THOLENDERWIJS Bewoners vrezen toename parkeeroverlast Havenplein Herindeling snel in Tweede Kamer Burgemeester wist niets van plan af Diepte tuin Langeweg informatierubriek van de gemeente tholen BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN VERGADERING COMMISSIE WELZIJN ONDERWIJS ANJERCOLLECTE VAN 12 T/M 18 JUN11994 WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W Suzannapolder St. Annaland Commissariaat niet voor v.d. Munnik Donderdag 9 juni 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 DONDERDAG 16 JUNI: r Met 80 recreatiewoningen Suzannapolder St. Annaland Draagvlak nodig Voorganger Nuyten Onhoudbaar Koeien en hazen Leefbaarheid Inwonertal Slechte bodem Zeer verbaasd. Dat was burgemeester H.A. van der Mun nik over het plan van ir. R.B. Ligteringen uit Dinteloord die 120 recreatiewoningen in de Suzannapolder in Sint- Annaland wil bouwen. Van Duivendijk Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op donderdag 16 juni a.s. komt de commissie Welzijn Onder wijs voor een vergadering bij een in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreek recht. Op de agenda staat als gesprekspunt: - Voorstel m.b.t. de wijziging van de subsidieverorde ning, huurtarieven welzijnsaccommodaties en het over dragen van accommodaties en/of onderhoudswerk zaamheden van accommodaties aan verenigingen; Het concept-voorstel over dit onderwerp van februari 1994 is behandeld in een aantal commissies eind april en begin mei j.l. Voor alle duidelijkheid vermelden wij nogmaals de gevolgen van wijziging subsidieverordening, huurtarieven wel zijnsaccommodaties en het overdragen van accommo daties en/of onderhoudswerkzaamheden van accommo daties aan verenigingen. Belangrijkste uitgangspunten subsidieverordening: a. een basissubsidie die met name bedoeld is als een financiële bijdrage voor de totale verenigingsactiviteiten en daaruit voortvloeiende kosten. Bij de vaststelling van de hoogte hiervan is rekening gehou den met de aard van activiteiten, frequentie daarvan, bijko mende kosten e.d. Een basissubsidie wordt niet verleend indien het aantal leden van een vereniging voor meer dan 80% bestaat uit jeugdle den. De jeugdsubsidie wordt dan als voldoende aangemerkt. b. een jeugdsubsidie ter stimulering van deelname door de jeugd. Het aantal categorieën (hoogte van subsidies) is terug gebracht van 3 naar 2 categorieën. De meeste verenigingen krijgen in de nieuwe opzet een hoger bedrag aan jeugdsub sidie. c. de subsidie voor leidersvorming is vervallen; in de praktijk was het moeilijk na te gaan wat onder leidersvorming verstaan moest worden. d. de subsidie in de contributie-inkomsten is komen te vervallen; voor een deel wordt dit gecompenseerd door verhoging van jeugdsubsidies danwel het invoeren van een basissubsidie. e. in algemene zin kan gesteld worden dat door middel van de subsidiëring activiteiten voor jongeren gestimuleerd worden. Huurtarieven welzijnsaccommodaties. Voor de berekening van de nieuwe huurtarieven wordt uitge gaan van de stichtingskosten en exploitatiekosten zoals die in 1984 zijn vastgesteld. In de praktijk is gebleken dat op basis van deze kosten een evenwichtig beleid op dit onderdeel gevoerd kan worden. In die gevallen waar niet tot (gedeeltelijke) overdracht van de accommodatie aan de vereniging wordt overgegaan moet er in de toekomst rekening mee worden gehouden dat het huurtarief gebaseerd zal worden op 1% van de stichtingskosten en 50% van de exploitatiekosten. De tariefsverhogingen variëren hierdoor tussen de 25% en 50%. Overdracht accommodaties aan verenigingen en/of onderhoudswerkzaamheden. Het college van burgemeester en wethouders is van mening dat de tennisbanen en de kleedgebouwen op voetbalterreinen en tennisbanen via een exploitatie-overeenkomst overgedragen kunnen worden aan de verenigingen. Deze verenigingen moeten dan zelf zorgdragen voor het jaarlijks onderhoud, exploitatiekosten en groot onderhoud (renovatie). Voor de voetbalvelden is het de bedoeling dat een aantal onder houdswerkzaamheden overgedragen zullen worden aan de ver enigingen. In de nieuwe tarievenverordening is een subsidiebedrag opge nomen dat bedoeld is om aan deze verenigingen een bijdrage in de te maken kosten te verlenen. Naar aanleiding van voornoemde behandeling in genoemde commissies en de ontvangen reacties van diverse instellingen heeft het college van burgemeester en wethouders op 31 mei j.l. besloten de volgende wijzigingen aan te brengen: a. het basisbedrag voor andere muziekgezelschappen dan har monie, fanfare en drumband verhogen van 250,-- naar 500,-; b voor scouting wordt een maximale vergoeding van 1.000,- per jaar verleend voor de liggelden van boten; c. bij de subsidiëring aan gymnastiekverenigingen zal rekening worden gehouden met het aantal teams waarmee aan provin ciale wedstrijden wordt deelgenomen: - tot 3 teams 250,- - van 3 tot 5 teams 500,- - van 5 tot 7 teams 750,- - van 7 tot 9 teams 1.000,- - meer dan 9 teams 1.500,- d. een groep die deelneemt aan de zwemcompetitie bestaat uit 6 personen in plaats van 10 personen e. er wordt voor 1995 een overgangsregeling getroffen voor die instellingen die er in 1995 ten opzichte van de huidige rege ling 25% of meer op achteruit gaan. In die gevallen wordt er in 1995 een extra subsidie verleend van 50% van het verschil tussen de huidige en de nieuwe regeling. De verdere procedure De procedure van behandeling van het onderhavige voorstel is als volgt gepland: - op 16 juni 1994 behandeling van het definitieve voorstel in de commissie welzijn en onderwijs - in de periode 17-22 juni 1994 wordt aan alle verenigingen die voor 1995 subsidie hebben aangevraagd een brief verzonden waarin wordt aangegeven wat de gevolgen van de nieuwe regelingen zijn - de nieuwe verordening wordt gedurende de periode 23 juni t/m 22 juli 1994 ter inzage gelegd op het gemeentehuis voor alle belanghebbenden - alle belanghebbenden kunnen tot 1 september 1994 hun ziens wijze schriftelijk danwel mondeling bij het college van burge meester en wethouders kenbaar maken - daarna zal de gemeenteraad in oktober 1994 hierover een besluit nemen. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van N. Visser, De Casembrootstraat 2 te Sint-Annaland, ingediend op 30 mei 1994, voor het plaatsen van een carport op het perceel De Casembrootstraat 2 te Sint- Annaland; - Een bouwaanvraag van J. van Dijke, Dorpsweg 71 te Oud-Vos- semeer, ingediend op 1 juni 1994, voor het bouwen van een garage en het verbouwen van een woning op het perceel Dorpsweg 71 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Aannemingsbedrijf Van Bergen Hene gouwen, Schelde-Rijnweg 12-14 te Tholen, ingediend op 19 mei 1994, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan Den Hamel te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van Stichting "Beter Wonen" Haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 26 mei 1994, voor het renove ren van 64 woningen in diverse straten in de woonkern Sint- Annaland. Sint-Maartensdijk, 9 juni 1994. In de periode van 12 t/m 18 juni 1994 a.s. wordt in de provincie Zeeland, dus ook in Tholen, de jaarlijkse Anjercollecte gehouden. Deze collecte heeft tot doel de financiële positie van het Anjer fonds te versterken. Hierdoor kan het fonds culturele voorzieningen en activiteiten, met name via ver enigingen, subsidiëren. Het Anjer fonds Zeeland is, evenals de fond sen van dezelfde naam in de andere provincies, een onderdeel van het landelijk Prins Bernhardfonds. Het Prins Bernhardfonds richt zich op zaken van landelijk belang. De Anjerfondsen hou den zich bezig met initiatieven van regionale en plaatselijke bete kenis. Hun taak bestaat vooral uit het financieel ondersteunen van organisaties op cultureel gebied en op het terrein van monu menten- en natuurbehoud. Ook zang- en muziekverenigingen, amateurtoneel enz. vallen hieronder. De Anjerfondsen worden van twee zijden van financiën voorzien. In de eerste plaats zijn er de eigen inkomsten in de vorm van gif ten, de opbrengst van collecten, enz. In de tweede plaats ont vangen de fondsen volgens een verdeelsleutel, een bijdrage van het Prins Bernhardfonds. De belangrijkste bron van eigen inkomsten is de opbrengst van de jaarlijkse Anjercollecte. De opbrengst van de eigen collecte is tevens van invloed op de bijdrage die van het prins Bernhard fonds wordt ontvangen. Hoe hoger de opbrengst van de eigen collecte, des te hoger kan de bijdrage van het Prins Bernhard fonds zijn. Een aantal Thoolse verenigingen hebben een plaatselijke col lecte-organisatie opgebouwd en organiseren op die wijze de col lecte in onze gemeente. Voor de deelnemende verenigingen is dat een goede zaak, temeer daar 1/3 deel van de collecte opbrengst direct aan de verenigingskassen ten goede komt. Het slagen van de Thoolse Anjeractie is daarom van rechtstreeks belang voor het plaatselijk cultureel leven. In 1993 was de Thool se opbrengst ruim f3.700,--. Hiervan kon f 1236,65 aan de plaat selijke verenigingen worden uitbetaald. De plaatselijke Anjercollecte wordt daarom in het bijzonder in uw aandacht aanbevolen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag ingediend door de heer R.J. de Bruin, wonende aan de Dorpsstraat 78a, 3274 BE Heinenoord, voor het bewonen van voormalig postkantoor op een per ceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 1332, plaatselijk gemerkt Crooswijk 9 te Sint-Annaland. Het plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toe stemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 10 juni 1994 tot en met 23 juni 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De tekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ont wikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 9 juni 1994. De burgemeester van Tholen. Verordeningen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat de gemeenteraad heeft besloten (opnieuw) vast te stel len de "Verordening behandeling bezwaar en beroepschrif ten door de gemeenteraad van Tholen 1994" en de "Inspraakverordening". De wijzigingen in deze verordeningen hangen samen met de inwerkingtreding van de Algemene wet bestuursrecht. Onder andere de procedures voor de behandeling van bezwaar- en beroepschriften en de inspraakprocedures zijn daaraan aangepast. De Verordening behandeling bezwaar en beroepschriften treedt in werking op de eerste dag van de maand, volgend op die waarin de bekendmaking heeft plaatsgevonden; de inspraakverordening treedt in werking op de achtste dag na deze bekendmaking. Vanaf vrijdag 10 juni 1994 liggen genoemde verordeningen ter gemeentesecretarie van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk, bureau algemene zaken en welzijn, voor een ieder ter inzage. Sint-Maartensdijk, 9 juni 1994. Burgemeester en wethouders van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 13 juni 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen en ing. J. van der Jagt. Het spreekuur van wethouder J. Versluijs komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. 5-, .V- 9 J* ft Vrees voor toename van de ver keersdrukte en daarmee gepaard gaande parkeerproblemen en ver lies van een nostalgisch poldertje. Dat waren de hoofdbezwaren van een dertigtal bewoners van de Suzannapolder tegen de bouw van 80 recreatiewoningen in St. Anna land. Dat werd maandagavond duidelijk tijdens een informele hoorzitting, waarvoor alleen eige naren, huurders en pachters met belangen in de Suzannapolder waren uitgenodigd. Het gesprek was een vervolg op de hoorzitting van 22 september vorig jaar. De gemeente had het globale bestemmingsplan voor de Suzanna polder wat aangepast: naast de eer ste hoofdaansluiting van het recrea tiegebied aan het eind van de Suzan- naweg was er een tweede in- en uit rit aan het Havenplein, op de plaats waar het inmiddeis gesloopte Cebe- co-gebouw heeft gestaan. Daarnaast komen er aan de Havenweg twee in- en uitritten voor voetgangers en fiet sers. Voorts is het enig overgeble ven witte huisje aan de Klippelstraat alsnog binnen de plangrens opgeno men. Dhr. A.R. van Keulen noemde de bouw van 80 huizen een hele veran dering voor de bewoners van de Suzannaweg. "Dat zal behoorlijke invloed hebben op ons leefklimaat, zodat inspraak heel belangrijk is om een draagvlak voor dit plan te krij gen." Dhr. C. Rijnberg wilde graag een strook van 50 meter tussen de hui zen aan de Suzannaweg en de rec reatiewoningen. De bestaande bewoners zouden dan een ontslui ting aan de achterkant van hun hui zen krijgen en via een groengordel zouden de recreatiewoningen goed afgeschermd worden. Rijnberg pleitte verder voor het laten verval len van de inritten in de Suzannaweg en het Havenplein. "Maak de ont sluiting via de Havenweg, dan ont last je de hele gemeenschap", aldus Rijnberg. Hij vreesde voorts toename van geparkeerde auto's in de Suzanna weg. "Je ziet het nu al bij de cam ping aan de Nieuwlandseweg en bij de jachthaven, daar staan ook auto's in de bermen langs de weg. En wan neer de toekomstige bewoners van het recreatiepark kinderen op bezoek krijgen, komen ze parkeer plaatsen tekort en zetten ze hun auto in de Suzannaweg. Hetzelfde geldt voor het Havenplein en de Spuistraat, waar nu al onaanvaard bare situaties zijn. Het is al erg genoeg met geparkeerde auto's! Maak het daarom niet erger", zei Rijnberg. Burgemeester H.A. van der Munnik vond dat het allemaal wat te somber werd voorgesteld. "Je kunt het ook positief zien door naar mogelijkhe den te kijken en niet naar onmoge lijkheden. De verkeersbelasting van 80 huizen is aanvaardbaar. Daarmee hebben we ervaring in verschillende nieuwbouwwijken in onze gemeente en het is zeer de vraag of het in dit recreatiegebied veel drukker wordt dan in een standaard woongebied. Er komen parkeerplaatsen bij de woningen en daarnaast is er nog wat parkeergelegenheid nodig. En door de tweede ontsluiting bij het Haven plein wordt de eerste aan de Suzan naweg ontlast." Voor het door Rijnberg aangevoerde ontsluitingspad met groengordel deed hij geen enkele toezegging. "Daarvoor moeten zwaarwegende argumenten zijn, want op dit moment is dat pad er ook niet." Wat het draagvlak betreft, wees de burgemeester naar de uit 1980 date rende nota recreatieve verkennin gen, waarin de Suzannapolder als recreatiegebied werd aangewezen. "De gemeenteraad heeft na een uit gebreide discussie en voorlichting die nota goedgekeurd. In een gebied van 3-4 ha wordt een stukje kwali teit gebouwd. De relatie van St. Annaland met het water wordt ver sterkt en de recreatie compenseert het verlies aan werkgelegenheid in de handelshaven." De vroegere ambtenaar ruimtelij ke ordening van de gemeente Tho len, C. Nuyten, is zo machtig geweest, dat sommige inwoners hem voor burgemeester hebben aangezien. Tijdens de hoorzitting over plan Suzannapolder in de Wellevaete te St. Annaland zei dhr. C. Rijnberg op een gegeven moment tegen de burgemeester: 'uw voorganger Nuyten.' Van der Munnik corrigeerde hem en intro duceerde de werkelijke opvolger van Nuyten op de afdeling ruimte lijke ordening: dhr. Buermans. Ook Abr. Rijnberg vreesde voor toe name van verkeersdrukte. "En op donderdag, vrijdag en zaterdag is het nu al een onhoudbare situatie op het Havenplein en in de Spuistraat. Overal staan er auto's. Voor kinde ren die naar de bus gaan of van de halte komen, zijn er nu al gevaarlij ke situaties. En op het Havenplein is er een garage en de werktuigenloods van het waterschap. Is het zinnig om dan daar nog een uitgang/inrit naar het recreatiepark te maken?", aldus Rijnberg. W. Bazen verbaasde zich erover, dat de woning Klippelstraat 31 alsnog in het recreatieplan is opgenomen. "Voor de invulling van het plan was dat beter", liet de burgemeester weten. "Maar of de gemeente het huis koopt, dat is nog te bezien. De woning valt echter wel binnen de plangrens." Bazen informeerde nog naar de kans van slagen van het recreatiepark. "B. en w. zijn gehouden om het be- en herbevestigde raadsbesluit uit te voeren", antwoordde Van der Mun nik. "Ik kan niet zeggen of het niet doorgaat. Op dit moment wordt het plan niet teruggedraaid. Gebeurt dat wel, dan moet de gemeenteraad een eerder genomen besluit herzien. Alles gebeurt onder goedkeuring van de raad." Als het aan mevr. Vermaas-Hoek ligt, gaat er geen paal de grond in voor het recreatiepark. In een emo tioneel betoog liet zij haar afkeer blijken van de plannen. "Het is ver schrikkelijk dat een prachtig stukje nostalgie op ons mooie eiland Tho len moet verdwijnen. De ontwerper moet toch stekeblind voor de natuur zijn geweest om zo'n polder vol te bouwen met recreatiewoningen. Ik betreur het zeer, dat de vrijheid van de bewoners van de Suzannaweg wordt gestolen door in de achtertuin te gaan bouwen. We voelen ons bedreigd, want we zien straks geen koeien en geen hazen meer. Ik lig er gewoon wakker van, want mijn man houdt duiven en de toekomstige bewoners van de recreatiewoningen gaan misschien klagen over hinder van die vogels. Het gaat niet om De Suzannapolder in St. Annaland met links op de voorgrond het. enige huis in de Klippelstraat, dat als nog binnen de grens van het recreatieplan valt. onze portemonnee; we willen nog leven in deze wereld tussen boeren schuren en oudere woningen waar voor we bewust hebben gekozen. Bouw het recreatiepark naast de camping in de Nieuwlandseweg, daar is ruimte genoeg", aldus mevr. Vermaas. "Daar komt een landschappelijke ontwikkeling in het kader van de ruilverkaveling", antwoordde de burgemeester. Hij noemde het een democratisch recht om gevoelens te uiten en Van der Munnik had ook wel begrepen, dat er in de Suzanna weg een speciale sfeer aanwezig is. "Maar wanneer je fotoboekjes van de dorpen bekijkt, zie je dat er ten opzichte van vroeger veel is veran derd. De ontwikkelingen gaan door, maar daarbij kunnen er belangen botsen. Voor St. Annaland vindt het gemeentebestuur, dat er voor verbe tering van de leefbaarheid niet alleen aan de zuidkant (plan Stoof- weg) gebouwd moet worden. Ook de Suzannapolder is geschikt als bouwgebied. En wanneer er geen recreatiewoningen zouden komen, is er normale woningbouw moge lijk. Nu komt er een mengvorm: recreatief verblijf en permanente vestiging. De politieke wil is er, maar overal waar we aan de rand van dorpen bouwen, krijgen we dezelfde opmerkingen als van mevr. Vermaas. Ik laat mijn vrij optimisti sche visie echter niet wegnemen", zei de burgemeester. D. Dekker en mevr. Goedegebuure informeerden naar de mogelijkhe den om stroken grond achter hun huizen te kunnen blijven huren van de gemeente of te kopen. De burge meester wilde dat bekijken wanneer er sprake zou zijn van overhoeken. Vermoedelijk in het najaar komt de officiële hoorzitting over plan Suzannapolder, waarbij iedere belangstellende via Tholenderwijs wordt opgeroepen. Daarna brengt de raadscommissie ruimtelijke orde ning advies uit aan b. en w. In die vergadering is er spreekrecht voor belanghebbenden. Daarna wordt het plan ter inzage gelegd, waarbij er bezwaren ingediend kunnen worden bij de gemeenteraad en in een later stadium bij gedeputeerde staten van Zeeland. Er is nog een lange proce dure te gaan. Eerst komt ir. Rob G. Ligteringen uit Rotterdam echter met een concreet plan bij de gemeente. Dat moet voor 1 augustus gebeuren. Nog voor het zomerreces zal de Tweede Kamer het wetsvoorstel tot samenvoeging van de gemeenten Tholen en Sint-Philipsland behande len. Dat is door een woordvoerder in Den Haag meegedeeld. De vaste kamercommissie voor bin nenlandse zaken had er eind vorig jaar slechts één schriftelijke ronde voor nodig om de openbare behan deling voor te bereiden. Alleen CDA, PvdA en SGP plaatsten opmerkingen. Laatstgenoemde frac tie vroeg zich af of van een vrijwil lig samengaan sprake kan zijn, wan neer die keus is gemaakt uit angst voor een verdergaande herindeling. Ook wilde de SGP weten welk gewicht de regering toekent aan het eigen karakter van het voormalige eiland Sint-Philipsland. Dat de gemeenteraden van beide gemeenten bij hun keus om te fuse ren rekening hebben gehouden met provinciaal en rijksbeleid, doet niets af aan de vrijwilligheid van die keus, antwoordde (toen nog) staats secretaris mevr. D.IJ.W. de Graaff- Nauta. Wat het karakter betreft, pas sen beide gemeenten volgens de regering goed bij elkaar omdat het allebei plattelandsgemeenten zijn. Ze merkte ook op dat Tholen de eni ge Zeeuwse gemeente zou zijn waarmee Sint-Philipsland een weg verbinding heeft. Dat is niet juist, omdat de Philipsdam de verbinding vormt met Bruinisse. Herindeling gebaseerd op inwoner tallen wijst de SGP af. Maar ook juridisch-bestuurlijk en financieel- economisch worden er door de samenvoeging knelpunten opgelost, aldus de staatssecretaris. Zij stelde vast dat de samenvoeging van Tho len en Sint-Philipsland ten dele vooruit loopt op de regionale herin deling in Zeeland, maar daar niet los van staat. Daarmee beantwoordde ze vragen van PvdA en CDA. Laatstgenoemde partij bracht de geografische ligging nog ter sprake. Die vormt in de ogen van de rege ring geen beletsel voor een goed bestuurlijk functioneren, gezien de verbeteringen van de laatste jaren. 'Zeker geen doorslaggevend argu ment om een zo kleine gemeente zelfstandig te laten voortbestaan', aldus de staatssecretaris. Tenslotte wilde de SGP weten of de concept-raadsbesluiten om te fuse ren niet ter inzage hadden moeten liggen, om iedereen de kans te geven op inspraak. Wettelijk is hier in, aldus mevr. De Graaff, nauwe lijks voorzien. Maar ze meent dat de herindelingsplannen voldoende in de publiciteit zijn gekomen om iedereen die dat wilde de gelegen heid te geven zich te laten horen. In de memorie van toelichting gaat de staatsscecretaris in op de finan ciële aspecten van de samenvoe ging. Ze is van mening dat een financieel levensvatbare gemeente ontstaat. Maar de berekening van de uitkering verfijning bodemgesteld heid roep vragen op bij de staatsse cretaris. Volgens Tholen en Sint- Philipsland zou het percentage slechte bodem tussen 60 en 70 lig gen, maar de bewindsvrouw sluit niet uit dat het beneden de 60 ligt. Dat heeft gevolgen voor de uitke ring uit het gemeentefonds die Tho len krijgt. Het wetsvoorstel tot samenvoeging maakt, dat de naam Sint-Philipsland moet worden geschrapt uit de wet op de rechterlijke indeling eri uit de politiewet. In de wet op het basison derwijs worden voor de nieuwe gemeente Tholen de normen aange past. De stichtingsnorm voor basis scholen wordt 200, de opheffings norm 52 leerlingen. De projectontwikkelaar ontvouwde zijn plan begin maart in deze krant. "Ik was zeer verbaasd dit nieuws te lezen. Het is niet van de gemeente afkomstig." Het plan van de projectontwikkelaar is voor het college van b. en w. uit de lucht komen vallen. "Ligteringen loopt erg ver voor de muziek uit," zei hij woensdagavond in de com missie ruimtelijke ordening. "Wij wisten niet eens dat hij geïnteres seerd was in de Suzannapolder." Hij beantwoordde daarmee een De Thoolse burgemeester H.A. van der Munnik wordt geen commissaris van de N.V. 'Delta Nutsbedrijven. De zittende vertegenwoordiger namens de gemeenten op Tholen, Sint-Philipsland, Schouwen-Duive- land. Noord- en Zuid-Beveland - burgemeester mr. J.J.P.M. Assel- bergs van Zierikzee - is door provin ciale en gedeputeerde staten herbe noemd. Tholen had een brief geschreven aan Middelburg, waarin werd gepleit voor een beurtelingse vertegenwoordiging uit de betrok ken gemeenten. Van der Munnik werd daarin voorgesteld als kandi daat. Maar de provincie besloot anders. Behalve Asselbergs vertegenwoor digt burgemeester ir. J.L.M. Mandos van Borsele de genoemde gemeen ten. De raad van commissarissen van het nutsbedrijf bestaat verder uit de burgemeesters mr. C.G.J. Rutten van Middelburg, drs. R.C.E. Barbé van Terneuzen, J. Kruize van Oost burg, G. van Velzen van Goederee de en P.J.W. van Veggel van Halste ren. Wethouder drs. H.J.M. de Haas vertegenwoordigt de gemeente Vlis- singen. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 016664041 0164041497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Advertentie I.M. vraag van PvdA-er M.A.J. van der Linde. Die wilde weten hoe serieus de plannen van de projectontwikke laar zijn. De gemeente zoekt geruime tijd kandidaten voor de invulling van het poldertje tussen de bebouwde kom en de haven van Sint-Annaland. Ligteringen zou naast de recreatie woningen ook appartementen willen bouwen in de graansilo van Cebeco en op de dijk bij restaurant de Lagu ne. Het bestemmingsplan van de Suzan- nepolder zal voor de bouw gewij zigd moeten worden. Volgens Van der Munnik is dat nog maar in een voorbereidende fase. B. en w. is wel op de hoogte van Ligteringens plan voor de baai van Duivendijk in Tholen. Ook daar informeerde Van der Linde naar. Van der Munnik zei dat b. en w. het bureau van Ligteringen toestem ming. heeft gegeven dit plan verder uit te werken. De architect en direc teur van de Sterner Groep in Rotter dam wil 60 appartementen laten ver rijzen langs de afgedamde Een dracht. Ligteringen moet daarvoor ook toestemming krijgen van rijks waterstaat. Hoe groot blijven de tuinen van de bewoners van de Langeweg in Scherpenisse? Of wat blijft er van over als straks de eerste spade de grond in gaat achter hun huizen voor de nieuwbouw in Scherpenisse- Oost? Over die vraag strijden bewo ners en b. en w. reeds geruime tijd. In het openbaar en tijdens besloten bijeenkomsten. B. en w. hield inmiddels al twee 'informele hoorzittingen' met verte genwoordigers van de Langeweg. In de commissie ruimtelijke ordening zei burgemeester H.A. van der Mun nik woensdag dat er 'weer ideeën voor op tafel zijn gelegd.' Die hebben de bewoners in een brief aan het college gestuurd. Die brief over de diepte van de tuinen ligt nu bij een adviesgroep van het college, zo zei hij. Verder kon hij er nog niets over zeggen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5