Provincie Zeeland 06 - 9292 Statenvergadering Urker visserskoor en Paul Haenen Kees Bazen wil eigen visbedrijf Donderdag 9 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Wijziging informatienummers provinciale stoombootdiensten (PSD) Vrijdag 17 juni vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de vergadering, geheel of gedeeltelijk, te volgen. COMMISSIES Milieu en Waterstaat Cultuur en welzijn Ruimtelijke ordening Financiële aangelegenheden PSD-zaken Nieuw programma Uit op Tholen Zeeuwse avond Duet Plaatselijk nieuws Avond over Israël Riolering Oostsingel Muziekfestival Rijstenbil wint beker Zeebaars Poortvliet Dronken in auto Wijkgebouw verkocht Dronken in auto Sint- Philipsland Psal mzangavond De Makreel Beste van 130 examenkandidaten Collectes, Anjerfonds Epilepsie Woord en Daad Wagen Pak even uw zakboekje Abdij Nieuws Sinds 1 juni beschikt de PSD over een centraal informatienummer: 06 - 9292. Het nummer verstrekt automatisch informatie over de dienstregeling van de PSD, over eventuele wijzigingen, tarieven en mogelijke algemene informatie. Wat de wijzigingen betreft maakt het niet uit of het nu gaat om wijzi gingen die de PSD al een tijd tevo ren had voorzien en die dus als nog zijn in te plannen in afwijking van de reguliere dienstregeling, of dat het gaat om verstoringen of calamiteiten; bijvoorbeeld omdat de schepen uit de vaart worden genomen vanwege een storing aan de brug of vanwege de weers omstandigheden. De tariefinformatie gaat over tarie ven voor reizigers met het open baar vervoer en voor voertuigen en motoren. Deze tarieven staan ook in de tarievenfolder. Voor in formatie over andere tarieven ver wijst het centrale nummer naar een van de nummers van de aan legplaatsen. De huidige informatienummers verdwijnen per 1 januari van het volgend jaar. Het gaat om de nummers 01184- 67101 (hoofdkantoor Vlissingen), 01184-78899 (aanlegplaats Vlis singen), 01172-3350 (aanleg plaats Breskens), 01130-82828 (aanlegplaats Kruiningen) en 01148-2992 (aanlegplaats Perk- polder). Wie vanaf heden tot de opheffingsdatum een van deze nummers belt wordt verwezen naar het nieuwe centrale nummer. De commissie basis- en speci- aalonderwijs van de provinciale onderwijsraad vergadert woens dag 15 juni op het adres Abdij 6 in Middelburg. De vergadering be gint om 14.00 uur. Gesproken wordt over: pedagogi sche academies in discussie; pro ject vrijheid, verdraagzaamheid en anti-racisme; etnische scheidings lijnen in het Zeeuwse basisonder wijs; versterking plattelandsscho- len, preventie jeugdhulpverlenings- onderwijs .en schaalvergroting in het speciaal onderwijs. De Provinciaal Planologische Commissie (PPC) vergadert don derdag 16 juni. De bijeenkomst is op het adres Groenmarkt 13 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: ontwerp-landinrich- tingsplannen Poortvliet en Axel, projectnota Schouwen-Oost, voor bereidingsschema landinrichting 1995, planologische kernbeslis sing hoge snelheidstrein, ant woordnota windenergie en de ac tualisering van het streekplan. De Provinciale Commissie Mi lieubeheer en Waterhuishou ding vergadert donderdag 16 juni op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De vergadering be gint om 14.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: ruimtelijk beleid lan delijke gebieden, beleidsplan wa terbodems en baggerspecie, pro vinciale milieuverordening, beheersplan Noord- en Zuid-Beve land. De vergaderingen van de commis sies zijn openbaar. Van iedere ver gadering ligt de agenda en bijbe horende vergaderstukken ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Traditiegetrouw is de staten vergadering in de statenzaal van het provinciehuis in de Middelburgse abdij, Abdij 10. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. De statenleden zullen een reeks besluiten nemen op voorstel van Gedeputeerde Staten. De Brabantse waterschappen Hoogheemraadschap West-Bra bant en Scheldekwartier beheren water dat voor een klein gedeelte op Zeeuws grondgebied ligt. Deze schappen hebben net als het Zeeuwse waterschap Noord- en Zuid-Beveland een interprovinciale status. De reglementen van de twee Brabantse schappen moes ten nog worden aangepast aan de Waterschapswet en aan de reor ganisatie van het waterschapsbe- stel in Noord-Brabant. Dat is nu gebeurd en de statenleden wordt gevraagd in te stemmen met deze procedurele wijzigingen. Het kruispunt in de N 690 in Hulst (Grote Kreekweg/Clinge- weg en Koolstraat/van de Maelstedeweg) is een van de ge vaarlijkste kruispunten in de pro vincie. Het is de bedoeling in 1995 het kruispunt om te bouwen tot rotonde. De staten wordt ge vraagd een krediet beschikbaar te stellen van 725.000,=. De klus kan worden geklaard binnen de grenzen van het huidige wegge- bied. Vandaar dat er geen grond aankopen nodig zijn. Het Koninklijk Zeeuws Genoot schap der Wetenschappen be staat dit jaar 225 jaar. Om dat te vieren is er een speciale tentoon stelling en een congres op touw gezet. De kosten bedragen onge veer een ton. Vanwege het provin ciale belang van de activiteiten stellen GS voor een eenmalige subsidie van 17.500,= te ver strekken in het begrootte tekort van 60.000,=. Het Genoot schap heeft ook elders subsidie aangevraagd. De Kaderwet volwassenenedu catie maakt het noodzakelijk dat er een aanspreekpunt, rechtsper- soon in de vaktaal, komt voor de ondersteuning van de volwasse neneducatie. Het dagelijks provin ciebestuur stelt voor vier instellin gen aan te wijzen die er voor moeten zorgen dat die ene rechts persoon er komt. De instellingen zijn: ROC Westerschelde uit Ter- neuzen, het Oosterscheldecollege uit Goes, het Educatief Centrum Walcheren uit Vlissingen en het Zeelandcollege te Vlissingen. Instellingen voor jeugdhulpver lening krijgen te maken met wijzi gingen in subsidie. Met name het sparen voor investeringen in de toekomst wijzigt. Op het moment dat de regeling ingaat blijft er geld over. GS vragen de staten er mee akkoord te gaan dat het dagelijks provinciebestuur dat geld gaat ge bruiken voor het oplossen van knelpunten in de jeugdhulpverle ning. Voorgesteld wordt het woonwa genplan 1993-2000 vast te stel len. Er is nog een tekort aan standplaatsen. Als dat is ingelo pen houdt de provinciale bemoei enis met het woonwagenbeleid ei genlijk op. De komende jaren wil het college ook nog gebruiken om er voor te zorgen dat het opheffen van speciale regels voor woonwa genbewoners soepel verloopt. Zo is er onder meer sprake van dat het beheer van standplaatsen van woonwagens en het huren van een wagen wordt ondergebracht bij een woningbouwvereniging. Op dit moment zijn daar nog aparte in stanties voor. Voor de bouw van een opslag loods voor mosselschelpen aan de Kanaalweg in Yerseke is het nodig het streekplan te wijzigen. De procedure, inclusief de behan deling van bezwaarschriften, is af gerond. De staten wordt voorge steld in te stemmen met de streekplanafwijking. GS stellen voor de financiering van de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF) te veranderen. Tot nu toe was het gebruikelijk dat jaar lijks subsidie werd verleend op de zogeheten subsidiabele kosten. Voor provincie en ZMF betekende dat jaarlijks een heel gereken en veel administratief werk. Afgespro ken is nu dat de ZMF jaarlijks een vast budget krijgt. Dat scheelt een hoop administratieve rompslomp en de ZMF krijgt hierdoor ook de mogelijkheid wat gemakkelijker te schuiven binnen de verschillende begrotingsposten. De provincie is aandeelhouder van de NV Delta Nutsbedrijven. Van daar dat het bedrijf haar jaarver slag 1993 ter goedkeuring voor legt aan de staten. De aandeelhouders krijgen minder di vidend uitgekeerd dan de provin cie had begroot. De vraag is nu of de staten akkoord gaan met een lagere uitkering en het begrotings tekort van ruim 90 duizend gulden willen afdekken door dat bedrag te onttrekken aan de algemene re serve. Voorts wordt voorgesteld in te stemmen met de elfde be grotingswijziging van de pro vincie en nieuwe comptabili- teitsvoorschriften. De NV Westerschelde-Overver- binding legt eveneens de jaar stukken 1993 ter goedkeuring voor aan de staten. Het provinciaal coördinatie centrum voor de rampenbe strijding moet worden voorzien van een noodstroomvoorziening. De kosten bedragen 96 duizend gulden en kunnen worden betaald uit de post 'spoedeisende vervan ging van materieel'. Ter voorkoming en bestrijding van seksuele intimidatie op het werk wordt de heer Gulmans voorgedragen als vertrouwensper soon bij de provinciale stoomboot diensten (PSD). Tot slot wordt de staten gevraagd in te stemmen met de derde en vierde wijziging van de begro ting van de PSD en met de verlenging van het sociaal sta tuut herstructurering PSD. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. llit op Tholen heeft het karwei voor het komende seizoen weer geklaard. Het publiek kan vanaf september elf keer naar een voorstel ling, lezing of uitvoering. Het laatste programmapunt staat gepland op 21 maart. Eén van de hoogtepunten is een optreden van het christelijk Urker visserskoor Crescendo. is in de Vossenkuil in Oud-Vosse- meer het Zeeuwse theater Split te zien. Er wordt 'Een zwarte poel' van Karst Woudstra opgevoerd. Deze tragi-komedie, geregisseerd door Leuntje Klinkenberg, kreeg in 1992 de Albert van Dalsumprijs. De bard Willem Vermandere komt zijn fans op Tholen vermaken met het programma 'Ver weg van hier'. Op 18 februari is hij te zien en te horen in de Wellevaete in Sint- Annaland. Na Stavenisse en Scherpenisse wordt er op 3 maart ook een Zeeuw se avond in Tholen gehouden. Muziekvereniging Concordia zal in Meulvliet aantreden en Cok Stout- jesdijk en Leen Hage houden een samenspraak waarbij ze in dialect de vinger aan de pols van de plaatselij ke problematiek houden. Ook hier gaan de filmarchieven van cineast en fotograaf W. Comelisse open. De naam van Lenette van Dongen dook dit jaar regelmatig op in cabè- retrecenties. Ze won de Pall Mali Exportprijs. Lenette van Dongen schrijft zelf teksten, maar zingt ook nummers van Ivo de Wijs en Jac ques Kloters. 'Mag het wat zachter?' heet het programma dat ze 18 maart in de Vossenkuil op toneel brengt. Het seizoen wordt op 21 maart in Meulvliet in Tholen beëindigd met een lezing van Nelleke Noorder- vliet. Deze schrijfster studeerde Nederlands en behaalde cum laude haar doctoraal in 1983. Ze was actief in de politiek en deed tv-werk voor de IKON. Daarnaast schreef ze diverse romans en toneelstukken. 'Het oog van de engel' werd 1992 genomineerd voor de AKO-litera- tuurprijs. Nelleke Noordervliet is naar Tholen gehaald in samenwer king met de openbare bibliotheek. Maar het nieuwe seizoen van Uit op Tholen begint op 9 september, mid den in de Zeeuwse cultuurmaand. Dan kunnen liefhebbers van kamer muziek luisteren naar het Raphael- kwartet, dat in de hervormde kerk te Oud-Vossemeer muziek van Haydn, Beethoven en Borodin ten gehore zal brengen. Het viertal is geboekt in samenwerking met de stichting kamermuziek Zeeland. Paul Haenen, alias Margreet Dol man en dominee Gremdaat, komt op 19 oktober naar Meulvliet in Tholen met zijn theaterprogramma 'Smake lijke voortzetting'. Het geheel wordt omlijst met live-muziek. Vorig seizoen kwam Hans Visser Friends naar Tholen. Ook dit jaar is de muziekgroep van de partij: op 28 oktober in Meulvliet met het pro gramma 'Latin Love'. Daarin wordt de luisteraar meegenomen naar de wortels van de jazz, swing, bebop en muziek van onder anderen Charley Parker en de Cotton Club. In het nieuwe KRO-programma 'Helden' kan men deze zomer kenni smaken met Amo van der Heyden. Hij is echter ook op het toneel te vin den. Op 18 november treedt hij samen op met zijn zus Tanneke. Ze brengen in de Vossenkuil 'Het Duet'. Het duo won in 1992 de persoonlijk heidsprijs bij het Rotterdams Cama- retten festival. Het thema van Het Duet is al oud: een jongen zoekt een meisje. Diezelfde avond nog is Bart Stultiens te zien. Hij speelt 'Stultiens in Wonderland' en begeleidt zichzelf op piano. Hij neemt het publiek mee naar een wonderland waar figuren leven zoals Puk en Muk, maar beslist géén Beverly Hills 90210. Vlak na nieuwjaar, op 5 januari, brengt Leo Troost zijn 'kindersjoo' in Haestinge voor de jeugd van 4 tot en met 9 jaar en hun ouders. Op 14 januari komt het christelijk Urker visserkoor Crescendo. Het koor geeft een concert in de Grote Kerk in Tholen, een ruimte die nog nooit eerder in het programmaboek je van Uit op Tholen voorkwam. Veertien dagen later, op 28 januari Willem Vermandere In de Rchobothkerk aan de Westvest wordt vanavond een bijeenkomst gehouden over Israël. Anke Panis (een zuster van huisarts D.J.J. Panis) vertelt aan de hand van dia's iets over het land en zijn bewoners. Mevr. Panis is daar al zo'n tien jaar werkzaam als gids. Het aanleggen van riolering en be strating bij de 21 huizen 14 huur en 7 koop) die Beter Wonen aan de Oostsingel bouwt, kost 143.000 gul den. Dat kan de gemeente niet beta len uit het jaarkrediet dat de gemeenteraad voor het bestem mingsplan Kom heeft uitgetrokken. Omdat het de bedoeling is ook het terrein aan de achterkant van de in aanbouw zijnde woningen aan te pakken, willen burgemeester en wethouders de raad vragen drie ton extra beschikbaar te stellen. Zaterdag houdt Euterpe een muziek festival op de Markt. Evenals vijf jaar geleden zal het middengedeelte tussen de bank en het café ingericht worden als terras. Aan het evene ment doen Concordia uit Tholen, Concordia uit St. Philipsland en Accelerando uit St-Annaland mee. De drumband van het Thoolse Con cordia maakt een rondgang door het dorp. De korpsen krijgen ongeveer drie kwartier om te concerteren. Dat is aanmerkelijk langer dan vijf jaar geleden. Muziekvereniging Oud- Vossemeer is dit keer niet van de partij vanwege de kermis in Oud- Vossemeer. Het muziekfestival begint om vier uur. Hengelsportvereniging De Zeebaars organiseerde zaterdag een zomer wedstrijd voor de leden. Er werd op lengte gevist in plaats van gewicht. Het was de laatste wedstrijd voor de zomerstop en er viel voor dames, heren en jeugd een beker te winnen. Bij de heren ging die naar algemeen winnaar J. Rijstenbil met 131 cm. Mevr. T. Deurloo-Bos won bij de dames met 31 cm. en Danny Bijl sleepte de jeugdbeker in de wacht met 35 cm. Uitslag: 1 J. Rijstenbil 131 cm; 2 P. Breure 123 cm; 3 J.C. Bijl 83 cm; 4 A. Munter 74 cm; 5 G. Boogerd 66 cm; 6 H. Munter 50 cm; 7 H. Ligtendag 50 cm; 8 D. Opree 48 cm; 9 Danny Bijl 35 cm; 10 R. van Tiggele 33 cm; 11 mevr. T. Deurloo-Bos 31 cm; 12 A.C. v.d. Werff 27 cm. Half september begin nen de wedstrijden van De Zeebaars weer. Een 51-jarige Tholenaar werd don derdagnacht op de Paasdijkweg gecontroleerd op alcoholgebruik. De politiemensen roken een sterke dranklucht. De man blies op het bureau 490 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (1,1 promil le) en kreeg een proces-verbaal. Na het wijkgebouw in Stavenisse gaat de gemeente nu ook het gebouw van de kruisvereniging aan de Bemhardstraat verkopen. Tholen kreeg het gebouw eind vorig jaar in eigendom als gevolg van het onder brengen van het kruiswerk in 't Ouwe Raed'uus. Zuidstad Onroe rend Goed te Rotterdam was de hoogste inschrijver, met een bedrag van 167.779,50 gulden. De gemeen teraad wordt eind deze maand gevraagd met de verkoop in te stem- Een automobilist werd zaterdag nacht omstreeks tien voor half drie aangehouden op de Postweg. Hij reed onder invloed en blies 435 microgram alcohol per liter uitge ademde lucht (0,99 promille). De bestuurder kreeg hiervoor een rij verbod en een dagvaarding. In het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeente in Neder land wordt morgenavond om half acht een psalmzangavond gehou den. Naast veel samenzang zullen de christelijke gemengde zangvereni ging 'Comt nu met Sang' en het kin derkoor 'Vox Humana' uit Krimpen aan de IJssel een aantal psalmen ten gehore brengen.. H. den Engelsman heeft met 1610 punten de bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging de Makreel gewonnen. Hij liet daarbij J. van Moort, met 835 punten, ruim achter zich. A. Verwijs Jzn. werd derde met 215 punten. De Makreel is de zomerstop ingegaan en op 1 oktober wordt de eerste wedstrijd voor het kampioenschap gevist. Crossroads: Op zaterdag 18 juni wordt op industrieterrein De Kooi in Hoogerheide voor de derde keer het Crossroads bluesfestival gehouden. Hoofdact is Dave Hole en band. Daarnaast komen ondermeer de Nederlandse bands Schipper En Bemanning en The Juke Joints. De concerten beginnen om vijf uur. Kees Bazen (midden) met directrice Margaret Huijbers en docent Henk Redert (links) van Stivavi. Kees Bazen uit Tholen zat al vroeg in het vak. Het visvak wel te ver staan, want zijn vader had een wagen voor de verkoop van vis. Van jongsaf aan ging Bazen jr. met zijn vader mee en al op zijn zesde kon hij haring schoonmaken. Onlangs haalde hij het diploma 'vakbekwaam heid voor het visbewerkingsbedrijf. Hij slaagde als beste van de 130 kandidaten. Bazen werkt nu bij een visverwer- kingsbedrijf en wil op eigen benen staan. "Ik heb nog geen concrete plannen, maar op langere termijn moet het er van komen", zegt de Tholenaar. "Ik ben al twee keer benaderd voor het overnemen van een viszaak, maar daar heb ik voor bedankt. Ik vond niet dat het finan- Van 12 tot en met 18 juni wordt er gecollecteerd voor het Anjerfonds. De collecte voor het nationaal epi lepsie fonds heeft in Oud-Vosse- meer ƒ954,10 opgebracht, in Scher penisse ƒ715,15 en in Sint-Philips- land en Anna Jacobapolder ƒ1287,85. In Stavenisse bracht de epilepsiecol- lecte ƒ549,- op. De collecte voor Woord en Daad heeft in Tholen ƒ2496,70 opge bracht, in Sint-Annaland ƒ1116,45, in Stavenisse ƒ794,40, in Sint-Maar tensdijk ƒ1127,65, in Scherpenisse ƒ373,35 en in Poortvliet ƒ626,85. ciële plaatje er gezond uitzag. Ik zit al lang in het vak en ik weet hoe alles in elkaar steekt." De cursus van de stichting vakoplei ding vishandel Stivavi werd op een aantal plaatsen in Nederland gehou den en bestaat uit drie onderdelen. "Er is een deel praktijk, een deel keuren en benoemen van vis en een theoriegedeelte", legt Bazen uit. "Het is best een zware cursus als je ziet dat van de 130 kandidaten 30 procent het niet haalt. En het zijn mensen die gemotiveerd zijn. Het is niet net als vroeger, dat je op school iets moest kiezen en er met je pet naar gooide. Deze mensen wilden of moesten het diploma hebben en toch zijn er een paar die het niet gehaald hebben." Bazen moest voor de cursus in Stel lendam twintig maandagmiddagen uittrekken. "Dat is je vrije dag en dan maak je 's morgens de opgaven en 's middags ga je van vier tot acht uur naar cursus. Maar ik wilde persé die papieren hebben en dan doet de prijs er niet zo toe." Als Bazen een eigen bedrijfje begint, zal dat waarschijnlijk geen winkel zijn. "Een wagen, een loods je waar de auto in kan staan en een koelcel. Een wagen heeft bepaalde voordelen. Als er geen klanten naar je winkel komen, kun je sluiten. Als er niemand naar je wagen komt, ver huis je gewoon naar de volgende plek", zegt de Thoolse visverwerker. Hij is nog niet zover, maar het hoeft niet lang meer te duren. "Als er iets goeds voorbij komt, zeg ik mis schien wel ja. Dat moet ik maar afwachten, maar voorlopig zit ik goed." THOLEN 11 juni speurtocht riatuurvereniging door Pluimpot. 11 juni puzzel-oriëntatierit MAC, Zoekweg 19 u. 18 juni Thoolse Fietsdag. 23 juni plattelandsvrouwen naar Scherpenisse, Markt 13.30 u. 29 juni fancy-fair peuterspeelzaal De Fabeltuin, 14-17 u. 2 juli strandvolleybaltoernooi, Speelmansplaten 10 u. 2 juli orgelconcert Herman van Vliet, N.H. kerk. 4 t/m 6 juli expos. Tholen Stad Actief 4 t/m 10 juli Eendrachttoernooi, tennispark Eegedima. 6 juli zomermarkt, 14-20 u. OUD-VOSSEMEER 10 en 11 juni kermis. 18 juni drumbandfestival OVM. 18 juni Thoolse fietsdag. 25 juni wandeltocht Spido, Hof van Holland vanaf 8 u. 25 juni schuurfeest PJZ, Veraart Langeweg. 9 juli braderie, Ring 13-21 u. 9 juli zeven-dorpentocht, start Vos senkuil 7.30-14 u. SINT-ANNALAND 14 juni diploma-avond beginners Smash, Wellevaete 19 u. 16 juni 's middags demonstratie kra- lenbreien Nellie Ruissen-Westveer, De Meestoof. 18 juni Thoolse fietsdag. 21 juni diploma-avond gevorderden Smash, Wellevaete 19 u. 25 juni afsluiting seizoen Smash, Wellevaete 13.15 u. 2 juli open atelier Jos Boogaard, Anna van Bourgondiëstr. 56 11-17 u. t/m 29 okt. werk van Willem Bruijn- zeel, kralenbeursjes van Nellie Ruis sen-Westveer en keramiek van Leen Quist, De Meestoof di t/m za 14.15- 16.45 u. STAVENISSE 18 juni Thoolse fietsdag. SINT-MAARTENSDIJK 11 juni muziekfestival, Markt 15- 21.30 u 13 t/m 16 juni zwemvierdaagse, Haestinge. 18 juni Thoolse fietsdag. 20-23 juni smalstadswandeltochten. 25 juni fancy-fair/rommelmarkt De Rieburch, 14 u. 25 juni interculturele manifestatie, Haestinge 14-24 u. 27 juni vergad. gemeenteraad 19.30 u. SCHERPENISSE 11 juni braderie. 16 juni fietstocht plattelandsvrou wen. 18 juni Thoolse fietsdag. POORTVLIET 14 juni fietstocht plattelandsvrou wen naar Halsteren, Markt 13 u. 18 juni Thoolse fietsdag. 25 juni fancy-fair/rommelmarkt basisschool De Eevliet, 14-16 u. 9 juli wielerronde, nieuwelingen 16.30 u., amateurs 18 u. t/m 31 aug. fietsveer De Harpoen, Gorishoek 9, 13 en 17 u. SINT-PHILIPSLAND 17 juni vrije zomeravond-viswed strijd, Zijpe 19.30-22 u. 20 juni ophalen rommelmarkt Noad, Anna Jacobapolder 18.30 u. 21 juni ophalen rommelmarkt Noad, Sint-Philipsland 18.30 u. 22 juni vergad. gemeenteraad, 19.30 u. 25 juni braderie, 9-21 u. 25 juni rommelmarkt Noad '67. 1 juli vrije zomeravond-viswed strijd, Zijpe 19.30-22 u. BERGEN OP ZOOM t/m 9 juni wandelvierdaagse. 10 juni ansjovisdrive bridgen, d'Honneur Koepelstraat 20 u. 11 juni verkoop oude boeken, Mar kiezenhof 10.30-17 u. 11 juni kamerorkest Leopoldinum uit Polen, De Maagd, t/m 26 juni objecten en collages van Elizabeth van den Akker, Markie zenhof. 16 juni t/m 7 augustus schilderijen van Jean Rustin, Markiezenhof. film+++film+++film+++ ROXY 1: The Naked Gun 33 1/3 - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14, 20 u. ROXY 2: Shindler's List - do en ma t/m wo 19.30 u., vr en za 20 u., zo 16 en 20 u. Sister Act 2 - za en wo 14 u., zo 13.45 u. CINEMACTUEEL 1: Intersection - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Bambi - za, zo en wo 14 u. Tous les Matins du Monde - ma 20 u. CINEMACTUEEL 2: Ace Ventu ra Pet Detective - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: The Pelican Brief - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16 en 21.30 u. Look Who's Talking Now - vr 18.45 u., za en zo 14, 18.45., wo 14 u. Radio Sloth is te bereiken op FM 106,5 MHz en via de kabel op 89,9 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Computers. Computergroep Steen bergen houdt maandagavond 13 juni om half acht de laatste bijeenkomst van het seizoen in café de Fles in Steenbergen. De jeugd heeft deze avond voorrang en kan er met aller lei vragen, apparatuur en ideeën terecht. Zijdemuseum. In het museum Ter Zijde houden Sanny Nijkamp en Henni Wouda de hele maand juni een tentoonstelling van hun werk met zijde. Op 18 juni geeft mevr. A. Greep de workshop 'experiment met lijnen'. Het museum in Wouw is maandag t/m zaterdag open van tien tot vijf uur en zondag van één tot vijf uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7