6-4 uit handen. Alleen puntendeling kon nog, door de laatste partij te winnen. Het sterke duo Boon en mevr. Walpot verspeelden de eerste set echter met 6-4. In de tweede set werd, na enige druk van teamcaptain Walpot, de stand gelijk getrokken met 4-6. Maar de laatste set ging toch met 6-3 naar Yerseke, dat de partij dus met 6-4 won. Het vierde mixed-team van De Ruuc stoppelen kwam tegen Tennissen in Nis- se niet verder dan 3-3. J. Huijsmans en M. Verkerke wonnen de herendubbel met 5-7 en I -6, maar de dames M. Filius en B. Huijsmans moesten de winst aan de tegenstanders laten met 6-1, 7-5. J. Kot en mevr. L. Kot wonnen overtuigend hun mix met 2-6 en 0-6. Ook J. Huijs mans en mevr. B. Huijsmans hadden geen moeite met hun opponenten: 1 -6,0- 6. Verkerke en mevr. Kot verloren daar op met 6-2 en 6-3 en ook de mix van Kot en mevr. Filius ging verloren in 6-0 en 6- 4. Met nog twee wedstrijden te spelen, heeft het team nog een kans op het kam pioenschap. Ruucstoppelen 5 werd thuis door Duive land 2 uit Nieuwerkerk met 0-6 wegge speeld. De eerste twee mix-partijen wer den al verloren. Simone Walpot en Harry Schults dolven het onderspit met 2-6 en 2-6. Dat was ook de uitslag bij Lianne Zuidweg en Jaap Walpot. Jaap en Simo ne Walpot gingen daarna puntloos tenon- der in twee sets van 0-6, terwijl Leo en Lianne Zuidweg een driesetter van bijna 2'/2 uur speelden. De eerste set werd door de Sint-Philpslanders gewonnen met 7-5. De tweede leverde drie matchpoints op, maar ging in de tie-break toch nog verlo ren met 5-7. De derde set ging tenslotte ook naar de tegenstanders met 4-6. In het dubbelspel ging het snel. Schults en Zuidweg werden verslagen met 6-1, 6-0 en mevr. Walpot en mevr. Zuidweg haal den slechts één game meer: 6-2, 6-0. Ook de tweede mixed-ploeg van Sint- Het derde elftal van Stavenisse is zater dag clubkampioen geworden en heeft de wisselbeker van het eerste overgenomen. Het team won vijf keer eerder het club kampioenschap. De eerste keus eindigde op een tweede plek, gevolgd door het vierde en het tweede elftal. Uitslagen: le-2e 3-2, 3e-4e 3-1, le-3e 3-4, 2e-4e I- 2, l-4e 8-4 en 2e-3e 1-4. Scheidsrechters waren R. Koopman en R. Vroegop. De penalty's bij de D-pupillen werden gewonnen door Johan Eerland en bij de C-jeugd door Sander Smits. Zij gaan door naar de eilandelijke finale die wordt gespeeld op de laatste dag van de Een drachtcup op 20 augustus. Annaland leed een pijnlijke nederlaag tegen Wolphaartsdijk waarvan eerder niet 5-1 gewonnen werd. Er zaten toch nog twee driesetters in de wedstrijden. Marco Bolier en llja Fase hadden in de tweede set drie matchpoints, maar de tegenstanders pakten de winst en ook de derde set ging naar het team uit Wol phaartsdijk. Corrie Bazen en Adrie Goedegebuure streden ook drie sets tevergeefs voor de overwinning. De overige partijen werden met gemak gewonnen door de gasten: 0- 6. Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: mevr. C Free en A. van Splunter 25 p; mevr. C. Bolier en mevr. C. van Splunter 24 p; mevr. M. Dane en A. Leemreijze 22 p; W. Bijl en C. van Haaften 19 p; mevr. M. Bijl en M. Geuze 17 p; mevr. T. Goode en J. Geuze 16 p. Tholen: mevr. R. Nagtegaal en mevr. R. Burrows 16 p; mevr. Y. Verkamman en mevr. A. Bal 14 p; A. Verkamman en P. Schot 14 p; A. Leemreijze en H. Bal 13 p; J. Vroegop en K. de Jong 12 p; mevr. R. Vroegop en D. Schellinger 10 p; J. Geuze en mevr. S. Hoven 7 p; mevr. C. Praat en mevr. F. Schellinger 6 p. Oud-Vossemeer: mevr. C. van Mierlo en mevr. Van Dijke-de Wilde 22 p; mevr. Donken en wisselende partner 18 p; mevr. Klippel en mevr. M. v.d. Zande 18 p; mevr. Geuze en mevr. Free 16 p; mevr. v.d Zande-Schoep en W. Lindhout 16 p; mevr. Verschoor en B. van Dijke 10 p; mevr. L. van Poortvliet en mevr. Lindhout 9 p; mevr. Hermans en J. Geu ze 8 p. Het kampioenselftal van Tholense Boys 4. Met 37 punten uit 22 wedstrijden is Tholense Boys 4 kampioen geworden van de vierde klas reserve A in het afdelingsvoetbal. In de laatste wedstrijd tegen DVO viel de beslissing. De Tholenaren hadden minimaal een gelijkspel nodig en in de span nende slotfase wonnen ze, waar mee de twee punten voorsprong op FSV 5 gehandhaafd bleven. Maar liefst 16 wedstrijden werden gewonnen, vijf eindigden in een gelijkspel en slechts één wedstrijd bleven de Tholenaren zonder pun ten. Karim Benjilali was met 32 van de 85 doelpunten de topscorer. De andere kampioenen zijn doelman Gert Jan Geuze, Aad Geuze, Arno van Dijke, Peter Stokkers, Johan de Korte, Marco Rijsdijk, Jan van Gorsel, René Keijzers, Ad de Kok, René Moeliker, Eric Opree, Kees Schot, Sjaak Schot, Edo Takar- indingan en Richart Gerritsen. Leider van Tholense Boys 4 is Frans Stokkers. Aangezien ook Tholense Boys 5 in de vierde klas reserve B van het afdelingsvoctbal kampioen is geworden, komen er in de nieuwe competitie twee reserveteams van Tholense Boys in de derde klas van het afdelingsvoetbal uit. Dat zelfde overkwamen WHS 4 en 5 al eerder, zodat er flink wat eilande lijke ploegen in die derde klas reserve uitkomen. Maarten Quist vormde met Rien Vroegop uit Stavenisse en Piet Lis seveld uit Poortvliet het enige Thoolse trio dat voetbalwedstrijden in de hogere KNVB-klassen mocht leiden. Lisseveld vierde, Quist derde en Vroegop zelfs tweede klas. "Ik heb het altijd graag gedaan", vertelt Maarten Quist. "Eerst driejaar in het afdelingsvoetbal en vervolgens de KNVB tot zelfs de tweede klas toe, in de periode dat Tholense Boys daarin uitkwam. In Kamperland heb ik de wedstrijd Bevelanders-Tholen- se Boys geleid, die de Tholenaren met 0-6 wonnen! De laatste tijd floot ik de derde en vierde klas, de reser ve KNVB-klassen en de hoofdklas se dames. Op het einde van de nu afgesloten competitie moest ik de wedstrijd 's Heer Arendskerke-Ril- landia leiden waarin het kampioen schap van de derde klas werd beslist. Vlak voor die wedstrijd kreeg ik echter een telefoontje van de KNVB dat het niet meer door ging. Volgens de man die de scheidsrechters aanstelt, had 's Heer Arendskerke een akkefietje met mij gehad. Men wilde mij niet meer hebben, In de wedstrijd Tholense Boys-'s Heer Arendskerke heb ik een speler uit het veld gestuurd en later ben ik daar geblesseerd uitgevallen. Rien Vroegop uit Stavenisse mocht de kampioenswedstrijd in de derde klas leiden, maar voor mij was het annu leren van mijn aanstelling na klach ten van 's Heer Arendskerke de druppel die de emmer deed overlo pen. Met een gemiddelde beoorde ling van 7.75 deed ik het helemaal niet slecht en mocht ik in het nieuwe seizoen weer derde klas fluiten. Maar ik kreeg wel regelmatig opmerkingen dat ik te weinig gele en rode kaarten gaf. Dat moet je ook kunnen en dat kan ik gewoon niet. De KNVB heeft me nog gebeld om te blijven, maar mijn beslissing stond vast: stoppen en over!", aldus scheidsrechter Maarten Quist uit Poortvliet. t* /- Scheidsrechter Maarten Quist. JJM De Vredesduif Sint-Philipsland, Chan- tilly 4 juni, 86 duiven van 14 deelne mers. Los 7.20 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 10.16.36 u. is 1667,26 m/min, laat ste duif 10.29.50 u. is 1553,59 m/min. Comb. v.d. Reest 1,17,21; Comb. Reijn goudt en Zn. 2, 9, 22; J.D. Quist 3, 4, 6, 19; Gebr. Reijngoudt 5, 11; Meijer en Zn. 7, 13; J.A.C. Reijngoudt 8, 10, 18, 20; J.F. Neele 12, 16; A. Kot 14; A. Goudzwaard 15. De Vredesduif Sint-Philipsland, Mont- lucon 4 juni, 84 duiven van 13 deelne mers. Los 6.35 u. bij z.w.-wind. Eerste duif 12.51.59 u. is 1584,88 m/min, laat ste duif 13.58.46 u. is 1347,6 m/min. Comb. v.d. Reest 1,9; J. van Dommelen 2, 4, 5, 8, 12, 13, 17; W. van Dommelen 3; Comb. Reijngoudt en Zn. 6, II, 15; Meijer en Zn. 7, 20; Gebr. Reijngoudt 10, 16; A. Kol 14; C. Dieleman 18; J. Zuidweg 19; K. de Frel 21. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, SLVincent 10 juni, 161 duiven. Los 13 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 12.11.04 u. is 961,158 m/min, laatste duif 15.52.45 u. is 787,640 m/min. C. van Gorsel 1,2, 18; Vermaas en Zn. 3, 24,32,33; A. Gebraad 4; I. Kwaak 5,40; Bentschap Knook 6,22; A. Bijl 7,35,38; L. v.d. Berge 8, 14; Comb. De Rijke 9, 25; Comb. Wielaard 10, 16, 21, 27, 29, 30, 34; W. Openneer 11; J. Stoutjesdijk 12, 17, 37, 41; A. van Gorsel 13, 15,36; J. Heijboer 19; M. Ponse 20; L. Lindhout 23; J. Scherpenisse 26, 28, 31 De Reisduif Scherpenisse, St.Vincent 10 juni. Eerste duif 13.11.25 u., laatste duif 17.33.41 u. P. Potappel 12, 1114; P. Bevelander 3, 6; J. Moerland 4, 12, 15, 19; J. v.d. Zan den 7, 10; L. de Kwak Koolaard 8, 9, 16; G. Larooij 13; D. Uijl 17, 18. De Reisduif Scherpenisse, Troyes 11 juni. Eerste duif 1072,75 m/min, laat ste duif 949,91 m/min. D. Menheere 19,26,39, 44; L. de Kwak Koolaard 2, 6, 21, 48, 53; P. Potappel 3, 10, II, 12, 35, 46, 58; H. Krijger 4, 13, 30, 54; J. Moerland 5, 25, 34, 47, 49, 56; A. Hage 7, 50; J. v.d. Zanden 8, 14, 17, 20, 29, 32, 38, 40, 57; M. Potappel 15, 24, 61; D. Uijl 16, 23, 52, 59; A. Moer land 18, 28,31,42,60; J.J. Bolier 19, 22, 27, 33, 36, 37; K. Lisseveld 41C.D. Uijl 43; L. Hage 45, 51; A. Hage Lzn. 55. De Vredesduif Sint-Philipsland, Troy es 11 juni, 150 duiven van 20 deelne mers. Los 7.30 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 13.10.07 is 1076,39 m/min, laatste duif 13.59.20 is 940,75 m/min. I.A.C. Reijngoudt 1,9, 10, 25, 26, 29; J.D. Quist 2,23,28,33; P. Wagemaker 3, 6, 7, 11, 15; Comb. Reijngoudt en Zn. 4, 13, 16, 31C. Verwijs 5, 2130; J. Quist 8, 17,34; Comb. v.d. Reest 12, 14,27; G. Walpot 18, 35; Meijer en Zn. 19; Gebr. Reijngoudt 20, 24; J. Zuidweg 22; K. de Frel 32; A. Faasse 36, 37; A. Kot 38. De Reisduif Sint-Philipsland, St.Vin cent 10 juni. Los 13.00 u. bij n.w.- wind. Comb. Bolijn 12,3,5, 1112,20, 22; J. Walpot en Zn. 4, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 18, 19; P.A. van Raaij 6; Bram Verwijs 13; J. Geense 17,21. De Reisduif Sint-Philipsland, Troyes 11 juni. Los 7.30 u. bij n.w.-wind. Mevr. Quist en Zn. 1,7,9,15, 17; Comb. Bolijn 2, 3, 4, 6, 10, 11, 12, 13, 14, 16; P.A. van Raaij 5, 8. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Troyes 11 juni, 134 duiven van 18 deelnemers. Los 7.30 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 13.09.49 is 1062,93 m/min, laatste duif 13.40.43 is 973,757 m/min. J. Potappel 1, 2, 5, 6, 8, 13; Jos en J. Vaders 3, 32, 33; P. Hommel 4,9, 17, 18, 23, 24, 26; A. Capelle 7, 27; M. de Graaff 10; F. Hommel II, 12; D. Vaders 14, 19,25; R. Voormeulen 15,29,31; D. Havermans 16, 20; Comb. v.d. Mark 21, 28; C.A. Hommel 22; Comb. G. en L. Hoek 30; J. Buitenhuis 34. De Trouwe Duif Tholen, St. Vincent 10 juni, 60 duiven van 9 deelnemers. Los 13.00 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 12.31.58 is 944,29 m/min, laatste duif 16.30.44 is 766,51 m/min. C. Moeliker 12; C.J. v.d. Berge en Zn. 3,6, 14; A.F. Bustraan 4, 9, 10; C. Laban 5, 8, 11, 15; L. v.d. Kleijn en Zn. 7; L. v.d. Hoofd 12; J. van Dijke 13. De Trouwe Duif Tholen, Troyes 11 juni, 137 duiven van 16 deelnemers. Los 7.30 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 13.05.04 is 1065,87 m/min, laatste duif 13.23.50 is 1008,45 m/min. J. Kegge 11123, 25; P. Laban 2, 5, 9, 10, 14; C. Laban 3; M.J. Laban en Zn. 4, 8, 19, 32, 35; F. Bal en Zn. 6; C.J. v.d. Berge en Zn. 7, 22, 26; C. Moeliker 12, 17, 18, 21; J. Baaij 13, 15, 29, 31; C.J. Deurloo 16; A.F. Bustraan 20, 34; A. Laban 24, 27, 28, 33; L. v.d. Klein 30. De Vredesduif Sint-Philipsland, SLVincent 10 juni, 130 duiven van 16 deelnemers. Los 13.00 u. bij n.w.- wind. Eerste duif 11.39.46 is 1001,32 m/min, laatste duif 15.52.10 is 795,71 m/min. J. van Dommelen I, 2, 4, 17, 20, 21, 28; L. Reijngoudt 3, 6, 12; Comb. Reijn goudt en Zn. 5; Meijer en Zn. 7, 8, 16, 26, 30, 33; K. de Frel 9, 13, 19; P. Wage maker 10, 11; W. van Dommelen 14, 24, 25, 32; J.F. Neele 15, 18; Gebr. Reijn goudt 22; J. Walpot Gzn. 23; A. Faasse 27; A. Goudzwaard 29; J. Zuidweg 31 De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Troyes 11 juni, 255 duiven. Los 7.30 u. bij n.w.-wind. Eerste duif 13.23.04 u. is 1025,443 m/min, laatste duif 13.57.22 u. is 934,643 m/min. Comb. Wielaard 1, 4, 5, 12, 13, 21, 32, 39, 4142, 43, 50, 5152, 54, 55, 57, 64; C. Rijnberg 2, 10; M. Ponse 3, 6, 8, 11, 15, 17, 18, 22, 27, 29, 33,37, 45, 46,63; H.T. van Hemert 7, 9, 24, 38; I. Kwaak 14; L. Lindhout 16, 59; J. Stoutjesdijk 19, 60; Bentschap Knook 20, 49; C. v.d. Ree 23, 25; L. v.d. Berge 26; A. Gebraad 28, 31, 34, 47, 48,53, 58, 62; Comb. De Rijke 30,44; C. van Gorsel 35,36,40; A. v.d. Ree 56; A. van Gorsel 61 De Zwaluw, Oud-Vossemeer. St.Vin cent, 10 juni. In concours 64 duiven van 16 deelnemers, los 13 u. met noor denwind. Eerste duif 13.20.10 u. is 904,945 mVmin, laatste duif 17.30.08 u. is 734,254 m/min. C.P. Aarden 1 en 14; P. Hommel 2, 3, 5 en 9; A.P. Keijzers 4 en 13; F. Hommel 6 en 7; J. Schetters 8; comb. Capelle-Bur- gers 10; C.A. Hommel 11; Jos en J. Vaders 12 en 15; comb. v.d. Mark 16.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19